(jroen <2wgrL-Jexels in het harL, Zonnige koninginnedag overal op Texel enthousiast gevierd Alg. Bank Nederland opent Texelse vestiging DANSEN TAXI Vogelsterrit trekt deelnemers uit alle hoeken van het land Pand in Parkstraat aangekocht I (02220) 3132 I Wijk 2 zegevierde in Den Burg m<* m Ook Texelaars kunnen meedoen De 7 Provinciën Beere Bar Iedere dag geopend. Beere goed Ons eerste LUST(R)UM m.m.v. FASHION Bar-Dancing „De Toekomst" lUDAG 5 MEI 1972 85e JAARGANG No. 8671 fEXELSE^COURANT Jitgavc N.V. v.h. Langeveld De Roojj osibus 11 - Den Burg, Texel - Tel. 2741 I: Harry dc Graaf, Keesomlaan 43, Den - tel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschfjnt Htncitagc en vrydags Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coop. Raif feisenbank; Amro-bank. Postgiro 652. Abonn. prys ƒ5,00 p. kw. -f 50 ct incasso; los 25 ct Advert. 21 cL per mm. excl. 4% BTW Weer is de koninginnedagviering in Den Burg. georganiseerd door de dorps commissie, een eclatant succes gewor den. Zowel het ochtend-, middag- als avondprogramma brachten massa's en thousiaste deelnemers en kijkers op de been. En dan te weten dat de viering van een koninginnedag in Den Burg jarenlang voor absoluut onmogelijk werd gehouden. Klokslag acht begon het feest tradi tioneel met muziek van de toren. Een jetere start was nauwelijks denkbaar ivant wat is er feestelijker dan gewekt te worden door de tonen van „Wij le- yen vrij", „Waar de blanke top der dui nen", „In naam van Oranje" en andere jud-vaderlandse liedjes? Het grote ge- leuren van die ochtend was echter de illegonsche optocht. De deelname was jroot. Vooral het aantal „gemotoriseer- le" stukken was toegenomen al waren iommigen van mening dat de totaalin- lruk van de optocht iets minder spec- aculair was dan vorig jaar Het opstel en in de Jonkerstraat en Jan Dirkszoord was al een feest op zichzelf. Ook hier reel toeschouwers, velen gewapend met 'oto- en filmcamera. Het was een kleur rijke drukte. In de meeste stukken wa- ■en veel bloemen verwerkt. Tegen elf iiur begon een groep fietsers al te rij- len. Voor iedereen onverwacht gingen met veel lawaai op weg; het ble ten vakantiegangers uit Alkmaar te zijn naar omdat ze de route niet kenden noesten ze later een hele tijd op de ïroeneplaats wachten waarna de on verwachte deelnemers zich konden aan- luiten. Kleurrijk schouwspel Voor muziek in de optocht zorgden le Margaretha Sinclair-band en het Ko- nnklijk Texels Fanfarekorps-DEK. Het s ondoenlijk een beschrijving te geven ran alle enkelingen, paren en groepen lie meededen. Het volgende is dus een reep Een tot 'n fraai scheepje omge- ouwde kinderwagen; twee haasjes in en wagen, kinderen onder een paraplu; en meisje (Liliane Bakker) in kleder- xacht op een paardje; de „delie" van an Kalis (die later technische moei- jkheden kreeg wegens teveel passa- jers) en een wagen met warempel Pip- Langkous. Kinderliedjes bleken veel aspiratie te hebben geboden: onder [loeders paraplu, in een groen knollen- and enz. Bij het „grote werk" zagen we de ford van Jan Geus, nu in het teken an de afgelaste autorally „Ja rally - ee rally". Voorts een wagen die over- uigend in beeld bracht dat Texel het éle jaar mooi is. Ook Stiefbeen was resent alsmede cicus Boltini, Tom Poes de Robotten compleet met het slot ommelstein (een produktie van de inderen van de speeltuin De Driehoek), en wagen vol kinderen die allerlei andvaardigheden demonstreerden, roeg als titel „Arbeid adelt". Paaseiland Zelfs kwam een compleet Paaseiland iet beeld voorbij alsmede het schip De Jent waarmee Jacob Roggeveen de 'een bevoer en het Kon Tiki vlot aarmee Thor Heyerdahl hetzelfde •J™* Op twee grote karren was het dianendorp De Sjapoekies uitgebeeld, aai werk van de kinderen van de Chr. uterschool. Ook Hans en Grietje wa- compleet met koekhuisje. Zeer •tueel was de uitbeelding van de au- Later bleek dat drie wijken een wagen uit de kazerne hadden gehaald. Met zwaailichten en sirenes zorgden ze voor een extra vrolijke sfeer, hoewel het niet helemaal de opdracht was geweest. Het was in ieder geval duidelijk dat de jury, bestaande uit burgemeester W. H. Sprenger, mevrouw Heerschap en de heer G. de Haan, het heel moeilijk zou krijgen. De voorstellingen, want zo kan men de wedstrijden tussen de wijken wel noemen, begon met een boerenbruiloft. Terwijl vier namaak „Simon Luitsen" over het terrein schuifelden en dit gron dig reinigden, hielden ambtenaren en geestelijken een toespraakje. Er wer den opmerkelijke dingen gezegd, zoals: „De ringen zijn wat aan de ruime kant, maar het huwelijk behoeft wat ruimte deze dagen. En: „Het trouwen gaat bij u torally: autorally in de ijskast (B. Heer schap, J. Schotanus en D. Bakker). Voor alle stukken gold dat er bijzonder veel werk van gemaakt was. De deelnemers hadden dan ook kosten noch moeite ge spaard. Recreatieconsulent De Vries wist te vertellen dat zelfs tot diep in de nacht aan sommige wagens was ge werkt. Het bleek nodig diverse extra prijzen toe te kennen. Uitslagen: Enkelingen: 1. kikkertje; 2. slapende kabouter; 3. versierde autoped. Paren: 1. onder moeders paraplu; 2. in een groen groen knollenland; 3. onze maanwagen; 4 stiefbeen. Groepen: 1. delie van J. Kalis; 2 Pippi Langkous; 3. trimmen. Wagens: 1. Hans en Grietje; 2. au torally; 3. Texel is het hele jaar mooi. Extra: 1. Paaseiland; 2. Tom Poes en de robotten; 3. Indianendorp. Uitslag collagewedstrijd kleuterscho len: 1. Woelige Hoek oudste klas; 2. Ma- ris Stella oudste klas; 3. Maris Stella jongste klas; 4. Woelige Hoek midden klas; 5. Woelige Hoek jongste klas. Wijk-tegen-wijk De wijkspelen begonnen eigenlijk 's middags al toen de jeugd in het zwem bad en op het S.V. Texel-terrein zijn buurt verdedigde. Het mooie weer zorg de voor een ongekend grote belangstel ling. Alles verliep zonder moeilijkheden. Spanning en sensatie wisselden elkaar af. Er waren ongeveer dertig leiders en juryleden die zeker geen spijt zullen hebben van hun inspanningen: door de gezellige sfeer en de inzet van ieder een vermaakten allen zich kostelijk. Ondertussen werd de Groeneplaats gereed gemaakt voor de wijkspelen. Om kwart voor zeven konden de wijkleiders de opgaven op het raadhuis halen. Zoals ook de vorige keren hielden de opdrach ten verschillende verrassingen in, die een beroep deden op het improvisatie talent. Niemand, de organisatoren nog het minst, had echter verwacht dat de opdrachten met zóveel enthousiasme Trotse bewoners van wijk 2 met de wis selbeker, die zij zojuist hebben ontvangen uit handen van burgemeester Sprenger. Een der wagens, die meereden in de grote allegorische optocht. zouden worden vervuld. Toen om klok slag acht uur de eerste wijk in optocht de hoek om kwam zagen de organisato ren en het nog niet zo talrijke publiek een komplete bruiloftsstoet, een geïm proviseerde brandweerwagen met be manning en een muziekkorps op de fiets.. Met veel getoeter en ander la waai installeerde men zich op het plein. De volgende stoet kwam voor een nog grotere verrassing zorgen: men had een echte brandweerwagen meegenomen! Voor de Vogelsterrit die de MAB-club Texel a.s. zaterdag organiseert hadden zich gisterochtend 100 deelnemers inge schreven. Verwacht wordt dat dit aan tal nog aanzienlijk zal toenamen want voor het evenement wordt veel propa ganda gemaakt, zelfs via de televisie. In ieder geval is de deelname groter dan aan de eerste sterrit die de MAB-club ter gelegenheid van het jubileum vorig jaar organiseerde. De tot dusver ingeschrevenen zijn af komstig uit alle delen van het land; zelfs een zevental Belgen is van de par tij. De oudste inschrijver tot dusver is een 75-jarige motorrijder uit Akersloot die met een 4-cylinder Anël uit 1938 naar Texel komt. Hij zal mogelijk in aanmerking komen voor de prijs voor de oudste deelnemer. De prijs voor het oudste voertuig krijgt hij echter niet want er komt ook een motorfiets van 1929 uit Bergen. Ook zijn er prijzen (be kers) voor de deelnemers van de verste herkomst, voor de grootste club, voor de jongste deelnemer enz. Zowel aüto- mobilisten, motorrijders als bromfiet sers kunnen meedoen. Op Texel aan gekomen rijden ze een route die loopt via Hogeberg, Oudeschild, Krassekeet, Oost, De Cocksdorp, reddingboothuis, Slufter, vliegveld, De Waal, Waalen burg, De Westen, De Petten, Den Hoorn, De Dennen, De Koog. De finish is in de „Kaaps-nol", waar ook de prijzen wor den uitgereikt. Iedere deelnemer krijgt een herinneringstrofé. De route voert langs de bekende vogelbroedplaatsen. De Algemene Bank Nederland opent dit najaar een kantoor op Texel. De ABN heeft daartoe woensdag het be drijfspand Parkstraat 18 van de heer P. Uitgeest gekocht alsmede het erachter gelegen huisje Warmoesstraat 57, dat ook eigendom van de heer Uitgeest was. Het gebouw aan de Parkstraat moet per 15 juni ontruimd zijn. Zo spoedig mo gelijk zal dan met de verbouw worden begonnen. De plannen voorzien in een volledig geoutilleerd bankgebouw. De bestaande vloeroppervlakte zal met 40 tot 50 m2 worden uitgebreid. Het huisje aan de Warmoesstraat blijft voorlopig nog staan maar biedt voor de toekomst interessante perspectieven. Door het te slopen ontstaat de mogelijk heid om het bankkantoor vanuit de Warmoesstraat te bereiken en kan ook de kantoorruimte nog verder worden uitgebreid. De ABN ziet al geruime tijd uit naar vestigingsmogelijkheden op Texel en had reeds verschillende aan biedingen bestudeerd. Ideale stand Direkteur K. Roedema van de ABN- vestiging Den Helder vertelde ons dat men bijzonder blij is met het verworven gebouw omdat dit qua „stand" aan alle eisen voldoet: in het centrum van Den Burg, dicht bij het postkantoor, met parkeerruimte en een doorbraakmoge- lijkheid naar een achterliggende straat. Denkt de ABN op Texel in een behoefte te voorzien? Direkteur Roedema zei Bar - Discotheek De typische eigen sfeer met de goede sound daaraan niet te twijfelen. „We hebben nu al veel relaties op Texel maar we zullen uiteraard veel doen om daaraan uitbreiding te geven. Ons dienstenpak ket is daarvoor aantrekkelijk genoeg. Met name willen we ons oriënteren op de visserij. Van de Helderse kottervloot is 70 tot 80% onze klant mede door onze specifieke manier van financieren van nieuwe koters e.d Ook van de bloem bollensector hebben we verwachtingen". Een kapper minder Kapper Piet Uitgeest (42) stopt dus met het bedrijf. Hij heeft inmiddels een bungalow gekocht (Bernhardlaan 117) en zoekt naar een passende werkkring. Hij en zijn vrouw hebben er 18 jaar van hard werken zonder vakantie opzitten en vinden het riu welletjes. Mevrouw Uitgeest: „Bij veel andere middenstan ders is de situatie precies hetzelfde maar wij hebben nu het geluk dat we er op deze manier kunnen uitstappen en nog wat aan ons leven kunnen heb ben. Maar het is wel een heel besluit geweest. We hebben er nachten niet van kunnen slapen". Het huis Parkstraat 18 werd na de oorlog gebouwd in opdracht van de heer S. de Waard die er zijn accoun tantskantoor in vestigde. Daarna werd het kantoor voor de Stichting Sociaal Toerisme Texel en zes jaar geleden werd kapper Uitgeest eigenaar toen hij als gevolg van de raadhuisbouw van de Groeneplaats moest verdwijnen. BEDELENDE VREEMDELING WORDT UITGEWEZEN Dinsdagavond trof de politie in Den Burg de 20-jarige student T.M.S.-K. uit Jordanië bedelend aan. De student, die een verblijfsvergunning voor Spanje heeft, had geen geld meer om eten te kopen. Hij verbleef op Texel zonder vergunning en middelen van bestaan. Vandaag wordt hij naar Schiphol ge bracht. Hij heeft zolang vastgezeten op het bureau. Bij de Slufter worden de deelnemers in de gelegenheid gesteld een doorlopende diavoorstelling te zien over de Texelse vogels. Een en ander is verzorgd door het Texels Museum. Op alle controle posten krijgen de deelnemers iets aan geboden; gebakken vis (gekregen van de kottervloot en gebakken door het Vispaleis) in Oudeschild; een flesje fris drank bij Krassekeet, bij De Petten een stukje kaas enz. Het inschrijfgeld bedraagt 25,voor auto's en ƒ15,voor bromfietsen en motoren (incl. kosten bootvervoer). Ook Texelaars mogen meedoen. Zij hoeven echter niet de vijftig kilometer te rijden en mogen dus bij 't Horntje starten tussen 9.00 en 13.00 uur). Het in schrijfgeld bedraagt ƒ11,voor zowel auto's, brommers als motoren. Wie mee wil doen kan zich nog opgeven bij de heer E. Moojen, Wagemakerstraat 6, Den Burg, telefoon 3082. DüiHyiuiaamDiiciiüiunB i uiuiiiiiiuMiiupiiimijiiiiiiiiiiiuuiip lunuiiuiiiiiiuuiuiuiuiunuiJiiiiiuiiiiiiULüimuimiiiiauBumciinu! Martien van de Wetering §e Ook voor ziekenfonds en verz. lllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillUIIIIUIIIIIIIll Zaterdag 6 mei

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 1