lijf lange jean/ doet mee. JEE Sarasani begint 24 juni met een nieuw programma Lee's zitten gebeiteld U/tL \00\)iAdUiiinMn Textielhuis ZEGEL ,wa? ik immu wou Rust en onrust op Texel Lam gedood door 70 hondebeten Diefstal uit autowrakken Nogmaals: oud papier Muziekvergunning ,.De Toekomst" werd door burgemeester ingetrokken Zes concerten in het hoogseizoen Strandloop bij De Koog op 22 mei Hemelvaartsdag even druk als vorig jaar Voetbalseizoen door ZDH gezellig besloten Geen krant na Pinksteren EUR0P00L ZWEMBAD In Centra's Bonte Borden Rage. WEVERSTRAAT llllllllllllllllllllllllllllll Sarasani gaat dit jaar zijn zevende izoen in. De veelbesproken pop-boer- érij zal zijn deuren openen op zaterdag j juni en ten hoogste tot 12 augustus [tief blijven. Het programma zal onge- >er hetzelfde karakter hebben als in jrige jaren. Naast een nog niet defini- ef uitgezocht „huisorkest" zijn er plan- en om Golden Earring, Exception, Li ng Blues, Super Sister, Cuby and the hzzards, Greenfield and Cook, Earth nd Fire en de vorige jaar zeer succes- olie groep Focus naar Texel te halen, iploitant A. André de la Porte vertel- e ons zelfs dat het de bedoeling is dit iar wat aan cabaret te doen. Contac- n daartoe zijn reeds gelegd met „Neer- nds Hoop", „Don Quishocking" en het :abaret Gcrrit". Héél misschien zullen e popliefhebbers dit jaar in Sarasani ok enkele buitenlandse groepen kun- en beluisteren waarbij wordt gedacht an „The crazy Word of Arthur Brown". IVe moeten in ieder geval proberen cur te voorkomen. Door telkens iets errassends te brengen blijven we aan- acht trekken", aldus A. Ahdré de la orte. Eén van de verrassingen zal een roots opgezette barbecue-party wor- en, te houden op de „officiële" barbe- jeplaats van Staatsbosbeheer in de ennen. Verder is het de bedoeling de ghtshows die aan het optreden van verschillende groepen visuele kracht jzetten nog wat te perfektioneren. at zal worden overgelaten aan „Ex- oding Galaxy Lightshow" van Nils anneberg uit Dordrecht die onder meer erkt met kaleidoscopische en „stereo a's". Appartementen verkocht Sarasani kocht enkele jaren geleden in appartementengebouw aan de aapstraat. Dit werd aanvankelijk ver- lurd en diende als onderkomen voor irsoneel en artiesten van Sarasani, la- r zo was de bedoeling zou het irbouwd worden tot een min of meer xlusieve uitgaansgelegenheid. Die annen heeft A. André de la Porte in- iddels laten varen („Het zou veel te iur worden om er wat goeds van te aken!") en daarom heeft hij het hele lui onlangs verkocht aan een Duitser, ij heeft daar geen spijt van, maar zit i wel zonder voldoende logiesruimte K>r personeel. In Sarasani zelf kan in man of zes worden ondergebracht aar naar logiesruimte voor ca 12 per- nen wordt nog gezocht. „Het mag een- audig zijn, maar het moet de luxe van in gemiddeld kippenhok toch wel ligszins teboven gaan". Oud meubilair ■weer welkom in Sarasani. De heer A. André de la Porte ziet het evende seizoen met vertrouwen tege- oet, ondanks het feit dat de exploita- kt™ tik 4, Naar aanleiding van de enquête IXELtoerist gaarne het volgende. Aangelokt door de VW die mij op adzijde 43 van haar uitgave „Voor ienden van Texel" een verblijf buiten t zomerseizoen aanbeval, speciaal met t oog op de rust. Als hartpatiënt had jn reis naar Texel ook volledige edkeünng van de mij behandelende tsen. Mijn verlijf was in De Koog, in tel „De Meerpaal", lekker dicht bij t strand Niets dan lof over de ver- rging aldaar. Nu mijn bezwaren: chtrust wordt in De Koog zeer slecht waarborgd. In de nacht na Hemel- artsdag werd ik om 's nachts half een geschrikt door een vreselijke herrie: mziek" die uit omliggende bars en ■ncings tot mij doordrong Dit duurde ot plm. 2 uur 's nachts. De andere dag ik mijn klachten kenbaar gemaakt Jü mijn gastheer, de WV, de politie die zeer welwillend en begripvol was) getracht de hoogste gezagsautoriteit Texel te bereiken nl. de burgemees- r Volgens de telefoniste ten raadhuize is deze autoriteit tot maandag a.s. niet net eiland. Daarna de gemeentese- ïtans aan de lijn gehad en vervolgens t privé-adres van de burgemeester, erkreeg ik mevrouw aan de lijn en mij dat burgemeester wel op het and was doch onbereikbaar. Ik heb ln gezegd dat ik mij niet wenste te £n beduvelen, waarna mevrouw zei 1 ze niet op zo'n manier wenste te ►rden aangesproken en het gesprek iiv^' Aangezien ik mijn klachten •J bij de hoogste autoriteit op Texel kunnen bespreken, maak ik ze be rt via uw blad. J1 ketbelang van mijn gezondheid !k mijn koffers gepakt en ben ver enen op zoek naar een gegarandeerd Je rust ergens anders in Nederland. J R. de Groot, Schoonhoven NASCHRIFT: w kochten hebben niet aan dove- asoren geklonken, getuige het feit burgemeester tegen een der be- )ven in De Koog zeer streng is opge ld Overigens is het centrum van og de minst rustige plaats van waar speciaal naar rust verlan- e mensen als de heer De Groot be- niet kunnen vertoeven. Voor het en van een .gegarandeerd plekje boeft men echt niet terug te keren net vasteland. Dat is ook op Texel Red Vln<*en en zelfs nog in De Koog. tie de afgelopen jaren nu niet direkt om te juichen was. Het verschil met vroeger is echter dat André de la Porte een vaste baan heeft als opbouwwerker bij de gemeente Utrecht. Hij hoeft van Sara dus niet te leven, als de exploitatie daarvan sluitend is, ds hij al tevreden. Argusogen Meer zorg baart hem de publieke opi nie ten aanzien van de popboerderij. Elk jaar blijkt dat bepaalde mensen met ar gusogen de gang zan zaken in en om de pop-boerderij in de gaten houden en niet aarzelen de beschuldigende vinger te 'wijzen als zij menen dat van ontoe laatbare toestanden sprake is. De cri- tische houding van het publiek komt ook naar voren in de houding van poli tie, gemeentebestuur e.d. die geneigd zijn de exploitatie toe te staan onder lange -reeksen van voorwaarden waarop telkens zeer nadrukkelijk wordt gewe zen. André vindt dat wel een beetje kinderachtig. „Na zes seizoenen zou ik eindelijk wel eens als een normaal ho recabedrijf beschouwd 'willen worden". Het heeft hem overigens wel moed ge geven dat burgemeester Sprenger in een raadsvergadering opmerkte dat over Sa rasani slechts één klacht was binnenge komen en de verzuchting slaakte dat het mooi zou zijn als over de andere horecabedrijven op Texel ook zo weinig werd vernomen. OOSTEREND De 9 maanden oude herdershond van de familie De V. heeft zaterdagochtend een lam van de heer C. Vlaming („Utopia") zodanig gebeten dat het enkele uren later stierf. Een kind van de familie De V. -was met de hond gaan wandelen, 't dier ont snapte toen het in de buurt van de door de heer Vlaming gepachte zeedijk bij De Schorren. De daar grazende schapen werden aangevallen en liepen beten op. Van het lam dat later -bezweek werd een oor afgerukt en de veearts constateerde naderhand niet minder dan zeventig be ten. Aan de slachting werd een eind ge maakt door de toevallig passerende vo gelwachter C. Dijker die de hond ver dreef. Mevrouw Vlaming vertelde ons dat dezelfde hond al twee keer eerder on der de -kudde heeft huisgehouden. In een eerder geval waren twee schapen gebeten. Deze dieren zijn sindsdien al tijd schichtig en mager gebleven. De eigenaar van de hond heeft direkt aangeboden de schade te vergoeden maar de familie Vlaming heeft daarmee geen genoegen genomen. Belangrijker dan schadevergoeding vonden zij dat de hond zou worden opgeruimd. Dit werd door De V. geweigerd waarna mevrouw Vlaming de politie verwittigde, die de kwestie momenteel in onderzoek heeft. Het is al enkele keren voorgekomen dat nog waardevolle onderdelen wer den weggehaald uit verongelukte auto's die op het garageterrein van de Fa. Grisnigt aan de Bernhardlaan staan ge parkeerd. Een paar weken geleden ver dween een autoradio en recentelijk werd o.m. ook een kilometerteller met benzi nemeter vermist. Inmiddels is gebleken dat kinderen hun slag hebben geslagen. De autoradio is echter nog steeds niet terecht. Naar aanleiding van het bericht over het verzamelen van oud papier, deelt de gymnastiekvereniging Oosterend ons mede, dat zij niet alleen kranten, tijd schriften enz. spaart, maar ook karton en veevoederzakken en niet te vergeten vodden. De adressen zijn: J. Daalder, Vliestraat 15, G. de Jong, Kerkstraat 11 en S. Rentenaar, Peperstraat 44. In de opslagplaats Achtertune, tegen over metselaar De Kort kan men op elk uur van de dag zijn papier of vod den kwijt. DE KOOG Burgemeester Sprenger is in het afgelopen weckend streng op getreden tegen geluidsoverlast, veroor zaakt door de bar-dancing „De Toe komst". Nadat donderdagavond was ge klaagd over lawaai in De Koog liet de burgemeester de volgende nacht door twee mensen van de politie een onderzoek instellen. Daarbij werd geconstateerd dat de band in „De Toekomst" op ruime af stand van het etablisement hoorbaar was. Volgens eigenaar-exploitant F. Lan- geveld was dat voornamelijk te wijten aan het feit dat de deur open stond, dat het windstil was en dat de andere min stens evenveel lawaai producerende be drijven toevallig pauzeerden. Maar de burgemeester oordeelde dat door het bedrijf in ieder geval teveel lawaai was geproduceerd en trok de muziekvergun ning voor het hele weekend in. Dat kwam neer op stilleggen van de exploi tatie en zowel zaterdag- als zondag avond bleef „De Toekomst" dan ook dicht een schadepost van duizenden guldens. Het optreden van de burge meester heeft in kringen van horeca- exploitanten diepe indruk gemaakt en aangenomen mag worden dat dit ook mede de bedoeling is geweest van de maatregel. In het kader van Tour-In regeling zullen in het hoogseizoen 6 evenemen ten worden georganiseerd. Mede naar aanleiding van de resultaten van de TEXELitoerist-enquête heeft men beslo ten deze evenementen uit concerten te laten bestaan. Ook heeft men overwo gen dat bij muziekuitvoeringen, in te genstelling tot toneelstukken, geen taal barrière bestaat. Zo meent men te kunnen rekenen op behoorlijk bezoek. De Culturele Raad Noordholland neemt een eventueel ver lies voor zijn rekening tot een bedrag van ƒ2.000,Het optreden van de Jazz Band kan tot drie weken voor de datum geannuleerd worden. Het programma ziet er als volgt uit: 24 juni het „eigen" Texelse ge deelte wordt verzorgd door de Barti- meus Stichting (blindeninstituut). In het park in Den Burg treden vanaf 8 uur 's avonds het Christelijk Texels Man nenkoor en Excelsior op. 28 juni Een optreden van het ka merorkest Musica da Camera in de N.H kerk in Den Hoorn. Aanvang 20.00 uur. 7 juli Concert door het Noordhol lands Philharmonisch Orkest in de N.H. kerk te Den Burg. Aanvang 20.00 uur. 15 juli Uitvoering door de West- friese zangers in de N.H. kerk in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. 29 juli Concert door de Down Town Jazz Band in de N.H. kerk in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. 4 augustus Sinds de vergadering van de Stichting Cultureel Werk is het programma uitgebreid met een optre den van het Cincinatti School System Choral uit Amerika. Dit overwegend jonge koor met meer dan 100 leden is dan op vakantie in Europa maar bij wijze van training treedt men hier en daar op. Het is de gewoonte dat het koor in ieder land slechts éénmaal op treedt, zodat we kunnen spreken van een primeur voor Nederland. De aan vang is om 20.00 uur, de uitvoering vindt plaats in de N.H. kerk in Den Burg. Nadere gegevens over de toegangs prijzen etc. volgen nog. Maandag 22 mei wordt op het strand bij De Koog weer een strandloop gehou den. Het gaat om een prestatieloop voor jong en oud. De volwassenen lopen 8 km, de jeugd 6 km. Een klein beetje trainen zal dus wel noodzakelijk zijn. Voor degenen die de strandloop tot het eind toe volhouden is een medaille uit geloofd. Het is een uitdaging om de afstand te lopen, een gezonde uitdaging naast het vele ongezonde werk dat we dagelijks doen. De oranisatoren, de Texelse Sportraad, hopen ook ditmaal weer (het is zo ongeveer de twintigste strand loop) op ruim 150 deelnemers. Het start- geld bedraagt ƒ2, De Hemelvaartsdag, voorbode van het pinksterfeest en graadmeter voor de ko mende toeristendrukte, was dit jaar even druk als vorig jaar, althans vol gens de vervoerscijfers van de TESO. De boten vervoerden in totaal 1350 auto's van Den Helder naar 't Horntje. Eén der evenementen die op donder dag georganiseerd waren, de Vogelwan deltocht, had echter een sensationele toeloop. Jaren achter elkaar schreven ongeveer 600 mensen zich hiervoor in, nu waren het er 1056 De wandeltocht werd, evenals alle an dere evenementen, begunstigd door op merkelijk mooi weer. De deelnemers (van het vasteland kwamen er ongeveer 880) liepen voor het merendeel (900) de kortste afstand van 10 km, zodat het op deze route behoorlijk druk was. Van de overige evenementen zijn geen cijfers bekend. De totaalindruk die men had was (ook bij de VW) dat het tame lijk druk geweest is. Ook het er op vol gende weekend heeft vrij veel toeristen naar Texel gebracht, want zondagmid dag bleek het noodzakelijk dat de TESO met twee boten ging pendelen. DEN HOORN In de kantine „De Spil" werd het voetbalseizoen van ZDH afgesloten met een gezellige bingo avond. De senior-leden met hun dames toonden een flinke belangstelling zodat de opkomst groot was. Kantinebaas H. de Vries zorgde voor het hoogtepunt van de avond met een heerlijke nasi maal tijd. Het echtpaar Jac. Boon had een puz- zelrit georganiseerd. De opgave bleek, hoewel erg leuk. nogal zwaar, zodat er hulp aan te pas moest komen om de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Winnaars werden tenslotte het echtpaar D. Bousma, gevolgd door het koppel C. Commandeur en mej. A. Bakker, der de werd het paar T. Oosterveer met verloofde. Dinsdag 23 mei zal de Texelse Cou rant niet verschijnen in verband met de Pinksterdagen (21 en 22 mei). Doe ook mee. Vraag'n gratis deelnemerspakket aan uw Centra-winkelier of aan Centra's Bonte Borden Rage, Postbus 100, Tubbergen. centra de u hem niet willen missen, in huis maar al te Weer de zon met zonwering, reeds jaren de beste 'n goed idee Interieur adviseurs den burg, tol. 2Ö7Ö NU EEN EIGEN tegen scherpe prijzen. Inlichtingen en te bezichtigen bij B. STEDEHOUDER, Dorpsstraat 45, Winkel (N.H.), tel. (02244) 222 Iedereen Voor stipte levering kunt u vertrouwen op in Brandstoffen en Bouwmaterialen n.v. Heemskerckstraat 22, Oudeschild, tel. 3341

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 7