J HET GEHEIM T NUT GAAI WEER NAAR HELDERSE SCHOUWBURG rubriek voor LANDBOUW en VEETEELT Nu reeds denken aan de kalkbemesting Uitbreiding van kalverstapel dwingt tot nieuwe stalvormen Autogebruik beperken Laatste viswedstrijd ■naraniHHiiininniuiniiHiiiiiiiiiitiiiiiiiiiinniniiiiiiiiiiiiiiiir feuilleton van Tom Lodewijk Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 16 juni 1972 Het aantal gevallen, waarin gewas- >n in hun groei worden geremd door ire ziekte is naar we menen nog weer roter dan in voorgaande jaren. Als we is afvragen waaruit het toenemend jntal gevallen van zure ziekte kan orden verklaard, don moeten we ze er ook aan het volgende denken. Op vrijwel ieder bedrijf wordt tegen- foordig voor de bemesting gebruik ge- iaakt van mengmeststoffen, d.w.z. ieststoffen, die twee of drie van de »fdvoedingsstoffen stikstof, fosfaat en di bevatten. Al deze meststoffen wer- .n meer of minder „zuur". Dit in te- instelling met een meststof als slak- simeel, die bij een ruim gebruik op :n duur de kalktoestand van de grond hoog brengt. Vooral voor het „oude Texel" kan het aarom van belang zijn om bij de be- iesting de slakkenmeel niet te verge- Vooral nu deze meststof in een be- verstrooibare vorm is te krijgen kan >t aanbeveling verdienen er weer een limer gebruik van te maken. In veel gevallen meer nodig Hoewel de meststof slakkenmeel een il kan spelen bij de zg. „onderhouds- ikalking" zal in een flink aantal ge ilen hiermee het kwaad van de zure jkte niet kunnen worden opgelost. Op :el wat bedrijven en percelen is het lig de pH (zuurgraad) van de grond verbeteren door het geven van een ilkmeststof. We kunnen daarbij kiezen t schuimaarde of een kalkmeststof als olokal en Kencica. Het is buiten kijf, it met elk van deze kalkmeststoffen it gewenste resultaat kan worden be- ikt. Naar we menen, zal de keus vooral orden bepaald door de hoeveelheid ,lk, die nodig is om de pH op het ge- :nste niveau te brengen. In gevallen, aarin veel kalk nodig is zal men vaak ezen voor schuimaarde, omdat deze eststof per kilogram werkzame kalk edkoper is dan de andere kalkmest- offen Bovendien is het feit, dat liuimaarde een mengsel is van kalk organische stof een waarborg voor n goede werking van deze kalkmest- of. In gevallen, waarin voor het op peil engen van de zuurgraad minder kalk •dig is komen de andere kalkmeststof- n eerder in aanmerking. Zelfs bij buimaarde, die goed droog is zullen s voor een goede verdeling toch altijd el 7 tot 8 ton per bunder nodig heb- in. We geven dan een hoeveelheid Jk, die overeen komt met een gift van 3% ton van bijv. Dolokal of Kencica. roral op lichte grond kan een dergelij- gift te zwaar zijn. Waarom nu al aandacht? In 't algemeen worden de kalkmest- >ffen gestrooid in de nazomer en vroe- herfst. Is het dan nodig dit onder- erp nu al aan de orde te stellen? We zijn van mening, dat hier inder- iad reden voor is. In de eerste plaats 1 men er voor moeten zorgen, dat be- :nd is welke percelen kalk nodig heb- in. Dit zal in veel gevallen betekenen, it er grondonderzoek moet worden rncht. Daarvoor is het nu de tijd. Het n van belang zijn de grondmonsters ist nu te laten nemen. Als je op het Dment percelen bekijkt, waar het ge- is in de richting van zure ziekte wijst lt het op, dat een goede, matige en ichte stand van het gewas zeer grillig er het perceel is verspreid. Gaat men op zo'n perceel een grond- onster nemen op een moment, waar de grond „zwart" is, dan is er alle ns, dat de uitkomst van het grondon- rzoek een „voldoende" voor de zuur- aad oplevert. Het zal in deze gevallen slist nodig zijn om slechte en goede plekken apart te bemonsteren. Uiter aard zal het dan ook nodig zijn goede en slechte plekken enigszins vast te leggen om bij het strooien van de kalk te weten waar deze meststof vooral no dig is. Bij een grillig verloop van goede en slechte plekken kan het aanbeveling verdienen om de kalk al te strooien op een moment, waarop het gewas nog op het veld staat. De aandacht voor de kalkbemesting op dit moment is ook van belang met het oog op het bestellen van de gewen ste kalkmeststof. Zeker voor schuim aarde geldt, dat het niet op ieder mo ment beschikbaar is. Tenslotte moeten we ook dit niet ver geten. Meer nog dan voor een andere meststof geldt, dat kalk tijdig moet wor den gegeven. Ook dit jaar komen we weer gevallen tegen, waarbij een laat in de herfst of in het vroege voorjaar gegeven kalkmeststof in het daarop vol gende groeiseizoen nog onvoldoende re sultaat geeft. Het is beslist nodig, dat de kalkmeststof in de nazomer wordt gegeven en daarna goed door de grond wordt gewerkt. Pas dan kan worden verwacht, dat we in het volgende groei seizoen niet verrast zullen worden door zure ziekte. Dat de meeste rundveestallen in ons gebied te klein zijn om het aantal melkkoeien flink uit te breiden is geen nieuwtje. Lang niet iedereen is er ech ter van overtuigd, dat de uitbreiding van het aantal standplaatsen in heel veel gevallen gecombineerd zal moeten worden met nieuwe stalvormen. Het zijn beslist niet uitsluitend oudere, tra ditioneel ingestelde veehouders, die van mening zijn, dat uitbreiding van het aantal stuks melkvee tot boven 35 of 40 niet behoeft te betekenen, dat van de zg. „grupstal" moet worden overgegaan op de loopstal. Heel veel veehouders kunnen zich maar moeilijk „happy" voelen als hun melkvee van de ruim met stro gestrooide grupstal moet ver huizen naar ligboxenstal of de gestrooi de loopstal, wat begrijpelijk is. Naast het over het algemeen aangena mere klimaat heeft de grupstal het voordeel van een goed overzicht over de' dieren, waardoor een meer indivi duele benadering van het melkvee mo gelijk is. Ons inziens is een flink aantal vee houders bovendien van mening, dat in de ligboxenstal of loopstal de dieren minder goed zindelijk zijn te houden dan op de grupstal. We menen, dat dit een misvatting is. Bij gelijke zorg van de veehouder kan het melkvee in de ligboxenstal even „rein" worden ge houden als op de grupstal. Volgend seizoen weer meer „loopstallcn" Het ziet er naar uit, dat in het komen de stalseizoen het aantal loopstallen (zo wel de ligboxenstal als de gestrooide loopstal) weer flink zal zijn uitgebreid. En hoewel we de voorliefde van veel veehouders voor de grupstal kunnen begrijpen, vinden we dit een gelukkige ontwikkeling. Het staat nl. voor ons als een paal boven water vast, dat wat de arbeid betreft de loopstal bij grote aan tallen melkvee duidelijk de voorkeur verdient. We denken hierbij in de eerste plaats aan het melken. Ook in de grupstal is het mogelijk om gebruik te maken van melkleiding en melktank. In diverse ge vallen gelukt het om in dit geval met 3 apparaten per man te melken. We menen echter, dat de praktische „gym nastiek", die in dit geval van de mel ker wordt gevraagd op een bepaalde leeftijd voor de man in kwestie een on overkomelijk bezwaar gaat worden. Waarschijnlijk zien heel wat veehou ders, die jonger zijn dan 40 a 45 jaar dit nog niet in, maar een groot gedeelte van de ouderen zal dit als een bezwaar voelen. Het zal duidelijk zijn, dat het melken in de doorloopmelkstal, die een onaf scheidelijk onderdeel van de ligboxen stal is, een veel mindere belasting is. In de eerste plaats komt in dit geval de koe bij de melker en in de tweede plaats betekent het staan in de melkkelder, dat men de uiter ongeveer op ooghoogte heeft. Het bezwaarlijk bukken is er in dit geval dus niet bij. Ook wat het voorbrengen van het ruwvoer betreft heeft de loopstal in veel gevallen voordelen boven de grup stal. Vrijwel altijd kan het kuilgras met tractor plus wagen op de voergang worden gebracht. In veel gevallen is er gang een flinke voorraad ruwvoer op te bovendien de mogelijkheid op de voer- slaan, wat vooral in de weekends een groot voordeel kan betekenen. Is de grupstal ingericht met een mest- ketting of een drijfmestgrup, dat bete kent het overgaan op de loopstal wat de verwijdering van de mest betreft direkt geen voordeel. Gebeurt dit in de grup stal nog met de kruiwagen, dat bete kent het overgaan op de loopstal ook in dit opzicht een grote arbeidsbesparing. En we moeten vaststellen, dat nog op heel wat Texelse stallen de mest verwij dering kruiwagenwerk is. Wat vaak ook een belemmering is Ook in gevallen, waarin veehouders de voordelen van de ligboenstal en ge strooide loopstal wel zien komt men er ook bij grote aantallen melkvee niet al tijd toe om op „de nieuwe toer te gaan". Een belangrijke belemmering zijn in veel gevallen de kosten. Ook daar heb ben we begrip voor.. We zijn echter van mening, dat men de voordelen van ar beidsbesparing en de daardoor geopen de mogelijkheid om meer melkkoeien per man te gaan houden niet altijd ziet. In een tijd, waarin men op nota's van collega's uit andere vrije beroepen uur lonen van ƒ18,ziet genoteerd moet het toch duidelijk worden, dat arbeid een zeer kostbare zaak is. Verder heeft men onvoldoende door wat een uitbreiding met het aantal melkkoeien betekent voor de bruto-ont- vangsten. Uit een boekhouding over het jaar 1971, die we dezer dagen onder ogen kregen berekenden we, dat op het bedrijf in kwestie de ontvangsten per koe aan melk en afzet van vee op ruim ƒ2.800,per koe lagen. Als dit bereikt wordt met zo'n ƒ500,aan kosten voor krachtvoer, dan is er na aftrek van alle overige kosten „ruimte" voor een uitga ve voor stallenbouw. Zonder te willen beweren, dat in de ligboxenstal of gestrooide loopstal de produktie van het melkvee beter is dan op de grupstal kunnen we zeggen, dat op enkele van deze stallen, die in de laatste tijd in gebruik zijn genomen de melkproduktie uitzonderlijk goed is. Het komt ons daarom voor, dat vee houders, die hun bedrijf zien als een „blijvend" bedrijf er goed aan doen om bij uitbreiding van de stalruimte ernstig te denken aan de loopstal. Zowel over de economie van zo'n uitbreiding als voor de technische uitvoering kunt u advies krijgen bij de landbouwvoorlich- ters. Voor Gehoorapparatenservice op Texel ELECTROHUIS Inert t«Uca iwiWi» tan 4* radatattt „Geachte toerist" staat er boven het stencil dat wij, de aktiegroep Tessel Forever, deze zomer uit gaan delen aan de aankomende toeristen (de tekst vindt u hieronder). Maar er kan natuurlijk net zo goed „geachte Tesselaar" staan. Want onze aktie heeft ook betrekking op het auto-, motor- en bromfietsge- bruik van u, eilandbewoner. Om even uw geheugen op te frissen: wij streven naar: geen derde boot geen verdere uitbreiding van het we gennet, vooral niet in natuurgebie den en bossen geen gemotoriseerd verkeer in de dorpskernen. Wij zijn nu bezig met het interesseren van organisaties en instellingen voor onze aktie. Zij kunnen hun steun betui gen door ons stencil te ondertekenen. Textant, de Werkgroep Landschaps- zorg en de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee hebben zich reeds in principe bereid verklaard tot ondertekening Binnenkort verwachten wij van hen en van andere organisaties het defini tieve antwoord. Het is erg jammer, maar Burgemees ter en Wethouders van Texel zijn niet bereid onze aktie te ondersteunen. De redenen hiervoor zijn ons niet duide lijk. Misschien denken zij dat wij op deze manier de toeristenstroom willen afremmen. Met de hand op ons hart be zweren wij dat dat zeker niet het geval is. Aktiegroep Tessel Forever De tekst van het stencil: Geachte toerist, U gaat nu naar Texel. U weet dat Texel bekend staat als een bijzonder mooi natuurgebied. Dat willen we graag zo houden, en u natuurlijk ook. Daar voor is uw medewerking nodig. Wat is namelijk het probleem? De laatste jaren neemt het toeristen bezoek, dus ook het gemotoriseerde ver keer, sterk toe. Het gevolg is natuur lijk dat door dit toenemende gebruik van auto's, brommers e.d. het milieu ernstig aangetast wordt: parkeerterrei- Zondag begint om, half 9 op de dijk bij het Prins Hendrikhotel de laatste viswedstrijd uit de serie kampioenswed strijden van de Sportvissersvereniging Texeel. De uitslag van de laatste wedstrijd bij De Kaap was als volgt: le J. Moens, 2e A. de Boer en 3e B. Penha. Er staan nu drie vissers bovenaan de ranglijst, zodat het zondag spannend wordt en het wel noodzakelijk zal blijken over de laatste wedstrijden centimeters gevangen vis te meten. Overigens moest tijdens de laat ste wedstrijden veel ondermaatse vis worden teruggegooid. De prijsuitreiking vindt om ongeveer 11 uur plaats in het Prins Hendrikho tel. Vandaag vindt ook de eerste gasten wedstrijd op het strand plaats. Om 19.00 uur begint een wedstrijd op het strand bij De Koog. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,Er zijn diverse leuke prijzen be schikbaar gesteld. De wedstrijden wor den georganiseerd in het kader van de zomeraktiviteiten van de Sportraad. Het programma voor de overige wed strijden luidt: (de aanvang is steeds 19.00 uur) vrijdag 30 juni paal 9 dins dag 11 juli paal 12; vrijdag 14 juli strand De Koog; vrijdag 28 juli paal 9 en maandag 7 augustus paal 28. GESLAAGD Onlangs slaagde te Alkmaar voor het diploma zwemtrainer en waterpolospe- cialisatie badmeester J. van Amstel te Den Burg. nen in de duinen, autowegen in de bos sen, verstoring van de rust waar Texel om bekend staat, en niet te vergeten de veelbesproken luchtverontreiniging. Dit kan zo niet langer Dus, als u de auto of brommer toch meebrengt; gebruik hem dan zo weinig mogelijk (vooral niet in bossen e.d.). Parkeer het niet in het bos. Loop, of huur een fiets. Stap op de fiets en u zult merken dat het de beste manier is om Texel te leren kennen. Bovendien is het huren van een fiets goedkoper dan u denkt. Wees niet zo gemakzuchtig De afdeling Texel van de Vereniging tot Nut van het Algemeen bestaat dit jaar 150 jaar. Om dit jubileum niet on gemerkt te laten passeren heeft men de aktivitciten, die de laatste jaren toch al sterk zijn toegenomen, met een aan tal aantrekkelijke evenementen uitge breid. De eerste feestelijke gebeurtenis is inmiddels al achter de rug. Vorige week werd voor de kinderen en klein kinderen van Nutsleden in het City the ater een middag verzorgd door de be kende poppenspeleer Thoraldo met zijn Sprookjespoppentheater. Ruim 80 kin deren (in de leeftijd van 4-12 jaar) wa ren aanwezig. Het eerstvolgende evenement is een bezoek aan de schouwburg te Den Hel der op 17 oktober. Opgevoerd zal wor den de operette „In Weiszen Hossel". Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mevrouw G. Bakker-Zuidewind, Witte Kruislaan 10 te Den Burg (tele foon '(02220) 2271). Evenals vorig jaar is bij de entreeprijs weer het bootvervoer (incl. auto) inbegrepen. De plaatsen zijn iets duurder geworden en kosten nu ƒ8,35 (2e rang) en ƒ10,35 (eerste rang). De belangstelling voor de operette is bijzonder groot en er moet dan ook tij dig besproken worden. Opgave kan tot uiterlijk 1 juli worden gedaan. Nog een uitstapje naar de Hel- derse schouwburg staat op het program ma voor 18 april van het volgende jaar, de cabaretvoorstelling „Wim Kan al leen". Het lijkt voorbarig, om hiervan nu al melding te doen, maar ook voor deze avond is de belangstelling groot zodat al zeer vroeg besproken moet worden. De uiterlijke datum van opgave voor de avond met Wim Kan is 15 juli a.s. Naast schouwburgbezoeken vermeldt het winterprogramma nog een toneel voorstelling van het Amstel Toneel uit Amsterdag in „De Oranjeboom" op 25 november gespeeld wordt de thriller- comedie „Dubbel Spel" van Robert Tho mas en een muziekavond op 6 janu ari in de N.H. kerk te Den Burg met het Gelders Muziekensemble „Concerti no" uit Velp en tenslotte nog een gezel lige bijeenkomst in een meer huiselijke sfeer in hotel „De Lindeboom-Texel". Waarmee deze Nutsavond, die in febru ari gepland is, gevuld gaat worden staat nog niet vast. Wie belangstelling voor een of meer door het Nut georga niseerde avonden heeft, maar geen lid is, kan zich uiteraard ten alle tijde op geven bij mevrouw Bakker-Zuidewind. Nieuwe leden betalen ƒ8,voor jeugd leden (tot 18 jaar) wordt ƒ4,gerekend. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiii 99 ^"'IIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIÜIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIHtllHIjlllllllllINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIHjllHHINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHHIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII «dat Harry opende zijn mond, maar *>t hem weer met een klap. Bijna had zich versproken en verteld, dat juist jnheer Emiel, toen hij zijn reeds dun- nde haardos door Harry liet coifferen, ze gedachtengang had ontwikkeld, tèr Harry was een slimme vos. Hij )est hier niet de indruk wekken, dat nhjnheer Emiel zat na te praten! Het >nk veel beter, nu moeder Van Vloten astateerde, dat mijnheer Emiel er net over dacht als Harry hier! Hij toonde :h dus verrast, maar niet te zeer. "Hou Harry", zei Mary waarderend, mal ben je dus niet. Als mijnheer Mei er ook al zo over denkt!" Harry eek voldaan over zijn weelderige ardos. -Volgende week", stelde José vast, we verêadering. Zonden we ïrt Kissen niet es kunnen vragen, of wet es met een ander soort stuk uit bus wil komen?" -Ik denk niet", zei Harry gewichtig, daar veel kans op is zolang Kossen Bisseur is. Die springt niet verder dan JJ stok lang is en gelijk heeft hij, van o standpunt bezien". Martha van Vloten zag de jongeman merkzaam aan, ze had niet gedacht ,,dlt hippe jongmens de zaken zo or bekeek. Zij wist ook niet van de ontmoeting tussen Harry en mijnheer Emiel „Moeten wij daar dan de dupe van worden?" vroeg José kribbig. Een ogen blik had ze zichzelf gezien, niet als een boerendochter op slofjes, maar als een Grande Dame in avondtoilet, een Lady. Ze voelde dat ze het zou kunnen en dan zou je die lui hier es op zien kijken! En wie weet, er waren er meer zo begon nen. José's gedachten gingen met haar op de loop en ze zag zich al zitten in haar kleedkamer, Freek Doks aan haar voeten voor een interview dat ongetwij feld zo beginnen zou: Het is nog niet zo lang geleden dat José van Vloten hoofd rollen speelde op het amateurtoneel, en ze kan daar nog glimlachend aan terug denken, nu ze met vaste tred de ladder naar het succes aan 't beklimmen is „Hoe kom je aan een andere regis seur?", vroeg Harry. Het zware woord was gevallen. Geert Kossen en Concor dia, dat was altijd een twee-eenheid ge weest. Maar ze waren aan Geert Kossen tenslotte niet getrouwd, en als nu onder andere leiding de toneelvereniging ho ger opwaarts zou wieken „Ik heb zo'n idee" ging Harry verder, „dat mijnheer Emiel daar wel kaas van gegeten heeft. Hij zegt daar nooit veel over, maar die vrijer heeft meer gezien en kan meer dan menigeen denkt. Dat is een man van de wereld, dat merk je aan alles". „Probeer hem eens uit te horen", ad viseerde José. „Zal niet meevallen" zei Harry ge wichtig, „maar niet geschoten is altijd mis". HOOFDSTUK VI Het conflict Je zou zo zeggen, dat een man als Geert Kossen, de hele dag bij de weg en ieder in het dorp kennend, wel enig vermoeden had van wat er broedde, toen hij op een donkere avond naar De Bonte Koe fietste voor de bespreking met de leden van de toneelclub Concor dia over het stuk dat ze in het voorjaar „ter afsluiting van het seizoen" zouden opvoeren. Maar het gebeurt vaker dat het gerucht iedereen heeft bereikt, be halve de mens die het aangaat. De ene helft denkt dat hij het al weet en praat er niet over, de andere helft hoopt dat hij het niet weet en praat er dus ook niet over. Geert Kossen verwachtte dat het van avond zou lopen als altijd. Nog wat heen en weer praten over de vorige voorstel ling, waarbij hij voor ieder behalve lof, ook een woord van kritiek in petto had, opdat ze niet naast hun schoenen zou den gaan lopen, en als vanouds de lei ding aanvaarden van de man die het wist. Hij had zijn plan al gereed. „Het wa ter dreigt" een stuk uit het leven ge grepen, vol dramatiek. Zou er ingaan als koek. En dan zou hij vanavond Mary van Houten, het jongste lid, eens naar voren schuiven. Jong talent moest aan gemoedigd. José van Vloten zou dat niet leuk vinden maar die had nu al twee keer een hoofdrol gespeeld, en hij zou haar wel voor rede vatbaar maken, zou wel iets prevelen van niet-altijd-het- zelfde-type en ook eens een onsympa thieke rol aandurven. Hij zou dan met een een goeie beurt maken bij de Van Houtens, vooral bij Klara die hij ervan verdacht de zaalhuur te willen verho gen, maar wier op winstbejag gericht gemoed wel zou smelten, als haar nicht je een hoofdrol te spelen kreeg. Politiek moest je zijn, dacht Geert Kossen, die een visioen had van zichzelf als een man die aan tal van onzichtbare touwtjes trok. Maar als hij dacht dat hij daarvan in Merendorp het monopolie had, zou hij vanavond een stuk wijzer worden. Ge lukkig wist hij het niet en vandaar ped delde hij in zonnige stemming naar De Bonte Koe. Martha van Vloten, dacht hij, zou ook wel mopperen als haar oogappel dit keer niet de koningin van 't schilderij zou zijn. Enfin, dan moest ze haar troost maar zoeken bij die Emiel, dacht Geert, zijn zonnige stemming plots overschaduwd door een donkere wolk, veroorzaakt door de zwarte flambard van mijnheer Emiel, in wie Geert een concurrent naar Martha's gunst ver moedde. En niet, zoals Geert, uiterlijke genegenheid, maar ongetwijfeld gedre ven door de zucht naar vuil gewin. Tot zijn verbazing waren ze allemaal al present en niet minder verbaasd en ook een tikkeltje verontrust was Geert, toen hij het zwarte pak van mijnheer Emiel ontwaarde, de drager er van zeer bescheiden weggedoken in een hoekje. Hij ging handjes gevend de ronde doen. „Zo mijnheer Emiel, hoe komt u hier zo verzeild?" vroeg hij schijnbaar ter loops. „Ik dacht zo" zei de bezoeker, „dat je als donateur" hij legde daarop even dui delijk de nadruk „niet kunt volstaan met eens per jaar betalen, maar ook je meeleven wel eens mag tonen met de vereniging die je je steun geeft. Tenzij, natuurlijk, mijn tegenwoordigheid hier in strijd is met de regels". Nu waren deze regels niemand be kend, eenvoudig omdat ze niet beston den. Concordia was „zo maar" opge richt, er was een eenvoudig regiementje over verkiezing, bestuur, lidmaatschap en donateurs, maar een bijeenkomst als deze was in dat reglement niet voorzien en er stond dus nergens dat donateurs geen toegang hadden. Geert durfde het ook niet op een openlijk debat aan te laten komen, want hij stond niet sterk. Daarbij had zijn antipathie tegen mijnheer Emiel hem er toe gebracht, diens handigheid niet al te hoog aan te slaan. Dus haalde hij zijn schouders op en zei: ,,'t Is mij om 't even, en als de anderen het niet bezwaarlijk vinden. het viel hem nauwelijks op, dat vooral bij de jongeren het hebben van geen bezwaar nadrukkelijk werd geuit. Alles verliep, zoals Geert het zich had voorgenomen. En weldra was het ogen blik daar waarop Klara van Houten de koffie binnenbracht, het signaal dat men zou beginnen met het voornaamste punt: het nieuwe stuk. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 5