A/ Een flexibele bedrijfsvoering FILMNIEUWS Laatu niet bij de nemen Ma LANDBOUW en VEETEELT Z 28 juni diplomazwemmen Raadsvergadering Opnieuw bootje omgeslagen Loslopend vee op A.O.K. -terrein Concert Oud-Beijerlandse korpsen kreeg veel belangstelling Donderdag Taptoe Texel '72 P. Verhagen kampioen bij sportvissers Sportdag L.T.S. en L.L.S. rubriek voor omï.-f Waarschijnlijk is het voor een aantal lezers van onze rubriek nodig om het „vreemde" woord, dat in de kop van dit artikel staat te verklaren.. Flexibel wil zeggen, dat er een mogelijkheid voor verandering is. Of om het nog iets anders te zeggen: een mogelijkheid van aanpassing. Ik mag naar ik meen wel zeggen, dat een tegenwoordige agrariër die moge lijkheid van aanpassing in ieder geval moet bezitten. Dat geldt voor de „grote" dingen van het bedrijf. Onze tijd vraagt naar grotere eenheden. De boer van dit moment moet een groter aantal koeien verzorgen dan z'n collega van 20 jaar geleden. Voor akkerbouw geldt het zelfde. |J| De mogelijkheid om aan te passen geldt ook de kleinere zaken van de da gelijkse bedrijfsvoering. Ook daar moet men op een bepaald moment z'n plan nen aanpassen aan de mogelijkheden van het moment. Deze laatste aanpas sing is naar we menen de laatste weken weer op grote schaal van de veehouders gevraagd We denken daarbij nl. aan de I voederwinning. Geen hooi dan kuilgras Ik geloof, dat niet-agrariërs zich niet kunnen voorstellen wat een „spannen de" tijd de periode van de voedenvin- ning voor een veehouder is. Hoewel be paalde veevoederdeskundigen van me ning zijn, dat het ruw voer (hooi en kuil gras) in de toekomst een minder be langrijke rol gaat spelen zijn lang niet alle veehouders en ook voorlichters j hiervan overtuigd. Velen zijn van me ning dat de produktie van het melkvee in de winterperiode voor een groot ge deelte afhankelijk is van de kwaliteit van het ruwvoer. Wel menen we te moeten opmerken, dat veel veehouders ten onrechte van mening zijn, dat dit ruwvoer bijna ge heel of voor een zeer groot gedeelte uit hooi moet bestaan. In de tijd, dat we uitsluitend nat kuilgras kenden, dat bo vendien vrijwel altijd rijk voorzien was van boterzuur, was het inderdaad nodig om het ruwvoerrantsoen in hoofdzaak uit hooi te laten bestaan. Sinds de kuilmethoden zijn verbeterd en vooral sinds de voordroogmethode ingang heeft gevonden, is de noodzaak om in de winterperiode hooi te voeren sterk verminderd en in bepaalde ge vallen zelfs onnodig geworden. Aan de vastewal zijn heel wat bedrijven, waar het melkvee geen hooi meer krijgt te zien en ook op Texel is een enkel be drijf, waar in de winter praktisch geen hooi voor de koeien komt. Dit vraagt aanpassing Op bedrijven, waar men op het ge bied van voederwinning de flexabih- teit wil toepassen is als eerste nodig dat het voor ruwvoer bestemde gras, wat het groeistadium betreft, op een vroeg tijdstip wordt gemaaid. Het gras moet in dit geval beslist niet volop in het zaad staan. Als in dit vroege sta dium wordt gemaaid kan men zowel kuilgras als hooi van goede kwaliteeit winnen. Of het gras hooi of kuilgras wordt, en hoe de kwaliteit uitvalt, zal de veehou der in hoofdzaak moeten laten afhangen van zon, wind en regen in de dagen na het maaien. De laatste weken is ons telkens weer gebleken, dat het voor veel veehouders een hele toer is om als het gras gemaaid is met de bedoeling er hooi van te ma ken op een moment te besluiten het voor kuilgras te bestemmen. Daarbij spelen overwegingen als: „Je kunt toch niet zonder hooi", of: „Je kunt het vak toch niet leeg laten" een grote rol. Als voorlichters zijn we van mening, dat als op een bepaald moment het gras een drogestofgehalte van boven 40% heeft bereikt en de waarsvoorspellingen er op wijzen, dat geen echt drogende dagen op komst zijn dit gras de bestem ming kuilgras moet krijgen. Heeft het gras een gehalte aan droge stof boven 40°/o en is het gras winddroog, dan kan van voorjaarsgras zonder toevoeging goed kuilgras worden gemaakt. Ligt het gehalte aan droge stof beneden 40%, of is het gras op het moment van het inkuilen niet winddroog, dan kan een Donderdagavond 8 uur in het City- theater een film naar een boek van de beroemde schrijfster Margit Söderholm: »Als de dauw hangt komt er regen". Uit de inhoud: De herenboer en weduwnaar Germund heeft een dochter, Marit, die verloofd is met de rijke boerenzoon Mats. Als het op trouwen aankomt en het aanstaande echtpaar voor het al- aar staat, rent ze de kerk uit. Ze houdt van Jon, een zwervende speelman, zoon VanJ8n ieugdlietoe van Germund. Jon en Marit vluchten het woud in en be- ginnen daar een nieuw leven. Jon erft een hoeve van zijn tante en kan dan inaelijk meeleven in de dorpsgemeen- chap, waar Germund, die vroeger een drijfjacht georganiseerd had om Jon te 0r}arf?' een grote stem in het kapittel eelt. De zalm vangst is een jaarlijks te- ngkerende krachtproef in het dorp aar iedere man kan bewijzen wat hij srd is. Jon is aan dit werk niet ge- end en stort dan ook in het snel stro- pp e, water ^em naar de levens- s vaarlijke waterval voert. Hij wordt op at niPPertje door Germund gered. Toe- o®ng 18 jaar. toevoeging van melasse er toch voor zorgen, dat we goed kuilgras krijgen. De hoeveelheid melasse moet daarbij groter zijn naarmate het gras meer vocht bevat. Tenslotte De mogelijkheid van aanpassing bij de voederwinning kan er ook voor zor gen, dat in een periode van veranderlijk weer, zoals we de laatste weken hebben meegemaakt, het te laat maaien van gras wordt voorkomen. Nog al te veel gebeurt het, dat men bij het wachten op gunstig weer voor de hooiwinning zo lang wacht met het maaien van het gras, dat de grasmat een flinke afrekening krijgt. De schade, die dit geeft wordt meestal onderschat. De flexabiliteit, die we hiervoor heb ben bepleit heeft niets te maken met een „van-de-hak-op-de-tak-bedrijfsvoe- ring", zoals we die op bepaalde bedrij ven nog al eens tegenkomen. Als het met de schapen niet lukt, dan maar koeien. En als dat niet gaat, dan moet het akkerbouw zijn. En tenslotte pro beert men het dan ook nog eens met varkens of kippen. Een dergelijke „flexabiliteit" heeft niets te maken met een gezonde mogelijkheid van aanpas sing aan de omstandigheden. Het slot van dit van de hak op de tak springen is meestal een definitief eind. niet dicteren, MAAR ADVISEREN Een landbouwvoorichter is als het goed is geen dictator, maar een advi seur. Ik heb de indruk, dat men dit nog al eens vergeet. De opmerkingen van een landbouwvoorlichter zijn geen voor schrift maar een advies, of ander ge zegd een informatie. Dat ik het nodig vind dit nog eens te onderstrepen heeft de volgende reden. Een slechte verliezer De laatste weken hebben we in ver band met de slechte weersomstandighe den voor de voederwinning nog al eens een advies gegeven over de bestemming van het gemaaide gras. In diverse ge vallen, waarin het gras gemaaid werd met de bedoeling er hooi van te maken meenden we op een bepaald moment het advies te moeten geven het te bestem men voor kuilgras. In heel wat geval len is deze raad ook opgevolgd. We kunnen er eohter best in komen, dat een veehouder toch besluit het te riskeren en het gras te laten liggen tot het hooi is. Waarschijnlijk speelt hierbij ook een rol de overweging, dat het ein delijk toch wel eens beter weer voor de hooiwinning zal worden. Met de hand op het hart kan ik u zeggen, dat dit bij ons geen enkele wrok oproept. In een bepaald geval, waarin de vee houder, ondanks ons advies, toch meen de te moeten proberen om van het gras hooi te maken zat het geluk hem mee. De weersomstandigheden veranderden en de veehouder slaagde er in om er goed hooi van te maken. Toen hij ons daarna enige tijd niet zag maakte hij, weliswaar wat gekscherend, de opmerking: „Je bent een slecht ver liezer". Hoewel ik uitdrukkelijk onder streep, dat ik de opmerking als gek scherend heb aangevoeld illustreert het naar mijn mening toch, dat men de nei ging heeft het werk van de landbouw- voorlichters niet juist te waarderen. Gelukkig uitsluitend adviseurs Ik kan u in alle eerlijkheid zeggen, dat ik erg blij ben, dat we uitsluitend tot taak hebben adviezen te geven. En dat we zo'n advies het liefst geven aan boeren, die in staat zijn het op z'n juis te waarde te schatten. Ik zou het ge woon een angstige zaak vinden als al onze adviezen zonder meer werden op gevolgd. Het is al een aantal jaren geleden, dat een Texelse boer mij vertelde, dat zijn zoon er niet veel voor voelde om na de Lagere Landbouwschool ook de Mid delbare Landbouwschool nog te doorlo pen. Eén van de argumenten van de zoon was: „We hebben toch de land bouwvoorlichting. Als ik iets niet weet vraag ik het hen". Een volkomen on juiste gedachte. Landbouwvoorlichters zijn het meest gebaat met „klanten", die in staat zijn, dank zij een goede theoretische en prak- tisrhe opleiding een advies van een voorlichter op z'n waarde te beoordelen. Persoonlijk voel ik me het meest op mijn gemak als ik weet, dat het ver zoek om advies voortkomt uit de ge dachte: „Twee weten meer dan één". In dit geval is er inderdaad sprake van „adviseren" en niet van „dicteren". Al leen in dit geval 'heeft men de juiste kijk op het werk van de landbouwvoor lichters. Woensdagmiddag 28 juni vanaf half 4 wordt in het zwembod „Molenkoog" aan de Slingerweg diploma gezwommen voor leerlingen van de basisscholen. Het bad is dan voor bezoek gesloten. Be langstellenden die de verrichtingen van de diploma-zwemmende schooljeugd "willen gadeslaan zijn natuurlijk van harte welkom. Er wordt gezwommen voor de diploma's A en B. De examencommissie zal bestaan uit de heer Snijders, gymleraar bij het ba sis-onderwijs, badmeester Van Amstel en de heer Pelgrim als plaatsvervan gend inspecteur lichamelijke oefening. Het diplomazwemmen is dit jaar vrij vroeg georganiseerd, zodat velen hun diploma vóór de vakantie al kunnen hebben. Er wordt echter in het najaar, ter afsluiting van het seizoen, nogmaals de gelegenheid geboden het diploma te behalen. De agenda voor de raadsvergadering op dinsdag 27 juni, aanvang 19.30 uur, is als volgt samengesteld. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Benoeming van een bestuurslid van van de Recreatiestichting Texel wegens het vertrekken van de heer ds. J. P. B. Visser. Aanbevolen worden: 1. de heer D. Schilling, Den Hoorn; 2. de heer D. Slegh, Den Hoorn; 3. de heer pastor J. G. M. Granneman; 4. de heer ds. M. Mulder. N.B.: Minderheidsstandpunt van de heer Daalder: 1. de heer pastor J. G. M. Granneman; 2. de heer ds. M. Mulder. 4. Opmaking van een bindende voor dracht voor de benoeming van een ge meentelijk vertegenwoordiger in de raad van bestuur van de n.v. Lucht- vaortterrein Texel. Aanbevolen worden voor nummer 1 op de voordracht: 1. de heer J. C. Dros; 2. de heer C. Joustra. Voor nummer 2 op de voordracht: 1. de heer J. Zuidewind; 2. de heer M. Bakker. 5. Vaststelling voorbereidingsbesluit voor Den Burg Noord-West, De Koog, De Cocksdorp, De Waal, Midden-Eier- land en Everstekoog. 6. Aankoop strookjes grond nabij de Kaapstraat te De Koog van de heer B. Gieze te Zuid-Eierland en van de ven nootschap onder firma „Timmers Bak kerijen", gevestigd te Den Burg. 7. Aankoop van een perceel grond met opstal nabij de molen te Oudeschild van de Coöperatieve Aankoop Vereniging Texel gevestigd te Den Burg. 8. Ruiling van grond nabij de Orchis mient te De Koog met de heer P. Kuip, Pontweg K 53 te De Koog. 9. Verkoop van een perceeltje grond aan de Houtmanstraat te Oudeschild, aan de heer J. Koorn, De Ruyterstraat 68 te Oudeschild. 10. Verkoop perceel De Ruyterstraat 67 aan (openbare inschrijving). 11. Verkoop .perceel De Ruyterstraat 104 aan (openbare inschrijving). 12. Verkoop van een vijftal bouwter reinen aan de Orchismient te De Koog aan de n.v. Exploitatiemaatschappij Flakkee gevestigd te Melissant. 13. Verkoop van een perceel grond nabij de Hodsonstraat te De Cocksdorp aan de stichting bejaardenzorg Texel. 14. Verkoop van een perceeltje bouw terrein aan de Orchismient te De Koog aan de heer J. P. de Jong, Leidsegracht 20 te Amsterdam. 15. Verkoop van een perceeltje bouw- etrrein aan de Marelstraat te Den Burg aan de heer L. Of rein, Weverstraat 12 te Den Burg. 16. Verkoop van een viertal bouwter reinen aan de Parnassiastraat te De Koog aan de heer C. H. F. Duin, Mari- coweg 8 te Den Burg. 17. Ruiling en verkoop van enkele strookjes grond nabij de Ruyslaan te De Koog. 18. Verkoop grond aan de Nikadel te De Koog en verlening van recht van uitweg aan de heer A. C. van der Vis, Dorpsstraat 36 te De Koog. 19. Opdracht aan de afgevaardigde van de gemeente naar de algemene ver gadering van aandeelhouders van de N.V. Texelsohe Electriciteitsmaatschap- pij l(TEM) tot het stemmen voor het ver lenen van machtiging aan de direkteur dezer n.v. tot het aankopen van een nieuwbouwwoning van de heer C. H. F. Duin te Den Burg, ten behoeve van de heer G. Spanhaak. 20. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1971. 21. Wijziging van de begroting van de sociale dienst voor 1971. 22. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1971. 23. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1972. 24. Wijziging van de begroting van de sociale dienst voor 1972. 25. Wijziging van de begroting van de dienst sociaal werkverband De Bolder voor 1972. 25a. Wijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1972. 26. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1972. Vrijdagmiddag meldde een op onge veer 10 km ten westen van het A.O.K. op de Mok passerend schip de kust wacht, dat op genoemde hoogte een klein sportbootje dreef, dat kennelijk onbemand was. Toen men poolshoogte wilde nemen, bleek het jachtje, de „Po- larix", reeds aan de Hors op het strand te zijn gezet door de eigenaar, de heer F.v.d.L. uit Den Helder. De „Polarix" was enige kilometers uit de kust omgeslagen. De 2 beman ningsleden van het vaartuigje bleven bij het kapseizen echter ongedeerd en za gen kans hun boot binnen korte tijd op het droge te zetten. In het afgelopen weekend kwamen op het politiebureau klachten binnen over op en langs de rijbaan los lopend vee op de Pontweg in de buurt van de pont haven aan 't Horntje. Toen een onder zoek werd ingesteld bleek, dat het vee vier koeien reeds door personeel van het amfibisch oefenkamp op De Mok was geëvacueerd. De dieren waren na omzwervingen in de omgeving op het terrein van het A.O.K. terecht gekomen en zijn hier vastgehouden tot de eige naar ze heeft afgehaald. Het door het fanfare- en tamboers korps „Harmonie" uit Oud Beijerland in de Wezentuin gegeven concert de af gelopen zaterdag was een groot succes. Aanvankelijk was de belangstelling ma tig, maar tijdens het concert groeide het publiek tot enkele honderden mensen. Het gebrachte programma was niet al leen zeer gevarieerd, maar werd ook perfekt uitgevoerd. Een hoogtepunt vonden we vooral het door het fanfare korps (o.l.v. dirigent Joost van Beek) ten gehore gebrachte „The peanut ven dor" van Simons-Scheffer. Heel leuk was ook de parade, waarmee het tam boerskorps o.l.v. de heer P. van Hem- pel haar optreden tot een fraai kijk- en luisterspel maakte. De beide korpsen kwamen naar Texel, door toedoen van de heer L. van der Wulp, die jarenlang leraar aan de ULO- school te Den Burg is geweest en lange tijd aktief lid van het Texels Fanfare korps was. Momenteel speelt de heer Van der Wulp, die enige jaren geleden naar Oud Beijerland verhuist is, in het fanfarekorps aldaar. De muzikanten arriveerden zaterdag in de loop van de dag op het eiland en maakten voor het concert een rond rit langs de bekendste natuurgebieden en bezienswaardigheden. Donderdagavond 8 uur gaat de Taptoe Texel weer van start. Aan het optreden op de Groeneplaats doen 4 Texelse korp sen mee: Koninklijk Texels Fanfare- korps-DEK, Drumband DEK, Margare- tha Sinclairband en Excelsior. Er is ook dit jaar veel werk gemaakt van de or ganisatie. Het 1 uur durende program ma heeft 17 onderdelen, waarin de groe pen elkaar regelmatig afwisselen. Het accent ligt deze maal op een gezamen lijk gespeelde mars. Totaal 200 muzi kanten spelen dan „Le tamboer-maitre". De leiding van het geheel is weer in handen van de heer D. Haker. Hoewel hij onlangs als lid van de fanfare be dankt heeft, heeft men hem toch ver zocht de taptoe te leiden, daar men op 'korte termijn niemand kon vinden die in staat zou zijn het werk van D. Haker, waar veel routine voor nodig is, over te nemen. De organisatoren hopen op een grote belangstelling van het publiek. Mocht het weer tegenvallen, dan is vrijdag avond als uitwijkmogelijkheid vastge steld. Door het uitvallen van „Voorwaarts Mars" moest het programma aangepast worden. Met loting is beslist dat drum band „Excelsior" de onderdelen van het korps uit De Koog overneemt. De orga nisatoren zijn allen die hun medewer king verlenen bij voorbaat bijzonder dankbaar. Vooral de buurtvereniging Schoonoordsingel verdient speciale ver melding voor alle hulp bij het begelei den van de taptoe. Het programma is als volgt: 1. Signaal van het raadhuis. 2. Gezamenlijke roffel drumbands. 3. Excelsior 'koraal. 4. Drumband Excelsior. 5. KTF-DEK, mars. 6. Drumband Margaretha Sinclair. 7. Excelsior, mars. 8. KTF-DEK. '9. Drumband Excelsior. 10. Excélsior, mars. 11. Drumband KTF. 12. KTF-DEK, mars. 13. Drumband DEK. 14. Gezamenlijke mars fanfare-drum bands; Le Tamboer-maitre. 15. Signaal van het raadhuis. 16. Roffel gezamenlijke drumbands. 17. Wilhelmus, KTF-DEK. Voor de toeschouwers gezien staan de korpsen als volgt opgesteld: van links naar rechts voor het raadhuis Drum band DEK, Kon. Texels Fanfare-DEK, Margaretha Sinclair en Excelsior. Ten gerieve van de leden van de korpsen •volgen hier nog de tijden en de plaatsen waarvandaan men moet opmarcheren: KTF-DEK, 7.41 uur, vanaf fanfarege bouw, via Witte Kruislaan, Kogerstraat. Drumband DEK, 7.46 uur, vanaf Ele- mert, via Warmoesstraat, Zwaanstraat. Margaretha Sincloirband, 7.48 uur, vanaf Lijnbaan, via Gasthuisstraat, Ho- gerstraat, Binnenburg. Excelsior, 7.51 uur, vanaf ULO, via Schilderend, Parkstraat. De onderlinge competitie van de Sportvissersvereniging Texel is ten ein de. Zondag werd de laatste wedstrijd van de serie van zes gehouden. De vis sers moesten tweemaal van plaats ver anderen: men begon bij het Prins Hen- drikhotel, verhuisde toen naar de Kaap omdat er te weinig water stond, bij de Kaap moest men weg omdat er in de grote hoeveelheden wier niet te vissen viel en zo kwam men tenslotte bij de vuurtoren terecht. De finale was niet erg spannend. Na de vijfde wedstrijd zag het er naar uit dat de vissen per centimeter gemeten zouden moeten worden om de winnaar te bepalen. Door de slechte omstandig heden waarin de finale plaatsvond tra den echter grote verschuivingen in de kopgroep op. Winnaar is geworden P. Verhagen. Hij kreeg de wisselbéker en een extra beker. Tweede werd H. van Tok, een zeer jonge deelnemer van 14 jaar. Hij ontving een standaard. Derde werd B Penha, ook hij ontving een standaard. De firma Kok in Oudeschild (hengel sportartikelen) had de vierde prijs, een sierfuik, uitgeloofd zodat ook J. Moens in de prijzen viel. I NE US \fefiQWerte» rjederiand 2« HANDS AUTO KOPEN? EERST LATEN KEUREN! Onder ideale weersomstandigheden is de afgelopen vrijdag de jaarlijkse spordag gehouden van de lagere techni sche school en de lagere landbouw school. Het omvangrijke programma telde een achttal onderdelen. De onderdelen waren zo gekozen, dat de leerlingen het atletiek-diploma konden behalen dat wordt uitgegeven door de K.N.A.U.; het C.C.S.A.-diploma. 52 leerlingen hebben het diploma behaald, een bewonderens waardige prestatie. Naast atletiekonderdelen werden er ook softbalwedstrijden gehouden. De uitslag hiervan was: 1. en tevens kam pioen van 1972: klas M3t; 2. 'klas 03 en 3. klas M2b. In de klasse-estafette wos de uitslag als volgt; 03 winnaar bij de brugklas sen; M2b winnaar van de tweede klas sen en T3 LLS winnaar van de derde klassen. De sportklas van het jaar werd klas M2b, met 41 punten; M3t met 39 punten plaatste zich als tweedee en T2 met 37 punten werd derde. Hier volgen de uitslagen van de at letiekonderdelen: 12 en 13 jaar: 60 meter hardlopen: 1. Hans Sijtsma 8,2 sec.; 2. Cor Trap 8,6 sec.; 3. Kees Rijk 8,7 sec. Verspringen: 1. Hans Sijtsma 4,30 m.; 2. Piet Kok en Leo Brokken 4.10 m. Hoogspringen: 1. Arie Daalder 1.45 m.; 2 t.e.m. 6 Hans Sijtsma, Bert Wit, Henk Wuis, Kees Rijk en Guus Hoep 1.35 m. Kastiebalwerpen: 1. Piet Kok 65 m.; 2. Hans Sijtsma 60 m.; 3. Guus Hoep 57 m. Handbalwenpen; 1 t.e.m. 3 Guus Hoep, Hans Sijsma en Corrie Daalder 28 m. Speerwerpen: 1 t.e.m. 3 Bert Wit, Leo Brokken en Jaap Tuitman 21 m. Kogelstoten: 1. Arie Daalder 11 m.; 2. Guur Hoep 9.10 m.; 3. Piet Jan Koan 8.80 m. Sportman van het jaar: Hans Sijtsma met 66 punten. 14 en 15 jaar: 80 m. hardlopen: 1. Marcel Legierse 10 sec.; 2. Laurens van Kooten 10,1 sec.; 3. Werner Dros 10,2 sec. Verspringen: 1. Ben van Leersum 5.30 m.; 2 en 3 Marcel Legierse en Werner Dros 5 m. Hoogspringen: 1. Erik de Graaf 1.60 m.; 2. Ben van Leersum 1.55 m.; 3 en 4 Arno Bakker en Cor Zijm 1.50 m. Kastiebalwerpen; 1. Kees Laan 80 m.; 2 en 3 Peter Rozeboom en Laurens van Kooten 65 m. Hanbahverpen: 1. Kees Laan 38 m.; 2. Arno Bakker 36 m.; 3. Dii^k Wijngaar den 34 m. Speerwerpen; 1. Kees Laan 31 m.; 2. Marcel Legierse 30 m.; 3. Jan Groot 29 m. Kogelstoten: 1. Kees Laan 14.30 m.; 2. Siem Zijm 12.40 m.; 3. Marcel Legierse 12 m. Sportman van het jaar: Jan Groot met 65 .punten (en niet Kees Laan, omdat hij niet aan alle nummers heeft deelgeno men; zijn prestaties zijn van uitstekende aard). 16 jaar en ouder: 100 m. hardlopen: 1. Jos Wessels 12,1 sec.; 2. Paul van Heerwaarden 12,2 sec.; 3. Herke Boon 12,3 sec. Verspringen: 1. Ad Noorlander 5,20 m.; 2. Cees Hin 5,10 m.; 3 en 4 Jos Wes sels en Jan 'List 5 m. Hoogspringen; 1. Jan List 1,60 m.; 2, 3 en 4. Henk Roeper, Ad Noorlander en Gerrie Vermeulen 1,55 m. Kastiebalwerpen: 1. Ad Noorlander 77 m.; 2 en 3 Cor Kaczor en Herke Boon 70 m. Handbal werpen: 1 en 2 Gerard Le gierse en Gerke Wind 39 m.; 3. Ad Noorlander 38 m. Speerwerpen: 1. Ad Noorlander 37 m.; 2 en 3. Jan List en Gerrie Vermeulen Kogelstoten 5 kg.: 1. Henk Roeper 11,30 m.; 2. Ad Noorlander 11,10 m.; 3. Jan List 10,20 m. Sportman van het jaar: Ad Noorlan der met 75 punten, tevens de beste sportman van het totaalklassement.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 5