Cjroen kwartsJexels in het hart-, Goede prestaties bij Taptoe Texel '72 Weinig deelname en veel uitvallers bij Rondje om Texel m Gedegen leiding van D. Haker lii Bar-Dancing „Riche" Bonny St. Claire Unit Gloria Liefdadigheidsconcert bracht veel op Woensdag concert in Den Hoorn Achtervolging eindigde in de sloot Rijverbod opgelegd Spelend meisje aangereden Finale bedrijfsvoetbal uitgesteld Uitslag verloting Rommeltjesmarkt leverde ƒ3600,op Woensdag weer kermis 'S AVONDS TOT 9.00 UUR GEOPEND IDAG 27 JUNI 1972 85e JAARGANG No. 8685 pre N.V. vJi. Langeveld De Rooty [bus 11 Den Burg, Texel - Tel. 2741 tijd. T. Engel, Kcesomlaan 43, Den lel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verechtfnt dinsdags en vr^dags Bank: Nederl. Middcnstandsbank; Coop. RaM. feisenbank; Amro-bank. Postgiro 652. Abonn prijs ƒ5,00 p. kw. 50 ct incasso; los 25 ct Advert. 21 ct per mm. exd. 4®/0 BTW menigte van 1000 tot 1500 koppen gde afgelopen donderdag de ver dingen van vijf Texelse muziek- psen, die deelnamen aan de langza- rhand jaarlijks terugkerende taptoe het marktplein in Den Burg.. Een ge- gere belangstelling overigens dan in afgelopen jaar, waarvoor de oorzaak ;ocht moet worden in het hardnekkig pljjven van de zomer en daarom ook een deel der toeristen. De taptoe nd onder auspiciën van het Contact- pan voor Zang en Muziek en werd iresenteerd door recreatieconsulent J. de Vries, die behendig de diverse igrammaonderdelcn aan elkaar praat- en toelichtte. De algehele leiding was landen van de heer D. Haker en dat hem afgaand op het vlotte verloop de taptoe wel toevertrouwd. >e deelnemende korpsen waren de ■istelijke Muziekvereniging en drum- id Excelsior uit Oosterend, de drum- id Margaretha Sinclair en het Ko- klijk Texels Fanfarekorps uit Den en de muziekvereniging Door Ei- Kracht plus de meisjesdrumband Den Hoorn. De drumband „Voor- irts Mars" van De Koog was dit jaar van de prtij, omdat men hier al ge tijd zonder succes op zoek is naar geschikte leider. Ter bestrijding van onkosten werd tijdens het muzdek- ijn door enkele dames een kollekte ouden t.b.v. het Contaktorgaan voor j en Muziek. De opbrengst hiervan ruim 400, Matig weer ezegd mag worden dat de taptoe bij der geslaagd was, hoewel de weers- tandigheden bepaald niet maximaal en. Aanvankelijk konden toeschou- s en muzikanten zich koesteren in mager zonnetje, maar dit maakte geen kwartier na de aanvang van muzikaal gebeuren plaats voor met n dreigende bewolking en een sterk !nde temperatuur. Gelukkig bleef de wachte regen uit en liet niemand door de kou verjagen. Het uit te 'en programma was sterk afwisse- en werd met vaart afgewerkt. De oe duurde daarom niet veel langer een uur. Geheel volgens plan mar lden om 8 uur precies de laatste >sen het marktplein op en instal- den zich voor het gemeentehuis. t een goede afzetting rond het plein men uit alle hoeken een fraai over- t en hoefde men niets van de para die midden op de Groeneplaats den uitgevoerd, te missen. Na een Jnenlijke roffel van de drumbands, rmee het rumoer der toeschouwers ild werd, opende muziekvereniging fclsior met een koraal uit Josua van Roccard. Zoals we van Excelsior end zijn, leverde men goed werk. ral de mars „Graf Waldersee", die later op de avond ten gehore nt, toonde de kwaliteit van de Oos- ider muziekvereniging ten volle. De nband Excelsior volgde met een ^oudige maar perfekt gebrachte Misstapjes terigens was de parade „Hospital De Koog, presenteert WOENSDAG 28 JUNI A.S. en VRIJ ENTREE om »P tijd.Vol is vol De parade Hospital Avenue" van de drumband „Excelsior". Avenue" (zie foto) wel zeer eenvondig, vergeleken bij het nummer „Rio Gran de". De kleine „misstapjes" die de ma jorettes hierbij begingen moeten ge zien de zeer abrupte ritmewisseling in dit muziekwerk door de vingers wor den gezien. Vertederend was het optreden van de jongste tamboermaïtres van de drum band Margaretha Sinclair. Zij brachten een piepklein showtje, terwijl de drum band zelf diverse werken liet horen. Jammer is het dat deze drumband in de laatste jaren nogal gekrompen is, hoe wel onder leiding van mevrouw Bak ker-Smit momenteel het aantal leden weer tot 37 gestegen is. Hiermee staat de drumband overigens qua aantal nog steeds op de eerste plaats. Voor de fraaiste parade zorgde wel de meisjes- drumband DEK. Slechts een 8-tal meis jes namen deel aan het gecompliceerde figurenwerk. Een prestatie die alle waardering verdiend, niet in de laatste plaats voor instrukteur S. Zijm. Goed werk leverde natuurlijk ook de combinatie Koninklijk Texels Fanfare korps en D.E.K. met een driemalig op treden. Een hoogtepunt was hier wel het bekende werk „Yesterday" van John Lennon en Paul Mc. Cartney, waarbij twee trompettisten vanaf een balconne- tje in het raadhuis de echo-effekten le verden. De beide korpsen tellen totaal 55 leden, een heel gezelschap waar diri gent P. Heertjes echter weinig moeite mee leek te hebben. Tot slot de drumband van 'het Ko ninklijk Texels Fanfarekorps, die welis waar een veel bescheidener volume heeft maar met haar 18 leden voor een aardige bijdrage in het geheel zorgde. Meer samenspelen Een der kostbaarste ogenblikken van de avond was het gezamenlijke optre den van alle aanwezige korpsen met de mars-„Le tamboer Maitre". Er werd perfekt gelijk gemuciseerd en naar het zich liet aanzien ook met groot enthou siasme. Vooral voor het maatgevend werk 'hierbij verdient de heer Haker een pluim. Jammer is het, dat slechts één gezamenlijk muziekstuk op het pro gramma stond. Wanneer men dit samen muciseren, dat het experimentele sta dium o.i. nu wel gepasseerd ds, met nog enkele nummers zou uitbreiden zou dit de taptoe zeker ten goede komen. Het tweede liefdadigheidsconcert, ge geven door het Texels Christelijk Man nenkoor en Excelsior, ten bate van het werk van het Bartimcus Instituut voor blinden en slechtzienden heeft ƒ555,80 opgebracht. Ongeveer 175 belangstellen den waren zaterdag naar de Hervormde kerk in Den Burg gekomen om het con cert van de beide muziekverenigingen onder leiding van dirigent Kuik te be luisteren. Het bleek dat de kerk beter voor het concert geschikt was dan de muzieknis •in Oosterend, waar 't eerste concert ge geven werd. De prestaties waren dan ook van hoger gehalte. Het publiek had hiervoor veel waardering. Men beloonde het koor en Excelsior met een staande ovatie. Het koor bracht daarna als toe gift de Ambrosiaanse lofzang. Het derde concert wordt 5 augustus in de R.K. kerk in De Koog gegeven. Wie woensdag het kermisrumoer wil mijden kan voor een programma met een wel zeer tegengestelde sfeer terecht in de Ned. Herv. kerk in Den Hoorn. In het kader van de Tour-in concerten zal het kamerensemble „Musica da Came ra" een aantal nummers ten gehore brengen van W. de Fesch, G. Legrenzi, Pesenti, F. Couperin, K. F. Abel, G. Ph. Telemann, G. F. Handel en J. B. Loeil- let. Het 4 personen tellende ensemble '(Lucy van Dael, Ku Ebbinge, Jaap ter Linden en Ton Koopman) bespeelt ba- rokhobo, barakviool, basso continuo, viola da gamba en blokfluit in steeds wisselende bezettingen. Ton Koopman was in 1968 eerste prijs winnaar op het cldvecimbelconcours in Brugge voor basso continuo. In 1965 werd 't ensemble opgericht o.l.v. bekende barokspecialisten als Gustav Leonardt en Frans Brüggen; het geldt tegenwoordig als een voortreffelijke groep die zich speciaal richt op het her scheppen van de muziek zoals die in de 16e, 17e en begin 18e eeuw geklonken heeft. De entree bedraagt ƒ3,en voor kin deren tot en met 14 jaar ƒ1,50. Het con cert vangt aan om 8 uur. Zondagmiddag omstreeks 4 uur vond op de Oudeschilder zeedijk een kleine aanrijding plaats. Een der betrokkenen, M.H. vluchtte met zijn wagen. Hij werd achtervolgd door de aangeredene (Groninger), en toen hij dat merkte ging hij zo hard rijden dat hij uit de bocht vloog en in de sloot terecht kwam. Bij de komst van de politie bleek hij on der invloed te verkeren. Bovendien trof men in zijn wagen een ongeoorloofd wapen aan. In de nacht van zaterdag op zondag moest de bestuurder S.deG. in De Koog een rijverbod worden opgelegd. Hij sputterde niet tegen toen de politie, na dat men geconstateerd had dat hij dron ken was, aanbood zijn sleuteltjes tot de volgende dag te bewaren. De preventie ve taak van de politie om ongelukken door dronkenschap te voorkomen is on langs in een wetsontwerp vastgelegd zodat vaker de rijbevoegdheid ontzegt zal worden tot de bestuurder weer in staat is te rijden. Om te voorkomen dat enkele teams drie dagen achter elkaar moesten spelen zijn de wedstrijden van het bedrijfs voetbal verplaatst. De wedstrijden van dinsdag (winnaar poule 1-tweede team poule 2 en winnaar poule 2-tweede team poule 1) worden woensdag gespeeld. De finalewedstrijden van woensdag worden donderdag gespeeld. Beide dagen is de aanvang van de wedstrijden 18.30 uur. Gespeeld wordt op het veld in Oudc- schild. Het vijfjarige meisje A. Beekhuis rende donderdag omstreeks 18.00 uur de Wilhelminalaan op zonder te kijken. Ze was aan het spelen en had daarbij geen aandacht voor 't verkeer. Een langsko mende auto kon haar niet meer ontwij ken. Met een breuk in het linkerboven been moest ze naar het ziekenhuis in Den Helder gebracht worden. Het gezin Beekhuis werd onlangs ge troffen door een ongeluk waarbij een zoontje onder een vallend rek op het VTB-terrein terecht kwam. Het jonge tje, dat ernstig hoofdletsel opliep, is een dezer dagen thuisgekomen. De uitslag van de verloting, die ge organiseerd werd door de oudercom missie van de openbare lagere school te Oudeschild ter versterking van het schoolfonds, is als volgt: le prijs, lot nr. 1345, zr. K. Hörnigesz te Den Burg; 2e prijs, lot nr. 330, D. West- dorp te Oudeschild; 3e prijs, lot nr. 306, A. Schagen te Oudeschild. De prijzen zijn inmiddels aan de prijs winnaars overhandigd. Aan Texels zwaarste wandeltocht, het Rondje om Texel met een lengte van ongeveer 65 kilometer, namen dit jaar 63 personen deel. Bij de start, zaterdag tussen half 7 en 7 uur, bleek al dat er minder animo was dan vorig jaar. Het fraaie weer maakte echter veel goed. In vergelijking met vorige jaren was het een ideale wandeldag. Desondanks telde de tocht langs Texels kusten 11 uitval lers. Een opvallende prestatie werd ver richt door 2 marathonlopers, A. de Rid der van Texel en Ridder uit Den Hel der. Zij hadden tevoren de organisatoren OOSTEREND Zaterdagmiddag be gon om 2 uur de rommeltjesmarkt in Oosterend. In de smalle Blazerstraat was het direkt een drukte van belang, 's Ochtends was de verkoop van verse en gebakken vis al begonnen en de be langstelling hiervoor was zo groot dat men om half vier uitverkocht was. Ook voor de rommelkramen was de belang stelling groot. De vrachtwagens die de spullen aanvoerden werden nauwlettend in de gaten gehouden door mensen die iets bijzonders wilden meenemen. De opbrengst van de verkochte spullen is voor de restauratic van de Hervormde kerk in Oosterend. Zaterdag werd een totaalbedrag van ƒ3.600,bijeenge bracht, een absoluut record. Over 14 dagen begint men dan ook met frisse moed aan de tweede markt. Texelaars die spullen voor de rommel tjesmarkt willen geven kunnen opbel len naar J. van der Vis, Peperstraat 3, telefoon (02223) 217 en G. de Jong Czn., Kerkstraat 11, telefoon (02223)" 341. Al les word dan opgehaald. Ook de volgen de markt begint met de verkoop van De rommelt/esmarkt in de Blazerstraat op een moment dat het nog rustig was. verse- en gebakken vis om 10 uur 's ochtends. Flessenpost Op de markt waren weer de vreemd ste dingen te koop. Antieke vazen ston den tussen theekopjes zonder oor en oude boeken werden opgefleurd door „prachtige" schilderijtjes van molens en liefelijke taferelen op het land. Alles •werd aangeboden voor zeer lage prijzen. Een klein beetje hinderlijk was de stank van de flessenpost. De flessen worden afgesloten met teer, hetgeen kwalijk riekt. Als men daarbij in aanmerking neemt dat al die flessen in zee terecht komen is deze stand eigenlijk wel mi lieuverontreinigend. de wandelsportvereniging ,,'t Gouden Boltje" om ontheffing van een aantal regels gevraagd zodat ze de route als een training konden afleggen. Ze start ten om 9 uur en waren om 3 uur al weer terug! Bewonderenswaardig was ook de pres tatie van de heren V. Vos uit Den Hel der (oud-Texelaar) en J. Vijverberg uit Naaldwijk. Zij liepen geheel volgens de voorschriften en kwamen om resp. kwart over drie en half vier terug. Dat betekent dat zij, als men de verplichte rusttijden meerekent, de wandeltocht met de maximale wandelsnelheid vol tooid hebben. Officieel is voor deelname aan het Rondje om Texel een keuringsbewijs vereist. Dat dit niet overbodig is bleek ook zaterdag weer. De helpers van het Rode Kruis hadden handenvol werk aan de vele blaren en andere mankementen. Ook het grote aantal uitvallers geeft aan dat men het rondje over de stran den en de dijk niet krukkig moet be ginnen. Het lage aantal deelnemers heeft, al dus de heer De Grave van de organise rende vereniging, diverse oorzaken. De wandeltocht wisselt, dn tegenstelling tot andere grote tochten in Nederland, ie der jaar van datum omdat men met laag water wil lopen. Zo kunnen veel wandelaars op hun schema van wandel tochten vaak geen rekening houden met de Texelse krachtproef. Een andere re den is dat veel Texelaars verstek moes ten laten gaan omdat de weersomstan digheden eindelijk gunstig waren om te hooien. Vorig jaar liepen ca 70 deelne mers, waarbij een grote groep uit Wie- ringen, die nu ook afwezig was. De tocht begon in 't Horntje. De wan delaars liepen voor het merendeel indi vidueel over het strand naar de eerste rustplaats in De Cocksdorp. Na een half uur mochten ze dan verder naar Oudeschild, de tweede rustplaats. Hier waren mensen van de wandelsportver eniging aanwezig om te kijken of het voor de deelnemers nog verantwoord was verder te lopen en de laatste lootjes over de dijk af te leggen. Hoe zwaar die laatste lootjes wegen wordt geïllu streerd door het feit dat het aantal uit vallers tussen Oudeschild en 't Horntje steeg van 7 naar Tl. Maandagmiddag, direkt na het reini gen van 't marktterrein werd begonnen met het opbouwen van de kermis die woensdag geopend wordt. Met de be kende voortvarendheid ruimden de ker misexploitanten de marktkramen op en begonnen met het neerzetten van tenten en apparatuur. De kermis zal geopend zijn van 28 juni tot en met 1 juli. Dit jaar komen 18 gelegenheden op en om de Groeneplaats te staan. Nieuw zijn de muizenstad en de hoogvaart. De overige tenten zijn naast de draaimolen en de botsautootjes, vooral behendig heidsspelen en eetkramen. Woensdag en zaterdag gaat de kermis om 13.00 uur open, donderdag en vrijdag om 14.00 Vanaf WOENSDAG 28 JUNI zijn onze zaken WINKELIERSVERENIGING DEN BURG

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 1