Afaddenzeeavontuur voor ieder een heerlijke belevenis a Jazz en koorzang in N.H. kerk Den Burg A De Koog - Texel itr- IX* tel- (°2228) 377 CAPRI n O jekreatie en dukafie gaan and in hand De Schuilhut: service-station van de Texelse kerken XELtoerist 1972 pagina 7 Chinees-Indische specialiteiten Beroep op medewerking Appell an ihre Mitarbeit Afsluiting van tour-in serie Camping „Om de Noord" rtr: pw* EXELtoeristTEXELtoeristTEXELtoeristTEXELtoeristTEXELtoeristTEXELtoeristTEXELtoeristTEXELtoeristTEXELtoerislTEXELtoeristTEXELtoerisl let zeereisje, dat gemaakt moet wor- om naar Texel te komen is van zo te duur, dat het niet als zodanig rdt ervaren. Vroeger was dat anders, veerboten voeren toen op Oude- ild en de tocht duurde zo'n drie irtier, lang genoeg voor de vakantie- gers om zich alvast te ontspannen het gevoel te krijgen dat men het itige leven op het vasteland echt 'n tijdje ontvluchtte. Gelukkig dat nu nog verschillende mogelijkheden om in de Texelse vakantie te ge en van rondvaart op zee. Vrijwel r, die ervan gebruik maakt, vindt een heerlijke belevenis. Onder het to „Varen en vissen" worden de dvaartcn bij goed weer dagelijks ge lden vanuit de haven van Oudeschild. kan terecht bij schipper A. Blom de TX 27 „Alida Everdina" en bij 'h. Boom van de TX 88. Beide schc- hebben een capaciteit van 65 passa- s en voldoen ruimschoots aan de igheidsvoorschriften, die voor het i met passagiers zijn afgekondigd. tochten duren ca. twee uur. Kosten per persoon; kinderen genieten :tie. 's Morgens wordt om 10.00 afgevaren; 's middags om 14.00 uui. lere inlichtingen vindt men in de ad- lenties in deze TEXELtoerist en op na 5 onder „Dagelijkse en andere •lmatig terugkerende evenementen". Üdens zo'n vaar- en vistocht gaan re- .tie en edukatie hand in hand. Niet in zit U te genieten van het water, eeuwen en de telkens wisselende [ezichten, maar ook krijgt u veel :aams te horen over de zee, de navi- i, verschillende vismethoden enz. zowel de heren Blom als Boom It nl. dat zij (gelijk de meeste Oude- Iders goed van de tongriem zijn eden en er aldus in slagen zelfs de t uitgesproken landrotten tot zee laars te maken. Net overboord Garnalen pellen moet Ie leren een der netten achter een wrak of ander obstakel blijft haken, waardoor het schip zichzelf omtrekt. Hoewel de laat ste jaren systemen zijn ontwikkeld (en voorgeschreven) waardoor dergelijke ongelukken niet vaak meer voorko men, ligt het voor de hand, dat men op een schip met 65 passagiers geen enkel risico wil nemen, zodat tijdens de toe- ristentochten met een sleepnet wordt volstaan. Na een tijdje wordt dit opgehaald en de vangst wordt op het dek uitgespreid: krabben, allerlei visjes, wier, stukjes hout en.... garnalen. Om de garnalen gaat het in de eerste plaats. Om ze te scheiden van de rest van de vangst, wordt onder meer gebruik gemaakt van de spoelsorteermachine, een vernuftig apparaat, dat is ontwikkeld om de met de garnalen gevangen jonge vis een kans te geven om tot volwassen con- sumptievis uit te groeien. De jonge vis jes worden nl. direct weer overboord gespoeld. Als regel wordt de vangst on der de passagiers (gratis) verdeeld. Verder is de visserman bereid de vele apparatuur, die hem tegenwoordig ter beschikking staat,te demonstreren: ra dar, echolood, richtingzoeker, radio en wat dies meer zij. Zo wordt het een boeiende tocht, die veel te gauw is af gelopen. Sportvissers Ons verhaal over varen en vissen zou niet kompleet zijn als we ook niet we zen op de mogelijkheden, die aan sport vissers worden geboden om in volle zee hun geluk te beproeven. De heer P. Bet- sema uit Oosterend vaart dagelijks uit met zijn voormalige sleepboot „Wilma". Ook het grote motorschip „Rival" van J. v.d. Star uit Oudeschild houdt zich met sportvisserstochten bezig. Voor na dere gegevens zie de advertenties in deze TEXELtoerist. Wie buiten het hoogseizoen een één of meerdaagse tocht in groepsverband over de Wad denzee wil organiseren, kan ook bij ge noemde schippers terecht. èt grote gebeuren tijdens elke tocht e visserij zelf. Want het net gaat boord Het is een sleepnet, hoewel isserman in de normale dagelijkse tijk met het z.g. bokkentuig vist, bij twee netten (korren) ter weers- n van het schip worden voortge en. 'Het is een effektieve, maar zins gevaarlijke vorm van visserij, at de kans niet uitgesloten is dat voormalige vrachtvaarder .Rival", mee dagelijks sportvisserstochten en gemaakt. RESTAURANT Heerlijke voordelige maaltijden Verrukkelijk ijs (7 smaken) 2; Nasi en bami vanaf f4,- H/VAfU Q.022lQ-5J5' DORPSSTRAAT 11. DE <OOQ Telefoon 0222S-497 Op alle mogelijke manieren wordt geprobeerd het de bezoe kers van Texel zoveel mogelijk naar de zin te maken. Niettemin blijven er altijd punten, die voor verbetering vatbaar zijn. Nu wor den individuele klachten wel zo goed mogelijk afgehandeld, doch het blijft een feit, dat het dan ook een individuele verbetering be treft, waarbij een algemeen beeld en een algemene aanpak achter wege moeten blijven. Bovendien komen ook aspecten die geen di recte aanleiding tot werkelijke klachten geven maar desondanks toch de moeite van het weten en verbeteren waard zijn, meestal niet aan de orde. Het gemeentebestuur en de ge zamenlijke middenstand van Texel (waarin ook de horeca-onderne- mers vertegenwoordigd zijn) laten daarom dit jaar een onderzoek instellen naar de mening, de ge woonten en de wensen van de toe risten teneinde in staat te zijn voor volgende jaren het verblijf op het eiland nog te veraange namen. Wanneer u dus in de loop van uw vakantie eventueel wordt aan gesproken door een enquêteur of enquêtrice, verleent u dan uw medewerking. Zij werken voor u". Auf alle mögliche Manieren wird probiert, den Wünschen der Besucher von Texel soweit wie möglich zu entsprechen. Trotzdem bleiben immer noch Punkte, die für Verbesserung in Frage kom men. Zwar werden individuelle Kla gen so gut wie möglich behoben, doch handelt es sich dann nur um eine individuelle Verbesserung, wobei ein allgemeines Bild fehlt und eine allgemcinc Bchandlung nicht stattfinden kann. Ausserdem kommen auch Ge- sichtspunkte, die zwar keine di- rekte Veranlassung zu wirklichen Klagen bieten aber trotzdem wis- senswert und verbesserungsbe- dürftig sind, meistens nicht zur Bchandlung. Die Gemeindeverwaltung und der gesamte Mittelstnnd (wozu auch die Hotel- und Gaststatten- unternehmer gehören) lassen da- her eine Umfrage stattfinden über die Meinung, nach den Gewohn- heiten und den Wünschen der Touristen, um in der Lage zu sein, in den folgenden Jahren den Aufenthalt auf Texel noch ange- nehmer zu gestalten. Sollten Sie also im Laufe Ihrer Feri-en eventuell durch einen En quêteur oder eine Enquêtrice dicsbez. angesprochen werden, verleihen Sie dann Ihre Unter- stützung. Sie arbeiten für Sie De Down Town Jazz Band In het kader van de Tour-In aktivi- teitcn worden op Texel nog twee con certen gegeven: 29 juli komt de Down Town Jazz Band in de Hervormde kerk in Den Burg spelen en 4 augustus komt het Greater Cincinatty Youth Chorale. Dixieland De Haagse Down Town Jazz Band kreeg als vertolker van oude-stijl Di xieland muziek bekendheid in heel Eu ropa. Na het debuut in 1952 tijdens het Zomerfestival in het Scheveningse Kur- haus ging het snel bergopwaarts met de groep van leider-pianist Roefie Hueting. Concerten in binnen- en buitenland, ra dio- en tv opnamen en meer dan hon derd uitgebrachte grammofoonplaten zorgden voor een toenemend aantal be wonderaars van deze formatie. De Down publikatie van de organisatie van Nick Town Jazz Band is oorspronkelijk be gonnen in een houten schuur nabij Was senaar tussen drank, rook, vechtende jongeren en andere pas opkomende jeugdverschijnselen aan het begin van de vijftiger jaren. Nu ziet het orkest er bezadiger uit, maar de muziek, spran kelende Dixieland, is er niet minder le vendig om. De aanvang van het concert is 20.00 uur, de entree bedraagt ƒ4, (kinderen tot en met 14 jaar half geld). Selectie Het Greater Cincinatti Youth Chorale werd opgericht in 1971. Het bestaat uit 40 jonge mensen (tussen 16 en 19 jaar) die niet alleen geselecteerd zijn op basis van talent, opleiding en techniek; ook een persoonlijke aanbeveling, die be rustte op hun uitstekende moreel en sociale rijpheid werd bekeken, aldus een Marinaro, oprichter van het koor. Het was zijn wens dat op deze manier jonge mensen met talent hun muzikale creati viteit kwijt konden en hun culturele ervaringen konden uitbreiden door rei zen. De dirigent, James Ross Bean, maakte zich reeds op vele verschillende manie ren verdienstelijk voor dergelijke koren in Amerika. Hij gaf les aan verschil lende universiteiten en staat bovendien bekend als een begaafd zanger. Het optreden van het topkoor vangt aan om 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ2,50 (kinderen tot en met 14 jaar half geld). Voor beide concerten geldt dat de kaarten vanaf 1 uur vóór de voorstel ling aan de zaal gekocht kunnen wor den. dè Door speciale voorzieningen camping voor Uw winterweekend caravantrips Mit spezialen Einrichtungen das Camping für Ihre Winter- Wochenend-Trips. Propectus op aanvraag. Prospekt auf Anfrage. „De Schuilhut" is de naam van het centrale punt in De Koog vanwaaruit de gezamenlijke protestantse en katho lieke kerken de zomergasten van dienst willen zijn. De Schuilhut vindt men in de Parnassiastraat, juist achter de Her vormde kerk. Men kan er terecht voor allerlei inlichtingen en hulp. Er is on der meer een uitleenbibliotheek met een goede voorraad Nederlandse en Duitse boeken. In De Schuilhut is plaats voor uw kinderen op zonnige en regenachtige dagen. Er zijn diverse spelen waarmee ze zich kunnen vermaken. Er kan ge musiceerd cn gepingpongd worden en de mogelijkheid wordt geboden allerlei vormen van handvaardigheid te beoefe nen maar er is ook gelegenheid om rus tig te lezen. Er is voortdurend leiding aanwezig. Open van 9-12 uur en van 14 - 17 uur. Elke maandagavond worden om 20.30 uur in de Katholieke kerk van De Koog dia's vertoond over Texel, over Texels historie en over Texel in de vier seizoe nen. Volwassenen betalen ƒ1,kinde ren ƒ0,50. Elke dinsdagmiddag en vrijdagmiddag worden er 'kerketochten gehouden. Tochten langs verschilende dorpen en kerken op het eiland, onder deskundige leiding. Met eigen auto. Vertrek 14.00 uur van de Schuilhut. Terug om onge veer 17.30 uur. Elke donderdagavond wordt er in de Hervormde kerk in De Koog een zang- dienst gehouden, waar iedereen van harte welkom is. Gasten, die muziekin strumenten hebben worden verzocht die mee te nemen. Aanvang 20.00 uur. Elke zondagochtend zijn er kinder diensten in de Schuilhut, tijdens de uren voor kerkgang voor volwassenen. Om 9.00 uur en om 10.30 uur. Elke zondagavond is er om 19.30 uur een oecumenische jongerendienst in de Hervormde kerk, met nabespre king in de Schuilhut. Er zou nog meer te vertellen zijn over de aktiviteiten die vanuit De Schuilhut worden georganiseerd. Let u op de agenda van TEXELtoerist en op de op vele plaatsen aangebrachte affiches. Het beste is zelfs eens te kijken en kennis maken. Het Schuilhutbestuur stelt dat ten zeerste op prijs. Men is ten alle tijde van harte welkom, dat wil zeggen in de periode 19 juni - 14 augustus, 's Mor gens van 9.00 - 12.00 uur, 's middags van 14.00 - 17.00 uur en 's avonds vanaf 19.00 uur. Op toeristen gerichte activiteiten worden ook ontplooid door de Hervorm de en Katholieke Kerk van De Cocks- dorp. Iedere maandag, aanvang 20.00 uur worden in de Herv. Kerk aan de Kikkertstraat dia-avonden gehouden. Vanaf 18 juni kan men hier iedere zon dagavond 19.30 uur terecht voor inter kerkelijke zangdiensten. Een bibliotheek met Nederlandse boeken vindt men in het verenigingsgebouw naast de kerk; hier kan men maandags en vrijdags van 10.00-11.00 uur en woensdags en vrij dags van 19.00-20.00 uur terecht. „DE SCHUILHUT" KUNDENDIENST DER KIRCHEN „De Schuilhut" ist der Name des Zentralpunktes in De Koog, wo die protestantischen und katholischen Kir- chen den Sommergasten mit Rat und Tat zur Verfügung stehen. Man findet die „Schuilhut" in der Parnassiastraat genau hinter der Hervormde Kerk. Dort kann man allerlei Ausfünfte und Hilfe bekommen. Es gibt dort u.a. eine Leih- bibliothek mit einem beachtlichen Vor- rat in niederlandischen und deutschen Büchern. In De Schuilhut ist Platz für Ihre Kinder an sonnigen und regneri- schen Tagen. Viele Spiele zum Zeitver- treib sind vorhanden. Es kann musiziert und Tafeltennis gespielt werden, die Moglichkeit, sich in verschiedenen Handfertigkeiten zu betatigen, wird ge- boten, aber man hat auch Gelegenheit. ruhig zu lesen. Es ist fortwahrend Leitung anwesend. Von De Schuilhut aus werden zwei mal per Woch sogen. Kirchenfahrten untemommen. Auf verschiedenen Routen über die gesamte Insel in den eigenen Autos der teilnehmenden Gaste. Jeden Donnerstag Anfang V* 9 Uhr findet ein Singabend für jung und alt in der Hervormde Kerk statt. Ferner werden Dias-Abende über Texel, die Vergangenheit von Texel und Texel in den 4 Saisons veranstaltet. Jeden Sonntagmorgen findet in De Schuilhut Kindergottesdienst statt (von 9.00 - 10.30 Uhr) für Kinder aller Kon- fessionen und Nationalitaten. Abends die Ökumenischen Jugend- dienste in der Hervormde Kerk mit einer Nachbesprechung in der gemüt- lichen Sphare in der Schuilhut. Ge- nannte Dienste beginnen am 2. Juli ds. Jahres. Es ware noch mehr über die Aktivitii- ten, die von der Schuilhut organisiert werden, zu erzahlen. Beachten Sie die Agenda im TEXELtoerist und die an vielen Stellen angebrachten Anschlag- plakate. Das Beste ist, einmal selbst zu kommen, sich umzusehen und Bekannt- schaft zu machen. Die Leitung der Schuilhut legt viel Wert darauf. Man is zu jeder Zeit herzlich will- kommen d.h. in der Zeit vom 19. Junf bis 14. August. Vormittags voo 9.00 bis 12,00 Uhr, nachmittags von 14.00 bis 17 00 Uhr und abends ab 19.00 Uhr.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 25