AGENDA i laatje rijden! F1000," voor clubhuis Athena Open dag belangrijk voor band mariniers-bevolking se*. Studenten leggen blindenpad aan Gemakkelijk en veilig voor al uw betalingen geen kosten, wel rente NUTSSPAARBANK - Auto botste op onverlichte trekker Familie Bakker voor de radio Sportnieuws S.V. Texel Lammerenmarkt Dronken automobilist botste tegen lantaarnpaal Auto de sloot in Hoge opbrengst Bangladesh Botsing bij midget golfbaan Zevende-Dags-Adventisten terug op Texel Doelpuntenfeest bij uitreiking trainingspaldj i „Als het oorlog is, ga ik naar Texel". Deze verzuchting werd donderdag ge slaakt door een jongetje dat vermoeid over het prachtige terrein van het Am fibisch oefenkamp „De Mok" slenterde opweg naar de landingsplaats van de mariniers. Hij was er met honderden anderen tijdens de open dag, georgani seerd door de mariniers ten bate van de bouw van een clubhuis voor de hand werk- en hobbyclub „Athena". Het prachtige weer heeft er veel toe bijge dragen dat de bezoekers van het kam pement met volle teugen konden genie ten van de demonstraties door de mari niers en parachutisten. Ook financieel kan van een succes worden gesproken: totaal werd ƒ1.000,opgehaald. De toe nadering tussen marinepersoneel en bevolking, voor de leiding van 't kamp een der belangrijkste doelen van het evenement, kwam vooral 's middags tot stand toen veel Texelaars op bezoek kwamen en, aldus de leiding, van hun waardering voor het werk op de basis blijk gaven. Het geld voor „Athena" zal waar schijnlijk niet voor de bouw van een nieuw clubhuis worden bestemd. Na af loop van de open dag had in het huis van mevrouw Janssen een gesprek plaats tussen mej. Taminiau van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, de heer G. Praamstra van culturele zaken en me vrouw Janssen. Hierbij bleek dat de bouw van een clubhuis op het gemeen- teterrein naast de De Ruyterstraat 103 niet op korte termijn te realiseren is. Veel aantrekkelijker is het plan om in het dorpshuis ,,'t Skiltje" de ruimte die „Athena" vroeger gebruikte uit te brei den en te voorzien van toiletten. Dit plan werd besproken en mevrouw Jans sen toonde zich, evenals de andere aan wezigen enthousiast Zij overweegt dan ook hierop in te gaan. Óver het nieuwe plan moet nog kontakt opgenomen wor- Van 31 augustus tot 3 september gaan ongeveer honderd kandidaatleden van de Wageningse studentenvereniging Sint Franciscus Xaverius een blinden pad aanleggen in de duinen ten zuiden van De Koog. In het kader van hun jaarlijkse werkkamp voor adspirant-le- den wordt in samenwerking met Staats bosbeheer en het Bartimeus instituut voor blinden en slechtzienden een pad met verhoogde zijkanten gegraven, zo dat blinden zonder geleide door het duingebied kunnen lopen. Op verschil lende plaatsen worden bordjes met in braille geschreven opschriften geplaatst. De studenten van de landbouwhoge school leggen het 3 kilometer lange pad aan tegen verzorging van kost en inwo ning. Kantoren te: Den Helder, Den Burg, Hippolytushoef, Medemblik, Schagen. den met het dorpshuisbestuur en de ge meente. Het ministerie kan op geen en kele wijze in de kosten deelnemen. Als de plannen doorgaan krijgt „Athena" in ,,'t Skiltje" een ruimte van ca 4 x 5 me ter (de oude ruimte en een bergplaats) en bovendien het huidige voetenwaslo kaal, waar toiletten aangebracht zullen worden. Oven De opbrengst van de open dag zal worden overgemaakt op rekenmg 22.022 van de Raiffeisenbank, t.n.v. „clubhuis Athena" en zal vermoedelijk gebruikt worden voor de aanschaf van een oven of andere benodigdheden. Mevrouw Janssen is van plan nog meer akties op touw te zetten om in elk ge val zo het bedrag voor de oven (ca ƒ2.600,bij elkaar te krijgen. Het geld werd donderdag bijeengebracht door kollekterende mariniers, drank- en pa tates verkoop, bingo en de verkoop van produkten van „Athena" Het programma bestond uit demon straties van de mariniers. De oefeningen die men normaal doet, bleken voldoende sensationeel om een groot publiek te boeien. Met springladingen en donder slagen opgeluisterd werden enkele lan dingen uitgevoerd. De leiding gaf des kundig kommentaar bij de oefeningen. Van de normale bezetting van het kamp was de helft bij de open dag betrokken (ongeveer 35 personen) en de 50 leerlin gen. Ook drie parachutisten verleenden hun medewerking Kontakt De rondvaarten over de Mokbaai met landingsvaartuigen en kleine rubberbo ten waren het populairste onderdeel van de open dag. Het spektakulaire racen in de rubberbootjes (motoren van 35 pk) was oorspronkelijk niet in het program ma opgenomen, maar de animo bleek dermate groot dat toch gevaren werd, hoewel het voorzichtig moest gebeuren omdat niet voldoende zwemvesten voor radig waren. De leiding van het marinekamp over weegt ieder jaar een open dag te hou den, speciaal om het kontakt met de Texelse bevolking te verbeteren. Een feit is dat de open dag van de mariniersbasis een boeiende gebeurtenis voor het publiek is. Beroete en bezwete mariniers die in looppas hun opdrach ten uitvoeren, nauwkeurig nagebootste gevechtsakties met explosies, het sensa tionele varen, het spreekt allemaal tot de verbeelding. En de discipline blijft gehandhaafd, getuige de inspektie na afloop van de oefeningen. Een bezoek aan de basis geeft een beeld van de werkzaamheden van het amfibisch on derdeel de strijdkrachten. Een beeld, dat volgens de leiding van het kamp, enigs zins vertekend bij de Texelaars schijnt te leven. Na donderdag kan men niet zeggen dat de mariniers geen rnoeite doen de eilandbevolking open tegemoet te treden. Het goede doel dat zij hierbij dienden toont dat ze zich in vredestijd ook voor de burgerij in willen zetten. Dinsdag 18 juli De Koog, op de speelweide (Boodtlaan), 10.00 uur, kinderspelen 6-14 jaar. De Koog, op het strand bij de Badweg, 14.00 uur, strandspelen 6-14 jaar. De Koog, op de speelweide (Boodtlaan), volleyballen boven 14 jaar. De Koog, op het terrein aan de Nikadel, circus Toni Boltini, voorstellingen om 13.30, 16.30 en 20.30 uur. Den Hoorn, ZDH-terrein, 19.30 uur, da mes- en spuitvoetbal. Den Burg, hotel „De Lindeboom-Texel", bridgedrive. De Cocksdorp, overdag standplaats voorlichtingsbus Staatsbosbeheer bij de VVV. De Koog, standplaats voorlichtingsbus Staatsbosbeheer, vanaf 20.00 uur op camping Maas met filmvoorstelling. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Daniël". Woensdag 19 juli Den Burg, op de Groeneplaats, vanaf 14.00 uur, folkloreaktiviteiten. De Koog, sportveld S.V. De Koog, 19.30 uur, voetbalwedstrijd gasten-Texe- laars. De Koog, 21.00 uur, lampionoptocht vanaf de school aan de Brink. De Koog, op het terrein aan de Nikadel, circus Toni Boltini, voorstellingen om 13.30, 16.30 en 20.30 uur. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „De lefschopper". Den Burg, Sarasani, Eart Fire. Donderdag 20 juli De Cocksdorp, WV kantoor, 10.00 uur, kinderspelen 6-14 jaar. De Cocksdorp, strand De Krim (paal 28) 14.00 uur, strandspelen 6-14 jaar. De Cocksdorp, sportveld SVC, 20.00 uur, voetbalwedstrijd gasten Texelaars. Den Hoorn, sportveld ZDH, 19.30 uur, voetbalwedstrijd gasten Texelaars. Den Burg, Ned. Herv. kerk, 19.30 uur, interkerkelijke zangdienst. Den Burg, sportveld S.V. Texel, 20.00 uur, spuitvoetbalwedstrijd. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Diamonds are forever". Den Burg, Sarasani, „grootst mogelijke verrassing''. Expositieruimte raadhuis Den Burg, tot en met 28 juli Wilfried Voet met landschappen etsen, droge naald en houtsnede) en Weren Nauta met foto's. Openingstij den: iedere werkdag 9 - 12 en 2-5 uur en woensdagavond 8 - 9.30 uur. Galerie „'t Swarte Schaep" Den Burg, Kogerstraat 100, tot en met 28 juli, Hanka Czajkowska, Poolse weefster met gobelins, kelims en weef demonstratie. Openingstijden: ie dere dag 10.00 - 21.00 uur en zondags 14.00 - 18.00 uur. EIERLAND De 26-jarige para-in- strukteur B. D. Rienks botste donder dagavond omstreeks tien uur op een onverlichte trekker, bestuurd door de 18-jarige A.S.L. De trekker reed op de Postweg (nabij het vliegveld), gedeelte lijk in de berm. De achteropkomende heer Rienks in zijn Volkswagen 411 zag het obstakel niet omdat hij voor een te genligger moest dimmen. Als gevolg van de botsing schoten beide voertuigen de sloot in. De Volkswagen werd ver nield; de trekker liep aanzienlijke schade op. De betrokken bestuurders mogen van geluk spreken want L. liep slechts wat schaafwonden op en klaagde over pijn in de rug. De para-instrukteur brak een rib. OOSTEREND Het bekende muzi kale familietrio Bakker uit Oosterend (de 12-jarige Betty Bakker, haar 36-ja- nge vader en 69-jange grootvader) is morgenmiddag via de radio te beluiste ren. Het drietal treedt op in het pro gramma „Speelruimte" dat van twee uur tot kwart voor drie wordt uitgezon den door Hilversum II. De opnamen zijn donderdag gemaakt. Daarbij was ook mevrouw De Vries-Ronday als pianobe geleidster aanwezig. De uitzending om vat een vraaggesprek en het spelen van American Patrol, Fantasy Brilliante en Pavane. Woensdag 19 juli, aanvang 19.00 uur, beginnen de senioren en junioren weer te trainen o.l.v. de heer P. van Dok. Het oefenprogramma ziet er voor het le en 2e als volgt uit. Op 13 augustus gaan het le en 2e naar „CDN", 2e klas te Driebergen bij Zeist en naar het KNVB centr. 20 aug. nemen 't le en 2e deel aan het „Windwijzer" toernooi van Watervogels te Den Helder en op 3 sep tember komt de club van Gert Pansier, Floriant, op Texel tegen het le spelen. Voor de lagere elftallen worden nog oe fenwedstrijden gepland. Ten C. Aangevoerd werden 33 lammeren, de prijs lag tussen ƒ135,en ƒ145, Iedere woensdagmorgen Den Burg, „Casino", 11.00 uur, bejaar- dengymnastiek. Iedere woensdagmiddag Den Burg, Landbouwschool, 15.00 uur. bejaardenzang. De 20-jarige Duitser B.A. botste in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart voor twee met zijn Renault 4 te gen een lantaarnpaal op de Wilhelmina- laan te Den Burg. De man was zeer dui delijk dronken. Nadat hem een bloed monster was afgenomen werd hij ter ontnuchtering door de politie ingeslo ten. Zowel de auto als de lantaarnpaal werden flink beschadigd. EIERLAND Op de Postweg, nabij camping „De Driehoek", raakte zondag avond omstreeks acht uur de Duitser D.B. met zijn auto in de sloot. De man kwam uit de richting De Cocksdorp. Nabij de Ruigedijk stond in de linker berm, half op de weg, een Daf gepar keerd. Uit zuidelijke richting naderde een Opel Manta die de Daf ging inha len. Om een botsing met deze wagen te vermijden reed de Duitser de smalle hellende rechter berm in maar gleed in de sloot. Niemand werd gewond. Toen de auto (Opel Rekord) uit het water was getakeld bleek de schade erg mee te vallen. De Manta-bestuurder is door gereden en heeft men ook nadien niet kunnen achterhalen. De kollekte voor Bangladesh, die na de landelijke aktie nog enkele weken werd voortgezet, heeft een bijzonder hoog bedrag opgebracht: ƒ10.811,11. De aktie was georganiseerd om de jonge natie behulpzaam te zijn bij het her stellen van de oorlogsschade en het overwinnen van de moeilijkheden die elk nieuw land heeft. De opbrengst was als volgt over de dorpen verdeeld: De Waal ƒ200,De Koog ƒ200,Den Hoorn ƒ310,De Cocksdorp ƒ710,61; Oosterend ƒ3162,05; Den Burg ƒ4818,45. Op de rekening van het Mevrouw De Koning-hulpcomité werd door partikulieren ƒ1410,ge stort. De totale opbrengst is opvallend hoog in vergelijking met het landelijke gemiddelde. DEN HOORN De afgelopen nacht, omstreeks half een, deed zich op de Wit- teweg bij Den Hoorn, ter hoogte van de midget golfbaan een aanrijding voor waarbij materiële schade ontstond. Uit de richting Den Hoorn kwam een Re nault 4, bestuurd door de Duitser A.B. Hij wilde linksaf slaan om het terrein van de midget golfbaan op te rijden en gaf daarbij geen vrije doorgang aan de van het strand komende Volkswagen Variant, bestuurd door de heer K. Wei- boren uit Den Hoorn en eigendom van D.B.G. uit Utrecht. Niemand werd ge wond. Opnieuw bezoekt een evangelisatie- groep van de Zevende-Dags-Adventisten Texel Terwijl de vorige keren het ac cent van de akties op de medische ad- Alle spelers die dit jaar in het eerste van ZDH opgesteld stonden in de nieuwe trai ningspakken V.l.n.r P. Zijm, C. Comman deur, W de Porto, H. de Ruyter, A Dijker, D. Dijker, H Hm L. Heerschap, D Drijver, 1 Duinker, W. Bakker, J. Commandeur, W. Arnout, E. Drijver, D. Drijver De gebles seerde A Terpstra ontbrak. ventzending (opbrengst 472,—) geschriftenevangelisatie lag, zal di meer aandacht gegeven worden a- rekte evangelisatie. Door middel van straatevangelj strandzang, huis-aan-huis werk spreksgroepen, marktstands enz, 1 jonge mensen getuigen van hun soonlijk geloof in de boodschap vj bijbel. Om deze boodschap betert, ten verstaan, zullen inschrijvingsf^ lieren voor een gratis bijbelcursus het gehele eiland worden versp Tevens wordt een gratis gezondh cursus aangeboden. DEN HOORN Zatcrdagavondl ZDH op het terrein in Den Hoornl reeks evenementen georganiseerd gelegenheid van het uitreiken vanf ningspakken die door het eerste t tijdens de competitie verdiend De pakken waren uitgeloofd door! Noordhollands Dagblad (beschikbaai| steld door Cor du Buy) voor het ti dat de meeste doelpunten maakte. 1 dat het Kon. Texels Fanfarekorps-Wi een ronde door het dorp gemaakt werden de trainingspakken gedropt! het rondvluchten vliegtuig, waaruit (f later ook drie para's sprongen. De para's en de pakken kwamen (I de harde wind ver buiten het voetl veld terecht. Toen de pakken enl nieuwe bal gevonden waren kwam] komplete eerste team op het veld in: nieuwe kostuum, dat alleen nog i zien moet worden van de letters Een jong, maar bijzonder sterk i van HRC uit Den Helder was gekcJ voor een vriendschappelijke wedstl De voorhoede van ZDH kreeg de genheid te bewijzen dat de trainül pakken verdiend waren, hetgeen Ui» eindstand blijkt, want HRC won iT 54. De score werd geopend dooi| Hin van ZDH, na een schitterende binatie in de voorhoede. R. Brink r te gelijk, waarna P. Drijver ZDH een voorsprong gaf. Vóór de rust de score opgevoerd tot 32 voor 1 door doelpunten van J. Striet Krieger. Na de rust ging de doeld tenregen gewoon door. R. Kriegertf grootte de HRC-voorsprong totL. de Ruyter bracht de achterstand 1 tot 43, met een schitterend maakte H. Hin gelijk en in de laad minuten scoorde R. Krieger voor 1 het winnende doelpunt. Al met al J het een attraktieve wedstrijd die I talrijke publiek bijzonder boeide. ZDH had op het laatste moment J een verloting georganiseerd. De prii gingen naar Zwaagwesteinde Steenwijkerwolde en America (L.) TEXEL AARTJES 3 regels ƒ1,80, elke regel meer ƒ0,60. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4% BTW. Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederjj Eierland C 42 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K H Boon Vamor ge- dipl., tei. (02230) 13252. Voor eieren Gravenstr. 20. Altijd vers altijd goedkoop Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- iand. telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J. Jongedijk, Schilderend 60, tel. (02220) 2777 Voor grasmaaien, schud den, graskuilen of hooi- persen. Tel. (02223) 334, T. Wuis, 't Noorden Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat, tel. 2264 Rijschool T. Jansen, ge diplomeerd V.A.M.O.R. methodische rij-instructie op pedagogische basis, geeft aan ieder die zijn rijbewijs wil halen de eer ste les gratis. Lesgeld ƒ12,per vol uur. Telef. 15749 (02230) Den Helder Van Wijngaarden tele visie-service. Tijdelijk 2666 Voor een goed rij on derricht en een lesprijs van ƒ14,Vamor rij school J. P. Janse, Hun- zestraat 13, Den Helder, tel. (02230) 16130 Volop aardbeien. M. Huisman, De Veen, telef. ;02220) 2203 Heden is van ons hees gegaan onze lieve zorgzame moeder, be huwd- en grootmoede Maria Reinetta Breman, weduwe van P. Daalder, op de leeftijd van jaar. De Heer is mijn Her der, mij ontbreek niets. M. R. Kooger- D aaide.' B. Kooger C. Daalder F. Daalder- Kampstfi en kleinkinderen Oost O 79, Texel, 13 juli 1972. De rouwdienst en be grafenis hebben to- middels plaatsgehad

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2