AGENDA Waddenvereniging verloor kort geding tegen Petroland FILMNIEUWS Blikschade Domme zogenaamde natuurliefhebbers Volkszang in Oosterend geslaagd experiment Filmavond van Jan P. Strijbos El sitiyi u\ D ☆☆☆☆Art. I In het kort geding van de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Wadden zee (tezamen met G. C. Cadée en W. Helder) tegen Petroland N.V. dat op 17 juli j.l. voorkwam bij de Rotterdamse rechtbank is op vrijdag 21 juli j.l. uit spraak gedaan. Door de Landelijke Vereniging tot Be houd van de Waddenzee was gesteld dat: 1 de exploratievergunning beëindigd is door het feit dat winbare hoeveelhe den gas zijn aangetroffen (hetgeen bij controle juist is bevonden door' Staatstoezicht op de Mijnen); 2. dat zelfs al zou dit niet uit de mijn-' wetgeving blijken Petroland zijn commerciële belangen tot in het on redelijke voortzet ten koste van de milieubelangen door in deze inte rimperiode haar aktiviteiten voort te zetten, vooruitlopend op een even tuele voor haar gunstige beslissing- t.a.v. een winningsconcessie door de' overheid. 1 De Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee meent dan ook dat Petroland N.V. hiermee een onrecht matige daad verricht t.o.v. de vereni ging en alle anderen die bezwaar tegen concessieverlening hebben aangetekend. Het doorgaan met boren en met seis misch onderzoek is in feite een begin fase van exploitatie zonder dat daartoe vergunning is verleend. De vereniging vorderde dan ook stopzetten van de bo ringen tot over een concessie een beslis sing is genomen. Petroland beriep zich in zijn verweer op vergunningen van de overheid en op het feit dat de kans op schade uiterst gering zou zijn. De rechter stelde Petroland in gelijk omdat: a. geen aantoonbare schade zou worden toegebracht aan persoon, goed of recht van de vereniging; b. de belangen waar het hier om gaat, nl. de bescherming van de Wadden zee, niet specifiek de belangen van de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee zijn, maar alge mene belangen die iedereen raken. c. dat dit dus een kwestie van beleid is waarvoor men bij de overheid moet zijn. ,,De rechter ontkent hiermee dat een particulier belang kan hebben bij de Wadenzee, zonder dat hij daar een of ander erkend recht (eigendom, gebruik, beheer e d.) bezit; een o.i. averechtse re denering hetgeen alleen al blijkt uit het feit dat het belang van de Waddenzee en het beschermen ervan voor de ge- „Snoezepoesof: hoe vertel ik het mijn dochter" draait donderdag- en maandagavond 8 uur in het City thea ter. Wij schreven in de krant van dins dag 25 juli over deze Duitse sex-kome- die. Toegang 18 jaar. Vrijdag- en maandagavond 8 uur la ten Dick van Dyke, Sally Ann Howes, Lionel Jeffries, twee kleine kinderen en een oude race-auto de bioscoopbezoe kers lachen om „Chitty chitty bang bang". Dick van Dyke, een excentrieke uitvinder van fantastische maar waar- deleze apparaten weet na heel veel moeite voldoende geld bij elkar te spa ren om een oude race-auto, chitty chit ty bang bang, te kopen. Hij knapt het wrak helemaal op en gaat met de kin deren en een mevrouw piknikken. Op het meer verandert een van zijn dagdro men in werkelijkheid, waarbij hij de (komische) strijd moet aanbinden tegen baron Bomiburst. De baron heeft het moeilijk. Zijn tegenstander blijkt in het bezit van een wonderauto die kan vlie gen en varen als een hovercraft. De uit slag van het gevecht staat dan ook al bij voorbaat vast, maar als de droom ten einde is heeft de werkelijkheid een ver rassing in petto: de uitvinder en de me vrouw houden van elkaar en een van de waardeloze uitvindingen zal als honden- voedsel worden verkocht. Alle leeftij den. Zaterdag en zondag 20.00 uur in het Oity theater een klassieke Western: „De rechter- en de linkerhand van de duivel" Twee broers ontmoeten elkaar volko men onverwacht als sherriff en boef. Hun onderhandelingen verlopen niet erg broederlijk, hoewel ze beiden buiten de wet leven. Met veel schietpartijen, paar den en saloons komen ze er allebei weer ongeschonden uit, een gehavend dorp achterlatend. Toegang 14 jaar. In de nachtvoorstelling, zaterdag 23.00 uur, een film waairin het ook ruw toegaat. Er doen echter veel meer vrou wen mee in „Poel der ontucht". Een on tuchtig dorp maakt zich druk over de verhoudingen op een boerderij en lyncht een trouweloze man, die zijn vrouw in de steek liet voor een moeder met twee dochters, waar hij al zijn lage lusten bevredigde. In het dorp en op de boerderij gaat het echter ook niet altijd even fris toe, zodat de ondertitel terecht spreekt van „onbeteugelde oer driften van immorelen". Toegang 18 jaar. „Asterix en Cleopatra" bezoeken zon dagmiddag 3 uur en woensdagavond 8 uur het witte doek in het City theater. De beroemde filmhelden, vergezeld door Idéfix en Obélix leveren weer de no dige staaltjes krachtpatserij tegen de Romeinen, gesteund door de toverdrank van Panoraraix, de druïde. De Gallische helden gaan in Egypte een architect hel pen bij de bouw van een paleis voor Cle opatra. Ale leeftijden. meenschap, en dus ook voor de afzon derlijke personen waaruit die gemeen schap bestaat, algemeen erkend is en ook door Petroland niet werd betwist. Verder heeft de rechter niet overwo gen of er van onrechtmatigheid sprake is of niet. Hij verwijst de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waden zee naar de overheid: op 3 mei j.l. ech ter heeft de vereniging over deze zaak een brief gezonden naar de Minister van Economische Zaken waarop geen en kele reaktie is gekomen, hetgeen voor de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee een van de redenen was dit kort gedmg te beginnen. Het is o.i. dan ook onjuist dat de rech ter geen belangen heeft afgewogen; te genstrijdige belangen, zeker waar er sprake is van een onrechtmatigheid, moeten afgewogen kunnen worden, ook al beroept Petroland zich op overheids- beslissingen. Immers werken op basis van een verkregen overheidsvergunning neemt niet weg dat onder bepaalde om standigheden zeer wel sprake kan zijn van een onrechtmatige daad t.a.v. ande ren. De Hoge Raad heeft dat meermalen bevestigd. De Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee is van me ning dat in het onderhavige geval, waar het belang van het gebied èn het belang van de bescherming ervan, ook door de tegenpartij niet wordt betwist en tevens vaststaat dat de overheid haar beleid nog aan het bepalen is (de concessie-aanvrage in behandeling) het milieu-beleid de doorslag moet geven. Daar bovendien de onrechtmatigheid van het doorgaan met boren door Petro land en door de rechter in feite niet in beschouwing is genomen, blijft de ver eniging op het standpunt staan dat hier van onrechtmatigheid sprake is. De vereniging overweegt dan ook in hoger beroep te gaan", aldus een publi- katie van de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee. Donderdag 27 juli De Cocksdorp, bij WV, 10.00 uur, kin derspelen 6-14 jaar. De Cocksdorp, bij vuurtoren, 14.00 uur, strandspelen 6-14 jaar. De Cocksdorp, sportveld SVC, 20 00 uur, voetbalwedstrijd en parachutesprin gen. Den Hoorn, sportveld ZDH, 19.30 uur, voetbalwedstrijd gasten-Texelaars en spuitvoetbal. Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur, vergade ring Tessel Forever. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Snoezepoes.of: hoe vertel ik het mijn dochter". Vrijdag 28 juli Den Hoorn, speelplaats Jan Drijver- school, 10.00 uur, kinderspelen 6-14 jaar. Den Hoorn, strand, 14.00 uur, strand spelen 6-14 jaar. Den Hoorn, strand paal 9, 19.00 uur, hengelwedstrijd. Oosterend, muzieknis, 20.00 uur, volks- samenzang. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Chitty chitty bang bang". Zaterdag 29 juli Den Burg, Ned. Herv. kerk, 20.00 uur, optreden Down Town Jazz Band. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „De rechter- en de linkerhand van de duivel". Den Burg, City theater, 23.00 uur, '(nachtvoorstelling): 'Poel der ontucht'. Zondag 30 juli De Koog Bad weg, 19.00 uur, strandloop voor iedereen. De Cocksdorp, Ned. Herv. kerk, 19 30 uur, interkerkelijke zangdienst. Den Burg, Oity theater, 15.00 uur, „Asterix en Cleopatra". Den Burg, City theater, 20.00 uur, „De rechter- en de linkerhand van de duivel". Maandag 31 juli De Waal, dorpshuis, 14.00 uur, kinder spelen 6-14 jaar. Bij mooi weer Jan Ayeslag (paal 12). Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Snoezepoes.of: hoe vertel ik het mijn dochter". Dinsdag 1 augustus De Koog, speelweide Boodtlaan, 10.00 uur, kinderspelen 6-14 jaar. De Koog, Badweg, 14.00 uur, strandspe len 6-14 jaar. De Koog, speelweide Boodtlaan, 19.00 uur, volleyballen boven 16 jaar. Den Burg, hotel „De Lindeboom-Texel", bridgedrive. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Chitty chitty bang bang". Iedere maandagavond De Koog, R.K. kerk, 20.30 uur, dia avond, mevr. A. Tiessen over Texel. Den Burg, gebouw Groene Kruis, 20.00 - 21.30 uur openstelling informatiecen trum en middelendepot NVSH. De Cocksdorp, N.H. kerk, 20.00 uur, dia voorstelling over Texel. Expositieruimte raadhuis Den Burg, tot en met 28 juli Wilfried Voet met landschappen etsen, droge naald en houtsnede en Weren Nauta met foto's. Openingstij den: iedere werkdag 9 - 12 en 2-5 uur en woensdagavond 8 - 9.30 uur. Van 31 juli tot en met 12 augustus „sport beeld": werken van 23 kunste naars (w.o. Lucebert) geïnspireerd op sport. Openingstijden: iedere werkdag 9.00 - 12.00 uur en 14.00 - 17.00 uur; woensdagavonds 20.00 - 21.30 uur. Galerie ,,'t Swarte Scliaep" Den Burg, Kogerstraat 100, tot en met 13 augustus mevr. Jenny Bouma met moderne schilderijen. Openingstijden: iedere dag 10 00 - 21.00 uur en zon dags 14.00 - 18.00 uur. DE KOOG Een aanrijding waarbij het antwoord op de schuldvraag moei lijk is te geven, deed zich woensdagmid dag om 13.20 uur voor op de kruising Ruigedijksweg-Postweg. Van de Ruige- dijiksweg kwam de VW van G.H. uit Grevenbroich; hij wilde linksaf slaan, richting De Cocksdorp. Van de Postweg kwam op hetzelfde moment J.R. (62) uit Druten met zijn Ford Taunus 15M, hij wilde rechtsaf slaan om de Ruigedijks- weg op te rijden. Hoewel beiden zoveel mogelijk rechts hielden schampten ze elkaar in de bocht. Flinke plaatschade aan beide wagens was het gevolg. Mevrouw S.J.M.P. (31) uit Haps (Duitsland) reed woensdagmiddag om 15.55 uur op de Waalderstraat te Den Burg een geparkeerde wagen aan. Aan beide zijden van de Waalderstraat ston den auto's geparkeerd. Toen de in een bestelwagen rijdende vrouw voor een tegenligger moest uitwijken, raakte ze een Duitse auto waarvan het linker achterspatbord werd beschadigd. Een kop-staart botsing deed zich woensdagmidag om 16.40 voor op het kruispunt Kogerstraat-Wittekruislaan Op de Wittekruislaan reed een Fiat 850, bestuurd door M.L. (42) uit Ihmert. Ze 9topte bij de Kogerstraat. De achterop komende Texelaar A.S.E. (28) reageerde daarop te laat. Bij de botsing liep de Fiat schade op aan de achterzijde. Sedert 25 jaren ben ik een trouwe be zoeker van Texel en ik heb de ontwik keling van het eiland min of meer als buitenstaander meegemaakt. Eén van de helaas negatieve kanten van de nood zakelijke ontwikkeling is de beperking van bewegingsvrijheid. Hierover hoort men echter de Texelaars wel het meeste klagen omdat zij de vrijheid van jaren geleden nog kennen. Dat deze beperkingen in de vorm van „verboden toegang" en „prikkeldraad" nodig zijn moge uit het volgende blij ken. Op één van mijn wandelingen langs de gemarkeerde wandelpaden stond op de bekende „tuunwalletjes" een schat aan bloemen Grasklokjes, zandblauw tjes, teveel om op te noemen. Geen bloementuin door mensenhand of tuin architect aangelegd haalt het bij deze natuurlijke tuin. Zonder sentimenteel te worden durf ik te zeggen dat je daar „je petje voor af kunt nemen". Wie schetste echter mijn verbazing toen ik even later twee dames op leef tijd op datzelfde pad tegenkwam die kennelijk net zo van de natuur genoten als ik. Het spijt me voor deze dames dat ik niet vriendelijk kon zijn. Ze hadden nl. een arm vol bloemen geplukt. Nu vraag ik u: hadden ze het recht die bloe men te plukken? Wat bezielt dergelijke bloemen-plukkende mensen. Het is ook een vorm van milieuhygiëne door bloe men en planten onaangeroerd te laten. We „mogen" wandelen, wandel dan ook alleen met de idee dat je door „ander mans tuin" mag gaan. Bloemenplukkers en -pluksters, die bloemen zijn niet van mij, maar ook niet van u en breng dat ook uw kinderen bij! Ik hoor u al zeggen, „Och man leuter niet, daar staan er duizenden!" Inder daad, maar het geeft u niet het recht ze te plukken en daardoor voor anderen die na u komen een spoor van vernie ling achter te laten. U pleegt met uw grijp-grare vingers een aanslag op de unieke flora. Uw geplukte bloemen lig gen na drie dagen reeds in de vuilnis bak. Op „tuunwalletjes" en elders staan ze langer. Blijf van de natuur af, geniet er alleen van, dat mag en kan nog, tenzij u het voor uzelf en anderen wilt verpes ten door uw hebberigheid. Vandaar al die verbodsborden in de ontwikkeling van Texel. Ir. A. Prins, Den Hoorn OOSTEREND Vrijdagavond (he den) zal voor de vierde keer een volks- zanglbij eenkomst worden gehouden op het muzieknisterrein te Oosterend. Nu al kan worden gezegd dat dit experi ment is geslaagd want de eerste drie zangbijeenkomsten trokken een flinke schare publiek. „We geloven dat het in een behoefte voorziet", aldus de heer A. Kuik die de leiding van de avonden heeft. „Je hoort tegenwoordig veel mu ziek maar het is meest beat en dergelij ke. Lang niet ieder houdt daarvan, maar ook degenen die er wel graag naar luis teren willen wel eens wat anders. Het is gewoon heerlijk om al die oude be kende liedjes weer eens uit volle borst mee te zingen". Overigens blijkt het nog niet alge meen bekend te zijn dat je vrijdag avonds, aanvang acht uur, in Oosterend aan „community-singing" (dat woord trekt meer dan „volkszang") kunt doen. De heer Kuik wel er dan ook wat meer ruchtbaarheid aan geven en hoopt dat veel logiesverstrekkers hem zullen hel pen door hun gasten op de zangavonden in Oosterend te wijzen. Ook voor de le den van de muziekvereniging „Excel sior" die deze wekelijkse avond er graag voor over hebben, geeft het vol doening als zij veel mensen mogen be geleiden. De heer Kuik vertelde ons dat de zangavonden zo goed als zeker ook vol gend jaar zullen worden gehouden maar het repertoire zal dan iets worden gewijzigd. Naast de aloude vaderlandse liederen zullen dan ook wat vlotte en welbekende liedjes van deze tijd worden begeleid. DE COCKSDORP In het kader varv het zomerwerk in De Cocksdorp, komt ook dit jaar de heer Jan P. Strijbos weer met een filmavond voor gasten en eilanders. Op woensdagavond 2 augus tus zal hij in de Hervormde kerk van De Cocksdorp zijn nieuwste films laten zien die hij verleden jaar heeft gemaakt op zijn reizen naar de Ecuador en de Galapagos-eilanden. Vooral deze laatste heeft hij genoemd „een hof van Eden in de Stille Oceaan" omdat mensen en dieren er nog in een vrijwel paradijse lijke vrede leven. Er komen 84 soorten vogels voor, reuzenschilpadden, legua nen, zeeleeuwen, pelsrobben en talrijke andere bijzondere dieren De kleuren film geeft een beeld van een grotendeels nog onbedorven natuur, maagdelijk en ongerept. Er zal voor deze bijzondere filmavond zeker weer veel belangstelling zijn want iets dergelijks wordt maar weinig geboden en vooral ook omdat het op een bijzondere manier wordt toegelicht zoals alleen de heer Strijbos dat kan. De toegangsprijs voor deze avond is ƒ1,50, voor kinderen ƒ0,75. De voorstel ling begint om acht uur, terwijl vanaf half acht de kaarten verkrijgbaar zijn aan de kerk. Voor het geval op de eerste avond de kerk vroegtijdig vol is, zit er een tweede voorstelling op donderdag avond in, maar het is beter daarop niet te rekenen. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Uitsluitend voor spoedgevallen Dokter J. B. SEEGERS, Den Burg, tel (02220) 2039. Dokter BARNARD, Oosterend, te" (02223) 234. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur tot maandagmiddag 13 00 uur Zr. FORTGENS, Oosterend, tel. (02223) 250. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode 29 juli tot en met 4 augustus, telefoon 2182, b.g.g. telefoon 2069. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden, dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt Dokter Siebenga, dinsdag 1 augustus om 14.30 uur. Dokter Barnard, woensdag 2 augustus om 13.30 uur. DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 18.00 uur maandagmorgen 8 uur L. F. DEN HOUTER, Den Burg, telei (02220) 2527. R.K. KERKDIENSTEN weekend 29 en 30 juli 1972 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 en 10.30 uur Duitse mis: zondag 19.30 uur en dinsdag 19.30 ur. 's Zondags 10.30 uur: kinderop in „Witte Burcht", Molenstraat De Koog: zaterdag 19.30 uur, zondag 9.00 uur Duitse mis: zondag 10.30 uur en woensdag 19.30 uur. De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur; zondag: 9.00 en 10.30 uur. Duitse mis: zaterdag 18.00 uur. Oosterend: zondag 10.00 uur. Oudeschild: zondag 9.00 en 19.00 uur Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur; zondag 10.30 uur. Duitse mis: zondag 9.00 uur. 0( PROTESTANTSE KERKDIENS' Zondag 30 juli 1972 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg, 10.00 uur, ds. Mulder De Cocksdorp, 10.00 uur, Eerw. hee Loerakker. Den Hoorn, 9.00 en 10.30 uur, ds. Giethoorn De Koog, 9.00 uur, ds. Waardenburg 10.30 uur, de heer Van Asselte 19.30 uur.ds. Waardenburg, jeuc; dienst. Tijdens deze diensten kinderdief^ in „De Schuilhut". De Waal, 10.30 uur, ds. Waardenburj Oosterend, 9.30 uur, Eerw. heer Groeneveld, maandkollekte kerk fa)l dij. Kinderoppas in „De Bijenkorf". Oudeschild, 11.00 uur, Eerw. heer Groeneveld, maandkollekte kerkvt dij. GEREFORMEERDE KERK Den Burg, 9.00 uur, ds. R Fernhou! Ommen. 10.30 uur, ds. R. Fernhout 19.30 uur, ds. R. Fernhout Oosterend, 9.00 uur, ds. J. D. Kruitb 10.30 uur, ds. J. D. Kruithof 19.30 uur, ds. J. D. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTï Oosterend, 11.00 uur en 16.30 uur, in de Ned. Herv. kerk. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Den Burg, 11.00 en 16.00 uur, dien? de Doopsgezinde kerk te Den Burg DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 9.30 uur, ds. L. Koopman Haarlem. Aansluiting rusthuizen. Oosterend, 10.45 uur, ds. L. Koop* uit Haarlem. 0( GEVRAAGD 2 stellen grof hooi goed 2 stellen grof hooi prima 2 stellen weidehooi prima Liefst onbeweid. J. VAN MALDEGEM, telefoon (02220) 3559 TEXFLAART FS MorkbeDzine voor witte prijs Dros' Smederij FWlanH r 4? Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K H Boon Vamnr gp- rfipl tei. (02230) 1325? Reparatie aan auto of motor: Doe het zelf Za terdags bij Garage Dros, Fderland Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- and. tr'efoor (^22251 297 Witte pomp Oudeschild steeds voordeliger. K. Verweij, Haven 5, telef. 3520 Voor gebru.'kte en on geregelde meubelen J jongodijk. Schilderend 60 tel (02220) 2777 Tegelzetter. Fokko Mulder, Kotterstr. 9. Oos terend tel 666 De Wicringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Telef. (02279) 1482 Postbus 12 Voor Uw tegel- en mo zaïekwerk naar C. v.d. Maden, Kogerstr. 65, tel. (022201 3320 Koop nu zonwering. Voordelige prijzen, vlotte levering, 5 jaar garantie. B. C. van Veen, Thijsse- laan 29, tel. (02220) 3304 Voor taxi en caravan- vervoer door heel Neder land. Aris van Boven, Oudeschild, telef. (02220) 2721 of 2580 Met de verzorging van uw voetbezwaren bent u bij mevr. Blok v. d. Vel den in goede handen. Ge- lipl. pedicure Dorpsstr. 48 De Koog, tel. 02228-226 Schoorsteenvegen. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Nieuwe aardappelen. Hopman, Gasthuisstr. 16, tel. 2460. Er wordt be zorgd— Nieuwe aardappelen. Doré. P. Wuis, Oosterend, tel. (02223) 461 Nu reeds zwarte bessen bestellen. M. Huisman, De Veen, tel. (02220) 2203 Voor grasmaaien, schud den, graskuilen of hooi- persen. Tel. (02223) 334, T. Wuis, 't Noorden Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat, tel. 2264 Van Wijngaarden tele visie-service. Tijdelijk 2666 - Voor een goed rijon- derricht en een lesprijs van 14,Vamor rij school J. P. Janse, Hun- zestraat 13, Den Helder, tel. (02230) 16130 Rijschool T. Jansen, ge diplomeerd V.A.M.O.R. methodische rij-instructie op pedagogische basis, geeft aan ieder die zijn rijbewijs wil halen de eer ste les gratis. Lesgeld 12,per vol uur. Telef. 15749 (02230) Den Helder Ja, dames, nu zomer- voordeel! Grijp die winst. Slechts deze maand 20% korting. Duizenden korte en lange bontmantels en bonthoeden kollektie 1972 Nu kopen en in de winter betalen. Gratis bewaren. 3 jaar waarborggarantie. Desgew. zeer soepele kre dietservice. De Bontko ning, Voorstreek 71. Leeuwarden, tel. (05100) 20713. Komt u per bus. trein of eigen auto, bij koop wordt reisgeld te rugbetaald. Voor hooi en strobi laden met automatii balenklem. Tel. 0 2223-2 T Wuis, 't Noorden - I Te k 1 bandmass hometrainapparaat nieuw, nieuwprijs /6C< ft nu voor ƒ375,Ind vaatwasser 4 mnd. g 375,is prima; gebr. Husqvarna maaimachine 35,—; tuinschommelbank en een knopacconl merk Scandalli 120 bi ƒ700,Drijverstraat telefoon 3074 Te k. i.z.g.st.z. 3-p tourcaravan (De Ri Tel 2346, N. J. van Weverstr. 17, Den Burs Prima aardappelen Eelman, Nieuw Leven bi P. Mosk, Botterstraa! I Oosterend, tel. (02223) I Te koop kindervc® iv:l fiets ƒ50,- 574 Tel. (02 Te koop gevr. z.g' Knittax breimachine. vrouw T. Reuvers-Koo „Dorpszicht", tel (In 251 Papieren zakken te k. Gym.ver. Oosterend, Pe- perstr. 44, tel. 227 Te koop een in goede staat verkerende Fiat 850 sportcoupé, bjr. 1968. Te bevragen G. T. Zoetelief, Waalenburgerhuis W 76, tel. (02228) 335 Te k. zo goed als nieu we schutting 1.40 x 2.15 met poort 95 x 2.15. C. v. Groningen, Bernhardl. 69 Wie heeft voor Robbie Bakker een duivenkooi te koop. Burdetstr. 15, telef. 2030 Te koop rotan wieg met metalen poten; elektr. ba bydeken met of zonder transformator; 2 olieka chels en gaskacheltje. F. Witte, 't Buurtje 17, Ou deschild Wie heeft ons cypers poesje gezien? Weggelo pen op 16 juli. Groen, He- renstr. 10, Den Hoorn, tel. 220 Te ruil aangeb. in Den Burg woonhuis, nieuw bouw, alles voorzien van cv. Event, tot kopen be reid. Br. onder nr 570 aan bur- Tex. Crt. 8 Op 31 juli a.s. hopen a I lieve ouders P. Plaatsman C. Plaatsman-v. d. SI hun 25-jarige echtvei tenis te gedenken. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Ineke - Doede Jan - Cora Pieter, Anneke' Colinda Hogereind 7, De Waal Aan allen die de 11® (ons 60-jarig huwe^J feest) voor ons tot eec_ vergetelijke dag hei* gemaakt, betuigen U mede namens onze kiifl ren en kleinkinderen, ze hartelijke dank. C. Koopman A. Koopman-de J' Emmalaan 16, DenBü Voor uw blijk van ntf leven tijdens de ziekte na het overlijden mijn huisgenote MARIA PAULIN*| QUIST, betuig ik u mijn opr®« dank. Nan Roep Texel, juli 1972. Dageraad 2, 't Hornty

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2