O AGENDA Laatu niet bij de nemen laatje rijden! Twee auto's vernield bij aanrijding VERVOLG VAM PAG. 1 Hoorzitting G.S. Recreatiewerk Hersenschudding maakte vroegtijdig eind aan vakantie Voor Verleende bouwvergunningen Laatste rommeltjesmarkt Cirkelzaagtafels voor vakman en doe-het-zelvers In de nacht van woensdag op donder dag, even na één uur, deed zich op het kruispunt Pontweg-Californiëweg een aannjding voor, waarvan de politie nog niet met zekerheid de toedracht heeft kunnen vaststellen. Op de Pont- weg, uit de richting De Koog, kwam een Citroen 2CV bestuurd door H. G. P. B. Hij werd gevolgd door een Austin 7 be stuurd door J. H. K. (20) uit De Koog en een motorfiets bestuurd door mej. T. Z. uit Zeist. De bestuurder van de „eend" wilde rechtsaf slaan om de Californiëweg in te rijden. Op dat mo mend werd hij door de achteropkomen de Austin geramd. Dit gebeurde met zo veel geweld, dat zowel de Citroën als de Austin de bermsloot inschoten. De Citroën werd totaal vernield; ook de Austin zal waarschijnlijk onherstelbaar zijn. De inzittenden konden van geluk spreken, want de diverse verwondingen waren van zo onschuldige aard dat er zelfs geen arts aan te pas hoefde te ko men. Nog onderzocht wordt of genoem de motorrijdster mede-oorzaak van de aanrijding is geweest. groep aanleiding om hernieuwde ter visie legging te vragen. Tervisie legging heelt plaats van 12 - 19 mei 1972. Nu worden bezwaren inge diend door de Landelijke vereniging tot Behoud van de Waddenzee, Contact Natuurbescherming Noordholland en de Werkgroep. Contactcommissie natuur- en landschapsbescherming en Vrienden kring Texel laten in brieven aan B W weten tegen de situering bij paal 17, ondanks de 90° draaiing, bezwaren te hebben, zonder formeel met een be zwaarschrift te komen. Aangezien de bezwaren in eerste instantie tegen de plaats bij paal 17 gericht waren, stellen CNN en de Werkgroep dat 90° draaien geen invloed heeft op hun vroeger standpunt. Bezwaarden vinden unaniem dat er alternatieven te vinden moeten zijn en dat het onaanvaardbaar is dat een nog fraai duinlandschap aangetast gaat wor den door de bouw van een instelling, waarvan „verwacht wordt dat meer begrip voor de waarde en de beleving van ongerepte natuurgebieden zal ont staan, waardoor deze gebieden beter beschermd kunnen worden"! (Gemeente Texel op hoorzitting G.S. 29 september 1971 te Haarlem)". Geen bulldozers De Werkgroep besluit haar overzicht als volgt „De Werkgroep Landschapszorg Texel meent dat er zeker een algemeen na- tuurinformatie en -educatiecentrum op Texel moet zijn. Daarin zullen onge twijfeld net als nu in het Texels Mu seum de zeehonden de grote trekpleis ter zijn. Deze zeehonden bieden een uit stekend aanknopingspunt om de proble men van de Waddenzee (vervuiling) aansohouwelijk te maken. Daarnaast is een bescheiden bezoekerscentrum bij 't duinpark op zijn plaats. De Werkgroep vindt het beslist onjuist, dat voor een groots opgezette combinatie museum bezoekerscentrum een stuk duinland schap wordt opgeofferd met grote land schappelijke en biologische waarden (zie o.a. RIN advies). Zij is er van overtuigd dat het natuurrecreatiecentrum reeds een feit zou zijn, indien in een vroeg stadium beter geluisterd was naar de vele kritiek. Zij blijft bij haar mening: geen bulldozers in Texels duin". (vervolg van pagina i) Agressie De ouders sturen hun kinderen om verschillende redenen naar de spelen. Hier en daar informerende bleek dat sleohts weinigen de speelwei beschouw den als een goedkope manier om even hun kinderen af en toe lastige han denbinders in een vakantie af te zijn. Er waren tenminste weinig mensen die van de gelegenheid gebruik maakten om dan boodschappen te gaan doen. Ve len zien de kinderspelen als een nuttige aanvulling van de opvoeding. Eén vader vertelde ons, dat hij zijn zoontje erheen bracht om hem gelegenheid te geven zijn agressie kwijt te raken. Het wed strijdelement in de verschillende spelen zou daaraan zeker bijdragen, zo meende hij. De opdrachtentocht eindigde in „De Schuilhut", waar alle kinderen een con sumptie kregen en de wedstrijdformu lieren werden beoordeeld. Het recrea tiewerk wordt voor het grootste deel be taald met de ƒ5000,— van de Stichting Cultureel Werk. De kinderen betalen bovendien per keer 50 cent, waarvan de helft onmiddellijk besteed wordt aan bijvoorbeeld prijsjes en de andere helft in de „recreatiepot" gaat, een spaar potje van de recreatiekonsulent, waar mee het bedrag van ƒ5000,— voor een zo groot mogelijk deel moet worden terugbetaald. Patat DE KOOG Vorige week donderdag stootte Margot Thalwitzer (17) uit Ahlen bij Münster (Dtsl.) haar hoofd zodanig, dat ze een hersenschudding op liep. Hoewel het zich eerst niet zo ern- stil liet aanzien, oordeelde de arts het eergisteren noodzakelijk dat ze van haar camping (Vredestein) naar het zieken huis gebracht zou worden. Het meisje wilde echter persé naar Duitsland, om dat ze daar in een bekende omgeving zou kunnen herstellen. Dat gebeurde, zodat de Texelse ambulance een verre reis maakte. Geboorapparatenservice op Texel ELECTROHUIS B. en W. verleenden in de afgelopen maand aan de navolgende personen, on dernemingen en instellingen de daarbij omschreven bouwvergunning Het uitroepen van de winnaars van de tocht was, doordat ook „De Schuil hut" niet op zo'n groot aantal kinderen berekend is, een moeilijke zaak. Uit de formulieren konden we nog opmaken dat een der kinderen dacht dat TESO betekende „Texels Ekonomische Stoomboten Omroep". De rijmpjes kwa men alle neer op lofzangen op de na tuur en het nietsdoen, behalve één waarin werd opgemerkt, dat men op Texel teveel patat eet en teveel hier drinkt De heer R. Bruin te 'Den Haag voor de uitbreiding van een woonhuis aan de Kamerstraat te De Koog; mej. A. G. Luysterburg te De Koog, voor de wijzi ging van de zuidgevel van haar woning aan de Boodtlaan; de heer J. W. Geus te Den Burg, voor de verbouw en uitbrei ding van zijn woning Schilderend 51; de heer J. Pelgrim te Oosterend, voor de verbouw van zijn woning aan de Peper straat; Gebr. Hoedjes, Eierland, voor de bouw van een ligboxenstal aan de Hoofdweg; de n.v. Karting Texel te Den Burg, voor de bouw van een kiosk aan de Bijenkorfweg; de heer A. v.d. Knaap te Den Burg, voor de bouw van een windscherm aan zijn woning Thijsselaan 35; de heer C. Vlaming te Oosterend, voor de bouw van een stal aan de Twee de Dwarsweg in Het Noorden; de heer J. van Heerwaarden te De Cocksdorp, voor de bouw van een stal aan de Vuur- torenweg; de heer J. Th. Boom te Oude- söhild, voor de vernieuwing van de wo ning De Ruyterstraat 117; de heer R. Th. P. de Vries te Oudesohild, voor de ver andering van de gevel van zijn iwoning aan de De Houtmanstraat; Bouwbedrijf Drebo te Roden, voor de bouw van een zomerhuis in de Sluf terhoek; de heer D. v.d Werken te Den Burg, voor de pit- breiding van zijn hotel-pension aan de Kogerstraat; de heer J. Bruin te De Koog, voor de uitbreiding van de wo ning Schoonoordsingel 25; de heer J. Hemelrijk te Oudeschild, voor de veran dering en uitbreiding van de woning Loodssingel 8; de heer C. v.d. Oever te Katwijk, voor de bouw van twee zomer verblijven in hoeve „Holland", Eierland; de heer C. van Santen te Eierland, voor de uitbreiding van zijn woning Ruigen- dijkweg E 101; de heer J. S. Dijt, Wes- tergeestweg B 63, voor de verbouw van zijn boerderij-woning; de heer J. Hemel rijk te Oudeschild, voor de bouw van een garage aan de Loodssingel; de heer W. Röhrens te Möndhengladbaoh, voor de verbouw van een woning aan de Ka merstraat te De Koog; de heer C. H. F. Duin te Den Burg, voor de bouw van vier woningen aan de Pamassiastraat te De Koog; de heerL A. Offrein te Den Burg, voor de bouw van een woning met garage aan de Waalderweg; de heer A. J. Eelman te De Koog, voor de verbouw van zijn hotel-pension aan de Dorps straat; de heer C. van Langelaan, Eier land, voor de bouw van een garage aan de Hoofdweg; de heer Fr. Diekman te De Koog, voor de uitbreiding van een berging aan de Pelikaanweg; de heer P. G. van Heerwaarden te Den Burg,, voor de bouw van een ketelhuis bij zijn wo ning Schoonoordsingel 19a; de gebr. W. en M. Roeper te Oudeschild, voor de verandering van een woonhuis aan de Pontweg (H 28); de heer J. Dogger, De Ruyterstraat 16 te Oudeschild. voor de bouw van een garage; de heer F. Ol- denboom te Den Haag, voor de verbouw van een boerderij met opstallen aan de Zevenhuizerweg O 129; de n.v. Exploi- tatiemaatsdhappij Texel te Den Burg, voor de verbouw van een boerderij met bijgebouwen aan de Pontweg; de heer T. Eelman in 't Noorden, voor de bouw van een ligboxenstal; de heer D. J. Maas te De Waal, voor de bouw van een broeikas; de heer M. Bakker te Den Burg, voor de bouw van een schuur aan de Kogerweg (B 185); de heer N. Vos, B 191, voor de bouw van een garage-ber ging en de verandering van zijn woning aan de Waalderweg; Graaf's Spuiterij te Den Burg, voor de uitbreiding van een werkplaats aan het Wezenland; de heer P. v.d. Slikke te Oudeschild, voor de bouw van een garage-berging aan de Loodssingel; de Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten voor de uitbreiding van een woning aan de Pijpersdijk; Mr R. F. Roos te Amsterdam-Z., voor de bouw van een garage-berging aan de Middelweg; de heer J. Moens te Den Burg, voor de verbouw van een woning aan de Gasthuisstraat; de Kerkvoogdij van de N.H. Kerk De Koog/De Waal, voor de verandering van een achter gevel, en de heer M. Goenga te Den Hoorn, voor de verandering van de voorgevel van het pand Diek 1. Donderdag 3 augustus De Cocksdorp, terrein SVC, 19.30 uur, voetballen en parachutespringen. Den Hoorn, sportveld ZDH, 19.30 uur, voetballen. Den Burg, N.H. kerk, 19.30 uur, inter kerkelijke zangdienst. Vrijdag 4 augustus Den Hoorn, speelplaats Jan Drijver- school, 10.00 uur, kinderspelen 6-14 jaar. Den Hoorn, 14.00 uur, op het strand, strandspelen 6-14 jaar. Den Hoorn, paal 9, 19.00 uur, hengel- wedstrijd. Den Burg, N.H. kerk, 20.00 uur, optre den Greater Cincinatty Youth Chorale (Amerikaans schoolkoor). Oosterend, gebouw Christelijke Belan gen, 20,30 uur, start lampionoptocht. Oosterend, Muzieknis, 20.00 uur, samen- zang. Den Burg, City-theater, 20.00 uur, „The Aristocats". Iedere vrijdagavond Oosterend, „De Bijenkorf", 19.30 uur, bijeenkomst modelbouwclub. Zaterdag 5 augustus Oosterend, Blazerstraat, 14.00 uur, rom- meltjesmarkt. Oudeschild, terrein rond de molen, 14.00 uur, kunstmarkt. De Koog, R.K. kerk, 20.15 uur, liefda digheidsconcert door Texels Chr. Man nenkoor en Excelsior t.b.v. Bartiméus. Den Burg, City-theater, 20.00 uur, „The Aristocats Den Burg. City-theater, 23.00 uur (naohtvoorstelling): „Josefine, een meis je voor iedereen". Zondag 6 augustus De Koog, Badweg, 19.00 uur, strandloop voor iedereen. Den Burg, City-theater, 15.00 uur: „The Aristocats". Den Burg, City-theater, 20.00 uur, „The Aristocats". Voor taxi en caravan- vervoer door heel Neder land. Aris van Boven, Oudeschild, telef. (02220) 2721 of 2580 Nieuwe aardappelen. Doré. P. Wuis, Oosterend, tel. (02223) 461 I Piet Hein verf voor grote daden, in mooie i kleuren. Roeper, War- moesstraat, tel. 2264 Van Wijngaarden tele visie-service. Tijdelijk 2666 Voor een goed rijon- derricht en een lesprijs van ƒ14,—. Vamor rij school J. P. Janse, Hun- zestraat 13, Den Helder, iel. (02230) 16130 Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij Eierland C 42 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K. H. Boon. Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J. Jongedijk, Schilderend 60. tel. (02220) 2777 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Papieren zakken te k. Gym.ver. Oosterend, Pe- perstr. 44, tel. 227 \feög\feteer Nederland 2e HANDS AUTO KOPEN? EERST LATEN KEUREN! iJ- oi hc f ft ev 1 Maandag 7 augustus Strand paal 28, 19.00 uur, hengel wed strijd voor iedereen. Den Burg, City-theater, 20.00 uur, „The Aristocats". Iedere maandagavond De Koog, R.K. kerk, 20.30 uur, dia avond, mevr. A. Tiessen over Texel. Den Burg, gebouw Groene Kruis, 20.00 - 21.30 uur openstelling informatiecen trum en middelendepot NVSH. De Cocksdorp, N.H. kerk, 20.00 uur, dia voorstelling over Texel. Dinsdag 8 augustus De Koog, speelweide Boodtlaan, 10.00 uur, kinderspelen 6-14 jaar. De Koog, Badweg, 14 00 uur, strand spelen 6-14 jaar. De Koog, speelweide Boodtlaan, 19.00 uur, volleyballen'boven 16 jaar. Den Burg, hotel „De Lindeboom-Texel", bridgedrive. Den Burg, City-theater, 20.00 uur, „The Aristocats". OOSTEREND Zaterdagmiddag wordt in Oosterend voor de laatste keer dit seizoen een rommeltjesmarkt gehou den ten bate van de restauratie van de N.H. Kerk. Al om tien uur 's morgens kan men in het dorp terecht voor ge bakken vis. Vanaf twee uur 's middags wordt de eigenlijke markt gehouden. Ter gelegenheid van de mankt worden in de N.H. Kerk interessante excursies georganiseerd, ook met toelichting in het Duits. R.K. KERKDIENSTEN weekend 5 en 6 augustus 1972 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 en 10.30 uur Duitse mis: zondag 19.30 uur en dinsdag 19.30 ur. 's Zondags 10.30 uur: kinderoppas in „Witte Burcht", Molenstraat. De Koog: zaterdag 19.30 uur, zondag 9.00 uur Duitse mis: zondag 10.30 uur en woensdag 19.30 uur. De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur; zondag: 9.00 en 10.30 uur. Duitse mis: zaterdag 18.00 uur. Oosterend: zondag 10.00 uur. Oudeschild: zondag 9.00 en 19.00 uur. Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur; zondag 10.30 uur. Duitse mis: zondag 9.00 uur. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden, dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 8 augustus om 14.00 uur; Dokter Van Loon, woensdag 9 augustus om 13.00 uur. Dokter Coutinho, woensdag 9 augustus om 15.00 uuir. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Uitsluitend voor spoedgevallen Dokter COUTINHO, Den Burg, (02220) 2023. Dokter R. R. SIEBINGA, De CocksdJ tel. (02222) 234. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 31 DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 18.00 uur maandagmorgen 8 uur J. BEEKMAN, De Waal, telefoon (021 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de peJ 5 augustus tot en met 11 augustusT 2182, b.g.g. telefoon 2406. PROTESTANTSE KERKDIENSTf| Zondag 6 augustus 1972 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg, 10.00 uur, ds. Mulder De Cocksdorp, 10.00 uur, Eerw. heel Loerakker. L Tijdens dienst kinderoppas; naB3 dienst koffiedrinken in het gebouBn 19.30 uur interkerkelijke zangdierfcp Den Hoorn 10 uur de heer Groene Ibi De Koog, 9.00 uur, ds. Waardenbuij 10.30 uur ds. Giethoorn Tijdens deze diensten kinderdiee in „De Schuilhut". 19.30 uur pastor Granneman, je dienst. De Waal, 10.30 uur, ds. Waardenbur; OosteTend 9.30 uur ds. De Gier Kollekte kerkeraadskas Kinderoppas in „De Bijenkorf". Oudesdhild 11.00 uur ds. De Gier GEREFORMEERDE KERK Den Burg 9.00 uur de heer H. J. Deo 10.0 uur3 de heer H. J. Douws 19.30 uur de heer H. J. Douwes.a dienst. Oosterend, 9.00 uur, ds. J D. Kruitw 10.30 uur, ds. J. D. Kruithof 19.30 uur, ds. J. D. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENll Oosterend 11.00 u. Student Vreugdl 16.30 uur Student Vreugdenhil in de Hervormde kehk. Woensdag 9 augustus in kerkget Schoolstraat, Oosterend 19.00 uur ds. P. Honkocs GEREF. KERK (Vrijgemaakt] Den Burg, 11.00 en 16.00 uur, diea de Doopsgezinde kerk te Den Bin DOOPSGEZINDE GEMEENE Den Burg 9.30 uur luit. kol. Bosi Leger des Heils, Amsterdam NIEUWE APOST. GEMEENSCnJ Den Burg 10.30 uur Dienst in het Rode Kruis-gebouw aan dtj kerstraat te Den Burg. TEXELAABT.fF.S Witte pomp Oudeschild. Ook voor accu's, 25°/o korting en 18 maanden garantie. K. Verweij, Ha- ven 5, tel. 3520 Tegelzetter. Fokko Mulder, Kotterstr. 9, Oos- terend. tel. 666 De Wieringcr fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Telef. (02279) 1482. Postbus 12 Voor Uw tegel- en mo zaïekwerk naar C. v.d. Maden, Kogerstr. 65, tel. (02220) 3320 - Koop nu zonwering. Voordelige prijzen, vlotte levering, 5 jaar garantie. B. C. van Veen, Thijsse- iaan 29, tel. (02220) 3304 Schoorsteenvegen. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Amsterdam, maandag 31 juli 1! Hallo Texelaars en oud-Texelaars, 't Zal de meesten van u wel bekend zijn, c inplaats van in augustus, al de dertiende men wereld stapte, met een gewicht van iets mee één kilo en ook dat ik inmiddels een naam hé kregen. Maar ik wilde u graag zelf op deze manier vertellen, dat ik ondanks de gewoon hartstik!» de verzorging hier in het V.U. ziekenhuis derdag 3 augustus naar huis^ioop te komen Ik weeg inmiddels 3135 gram en ik ben opi dingen per dag gekomen en dan mag je naar zeggen ze hier. Verder gaat het met mij goed en heb ik i laatste twaalf weken helemaal geen probiets gemaakt. Dus allemaal de groetjes en tot ziens. Papa en mama zijn; Cintha Stié Eddy Stiekema Zwaanstra! Adrie Stiekema-v. Maarseveen Den Burg,! 2 pk motor met beveiliging zaaghoogte instelbaar tot 85 mm, afmetingen bovenblad 670 x 530 mm, geheel compleet 340,incl. btw. 3 pk motor met beveiliging zaaghoogte instelbaar tot 85 mm, afmeting bovenblad 770 x 560 mm, geheel compleet 445,incl. btw. 4 pk motor met beveiliging zaaghoogte instelbaar tot 85 mm, afmeting bovenblad 770 x 560 mm, zaag sohuininstelbaar tot 45. geheel compleet 520,incl. btw. Uitbreiding mogelijk met vlakbank en langgatboorinrichting.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2