AGENDA MAAS Supermark 8! Woensdag en donderdag koopjesdag 9 7! VERVOLG VAN PAG. 1 Binnenkort weer schieten op De Hors Helderse club won veteranentoernooi ZDH Partij kleding in zee gevonden Tweede zeepkistenrace trok weinig deelnemers Auto vloog uit de bocht Beschonken Engelsman overnachtte op politiebureau S.V. Texel speelde twee oefenwedstrijden Vierjarig meisje in bezinkput verdronken Mevrouw G. Vrijdag-Keijser plotseling overleden DANSEN FOLKLORE Naar aanleiding van het feit dat toeh tal van bezwaren* zijn ingediend, o.a. van recreatieterreinen in de omgeving, werden geluidsmetingen uitgevoerd tij dens vliegoefeningen die overeenstem men met de vliegerij zoals die bij de schietoefeningen wordt gehouden. Uit de meetresultaten is gebleken dat noch de woongemeenschap van Den Hoorn noch de recreatieterreinen hin der zullen ondervinden. Verstoring van het vogelleven in de ten noorden van de Hors gelegen meertjes en duinen wordt door de direkteur-generaal even min verwacht. Ook daar dringt het vliegtuiggeluid nauwelijks door. De eni ge verstoring waarvan sprake is wordt veroorzaakt door het marinepersoneel dat in de omringende duinen de waar schuwingsvlaggen aanbrengt en verwij dert terwijl zich tijdens de oefeningen in de duinen ook militairen bevinden in diverse wacht- en waarnemingsposten. De eerste oefenperiode april - mei valt in het broedseizoen maar verschuiving stuit op meteorologische bezwaren. Als bij het betreden van het duingebied door de militairen de nodige zorgvul digheid wordt betracht, zal dat geen hmder geven. Tenslotte geven de door Staatsbosbeheer georganiseerde dage lijkse excursies ook geen betekenende verstoring. Om zoveel mogelijk aan de nu nog gerezen bezwaren tegemoet te komen adviseert de direkteur-generaal de plaats van de vlaggelijn samen met Staatsbosbeheer te bepalen, de projec tietesten telkens te verwijderen en er voor te zorgen dat in de hulpwaarne mingsposten brandzwepen e.d. aanwe zig zijn voor het geval door een ver keerd gevallen oefenbom brand in het duin zou ontstaan. Verder mogen onder geen voorwaarde bommen worden af geworpen als zich in het onveilige ge bied mensen bevinden. Wie de aanvraag, de bezwaarschrif ten en de reakties daarop nog eens overziet, moet tot de konklusie komen dat Defensie deze keer een goede kans maakt zijn zin te krijgen, tenzij er op de zitting van de raad van State nog ge wichtige nieuwe argumenten zullen worden aangevoerd. De rekestranten zijn wel voornemens hun best te doen. De VW Texel heeft, evenals de vorige keer, een advocaat ingeschakeld. Pistoolschietbaan De aandachtige lezers van de ru briek „Van het raadhuis" zullen weten dat nog een andere militaire hinderwet- aanvraag in behandeling is, nl. voor een pistoolschietbaan op De Mok. Het be treft vervanging van een bestaande hin derwetvergunning want de schietbaan op de Mok wordt gewijzigd en zal dan niet alleen voor schieten met pistool en revolver maar ook voor de 9 mm pistool-mitrailleur Uzi geschikt zijn. De eigenlijke schietbaan bevindt zich op het terrein van het Amfibisch Oefen kamp. Geschoten wordt in zuid-weste lijke richting. Een zanddijk fungeert als kogelvanger zodat de kogels doorgaans niet in het aangrenzende duingebied en het daarachter liggende strand de Hors terecht kunnen komen. Bij het inzien van de kaart die bij de hinder- wetaanvraag is gevoegd bleek ons ech ter dat toch tijdens de schietoefe ningen een deel van de Hors onveilig gebied is dat met waarschuwingsvlag gen en borden zal worden gemarkeerd: een ongeveer kegelvormig terrein, dat het grootste deel van de oostelijke helft van de Hors beslaat. Bij de oude hin- derwetaanvraag voor de pistoolbaan was geen begrenzing van onveilig gebied aangegeven. Blijkbaar legt men nu strengere veiligheidsnormen aan, er re kening mee houdende dat de kogels over de kogelvanger kunnen heenvlie- gen. Het betekent wel dat deze nieuwe hinderwetvergunning veel ingrijpender gevolgen heeft dan de oude. Hoe vaak Hóe ingrijpend hangt af van het aan tal dagen per jaar dat van de schiet baan gebruik wordt gemaakt. Dat laat ste essentiële gegeven ontbreekt echter in de aanvraag. Uit niets valt op te ma ken of elke dag, ééns per week of mis schien slechts een paar keer per jaar wordt geschoten Uit het feit dat de nieuwe baan voor meer wapens geschikt is zou men kunnen konkluderen dat de baan dan ook vaker wordt gebruikt dan de huidige schietbaan. B. en W. zullen hierover zekerheid moeten hebben al vorens te kunnen beoordelen in hoe verre de pistoolschietbaan hinder ver oorzaakt. Tot donderdag 17 augustus kunnen tegen de verlening van een hin derwetvergunning voor de pistoolschiet baan nog schriftelijke bezwaren worden ingebracht bij B. en W. Degenen die tegen 'schiet- en vlieg oefeningen protesteren hebben de tijd in hun voordeel. Men is geneigd zich steeds kritischer op te stellen tegenover aantastingen van het milieu en tegen inperking van recreatiemogelijkheden. B. en W. van Texel huldigen het stand punt dat in ieder geval de gelegenheid tot oefenen op een of andere manier ge boden moet worden zij het dat de hin der tot een minimum dient te worden beperkt. Een groeiend aantal mensen is echter van mening dat militaire oefe ningen op en bij de Waddeneilanden in het geheel niet thuishoren. De kwetsba re natuur en vooral het toenemend aan tal rustzoekende recreanten maakt deze gebieden er eenvoudig ongeschikt voor. Dit is het standpunt dat o.m. door de Vereniging tot Behoud van de Wadden zee wordt ingenomen. DEN HOORN Het zondag gespeel de veteranentoernooi van ZDH werd gewonnen door het team van Helder dat m 4 wedstrijden 7 punten behaalde. Tweede werd Texelse Boys met 5 pun ten. ZDH en VZV eindigden gelijk met 4 punten. De laatste plaats was voor Vesdo dat geen punten behaalde. Een sportvisser uit Den Helder be zorgde vrijdagavond bij de politie een partijtje kleding: sweaters, broeken, corset enz. Hij had de spullen drijvende aangetroffen bij de dijk van De Schans. De politie tracht de herkomst na te gaan. Het is met uitgesloten dat de kleding afkomstig is van de windhoos ramp op Ameland. Daarbij zijn allerlei persoonlijke bezittingen van kampeer ders opgezogen en op grote afstand neergekomen. De tweede zeepkistenrace van dit sei zoen telde weinig deelnemers. Ook de belangstelling van het publiek voor dit aantrekkelijke evenement op de Hoge Berg was matig. De race, die zaterdag middag werd verreden, was de laatste van dit seizoen. De prijzen, deze keer beschikbaar ge steld door Het Boekhuis, werden als volgt verdeeld: Bij de wagens met de kleine wielen: le Hans Strik (winnaar dankzij zijn „wiebeltechniek"); 2e Bart Heerschap; 3e Johan Veenbaas; 4e Theo Bakker. In de categorie „grote wielen" waren slechts twee deelnemers. Eerste werd Frits van de Gracht en tweede Eddy Visser. De 27-jarige W.v.H. uit Neukerken (Duitsland) had de hele dag met een snelheid van 180 - 190 kilometer over de autobanen gereden zodat het hem moeilijk viel aan een trager tempo te wennen toen hij eenmaal op zijn vakan tie-eiland Texel was aangekomen. De 90 km waarmee hij in de nacht van za terdag op zondag over de Okusweg in de Dennen reed was veel te hoog om de bocht bij de boswachterswoning te nemen. Hij vloog er dus uit, schoot door het tuinhekje van de woning en liep tenslotte vast in de struiken. Met be hulp van de kraanwagen moest de BMW worden wegggesleept. De wagen is inmiddels alweer gerepareerd. De chauffeur en een medeeinzittende ble ven ongedeerd. Dinsdag 15 augustus De Koog, Badweg, 14.00 uur, strand- spelen 6-14 jaar. De Koog, speelweide Boodtlaan, 18.30 uur, volleyfbal boven 16 jaar. Den Burg, hotel „De Lindeboom-Texel", bridgedrive. Den Burg, City-theater, 20.00 uur: „Sound of music". Woensdag 16 augustus Den Burg, Groeneplaats, 19.30 uur, fol- kloreprogramma met grote drum bandshow ep vrij dansen in „Casino". Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Diamonds are forever". Donderdag 17 augustus De Cocksdorp, strand De Krim (paal 28), 14.00 uur, strandspelen 6-14 jaar. Den Burg, Ned. Herv. kerk, 19.30 uur, interkerkelijke zangdienst. Den Burg, Cily theater, 20.00 uur, „Husbands". Expositieruimte raadhuis Den Burg, tot en met 25 augustus een expositie van Florose (mej. Roelofs) en mevrouw De Reiger. Abstrakt en surrealistisch schilderwerk, aquarel len en tekeningen. Openingstijden: iedere werkdag 9.00 - 12.00 uur en van 2.00 - 5.00 uur en woensdagavonds 7.30 - 9.30 uur. Galerie ,,'t :Swarte Schaep" Den Burg, Kog,<erstraat 100, tot en met 31 augustus 2 Texelse meisjes, Irene en Monica Maas, met pottenbakkunst en tekeningen. Tijdens de exposities worden demonstraties pottenbakken gegeven. Openingstijden: iedere dag 10.00 - 21.00 uur en zondags 14.00 - 18.00 uur. In de nacht van zaterdag op zondag werd op de sloep van het raadhuis een lichtgewonde Engelsman aangetroffen die in beschonken toestand verkeerde. De politie sloot hem ter ontnuchtering in -en stuurde hem de volgende ochtend naar Den Held'.er. De man was afkom stig van een in Den Helder liggende Engelse onderzeeboot en had op Texel de bloemetjes Ibuiten gezet. Een proces verbaal wegens openbare dronkenschap za.l de herinnering zijn die hij van zijn avontuur overhoudt. Zaterdag speelde het eerste en twee de team van S.V. Texel een oefenwed strijd tegen twee teams van de Noord hollandse vereniging DTS. Texel 1 speelde vooral voor de rust een goede partij met veel aanvallen. De ontstane kansen werden echter niet be nut. Na rust kwam DTS er beter in ter- De 4-jarige Monica Hoogerheide uit Den Burg is zaterdagavond omstreeks half acht op het terrein van de riool- zuiveringsinstallatie te Den Burg in een bezinkput verdronken. In gezelschap van haar vader, die be last is met de controle van de installa tie, was zij naar het terrein gekomen. Ze wilde mee om de konijnen te zien die zich op het zuiveringsterrein ophou den. Op een gegeven moment miste de heer Hoogerheide het kind. Aanvanke lijk dacht hij dat het verder het terreein was opgegaan maar al gauw bleek dat het meisje in een der bezinkputten was gelopen. Deze putten hebben een opper vlakte van twee bij drie meter en zijn twee meter diep. De op het water drij vende substantie heeft voor het kind wellicht de indruk van vaste grond ge wekt waardoor zij meende er op te kunnen staan. Nadat hij zijn dochtertje op het droge had gehaald paste de vader direkt mond op mondbeademing toe. Hij onderbrak dit om naar de weg te lopen en een automobilist te vragen dokter en politie te waarschuwen. Een wacht meester van de politie nam de beade ming gedurende 20 minuten over. De pogingen om het kind het leven te red den bleven echter vruchteloos. Het meisje wordt woensdagmiddag te Den Burg begraven. Zondagochtend is plotseling overle den mevrouw G. Vrijdag-Keijser te Den Burg. Zij werd 59 jaar. Mevrouw Vrij dag-Keijser heeft jarenlang deel uitge maakt van de WD-fraktie in de Texel se gemeenteraad en wel van 1949 tot 1966, voortdurend samen met de heer S. Keijser en van 1958 tot 1962, toen de VVD-fraktie gedurende één raads periode drie man sterk was, ook met de heer C. J. van der Kooi. Mevrouw Vrij dag had verder zitting in de commissie van toezicht op de RHBS Texel en was bestuurslid van de Stichting Prof. Dr. H.VW. Keesom studiefonds van 1953 tot 1969. Na een rouwdienst in haar woning „Sonnevanck" aan de Waalderstraat zal de overledene woensdagmiddag worden begraven. De verkiezing van mevrouw Grieteka Vrijdag-Keijser in 1949 betekende dat voor het eerst in de geschiedenis een vrouw in de Texelse gemeenteraad zit ting nam. Zij stond als tweede op de WD-lijst maar kreeg opvallend veel stemmen: 210. Zij was dan ook geen onbekende, mede door allerlei funkties die zij in het openbare leven bekleedde. Destijds was zij secretaresse van het Rode Kruis, bestuurslid van Het Witte Kruis, voorzitster van het NIWIN en vice-voorzitster van de „Noodwet Ou derdomsvoorziening en eonsumenten- crediet". wijl Texel tegen het einde het heft weer in handen nam. Enigszins tegen de verhoudingen in wist DTS uit een scrimmage te scoren, waarmee de eind stand op 10 bepaald werd. In de ach terhoede onderscheidden keeper G. Ze gel, J. van Bennekom en C. Boot zich. Ook het middenveld, bestaande uit W. Koorn en H. Groen, funktioneerde goed. Hattrick Texel 2 won zeer onverwacht van DTS 2 nadat A. Blom drie doelpunten achtereen scoorde. DTS 2 was technisch beter, maar dankzij de inzet van Texel 2 werd het een 54 overwinning voor de gasten. Door een foutje van keeper J. Cnossen kon de thuisclub de score ope nen. Banda maakte gelijk maar nog vóór het rustsignaal maakte DTS 21 toen de Texel-achterhoude bleef staan. Na de rust maakte Texel gelijk door een doelpunt van Banda, die gemakkelijk kon scoren nadat L. Saai tegen de lat geschoten had. DTS ging beter spelen en nam een 42 voorsprong. A. Blom greep in en maakte zijn hattrick, zodat de eindstand van 54 voor Texel ont stond. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,80, elke regel meer ƒ0,60. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4°/o BTW. Volop rode bessen. M. Huisman, De Veen, tele foon (02220) 2203 Witte pomp Oudeschild Ook voor accu's, 25°/o korting en 48 maanden garantie. K. Verweij, Ha ven 5, tel. 3520 Voor eieren Gravenstr. 20. Altijd vers altijd goedkoop Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War- moesstraat, tel. 2264 Van Wijngaarden tele visie-service. Tijdelijk 2666 Voor een goed rij on derricht en een lesprij: van ƒ14,Vamor rij school J. P. Janse, Hun- zestraat 13, Den Helder, tel. (02230) 16130 Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij Eierland C 42 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook vooi verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K. H. Boon. Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- .and, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J. Jongedijk, Schilderend 60, tel. f02220) 2777 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Dames, grijp de winst De grootste en goedkoop ste bontzaak van Neder land geeft alléén in de maand augustus 20% zomerprijzenkorting. Dui zenden korte en lange bontmantels en bonthoe- den. Nu kopen en in de winter betalen; gratis be waren. 3 jaar waarborg- garantie. Desgew. zeer soepele kredietservice. De Bontkoning, Voorstreek 71 Leeuwarden, tel. 05100 20713. Komt u per bus, trein of eigen auto, bij koop krijgt u reisgeld te- rug betaald. Helga is mijn naam. Folklore Te koop 3-vlams gas stel met afdek. Houtman- straat 30, Oudeschild, na 18.00 uur Te koop aangeb. prima Ford Cortina '65. Prijs ƒ450,—. Tel. (02220) 2907 Te koop i.p.st.z. Ford Cortina '65, 55.000 km. Wilhelminalaan 18, Den Burg Heer, 22 jr. géh., 1 kind, zoekt woon- en werkge legenheid op Texel, liefst administratief. 6 jr. erva ring assistent accountant. J. W. G. Koenders, Schel- destr. 36, Enschede Heer, 37 jr., 2 kind., zoekt woon- en werkgele genheid op Texel. 18 jr. c.v.- en sanitairervaring. J. Akkerman, Scheldestr. 32, Enschede Wie heeft Sij brand z'n rode autoped gevonden? Schilderend 50, Den Burg Te koop aangeb. vlet met buitenboordmotor. tel. (02220) 2732 Te koop aangeb. gerste stro, graszaadstro, raap zaadstro, landhooi. N. J. de Wit, „De Vooruit- gang", tel. (02225) 218 Te koop aangeb. zw. mantelpak (40) 50,br. broekpak stretch (38-40) 50,wit dumé wollen jurk (40) 25,ski-jasje (los. capuch.) (38) 25, nappa leren jas (38-40) ƒ100,suède overg. (36) 50,maxicape met bont afgez. (38-40) ƒ100,-; witte kanten jurk 1. mw. (38) 25,oversl. jurk (40) 50,broekpak k mw. Bleyle (38) 50,Te bevr. Lieuw9tr. 39, tel. 3508 11 augustus 1972 i Joost zijn zusje geboren Yvonne Maria dochter van Kees en Elly van Heerwaarden- Merkx Kogerweg K 79, De Koog, Texel. Hoera Nu hebben we een dochter en zusje Haar naam is Diana Martha Janke Zij is geboren op 12 augustus. Nely, Wietze en Marco Pranger C 99, De Cocksdorp, Texel Met diepe verslagen heid hebben wij ken nis genomen van het overlijden van ons leerlingetje Monica Hoogerheide Bestuur en leidsters van „De Woelige Hoek". Met grote droefheid geven wij U kennis, dat plotseling van ons is heengegaan, onze lieve Monica, op de jeugdige leeftijd van 4 jaar. Jac. Hoogerheide T. Hoogerheide-Smit Ronald Texel, 12 augustus 1972, Boogerd 18, Den Burg. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 16 augustus n.m. 1.30 uur vanuit de ver gaderzaal der Doopsgezinde kerk op de Alge mene Begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren: dinsdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in de vergaderzaal der Doopsgezinde kerk. Heden is plotseling van ons heengegaan onze lieve kleindochter en ons nichtje Monica Fam. Hoogerheide Fam. Smit Den Burg, Texel, 12 augustus 1972. Heden ging van ons heen, mijn vroui moeder en onze zuster en schoonzuster Grieteka Keyser, echtgenote van W. G. D. Vrijdag, op de leeftijd van 59 jaar. W. G. D. Vrijdag Elisabeth H. Vrijdag C. D. Keyser Texel, 13 augustus 1972, „Sonnevanck", Den Burg De rouwdienst zal aan huis worden gehoj den op woensdag 16 augustus, n.m. 2.00 uc waarna de begrafenis op de Alg. Begra- plaats te Den Burg. Het behaagde de Heere na een kortstond^ ziekte uit ons midden weg te nemen, m.; geliefde vrouw, onze zorgzame moeder, huwd-, groot- en overgrootmoeder Jannetje Honing, echtgenote van Pieter de Boer, op de leeftijd van 74 jaar. Maar ik zal UW aangezicht in de gerecht! heid aanschouwen; ik zal verzadigd wordj met Uw beeld, als ik zal opwaken. Psalm 17 Huizen Hilversum Apeldoorn Huizen P de Boer K. Rebel-de Boer J. Rebel J. Jansen-de Boer G. Jansen G. H. de Boer J. van Amstel-de Boer G. van Amstel klein- en achterkleinkinderen Huizen, 12 augustus 1972, Van Hogendorplaan 7. Verzoeke geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatsheb!» woensdag 16 augustus a.s. des namiddags 2J uur op de algemene begraafplaats aan Naarderstraat te Huizen. Aanvang van de rouwdienst in de aula 5 2.00 uur. Woensdag 16 augustus, om 21.30 uur in zaal „Casino", Zwaanstraat 5, Den Burg. LEKKER BEHOEFT NIET DUUR TE il 500 gram verse VARKENS- BRAADWORST, voor slechts £9 VOOR IEDEREEN Pak echte BRINTA voor slechts Ja. voor de boterham of bij de koffie Groot pak SPECULAAS, heerlijk gekruid, slechts WAAROM MEER BETALEN Heel pond, 2 pak, 1ste soort MARGARINE. Lekker op het brood, maar ook om in te bakken ONMISBAAR IN DE KEUKEN Grote strooibus KANEEL ER BLIJFT GEEN INSECT MEER O VEI Spuitbus VLIDO INSECTEN- VERDELGER, van 4,50 voor AJV PROFITEER VAN DIT PRIJSVOORDEEL Pak MODESS DAMESVERBAND, van 115 voor KOOP EEN PAAR BLIKKEN VOOR ZON PRIJSJE Groot blik SOEPBALLEN 69 2 blikken SOEPBALLEN, slechts Met spoed gevraagd Cassière of meisje dat hiervoor opgeleid wil wordea Zaterdags en dinsdagmiddags vrij jongeman voor de groenteafdeling, zaterdags en dinsdagmiddags vrij Gravenstraat 15 Den Burg Telefoon 2475; na winkeltijd 3260. Gratis contant of 4 6 spaarzeg^

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2