ROOsYfCEE Varkensbiefstuk 6.48 1.48 dubbele flacon gram alleen in onze supers 200 II' Bief lappen Fondue- Vlees 2 kroppen Sla 69 Komkommer J.Q 1V2 Kilo 00 Handperen 1.38 89 22? 1.89 Tc'/z/j Texel wordt minder aantrekkelijk Verbazing Kultureel Aktie Pater Witte Extra kaarten voor roek-opera „Tommy" Geslaagd Centra blijft vechten voor uw gulden. Nergens anders vindt u zó veel voor zó weinig. Ontdek uw voordeel: Centra bonen, gemalen en Vacuüm Koffie .1QOl Tomaten Groentesoep 2 flessen Appelsap Sperziebonen 7g Perziken Schijfjes iit.*»ik 1.39 Raak Sinas in~. 7Q 2 rollen Beschuit 10 Vissticks diepvries H5 V2 Kilo Belegen Keurkaas 3.20 150 gram Snijworst Lange Vingers kq Tochtband Brieven van lezers - buiten verantwoordelijkheid van de redaktie ^££$1 Uhv artikel in de courant van 8 sep tember j.l. geeft mij aanleiding tot de volgende opmerkingen. Ruim 5 jaar is het onze gewoonte om de maanden mei, juni en augustus en september gedeeltelijk door te brengen op Texel. In de vakantie-top gaan wij naar elders omdat het karakter van het eiland zodanig verandert, dat een verblijf, althans voor ons, minder aan trekkelijk wordt. Wij hebben gemerkt, dat een vrij groot aantal oudere toeristen op dezelf de wijze handelt, al of niet onderbro ken door de top-drukte. Bij een ver blijf van ong. 100 dagen, er zijn dus vrij veel mensen die een dergelijke tijd op Texel doorbrengen, wordt de toeristen belasting voor bijv. twee personen ge bracht van ƒ50,op ƒ80,totaal. Het is niet juist om een rekenkundig correct pecentage van 60°/o voor te stel len als misleidend, zoals door de wet houder wordt gedaan. Er is dan inder daad sprake van misleidende dus be- driegelijk, gebruik van woorden. Verhoogd met de kosten van twee maal de overtocht met de Texelse boot van auto en caravan wordt dit een be drag van ongeveer ƒ130,per jaar voor twee personen. Dit is wel een bedrag om over na te denken. Vooral als dit elders niet be hoeft te worden betaald. Opgevallen is, dat dit voorjaar, doch ook het najaar kennelijk rustiger was, dan andere ja ren. Wellicht kunnen meerdere oorza ken worden aangewezen, doch een van de oorzaken is zeer zeker de meerdere kosten door de extra belasting. Deze kosten druikken vooral awaar op de toe risten die langdurig verblijven in voor- en naseizoen en dus onevenredig moeten bijdragen in de voorzieningen voor de meerkosten met zich mee brengende toeristen in het topseizoen. Het VW stelt, dat de voorzieningen juist in het voor- en naseizoen aantrek kelijker dienen te worden. Dit is slechts ten dele juist. Deze toerist zoekt op Texel geen amusement dat ook elders verkrijgbaar is. Hij heeft geen behoefte aan uitbreiding van De Koog als pret park. Deze toerist heeft behoefte aan dumen en strand, de Staatsbossen, de terreinen van Natuurmonumenten en aan het eiland als zodanig (Wadden en vogels). Juist deze zaken kosten naar verhou ding weinig geld. Zij behoeven dus ook geen extra belastingverhoging. Een betrekkelijk geringe kostenuitga- ve voor het onderhoud van de rijwiel paden zou wel zeer op prijs worden ge steld. Met uitzondering van de rijwiel paden in de Staatsbossen zijn deze voor een belangrijk deel slecht tot zeer slecht onderhouden. Het pad langs de Rozen- dijk van de Fonteinsnol in zuidelijke riohting tot aan Den Hoorn zit vol met gevaarlijke gaten. Enige vrachten koud- asfalt zouden reeds veel verbeteren. Overigens is dit pad gevaarlijk door de ieder jaar weer overhangende ranken van de braamstruiken. In 5 jaar is aan dit pad geen onderhoud gepleegd. De bermopsluiting langs de Rozendijk is vanaf genoemd punt in noordelijke richting voor een fietser onbegaanbaar gemaakt door gebruik te maken van een afwijkend soort betonsteen. Het op kaarten aangegeven pad langs dit ge deelte is nagenoeg verdwenen, zodat bij het passeren van de bussen van de dag- recreanten in het bos moet worden ge vlucht. Het ware dan ook wenselijk het géhele pad langs de Rozendijk van de toeristische kaarten af te voeren. Een en ander heeft tot gevolg dat de toerist als gevolg van de verhoogde kosten en het weinige dat hij er voor terugont vangt mogelijkheden elders zal zoeken en dus ook zijn uitgaven elders zal doen. Gedaoht kan worden aan het zeer uit gebreide en goede rijwielpadennet in nagenoeg alle gemeenten in Drente, de vele fietsroutes op de Veluwe (zie uit gave ANWB), de vele goede rijwielpa den in de recreatiegebieden in de IJs- selmeerpolders en de routes in Bra bant en Limburg, enz., enz. Opvallend is wel dat juist Texel de beschikking heeft over een vrij groot aantal goede rijwielverhuurbedrijven, die toch ook belang dienen te hebben voor een goed en regelmatig rijwiel padennet. Jammer is wel dat juist voor de voor- en naseizoen-toeristen door gestegen kosten enz. het mooie Texel minder be reikbaar wordt. A. Smit> Arnhem Ik heb met enige verbazing het schrij ven van dè heer Barnard gelezen waar in hij reageert op het ingezonden stuk van de heer De Graaf, betreffende be strating van de Kogerstraat te Den Burg. De heer Barnard zou willen dat de Pontweg op het plaveisel van de Ko gerstraat ging lijken. Hieruit blijkt dat de heer Barnard het stukje verkeerd heeft gelezen en nog minder heeft be grepen hoewel het aan duidelijkheid niets te wensen overliet. Gelukkig zijn in de Kogerstraat weinig doden geval len, maar er kwamen wel valpartijen voor. Ik weet best dat de gemeente Texel nogal in geldnood zit maar dat de Kogerstraat bovenaan de urgentie- lijst moet staan is wel zeker. Over de slechte bestrating en het parkeren waar vooral de ouderen het zeer moeilijk mee hebben, heeft de heer De Graaf zijn mening duidelijk gemaakt. Over het ge schrijf van de heer Barnard dat de Pontweg op de Kogerstraat moet gaan gelijken, haal ik dan ook de schouders op. De Spreuk safety first veiligheid voor alles) past zeker niét bij het schrij ven van de heer Barnard. W. J. Boon, Den Burg Wat ik vragen wou aan onze geachte heer burgemeester is wat hij onder het begrip „cultureel" verstaat. Met vriendelijke groeten, Mevr H. Blok v. d. Velden, De Koog. Op rekening 35.035 bij de Raifl bank prijkt nu een saldo van /7i De volgende nieuwe bijdragen kf binnen: Van H. te Amsterdam N.N. 25,R. te De Cocksdorp v.d.B. te Den Burg ƒ25,en Ni Oudeschild ƒ25, Bij de afdeling culturele zaken het raadhuis hebben zich de benot 125 belangstellenden voor de uitvo= van de roek-opera „Tommy" (29 ofe in de Helderse schouwburg) aange; De Stichting Cultureel Werk heeft ter een optie op 25 extra kaarten, kan zich hiervoor tot 9 oktober aan den. De kosten bedragen (inklusig tra boot) ƒ10, De heren F. Boon en A. Brans i den, bij de op 23 september te 0 gehouden examens, voor het vo[ diploma van Bedrijf swerktuigkundj stoombedrijf. Beide funktionarissen zijn als chef werkzaam bij de gecombii* elektriciteitscentrale-waterfabriek „Texelstroom" te Oudeschild. In het „Streekbad" te Hoogka- slaagden zaterdag de volgende kan: ten. Voor zwem vaardigheid I: Annet Beek; Renske IJsseldijk en KeesBn Voor zwemvaardigheid II: Jaap doorn en Tineke Brans. Voor zwemvaardigheid III: Jaap Beek en Pim van Beek. %CM«TENatMONA«ÊSt^dP BOTTE iS F*AMBCfiUEN BES66W TOMATEN 238 pak 250 gram J98 laO«f Unox -i-ir^ QQ 4-bordenblik j£j Dr. Siemer, samen 1,4 liter J3€f 98 GEBAKKEN VARKENSBIEFSTUK Laat de boter goed heet worden. Wrijf de biefstukjes in met rosmarijn, peper en zout en schroei ze snel aan alle zijden dicht. Voeg nog wat boter toe en bak de biefstukjes op een niet te hoge vlam zachtjes bruin en gaar. Baktijd ongeveer twintig minuten. Frisco, literblik ✓ÖO «V hele literfles JLkf2- i w Bros, echte eierbeschuit jêer os 500 gram varkens/runder, 100 gram Hierbij gratis Centra fondue-boekje BU DECENTRA-GROENTEMAN: per stuk Triomph de Vienne prima kwaliteit voordeelpak 35 stuks Ow voordeelpak 10 mm breed 3 rollen 3 meter 15 mm breed. 2 rollen 3 meter neiei - Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 30 september 1972. Prijswijzigingen en uitverkocht voorbehouden

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 6