AGENDA Feestelijke intocht in nieuwe have m&m van vandaag t»t si ast vrijdag (en nog een extra dag op wereldspaardag 30 oktober) Raiffeisenbank m Boerenleenbank Beker voor de beste ploeger Biljartkampioenschap 4de klasse sparen doet u bij de mm ifft» Zestienjarige op de motor Hoger presentiegeld voor leden stembureaus Boom bezweek onder windkracht Schaakclub „En Passant" Puzzelseizoen van start Jeugdschaken Dinsdag 24 oktober De Koog, De Kaaps-nol' 20.00 - 22.00 uur, „Met de creativiteit de boer op". Den Burg, medisch centrum Groene Kruis, 20.00 uur, ledenvergadering. De Cocksdorp, hotel De Hoop, 20.00 uur, 12Vfe-jarig bestaan van de plattelands vrouwen. Revue van mevrouw Craa- nen-Hemelrijk, Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur, discussie (Textant). Woensdag 25 oktober Den Burg, Muziekschoolgebouw Park straat, 14.00 - 16.00 uur, legpuzzel- theek. Donderdag 26 oktober Den Burg, Rode Kruisgebouw, 19.30 uur yoga; 20.45 uur sensitivitytraining (Textant). De Waal, dorpshuis „De Wielewaal", 15.00 - 17.00 uur, bazaar. Vrijdag 27 oktober De Waal, dorpshuis „De Wielewaal", 15.00 - 17.00 uur, bazaar. Bejaardengymnastiek en -zang Den Burg, „Casino", woensdags, 11.00 uur gymnastiek. Den Burg, Landbouwschool, woensdags 15.00 uur, zang. Oudeschild, 't Skiltje, donderdags 15.00 uur, gymnastiek. Ieder dinsdagavond Den Burg, café-bar 'Olympic', 19.45 uur, schaken en dammen. Trimmen Zaterdags 16.00 uur en dinsdags 15.00 uur, trimmen bij „Dennenoord". Het biljartkampioenschap 5de klasse, dat momenteel gespeeld wordt, zal di- rekt gevolgd worden door het kam pioenschap in de 4de klasse. Organisa tor is biljartvereniging De Graaf. In de 4de klasse kunnen alle spelers met een gemiddelde van 1,25 tot en met 1,99 meedoen. Iedereen kan zich opge ven bij café „Olympic" {telefoon (02220) 2204). De inschrijving loopt vanaf heden tot zaterdag 28 oktober. Maandag 30 ok tober wordt de eerste wedstrijd ge speeld. waarbij opgenomen Wereldspaardag Zes dagen die van belang kunnen zijn voor straks. Door nu te gaan sparen voor wat u later nodig hebt. DeSpaarweek is er, om daar een goed begin mee te maken. Bij de Raiffeisenbank en de Boerenleenbank hebt u 8 spaarmogelijkheden voor het kiezen. Om te sparen volgens uw eigen wensen. Leg daarom een dezer dagen de eerste steen voor de opbouw van uw spaartegoed. Bij de Raiffeisenbank of de Boerenleenbank. Met 3000 vestigingen in Nederland bovendien altijd dicht bij u in de buurt. ■3' 3000 vestigingen Tijdens de jaarvergadering van de vereniging van oud-leerlingen van de lagere landbouwschool Texel werden vrijdagavond de prijzen uitgereikt van de onlangs gehouden ploegwedstrijd. De heer KI. Eelman uit Het Noorden, (jury lid en zelf ploeger van internationale faam) belastte zich hiermee. De kam pioensbeker overhandigde hij aan Jac. Lap uit Den Hoorn die bij het onderdeel rondgaande ploegen eerste werd. Tweede werd Leo Saai en derde Ard Saai. Bij de wentelploegen werd M. van Benthum eerste; Th. Huisman tweede en P. Wuis derde. Aan de wedstrijden werd deze keer niet deelgenomen door P. Jongejan. Toch deed die zeer onlangs van zich spreken want bij de nationale ploegkampioenschappen werd hij derde. Hij bevestigde daarmee dat op Texel goede ploegers zitten. In het verleden hebben al meer Texelaars in nationaal en internationaal verband prestaties ge boekt op dit gebied. In zijn commentaar op de bij „Sir Ro bert Peel" geleverde prestaties bracht de heer Eelman naar voren dat de deel name aan de Texelse wedstrijd groter zou moeten zijn en dat de wedstrijd voor een breder publiek aantrekkelijk zou worden als er ook nog andere akti- viteiten aan verbonden zouden worden, bijv. demonstraties op agrarisch ge bied. Voorlichting Een andere gast op deze jaarvergade ring was de heer C. van Groenigen van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst. Hijgaf een uitvoerige uiteenzetting over de mogelijkheden om op Texel snijmais te telen. Duidelijk werd dat snijmais op Texel goed kan groeien en dat het een uitstekend diervoeder is. De 23 aanwe zige verenigingsleden kregen voorts een indruk van de kosten die met de teelt zijn gemoeid. Ook sprak de heer Van Groenigen over de stierenmesterij, een vorm van agrarische bedrijvigheid die op Texel nog niet op grote schaal wordt beoefend maar waar zeker een behoor lijke boterham in zit. Dat laatste werd aangetoond door een exploitatieover zicht van een 24 ha groot mestbedrijf in De heer KI. Eelman (rechts) overhandigt de kampioensbeker aan de heer Jac. Lap uit Den Hoorn. een der IJsselmeerpolders. Een voordeel in vergelijking met de melkveehouderij is dat de boer in kwestie veel minder aan zijn bedrijf is gebonden maar een nadeel is het toch wel vrij grote risico dat men loopt. Bij het opfokken van 150 stierkalveren waren de totale kosten ƒ214.250,en de opbrengst ƒ239.250, waaruit een arbeidsinkomen blijkt van ƒ25.000,Dat geldt bij een vleesprijs van ƒ5,50 per kilogram. Bij ƒ600,per kg (zoals in het afgelopen seizoen) stijgt het arbeidsinkomen mt ruim ƒ22.000, maar bij een lagere vleesprijs wordt de mesterij uiteraard direkt een stuk min der aantrekkelijk. Toneel Meegedeeld werd dat de jaarlijkse to neelavonden van de vereniging weer in de laatste week van januari en de eerste week van februari gehouden zullen worden. Een stuk is nog niet gekozen. Het blijkt bijzonder moeilijk iets te vin den waarvoor men de juiste spelers be schikbaar heeft. Bij de bestuursverkiezing werden de volgens rooster aftredende secretaris J. Kager en vice-voarzitter P. Witvliet met ruime meerderheid van stemmen herko zen. Het bestuur ziet er nu als volgt uit: C. Westdorp (voorz.); P. Witvliet( vice- voorz.); J. Kager (seer.); J. Witte (pen- nigmeester) en A. Eelman (tweede sec retaris. Uit het financieel overzicht bleek dat over een batig saldo van ƒ41,73 wordt beschikt. Dat is niet slecht als men weet dat de vereniging een jaaromzet heeft van ƒ6.000, De 16-jarige W., die uiteraard niet in het bezit kon zijn van een rijbewijs, reed zaterdag op een gedeeltelijk zelf in el kaar gezette motorfiets op de openbare weg. Toen hij de politie zag naderen trachtte hij ervan door te gaan maar gaf zijn vluchtpoging al gauw op. Proces verbaal werd opgemaakt en de motor werd in beslag genomen. Degenen die bij verkiezingen de stem bureaus bemannen, krijgen daarvoor een vergoeding. De gemeenteraad stelde deze vergoeding op 2 september 1969 vast op ƒ34,hetzelfde bedrag dat wordt betaald aan raadsleden die een commissievergadering bijwonen. B. en W. zijn nu van mening dat deze vergoe ding te laag is voor een vrij zware dag (ongeveer van half acht 's morgens tot half negen 's avonds) en vaak zelfs on voldoende als compensatie voor even tuele loonderving. Bovendien duren commissievergaderingen meestal veel korter zodat de vergelijking daarmee niet opgaat. B. en W. hebben de raad daarom voorgesteld het presentiegeld voor leden van stembureaus te verhogen tot ƒ50,per dag. Aangezien het regel matig voorkomt dat voor een deel van de dag een plaatsvervanger optreedt is tevens voorgesteld daarnaast een uur- vergoeding vast te stellen van ƒ5, Een rukwind velde zaterdagavond om negen uur een boom op het Schilderend ter hoogte van de Mavo-school. Het ob stakel kwam dwars over de rijbaan te liggen. Gemeentewerken zorgde ervoor dat de weg weer werd vrijgemaakt. Uitslagen: G. Goslinga-F. Eijgenraam 10 A. Terpstra-J. Piersma 10 J. Roggen-A. C. Bakker 01 J. Hoogerheide-J. Dros 10 H. van Daalen-C. Joustra 01 J. Gerritsen-D. Veltkamp 01 T. Engel-J. van Heerwaarden 10 W. Balk-G. Goslinga 1—0 Het is jammer dat Jan Roggen zich tegen de heer A. C. Bakker niet hele maal waar heeft kunnen maken. De goe- II sl Ingaand woensdag a.s. zullen weer el ke week legpuzzels kunnen worden ge ruild in de Texelse legpuzzeltheek, die evenals vorig jaar gevestigd is in het gebouw van de muziekschool aan de Parkstraat. Men kan daar terecht van 2 tot 4 uur 's middags. De kollektie be staat uit 165 puzzels in alerlei grootten. Men kan lid worden van de ipuzzeltheek voor ƒ5,per seizoen per gezin. Voor het lenen van een puzzel betaalt men dan 25 cent per week voor kleine puz zels (tot 50 stukjes); 50 cent per week voor puzzels van 500 tot 1000 stukjes en ƒ1,voor puzzels van meer dan 1000 stukjes. Wie zelf legpuzzels over heeft kan ze bij de puzzetheek inleve ren. Anderen hebben er dan nog veel plezier van. de stand van Roggen na de open vergooide hij met een zinloos loperoli In het eindspel stond hij toch nog wonnen, maar zag de kans om Baki stikmat te zetten over het hoofd. ker, die het allemaal wat rustiger keek, maakte de partij tenslotte in voordeel af. A. Terpstra won van Jan Piersma het eindspel. Terpstra had een loper drie pionnen tegen vijf pionnen Piersma; de ongunstige stand van stukken van Piersma deed hem de tij verliezen. De heer Goslinga speelde twee strijden, waarvan hij er één won (te| F. Eijgenraam) en één verloor {tegen sterk spelende W. Balk). Tom Engel» doordat zijn tegenstander (J. van He waarden) een matdreiging niet meer' ren kon. Jaap Dros verloor van J. Hoogerhe in een partij die het aanzien nauwelj] waard was. Hetzelfde kan gezegd m den van de partij tussen Dries Veltka: en J. Gerritsen; eerstgenoemde won gemak. H. van Daalen verloor van heer C. Joustra, die daarmee de z« reeks van Van Daalen onderbrak. Uitslagen: Hein Goslinga-Anthonie Witte Karei Zoetelief-Cor Bremer Rob Terpstra-Peter Haak Bovenstaande foto toont een feestelij ke gebeurtenis: boten van de Water sportvereniging Texel varen de nieuwe werkhaven binnen waar zij ligplaats zullen innemen zolang de jachthaven nog niet beschikbaar is. Een twaalftal boten en bootjes nam donderdagmiddag aan deze feestelijke verhuizing deel. Om kwart over één precies verliet de vloot de haven van het NIOZ en om twee uur voer men de haven van Oudeschild binnen. Meege voerd werden ook de vlotten die in de NlOZ-haven als aanlegsteiger hebben gefungeerd en die ook in de werkha ven zullen worden gebruikt. Ondanks deze sleeplast werd de tocht binnen drie kwartier voltooid, maar dat was voor namelijk aan de gustige stroom te dan ken. De Texelse pleziervaartuigen heb ben twee jaar in de NlOZ-haven gele gen, tot ieders tevredenheid. De NlOZ- haven had zelfs nog een voordeel boven de haven van Oudeschild: wie 'n tocht je op de Noordzee wilde maken of een bezoek aan de Razende Bol wilde bren gen was veel dichter bij zijn bestem ming. De gastvrijheid van het NIOZ kon echter niet eeuwig duren en volgens afspraak keerden de watersporters dan ook op hun basis Oudeschild terug, toen daar ruimte beschikbaar kwam. Mosselen eten Nadat de vlotten en schepen aan de oostkant van de werkhaven waren afge meerd ging het hele gezelschap (per terug naar 't Horntje waar in het! venrestaurant mosselen werden g De watersportvereniging telt moö teel bijna honderd leden. De mee1 hebben nog geen eigen boot maar st ven daar wel naar. Het beschikbaar! men van behoorlijke akkommodatie dat zeker stimuleren. Dat de verenij een bloeiend bestaan leidt is niet in laatste plaats te danken aan het enthousiasme en de vaardigheid vn mee men momenteel roeit met del schikbare riemen. Met name mensen de heren Van Lare en Drijver hd* zich met woord en daad bijzonder fo spannen en zijn dan ook in belangfl mate verantwoordelijk voor hetf thans reeds is bereikt.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2