°arade van prijswinnaars Kotextentoonstelling I U;e Voor alle voetballers Texel winterstop '72/'73 open klaverjasdrive Viswedstrijd Texel - Wieringen Burgerlijke stand Dames geven onderricht bloemschikken Teken- en boetseercursus 22 november van start Jeugdschaken Damclub Texel NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank cue iedere spaarder iels le bieden heefl Schaakclub „En Passant" Jeugddammen OORTPROQRAMMA Derde blad Texelse Courant, vrijdag 17 november 1972 oe «i lh derlandse schoonheidspostduif (blauwband) Deze Nederlandse schoon- De bonte Franse Hangoor (ram) van R. Kuiper werd bij Het Senegal-duifje van de heer Jac. ht fier van S. van Heerwaarden en K. v.d. Veen: heidspostduif (blauwband) van de konijnen kampioen van de tentoonstelling kampioen eigen kweek 1972. mpioen van de tentoonstelling. de heren S. van Heerwaarden ati d ho ibi wa De dieren die bij de het afgelopen week- gchouden jubi- tentoonstelling „Kotex" de hoog- keuringsscore haal- werden door onze igraaf vereeuwigd, elke diergroep ging om het beste dier het beste zelfgefok- [dier in 1972. Vooral resultaten in laatst- ioemde categorie men de betrokken enaars tot voldoe- en K. v.d. Veen werd uitge roepen tot kampioen bij de in 1972 zelf gefokte dieren Dijker: Deze Mozambique-sijs van de heer M. Heijmans werd tentoonstellings kampioen bij de vogels. De Witte Wener (voedster) werd kampioen bij de 1972 zelf gefokte konijnen. 'Jj 101 )it seizoen duurt de winterstop van december tot en met vrijdag 2 febru- 1973. Als de omstandigheden het toe- wordt dus op zaterdag 3 en zon- 4 februari weer een volledig pro- imma gespeeld. De jeugd en de lagere ioren maken hier geen uitzondering i het kerst- en nieuwjaarsweekend •dt er geen afdelingsvoetbal gespeeld, de afdeling Noordholland zal ook gespeeld worden op 23, 24, 25, 26, i 31 december en 1 januari. Zomerstop 1973 ie zomerstop gaat in op maandag 4 1973. De stop duurt tot en met vrij- 3 augustus 1973. Dit houdt niet al- in dat er geen competitiewedstrij- gespeeld mogen worden, maar te- s dat er geen toernooien gehouden [en worden. igelingen voor het afgelasten van strijden bij slechte weers- en ter- lomstandigheden. Llgehele afgelasting betaald voetbal n zondag amateursvoetbal, lij algehele afgelasting van het pro- ramma betaald voetbal, geldt dit ok voor alle KNVB-amateurwed- trijden op zondag en voor de wed- Injden van alle afdelingen van de 1VB. Jgehele afgelasting zondagamateur- ïtbal. |ij algehele afgelasting van het zon- Woensdagavond, 22 november 8.00 uur in ,,De Spyker" dagamateurvoetbal geldt zulks ook voor het zondagvoetbal van alle afde- 1 ingen van de KNVB. 3. Gedeeltelijke afgelasting zondag- amateurvoetbal. Bij gedeeltelijke afgelasting van de wedstrijden van het zondagamateur- voetbal geldt dit voor: a. de wedstrijden in de met name genoemde districten van de KNVB. b. de wedstrijden van de onder deze districten resorterende afdelingen. 4. Algehele afgelasting zaterdagama- teurvoetbal. Bij algehele afgelasting van de wed strijden van het zaterdagamateur- voetbal geldt dit eveneens voor het zaterdagvoetbal van alle afdelingen van de KNVB. 5. Gedeeltelijke afgelasting zaterdag- amateurvoetbal. Bij gedeeltelijke afgelasting van de wedstrijden van het zaterdagama- teurvoetbal geldt voor; a. de wedstrijden in de met name genoemde districten van de KNVB. b. de wedstrijden van de onder deze districten resorterende afdelingen. Officiële berichten afgelasting wed strijden seizoen 1972 - 1973. Vrijdag radio nieuwsdienst om 12.30, 13.00, 18.00 en 18.30 uur. Zaterdagmorgen radio nieuwsdienst om 7.00 en 8.00 uur. Zaterdagmiddag radio nieuwsdienst om 12.30, 13.00, 18.00 en 18.30 uur. Zondagmorgen radio nieuwsdienst om 8.00 uur. Vara om 9.00 uur precies (Weer of geen weer). Zondagmiddag: Avro om 12.30 uur (Muzikaal onthaal). De sportviswedstrijd die zondag bij het reddingboothuis wordt gehouden te gen de vereniging „De Snoek" uit Wie- ringen is als volgt georganiseerd. Vanaf 9.00 uur kunnen deelnemers zich laten inschrijven in „Casino" te Den Burg. Het gezelschap vertrekt om 10.00 uur en er wordt gevist van 11.00 tot 14.00 uur. van 8 tot en met 14 november 1972 Ondertrouwd; Dirk Bakker en Janette D. Eelman; Jan Verhage en Geesje Grit; Arie J. Visser en Maartje Stark; Gerar- dus N. Witte en Pieternel L. M. Blom. Overleden: Dirkje Verhoeve, wv. Eel man, oud 71 jaar, wonende te Eierland; Pieter J. Zoetelief, oud 71 jaar, wonende te De Cocksdorp. Maandag in Rode Kruisgebouw Voor bloemschikken bestaat grote be langstelling. Dat bleek bij de tentoon stelling die zeven dames uit Den Burg onlangs hielden in de expositieruimte van het raadhuis. Tal van bezoeksters gaven er blijk van in de bloemsierkunst wegwijs te willen worden. Daarom is besloten een instruktiebijeenkomst te beleggen in het Rode Kruisgebouw aan de Jonkerstraat te Den Burg en wel op dinsdag 21 november. Belangstellenden kunnen kiezen tussen een middagbijeen komst die om 14.00 uur begint en een avondbijeenkomst die aanvangt om 19.30 uur. Men wordt verzocht 'n bakje, „oase", bloemen en een mes mee te ne men. Omdat de organiserende dames het zaaltje hebben moeten huren, zal van de deelnemers een bescheiden ver goeding worden gevraagd. Woensdag 22 ovember, 19.30 uur be gint de gecombineerde teken- en boet seercursus van de heer F. T. Voskuil in de landbouwschool. Bij voldoende animo wordt de tekencursus op woensdag 22 november van 19.30 tot 21.30 uur in de LTS gegeven en de boetseercursus dins dag 28 november van 19.30 tot 21.30 uur in de landbouwschool. De cursus duurt acht avonden. De kosten zijn ƒ30,exclusief het mate riaal. De heer Voskuil wijst er op dat het niet mogelijk zal zijn deze cursus in januari te volgen. Het is zaak dat men zich voor 21 november opgeeft bij de heer Voskuil, Bemhardlaan 85, Den Burg (tel. 3296). Ook voor nadere in lichtingen wende men zich tot hetzelfde adres. Uitslagen: Robert van Es-Peter Haak 10 Gerard van Es-Martin Witte 10 Hem Goslinga-Cor Bremer 10 Sipke Hengst-Bert van der Berg 10 René Frederiks-Rob Terpstra 01 Peter Haak-Anthonie Witte 01 Robert Maas-Jos Bosma 10 Paul van Etten-Robert van Es 01 Sipke Hengst-Gerard van Es 01 Martin Witte-Bert van der Berg 10 Anthonie Witte-René Frederiks 10 Rob Terpstra-Paul van Etten 10 Gerard van Es-Bert van der Berg 10 Jos Bosma-Hein Goslinga 01 Uitslag 14 november: J. A. v. d. Slikke-J. P. Hooijberg P. Kooiman-W. Stam G. Dros-J. Schoo C. Groenhof-W. Bakker J. P. Stam-C. Vinke J. van Heerwaarden- C. v. d. Werf 0—2 2—0 1—1 0—2 2—0 2—0 J. P. Hooijberg versterkte zijn positie ten koste van J. A. v. d. Slikke. P. Kooi man lijkt zijn vorm weer terug te heb ben. J. P. Stam en C. Vinke gingen el kaar boeiend te lijf. J. van Heerwaarden kwam weer los uit de onderste regio nen. A.s. zaterdag speelt de damclub een belangrijke wedstrijd, thuis om 13.00 uur, tegen Schagen. Volgende week zaterdag wordt een uitwedstrijd gespeeld tegen „Het Pro bleem" uit Hoorn. Uitslagen: G. Goslinga-H. van Daalen 01 A. Terpstra-M. Brons 10 F. Meijers-F. Eijgenraam 01 R. Groen-F. Meijers 10 J. Gerritsen-M. Bakker 01 J. Piersma-D. Veltkamp 10 J. Roggen-J. Hoogerheide 01 A. C. Bakker-H. Elzinga 01 J. Vlaming-J. van Heerwaarden 10 J. Dros-W. Balk F. Eijgenraam-J. Vlaming 10 Zoals te verwachten was moest Ma- rius Brons de overwinning aan koplo per A. Terpstra laten. Frans Eijgenraam wist al spoedig zijn dame zo gunstig te plaatsen, dat hij een toren en een paard van F. Meijers kon afsnoepen. De over winning was na deze voorsprong niet moeilijk meer. Ook verloor Meijers van Riet Groen, hetgeen het eerste volle punt voor het enige vrouwelijke lid be tekent. A. C. Bakker verloor tegen de verwachtingen in van H. Elzinga, die gisteren goed op dreef was. Jan Roggen moest in de heer J. Hoogerheide zijn meerdere erkennen. Wout Balk speelde remise tegen Jaap Dros, die weliswaar een pion voorstond, maar toch geen winstmogelijkheden zag. Uitslag 14 november: J. Rienstra-P. Krugers 20 P. Bakker-K. J. den Haan 20 N. Kikkert-M. Bruijn 02 G. Blom-G. J. Dijkgraaf 20 J. van Kranenburg-W. Smidt 02 O. J. Bakker-J. Rienstra 20 F. Mosk-P. Bakker 02 P. Krugers-K. J. den Haan 02 J. Rienstra-K. J. den Haan 02 P. Krugers-O. J. Bakker 02 W. Smidt-P. Bakker 02 F. Mosk-G. Blom 02 G. J. Dijkgraaf- J. van Kranenburg 02 J. Rienstra-G. J. Dijkgraaf 02 W. Smidt-P. Krugers 11 J. van Kranenburg-M. Bruijn 02 Piet Bakker staat thans aan de kop. Fred Mosk stond tegen G. Blom gewon nen, maar struikelde in het eindspel. Walter Smidt veroverde drie punten! ERDAG 18 NOVEMBER )ren: Zeemacht Al-Texel Al, 14.30 uur Tex. Boys Bl-Vesdo BI, 14.30 uur Koog Bl-Kaagvogels B2, 14.30 u. 'DH Bl-WGW B5, 14.30 uur ''dorp Cl-Tex. Boys B2, 13.15 uur •exel C3-Texel C2, 13.15 uur 'exel Cl-Callantsoog Cl, 14.30 uur ns intocht Sint Nicolaas, déén pu- ivvedstrijden. >AG 19 NOVEMBER Masse B KNVB: fexel-VVW, 14.30 uur ling Noordholland: TSW-Cocksdorp, 14.30 uur fhron-ZDH, 14.00 uur VC 2-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) [exel 3-Geel Zwart 2, 12.15 uur DH 2-SRC 5, 14.30 uur [ex. Boys 2-Callantsoog 2, 14.30 u. WOW 3-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Josterend 2-Succes 4, 14.30 uur W-Waard 5-De Koog 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Jocksdorp 2-Succes 5, 14.30 uur |RC 7-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) leemacht 4-ZDH 3, 14.30 uur Junioren: ZDH Al-Cocksdorp Al, 12.00 uur Tex. Boys Al-WGW A4, 12.15 uur SAMEN REIZEN: ZONDAG 19 NOVEMBER Texel 2 en Oosterend 3 De Koog 2 en Texel 4. mededelingen S.V. Texel Het eerste ontvangt zondag koploper VVW. Als we nog mee willen doen om de bovenste plaats dan zal er gewonnen moeten worden. Het is een zeer zware opgave, maar met aller inzet en een be tere tactische speelwijze, zodat de ach terhoede niet alles moet opvangen, zit er toch nog wel wat in. Het tweede gaat uit naar het sterke JVC 2. Probeer een puntje mee te ne men. Texel 3 ontvangt koploper Geel Zwart 2. We tippen toch een gelijk spelletje. Texel 4 moet naar DWOW 3, waarvan thuis met grote cijfers de eerste wed strijd van dit seizoen werd gewonnen. Maar nu zal het wel even anders zijn in Kreileroord. Texel Al moet naar Zeemacht Al. Een van de bovenste. Er moet gewonnen worden om nog mee te tellen in de kop. Junioren Cl, op eigen terrein tegen Callantsoog Cl, moet ook nu kunnen Junioren C2 tegen junioren C3 zali wel een overwinning worden voor C2. Maar misschien denkt C3 daar anders over en deze jongens behalen hun eer ste winstpuntje. Ten C. Z.D.H. Zondag speelt het eerste de afgelaste wedstrijd van zondag j.l., nl. tegen Wi- ron in Den Oever. Een tegenstander uit de kopgroep met een hechte verdedi ging. Voor vertrek en aanvang zie het kastje. ZDH 2 speelt om 14.30 uur thuis te gen SRC 5. Als de verdediging op dreef is en geen kansen weggeeft, zoals de laatste paar weken, moet er een goed resultaat te behalen zijn. ZDH 3 speelt om 14.30 uur in Den Helder tegen Zeemacht 4. We dachten dat het 3e ook na zondag nog wel onge slagen zal zijn. Junioren Al spelen om 12.00 uur te gen eilandgenoot SVC Al, dat wissel vallige prestaties levert. Junioren BI zien we zaterdag wel winnen von WGW B5. Aanvang 14.30 uur op het ZDH-terrein. Zoals u reeds in het clubblad heeft kunnen lezen, is er vrijdag na de trai ning om 21.00 uur, een ledenvergade ring in „De Spil". Komt allen. Ook do nateurs zijn welkom. De P. S.V. Oosterend I.v.m. de door de storm aangerichte schade aan vangnetten en aan de kanti ne, hebben we van de bond voor zater dag vrijstelling gehad. Dus als er voor de rest nu niet gevoetbald hoeft te wor den, hopen we dat iedereen even de handen uit de mouwen steekt en mee helpt om het veld voor zondag weer speelklaar te maken. Vele handen ma ken licht werk, we rekenen dan ook op iedereen. Zondag gaat het programma gewoon door, als de terreinomstandigheden het tenminste toelaten. Het eerste is dan vrij. Het tweede speelt thuis om half drie tegen het sterke Succes 4, wat een span nende wedstrijd kan worden. Toch hou den we het ook nu weer op winst, dus stel jullie aanhang niet teleur. Scheids rechter is de heer H. J. Arnout. Het derde gaat opnieuw naar Schagen en speelt nu om half drie tegen SRC 7, dat als een lastige ploeg bekend staat, waartegen het, als ze thuis spelen altijd moeilijk is, om een puntje mee te ne men. Toch houden we het op een gelijk spel. Ook nu weer veel succes. P.K. Tex. Boys Zondag a.s. weer een thuiswedstrijd voor Boys 2. Deze keer komt op bezoek Callantsoog 2. Uit werd er met 10 van gewonnen. Doch Callantsoog is sterk in opkomst. Het kan er dus gaan spannen. Aanvang 2.30 uur. Ook op eigen terrein (12.15 uur) spe len de junioren Al tegen WGW A4. Nor maal gesproken moeten de punten op Texel blijven. Uit werd het 213 in het voordeel van de Boys. Onderschatten is echter gevaarlijk. Tex. Boys 1 is vrij voor de competitie, doch speelt een oefenwedstrijd tegen De Koog. Aanvang half drie in De Koog. Maak er een demonstratie van goed voetbal van. We vragen weer eens aandacht voor de training. Zaterdag een thuiswedstrijd voor ju nioren BI. Om half drie wordt gespeeld tegen Vesdo BI. Junioren B2 speelt om 1.15 uur uit te gen Cocksdorp Cl. Junioren Cl is vrij. A.W. S.V. De Koog Junioren De Koog BI ontvangt zater dagmiddag om half drie Kaagvogels B2. We hopen, dat de junioren op de goede weg blijven voortgaan. Scheidsrechter is de heer P. v. d. Gracht. De Koog 2 gaat voor de tweede maal op bezoek bij Wieringerwaard 5. We re kenen er op, dat ze nu verder komen dan Den Helder. Aanvang half drie, boot 1 uur. Dit kan weer een overwin ning worden. De Koog 1 speelt zondagmiddag een vriendschappelijke oefenwedstrijd tegen Tex. Boys 1. Half drie in De Koog. We vertrouwen erop, daar de overwinning van minder belang is, dat de sportiviteit de boventoon zal voeren. C.B.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 17