bont is fijne mode E"EmVKE NUTSSPAARBANK Jk en C JïLECTROHUIS BAKKER uw kado- adviseur - wij van krooncirkel hebben 1001 kadosuggesties .tervervulling HB V van gekende ongekende i „-^HLwcnsen! A Plan Sepers t Korfje en Keldershop Wij maken het niet te bont, want Binnenburg 9, Den Burg. Er zijn verschillende mogelijk heden om een spaarpremie te verwerven: Zilvervloot, Spaar- effecten, Ambtenarenspaar- regeling.Bedrijfsspaarregelingen etc. Voor welke u in aanmerking komt hangt af van uw leeftijd, inkomen of werkkring. Vraag er eens naar bij de bondsspaarbank. (Vervolg van pagina 2) Jaar aanleiding van een vraag van heer G. J. de Haan gaf drs. J. C. Iytze inzicht in de wijze waarop be- jd wordt hoeveel recreanten zich in t bepaald natuurgebied kunnen ver leen. Tellingen vormen veelal de ba- van de normbepaling maar bijv. ook htfoto's (in het duingebied). In deze trouwens nog wel nader onderzoek tenst. Van het duingebied zouden voorbeeld vegetatiekaarten moeten rden gemaakt. Men gaat nu uit van (draagkracht van 1 persoon per hec- e, wat bij benadering juist moet zijn. ipj hoofdingenieur-direkteur van de j KÜnrichting Noordholland, Ir. Appel- n, heeft de gemeente al laten weten hij zal bevorderen dat het onder- ic inzake de draagkracht van het duin zal worden voortgezet. VW-direk- teur J. W. Dekker zei te hopen dat men bij het bestuderen van de luchtfoto's de schade van recreanten en de konijnen- schade niet zou verwarren. Ir. Pfeiffer zei dat het verschil op de (steroscopi- sche) foto's goed kan worden gezien. Drs. P. A. W. J. de Wilde (Waddenzee vereniging) zei dat uitbreiding van het toerisme niet zo zeer de wens is van de Texelaars alswel van de regering blijkens de tweede nota op de ruimtelij ke ordening waarin Texel als verder te ontwikkelen gebied is aangegeven. Inmiddels schijnt een wending in de ge komen. Meer dan vroeger wil men het waddengebied beschermen. Dat zou kunnen resulteren in het afremmen van de financiën en dat zou weer ingrijpen de gevolgen hebben voor de verwezen lijking van het recreatiebasisplan. De heer J. G. Lebbing, vice-voorzitter van de werkgroep, zei dat een koers wijziging wel zal blijken uit een even tuele derde nota op de ruimtelijke or dening. Het is hoopgevend dat in de memorie van toelichting over een meer- dachtenvorming daaromtrent te zijn ge- jarenplan wordt gesproken. De heer J. Kikkert vond dat in het rapport van de werkgroep erg weinig wordt geschreven over hotels en pen sions, wel over kampeerplaatsen. Hotels/ pensions zijn meer in het belang van de seizoenspreiding dan kampeerterreinen. Het grote aantal kampeerders maakt het plaatsen van prikkeldraad nodig waarmee de in hotels verblijvende win- tertoeristen dan ook gekonfronteerd worden. VW-direkteur Dekker had beden kingen tegen de enquêtes die onder de toeristen zijn gehouden en waaruit ge gevens zijn voortgekomen die in het rapport zijn verwerkt. Het is niet juist de reeds op Texel verblijvende toeris ten naar hun wensen te vragen. De mensen zijn er immers al en hebben Texel dus blijkbaar aanvaard zoals het nu is. Het overgrote deel van de gasten bestaat uit kampeerders. Als men die gaat ondervragen zullen ze heus niet om meer hotels vragen. De heer Spren- ger zei dat het niet ging om bepaalde logiessectoren maar om de risico's die uit de totale bezetting voortvloeien. De heer Oskam wees erop dat op Texel meer hotels zouden kunnen worden ge bouwd. Van deze mogelijkheden wordt echter geen gebruik gemaakt en dat wijst er niet op dat de betrokken on dernemers er veel brood in zien. Officieuze cijfers De heer M. Bakker had gezien dat de werkgroep gebruik had gemaakt van de officiële overnachtingscijfers van de gastenstatistiek. In werkelijkheid is het aantal overnachtingen hoger geweest want velen hebben de gastenstatistiek niet ingevuld. De heer Bakker vroeg of men op basis van de „officieuze", dus hogere, cijfers ook tot de konklusie zou zijn gekomen dat er nog zoveel gasten bijkunnen. Er zou volgens hem wel een derde moeten worden bijgeteld. Vice- voorzitter Lebbing zei dat men niet met geschatte cijfers kan werken. Er moet worden uitgegaan van officiële gege vens. De heer J. Nauta herinnerde aan het in 1965 verschenen recreatiefacetplan, dat al binnen enkele jaren was verou derd. Kennelijk beschikte men toen niet over een middel om de ontwikkeling in de hand te houden. Is dat nu wel het geval? De heer Lebbing ging hierop niet gedetailleerd in maar liet blijken dat het huidige rapport wel iets heel anders is dan het facetplan. Het onderzoek is nu zeer diepgaand geweest. Er is een bijsturingsmogelijkheid in het plan ge bouwd en er is „een complex van maat regelen" om in te grijpen. Burgemeester Sprenger zei dat het aantal beleidsin- stumenten is uitgebreid, sinds het van kracht worden van de Wet op de ruim telijke ordening. Aan het slot van de bijeenkomst werd meegedeeld dat de organisaties tot 20 november gelegenheid hebben om een eerste schriftelijke reaktie op het ont werp recreatiebasisplan te geven. Dat is overigens niet de laatste mogelijkheid om op het plan invloed uit te oefenen. Vrijdagavond a.s. tonen wij U in onze dameszaak om 8.00 uur een uitgebreide kollektie bontmantels. Om U te laten zien wat er op dit moment in „echt bont" gebracht wordt, hebben wij voor U een kollekie klassieke, sportieve en modieuze modellen samengesteld. Bent U nu, of in de toekomst geïnteresseerd, of wilt U zo maar eens kijken, dan nodigen wij U hier voor gaarne uit. Een bezoek aan deze interessante show van „echt bont" is beslist de moeite waard. [dit ene weet u; moerbeek kleedt u Een greep uit onze dienstverlening: spaargiro hypotheken gegarandeerde cheques persoonlijke leningen buitenlands geld effecten verzekeringen termijnsparen WEVERSTRAAT 11-13 - DEN BÜRO/TEXEL -TEL. 8144

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 7