„Het geluk in de schaduw" MHIttMIII ÜÜ2 c Rente ~4'/2 - 7°/0 Ook uw opticiën heeft leuke kado's f Proefrit plus acceleratie BAKKER N.V. Groeneplaats mm® VISMANS EETHUISJE OPEN HAARDVUUR Kongo open haard blokken CENTRALE VERWARMING Zelf doen? Fa. J. de Graaf Klokken zoals deze, maar ook in uiterst modern. Sieraden in goud, zilver en doublé. Steeds iets anders S nieuw. vinniinnwiuiBiiiiiBBUUjnBnaiinmjraiinniuimmDniinuiiiDHuimiiiiuiiiuiiimDiraiimmiwmuiiuiiniiniriMnjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiu door L. van Schootcn uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiittiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiHHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin 9. „Maar mevrouw.Trix maakte een gebaar, dat het toch zo veel bijzon ders niet was. „Nee, echt, ik meen het. Ik ben er erg blij mee. Ik zal er persoonlijk op toe zien dat het niet voor een appel en een ei weg gaat. We hebben veel geld no dig". „Hebt u genoeg voor de bazaar?" vroeg Trix, vrijmoedig geworden. „Ja.als ze maar kópen". „U moet de mannen trekken, die smij ten met geld als ze in een goede bui zij en. Vrouwen zijn toch altijd op koop jes uit". Mevrouw Van Schalye keek haar aan dachtig aan. „Warempel, mevrouw Borger, u hebt gelijk. Maar hoe?" „Tja, mevrouw, dat zou ik zo op stel en sprong niet weten. Daar zou ik echt eens een nachtje over moeten slapen". „Ja, maar heus, u zoudt me een heel erg groot plezier doen als u me een paar suggesties aan de hand zoudt kun nen doen, want eerlijk gezegd, ik zit er wel een beetje mee omhoog. Al die ba zaars lijken op mekaar, als eieren van eenzelfde kip, en ik zou zo graag es iets anders. „Tja" peinsde Trix vaag en hardop. „Zoudt u er echt niet wat op weten?" „Misschien als ik er eens goed op ga zitten peinzen", lachte Trix. De volgende avond 'moest ze nog even weg', peddelde naar het burgemeesters huis en stopte daar schichtig een brief in de bus. En drie dagen later kwam mevrouw Van Schalye op de vergade ring van de bazaarcommissie met een paar gloednieuwe ideeën, die de dames eensgezind enthousiast maakten. Want ze zaten, eerlijk gezegd, allemaal wel een beetje met die bazaar in hun maag. „Dames", zei de presidente, toen het enthousiasme een beetje bedaarde, „ik wil eerlijk zijn.die ideeën zijn met aan mijn eigen brein ontsproten. Ik zou niet graag pronken met andermans veren. Ik sprak dezer dagen toevallig mevrouw Borger, die die leuke dinge tjes voor de bazaar heeft gemaakt „O ja", zei mevrouw Doornink en aan gezien ze zelden of nooit iets zei, viel de uitroep te meer op. Mevrouw Van Schalye knikte vrien delijk naar de Frangaise, die de eerste geweest was die beseft had welk een waardevolle bijdrage Trix had geleverd. „Ja, en dat mevrouwtje Borger kan méér dan mooi handwerken. Ze heeft goede ideeën. Ik vroeg haar zo terloops of ze niet wat origineels kon verzinnen en een paar dagen later kreeg ik een briefje. nu, en ik moet zeggen, trou wens, u hebt het allemaal gehoord. ze heeft enkele heel gezonde suggesties gedaan, vooral om de mannen naar de bazaar te. krijgen, want daar moet ten slotte hetgeld van komen". Georgette Doornink stak nuchter haar hand op. De presidente, heel benieuwd wat die zwijgzame Frangaise te berde zou brengen, knikte. „Ja, mevrouw Doornink?" „Neem mij n^iet kwalijk", begon Geor gette, verlegen en met een zwaar ac cent, „ik weet zo niet, hoe dat gewoon is hier. Maar zo een dame met zulke goede idéés, en zo bekwaam, nietwaar, met de naald enzo.kan die niet hier met ons in de comité?" Haar ogen staar den verschrikt, want ze had nog nooit zoveel achter elkaar gesproken in dit gezelschap, en ze had natuurlijk weer fouten gemaakt, en misschien was het wel helemaal niet en régie, niet comme il faut, zoiets voor te stellen! De dames Minnema en Waller zaten als stenen beelden. Mevrouw Van Schalye verwerkte het voorstel. Het comité was een select groepje, de vrouwen der notabelen. En Jan Borger was geen notabel; hoofd commies ter secretarie, dat is waar, maar juist daardoor toch weer een trapje lager. En hij bekleedde ook bui ten het gemeentehuis geen enkele funk- tie in enige organisatie, die hem wat meer presentabel maakte. Maar dat me vrouwtje Borger.opeens schoot haar iets te binnen. „Een heel goede suggestie van u, me vrouw Doornink. Laten we echter niets overhaast doen, dames. Je hebt ook van dat strovuur-enthousiasme, waar je la ter niets meer van ziet overblijven. Ik zou u wel willen vragen of u goed vindt, dat wij mevrouw Borger verzoeken te assisteren op de bazaar, dan kunt u te gelijk kennis met haar maken en dan zal het makkelijker zijn, een besluit te nemen. En meent u dat we het niet moeten doen, dan is er nog geen man over boord". Georgette Doornink zat met de ogen half gesloten. O, die Hollanders, ze gin gen vast niet over één nacht ijs. Ze ver moedde wel waar het struikelblok zat, die mevrouw Borger was waarschijn lijk niet rijk of niet deftig genoeg. Be krompen, dacht ze, gemakshalve maar vergetend dat ook in haar vaderland die exclusiviteit heerste, en misschien nog wel erger! En zo belandde Trix op de bazaar. „De eerste stap", dacht ze, de ma noeuvre van het comité zeer wel door ziende. Inderdaad maakte ze op de bazaar kennis met al wat in Vierhoven iets in de melk te brokken had. Haar Jan kwam ook, met de jongens. Nu, ze hoefde zich niet te generen voor haar stelletje, dacht ze tevreden. Ze zag hem schertsen met de burgemeestersvrouw, ja, die mocht hem nogal. En toen in aandacht voor Georgette Doornink, die ernstig naar hem opzag om, naar ze later hoorde, hem te complimenteren met de kunstzin van zijn vrouw. Na de eerste avond, toen de bezoekers vertrokken waren (morgen zou er ge veild worden en dan moesten de heren in de zak tasten) groette Trix vrien delijk, zonder handjesgeverij, de dames van het comité en maakte aanstalten om naar huis te gaan. ,Hebt u zo'n haast?" vroeg de burge meestersvrouw gemoedelijk „wij wilden nog even een kopje koffie gaan drinken bij De Keizerskroon aan de overkant. Dat hebben we wel verdiend, dacht ik". ,Ja, maar ik zit toch niet in het co mité?" protesteerde ze. „Maakt niets uit, u werkt net zo hard als wij allemaal. Uw man kan de jon gens best zelf naar bed brengen" lachte ze „als dat tenminste nog moet, want zo bar klein zijn ze niet meer, heb ik ge zien". Trix liet zich overhalen. En een kwartier later zat ze tussen de andere dames en zag op een heel handige, onopvallende manier kans pu bliek te maken, dat haar vader inge nieur geweest was en ja, professor Beemsterboer, waar mevrouw Waller wel eens van gehoord had, was nog een oom van haar, dokter Beemsterboer van het Wilhelminaziekenhuis? ja, ook een oom, maar die was nu overleden. „Die mevrouw Borger" zei de burge meestersvrouw <jiie avond tot haar echt vriend, terwijl zij haar grijze lokken de vereiste zorg gaf en hij, reeds in bed nog even een detective trachtte uit te lezen „wist jij dat dat een dochter was van ene ingenieur Beemsterboer, die landbouwconsulent geweest moet zijn of zoiets?" „Nee" zei de burgemeester, want de verdediger begon juist aan een gemeen- listig verhoor van de kroongetuige, die natuurlijk stond te liegen. „En ze schijnt nog een professor Beemsterboer tot oom te hebben, en een dokter" ging Julia van Schalye verder. „Hm" zei de burgemeester, want de getuige in het verhaal kreeg het be nauwd. „Snap jij, Jan, dat iemand uit die kringen met een gewoon ambtenaartje trouwt?" (wordt vervolgd) OOSTEREND, Mevr. M. A. Eelman-Trap .Ankerstraat 28, tel. 02223-451 Geopend Dinsdag en donderdag van 9 - 12 en van 19 - 20 uur; vrijdag van 19-20 uur. NIDtftUNDSCHf MIDDENSTANDS SPAARBANK geopend van donderdag tot en met zondag. Ook voor partijen tot 35 personen. Wij kunnen thans leveren verpakt in dozen van 25 kg. a 5,25 per doos. Deze houtblokken zijn van harde kwaliteit, dus blijven lang branden. BELFIRE AANMAAKBLOKJES verpakt in doosjes van 12 stuks 2,75 per doosje. J. C. RAB in Brandstoffen en Bouwmaterialen b.v., Telefoon (02220) 3341. Iedere brildrager heeft eigenlijk wel een bril- étui nodig en er zijn van die leuke en modieuze étuis. Lange barometers zijn weer in. Barometers - loupen - kompassen - leesglazen in alle prijzen en maten. Schoolmikroskopen. Voor weinig geld kennis maken met de mikro- wereld Veel, veel meer kado's dan wij hier op kunnen noemen, vindt U in onze zaak. Maar stuk voor stuk gewaardeerde Sint Nicolaas- geschenken. Gratis advies. Alle materialen uit voorraad. Julianastraat 2-4, telef. (02220) 3151 GARAGE 'EIERLAND' B. H. ROEST Postweg E 70 De Cocksdorp (Texel) Laaggeprijsde Japanse kwaliteitskijkers GS 1220 Showroom-nieuw. Nu klaarvoor de start. Om naar de 151 km te flitsen. Gevol'gvan de 55,5 sterke pk's. Wat vanzelfsprekend bleef was 't ongekende comfort. Daarvan kunt u zich nog'ns ten overvloede van overtuigen. Tijdens een proefrit. Wanneer neemt u eens plaats achter 't stuur? GS:Toekomstig concept in realiteit Een stroom van modellen in Pontiac - Tissot - Union en Seiko horloges. Klassehorloges, beroemd om kwaliteit, garantie en service.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 11