OPENBARE KENNISGEVING I. VUILOPHAALDIENSTREGELING II. REINIGINGSRECHTEN - I 1 Burgemeester en wethouders van Texel geven u kennis van de volgende, per 1 januari 1973 ingaande nieuwe regelingen voor de reinigingsdiensten en -rechten leder is verplicht zijn huisvuil e.d. met de vuilnisauto een maal per week mee te geven in schone, dichtgebonden vuilniszakken, elk hoogstens 25 kg van gewicht en 50 liter van inhoud. Deze plicht is niet aanwezig wanneer gestort wordt op de gemeentelijke stortplaats. Vuilniszakken zijn met ingang van 9 januari 1973 tegen winkelprijs weer op de bekende adressen te koop. Andere zakken, b.v. lege kunstmestzakken, mogen, mits schoon en voldoende stevig ook gebruikt worden. In de eerste week van iedere maand wordt grof vuil opgehaald naast dus het normale verpakte huisvuil e.d. zoals (geen bedrijfsafval) emballage, tuinaf val en andere grove stukken, mits samengedrukt of gebundeld tot afmetingen van ten hoogste 50x50x100 cm., en van zodanig gewicht dat het door één persoon gehanteerd kan worden. Het personeel van de reinigingsdienst is bevoegd aangeboden huisvuil e.d. en grof vuil, indien dit niet op de juiste wijze is verpakt, samengedrukt of gebun deld of anderszins niet te hanteren is, te weigeren. Vuilniszakken, grof vuil en laadkisten van 1 nn3 inhoud, dienen tijdig aan de rij weg te worden geplaatst (indien trottoir of voetpad langs de rijweg aanwezig is, aan de rand daarvan) zodanig, dat deze geen gevaar voor het verkeer kunnen opleveren. A. Ophalen van huisvuil e.d., éénmaal per week in vuilniszakken met een gewicht van maximaal 25 kg. en een inhoud van maximaal 50 liter. a. bewoond door één persoon (alleen- wonenden dus) en gemiddeld niet meer dan 2 zakken per week iworden meegegeven, per jaar 25, 1. voor elk perceel of gedeelte daarvan, geheel of voor een deel mgericht als woning, waarbij een eventueel aan- dan wel ingebouwd bedrijf gedeelte van ondergeschikte betekenis is, in dien b. bewoond door meer dan één persoon (gezinnen) en per week gemiddeld niet meer dan 3 zakken worden mee gegeven, per jaar 40, c. gemiddeld per week meer zakken dan onder a. en b. genoemd worden meegegeven, voor elke zak méér bo ven de genoemde tarieven, per jaar 16, 2. voor elke gemeubileerde woning (2e ■woning), waarvoor woonforensenbe- lasting is verschuldigd, indien.... a. gemiddeld niet meer dan 3 zakken per week worden meegegeven, per jaar25, b. gemiddeld meer dan 3 zakken per ■week worden meegegeven, boven het onder 2a vermelde tarief, voor elke zak boven de eerste 3 per jaar ƒ10, 3. voor de houder/exploitant van toe ristische bedrijven, als zomerverblij ven. appartementen, hotels, pensions (incl. logies met ontbijtverstrekkers), waarin gelegenheid tot overnachten wordt geboden bóven het recht als bedoel onder A 1, per tegen vergoeding verleende over nachting 0,03 4. voor elk perceel of deel daarvan, waarin een beroep of bedrijf ,niet vallende onder A 3, wordt uitge oefend, met inbegrip van het woon gedeelte voor het per week aanbieden van 1 t/m 5 zakken, 6 t/m 10 zakken, 11 t/m 20 zakken, 21 t/m 40 zakken, 41 en meer, per jaar per jaar per jaar per jaar per jaar 100,- 270,- 540,- ƒ1080,- 1620,- B. Beschikbaar stellen, gebruiken en verwisselen van laadkisten 4. voor het beschikbaar stellen en het gebruik van laadkisten per grootte van 1 m3 per laadkist per kalenderjaar of ge deelte daarvan ƒ125, met dien verstande, dat, indien beschik baarstelling en gebruik in de loop van het jaar ingaan, over dat jaar op ge noemd bedrag in mindering wordt ge bracht ƒ10,40 voor iedere maand van dat jaar, voorafgaand aan de maand van beschikbaarstelling en gebruik. C. Gebruik van de gemeentelijke stortplaats voor het storten van afvalstoffen: D. Ledigen van beerputten, zinkputten, kelders en dergelijke met behulp van een kolkenzuigerauto per laadkist per kalenderjaar of ge deelte daarvan ƒ150, met dien verstande, dat indien beschik baarstelling en gebruik in de loop van het jaar ingaan, over dat jaar op ge noemd bedrag in mindering wordt ge bracht ƒ12,50 voor iedere maand van dat jaar, voorafgaand aan de maand van beschikbaarstelling en gebruik. 1. voor het beschikbaar stellen en het gebruik van laadkisten ter grootte van 1,8 m3 2. voor het geregeld verwisselen van de onder B 1 bedoelde laadkisten, daaronder begrepen het ophalen en afvoeren van het in de kisten ver zamelde vuil per laadkist per wisseling ƒ14, bij gelijktijdige wisseling op één adres van 2 laadkisten ƒ24,50 en bij 3 laadkisten 35, 3. voor incidenteel gebruik van de on der B 1 bedoelde laadkisten, met in begrip van het afvoeren van het in de kist verzamelde vuilnis per laadkist per keer 35, 5. voor het maximaal éénmaal per week ledigen van de onder B 4 bedoelde laadkisten per laadkist per lediging 8, voor het storten van huisvuil, keuken afval, scherven, tuinafval, brandstof- resten en dergelijke droge afvalstoffen, alsmede emballage en andere droge stoffen op een door het dienstdoend personeel aangewezen plaats in een hoeveelheid van meer van lU m3 voor elke m3 of gedeelte daarvan ƒ4, per m3 of gedeelte daarvan ƒ20, met een minimum van ƒ40, voor het ledigen op een werkdag; en met een minimum van 60, voor het ledigen op een zaterdag of zondag, dan wel op een door B. en W. aangewezen erkende feestdag. 1. voor het ledigen van een beerput of een kelder e.d 2. voor het ledigen van een zinkput per zinkput ƒ20, Particulieren geen depothouders dus die nog vuilniszakken, gekocht voor 45 cent per stuk, in voorraad hebben, kunnen deze uitsluitend van 2 tot en met 8 januari 1973 wanneer de vuilnisauto langs komt, bij het dienst doend personeel laten waarmerken; tegelijkertijd wordt het eerder betaalde reinigingsrecht verrekend. Na 8 januari 1973 vindt geen verrekening meer plaats Bij de depothouders zullen van 2 tot en met 8 januari a.s. geen vuilniszakken verkrijgbaar zijn; in-noodgevallen zijn enkele zakken bij het dienstdoend personeel van de vuilnisauto verkrijgbaar. Openingstijden gemeentelijke stortplaats op werkdagen van 8.00-12.15 uur en van 13.30 - 17.00 uur; zaterdagsmorgens van 9.00 - 12.00 uur. Laadkisten van 1,8 m3 inhoud worden na tijdige afroep (tel. 02220-2510) minimaal twee dagen tevoren opgehaald. Zij dienen zodanig te worden opgesteld, dat snel op- en afladen mogelijk is. De opstelling mag geen gevaar voor het verkeer kunnen opleveren. ROUTE REINIGINGSDIENST MAANDAG 7.45 u. Waalderweg Bomendiek Polderweg Hoofdweg door Eierland 815 u. Vianenweg Oorsprongweg Hoofdweg door Eierland Hollandseweg Postweg (ged.) 8.30 u. Molenbos De Cocksdorp Kikkertstraat Joan Hodsonstraat Kikkertstraat Langeveldstraat 8.45 u. Ploosterstraat Langeveldstraat Vuurtorenweg tot toren 9.00 u. Duinweg tot Krimweg Vuurtorenweg 9.30 u. Postweg Wageningseweg Postweg Schoolweg 9.45 u. Hoofdweg door Eierland De Waal Polderweg Sommeltjesweg 10.00 u. Waalderweg Jan Drijverweg langs „Texla" 10.15 u. door Waalenburg Postweg 's-Hertogenboschweg 10.30 u. Postweg Slufterweg (v. d. Star) richting Den Burg Duinweg 11.45 u. Smitsweg door de Westen 11.30 u. Bakkenweg door de dennen Fonteinsweg 12.00 u. door de Westen en langs Bak kers Ijzerhandel naar Den Burg 12.15 u. Kartingbaan 13.45 u. langs ,,Immetjes-hoeve" Hemmerkooiweg naar Heidehof Rommelpotsweg Den Hoorn langs voetbalveld 14.15 u. Den Hoorn richting De Mok tot boerderij „Einde der We reld" Den Hoorn, Diek 14.45 u. Hoornderweg De Grie Hoornderweg 15.00 u. Hemmerweg Hoornderweg tot Pontweg 15.15 u. Pontweg P.H. Polder 16.00 u. 16 30 u. 't Horntje P.H. Polder Amaliaweg Hoornderweg Zuid-Haffel 16.45 u. Westergeest rondje langs Russenkerkhof over „Hoge Berg" Schilderweg stortplaats Haven Oudeschild, vuil van kotters 17.00 u. DINSDAG Ongeren 7.45 u. Waalenburg Pijpersdijk 8.00 u. Pontweg De Koog Dorpsstraat 8.30 u. Parnassiastraat Brink Dorpsstraat tot R.K. kerk Badweg Ruijslaan tot Brink Kaapstraat Boodtlaan Strijbosstraat 9.00 u. Boodtlaan Ruigedijksweg tot Korver Mienterglop Waalenburgerhuis Kogerveld 9.15 u. Mienterglop Pontweg Epelaan Kamerstraat Brink langs o.l.s. Plevierstraat 9.30 u. Ruijslaan tot C. Groenhof Vogelmient 10 00 u. Ruijslaan Brink langs o.l.s. 10.15 u. Plevierstraat Kamerstraat Vogelmient 10.45 u. Ruijslaan Epelaan langs „De Bosrand" en „Hoog Koog" 11.00 u. Bosrandweg tot „Pelikaan" Waalenburg Laagwaalderweg Middellandseweg tot kaasfa- briek 11.45 u. rond over Hoge Berg „Brakenstein" naar stortplaats 12.15 u. Kogerweg 13.45 u. langs 'Texla' en 'De Strooppot' Pontweg tot Schumakersweg Epelaan 14.30 u. Ruijslaan tot 'De Zilvermeeuw' Californiëweg terrein Moeijes terrein D. v. d. Werf Gerritsland 15.30 u. bij 'Notre Deser' links de weg indraaien naar 'De Parel' 'Bremakker' Grensweg 16.30 u. door de dennen langs 'Bos en Duin' bij 'Sonja' links naar Den Burg langs 'Immetjeshoeve' 16.45 u. Pontweg tot pompstation A. Kievit draaien langs R.H.B.S. naar stortplaats 17.00 u. WOENSDAG Burgwal 7.45 u. Weverstraat Binnenburg Kantoorstraat Groeneplaats Parkstraat Schilderend 8.30 u. Wilhelminalaan (linkerkant) Waalderweg tot Coöperatie Wittekruislaan Kogerstraat Stenenplaats Waalderstraat Wittekruislaan Burgerhoutstraat Wilhelminalaan (rechterkant) Julianastraat 9.30 u. Weverstraat Hogerstraat 10.00 u. Gravenstraat Zwaanstraat Warmoesstraat Keesomlaan 10.45 u. Molenstraat links stukje Beatrixlaan Elemert P. van Cuyckstraat Ada van Hollandstraat TESO-gebouw 11.00 u. Elemert door Warmoesstraat Haffelderweg „Ons Genoegen" meenemen Slingerweg R. P. Keijserstraat stukje Schilderend (linker kant) 12.00 u. tot Dros' Autocentrale Emmalaan Stortplaats 12.15 u. Schilderweg tot F. Visser 13.30 u. rechterkant Schilderend tot VTB Beatrixlaan 14.00 u. 14.45 u. 15.30 u. Hollewalsweg Weststraat Gasthuisstraat links Beatrixlaan Hollewal naar Molenstraat Lijnbaan De Zes Schoonoordsingel Wagemakerstraat Bernhardlaan achter Coöperatie Maricoweg Thijsselaan Bernhardlaan zijstraten van de Bernhardlaan Lieuwstraat Tj akkerstraat bij VTB in Bernhardlaan naar Hallerweg 16.30 u. Burdetstraat Hallerweg naar stortplaats 17.00 u. DONDERDAG Meijert Boonsboswegje 7.45 u. Tienhoven Oosterenderweg Oosterend Mulderstraat 8.15 u. Botterstraat Vliestraat Schoolstraat rond de kerk Peperstraat Kotterstraat achter Oosterend om „De Toes" 9.00 u. Harkebuurt langs St. Marcus 't Noorden bij J. v. d. Star omdraaien naar Bargerweg De Waal 9.30 u. Spangerweg naar Oosterend Achtertune 10.00 u. Oranjestraat Ankerstraat Wulppad Peperstraat 10.30 u. Verlorenkost Koetebuurt achter Oosterend om Zevenhuizen 11.00 u. langs De Bol, 't Noorden tot „Klein Zeeland" omdraaien naar de molen rondje door Oost langs Nieuwe Schild onder de dijk naar Dij kmanshuizen Spangerweg langs Lies Ellen naar B. Dros De Veen naar stortplaats Ijsfabriek 11.30 u. 12.00 u. 12.15 u. 13.45 u. Oudeschild Heemskerckstraat Barendszstraat Van Neckstraat over de haven langs v. Boven naar Loodssingel Trompstraat links De Houtmanstraat De Ruij terstraat Loodssingel Trompstraat De Houtmanstraat 't Buurtje De Ruijterstraat 15.00 u. over Laagwaalderweg naar Den Burg hoek Gasthuisstraat 15.15 u. Beatrixlaan Bakker, „Astrid" Boogerd Kogerstr. tot A. N. Plaatsman Beatrixlaan Boogerd Kogerstraat Jonkerstraat 16.15 u. W. v. Beierenstraat Jan Dirkszoord Slingerweg Graaf Spuiterij, C. de Wit, Schoenmaker naar stortplaats 17.00 u. Afschrijving belastingbedrag Indien een belastingschuldige niet in staat is de reinigingsrechten anders dan met buitenge woon bezwaar geheel of gedeeltelijk te voldoen, kan het nog verschuldigde bedrag door burge meester en wethouders worden afgeschreven. Deze afschrijving wordt slechts verleend op schriftelijk verzoek van de belastingschuldige, ter wijl het verzoek moet worden ingediend binnen twee maanden nadat het bedrag van het recht aan de belastingschuldige bekend is gemaakt. S.v.p. deze publikatie uitknippen en bewaren

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 11