GVT-veiling bracht f6000,- op 1 Hengstenprobleem in discussie Bonte avond o.l. school De Cocksdorp Breiaktie Vietnam Schietoefeningen Kaas- en broodvolk '73 Andere Monica Vietnam-aktie Kamervragen over bejaardenomroep Texel Feestavond S.V. Oosterend Leerlingen Luberli-school verkopen erwtensoep voor Vietnam GVT-jongens deden het niet slecht Opbrengst Vietnam-kollekte niet indrukwekkend Bel bij brand 2066 Ongelukken Brandweerlieden onderscheiden Politiewagen veroon aanrijding Indoortraining wiele s. n fWl De vrijdagavond in „Casino" gehou den veiling van goederen en diensten ten bate van de gymnastiekvereniging Texel heeft ƒ6.000,opgebracht. Dat is bijna evenveel als bij de succesvolle veiling van twee jaar geleden toen de vereniging ƒ6.300,rijker werd. Bui ten de veiling om werden de vorige keer wel meer financiële giften gedaan (ƒ700,tegen nu ƒ350,De organi satie, het jubileumcomité, is bijzonder tevreden over het resultaat en het ver loop van de veiling. Bijzonder erkente lijk is men jegens de velen die artikelen en diensten beschikbaar stelden en je gens de vele medewerkers die zich weer voor niets inspanden. Alle 350 artikelen of pakketten van artikelen gingen vlot van de hand. Twintig minuten na middernacht was alles verkocht. De avond verliep geani meerd. niet in de laatste plaats door de muzikale medewerking van het amu sementsorkest van het Kon. Texels Fan fare. Halverwege de avond zakte de kooplust in en werd even gevreesd dat de zaak zou verlopen. Gelukkig kwam er een opleving en kwam de kooplust weer op het gewenste peil. Om het niet te laat te maken werden op het laatst verschillende posten van de catalogus samengevoegd en in verkoop gebracht. Het artikel dat het meeste geld opbracht De aanwezigheid van een goede hengst op Texel is van grote betekenis voor de plaatselijke paardenfokkerij. Dit „hengstenprobleem" is een der onder werpen die donderdagavond a.s. aan de orde komen in een bijeenkomst van de Vereniging voor Vrienden van het Paard, aanvang 20.00 uur in hotel „De Lindeboom-Texel" Verder zal gesproken worden over het carousselrijden in het komende voorjaar en over deelname aan concours hippique en keuringen. Speciaal merriehouders en de mensen die graag ipspannen zijn welkom. DE COCKSDORP Het schoolfonds van de openbare langere school van De Cocksdorp heeft dringend versterking nodig. Om daarin te voorzien wordt vrijdag a.s. in hotel Kikkert een bonte avond gehouden waaraan wordt meege werkt door de leerlingen alsmede diver se anderen. De leerlingen zullen een herhaling geven van hun succesvolle to neelstuk „Het koffertje van Van Dalen". Muzikale medewerking geven onder meer Henny Kok en Wim Boon. Het programma vermeldt verder het optre den van een conferancier en het optre den van het zangkoor met populaire nummers. Ook wordt een verloting ge houden. Er wordt gerekend op een volle zaal. Het is wel belangrijk dat ieder zorgt voldoende geld bij zich te heb ben Men verzocht ons in aansluiting op de publicaties over de woensdag te houden karweitjesaktie van de scholie ren te wijzen op het feit dat knotten wol bijzonder waardevol zijn voor het lenigen van de nood in Vietnam. Wie nog wol heeft liggen wordt verzocht deze met de scholieren mee te geven. In tegenstelling tot vroeger (toen alleen wol met een schutkleur welkom was) kunnen nu alle kleuren worden gebruikt om er kleding van te breien. Ook wol met een laag percentage kunstvezel is bruikbaar. Het ophalen van breiwol ge beurt in overleg met de breiaktie van het Medisch Comité Nederland-Viet- Op 8 februari a.s. wordt te Breezand- dijk van 10.00 tot 17.00 uur geschoten met 105 lang 30. Sector 180 graden Af sluitdijk richting Den Oever. was een koelkast (ƒ295,dat is be langrijk meer dan de waarde. „Spelen de" tv-toestellen brachten 50,en ƒ60,op, een pak stro ƒ2,vijf kruiwagens mest ƒ12,50; platenspeler met platen ƒ40,2 kg. rundvlees ƒ17,50 enz. Merkwaardige artikelen waren de vogelverschrikkers (kleding waarvan voor deze gelegenheid een pop pen waren gemaakt) die echter goed geld opbrachten. Een „piezerik" (een onder deel van een varken dat wordt gebruikt voor het invetten van een zaag) bleek ƒ4,waard te zijn. Schilderijen en Overzicht van het toneel van Casino" aan het begin van de veiling. Op de voorgrond de heer N. J. Witte die met de heer H Holtman als afslager fungeerde. Links aan de tafel notaris J. R. van Wijland en zijn medewerker Van Heerwaarden Rechts de heer G. Praamstra die na enkele uren lamme armen" zou hebben van het tel kens aan den volke tonen van de in ver koop gebrachte artikelen. boeken bleken ook goed in de markt te liggen. Een kist sinaasappelen bracht ƒ17,50 op, een oude kachel 60,en twee fietsen resp. 55,en ƒ65, Over het algemeen kan gezegd worden dat de goederen de waarde of iets meer opbrachten. Er waren totaal 180 kopers. De gymnastiekvereniging is nu uit de financiële nood en kan met iets meer plezier de jubileumviering tegemoet zien. Op 3 maart a.s. bestaat de vereni ging 50 jaar. És Bij het verwelkomen van de toneel groep De Vriendenkring uit Den Hoorn door dorpscommissie-voorzitter Joh. C. Roeper in De Bijenkorf, betreurde hij het dat in Oosterend geen toneelgezel schap bestaat gelijk aan De Vrienden kring of andere toneelgroepen. Omdat er ook met-Texelaars aanwezig waren moet ik de voorzitter er op wijzen dat hij hier een hem en het dorp niet pas sende uitspraak deed. Er bestaat - en de voorzitter weet dat - een toneelgroep, voortgekomen uit de schoolvereniging Oosterender Openbare School (SOOS). Deze geeft jaarlijks een uitvoering, zoals andere groepen dat ook in andere dor pen doen. Het gaat dus niet op te stel len dat we geen keus kunnen doen uit ervaren toneelkrachten in Oosterend bij het opvoeren van het historische spel („Opstand van het kaas- en broodvolk") in de komende zomer. Uitlatingen als deze dragen niet bij tot hechtere vor men in de Oosterender gemeenschap, die een voorzitter van een dorpscom missie toch moet voorstaan - in het be lang van het kaas- en broodvolk. C. J. Ellen - Oosterend Op 3 februari trad in de bar-dancing de J'Elleboog een zangduo op dat in de krant en bij de zaal aangekondigd was als „Monica en Oscar Benton". Ik wil hierbij met nadruk verklaren dat het duo Monica en Oscar Benton reeds maanden uit elkaar is. Het meisje waar Oscar Benton op Texel mee optrad was niet de Monica die bekend is van pla ten, radio en televisie, maar het meisje Eefje Verschoor. Naar ik van kennis sen op Texel vernam is het mogelijk dat tijdens het optreden bij het publiek de indruk gevestigd kan zijn dat ik zater dagavond in de J'Elleboog heb gezon gen. Zoals uit het bovenstaande blijkt is dit dus niet het geval. Ik schrijf deze ingezonden brief opdat ik niet beoor deeld zal worden op de vocale presta ties van welke kwaliteit deze ook mogen zijn van een ander. Monica (Verschoor), Sportlaan 1082, Den Haag In de krant van vrijdag 2 februari heeft u kunnen lezen over de aktie Heel Vietnam. Wij willen u nogmaals vragen of u deze aktie van de leerlingen van de LTS, de Huishoudschool en de Rijks scholengemeenschap op woensdag 7 fe bruari wilt steunen. Voor de leerlingen is het uitermate belangrijk dat u hen laat zien dat ze iets tastbaars kunnen doen om leeftijdgenoten in een ander land die het moeilijker hebben dan zij te helpen. Help hen dit waar te maken! U kunt voor die middag uw opdracht voor een groot karwei doorbellen naar de heer Westerlaken (02220) 3131. Als u eraan twijfelt of uw karwei groot dan wel klein is, bel dan toch voor alle ze kerheid. Uw kleine karwei kunt u op dragen aan de leerlingen die van 14.00 - 18.00 uur op woensdagmiddag bij u aan de deur komen. Voor twee leerlingen is altijd wel iets te bedenken dat ze zou den kunnen doen. Wij helpen u. Helpt u ons ook? Het leerlingenaktiecomité De heren Voogd, Dankert en Kosto (allen kamerleden voor de PvdA) brach ten tijdens hun verkiezingstoumee een bezoek aan Texel, waarbij ze onder meer op de hoogte werden gesteld van de aktiviteiten en problemen van de Stichting Bejaardenomroep Texel. De bejaardenomroep heeft een zendmach tiging gevraagd maar het ziet er niet naar uit dat daarover spoedig zal wor den beslist. Door genoemde kamerleden zijn donderdag aan de ministers van CRM en van Verkeer en Waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Is het de Ministers bekend dat er een Stichting Bejaarden Omroep Texel bestaat, welke ter uitbreiding van haar werkzaamheden gebruik zou moeten maken van bestaande zogenaamde kerk telefoons? 2. Is het hun bekend dat de plaatse lijke kerkgenootschappen geen enkel be zwaar hebben tegen het gebruik van hun lijnen door de stichting, terwijl het college van B. en W. van Texel dit eveneens zou toejuichen? 3. Zijn er juridische, technische of an dere bezwaren om aan het verzoek van de stichting tegemoet te komen; zo ja, welke? 4. Is het niet mogelijk om, ter wille van het kennelijk gewaardeerde werk ten behoeve van bejaarden in af wachting van de almaar uitblijvende be leidsvoorstellen betreffende kabel- en regionale omroep eventueel als ex periment ol voorlopig, een aan voor waarden te binden vergunning aan de stichting te verlenen? Zaterdagavond 10 februari wordt in Strends-end een feestavond georgani seerd voor de leden van SVO> De avond zal gevuld worden met het gezellige bingospel, een tombolaverloting en later op de avond dansen. De opbrengst van het festijn zal wrden gebruikt voor de aanschaf van een geluidsinstallatie op het festijn zal worden gebruikt voor de gesteld is op ƒ2,per persoon. Alle leden plus introducees zijn van harte welkom. DE KOOG Dc leerlingen van de o.l. Lubcrti-school te Dc Koog zullen op bijzondere wijze een steentje bijdragen aan dc woeusdqg a.s. te houden aktie voor Heel Vietnam. In tegenstelling tot de leerlingen van het voortgezet onder wijs gaan zij niet op karwei, maar zullen zich bezig houden met het huis-aan-huis verkopen van erwtensoep in De Koog. Wie snert wil kopen moet ervoor zor gen dat woensdagmiddag een pan klaar staat, die tussen twee en drie uur door de leerlingen zal worden afgehaald en even later gevuld met de gewenste hoeveelheid snert wordt terugge bracht De kosten bedragen ƒ2,50 per li ter De erwtensoep wordt vakkundig be reid in hotel „Opduin", zodat de kopers verzekerd kunnen zijn van uitstekende kwaliteit Het idee voor de aktie is door, de leerlingen (in klasseraadsvergade ring) zelf gelanceerd en zal ook geheel door hen worden uitgevoerd. De tweede wedstrijd van de jeugd- competitie jongens van de Turnkring Hollands Noorderkwartier werd zondag op Texel gehouden. De jongens van 9 tot 11 jaar van Texel kwamen uit tegen DOKEV doch verloren. De jongens van 12 tot 16 jaar turnden tegen Petten en DOKEV. Hier werden de Texelaars winnaar. De uitslag: 1 Texel 191,45 pnt., 2 Petten 186,10 pnt., DOKEV 169,65 pnt. Bij de individuele wedstrijden werden Cas v.d. Kerkhof eerste en Kees van Heerwaarden tweede. Van Petten werd André Boekholt derde. De aktie Heel Vietnam (kollekte in kerken en gemeentehuis) heeft op Texel ƒ2.442,37 opgeleverd, wat niet bijzonder veel is. Gespecificeerd was de opbrengst als volgt: Den Burg ƒ564,26 323,Den Hoorn ƒ110,De Cocksdorp ƒ155,De Waal ƒ30,De Koog ƒ109,Oosterend 1028,,11; Oudeschild ƒ18,ƒ90, Particuliere giften Mevrouw De Ko ning hulpcomité ƒ15, De rekening van het Mevrouw De Koning hulpcomité blijft geopend voor giften rekening nr. 3625.03591 bij de Coöp. Raiffeisenbank. Giften kunnen ook rechtstreeks gestort worden op giro 777aktie „Heel Vietnam" of giro 1090400 Medisch Comité Noord-Vietnam. Bij brand altijd bellen: (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. Bel bij ongelukken uitsluitend de po litie; (02220) 2644. Deze op haar beurt belt de arts en eventueel ambulance. 1—H—lHi II I'll - li'HII I Hi III IIIBIIIIM lil Vrijdagavond werden zos leden van dc Texelse brandweer onderscheiden wegens hun langjarige verdiensten in het belang van dc brandweerbestrijding op Texel. De hoogste onderscheiding ging naar de heer J. Daalder uit Dc Cocksdorp, adjunct hoofdbrandmecster lc klas. Hij werd 1 januari 1946 aange steld en kwam daardoor in aanmerking voor het zilveren kruis van de Konink lijke Nederlandse Brandweervereniging en dc Nederlandse vereniging van brandweercommandanten. Het bronzen kruis werd uitgereikt aan de heren Jac. Daalder, I. A. van de Linden, I. A. Reij- erse, N. Spaans, C. van Trigt en D. van Wilsum. Zij hebben er 13 tot 21 jaar trouwe dienst bij de Texelse brandweer opzitten. Dc uitreiking vond plaats tij dens de jaarvergadering die in dc Raadskelder werd gehouden. Omdat burgemeester Sprengcr verhinderd was, belastte commandant J. van Hoorn zich met het opspelden van het ere-metaal en het uitreiken van de bijbehorende oor kondes. Zaterdagmiddag om kwart v veroorzaakte de surveillancew de Rijkspolitie een lichte aanr het kruispunt Parkstraat-Weve Den Burg. De bestuurder di Parkstraat kwam en rechts; slaan naar het Schilderend, bocht te ruim, waardoor de Stenenplaats rijdende Ford v; Den Burg werd geraakt. De se) gering. rsi B 3* du ze ini sc Bc Het was voor de wielerv|Cc ile Texel aanvankelijk niet mogt indoortraining te doen, wegen aan zaalruimte. Door bereid* van de Sportvereniging Texe! goed weer de zaal wil afstaj echter toch mogelijk om binnei nen. Sinds 1 februari kan daa donderdagavond worden getra zaal van de Thijsse^chool, ni I door leden van de vereniging i door andere belangstellenden, gaat open om 18.30 uur. 11. Dinsdag 6 februari Den Burg, raadhuis, 20.00 uur ring Stichting Cultureel Wer Den Burg, Fanfaregebouw, 2( optreden revuegroep Mevrot nen voor de buurtvereniging Woensdag 7 februari Den Burg, 't Asiel, 20.00 uur, f is er bang voor Virginia Wo» Donderdag 8 februari Den Burg, hotel „De Lindeboon bijeenkomst van de Verenig Vrienden van het Paard. Den Burg, vergaderzaal Doo; gemeente,20.00 uur, plattela wen, programma over muzie! u; Jonker. Den Burg, Raadskelder, 20.00 u zegelruilbeurs. Den Burg, Gollardstichting, 2( optreden revuegroep Mevroi nen voor bejaarden. Iedere dinsdagavond Den Burg, hotel „De Zwaan", 2 0 bijeenkomst biljartclub. Den Burg, „'tAsiel", 20.00 uur sie (Textant). Iedere woensdag Den Burg, Muziekschool, P: 14.00 - 16 00 uur, legpuzzeltl Trimmen Zaterdag 14.00 uur en dinsd uur trimmen bij „Dennenoord Bejaardenomroep. Elke maandag- en donderdags f 18.30 uur. Met o.a. verzoekp verjaardagen. Bejaardengymnastiek en -ï Den Burg, „Casino", woensda uur gymnastiek. Den Burg, Landbouwschool, w 15.00 uur, zang. Tijdens de vergadering werd kend gemaakt dat de volgem zijn bevorderd van brandwachi naar brandwacht le klas: M. Ba Daalder, P. Eelman, J. W. Geus Graaf, Th. C. M. Graaf, W. Nieboer, P. D. Roeper, M. van N. Spaans, A. J. van der Vis Witte. 2: 1 t t De vergadering werd door| het gehele 35 man tellende keurig uniform) bijgewoond. D( den werd erop aangedrongen ook eens oefeningen op onverwi den te houden. Deze wens woi willigd. Het zal dus kunnen dat 's avonds of 's nachts voor ning groot alarm wordt gegevt het op sensatie beluste publiek! in zo'n geval ongetwijfeld ei stelling zijn als blijkt dat hetBj om een oefening gaat, doch voo: raat houden van de brandbi hebben dergelijke onverwachte gen meer nut dan de eens paBj keurig op tijd gehouden oe® waarvoor men als het ware kP klaarzitten. Bi Commandant J. van Hoorn fellcË heer J. Daalder na hem het zilveT te hebben opgespeld. De over/era? foto staande brandweerlieden B' onderscheiden met het bronzen fcB-

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2