DE INBREKER City Theater Automobilist na ^manoeuvre de sloot in Zaterdagavond uitvoering Excelsior n de Bijenkorf tvisclub houdt tien npioenswedstrijden k SPORTPROGRAMMA Schaakclub „En Passant" Jeugdschaken Damclub Texel beklede stoelen eenvoudige woongelegenheid VERHUISD bungalow of gedeelte van woning REEDS NU.... VOORJAARSJAPONNEN „De Duinkanters" „De Snoek" DINNEN 2 DAGEN RETOUR. STOMERIJ NEPTUNES D0ERDERIJENT0CHT 1973 P0L0DL0USES BOUWTERREIN BUNGALOW VRIJSTAANDE BUNGALOW WOONHUIS [ochtend om kwart voor zeven V. uit De Cocksdorp met zijn 6 dn de bermsloot van de Wes- Waalenburg. De uit de rich- locksdorp komende automobi- ter hoogte van „Pomona" op de weg lopende pony's tt l Dat lukte, maar De V. raak- •volg van de manoeuvre de ■r het stuur kwijt met het ver- olg. Hij bleef ongedeerd, maai werd onherstelbaar bescha- i de eigenaar van de pony's, werd proces verbaal opge- 1REND De Christelijke mu- jiging Excelsior uit Oosterenc ïrdagavond het jaarlijkse win- t in De Bijenkorf te Oosterend ekkorps zal de luisteraars een Jisselend programma brengen, leer wordt gespeeld een drietal rmns in een bewerking van neyer, „Mexican Trumpets" en uite „Beat en Sweet". Het zoals gewoonlijk weer gediri- >rden door de heer A. Kuik. band van Excelsior, onder lei- de heer J. Beijert, zal even- lewerking verlenen. Aanvang 16 februari werd in hotel „De e jaarvergadering van de vis- 1 gehouden. De belangstelling ;enstelling tot andere vergade- lelijk <17 personen). Belang- nten waren wel de contribu- 'e mg van ƒ7,50 naar ƒ15,van- 0I ir, junioren 7,50 en 65—f-ers ljn |t was nodig daar de visclub pe ïeel niet zo rooskleurig voor- ;e n(i gaat de vereniging 10 wed- a* louden om het clubkampioen- j begint a.s. zaterdag 24 febru- ire 6.00 - 18.00 uur ter hoogte van )6 cerk te Oudeschild. De laatste ijU zal gehouden worden op 17 er zorgt voor zijn eigen aas. i;lc ingen vis wordt beoordeeld op komen er nog tien winter- n. De wedstrijden zullen zo- e dijk als aan het strand ge- orden, dus rond het eiland. Al- rijgen hier nog nader bericht vorm van een stencil, die na wedstrijd verstuurd zal wor- S.V. TEXEL We willen er nog even op wijzen, dat er deze week op woensdag trainen is. Ten C. Uitslagen: R. Groen-A. Veltkamp 01 F. Eijgenraam-A. C. Bakker 01 M. Bakker-J. Hoogerheide 01 J. Dros-A. Terpstra 01 J. Vlaming-H. Elzinga 01 F. Meijers-G. Goslinga 01 J Piersma-A. Rombout 10 M. Bakker-A. Rombout Vz-Vz Na goed partij gegeven te hebben moest R. Groen toch de zege aan A. Veltkamp laten. F. Eijgenraam vocht een hopeloze strijd, nadat hij maar liefst 4 pionnen aan A. C. Bakker af had moe ten staan. M. Bakker verloor van J. Hoogerheide doordat hij te vlug speel de. Later speelde M. Bakker nog remise tegen A. Rombout, die eerder op de avond nagenoeg moeiteloos door J. Piersma verslagen werd. Met een pion meer in het eindspel maakte A. Terpstra fraai een einde aan de strijd. Met een loper-dame-combinatie bestookte G. Goslinga de koningsvleugel van F. Meij- ers, die kort daarop de vlag moest strij ken. Zaterdag 24 februari speelt „En Pas sant" in Olympic tegen Ewijcksluis. Nog steeds heeft de schaakclub goede pro motiekansen omdat de arbitrage van een hangpartij gespeeld door H van Daalen in Midden-Beemster tegen Aris de Heer ten gunste van „En Passant" uitviel. Uitslagen: Bert van der Berg-Anthonie Witte 01 Hein Goslinga-Henk van Wilsum Robert van Es-Jan Maas Martin Witte-Paul van Etten Gerard van Es-Rob Terpstra Bert van der Berg-Sipke Hengst Sipke Hengst-Jan Maas Rob Terpstra-Martin Witte Gerard van Es-Sipke Hengst Jan Maas-Hein Goslinga Paul van Etten-Henk van Wilsum Jos Bosma-Robert Maas >k-Vz 1—0 1—0 0—1 1—0 1—0 1—0 1—0 0—1 0—1 '/■.-% worden er in de zomermaan- de leden die belangstelling avonds kottertochten georga- et de visboot van de heer P. it Oosterend. uursverkiezing liep vlot. Af- ls voorzitter was de heer F. in zijn plaats werd de heer J. ekozen. Het bestuur bestaat de heren J Moens, R. Nichols, [is, G. van Kranenburg, C. Bon- rhagen en B. Oostra. Het be- nog dat zij hoopte dat de het komend seizoen wat meer Hen tonen, zowel op vergade- s bij de wedstrijden. 5LAARTJES ƒ1,95, elke regel 65. Texelaartjes vooruitbetaling i voldaan. Onder bevragen (niet m 11 uur in de lel) en onder ƒ1,25 meer. Al- iet 4°/o BTW. Uitslagen 13 februari: J. P. Hooijberg-P. Bakelaar 11 J A. v. d. Slikke-J. Vinke 02 C. Groenhof-J. P. Stam 20 B. Duin-P. Kooiman 02 W. Stam-J. van Heerwaarden 02 P. Jansen-C. Meedendorp 02 In een uitermate spannende partij was het terreinvoordeel van Joost Hooijberg net niet genoeg voor de winst, waardoor P. Bakelaar aan de kop blijft. P. Jansen schiep zich winstkansen na een damzet, maar door een fout was het voordeel weer weg. Later speelde C. Meedendorp zijn positie netjes naar winst. J. Vinke kon profiteren van een blunder. C. Groenhof speelde een goede partij en kwam daardoor op hetzelfde niveau als J. Stam. P. Kooiman besliste zijn partij snel in zijn voordeel. J. van Heerwaar den viel curieus aan en won een stuk en later via een mooi slagzet ook de partij. eieren Graven- Altijd vers edkoop nis nodig? Bij Llen 2 betalen erfeestje? Speel- en bij Sief mg voor al uw en en ook voor ig van rijbewij- chool Groot, eig. oon, Vamor ge- (02230) 13253. ijdag theorieles >ranjeboom" om n- en metalen- lobus Spigt, Eier- ■foon (02225) 297 ebruikte en on- meubelen. Boogerd 0) 2777 behang naar Tel. (02220) 2264 op handappels, taan, De Veen, 0) 2203 Dmeerd VAMOR T. Jansen, voor en prettige rij- Wij rijden met Datsuns 1200. Den el 02230-15749 langer gasten? uw hotel- of limte, uw bun- caravan vrij- op aan de Rei- k, Weverstraat Burg, Texel, tel. 408. U heeft geen ooraf en betaalt «n kleine provi- of Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat, tel. 2264 Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij, Eierland C 42 Onze laatste bontman tels, bonthoeden, -colliers nu kopen ver beneden de normale iwaardeü, b.v. van ƒ650,nu slechts ƒ298,b.v. van ƒ985, nu slechts 475,enz. enz. Zo goedkoop kocht U nooit 'n bontmantel. U zult zeggen: dit is niet mogelijk, dat is haast voor niets! Dit kan al léén De grootste en goed koopste bontzaak van Ne derland De Bontkoning, Voorstreek 71, Leeuwar den, tel. (05100) 20 7 13. Crediet-service mogelijk. Komt U van buiten de stad, bij koop reisgeld te rug (ook benzine auto). Dus gratis reizen. Accu's 30% korting, 2 jaar garantie. Banden 25% korting, gratis dé- en montage. De Witte Pomp, K. Verweij, Oude schild, tel. (02220) 3520 Denkt u bij de verzor ging van uw tuin aan on ze champignoncompost Altijd verkrijgbaar. Champignonkwekerij S. Hin en zn., tel. 02226-281 In de weekends is Paal 9 geopend Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Rei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel. (02220) 3408 Voor regenkleding. Aankoop Centrale Texel Te koop aangeb. 1 part. fl. uit de kl. gew. ore- kruipers z.g.a.n. Nog voor veel doeleinden te ge bruiken Na 6 uur bellen: 02220 - 3109 Voor dé ruitersporters. Aankoop Centrale Texel Te koop TV-meubel met radio en ingebouwde platemwisselaar. B. Dros, De Cocksdorp, tel. (02222) 227 Wie heeft er voor onze hond „Ceres" 7 mnd., reu, een goed thuis. Is inge ënt. R. Nieda, tel. 2669, Oudeschild, 't Buurtje 2 Te koop stoomketel 10.000 K.cal, compl. met oliebrander, thermosta ten enz. Ook geschikt voor C.V., b.v. grote schuur e.d. Lieuwstraat 5 of (02220) 2767 Te koop Mobylette 1970 prijs ƒ125,Buurtje 2, Oudeschild, tel. 2669 Te koop gitaar z.g.a.n. hoes en 2 boekjes, ko- lenconvector, kinderbox, wandelwagen. Tel. 2394 Goed tehuis gezocht voor jong konijntje, wit, rode oogjes, Pooltje. Tel. (02220) 3298 2 meisjes van 16 zoeken seizoenwerk en eventueel nu zaterdags. Liefst om geving Den Burg. Tel 3526 Te koop gevr. Zündapp of Kreidler. M. Jongejan, Wilhelminalaan 8, Den Burg Te koop een heel mooie partij duims planken (on beschadigd, geen spijker gaten), overal voor te ge bruiken en voor een leu ke prijs. Fa. Barhorst, tel. (02220) 2684 en 3055, ook zaterdags Wij zijn 16 februari 1973 getrouwd: Henny v.d. Brake Hans van Wijland Oosterbeek, Anna9traat 18. Voor de vele blijken van medeleven betoond na het overlijden en voor de laatste eer aan onze lieve vader en huisgenoot PIETER L. S. STECHWEIJ betuigen wij U onze op rechte dank. Fam. Stechweij en Huisgenote C. J. van Dam Texel, februari 1973. Vanmiddag kregen wij tot onze vreugde een dochter Gertrude T. de Gier-te Winkel J. de Gier Oosterend, 17 februari '73 Oestérstraat 13. Met grote vreugde ge ven wij u kennis van de geboorte van onze doch ter Elza Miranda T. Huisman I. Huisman-Wuis Pontweg K 90, De Koog, 17 februari 1973. TE KOOP (kunstleer) z.g.a.n., ƒ15,per stuk, 8 voor ƒ100, Restaurant 't Ijsbeert je, De Koog, tel. (02228) 236 Voor een onzer mede werkers (alleenstaande jongeman, 25 jaar) zoe ken wij met spoed in Den Burg. De voor keur gaat uit naar een kamer met kookgelegen heid, eenvoudig zomer verblijf, caravan of des noods alleen een kamer, al of niet met kostvoór- ziening. Wie iets beschikbaar heeft, wordt verzocht contact op te nemen met de redactie van de Texel se Courant. van Oost 78 naar Kogerstraat 93. N. v.d. Slikke-Smidt GEVRAAGD voor 2 we ken in de maand juli een voor 4 personen. Brieven aan H. W. Tulier, Kol weg 11 te Holten (Ov. Henny Elout en Anneke Holtewes hebben de eer U, mede namens de ouders, kennis te geven van hun voornemen om in het huwelijk te treden op zaterdag, 24 februari 1973 om 11.15 uur in het gemeen tehuis te Den Burg. Amsterdam, Kraijenhoffstraat 5 II De Koog, Boodtlaan 43. Toekomstig adres: Kraijenhoffstraat 1III, Amsterdam-C. De kerkeraad van de Geref. Kerk te Oos terend geeft met droefheid kennis van het overlijden van broeder C. G. Vlaming. Met grote dankbaarheid gedenken wij al het werk, dat hij in dienst van zijn Heer als ouderling en diaken en ook als boekhouder van de kerk zo vele jaren ten behoeve van de gemeente heeft verricht. Namens de kerkeraad, Ds. J. D Kruithof, praeses B. Vlaming, scriba Hiermede geven wij U kennis, dat heden van ons is heengegaan mijn lieve man en on ze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Peter Grisnich, echtgenoot van Wilhelmina de Bas, op de leeftijd van 85 jaar. W. Grisnich-de Bas W. Grisnich P. J. C. Grisnich-Beaux M. M. Eelman-Grisnich J. Eelman G Eijerman-Grisnich C. Eeijerman kleinkinderen en achterkleinkind Den Burg, Texel, 17 februari 1973, Gollards Rustoord. De rouwdienst zal worden gehouden woens dag, 21 februari n.m. 1.30 uur in het Gollards Rustoord, waarna de begrafenis op de Alge mene begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in het Gollards Rust oord. Hiermede vervullen wij de droeve plicht U kennis te geven, dat onverwachts, nog ge sterkt door het H. Sacrament der Zieken, van ons is heengegaan onze dierbare broer en oom Cornelis Jacob Huisman, in de ouderdom van 65 jaar. Familie Huisman Familie Van Heerwaarden Texel, 18 februari 1973, Bargen W 46. De H. Eucharistieviering zal plaatsvinden woensdag, 21 februari om 10 uur in de paro chiekerk van de H. Joannes de Doper, waar na de begrafenis op het R.K. kerkhof te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond, 20 februari van 7.30 - 8.30 uur in Huize „St. Jan", alwaar de overledene ook is opgebaard. Tslef 2027 Donderdag t/m dinsdag 8 uur Rijk de Gooyer alias Glimmie met Willeke van Ammelrooy, Jennifer Willems, Sylvia de Leur e.v.a. Toegang 14 jaar. hebben wij al een grote kollektie binnen. Vooral in de grotere maten 48 - 52 en heupmaten van 43 - 53 Gravenstraat 13 en 18 - Don Burg spelen op zaterdag 24 februari a.s. in de Buteriggel te De Koog vrolijk spel in 3 bedrijven. Aanvang 8 uur. BAL NA Kaarten in voorverkoop bij. mevr. Bakker, Brink 14. Kan dat op Texel Natuurlijk Heeft U iets te stomen, breng het voor woensdagmiddag even langs en vrijdagmorgen 10 uur kunt U het weer ophalen. Ook uw gordijnen. Agentschap: Textielhuis Zegel, Binnenburg, telefoon 2258 Iedere Texelse veehouder en andere belangstellende is hartelijk welkom op de boerderijentocht, die zal worden ge houden op vrijdag 23 februari a.s. Aanvang 10.15 uur op bedrijf Gebr. Smit, Kaapsweg, Oosterend. Bij het begin van de excursie wordt een sten cil met nadere gegevens uitgereikt. Zie ook het artikel in dit nummer. Ze zijn er weer. Die mooie kwaliteit in rood - zwart bruin - marine - wit - appelgroen - geel en lila. TE KOOP AANGEBODEN te EIERLAND Zeer rustig gelegen in het bunga lowpark „Slufterduin", nabij de duinen en de „Sluftervlakte", riant •ter grootte van ca. 1135 m2, bestemd voor de bouw van een zomerbun- galow. Koopsom ƒ40.000, Riante, vrijstaande gelegen in zeer rustige omgeving, direct nabij de duinen, met ca. 1500 m2 beschutte tuin en dubbele garage. Indeling: entree, hall, zeer grote L- vormige woon-eetkamer, modern ingerichte woon-eetkeuken, 5 slaap kamers, douchekamer, twee toilet ten, bergruimte. Groot terreas op het zuiden met barbecue. Overname stoffering (nieuw) even tueel mogelijk. Goede staat van onderhoud. Aanvaarding in overleg. Koopsom ƒ125.000, DEN BURG Te bouwen, zeer royale met garage en oliestook c.v.-instal- latie. Indeling: grote L-vormige woon- eetkamer (45 m2) met open haard en openslaande deuren naar terras op het zuiden, compleet in te rich ten keuken, drie ruime slaapkamers (alle voorzien van een vaste was tafel), geheel betegelde badkamer •met toilet, hal, apart toilet. De garage is binnendoor bereikbaar (vanuit de hal). Veel ingebouwde kastruimte door het gehele pand. Goede zonligging. Oplevering voorjaar 1973. Tekeningen en bestek liggen op ons kantoor ter inzage. Koopsom ƒ117.500,(incl. 16% B.T.W.) DE KOOG Aan plantsoen en waterpartij ge legen, vrijstaand met tuin en volledig ingericht zo merhuis. Gunstige zonsituering. Goede staat van onderhoud. Indeling woonhuis: gang, iwoon- eetkamer met uitgebouwde erker, ruime keuken met geheel betegel de vloer, toilet met fonteintje, kel der waarin ketel voor oliestook c.v.- installatie geplaatst kan worden (schoorsteen hiervoor en leidingen door het gehele pand zijn reeds aangebracht), vaste trap naar bo venverdieping met 2 grote slaap kamers, elk voorzien van een. vaste wastafel en veel ingebouwde kast ruimte, één kleinere slaapkamer, geheel betegelde, ruime douche kamer met douche, lavet en vaste wastafel, vlizotrap naar bevlioerde zolder. De gehele inventaris is bij de koop som inbegrepen. Indeling zomerhuis: entree, grote woon-eetkamer met keukenhoek, 2 slaapkamers, elk voorzien van een vaste wastafel, geheel betegelde douche met toilet, aparte berging. In overleg te aanvaarden. Koopsom ƒ130.000,voor het ge heel. Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninggids wordt U op aanvraag toegezonden. P. C. BRANDSEN, Makelaar - Taxateur te Den Burg,. Schilderweg B 46, Postbus 87, telefoon (02220) 3025 - 3429.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 3