I Hugo Claus'' in De Koning-hal AGENDA Ci Donderdag 1 maart Textant wil nieuwe filmclub oprichten ELECTROHUIS Lusten en lasten van de hond Beheerdersechtpaar voor „Starkenburgh" Nieuwe wandelseizoen van start Doorgaan autocross nog onzeker Automobielbedrijf Jan Reij bestaat halve eeuw Valse brandmelding Deze zomer weer kunst- en antiekmar in Oudeschild Ook dit jaar wcerl kledingaktie Weekenddiensten a Kerkdiensten - - - .V--.V Donderdagavond 1 maart zal in het kader van de Culturele Jeugdserie voor het voortgezet onderwijs door het uit Drachten afkomstige toneelgezelschap „De Noorder Compagnie" in de Burge meester De Koninghal het toneelstuk „Suiker" van de Vlaamse schrijver Hugo Claus worden opgevoerd. Buiten de scholieren wordt gerekend op veel an dere belangstellenden. De voorstelling begint om 20.00 uur. Als er voldoende belangstelling is, gaat Textant weer een nieuwe filmclub samenstellen. De vorige filmgroep is niet bepaald een succes geworden, maar dit lag waarschijnlijk aan het feit, dat er in het begin niet duidelijk was afge sproken wat de groep zou gaan filmen. Daarom heeft Textant deze keer van te voren overlegd welke zaken in de nieu we film centraal moeten staan. De ge dachten gaan uit naar een soort docu mentaire over een Texelse probleem, zoals de financiële problemen waar cul turele zaken mee kampen, sociale en maatschappelijke problemen, toeristi sche problemen enzovoort. Voor deze documentaire, die overi gens artistiek gezien ook nog wel te pruimen moet zijn, heeft men de be schikking over twee uitstekende film camera's met vele mogelijkheden. Er kan onder andere gefilmd worden met vijf verschillende snelheden. Bovendien kan gebruik gemaakt worden van een viewer, een plakpers, een projektor en een band- en cassetterecorder. Mocht de toekomstige filmgroep op moeilijkheden stuiten, dan worden deskundigen, zoals een maatschappelijk werker of een film regisseur, geraadpleegd. Belangstellenden kunnen donderdag avond, 1 maart, om acht uur in 't Asiel terecht voor de samenstelling van de groep en de eerste besprekingen. Tij dens deze bijeenkomst zal tevens 'n on derwerp gekozen worden. De avond is geheel vrijblijvend en dient ter kennis making met elkaar, de probleemstelling en de apparatuur. Als genoeg mensen na deze avond besluiten om met de flimgroep mee te gaan doen, zal binnen kort met het maken van de documen taire begonnen worden. Het inschrijf geld bedraagt ƒ1,50 om de kosten enigs zins te dekken. Iedereen tussen 17 en 25 jaar is van harte welkom. „Suiker" is gebaseerd op de tekst van de gelijknamige novelle die Claus in 1952 schreef nadat hij in 1947 in Noord- Frankrijk zich begeven had tussen de arbeiders die daar in grote eenzaam heid werkzaam zijn. In 1958 werd het stuk voor het eerst opgevoerd door het Rotterdams Toneel met Ina van Faassen in een van de hoofdrollen. De kritici ontvingen het rauwe, realistische drama vrij goed en het stuk werd dan ook vele malen heropgevoerd en door ver scheidene vooraanstaande toneelgezel schappen op het repertoire gezet. Sinds oktober 1972 heer de Noorder Compag nie het op het programma staan. De Noorder Compagnie hoopt dat de opvoering van „Suiker" een aanleiding zal zijn om na te denken en te discus siëren over wat er zit achter het ro mantische verhaal van Claus. Wat zijn de gevolgen van de manier waarop wij werken en leven? Kiezen de mensen dat zelf of wordt lijdzaam toegestaan dat een aantal rijke mensen, dat voor hen uitmaakt? Het is een kwestie van kie zen; óf de mens wil alles zoals het is, óf er moet ingegrepen worden om een ei gen keus te maken. Dat is het boeiende thema dat in „Suiker" centraal staat. De Noorder Compagnie voerde enige jaren geleden, eveneens in de Burge meester De Koninghal, met groot succes het stuk „Van muizen en mensen" op. Een scène uit Suiker". Op de soldaten- slaapzaal zitten van links naar rechts de acteurs Roel Nijboer, Rutger Hauer, Hero Muller en Robert Sobels. Er Aardleidingen en bliksembeveiliging Brieven v»n Uien - bvll.n v«r*fttwocrd*C£M4 ren de red.lUe'JJTC? De ene buurman (of buurvrouw) heeft een hond; de andere buurman heeft de stront. Dat rijmpje schoot me in ge dachten toen ik zag dat voor,de zoveel ste keer mijn tuintje aan de Tjakker- straat („Dead end Street of the 99 hou ses") werd bevuild door een der vele honden hier in de omgeving. Wie een hond of ander huisdier neemt, overziet niet altijd de konsekwenties met als ge volg veel ergernis. Men moet weten dat een hond geneigd is zijn uitwerpselen te deponeren buiten zijn „eigen" terrein, dus vaak bij de buren. Tenzij men het dier werkelijk uitlaat en niet zomaar gemakshalve een eind laat rond zwerven. Het is ergerniswekkend hoe onverschillig mensen op dat gebied handelen. Uitzonderingen bevestigen deze „regel" waarbij ik denk aan de heer en mevrouw Ambriola die hun twee hondjes telkens pijnlijk nauwgezet een eind buiten Den Burg uitlaten. Er ger nog dan het bevuilen van ander mans erf (het is geen gezicht, die drollen tussen juist ontluikende crocussen is de schade die de loslopende honden straks weer zullen toebrengen aan de schapen en lammeren. Ook de liefste hond kan zich tot een hartstochtelijk schapendoder ontpoppen als hij eenmaal de smaak te pakken heeft. Als algemene regel zou ik willen stellen: wie een hond heeft moet in staat zijn het dier voort durend in het oog te houden. Wie dat niet kan, handelt onmaatschappelijk. Bob Kuijper, Den Burg Donderdag 22 februari Den Burg, zaal Doopsgezinde gemeente, 20.00 uur, voordrachtskunstenares Liesbeth Veendorp voor plattelands vrouwen. De Cocksdorp, hotel De Hoop, 20.00 uur, bijeenkomst met verrassingen van plattelandsvrouwen. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „De inbreker". Vrijdag 23 februari Den Burg, City theater, 20.00 uur, „De inbreker". Oosterend, bedrijf Gebr. Smit, Kaaps- weg, 10.25 uur, startpunt boerderijen- tocht 1973. Den Burg, fanfaregebouw, 20.00 uur, revuegroep Schoonoordsingel voor le den. Den Burg hotel De Lindeboom-Texel, 20.00 uur, lezing A. Rozeboom voor het Nut, over de politie. Den Hoorn, De Waldhoorn, 20.00 uur, uitvoering KTF-DEK. Zaterdag 24 februari Den Burg, City theater, 20.00 uur, „De inbreker". De Koog, De Buteriggel, 20.00 uur, De Duinkanters met De Snoek. Oosterend, De Bijenkorf, 20.00 uur, uit voering muziekvereniging Excelsior. De Waal, De Wielewaal, 20.00 uur, 't Amateurtje met „Goei reis, Kruimel". Zondag 25 februari Den Burg, City theater, 15.00 uur, „De inbreker". Den Burg, City theater, 20.00 uur, „De inbreker". Maandag 26 februari Den Burg, City theater, 20.00 uur, „De inbreker". Dinsdag 27 februari Den Burg, City theater, 20.00 uur, „De inbreker". Oosterend, De Bijenkorf 14.30 uur, films over Texel voor de bejaardensocie- teit. TENTOONSTELLINGEN Tot en met 27 februari Den Burg, expositieruimte raadhuis, „Prentpraat". Openingstijden: iedere werkdag 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Iedere donderdag Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur, filmgroep (Textant). Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur, bijeenkomst klaverjasclub. Iedere vrijdagavond Den Burg, „Olympic", 20.00 uur, biljart club „De Graaf". Oosterend, „De Bijenkorf", 19.30 uur, bijeenkomst modelbouwclub. Iedere maandagavond Den Burg, gebouw Groene Kruis, 20.00 - 21.30 uur, openstelling informatiecen trum en middelendepot NVSH. Trimmen Zaterdag 14.00 uur en dinsdag 14.00 uur trimmen bij „Dennenoord". Bejaardenomrocp. Elke maandag- en donderdagavond om 18.30 uur. Met o.a. verzoekplaten en verjaardagen. De heer M. Smit en zijn echtgenote zijn benoemd tot beheerdersechtpaar voor het complex bejaardenwoningen „Starkenburgh". Het echtpaar neemt de taak over van zuster Heijmink die per 1 maart naar elders vertrekt en zal per 18 maart de dienstwoning bij het complex betrekken. In de tussentijd zal de Stichting Bejaardenzorg Texel voor vervanging zorgen. Het echtpaar Smit heeft tot taak 's avonds en 's nachts de alarminrichting te bewaken en zonodig hulp te verlenen in de meest ruime zin, wat betekent dat de bejaarden een wil lig oor zullen vinden voor hun proble men en dat zij over contactpersonen be schikken die hen de juiste weg kunnen wijzen. Op de desbetreffende advertentie heeft de Stichting Bejaardenzorg Texel een tiental sollicitaties gehad. Doorslag gevend bij de benoeming was het feit dat mevrouw Smit ruime ervaring heeft als verpleegster en wijkverpleegster. De contactcommissie van „Starkenburgh" heeft reeds met het nieuwe beheerders- echtpaar kennis gemaakt. Naar verluidt hebben de bejaarden een goede indruk gekregen. Het is dan ook te verwachten dat de moeilijkheden die zich rond het beheer van „Starkenburgh" hebben voorgedaan uit de weg zijn geruimd. De heer Smit is ambtenaar bij de afde ling bouw- en woningtoezicht van de gemeente. Hij blijft deze funktie nor maal vervullen. De winterserie van de wandelsport vereniging „Het Gouden Boltje" is nau welijks achter de rug of het nieuwe wandelseizoen wordt alweer aangekon digd. Zondag 4 maart wordt de traditio nele openingswandeltocht gehouden. Er wordt deze keer gestart in Oudeschild, vanuit het Stoombootkoffiehuis op de haven. De wandelaars kunnen daar van 13.00 tot 14.00 uur terecht. Gekozen kan worden tussen afstanden van 10 en 15 kilometer. Vóórinschrijving is mogelijk tot za terdag 24 februari 18.00 uur bij de heer H. Ploeger, Beatrixlaan 66 of (telefo nisch) bij de heer C. A. de Grave, Wes- termient (02220) 3552. In dat geval be talen junioren (t.e.m. 15 jaar) ƒ1,25 en senioren (16 jaar en ouder) ƒ1,50. Wacht men met inschrijven tot de start, dan wordt het inschrijfgeld voor beide ca- tegoriën verhoogd met ƒ0,50. Op vrijdag 23 februari (heden) wordt in hotel „De Zwaan" de ledenvergade ring van „Het Gouden Boltje" gehou den. Gehoopt wordt op de belangstelling van vele wandelaars; aanvang 20.00 uur. Het doorgaan van de autocross van de MAB-club op 15 juli en 5 augustus is minder zeker dan uit ons verslag in de vorige krant kon worden opgemaakt. Het bestuur van de MAB-club liet ons weten dat de onderhandelingen met de gemeente nog in volle gang zijn. Welis waar ziet het er naar uit dat de ge meente met een lager percentage ver makelijkheidsbelasting genoegen zal ne men, maar het staat nog allerminst vast dat club en gemeentebestuur tot over eenstemming zullen komen. De MAB- club verlangt verlaging van het aandeel belasting van een derde naar een zesde. Het is de vraag of B. en W. zo ver wil len gaan, maar het MAB-club bestuur is vol optimisme. In verband met de or ganisatie is het wel noodzakelijk dat vóór 1 april overeenstemming wordt be reikt. Donderdag 1 maart is het vijftig jaar geleden dat de heer Jan Reij te Den Burg zijn automobielbedrijf begon. Ter gelegenheid van dit gouden jubileum houdt het bedrijf (Waalderstraat 15) „open huis" van 14.00 tot 21.00 uur. Fa milie Reij en medewerkers hopen daar vele klanten en andere relaties te kun nen begroeten. De brandweer rukte woensdag uit op een melding dat in de Muy een duin brand zou zijn. Er was niets aan de hand. De melding was gedaan door een kinderstem. Dit is al eens eerder ge beurd. Toen werd doorgegeven dat in de buurt van Bos en Duin een bosbrand woedde. De brandweer verzocht ons er nog eens op te wijzen, dat men bij het melden van brand zijn naam moet noe men en voorts de plaats van de brand duidelijk moet aangeven. Dat het door geven van een valse melding zeer laak baar is, behoeft nauwelijks betoog. iati' ,hoorzittiJD0( bij Donderdag 1 maart UU1 bt am Br C I. b afn 100 30, OUDESCHILD Omdat de er|£ll gen vorig jaar gunstig zijn gcwi het de bedoeling in het komende seizoen weer kunstmarkten te seren op het terrein bij de molt Oudeschild. Niet alleen kunstpnx maar ook antiek zal aan de man gebracht. Men is voornemens de ten om de veertien dagen te hi telkens op zaterdag. Hoeveel markten zullen worden gehouden onderwerp van discussie. Om al langhebbenden en geïnteresseerd de gelegenheid te stellen hun men geven wordt donderdagavond 1 een „hoorzitting" gehouden in 1 Corner aan de De Ruyterstraat, ai 8 uur. Ieder die kunstprodukten i poseren wordt verzocht aanwezig om over de gang van zaken en de waarden te praten. Ook kunstei van het vasteland zijn welkom. Het is de bedoeling ook dit ji heel Texel afgedankte kleding ei den in te zamelen ten bate van de ing Mensen in Nood. Zoals beken ng een dergelijke aktie vorig jaar ees scl tant succes. Er waren twee vracjk) gens nodig om alle kleding van af te voeren. Nu de schoonmaakt: dert is de kans groot dat weer vt gedankte kleding in de vuilniszi ir verdwijnen. Het behoeft geen dat het meer voldoening geeft de te bewaren. Begin april zal alles w ingezameld en verzonden. Ook nt ken alle vrouwenverenigingen mee. lei Uitsluitend voor spoedgeval— van zaterdagmorgen 8 uur t maandagmorgen 8 uur Dokter J. B. SEEGERS, Den Bui (02220) 2039. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur l| maandagmiddag 13.00 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (0222D|f DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 18.00 ui maandagmorgen 8 uur J. BEEKMAN, De Waal, telefoon 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslaehtingen in de van 24 februari tot en met 2 tel. 2182, b.g.g. telefoon 2663. CONSULTATIEBUREAU VI ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beui worden op 'het bureau verwacht tijden, dat hun eigen huisarts i heeft. Deze tijden zijn als volgt Dokter Siebinga,. dinsdag 27 fe! om 14.00 uur. Dokter Barnard, woensdag 28 fet om 13.30 uur. E.K. KERKDIENSTEN weekend 24 en 25 februari IS Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 en 10.30 uur De Koog: zondag 10.30 uur Oudeschild zondag 9.15 en 19.00 Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 en 10 Oosterend: zaterdag 19.30 uur PROTESTANTSE KERKDIENS Zondag 25 februari 1973 HERVORMDE GEMEENTE! Den Burg 10 uur ds. Mulder De Cocksdorp 10 uur Eerw. hej Loerakker, maandcollecte Den Hoorn 19.30 uur ds. Waardenf H. Avondmaal De Koog 10 uur ds. Waarde nburg# H. Avondmaal De Waal 10 uur in De Koog Vertrek om 9.45 uur vanaf dl Oosterend 9.30 uur ds. De Gier f Maandcollecte kerkvoogdij Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier| Maandcollecte kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERKS Den Burg 10.00 uur Kand. Louw uit Amsterdam 19.00 uur kand. Louw Oosterend 10.00 uur ds. Kruithof 17.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEEN] Oosterend 10.00 en 16.00 uur dicffll Woensdag 28 februari Oosterend 19.00 uur ds. H. Lig DOOPSGEZINDE GEMEEN^f j Den Burg 19.30 uur ds. Kuitse TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,95, elke regel meer ƒ0,65. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4% BTW. Te k. gevr. elektr. bak- oventje. Br. onder nr. 638 bur. Tex. Crt. Voor potgrond, compost en turfmolm. Aankoop Centrale Texel Verhuizingen door ge heel Nederland. Fa. A. Kievit Zn., telefoon 02220-2525 Tijdens de aut< zaterdag 3 maart kind den leuke Autobedrijf Jan Waalderstraat 15 Ai na I Op reis of op vi Dan eerst naar zenboetiek, Weve 26, Den Burg - Tc (02220) 3408

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2