let geluk in de schaduw" Drink louter Kabouter Yeehouderijdag 1973 &NDBOUW en VEETEELT:, (M) Boekenweek. BOEKENWEEK met gratis boek Burgerlijke stand SPORTPROGRAMMA Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 23 februari 1973 briek voor Oniln' rriljifilii* >ail (.roniii>;rti lt tweede gedeelte van de Veehou- |dag bestond uit de ledenvergade- ■van de K.I.-veremging Texel en de Bveefokvereniging Texel de ledenvergadering van de K.I.- Lging gaf de voorzitter, de heer J. fcreijer, allereerst een overzicht van tng van zaken. Imemoreerd werden de gunstige re- |ten met de stieren Keimpe 33 en 3;s Adema. Een illustratie daarvan |de vele bezoeken van bestuursleden [K.I.-verenigingen van de vaste wal |eden van fokkerclubs. Met name l genoemd het bezoek van 4 inspec- 5 van het Rundveestamboek uit itc. rugkijkend op het 25-jarig jubileum c voorzitter er zijn teleurstelling uit, dat het bezoek van leden op ecenptie niet groter was. Dank gebracht aan de veehouders op de ij ven, die herhaaldelijk klaar moes- taan voor het bezoek van „de over- voor het bezichtigen van nakome- 1n van Keimpe 33 en Tonia's Adema werden woorden van dank gespro et de inseminatoren. Dank zij hun us werken is het bevruchtingsper- fcge in de vereniging nog altijd goed. n minder verheugend feit ide voorzitter de moeilijkheden het invriezen van het zaad van To- Adema. Het bestuur heeft beslo- >m 50 dieren van leden van de ver- ng gratis te insemineren met inge- ?n zaad van Tonia's Adema om op oogte te komen van de resultaten dit zaad. s een onaangenaam punt werd ge ld, dat de K.I. vereniging Noord- tnd-Noord het besluit had genomen [oor zaad van hoogwaardige stieren lieden van andere verenigingen een r tife prijs van ƒ30,te vragen. Tot nu Tvas dit ƒ10,Het bestuur van de jlse vereniging heeft gemeend daar- moeten reageren met een verho- van ƒ10,tot ƒ40,voor zaad van lieren Keimpe 33 en Tonia's Adema. Overige zaken t bestuur stelde voor het bedrag nseminatie in 1973 gelijk te hou- iaan dat van 1972. rder heeft het bestuur besloten om Keimpe 33 geen zaad meer te ver- n buiten de provincie om de moge- ;id te krijgen een flinke voorraad van deze stier aan te leggen. de bestuursverkiezing werd de Jn. Huisman herkozen. De heer P. (in informeerde naar de kansen op met K.I. verenigingen aan de vaste jVoorzitter deelde mee, dat het be- op dit moment de noodzaak van minder zag. heer F. J. Bakker was van me- dat de gunstige financiële gang van bij de vereniging aanleiding kon om bepaalde aktiviteiten te ont- Hij dacht hierbij aan cursus den op het gebied van de fokkerij, zitter deed de toezegging hierover :t bestuur te praten. Daarna volgde ing van de ledenvergadering. Vergadering Rundveefokvereniging bijeenkomst werd hierna voortge net de ledenvergadering van de veefokvereniging Texel, voorzitter, K. Zuidewind, wees in •peningswoord op de goede uitkom- op de melkveebedrijven. Dit dank fc goede melkprijs en de hoge vlees- fen |k de resultaten met de Rundvee fokvereniging zijn verheugend. De ver eniging neemt onder de verenigingen in Noordholland op het moment weer een goede gemiddelde plaats in. Als gevolg van stijgende lonen ziet het bestuur zich genoodzaakt de omslag voor 1973 te verhogen. De omslag zal nl. van ƒ40,per bedrijf op. ƒ50, moeten worden gebracht, terwijl het be drag per gecontroleerd dier van ƒ24, op ƒ26,zal moeten komen. Het be stuur is van mening, dat het billijk is een reduktieregeling toe te gaan pas sen voor de grotere bedrijven. Bij een groter aantal dieren dan veertig zal voor de „boventallige" een reduktie van ƒ10,per dier worden gegeven. Over dit voorstel van het bestuur ont stond enige discussie. Enkele leden wa ren van oordeel, dat voor bedrijven, waar de melkcontrole via de milcoscoop werd uitgevoerd een reduktie voor de boventallige dieren minder juist was. In gevallen, waarin containers aanwezig zijn is de reduktie veel meer op z'n plaats. Uiteindelijk werd besloten het bestuursvoorstel ongewijzigd te aan vaarden. Een uitvoerige discussie werd op gang gebracht door een verzoek van één der leden om de zg. computerlij sten sneller bij de leden te bezorgen. In de discus sie bleek, dat diverse leden het een be zwaar vonden, dat de uitslag van de controle pas geruime tijd later bij de veehouder kwam. Een aantal leden meende dit te kun nen oploss endoor extra-blad in het melkmonsterboekje, dat na de monster- name op het bedrijf kan worden achter gelaten. Een aantal leden bleek geen behoefte meer te hebben aan het boekje, waarin de uitslag van de melkcontroles zijn vermeld. Zij waren van mening, dat met de computerlijsten een volledige docu mentatie aanwezig was. Deze opmerkin gen waren voor één der bestuursleden aanleiding voor te stellen, dat alleen voor leden, die de wens daartoe te ken nen gaven nog een monsterboekje zou worden gehandhaafd. Een aantal leden kon het hiermee niet eens zijn. Zij voel den meer voor een regeling, waarbij leden, die geen prijs meer stelden op het boekje dit door zouden moeten ge ven. Tot een definitieve beslissing kwam het niet. Het bestuur zal zich nader be raden. De bestuursleden K. Zuidewind en H. Tjepkema werden herkozen. van vrijdag 23 februari t/m zaterdag 3 maart en speciale uitgave" in de Parkstraat bij van 14 tot en met 20 februari 1973 Geboren: Marco Adrianus, zv. Adri- anus van der Knaap en Marene S. van Beek; Mike, zv. Jan C. Dijker en Alida G. Baker; Gertrude, dv. Jacobus de Gier en Dora G. te Winkel; Robbert Hugo, zv. Willem Grisnigt en Amelia K. Koning; Elza Miranda, dv. Teunis Huisman en Gerbrandina Wuis; Wouter, zv. Nicolaas T. Welboren en Grietje ter Steege. Ondertrouwd: Wilhelmus J. M. Koo- men en Carolina L. Moonen; Robert Verbeeke en Carla C. Welboren. Overleden: Teije Haarsma, oud 82 jaar, wonende te Den Burg; Cornells J. Huisman, oud 65 jaar, -wonende te De Waal; Pieter Grisnich, oud 85 jaar, wo nende te Den Burg; Pieter J. Gieles, oud 63 jaar, wonende te Den Burg. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 25 februari op om 7.35 uur en gaat onder om 18.12 uur; 28 februari op om 7 29 uur en onder om 18.17 uur. Maan: 25 febr. L.K 5 maart N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 23 febr. 11.51 en 23.59; 24 febr. 12.10en— 25 febr. 0.24 en 12.40; 26 febr. 1.03 en 13.29; 27 febr. 2.03 en 14.41; 28 febr. 3.24 en 16.06; 1 mrt 4.50 en 17.32; 2 mrt 6.04 en 18.43; 3 mrt 7.04 en 19.41. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. ZATERDAG 24 FEBRUARI Afdeling Noordholland: Bergen-Oosterend (Z), 14.00 uur Junioren: Helder A2-Texel Al, 14.00 uur O'end Al-Breez. Boys Al, 14.30 uur Tex. Boys Bl-N.Niedorp BI, 14.30 u. Con Zelo B2-0'end BI, 14.30 uur De Koog Bl-N.Niedorp B2, 14.30 u. Texel Cl-SRC C2, 14.30 uur Tex. Boys B2-0'end B2, 13.15 uur Pupillen: Afdeling A: Oosterend b-Texel a, 13.30 uur Tex. Boys b-Oosterend a, 12.00 uur De Koog a-ZDH a, 13.30 uur Tex. Boys a-Texel c, 15.45 uur Afdeling B: Oosterend c-Tex. Boys c, 12.00 uur Texel e-Tex. Boys d, 14.30 uur ZDH b-Texel d, 14.00 uur Cocksdorp b-Tex. Boys e, 14.00 uur ZONDAG 25 FEBRUARI 4de klasse B KNVB: VVW-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.00 uur) Afdeling Noordholland: Cocksdorp-Con Zelo, 14.00 uur De Koog-Apollo '68, 14.30 uur Oosterend-ASV '55, 14.30 uur ZDH-Winkel, 14.30 uur Tex. Boys-Wiron, 14.30 uur Texel 2-Schagen 3, 14.30 uur HRC 5-Texel 3, 14.30 uur ZDH 2-Watervogels 4, 12.15 uur Tex. Boys 2-ZAP 6, 12.15 uur Succes 4-Oosterend 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) ZAP 7-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) HRC 7-De Koog 2, 14.30 uur Kaagvogels 5-Cocksdorp 2, 14.30 u. (vertrek boot 13.00 uur) Schagen 7-ZDH 3, 14.30 uur Wiron 3-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Junioren: Cocksdorp Al-DWOW A2, 12.15 uur SAMEN REIZEN: ZONDAG 25 FEBRUARI Oosterend 2 en Oosterend 3. Texel 4 en Cocksdorp 2. Texel 1 aparte bus. MEDEDELIN GEN S.V. Texel. Het eerste gaat naar koploper WW. Op Texel werd het een verdiende 30 overwinning. In de klei van Wervers- hoof zal het niet meevallen, maar we hebben vertrouwen in een goed resul taat. Het tweede speelt de laatste thuis wedstrijd tegen kampioen Schagen 3 en hier geven we Schagen de beste kansen. Texel 3, uit tegen HRC 5, geven we niet veel kans, want een HRC- elftal in Den Helder of op Texel dat is meestal een groot verschil in kracht. Het vierde moet, uit, winnen van ZAP, dan zijn de meeste degradatiezorgen voorbij en daar rekenen we dan ook maar op. Junioren Al moet uit naar Helder A2. Op Texel werd het een nederlaag; pro beer revanche te nemen. Junioren Cl ontvangt thuis SRC C2. Een van de sterkste elftallen in deze afdeling. Onderschat ze niet jongens. Ten C. Texelse Boys Als er niet te veel water meer valt, dan kan er zondag weer gevoetbald worden. Het eerste ontvangt om half drie Wiron. Een bekende tegenstander, waartegen alle zeilen moeten worden bijgezet. Als het even kan vrijdagavond zoveel mogelijk spelers op de training. Het tweede speelt, eveneens op eigen terrein, om 12.15 uur tegen ZAP 6. De A junioren zijn weer vrij. Zaterdag spelen de BI en B2 junioren ook op eigen terrein resp. om half drie tegen Nieuwe Niedorp BI en om 13.15 uur tegen Oosterend B2. Cl is vrij. Voor pupillenwedstrenden zie het programma en het kastje. Succes alle maal. Volgende week heeft het eerste weer eens een rustdag en speelt het tweede uit tegen Oudsluis en de A-junioren thuis tegen BKC. A.W. Z.D.H. Zondag speelt het eerste aan Den Hoorn tegen Winkel. Deze ploeg staat in de middenmoot en zal er alles aan doen om meteen goed resultaat naar huis te gaan. Jullie zullen dus geen gemakke lijke middag krijgen. Ga daarom met een goede instelling het veld in. De wedstrijd wordt geleid door de heer En- geringh en begint om 14.30 uur. ZDH 2 speelt om 12.15 uur tegen Wa tervogels 4. Als het tweede in z'n sterk ste opstelling het veld in gaat en zich voor 100% geeft kunnen beide punten in Den Hoorn blijven. Scheidsrechter is de heer F. Zwanenburg. ZDH 3 speelt om 14.30 uur tegen Schagen 7 in Schagen. We dachten zo dat beide punten wel mee kwamen naar huis. Er is geen scheidsrechter aangewezen. Junioren Al zijn zondag vrij, terwijl junioren BI naar het sterke HCSC B4 uit Den Kelder gaan. Na een lange rust periode zal het niet gemakkelijk zijn om de punten mee te nemen. Scheidsrechter is de heer A. Riemens. Vertrek boot 13.00 uur. De pupillen zullen met een beetje ge luk wel in staat zijn enkele punten te behalen. Veel succes allemaal en hope lijk wordt er nu eens niets afgelast. De P. S.V. Oosterend Zaterdag spelen de senioren, als de terreinomstandigheden het toelaten, de uitwedstrijd tegen Bergen. Na de mati ge prestaties van de laatste wedstrijden, moet er nu toch weer eens een zege be haald kunnen worden. Aanvang 14.00 uur. Scheidsrechter is de heer E. Bos. De Al-junioren spelen thuis om half drie tegen Breezand Boys Al junioren. Hoewel Breezand Boys over een wissel vallige ploeg beschikt, moeten dit toch twee punten kunnen worden. Scheids rechter is de heer H. L. Ploeger. De Bl-junioren spelen uit tegen de B2-junioren van Con Zelo. Aanvang 14.30 uur. Hier houden we het op een puntenverdeling. De B2-junioren spelen een ingelast duel tegen de B2-junioren van Texelse Boys, wat wel een te zware opgave zal worden. Aanvang 13.16 uur. De Cl-junioren zijn vrij. Voor pupillen zie het programma el ders in dit blad en voor de opstellingen het kastje. Zondag speelt het eerste om half drie thuis tegen ASV '55 uit Venhuizen. Uit werd er verloren. Hopelijk wordt er re vanche genomen en worden er weer eens een paar punten behaald. Het wordt toch langzamerhand tijd. Scheidsrechter is de heer J. A. Droger. Het tweede speelt de belangrijke uit wedstrijd tegen Succes 4, dat in de thuiswedstrijd over een uitstekende ploeg bleek te beschikken. Dus het wordt oppassen. Aanvang 14.30 uur. Scheidsrechter is de heer D. Bakker. Het derde speelt ook uit en gaat op bezoek bij Wiron 3, wat wel een te zwa re opgave zal blijken te zijn. Maar ver koop jullie huid zo duur mogelijk. Aan vang 14.30 uur. Scheidsrechter is de heer T. J. L. Papo. Allemaal weer veel succes P.K. S.V. De Koog Junioren BI spelen deze keer tegen Nieuwe Niedorp B2 in De Koog om half drie. Van de wedstrijd valt weinig te zeggen en we wachten dan ook maar af. De Koog 2 komt om half drie in het veld tegen HRC 7. Deze uitwedstrijd zal wel een zware dobber worden, maar als met list en taktiek gespeeld wordt zit er op z'n minst een gelijk spel in. De Koog 1 zal waarschijnlijk het on derspit gaan delven tegen Apollo '68. Met de juiste inzet kan echter nog wel een gelijk spel verkregen worden. De wedstrijd wordt thuis gespeeld en be gint om half drie. D. door L. van Schooten ,.Dat heeft zij aan mij gezegd" ant- gdde Georgette zacht, geeft ze u ook verteld waarom. i mevrouw Van Schalye aarzelend, ze wilde niet onbescheiden zijn. prgette knikte. wat was dat dan?" vroeg me- iv Minnema nieuwsgierig. Vrgette kleurde, en juffrouw Dina het. Is mevrouw Minnema dat zo graag peten, moet ze zelf maar es naar jouw Borger stappen" baste ze. gaat ons niets aan. Ik denk niet ?vrouw Borger zal bedanken zon- pn heel ernstige reden". I anderen keken verbaasd en ge it, maar Georgette knikte nadruk- probeerde mevrouw Van Schal- *evrouw Borger kan het werk echt eer doen?" rgette schudde haar hoofd, rouw Van Schalye zal een ogen- n gedachten. Ja, hier zat wat ach- aar toch waarschijnlijk geen per- ijke kwestie, zoals ze eerst had ge- En mevrouwtje Van Doornink r blijkbaar alles van? Waren die zo intiem? Ze keek naar Georget- zicht en zag dat de Frangaise ont was 'n zeldzaamheid voor een die altijd zo haar reserve wist te ren. Hier zat iets achteren het ets ergs, iets ergs voor Trix Bor ger. Haar man? Opeens flitste een her innering door haar heen, ze hoorde de burgemeester aan tafel zeggen: die Jan Borger, ik weet het niet, maar er is iets met die jongen aan de hand. Hij loopt als een ouwe man. Mevrouw Waller en mevrouw Minne ma smoesden, juffrouw Dina stak met souvereine minachting haar getinte neus in de lucht. Mevrouw de presidente hernam de leiding. „We moeten wel onderscheid maken", zei ze nadenkend „tussen het lidmaat schap van mevrouw Borger van ons comité, en het vele werk, dat ze op zich nam, en dat ze dus blijkbaar niet meer kan doen. Dat mevrouw Van Doornink in principe (zei ze voorzichtig) bereid is dit over te nemen, vind ik geweldig. En daar ben ik haar bijzonder dankbaar voor. Maar ik vraag me wél af of het nodig is, dat mevrouw Borger ons clubje verlaat. Zij heeft altijd goede ideeën, ze was de ziel van iedere aktie. Vinden de dames het goed, dat ik eens naar haar toe ga en haar vraag of ze lid van het comité wil blijven, als mevrouw Van Doornink haar werk grotendeels over neemt?" Ze zag Georgette heftig knikken. „Dat lijkt me haast wel nodig ook, want mevrouw Van Doornink zal, voor al de eerste tijd, telkens weer de raad en het advies van mevrouw Borger nodig hebben" vervolgde ze beslister. „Lijkt mij een volkomen gezond stand punt" verklaarde juffrouw Dina na drukkelijk „wij moeten mevrouw Bor ger niet kwijt". Ziezo, dacht de burgemeestersvrouw, die slag is gewonnen. Georgette is na tuurlijk vóór, juffrouw Dina vóór, dan durft Minnema niet tegen te zijn, en Waller zal zich wel schikken. Ze zou het meteen maar doorzetten.ze had nog iets goed te maken van die uitgaansdag, Trix Borger zou merken dat ze er niet alléén maar was voor „het vuile werk". „Dat is dus aangenomen, dames?" Dan zullen we nu eens met elkaar praten, hoe we dat varkentje met de voetbal club zullen gaan wassen Nog vóór de burgemeestersvrouw was geweest, hoorde Trix het nieuws van Georgette, toen die de beloofde thee visite kwam brengen. De kinderen wa ren nog niet thuis, ze zaten samen voor de haard en genoten van de rust. „Jo doet het toch, nietwaar?" drong Georgette aan. „Al is het maar om mij. En dan kunnen we mooi samen „O ja" antwoordde Trix blij „ik doe het graag. Ik houd van dat werk, en als jij me nu een en ander uit handen neemt „Ik kan het alleen maar als jij me helpt" zuchtte Georgette, „ik sta er zo vreemd voor. Ik heb die avond gezegd dat ik het doen zou en ik zag mevrouw Van Schalye zo verwonderd kijken. Zouden ze denken dat ik er niet voor deug?" „Wat weten ze van jou?" glimlachte Trix. „Ze zien alleen maar je luxe bui tenkant, niet?" Er klonk een harde klap, een gedreun in de keuken, een soort strijdkreet. Georgette schrok. „Dat is Wietske" stelde Trix gerust. „Ze komt uit school. En ze gaat nooit ergens onopgemerkt voorbij, hoor". Wietske stormde binnen met een kleur als een boei. „Hierzo mams, die gekke knul van Wierda zat me achterna en hij wou aan m'n paardestaart.opeens stopte ze en staarde verbaasd naar de vrouw bij de haard. „Je hebt mevrouw Van Doornink toch wel eens gezien?" lachte Trix. „Dag mevrouw" zei Wietske verlegen. „Meteen zo tam als een muis" konsta- teerde Trix „nou en wat was er met die „knul" van Wierda?" Wietske begreep dat ondanks de aan wezigheid van zo'n hoogst aanzienlijke gast, het leven thuis op dezelfde voet voortging en luchtte haar hart over de medeleerlingen van mannelijke kunne, die haar altijd plaagden. „Ik meen me te herinneren" peinsde Trix hardop „dat diezelfde knul van Wierda jou gisteren twee gróte zoute droppen heeft gegeven". „Nou ja" bloosde Wietske met een on willige schouderbeweging. „Hij wou met me gaan, hierzo". „Wat is dat, als ie met je gaat?" in formeerde Trix. „Nou, dat je drop krijgt enzo, en dat ie André Bergsma op z'n gezicht slaat als ie me plaagt". „O juist, en nou plaagde hij jou". „Nou ja.'t scheen zo'n vaart niet gelopen te hebben. Georgette luisterde verbaasd, maar ook geamuseerd toe. En ze maakte ken nis met Erica, die haar vereerd de hand drukte en met Tom, die zo groot was als zij zelf en de baard al in de keel had. „Maar nu moet ik weg", zei ze, enigs zins beduusd van al die indrukken. Trix deed haar uitgeleide. „Kom eens met je dochters" noodde Georgette „dan zal ik ze es wat moois laten zien". „Ik geloof" lachte Trix „dat ik die uit nodiging op voorhand mag aannemen. Ze zullen verrukt zijn!" Ze waren verrukt, toen Trix ze, een week later, meenam naar het grote huis van de Van Doorninks. En Trix keek verbaasd naar een Geor gette, die ze nog niet kende, die met Erica discussierde over kleren en mode en haar een prachtige Franse modeplaat cadeau deed, en die Wietske verrukte met een kleurige kralenketting, Cyril, de prachtige barzoi, kwam ook eens neuzen en vleide zich tevreden aan Eri ca's voeten. Trix keek de grote kamer met de vele bloemen, de artistieke meubels en de kunstvoorwerpen rond. Een paleis, dacht ze, een museumhet huis lééft niet zonder kinderen. En ze begreep toen ook Georgettes gemis, die ijverig aan 't proberen was hoe Wietske die ketting nu het best kon dragen, enkel- en4ang of driemaal-om-de-hals. „Kom jullie nog eens?" vroeg Geor gette bij het weggaan. Ze beloofden het maar al te graag Het leed drong al dichter op het ge zin Borger aan. De verschijnselen van de ziekte, die dokter Waller genoemd had, werden al duidelijker. Jan ging naar een specialist, en nog naar een andere specialist. Hij leefde een tijdlang op dieet, werd ge- elektriceerd, maar er waren geen teke nen van verbetering en Trix werd al meer overtuigd, dat dit een ziekte was, waarvan hij niet meer genezen zou. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 5