AGENDj Sint Jan boeide met leuk blijspel Automobielbedrijf Jan Rey bestond halve eeuw Moeder en kind-gymnas Zuster Heijmink neei afscheid van „Starkenbui Damesgymnastiekafdeli gesplitst SPORT EN SPEL in het afgelopen weekei Granaat gevonden Verkoping handwerken bejaarden levert ƒ150,op Aanrijding op de Waalderstraat Garantieverlening goedgekeurd Hoornder feest blijft bestaan „Amateurtje" treedt op voor bejaarden Oudesehild Jaarvergadering „De Wielewaal" Succes- Bakker, iren een Bennekora. Woensdag 7 maart Den Burg, 't Asiel, 20.00 uur, „He zicht" van Ingmar Bergman. Dondrdag 8 maart Den Hoorn, school, 11.00 uur, moedflr 1 kind gymnastiek. Oudeschild, 't Skiltje, 20.00 uur, to le voorstelling voor bejaarden. Jen Hoorn, Ons Huis, 20.00 uur, gemeenteavond. Den Burg, Casino, 20.00 uur, mi ,,Dag ouwe tied" voor bejaardenjTn Vrijdag 9 maart De Waal, De Wielewaal, 20.00 jaarvergadering Stichting Dorp De Wielewaal. Iedere dinsdagavond Den Burg, hotel ,,De Zwaan", 2O.0i| bijeenkomst biljartclub. Iedere woensdag Den Burg, ,,'tAsiel", 20.00 uur, dATi' sie (Textant). Iedere donderdag Den Burg, Muziekschool, Parks 14.00 - 16.00 uur, legpuzzeltheei Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur, film< (Textant). Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.05 bijeenkomst klaverjasclub. Bejaardengymnastiek en -zan{ Den Burg, „Casino", woensdags, uur gymnastiek. Den Burg, Landbouwschool, woen 15.00 uur, zang. Trimmen Zaterdag 16.00 uur en dinsdag uur trimmen bij „Dennenoord", foor Bejaardenomroep. Elke maandag- en donderdagavon 18.30 uur. Met o.a. verzoekplat; verjaardagen. DEN HOORN De sportverec ZDH begint donderdagmorgen tuss en 12 een gymnastiek-uur voor ro en kind. De leiding berust bij de Han Brusselaars. De bedoeling kind vertrouwd te maken met zich in en om de gymnastiekzai speelt. Om hiervoor in aanmerking te k moeten de kinderen wel kunnen Kinderen van 1% tot 4 jaar k meedoen. Wie donderdag nog niet of nadere inlichtingen wil, kan I naar mevrouw H. Bruin-Bakker, foon 295, of naar mevrouw E. L Bouwman, telefoon 394. Tijdens een gezellig samenzijn recreatiezaal heeft zuster Heijmic scheid genomen van „Starkenbu Na een toespraak van de heer A. bood deze haar een foto van Texel Zuster Heijmink is inmiddels naar stelveen vertrokken. DEN HOORN De damesgymrn afdeling van de S.V. Z.D.H. is do grote toeloop van nieuwe leden ge in twee groepen: één op dinsdag, van 9.00 tot 10.00 en één op wo avond van 9.15 tot 10.15 uur. Nieuwe leden zijn welkom. heeft het leeuwendeel van zijn werk overgedragen aan Theo Reij die al sinds 1954 in het bedrijf werkzaam is. Hij heeft vertrouwen in de toekomst. Angst dat de markt op Texel snel zal zijn ver zadigd heeft hij niet, in tegendeel. Op de laatstgehouden Rai bleek 1%> van het (record) aantal bezoekers koper te zijn. Wat zich nu landelijk aftekent, zal over enkele jaren op Texel realiteit zijn. Tot dusver is tenminste altijd gebleken dat Texel enkele jaren bij de landelijke ontwikkeling achter op komt. De markt voor zeer grote, luxueuze auto's is op Texel bepaald niet groot. De kleineree en middenklassers gaan vlot van de hand. iFord-wagens als Taunus en Cor tina waren op Texel bestsellers. Gas Zoals de meeste garagehouders ex ploiteert garage Reij ook een benzine station. Een bijzonderheid is dat Jan Reij 13 jaar geleden als eerste met de verkoop van LPG-gas begon. Aanleiding was de aanwezigheid op Texel (in ver band met de ruilverkaveling) van GMC- vrachtwagens die op gas liepen. De gasverkoop aan Texelaars is niet spec taculair gestegen ('t is alleen rendabel voor wagens die per jaar veel kilome ters maken) maar in het seizoen wordt een hoeveelheid LPG-gas aan toeristen geleverd die de hoeveelheid geleverde benzine dicht benadert. 43C ondernemers -aktiviteiten Op 1 maart 1923 nam Jan Reij het rij- vvielzaakje van Hannes Hillcnius aan de Waalderstraat over en begon voor zich zelf, na ruim tien jaar te hebben ge werkt als knecht bij smederij Smit. Dat was op zijn 23e verjaardag. Dank zij hard werken en goudeerlijk zakenbeleid groeide het bedrijfje in de loop der ja ren uit tot een automobielbedrijf met een klinkende naam. Het 50-jarig be- staansjubileum werd donderdag j.l. ge vierd. Dat was op zich zelf iets opmer kelijks want Jan Reij, zuinig en be scheiden, houdt niet zo erg van show. Maar een gouden jubileum kon hij toch moeilijk ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom werd donderdag „open huis" gehouden voor de klanten en andere re laties. Van de gelegenheid om de familie Reij te feliciteren werd door velen ge bruik gemaakt. Donderdag werden er zo'n 400 geteld en er werden 106 bloem stukken bezorgd, een voorraad die voor een bloemenzaak niet zou misstaan. Ter gelegenheid van het feest was een uit gebreide show van Ford- en BMW-au- tomobielcn ingericht en hapjes en slok jes waren in ruime mate aanwezig. Er moeten nu op Texel zo'n 2300 au to's rondrijden, maar toen Jan Reij be gon waren het er niet meer dan drie plus een motorfiets. Aanvankelijk hield Jan Reij zich nog voornamelijk met smidswerk (reparatie van landbouw werktuigen e.d bezig. De eerste Fords werden omstreeks 1926 verkocht. Later werd Jan Reij Chevrolet-dealer maar na de oorlog werd het weer Ford. Aan dit merk werden naderhand nog BMW, Hanomag en Landrover toegevoegd. Het bedrijf groeide uit zijn jasje. Gelukkig waren er genoeg mogelijkheden tot uit breiding. Dat gebeurde in meerdere etappes. In 1947 kwam de grote garage tot stand en ruim tien jaar later werd ook aan de andere kant van de straat begonnen toen daar de tot showroom en smeerstation verbouwde stopschuur, overgenomen van mevrouw G Keijser- Rab, in gebruik werd genomen. Een tiental autoboxen werd gebouwd achter het bedrijf, te bereiken via de Burger- houtstraat. Jonge kracht Jan Reij (73) is nog altijd aktief maar Er mag dan sinds enkele jaren een carnavalsvereniging op Texel aktief zijn; de oudste rechten voor wat be treft het organiseren van carnavalsfc- stijnen heeft toch de toneelvereniging Sint Jan. Traditiegetrouw had de ver eniging ook dit jaar voor het weekend voorafgaande aan de veertiendaagse vasten een in de carnavalssfeer passend stuk op het programma staan. En ook dit jaar was ondanks concurrentie elders de belangstelling zeer groot. Men werd niet teleurgesteld. Het tien tal spelers bracht „Zonder haar in de twijfelaar" van Franz Schaurer en deed dat lang niet slecht. Het fraaie verhaal gaat over twee on dernemende Tirolers, Wolfgang Brunin- ger en zijn schoonzoon Steffi. Ze drijven een door toeristen druk beklante souve nirshop. De zaken laten zich nog beter aanzien als ze ook hoeden gaan verko pen. Als de heren wat al te vriendelijk worden voor de dames die bij hen hoe den komen passen (en de dames op hun beurt voor hén!) leidt dat tot echtelijke twisten. Naor het voorbeeld van een va kantiegast wordt besloten gescheiden te gaan slapen ter verbetering van de toe stand en ter opfrissing van het huwe lijk. Dat is het begin van een eindeloze reeks misverstanden die de loop van het verhaal verder beheersen. viel niet alleen op door zijn flitsende spel, maar ook door de uitstekende mi miek. Zelden hebben we iemand zo overtuigend echt' horen schaterlachen. Als de hardvochtige, argwanende echt genote Liesbeth zagen we het mevrouw Net Keesom-Logman heel goed doen. Mevrouw Nel Verwey-Koene als Wolf gangs dochter bleef daar nauwelijks bij achter. Ze vormden een goed op elkaar ingespeeld duo en een goed decor waar tegen de heren hoofdrolspelers hun grollen konden laten afsteken. Heel ent housiast speelde de heer Dick Witte als de hoedenverkoper Pfiff. Het enige wat men op hem zou kunnen aanmerken is dat hij met wat meer nuance zou kun nen optreden. Af en toe een wat andere toon zou verkwikkend zijn. Dan zagen we nog de heer Jan Moens als de va kantieganger Bruno Geiger. Goed! Dat ook Janny de Haan, als mevrouw Gei ger, veel van haar rol zou maken, viel te verwachten. Zij kan tot de beste spe lers van Sint Jan worden gerekend. Mej. Willy Moerings, als de naar mannen smachtende Dorotheo Klabatt akteerde met het gewenste raffinement, maar was kennelijk bang voor overdrijving. Mej. Gerry van Steeg deed het leuk als Margit Zimmerman maar mag nog wel iets brutaler worden. In een stuk als dit overdrijft men met zo gauw. Dat geldt nog meer voor Hans Zijm, als Han Vier- Vaardig spel Vooral dank zij het vaardige spel van de hoofdrolspelers kwam het stuk goed uit de verf. De heer Willem Witte was geknipt voor de rol van Wolfgang Bru- ninger, eigenaar van de souvenir-win kel. Zo mogelijk nog beter deed de heer Wim Keijzer het als zijn schoonzoon. Hij EIERLAND Maandag werd ten zuidwesten van de Vuurtoren een gra naat gevonden van 35 cm lengte en met een doorsnee van 10 cm. Oe opruimings dienst is reeds gewoarschuwd. gen. Vóór de bestuursverkiezing werd voorgesteld om in het tot dusverre ge heel uit heren bestaande bestuur enkele dames te kiezen Dat geschiedde: de he ren J. van Wolferen en C. Kalis, die niet herkiesbaar waren, traden af, en de dames Fransz, Bakker („Atlas") en Hop man werden in het bestuur gekozen, dat aldus met een lid werd uitgebreid. De heer A. C. van der Gaag sprak een dankwoord tot de scheidende bestuurs leden en bood ze een bloemetje aan. De Sint Jan-leden die zaterdagvond met veel succes het stuk .Zonder haar in de twijfelaar" opvoerden. bein, die liet merken dat hij nog niet eerder op de planken heeft gestaan. Als de regisseur hem wat extra moed in pompt kan hij zich tot een zeer verdien stelijk speler ontwikkelen. Voor het eerst was de regie in handen van de heer Cees Witte. Souffleuse was Kunnie Pettinga Nick van Heerwaar- den maakte het decor en grime werd verzorgd door Juul Swarthof. Na afloop werden alle spelers met bloemen ge huldigd. Een dergelijke attentie was er ook voor de dames Van Heerwaarden- Koopman' en Van Heerwaarden-Slot voor hun onmisbare medewerking. Wim Keijzer stak nog een veer op de broek van Cees Witte, voor de wijze waarop hij zich van de regie had gekweten. De onlangs in „Starkenburgh" gehou den verkoping van produkten van de handwerkclub heeft ƒ150,opgebracht. Een gedeelte van dit bedrag werd ge schonken aan de Bejaardenomroep. Bij de verloting vielen de prijzen op de nummers 183, 215 en 185. De prijzen kunnen worden afgehaald op het adres „Starkenburgh" 72. Gistermiddag om kwart over twaalf deed zich op de Waalderstraat ter hoog te van de Maricoweg een aanrijding voor. De landbouwer A.J.K. die uit de richting De Waal kwam merkte niet tijdig op dat een voor hem rijdende Peugeot, bestuurd door de Texelaar L.O. ter hoogte van de Maricoweg links af sloeg. Het gevolg hiervan was dal K. met de linkervoorzijde van zijn VW- personenauto tegen de linkerachterzijde van de Peugeot botste. De schade was gering. Beide wagens waren all-risk verzekerd. Gedeputeerde Staten hebben het raadsbesluit goedgekeurd waarbij een bedrag van ƒ600.000,wordt gegaran deerd voor aankoop, verbouw en inrich ting van het gebouw De Zes 2 te Den Burg. Zoals bekend wordt het gebouw door de Algemene Stichting voor Ver zorging en Verpleging van Zwakzinni gen te Utrecht gemaakt tot een tehuis voor geestelijk gehandicapten. ZATERDAG 3 MAART Junioren: Kreileroord Al-O'end Al 38 Texel Bl-SRC BI 3—2 Vesdo Bl-Tex. Boys BI 11 Oosterend Bl-SRC B2 11 Cocksdorp Cl-Texel C2 23 Tex. Boys Cl-Texel C3 7—1 Texel Cl-Geel Zwart C2 2—1 Oosterend B2-Tex. Boys B2 11 Pupillen: Afdeling A: Oosterend a-De Koog a 31 ZDH a-Texel c 130 Texel a-Tex. Boys a 00 Texel b-Tex. Boys b 10 Afdeling B: Cocksdorp b-Texel e 00 Texel d-Oosterend c 10 Tex. Boys d-Tex. Boys c 06 Tex. Boys e-ZDH b 03 ZONDAG 4 MAART 4de klasse B KNVB: Texel-Succes 21 Afdeling Noordholland: WSW-De Koog 5—0 Oudendijk-Oosterend 20 Oudesluis 3-Tex. Boys 2 12 Oosterend 2-JVC 5 62 De Koog 2-W Waard 5 131 Texel 4-W.Waard 4 3—0 Junioren: Tex. Boys Al-BKC A2 81 TEXEL WINT ZONDER GLORIE VAN SUCCES: 2—1 In een zeer matig gespeelde wedstrijd wist Texel de punten op Texel te hou den. Na de aftrap kreeg Texel tegen de straffe wind in wel een overwicht, maar het duurde allemaal wat te lang voordat er geschoten werd, zodat er steeds een Succes-been tussen kwam om het ge vaar te keren. De Succes-keeper kreeg dan ook geen moeilijk werk. Vooral het plaatsen was bij Texel slecht. Succes stelde hier tegenover een kick and rush spelletje, dat ook niet veel gevaar ople verde, maar door de grote inzet kwamen ze toch een paar maal voor het Texel- DEN HOORN Het traditionele Hoornder feest blijft voortbestaan. Zo besliste een meerderheid van de druk bezochte jaarvergadering in het dorps huis „De Waldhoorn". Ook werd beslo ten de bejaardentocht niet los te koppe len van het feest. Al meer dan 50 jaar wordt om het jaar het Hoornder feest gevierd. Oor spronkelijk gebeurde dat ter gelegen heid van de verjaardag van konmgin Wilhelmina op 31 augustus. In verband met de werkzaamheden op het land werden de twee dagen durende feeste lijkheden verplaatst naar de tweede week van september. In 1972 werd voor het eerst slechts één dag feest gevierd. De feestcommissie legde nu de vergade ring de vraag voor of de feesten niet helemaal zouden moeten verdwijnen. Dil jaar in september zal er ter gelegenheid van het regeringsjubileum van koningin Juliana anderhalve dag feest zijn, op een vrijdagmiddag en zaterdag. Voorgesteld werd de feesten voortaan ieder jaar ge durende anderhalve dag te vieren. Dit zal nader worden bekeken. De vergadering besloot dat de organi satie van de bejaardentocht bij de feestcommissie moest blijven. Voortaan zal, zodra de opbrengst van de (nu even tueel jaarlijks te houden) lijstkollekte bekend is, elk van beide onderdelen een bedrag toegewezen krijgen. Tekorten dient men dan zelf aan te vullen. Tot dusverre ging alles uit één pot. Uit het verslag van de penningmees ter, de heer F. Bakker, bleek dat de opbrengst van de vorige lijstkollekte ƒ1794,was. Hiervan ging ƒ1070, naar de organisatie van het volksfeest, van twee intochten van Sint Nicolaas en van twee vieringen van Ouwe Sun- derklaas. Dit bedrag was onvoldoende. De bejaardentocht kostte 724, De organisatie van koninginnedag werd toevertrouwd aan de Sportvereni ging ZDH. De verhouding tussen de feestcommis sie en het bestuur van het dorpshuis is onbevredigend. Men is van plan om de geschillen uit te praten. Uit de vergade ring kwam het voorstel beide besturen te verkleinen en ze dan samen te voe- OUDESCHILD Donderdagavond a.s., aanvang acht uur, treedt de toneel vereniging ,,'t Amateurtje" uit De Waal op voor de bejaarden van Oudeschild. In het dorpshuis 't Skiltje zal worden opgevoerd „Goede reis, Kruimel", waar mee de vereniging onlangs veel succes oogstte. De voorstelling wordt georgani seerd door de afdeling Oudeschild van de bejaardenbond, maar ook bejaarde niet-leden hebben vrije toegang. DE WAAL Vrijdagavond a.s. houdt de Stichting Dorpshuis De Wielewaal de jaarvergadering in het dorpshuis. Blijkens de agenda zullen onder meer de verbouwplannen voor het dorpshuis worden besproken. Ook zal in drie va catures in het bestuur moeten worden voorzien. De heer Tjepkema is nl. ver trokken en de heren M. Binsbergen en D Maas zijn aftredend en niet herkies baar. De familie Rey gefotografeerd voor de duurste wagen van de jubileumshow (een BMW van bijna 30 mille). Van links naar rechts Jan Rey. zijn zuster Coba Rey. Theo Rey en mevrouw M. Rey-Witte doel en het bleek al Texel-achterhoede ook nogal was. Vooral Vonk speelde ver on< kunnen. Ongeveer 25 minuten gespeeld, toen Akkie Bakker plaatste en de bal bij de binnen kwam. Deze liep door, de achterhoede bleef staan en de rechtsbinnen gaf de bal aan d< binnen, die vrij voor doel kwam Vaars onhoudbaar passeerde, bleef aanvallen maar er kw doelpunten, zodat de rust met ging. Na de rust was het nog groter. Succes deed niet veel dan verdedigen, zonder dat er e val werd opgezet. Akkie Koorn en Guus Zegel waren keer dicht bij een doelpunt, schoten gingen juist naast of doel. Na 25 minuten gaf Hans mislukt rollertje op doel, de gleed uit en de bal kwam op van z'n schoen en ging via z'n het doel: 11. Succes bracht er meer van terecht. De meeste spe ren uitgespeeld, maar Texel kans niet. De meest opgelegde bleven onbenut door onbesuisd ten. Vier minuten voor het Gerard Diephuis een hoge bal hele aan Jan van schoot voor en met een fori snoekduik kopte Wim Koorn Te 21. Daarmee kwam het einde. Het was wel een van de wedstrijden van Texel tot nu i competitie. Nu we geheel veilif lijkt de tijd aangebroken, on een andere opstelling te linksbuitenplaats werd nu bezc Wim Koorn, die geen trap kan met het linkerbeen. Ook moet de 't middenveld veel sneller worde gegeven. Tegen Texel werd m keer voor buitenspel gefloten DE KOOG 1 LEGT HET AF TEGEN WGW: 5—0 De Koog heeft het tegen WStf niet kunnen redden Op het zeerl veld kwam de Kogers niet uit de ten. De Koog ging direkt na de

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2