i 'Bij de beesten af' nog tot en met 17 april in City [Aanvallend S.Y. Texel gaf IR.K.V.V.S. geen kans: 3-0 RAADSVERGADERING PORT EN SPEL in het afgelopen weekend Tnrncompetitie Hollands Noorderkwartier Handenarbeid voor moeder en kind Schoolvoetbal Schietoefeningen cvo Keesom-studiefonds Bel bij brand 2066 „Oranjeboom" nam orkestrion in gebruik Dorpscommissie De Cocksdorp staat voor probleem Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 10 april 1973 iexel heeft ditmaal RKVVS zwaar ■er druk gezet. De stand werd be- Tld in de eerste helft, maar ook daar- 5 Texel de tegenpartij de baas. foor de aanvang werd een minuut le in acht genomen, wegens het over- van het Texel-lid Dirk Zuide- lexel had de aftrap en ging in de ,val over rechts, Guus Zegel zette fr en Jan van Bennekom schoot rake- s naast. Texel bleef het meeste in de Voorlopig kon de RKWS-aoh- loede het echter nog klaren. Hans Jis was eenmaal dicht bij een doel- |t, maar de keeper redde fraai. Er 20 minuten gespeeld toen Akkie r een goede voorzet gaf aan Wim fcrn. Deze kwam voor open doel en jot hard in: 10. Texel bleef door- Aken en twee minuten na het eerste Ede het tweede doelpunt voor Texel. J van Bennekom kreeg een lange bal (gs de lijn van Gerard Diephuis, gaf aan Hans Geus, deze schoot kei- Na een half uur liep Klaas Ik Koorn door alles heen, gaf een goe- Jvoorzet van links Hans Geus nam de I ineens op de slof en bracht de stand 3—0 Even hierna kwam Jan van inekom alleen voor de RKVVS-ach- ïoede. Iedereen dacht dat het bui- spel was, maar de scheidsrechter >t met. Er kwam een voorzetje, Guus :DH STERKER DAN VVIRON: 4—2 ;DH heeft de punten verdiend thuis ouden. Beide ploegen tastten elkaar ie beginfase af. ZDH bleek iets ster- Dat ZDH het niet cadeau zou krij- werd al gauw duidelijk. Wiron ht voor iedere bal en tackelde zeer waam. Toch kwam ZDH een paar r dicht bij een treffer, maar enkele oten gingen net naast of werden ge it door keeper Poepjes. Het leek er dat voor de rust niet gescoord zou rden ondanks het feit dat ZDH het tste kwartier Wiron volledig de baas i. Maar in de 41e minuut was het C. amandeur die vlak langs de paal liet noteren. Na de rust, toen er meer enkele minuten gespeeld was ikte een Wiron-verdediger binnen strafschopgebied onnodig hands. De ter liet keeper Poepjes voor de 2de r vissen. ZDH probeerde de voor lag te vergroten, maar toen dit niet genoeg lukte ging het slecht spelen, on kon daarom goed terug komen, een kwartier schoot Wiron eerst te- de paal, waarna de terugkomende baldoeltreffend kon worden afgerond: Wiron wilde nu meer. Het was en jammer dat het daarbij nogal d ging spelen. De ZDH-verdediging ausputzer D Dijker als uitblinker er eohter goed kijk op. Na 20 minu- kwam ZDH vrij onverwacht op 31 W. Bakker vanaf de middenlijn een Dm ondernam, 4 Wiron-verdedigers iet verkeerde been zette, ook de uit doel gekomen keeper passeerde en een gave schuiver doelpuntte. Een se doelpunt waar het talrijke pu- k een spontaan applaus voor over Wiron was toen leeg gespeeld en de lediging begon fouten te maken. Uit z'n fout kon W. Bakker met een laai 4—1 maken. Wiron kwam enke- ainuten voor tijd nog op 42 met toevalstreffer Een verdwaald schot de Wiron-rechtsbuiten zou ver st gaan, maar de ZDH-er C. Com- ideur probeerde de bal nog op te igen. Hij raakte de bal verkeerd en teerd daarmee z'n eigen keeper. IRC 6 KLOPT TEXEL 4: 3—1 fcxel ging onder zware druk het in tegen het sterke HRC. Na 5 uten werd er een doelpunt van Jan- de Vries afgekeurd wegens ver- nde hands. Daar putte HRC de moed en maakte door een vlug genomen trap er 10 van. De achterhoede Texel bleef steeds goed stand hou- maar wist toch vlak voor de rust te verhinderen dat HRC er 20 maakte. Na de rust hetzelfde spel- i Het zeer sterk opdringende HRC er na een kwartier 30 van maak- flak voor het einde wist Jannes de stoch nog een doelpunt te maken. -SDO 3 WINT VAN ZDH 2: 1—0 2 is er niet in geslaagd de com ae te besluiten met een overwin- Beide punten moeten zij in een «opgaande wedstrijd in Schager- I laten. Driemaal kwam de lat Vesdo mlp- Terwijl iedereen op een 00 ag rekende kwam 2 minuten voor einde het beslissende doelpunt en Vesdo met 1—0. pORT EN SPEL het afgelopen weekend SLAGEN: 'ERDAG 7 APRIL: 'Rug Noordholland: Oosterend (Z)-WSV 1—2 oren: Vios A2-Oosterend Al 05 (Oosterend kampioen) OAG 8 APRIL: Wasse B KNVB: Texel-RKWS 3—0 'Rog Noordholland: ^OH-Wiron 42 HRC 6-Texel 4 31 Vesdo 3-ZDH 2 1—0 Zegel stond alleen voor doel op een af stand van ongeveer vier meter en nog kwam de bal tegen de paal. RKVVS vond het toen genoeg en ging massaal in de aanval. Dat resulteerde in een pracht schot van de linksbuiten, maar keeper Aart Vaars had geluk: de lat bracht red ding. Even voor de rust viel Jan Me- dendorp uit. Jan van Bennekom kwam rechtsback en Aad Blom werd linksbui ten. Na de rust was het wel een meest aanvallend Texel, maar het vuur was er uit en ook RKVVS bracht er niet veel van terecht. Texel bleef in de aanval maar het lukte niet meer en toen er nog een sneeuwbui kwam was iedereen blij dat het einde er was. OOSTEREND (Z)-WSV 1—2 Op eigen veld hebben de zaterdagse nioren van Oosterend opnieuw een ne derlaag geleden tegen het bezoekende WSV uit Wormer. Een nederlaag die het elftal geheel aan zichzelf wijten kan. Vooral in de eerste helft met de wind mee werd er bij Oosterend veel te wei nig geschoten. Bovendien waren de voorzetten Voor de eigen voorhoede door de sterke wind vaak te hard. Er diende daarom vanuit de tweede lijn te worden geschoten. Dat bleek vooral toen verdediger K. Koopman vanaf de eigen speelhelft een schot los liet, dat in het doel belandde. Op dat moment had WSV echter al twee maal nonchalant opruimen van de achterhoede afge straft, zodat Oosterend met deze goal de achterstand verkleinde (12). Oosterend ging echter op dezelfde voet door, zodat er voor de rust niet meer gedoelpunt werd, ook al omdat keeper Van Gronin gen zijn doel verder schoon hield. In de tweede helft speelde Oosterend duide lijk beter, vooral in het laatste kwartier werden de aanvallen goed opgezet, maar WSV schermde het doel bekwaam af. Er ontstonden aan beide zijden wel enkele gevaarlijke situaties, maar geen van beide ploegen slaagde er in nog maals te doelpunten, zodat de eindstand l2 bleef. Zaterdagmiddag hebben de wedstrij den H.N.K. jeugdcompetitie plaatsge vonden op Texel tegen de meisjes van de vereniging O.K.K. uit Den Helder. OKK bleek de meerdere te zijn. De uitslag luidt als volgt: Meisjes 9-11 jaar: Texel 147,60 pnt.; OKK 163,75 pnt. Individueel waren de eerste drie plaatsen voor OKK. Voor Texel: 1. Judith Hoogendijk 30,65 pnt.; 2. Meino van Slooten 29,45 pnt.; 3. Diana Terpstra 29,25 pnt. Meisjes 12 - 15 jaar: Texel 155,85 pnt.; OKK 163,40 pnt. Individueel: 1. Marian Schekkerman '(OKK) 33,75 pnt.; 2. Jo- landa Vlaming (GVT) 33,10 pnt.; 3. Win nie Maidman (OKK) 32,60 pnt. Zondag turnde GVT in Slootdorp te gen Vlug en Vaardig. Daar waren de winstpunten voor Texel. Meisjes 9-11 jaar: Vlug en Vaardig 133,75 pnt.; Texel 143 pnt. Individueel de eerste drie plaatsen voor GVT; 1. Dinana Terpstra 29,55 ipnt.; 2. Meino v. Slooten 29,10 pnt.; 3. Judith Hoogen dijk en Carla Vlaming 28,15 pnt. Meisjes 12 - 15 jaar: Vlug en Vaardig 139,65 pnt.; Texel 149,30 pnt. Indivi dueel de eerste drie plaatsen voor GVT: 1. Jolanda Vlaming 31,95 pnt.; 2. Janne- ke Harting 30,75 pnt.; 3. Vera van Heer- waarden 29,50 pnt. Dit was de laatste wedstrijd voor de meisjes in deze competitie. De jongens hebben a.s. zondag nog één wedstrijd te Alkmaar tegen De Halter. Woensdagmiddag (morgen) van half twee tot half vijf bestaat in Textant voor moeders met hun kinderen de ge legenheid om onder deskundige leiding handenarbeid te verrichten. De bedoe ling is dat geleerd wordt hoe men sa men met zijn kinderen leuke voorwer pen kan vervaardigen. De kosten bedra gen per moeder ƒ2,Men kan zonder bezwaar ook wat later komen dan half twee. Leeftijdsgrenzen zijn er niet. >Sti, £££3$ Tot en met volgende week dinsdag draait in City-theater nog de Nederlandse suc cesfilm ,,Blj de beesten af" van Bert Haanstra. Voor zover we kunnen nagaan is het nog niet eerder gebeurd, dat een Nederlandse film zo kort na de première op Texel was te zien. Van de mogelijk heid om dit produkt van Bert Haanstra te gaan zien, hebben tot dusver nog niet zo heel veel Texelaars gebruik gemaakt. De zaal was vrijdag, zaterdag en zondag be hoorlijk bezet, maar lang niet vol. De ko mende dagen is er echter nog volop ge legenheid Op bovenstaande foto's een der vele vergelijkingen tusen mensen- en dierengedrag, die in de film naar voren komen. Vios A2 had geen kans tegen Oosterend Al: 05 OOSTEREND Al BEHAALT KAMPIOENSCHAP Door een forse 50 zege en doordat concurrent Vesdo onverwacht verloor, zijn de Al junioren er in geslaagd het kampioenschap te behalen. Tegen het onberekenbare Vios liet Oosterend er geen twijfel over bestaan, recht te ma ken op de titel. Van begin af aan legde Oosterend Vios volledig z'n wil op. De doelpunten bleven dan ook niet uit. Bij de rust had Oosterend al een 20 voor sprong, die na de rust tot 50 werd uitgebreid. Johan de Waard (2x), Peter Jonker (2x) en Rudy Timmer namen de goals voor hun rekening. Proficiat jongens. MEDEDELINGEN S.V. Oosterend. Zaterdagavond wordt er i.v.m. het kampioensohap van het tweede en van de junioren een feestavond gehouden in Strends-end. Aanvang 8 uur. Het belooft een gezellige avond te worden, want het duo Humpie-Dumpie is ook aanwezig. Z.D.H. De spanning aan de kop is hetzelfde gebleven. Ondanks de 42 overwinning op Wiron won RKEDO met 10 van St. Boys. Zondag gaat de beslissing vallen in De Goorn waar de wedstrijd RKEDO- ZDH gespeeld wordt. Bij winst of een gelijk spel zijn wij kampioen. Bij een nederlaag komt het feest bij RKEDO. We rekenen op zeer veel supporters. Gaarne diegenen die meewillen, even opgeven bij E. Drijver, tel. 205 of F. Zwanenburg, tel. 272. We gaan met een bus. Boot één uur. Op 11 april a.s. wordt te Breezanddijk van 11.00 tot 17.00 uur geschoten me de 155 mm houwitzer in de sector 180 gra den Afsluitdijk, richting Den Oever. 1—0 4—0 3—0 6—0 6—1 4—0 6 pnt. 4 pnt. 2 pnt. 0 pnt. 4—0 0—2 0—3 2—0 8—0 Pool A: CVO-Den Hoorn De Waal-St. Jozef II CVO-De Waal Den Hoorn-St. Jozef II Den Hoorn-De Waal CVO-St. Jozef II Eindstand: Den Hoorn De Waal St. Jozef II Pool B: St. Jozef I-ols Den Burg H O'end m. d. Bijbel-St. Jozef I Oudeschild-ols Den Burg n O'end m. d. Bijbel-Oudeschild St. Jozef I-Oudeschild O'end m. d. Bijbel-ols Den Burg II 50 Eindstand: St. Jozef I 6 pnt. Oosterend m. d. Bijbel 4 pnt. ols Den Burg II 2 pnt. Oudeschild 0 pnt. Pool C: ols Den Burg I-ols Oosterend 30 De Koog-De Cocksdorp 10 ols Oosterend-De Cocksdorp 11 ols Den Burg I-De Koog 70 ols Den Burg I-De Cocksdorp 20 ols Oosterend-De Koog 10 Eindstand: ols Den Burg I 6 pnt. ols Oosterend 3 pnt. De Koog 2 pnt. De Cocksdorp 1 pnt. Geplaatst voor de finalepool: St. Jozef I ols Den Burg I CVO Den Hoorn Programma voor zaterdag 14 april: 13.30 uur: St. Jozef I-CVO 14.00 uur; Den Hoom-ols Den Burg I 14.45 uur: Verliezers om de 3e en 4e pl. 15.15 uur: Finale. Het bestuur van de Stichting Prof. Dr. W. H. Keesomstudiefonds te Texel laat weten dat personen met een goede stu- dieaanleg, die niet in staat zijn de kos ten van hun voorgenomen of reeds aan gevangen studie te betalen en die gedu rende het cursusjaar 1973-1974 voor een studietoelage uit genoemd fonds ter te gemoetkoming in die kosten in aanmer king wensen te komen, zich vóór 1 mei a.s. kunnen wenden tot het bestuur door middel van een aanvraagformulier, dat te verkrijgen is op de afdeling finan ciën en onderwijs van de gemeente secretarie te Den Burg. Verzoekschrif ten, die na 1 mei a.s. worden ingezon den, zullen niet meer in behandeling kunnen worden genomen. Er wordt op gewezen dat het indie nen van een aanvraag bij het Keesom- fonds beslist niet van invloed is op de beoordeling door het ministerie van on derwijs en wetenschappen van aange vraagde rijksstudietoelagen. Bij brand altijd bellen: (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. Hotel „De Oranjeboom" heeft vorige week iets nieuws in gebruik genomen om de gasten aangenaam bezig te hou den: een orkestrion. Wat onder deze naam moet worden verstaan is moeilijk te omschrijven maar het komt zo onge veer neer op een buitengewoon gecom pliceerd apparaat waarmee muziek via alerlei muziekinstrumenten kan wor den weergegeven zonder dat daar „ech te" muzikanten aan tepas komen. Men hoort een compleet orkest van accorde ons, drums, xylofoons, saxofoons, orgel etc. maar alles wordt electronmecha- nisch „gestuurd" ongeveer zoals het ge beurt bij een draaiorgel. In het orkest rion worden dan ook door speciale no- teurs vervaardigde boeken gebruikt waarmee het hele „orkest" wordt gedi rigeerd. Het orkestrion wordt door de heer A. G. v. d. Berg gehuurd van de firma R. v. d. Broek uit Oosterhout. Een goedkope grap is het niet maar het is altijd nog voordeliger dan het afhuren van een bandje voor elke avond. Het is de bedoeling dat het orkestrion elke avond vanaf acht uur speelt (tot eind augustus) zowel voor dans als ander entertainment. Een uitgebreide kollektie boeken garandeert een afwisselend re pertoire van allerlei bekende melodien. Het orkestrion is op 't toneel opgesteld. Het is aardig te zien hoe de verschillen de op het front aangebrachte instrumen ten als door onzichtbare handen worden bespeeld. Wie het muzikale wonder wil zien en horen is elke avond uiteraard van harte welkom in „De Oranje boom". GESLAAGDEN CURSUS BOOGLASSEN Uitgaande van de Stichting Beroeps onderwijs Texel werd onlangs een cur- susu booglassen voor land- en tuinbouw gehouden. De opleiding werd gegeven door de heren B. H. Polman en P. B. J. Riteco. De volgende candidaten slaag den: C. H. Burgman te Den Burg; J. G. W. Duinker te Oosterend; P. J. F. van der Gracht te De Cocksdorp; C. L. van Heerwaarden, „Langebos"; S. A. Ran te Den Burg; S. N. Roeper uit Eierland; H. Tuinema te Oosterend; S. Vlaming uit Het Noorden; S. P. Wuis uit Het Noor den; A. G. H. Wijtten uit Eierland; W. P. J. Zegers uit Eierland en J- C. Zoete lief uit Waalenburg. DE COOKSDORP Er rijzen proble men bij de organisatie van de koningin nedagviering in De Cocksdorp. Koning innedag valt dit jaar namelijk samen met de laatste dag van de paasvakantie en dat betekent dat het onderwijzend personeel dat altijd nauw betrokken is bij de organisatie en leiding grotendeels niet beschikbaar is. Toch wil de dorps commissie graag dat het feest doorgaat. Mochten er mensen zijn die bereid zijn de taak van de onderwijzers over te ne men dan worden zij verzocht kontakt op te nemen met de heer G. Monen, Kik- kertstraat 10, telefoon (02222) 269. Dinsdagavond 17 april, aanvang half acht vergadert de gemeenteraad. De agende luidt als volgt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Vaststelling van een besluit ten aanzien van de 'N.V. Texelsche Electrici- teits Maatschappij (T.E.M.), tot het on der andere: a. aan de afgevaardigde van de gemeen te Texel naar de buitengewone alge mene vergadering van aandeelhou ders van de T.E.M. opdracht geven om te stemmen vóór het vaststellen van nieuwe statuten; b. overdragen door de gemeente aan de provincie Noordholland van aanvan kelijk 80% en later 20% van het aan delenkapitaal in de T.E.M. c. met de provincie Noordholland en de T.E.M. aangaan van een overeen komst, in verband met onder andere de gevolgen uit a. en b. voortvloei ende; d. aan de afgevaardigde van de gemeen te Texel naar de buitengewone al gemene vergadering van aandeelhou ders van de T.E.M. opdracht te geven, om tè zijner tijd, wanneer door een of meer commissarissen van de T.E.M. de wens te kennen is gegeven als zodanig af te treden, aan de be trokken commissaris(sen) met toepas sing van artikel 8 der statuten op de meest eervolle wijze ontslag te verle nen, onder dankzegging voor de ver richte diensten en wel met ingang van de dag waarop de ingevolge de nieuwe statuten te benoemen com missarissen in funktie treden. 4. Vaststelling van de 47e wijziging Algemene Politieverordening inzake het sluitingsuur van café's, het optreden te gen parkeerexcessen en de kleine mi lieu-vervuiling. 5. Behandeling van het beroepschrift van de heer J. F. van Asselt tegen de afwijzende beschikking van burgemees ter en wethouders op zijn verzoek om bouwvergunning. 6. Idem van de heer H. Schuttevaer te Voorschoten. 7. Idem van de heer J. v. d. Berg te Den Burg. 8. Straatnaamgeving in het buitenge bied (polder Eierland). 9. Straatnaamgeving Den Burg noord west. 10. Hernieuwing van voorbereidings- besluiten voor het buitengebied, Den Burg noord-west, De Koog, De Waal, Midden-Eierland en het nemen van een voorbereidingsbeluit voor een gedeelte van Den Burg en Den Hoorn. 11. Hernieuwde vaststelling van een verordening op de heffing en invorde ring van leges. 12. Beslissing op een verzoek van de Stichting Katholiek Onderwijs Texel te Den Burg, om met toepassing van arti kel 50 van de Kleuteronderwijswet me dewerking te verlenen tot het uitbrei den van zijn kleuterschool te Den Burg met een speelwerklokaal. 13. Vaststelling van de 2e wijziging van de verordening op de toeristenbe lasting. 14. Verkoop van een perceel bouwter rein aan de Orchismient te De Koog aan de heer H. Lütz te Poing (Did.). 15. Verkoop van een aantal percelen bouwterrein aan de Wilsterstraat te Den Burg aan de heer S. J. Swinkels en consorten. 16. Verkoop van een viertal percelen bouwterrein aan de Wilsterstraat te Den Burg aan de fa. v.h. J. Koorn Mzn te Den Burg. 17. Verkoop van een tweetal percelen bouwterrein aan de Bernhardlaan te Den Burg aan de fa. v.h. J. Koorn Mzn te Den Burg. 18. Besluit tot opheffing van het krot- opruimings- en doorstromingsfonds, als mede van de Verordening op het krot- opruimingsfonds. 19. Besluit tot het bouwen van een nieuwe drie-mansschool ten behoeve van het openbaar lager onderwijs te De Cocksdorp. 20. Opdracht om in de algemene ver gadering van aandeelhouders van de N.V. T.E.M. te stemmen voor een kre diet-verlening van ƒ376.000,voor uit te voeren kapitaalswerken, geraamd op de begroting voor 1973, alsmede voor het verlenen van machtiging tot het aangaan van geldleningen tot dit be drag. 21. Wijziging van de begroting ge meentewerken 1972. 22. Wijziging van de gemeentebegro ting 1972. 23. Wijziging van de begroting ge meentewerken 1973. 24. Wijziging van de gemeentebegro ting 1973.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 5