Nationale biertapwedstrijd werd een Texelse zege 2 2 AGENDA VERVOLG VAN PAG. 1 Sluitingsuur voor café's ongewijzigd Palmpaasoptocht in Oudeschild Wielervereniging fietst zondag over Texel Uitslagen pupillencompetitie Van Liere nam nieuwe verkoopwagen in gebruik Speelwerklokaal bij kleuterschool „Maris Stel Beschadigingen aan geparkeerde auto's Goed zeemanschap asen in Pa bnp De Cocksdorp Wordt ZDH kampioen Schoolvoetballoernooi voortgezet onderwijs Weekenddiensten artsei Kerkdiensten s Dinsdagmiddag vloeide het bier rij kelijk in hotel „De Toekomst" te De Koog. 26 teams en 14 solisten uit Den Helder en van Texel namen deel aan de nationale biertapwedstrijd en toon den aan twee jury's met hoeveel zwier en vakmanschap ze een goed glas bier konden schenken en serveren. De jury die in de loop van de middag een twee honderd liter gerstenat kreeg voorgezet, bleef nuchter punten toekennen voor tempo, kwaliteit, presentatie en nog zo het een en ander dat in de ogen van tappend Nederland de aantrekkelijk heid van het pilsje bepaalt. De op eigen terrein opererende Texe laars deden het best: Van de zes prijs winnaars waren vijf van Texel. dragen zal. Het sluitingsuur moet even als bijvoorbeeld verkeersmaatregelen worden beschouwd als een norm; een afspraak waar men zich liefst vrij willig aan tracht te houden". B. en \V. menen met zekerheid te kunnen stellen dat de grote meerder heid van het publiek 't rusttijdstip acht in te gaan omstreeks 24.00 uur. Dat blijkt ook al uit het feit dat klachten over lawaai uit café's over algemeen tijdstippen na 24.00 uur betreffen. Bo vendien is van de zijde van het publiek geen enkele aandrang geweest het slui tingsuur te wijzigen. Voorts betoogt het college dat nachtrust regel behoort te zijn, zeker gezien het feit dat rust een der grondslagen is van het toerisme op Texel. Uitzonderingen op het sluitingsuur plegen in ruime mate te worden toege staan, zodat bij bijzondere omstandig heden veelvuldig van het sluitingsuur is afgeweken. ,,Door de uitzondering tot regel te verheffen, ontneemt men aan burgemeester en wethouders en het po litieapparaat de basis voor hun optre den. Wordt het sluitingsuur bijvoorbeeld op 2.00 uur gesteld dan zal men, zonder dit uit te spreken, geneigd zijn te oor delen dat rumoer tot dat tijdstip geoor loofd is. Ook nu reeds wordt de stelling verkondigd dat men in een recreatie plaats rumoer voor lief moet nemen, waarmee het begrip recreatie toch wel eenzijdig wordt geïnterpreteerd". B. en W. menen dat slechts een deel van de bedrijven belang bij laat sluiten heeft en dat het tegengaan van geluidshinder een commercieel belang is. 8 - 3 Wat het niet slagen van de proef met de zg. 8 - 3 vergunning betreft wordt meegedeeld dat het niet mogelijk is ge bleken een duidelijke maatstaf te vin den op grond waarvan een dergelijke Uitzonderingstoestand aanvaard en bin nen zekere perken gehouden kan wor den Van een amuseementsprogramma komt niets of bijna niets terecht. Fei telijk wordt alleen gestreefd naar ver lenging van het sluitingsuur. De Texelse Horeca-afdeling had in zijn verzoek aangevoerd dat het regel matig werken met ontheffingen admini stratieve rompslomp betekent maar B. en W. menen dat dit best meevalt. De volksgezondheid in dit geval de waarborg voor voldoende rust ver eist nu eenmaal een dergelijk systeem. B. en W. zeggen toe dat zij ten aanzien van de ontheffingen een redelijk beleid zullen blijven voeren maar laten tevens blijken dat zij minder makkelijk zullen zijn dan in de afgelopen zomer toen het gebruikelijk was dat veel bedrijven in het weekend zonder duidelijk aanwijs bare reden tot 02.00 uur geopend waren „Voor feestavonduitvoeringen van (to neelverenigingen, bruiloften e.d. mag op medewerking worden gerekend". In de toekomst Tenslotte laat het college weten dat het standpunt van de meerderheid mede is bepaald door de omstandigheden van nu. Komt daarin verandering (minder hinder, uitbreiding politieapparaat, be waakte parkeerplaatsen, volledig voet gangersgebied) dan kan het sluitingsuur opnieuw ter discussie komen. „Wijziging van het sluitingsuur nu betekent dat de gemakkelijkste weg wordt gekozen en de aandacht wordt afgeleid van een aan tal wezenlijke problemen". De heren L. Kelner (links) en J Boogaard (rechts) van de Raadskelder kritisch gade geslagen door de uryleden bij het vol brengen van hun prestaties. De heren wonnen in de afdeling teams de eerste prijs. De vermoeide reiziger die, dorstig van het trekken langs 's heren wegen, zich in een herberg komt laven aan een koel, schuimend glas goudgeel bier en zijn krachten voelt terugkomen naarma te de bodem van 't glas nadert, bevroedt niet hoeveel handelingen de kastelein heeft moeten verrichten (en met hoeveel zorg!) aleer het als een volmaakt, maar door zijn aard hoogst onbestendig kunst werkje, voor hem staat. De tapper is in het algemeen een onbegrepen kunste naar.. Winnaars Bij de Nationale Biertapwedstrijden wordt echter alle aandacht gegeven aan deze kunst Dit jaar organiseert het Centraal Brouwerij Kantoor (een sa menwerkingsorgaan voor alle brouwe rijen) te Amsterdam voor de 21ste keer deze wedstrijden, nu al in 38 plaatsen. De winnaars van elke plaats strijden in januari om het nationaal kampioen schap. Die winnaars waren bij de wedstrij den te De Koog de heer F. van Loo van Vat 69 te De Koog in de categorie „een manszaken" (solisten) en bij de teams de heren L. M. A. Kelner en J. Boog aard van „De Raadskelder" te Den Burg. Naast de eer leverde dit ze ieder 75,op. Zij zullen in januari een gooi moeten doen naar het landskampioen schap. De tweede prijzen, groot ƒ50, per persoon, gingen naar de heer J. Dalloyoux van de onderofficiersmess LUOSK en naar het team bestaande uit de heer en mevrouw E. en A. Stiekema van „Casino" te Den Burg. De derde prijzen, van 25,per persoon, waren voor de heer F. Langeveld van „De Toekomst" te De Koog en de heer en mevrouw S. en B. J. Keijser. Insigne Maar ook andere tappers konden er wat van. Tal van deelnemers kregen het testmonium van de „Sociteyt der Brouwers", of als ze al in het bezit wa ren van dat veelbegeerde document, een jaarlint. Bovendien kunnen zij zich een insigne met het brouwerswapen op de revers spelden. Om voor deze onderscheiding in aan merking te komen moesten de tappers de staande jury tonen hoe zij met sierlij ke, doch doelbewuste gebaren glazen spoelden, bierflesjes afdroogden, kroon- kurken netjes in het daartoe bestemde bakje deponeerden, in één keer de juis te hoeveelheid uit de tapkraan in het glas lieten vloeien en 't glas afschuimden met een vochtige afschuimer, die zij vooral niet op de lekplaat mochten neerleggen, maar daarentegen terugzet ten in een glas water. Sommigen maak ten er een ware show van. Kreaties Daarmee was de taak van de mededingers nog geenszins ten einde. Want na het tappen begon de zware tocht naar de tafel van de zittende jury, aan wie ze het werk hunner handen moesten opdienen. Daarbij werd gelet op de wijze waarop de glazen aange pakt (aan de onderzijde) op de volgorde van serveren (eerst het bier van de tap, en pas dan het flessebier), op het in schenken van het flessebier, op de wijze waarop de fles werd neergezet (met het etiket naar de jury), en op de verzor ging van kleding en handen. Aan dit laatste hadden de deelnemers dan ook grote aandacht besteed. In stemmige, maar niet minder fraaie kreaties liepen de serverende dames af en aan met de scheppingen van hun tappende teamge noten. Alle deelnemers ontvingen een borstelgarnituur, als aandenken. De winnaar van de eerste prijs bij de af deling solisten, de heer L F. van Loo, van Vat 69 te De Koog gefotografeerd tijdens de finale OUDESCHILD Ook in Oudeschild zal zondag a.s. een optocht ter gelegen heid van Palmpasen worden gehouden. Gestart wordt om half drie 's middags op het schoolplein. Voorafgegaan door de drumband Margaretha Sinclair wordt dan een rondje door Oudeschild gemaakt. De route zal deze keer onder meer voeren langs de bejaardenwonin gen Na afloop worden films vertoond in 't Skiltje en zullen de deelnemertjes van een versnapering worden voorzien. De organisatie berust bij de feestcom missie van Oudeschild. Deze commissie telt nog slechts drie aktieve leden zodat wat extra hulp geen overbodige luxe zou zijn. Wie voor dit werk voelt wende zich tot de heer G. Wijers, Loodssingel 6 of tot P. Bekker, per adres 't Skiltje. Zondag a.s. organiseert de Wielerver eniging Texel weer een rit over Texel, dit dus in tegenstelling met de gebrui kelijke training bij Zuid-Haffel. Weder om zal de Motorclub van Texel haar medewerking verlenen. Het bestuur ver wacht dat alle leden en belangstellen den van de partij zullen zijn. Afdeling A: Texel a-Texel c 100 Tex. Boys b-Tex. Boys a 04 Afdeling B: Tex. Boys c-ZDH b 20 Texel d-Cocksdorp b 100 Oosterend c-Tex. Boys d 50 Donderdag 12 april Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Bij de beesten af". Den Burg, „Casino", 20.00 uur, NCRV- programma „Regio-rechtstreeks". Den Burg, Raadskelder, 20.00 uur, post zegelruilbeurs. Vrijdag 13 april Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Bij de beesten af". Oosterend, De Bijenkorf, 20.00 uur, bij eenkomst i.v.m. beschermd dorpsge zicht. Den Burg, hotel „De Lindeboom-Texel", 20.15 uur, MAB-club Texel, autocross- vergadering. Zaterdag 14 april Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Bij de beesten af". Den Burg, S.V. Texel-terrein, 10.30 uur, schoolvoetbaltournooi. De Krim, strand, 1600 uur, viswed strijd. Den Hoorn, Jan Drijverschool, 14.30 - 18.00 uur en vanaf 19.00 uur fancy fair. Zondag 15 april Zuid-Haffel, 10.00 uur, wielervereniging trainingswedstrijd. Den Burg, Groeneplaats, 14.00 uur, start palmpaasoptocht. Den Burg, City theater, 15.00 uur, „De schat in hetzilvermeer". Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Bij de beesten af". Maandag 16 april Den Burg, City theater, 20 00 uur, „Bij de beesten af". Dinsdag 17 april Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Bij de beesten af". Den Burg, raadhuis, 20.00 uur, vergade ring gemeenteraad. Bejaardenomrocp Elke maandag-, woensdag- en donder dagavond om 18.30 uur. Met o.a. ver zoekplaten en verjaardagen. ondememers-aktiviteiten De kleuterschool 'Maris Stella' Gasthuisstraat te Den Burg wordt gebreid met een speel-werklokaal. gemeenteraad is gevraagd de bcnodj gelden te verstrekken. De kleuterschool is thans vee! klein. Per 1 januari j 1. 9tonden 16 ters op de wachtlijst. In de toekom* deze wachtlijst, zo wordt verwacht, groter worden, mede door de uitj ding van het woongebied in de dij omgeving (Den Burg noord-west), speelwerklokaal zal met inrichting bijkomende werken zoals aanpaj van de centrale ver warmings install ƒ186.250,kosten. De politie krijgt de laatste dagen op vallend veel aangiften van vernielingen aan geparkeerde auto's. Omstreeks 11 uur dinsdagavond werd een aan het Schilderend geparkeerde wagen door een onbekende van een kras ter lengte van ongeveer een meter voorzien. Zater dagmiddag werden alle ruiten van een in Oosterend geparkeerde Simca met een steen bekrast. De ruiten zullen moe ten worden vernieuwd. Van een andere wagen werd een ruitenwisser gesloopt. Naar aanleiding van het stukje met foto „Boem is ho" in de krant van vrij dag j.l. zou ik als ooggetuige het volgen de onder de aandacht willen brengen. De omstandigheden waaronder de bot sing met het havenhoofd plaats had >va- ren niet alleen stormachtige wind en vloed maar er was ook de op 150 tot 200 meter van de havenmond liggende baggermolen met naar het zuidwesten uitstaande ketting en ankerdraden. Hierdoor was het voor de kotterschip- pers onmogelijk de onder normale om standigheden al veel te nauwe havenin gang op de juiste wijze te benaderen. Uw oplettende amateurfotograaf heeft blijkbaar geen kijk op navigatie en zee manschap. Met bewondering en respect heb ik de achter elkaar binnenkomende kotters gade geslagen. De schippers ga ven blijk van goed inzicht en zeeman schap. Jan van der Vis Azn., voorzitter CIV - Texel, Oosterend. OUDESCHILD De heer A. van Liere heeft een nieuwe wagen in ge bruik genomen voor verkoop van patat, snacks en vis op het haventerrein van Oudeschild. De nieuwe wagen is niet alleen veel groter dan de oude maar ook aanmerkelijk fraaier en doelmatiger ingericht. De oude wagen was vier me ter lang; de nieuwe acht meter bij een breedte van 2V2 meter. De wagen is ge bouwd naar een eigen ontwerp en voor een groot deel met eigen krachten. Al dus konden duizenden guldens bespaard worden wat niet wegneemt dat de wa gen toch nog een lieve cent heeft ge kost nl. ƒ37.000,De opbouw is ge maakt van polyester en er zijn twee ovens in geplaatst: een tweepans oven voor het bakken van vis en een driepans oven voor patats e.d. Naast de ovens zijn aanrechtblokken met geisers ge maakt. Koelvitrines betekenen voor het bedienend personeel ook een heel gemak. Afgezien van een vrieskast had de vorige wagen in het geheel geen koelruimte. Bij de bouw van de wagen is de heer Jac. Kiljan nauw betrokken geweest. De vitrines werden gebouwd door de gebroeders Van Strien uit Utrecht, het polyester in het interieur werd aangebracht door de heer G. van der Meer en voor de aanleg van elektra zorgde Jan Raven, De ingebruikneming van de nieuwe verkoopwagen valt sa men met het 12^-jarig bestaansjubi leum van het bedrijf Van Liere. Van Liere heeft momenteel vier verkoopwa gens in gebruik en exploiteert daarnaast nog de kiosk van het zwembad te Den Burg. Als ZDII er in slaagt a.s. zondag ge lijk te spelen of te winnen in de wed strijd tegen RKEDO, kan het de kam pioenstitel mee naar huis nemen. Maar bij een nederlaag is de titel voor RKEDO. De stand aan de kop is: ZDH 19 12 6 1 30 RKEDO 19 11 7 1 29 Er bestaat grote belangstelling voor deze wedstrijd, maar wie mee wil kan zich nog opgeven. Hoe meer zielen hoe meer vreugd. We vertrekken niet met de boot van één uur maar met de boot van 12.00 uur. Het is de bedoeling dat er als ZDH kampioen wordt zondagavond in de kantine De Spil op het sportter rein een instuif-receptie wordt gehou den waar iedereen in de gelegenheid is na half acht spelers en bestuur te feli citeren; om 7 uur worden dan de spe lers en trainer op Diek feestelijk inge haald. U zult misschien zeggen dat dit wat voorbarig is. Moch ZDH verliezen, dan leggen we ons er gewoon bij neer, en doen het volgend seizoen weer over. Dan vervallen gewoon deze mede delingen. Om half vijf hangt de uitslag voor de ramen bij zuivelhandel Wijn gaarden. Telefonisch kunt u de uitslag verkrijgen bij B. Wijngaarden (02226) 250 en S. P. Hin (02226) 281 DE COCKSDORP Zondag 34 ook in De Cocksdorp een palmpa tocht worden gehouden. In tegenstei tot de vorige keer zal er muziek bij Medewerking wordt namelijk verk door de Koger drumband Voonvs Mars. Aan de optocht kan wordend genomen door kinderen van de kleg school en de eerste twee klassen va lagere school. Gestart wordt om t« uur bij de kleuterschool De Wadk tjes. Er wordt een rondje om en do: Cocksdorp gemaakt. Als de ween standig erg ongunstig zijn wordt kort trajekt gelopen. Na afloop ij voor ieder deelnemertje een traktatie Naast het lager onderwijs speelt het voortgezet onderwijs dit jaar: een voetbaltournooi en wel op des dagen 14 en 21 april. De deelnemende elftallen zijn ir poules ingedeeld. Zaterdag a.s. 1 om negen uur 's morgens begonn< twee velden tegelijk. De laatste strijd eindigt om kwart over twaal! finalewedstrijden op zaterdag 21a; beginnen ook om negen uur. Dep uitreiking is gepland op 11.30 uur, wordt gespeeld gedurende twee s twintig minuten met vijf minuten 02 wisselen en een korte rust op het vê Uitsluitend voor spocdgevallei van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter BARNARD, Oosterend, (02223) 234 GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur to' maandagmiddag 13.00 uur Zr. VELEMA, Den Burg, telef. 3241. DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 18.00 maandagmorgen 8 uur L. F. DEN HOUTER, Den Burg, (02220) 2527. J. BEEKMAN, de Waal, telefoon (I 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen bellen de A. van Heerwaarden, tel. (02220) (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminai CONSULTATIEBUREAU VOOl| ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt worden op het bureau verwacht q tijden, dat hun eigen huisarts zi beeft. Deze tijden zijn als volgt: Dokter Seegers, dinsdag 17 april, 14.00 uur. Dokter Vifn Loon, woensdag 18 Dokter Van Loon, woensdag 4 Dokter Coutinho vakantie. iel IV R.K. KERKDIENSTEN weekend 14 en 15 april 1973 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 en 10.30 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zaterdag 19.00 uur zondag 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 9.15 uur Oosterend: zondag 10 45 uur PROTESTANTSE KERKDIENST Zondag 15 april 1973 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Mulder De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer Loerakker Den Hoorn 9.30 uur ds. Waardenbis Openbare geloofsbelijdenis De Koog 11.00 uur ds. Waardenbui; De Waal 19.30 uur ds. Mulder Oosterend 9.30 uur ds. De Gier m.m.v. Chr. gemengd koor „Soli Gloria" uit Oosterend. Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier m.m.v. Chr. gemengd koor „Soli H Gloria" uit Oosterend. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur H. J. DouwfcH aansluiting rusthuizen. 19.00 uur H, J. Douwes Oosterend 10.00 uur ds. Kruithof 17.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENü Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Kuitse Kerkbusje Den Hoorn. Medewert kinderen zondagsschool. S-2S TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,95, elke regel meer ƒ0,65. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4°/o BTW. Te koop wascombina- tie i.z.g.st. Warmoesstr. 12, na 18.00 uur. Tel. 2603 Voor tuingereedschap. Aankoop Centrale Texel. Te koop 1 Indesit vaat- wasmachine, in prima st., 1 jr. gebruikt. Te koop gevr. 1 kinderstoel. Pen sion „De Oase1", Kerkstr. 15, Oosterend, tel. (02223) 627 Te koop 2 gebruikte buitenboordmotoren. Ga rage Dros, Eierland, tel. (02225) 233 Te koop Fiat 1300' onderdelen. Terp P.H. Polder, H 43. (02226) 214 Te koop gevraagd Texelse ansichtkaar Mej. Joh. Witte, „Bij wijk", tel. (02220) jjg Te koop rietmatten prima staat, 1,50 x K. Eelman, „Noordwijk", tel. 491

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2