CONCEP CONDOOMS I ia Goedgekeurd door de NVSH Vraag er om bij uw winkelier VERVOLG VAN PAG. 1 Sluitingstijden horeca blijven ongewijzigd ondernemers-aktiviteiten „Boys Girls" gaat exclusieve kinderkleding verkopen SPORTPROGRAMMA FATE LIMITED DE TOEKOMST X Badmintonclub Texel Wielerclub Texel Sluiting raadhuis Bridgeclub „Groot Slem' Kleuterschool Den Hoorn richt peuterklas op Weekenddiensten artsen I i Kerkdiensten ■kh« I s»l (advertentie I.M.) Voor nadere informatie: NVSH, Prinses Beatrlxlaan 11, Den Haag, Tel. (070) 832900. Iedere maandagavond informatiecentrum N.V.S.H., Groene Kruisgebouw, Den Burg De heer Weijdt vond het door B. en W. bepleite sluitingsuur aan de vroege kant. In eigen kring had hij ervaren hoe men het sluitingsuur om 12 uur of één uur ervaart. Hij was tot de koniklusie gekomen dat de mensen de straat op moeten als de volle stemming er nog is. Dat is geen wonder want het uitgaans- palTOon is veranderd. Vroeger zorgde je dat je omstreeks acht uur in het café zat; tegenwoordig gaat men soms nog om elf uur op pad. Bij een later slui tingsuur zullen bezoekers niet allemaal gelijk naar buiten komen en voor een lawaaipiek zorgen, maar druppelsge wijs. In de praktijk kon het er dan wel eens veel rustiger toegaan. „Wat het college voorstelt is niet van deze tijd", aldus de heer Weijdt. De heer M. Bakker zei in de stuikken de mening van de ondernemers en de politie te hebben gemist. Hoe denkt men er daar over? De heer F. Blanken vond de uitgangs punten van B. en W. wel juist al (was hij het niet eens met de konklusies. Het verbod van 8-3 amusement achtte hij strijdig met de wenselijkheid dat ie mand zich vrij moet kunnen vermaken als hij anderen geen overlast bezorgt. Gebleken is dat er markt is voor laat uitgaan. De heer Blanken verklaarde zich tegenstander van zowel met meer derheids- als minderheidsvoorstel van het college. Hij zou voorstander zijn van een vroeger sluitingsuur (half één) maar daarnaast ruime mogelijkheden willen bieden voor 8-3 zaken. Deze za ken zouden aan bepaalde strenge eisen moeten voldoen. Ze zouden bijvoorbeeld op ruime afstand van de woonbebou wing moeten liggen, goed zijn geïsoleerd en onder strenge controle moeten staan. Parkeren De heer P. Smit konstateerde dat de werknemers in de horeca blijkbaar geen stem in het kapittel hebben gehad. Toah geeft een later sluitingsuur voor hen konsekwenties. De heer Smit kon zich wel scharen achter Blanken. Oök hij voelde weinig voor een later sluitings uur over de hele linie. Verder zou het goed zijn te bepalen dat de cafébezoe kers hun auto op een parkeerterrein moeten zetten en niet in de zo dicht mo gelijk bij de café's gelegen smalle straat jes. Als de auto's na het sluitingsuur starten en wegrijden wordt iedereen wakker. Met name is dat het geval in de Molenstraat te Den Burg, een van de weinige straten in het centrum van Den Burg waar geparkeerd mag worden. De heer J. Witte herhaalde zijn al eer der vertolkte standpunt: vrijlaten van het sluitingsuur. „Laat het aan de hore- camensen zelf over. De zaak regelt zich dan vanzelf". Mej. A. G. Luijsterburg ivvees erop dat de horecamensen daar zelf niets voor voelen. Bij vrijlating van het slui tingsuur of bij sluiting om zes uur 's morgens betekent dat de hele nacht la waai. De afvoer is misschien geleidelij ker maar een paar mensen kunnen ook veel lawaai maken. Het 8-3 idee riep bij haar ook bedenkingen op. De mensen uit de andere café's trekken na de slui ting aldaar naar de 8 - 3 zaken wat on rust geeft. Een dergelijk verschijnsel werd opgeroepen door Sarasani dat ook eerder sloot dan de café's. De heer J. Westdorp was het met de heer Witte eens en dus voor vrijlaten van het sluitingsuur. Lawaaispreiding zou volgens hem daarvan het gevolg zijn. Met het pré-advies was hij het der halve niet eens. „Ik wil de vrijheid heb ben om uit te gaan zo laat als ik iwil". Maar hij zag wel in dat weglaten van het sluitingsuur geen haalbare kaart was en pleitte daarom voor sluiten om twee uur zonder uitzonderingen en dus ook geen 8-3 vergunndnngen. Dispen satie zou hoogstens voor een bruiloft ge geven mogen worden. Westdorp wilde zich net als de heer Smit het lot van de werknemers in de Horeca aantrekken maar vond wel dat zij zich dan eerst maar eens moesten organiseren. Ten slotte verwees hij naar de tekst op de papierwikkel van de bij de raadskoffie verstrekte suikerklontjes: „Uit, goeie gewoonte". Vrijheid Mr. Sprenger zei zeer nadrukkelijk ook voorstander té zijn van vrijheid. Daar ging het in deze kwestie dan ook niet om, 'wel om de vraag hoe ver je kunt gaan met 'het toestaan van vrijheid zonder dat anderen in hun vrijheid om nachtrust te genieten wor den belemmerd. Door controle is nacht rust niet te waarborgen, dat is in de praktijk onderhand duidelijk gebleken. De schuld van de onrust ligt niet bij de caféhouders maar ibij sommige van hun klanten. „Als die straks de vrijheid krij gen, slaapt men nergens meer. Loslaten van het sluitingsuur betekent dat in de praktijk geen enkele controle meer mo gelijk is. Aan lawaai op straat is name lijk weinig te doen, mede als gevolg van de onderbezetting van de politie. Over verschuiving van het sluitingsuur is wél te praten, maar daarmee dient men ui terst voorzichtig te zijn Toch zal het over enige tijd wellioht mogelijk zijn Horecamensen verplichten hun bedrijf tot zes uur open te houden, kan niet. Dat met het geven van ontheffingen en de controle erop veel werk gepaard gaat is een lot iwaarin de gemeente zich wil schikken in het belang van de invloed die men aldus op de ontwikkeling heeft. „We zouden best een sluitingsuur wil len toestaan van twee uur, half drie, drie uur of half vier. Maar we moeten ook degenen in bescherming nemen die daar slachtoffer van kunnen worden" Andere meningen De veronderstelling van de heer Weijdt dat bij een later Sluitingsuur de klanten „uit verveling" en daardoor erg „tam" zouden weggaan, deelde Mr, Sprenger niet. „Het is net zo goed mo gelijk dat ze blijven en steeds vervelen der worden". Wat de mening van de ondernemers betreft: de middenstand is in een eerder stadium al gehoord en de mening van de horeca ligt vast in hun verzoek om verlenging tot twee uur en toestaan van 8-3 zaken. De politie voelt voor een sluitingsuur tot twee uur, maar dan zonder ontheffingen. Het zou overi gens mogelijk zijn nog veel meer groe pen en instanties om een mening te vra gen. De mening van de naohtrustgenie- ters en toeristen bijvoorbeeld. De heer J. Zuidewind stelde voor proeven te nemen om de behoefte te peilen en de wenselijkheid van het in stellen van categoriën café's vast te stellen. Daarbij zouden deskundigen be trokken moeten worden. De heer Zuide wind voelde veel voor het voorstel dat even later door de heer Weijdt werd gedaan: in de zomerperiode sluiting om 1 uur; daarbuiten om half één. Op vrij dagen, zaterdagen, zon- en feestdagen sluiten om twee uur en met Ouwe Sun- derklaas (Nationale feestdag van Texel) helemaal geen sluiting. Wethouder Dros voelde daar ook voor en trok zijn min derheidsvoorstel in. Het voorstel Weijdt werd in stemming gebracht maar werd met 8-5 verworpen. (Wethouder Jou- stra was niet aanwezig en de heer Westdorp was inmiddels vertrokken). Vervolgens iwerd het meerderheidsvoorstel van B. en W. in stemming gebracht. Dit werd verworpen met 7-6. Tegenstanders waren de heren Witte, Weijdt, Zuide wind, Bakker, Blanken, Dros en me vrouw Maas. Wie graag wil dat zijn kinderen ex clusief gekleed gaan kan vanaf morgen terecht bij „Boys Girls", Weverstraat 35. De nieuwe winkel, die wordt ge dreven door mevrouw T. G. Bruijn- van Wijk, voert een uitgebreid en on gewoon assortiment kinderkleding in alle maten en uit alle delen van de we reld. De kleren worden betrokken van de Society Shop te Amsterdam, die voor haar kinderzaken ook de naam „Boys Girls" voert. „Boys Girls" is gevestigd in de voormalige woonkamer van de familie Bruijn. Met eenvoudige middelen is er een vrolijke oranje, geel en brume win kel van gemaakt. Al het werk is uitge voerd door de familie Bruijn en ken nissen. De heer en mevrouw Bruijn hebben hun brandstoffenhandel overgedaan aan J. C. Rab b.v. te Oudeschild. Het idee om in de kledinghandel te gaan ontstond doordat mevrouw Bruijn altijd kinderkleren kocht bij de Society Shop te Amsterdam. Dit bedrijf heeft onge veer vijftien filialen in het hele land. Ze lieten blijken dat ze wel een filiaal wilden op Texel. De familie Bruijn voelde echter meer voor een zelfstan dige zaak. Daarmee is het bedrijf van de fami lie Bruijn de eerste onafhankelijke zaak die de kollektie van de Society Shop voert. Naast kinderkleding is er ook een beperkt assortiment voor vol wassenen: Mexicaanse vesten, truien, riemen en dergelijke. Tot 26 april bedrukt Boys Girls ter kennismaking aangekochte T-shirts gratis met de eigen naam van de koper. ZATERDAG 21 APRIL Afdeling Noordholland: WFC-Oosterend (2), 2.30 uur Junioren: Tex. Boys Bl-Oudesluis BI 2.30 uur Oosterend BI - Succes B2, 2.30 uur (terrein De Koog) C'dorp Cl-Tex. Boys Cl, 1.15 uur Texel B2-Ooterend B2, 1.15 uur Tex. Boys B2-Texel C3, 1.15 uur Oosterend Cl-Vesdo Cl, 2.30 uur (terrein Texel) O'end Al-Kreileroord Al, 2.30 uur MAANDAG 23 APRIL (2e paasdag) Afdeling Noordholland: Apollo '68-Cocksdorp, 2 00 uur (boot 12.00 uur). SAMEN REIZEN: Cocksdorp aparte bus. SV Texel Er moeten nog enkele kompetitie wedstrijden gespeeld worden en dan is het voor dit seizoen weer afgelopen. Junioren B2 ontvangt Oosterend B2. Met een goede inzet kan er gewonnen worden. C3 moet uit naar Tex. Boys B2, en ook nu zal er wel geen winst in zit ten. Het eerste kan zich instellen op de belangrijke bekerwedstrijd tegen Rood Wit (A'dam), die voor 29 april op het programma staat. t.C. SVO-nicuws Zaterdag komen alle elftallen, on danks het einde van de competitie, nog eens in het veld. De senioren spelen ook nu weer uit en komen in Wormer- veer in het veld tegen W.F.C. Uit wordt er beter gespeeld dan thuis, dus we houden het op een puntje. Aanvang 2.30 uur. Scheidsrechter de heer W. F. J Berentsen. De A-junioren komen thuis in het veld tegen de Al junioren van Kreileroord. Uit werden de punten veroverd, dus dat moet nu ook weer kunnen. Aanvang 2.30 uur. Scheids rechter de heer A. J. Knol. De BI juni oren spelen te De Koog hun thuiswed strijd tegen de B2 junioren van Succes, wat ook nu weer twee punten kunnen worden. Aanvang 2.30 uur. Scheidsrech ter de heer P. J. F. v.d. Graft. De Cl junioren komen na lange tijd ook weer eens in het veld en spelen op het Texel- veld hun thuiswedstrijd tegen de Cl ju- uioren van Vesdo. Een zege is genoeg voor het kampioenschap, dus probeer de punten thuis te houden. Aanvang 2.30 uur. Scheidsrechter is de heer H. L. Ploeger. De B2 junioren spelen ook op het Texelveld tegen de B2 junioren van Texel, wat wel een te zware opgave zal blijken te zijn, maar doe je best. Aan vang 1.15 uur. Scheidsrechter de heer H. L. Ploeger. Voor pupillen, zie pro gramma elders in dit blad. Voor opstel lingen zie kastje. Allemaal veel succes! MONNIKENDAM - OOSTEREND 0—6 Dat de zaterdagsenioren van Ooster end uit hun beste wedstrijden plegen te spelen, bleek opnieuw het afgelopen weekend. Tegenstander was het hoog geplaatste elftal van Monnikendam, dat door Oosterend via een regelmatige score naar een grote nederlaag werd ge speeld. Al vrij snel na het beginsignaal bracht linksbuiten Kalis de stand op 0-1, toen de Monnikendamverdediging te laat in greep. Vijf minuten later bepaalde de zelfde speler de stand op 0-2. De aan vallen bij Oosterend, dat een andere middenveldbezetting had, liepen dit maal bijzonder goed. Er werd snel af gespeeld en men wist elkaar uitstekend te vinden. Uit zo'n knap opgebouwde aanval trok Kooger de bal terug op J. Dros, die met een magnifieke goal de stand op 0-3 bracht. Het werd 0-4 door een schot van dezelfde speler dat van richting werd veranderd en de keeper kansloos maakte. Er was op dat moment een half uur gespeeld, zodat Oosterend toen al op rozen zat. Temeer daar de achterhoede weinig moeite had met de niet al te zuiver schietende voorhoede van Monnikendam. Oosterend bleef goed doorzetten en onthield de tegen- Dit weekend starten wij met een nieuwe formatie Vrijdag, zaterdag, zondag en maandag BAR-DANCING partij, die het na de rust niet zo erg meer zag zitten bekwaam van een te gendoelpunt. Zelf slaagde men er wel in de voorsprong te vergroten tot 0-6 door goed doorzetten van Drijver. Daar na verviel Osterend echter in te indi vidualistisch spel, waardoor men er niet meer in slaagde de voorsprong verder uit te bouwen. SV De Cocksdorp Het eerste speelt tweede paasdag zijn laatste wedstrijd. We gaan uit naar Apollo '68. Als er, net als afgelopen zondag, met inzet van de volle 100u/o wordt gevoetbald is het niet denkbeel dig dat we nog 1 of misschien 2 punten kunnen pakken. De kans zit er in. De junioren Cl gaan zaterdag naar de Texelse Boys. Als iedereen hard werkt kunnen ook hier 1 of 2 punten behaald worden. De wedstrijd begint om kwart over een. JWB Texelse Boys Zaterdag spelen voor de competitie de BI junioren op eigen terrein tegen Oudesluis BI. Aanvang 2.30 uur. B2 speelt om 1 15 uur eveneens thuis tegen Texel C3 en Cl speelt uit tegen Cocks dorp Cl (ook om 1.15 uur). De pupillen gaan zondag a.s. naar Amsterdam om deel te nemen aan een tournooi van s.c. Amsterdam. Om 7 uur 's morgens is er in de kerk te Den Burg een H. Mis speciaal voor de Boys. Daar na vertrek om plm. 7.35 uur van de kerk Molenstraat/Keesomlaan per AOT- bus naar de boot van 8 uur. Het terrein ligt aan de Boelelaan, dichtbij de nieu we RAI. We wensen ze heel veel ple zier en mooi weer toe. Voor het pro gramma van zaterdag: zie het wed strijdprogramma en het kastje. De training van de senioren en de A- junioren begint vanaf vrijdag a.s. om 7 uur. PROGRAMMA PU Pi LLENCOMPETITIE ZATERDAG 21 APRIL 1973 Afdeling A; Tex. Boys A - Ooserend B, 3.45 uur Texel B - Texel A, 2.00 uur Tex. Boys B-Cocksdorp A, 12.00 uur Afdeling B: ZDH B - Texel E, 2.00 uur Oosterend C - Tex. Boys C, 1.30 uur Cocksdorp B - Tex. Boys E, 2.30 uur MAANDAG 23 APRIL (2e paasdag) Afdeling B: Tex. Boys C-Tex. Boys D, 12.00 uur Cocksdorp B - ZDH B, 12.00 uur PROGRAMMA PU PILLENCOMPETITIE WOENSDAG 25 APRIL 1973 (Afgelaste programma van 4 april j.l.) Afdeling A: Oosterend B-Tex. Boys D, 18.00 uur Texel C - Texel B, 18.00 uur De Koog A-Cocksdorp A, 18.00 uur Afdeling B: ZDH B - Tex. Boys D, 18.00 uur Texel E - Texel D, 18.00 uur Cocksdorp B-Oosterend C, 18.00 uur VOETBAL VOOR ZEER JEUGDIGE PUPILLEN BIJ SV TEXEL Gebleken is dat veel jongens van 6 tot 8 jaar willen voetballen. Deze mo gen echter nog niet in competitiever-i band spelen. Aan de overkant houdt men deze jongens elke week bezig met lichte training enz. Jongens die inter esse hebben kunnen zich woensdag 25 april a.s. vanaf vier uur melden bij de SV Texel. Vanaf l-7-'73 kunnen ze lid worden, waarna vanaf half augustus onderlinge wedstrijden gehouden wor den. SPORTNIEUWS De Texel-junioren zullen 2e Paasdag om 12.00 uur uitkomen tegen de junio ren van Texelse Boys. Zondag 6 mei wordt in de burge meester De Koninghal een teamtournooi georganiseerd. De badmintonclub Texel heeft hiervoor een badmintonclub uit Den Oever en uit Graft/De Rijp uitge nodigd. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Leden die aan het tournooi willen deelnemen worden verzocht zich op te geven, uiterlijk 30 april aan de zaal of bij mevr. Rey-Witte, telefoon (02220) 2345. De teams worden nader door de wedstrijdcommissie samenge steld. Op de maandagavonden 23 april (2e paasdag) en 30 april (koninginnedag) wordt er wel gespeeld. De vrijdagspe lers zijn op deze avonden ook van harte welkom. Verder kunnen zich nog be langstellenden opgeven voor oen vriend schappelijke ontmoeting met badmin tonclub Zeemacht te Den Helder op za terdagmiddag 28 april a.s. Belangstel lenden kunnen zich opgeven bij de heer M. Witte, overdag tel. 3144, na 18.00 uur tel. 2664. De Wielerclub Texel houdt tweede paasdag een paasnt over Texel met medewerking van D.O.K. Den Helder. De Wielerclub Texel rekent op alle le den en andere belangstelenden die van de wielersport houden. Er wordt gestart vanaf de VTB, Maricoweg. Vertrek 9.30 uur. Op goede vrijdag zijn de kantoren van alle diensten op het raadhuis ge sloten. Ook worden geen beerputten of containers geleegd. De Rode Zee is ge sloten Dezelfde regeling geldt voor tweede paasdag. Verder geldt dat de dienstregeling van de vuilniswagen één dag opschuift. Ieder kan zijn gevul de vuilniszakken één dag later dan normaal aan de weg zetten. Uitslagen van de open drive die vorU ge week in hotel De Lindeboom-Te^ I werd gehouden: Noord-zuid 1. Mevr. v. d Kerkhof-v. Lente 1. Mevr. De Laat—De Brok 3. Dames Langeveld-Breeuwer 4. Gebr. Van Sambeek 5. Heren Blom-Ran Oost-west: 1. Heren Bos-Chavonnes 2. Echtpaar Zevenhoven 3. Heren Kellner-Kellner 4. Dames Geus-v. Sambeek 5. Echtpaar Nordeinde De volgende drive wordt niet maandag gehouden maar op dinsdag april om 8 uur in hotel De Lindel Texel. D' 'J' net I DEN HOORN De Stichting terschool Den Hoorn is voornemens peuterklas op te richten. Daartoe donderdagavond om acht uur in kleuterschool een vergadering woi gehouden waar geinterresseerde ders worden verwacht. mil 'orde I Momenteel is op de kleuterscha plaatsgebrek en op korte termijn is ges tweede lokaal te realiseren. Veel out betreuren het dat hun kinderen kleuterschool niet kunnen bezoeka Om toch enigszins in de behoefte J voorzien wil het bestuur van de 1 terschool nu trachten een peuterklas^ te richten voor bijv. twee ochtend per week. Het dorpshuisbestuur L ermee akkoord dat daarvoor de dorjj kamer van De Waldhoorn wordt bruikt. Ook is door enkele moeders! de toezeggang gedaan om eventueel A leidster op te treden. De gedachten gi® uit naar twee moeders per keer. met nodig dat dit moeders van de p ters zijn die de klas bezoeken. Vood steld zal worden kinderen vanaf jaar toe te laten. Subsidiemogelijkhei zijn er niet en de kosten van het khn zullen dus op de ouders verhaald roq 'ten worden. Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdagmorgen 8 uur tot dinsdagmorgen 8 uur Dokter BARNARD, Oosterend (02223) 234. GROENE KRUIS van donderdagmiddag 13.00 uur dinsdagmorgen 8 00 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, teleta I «(02220) 3241. DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 18.00 uu dinsdagmorgen 8 uur L. F. DEN HOUTER, Den Burg (02220) 2527. J. BEEKMAN, de Waal, telefoon (Offi I 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen bellen de A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt worden op het bureau verwacht o. tijden, dat hun eigen huisarts zitt heeft. Deze tijden zijn als volgt Dokter Siebinga vakantie. Dokter Barnard, woensdag 25 april, 13.30 uur. erk R.K. KERKDIENSTEN Eerste Paasdag Den Burg: 8.30 en 10.30 uur De Koog: 10.30 uur De Cocksdorp: 9 15 en 10.45 uur Oosterend: 9.30 uur Oudeschild- 9.15 uur Den Hoorn: 10.45 uur PROTESTANTSE KERKDIENSTB Eerste Paasdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Mulder De Cocksdorp, 10.00 uur, éenw. heer Loerakker. Den Hoorn, 11.00 uur, gezinsdienst De Koog, 9.30 uur, dienst De Waal, 10.00 uur, de heer Berki uit Den Helder. Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Oudeschild, 11.00 uur, ds. De Gier GEREFORMEERDE KERK Den Burg, 10.00 uur, H. J. Douwes kindercrèche achter de kerk 19.00 uur, H. J. Douwes Oosterend, 10.00 uur, ds. Kruithof 167.00 uur, ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend, 10.00 en 16.00 uur, dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur, ds. Kuitse Kerkbusje Den Hoorn. Aansluit liet rusthuizen. eg' de R.K. KERKDIENSTEN Tweede Paasdag Den Burg: 8.30 en 10.30 uur De Koog: 10.30 uur De Cocksdorp: 9.15 uur Oosterend: 10.45 uur Oudeschild: 10.30 uur Den Hoorn: 9.15 uur PROTESTANTSE KERKDIENSTD j Tweede Paasdag HERVORMDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur, paasviering g< menlijke zondagsscholen. De Cocksdorp, 10.00 uur, paasfeest** W rincr mpt. Hp kinHprpn van de Z(ï B ring met de kinderen van de dagsscholen. De Koog, 10.00 uur, kinderpaasfeest Oosterend, 10.00 uur, paasviering 8® de zondagsschool. GEREFORMEERDE KERK Oosterend, 10 uur, ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend, 10.00 uur, dienst.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2