Wij hebben een nieuw telefoonnummer (02220) VLIEGTUIG BIJ LANDING IN SLOOT: 2 GEWONDEN MARTIEN VAN DE WETERING - b.g.g. 3132 Geld nodig? 'iloot zette toestel voor de wind aan de grond Tennisbaan Den Burg wordt aantrekkelijker Zangdienst in Gereformeerde Kerk Koersen vreemde valuta SPORTPROGRAMMA Tweede deel „Texelse Geslachten" in voorbereiding GESLOTEN. Programma zomeravondvoetbal Kaatsvereniging Texel „70" Ongelukken Derde blad Texelse Courant, vrijdag 11 mei 1973 EIERLAND Dinsdagmiddag tegen half vier verongelukte op het vliegveld Texel een sportvliegtuigje van het type Cherokee. Door een fout van de piloot kwam het toestel bij de landing in de sloot terecht. Het vliegtuigje, de PH- ROG, werd onherstelbaar beschadigd. De beide inzittendenf de 58-jarige J. C. Steenbeek uit Coevorden en de 29-jarige mevrouw A. Albada Jelgersma uit Mij drecht) werden vrij ernstig gewond en moesten per ambulance naar het zieken huis te Den Helder worden vervoerd. Het toestel was afkomstig van het vliegveld Hilversum. Bij het landen hield de piloot zich niet aan de regels door het toestel met een vrij krachtige wind in de rug neer te zetten. Pas en kele tientallen meters voor de rand van het vliegveld raakten de wielen de grond. Het toestel schoot door en moet me een snelheid van zeker honderd ki lometer per uur in de sloot aan de oost kant van het terrein zijn beland. Havenmeester J. C. de Bruin en para chutisten w.o. B. Rienks en T. Kap wa ren vrijwel onmiddellijk ter plaatse. De heer Rienks vertelde ons dat de situatie tamelijk gevaarlijk was. De motor was gloeiend heet, terwijl de benzine pomp nog werkte. De carburators liepen over. Het wrak stonk al flink naar ben zine De te hulp geschoten para's zetten onmiddellijk alle kontakten uit. Rienks en Kap haalden de beide gewonden uit de cabine en droegen ze naar het aan grenzende bouwland. Zeer kort na het ongeluk waren de artsen Siebinga uit De Cocksdorp en Van Loon uit Den Burg ter plaatse. Spoedig ook verschenen politie en am bulance. Beeide slachtoffers bleken een hersenschudding en inwendige kneuzin gen te hebben opgelopen. Mevrouw Al- Jelgersma die met het hoofd door het glas van de cockpit was geslagen was er het ernstigst aan toe. Gedurende de afgelopen weken is er bard gewerkt aan het opzetten van een nieuwe omheining voor de tennisbanen aan de Elemert te Den Burg. Om het verblijf op de banen wat aan trekkelijker te maken zijn er ook ande re voorzieningen getroffen o.a. het plaatsen van banken en het aanbrengen van een zandbak voor eentueel meege nomen kleine kinderen. Door deze maat regelen hoopt de tennisclub tot uitbrei- van het ledental te komen. Het lid maatschap bedraagt voor personen bo- yen 16 jaar ƒ40,per jaar ƒ5,in- ld), jeugdleden betalen ƒ15,per jaar (-f- inleggeld). De banen zijn voor leden op bepaalde tijden gereser veerd; daarnaast zijn ze ook voor toeris ten beschikbaar (ƒ5,per uur per baan). Belangstellenden zijn van harte wei som en kunnen zich voor nadere in- ngen in verbinding stellen met één jer volgende bestuursleden: P. Bakker, Weverstraat 13, Den Burg; mej. Keijser, «aalderstraat 5, Den Burg; mevr. Dros, *hilderend 58, Den Burg; mevr. Van ^ren, „Koningshoeve", Oosterend. De banen zullen waarschijnlijk a.s. weekend bespeelbaar zijn. De in de sloot liggende Cherokee. Het toestel moet als verloren worden be schouwd De dienst luchtvaart van de Rijkspolitie onderzoekt momenteel de toedracht van het ongeluk. Zondagavond 13 mei wordt om 7 uur weer een zangdienst gehouden in de Ge reformeerde kerk van Den Burg. Zoals bij deze zangdiensten gebruikelijk is, hebben ook nu gemeenteleden verzoek- liederen kunnen opgeven, die in deze dienst gezongen worden. Muzikaal zul len aan deze dienst verder meewerken het dameskoor oi.v. J. Visser, organist K. Brouwer en trompettist P. Bakker. Voorganger is H. J. Douwes. Deze dienst zal ook aansluiting hebben op de bejaar denhuizen in Den Burg. Ieder is wel kom Westduitse marken 100 ƒ102,65 Franse francs 100 63,90 Belgische francs 100 f 7,19 Zwitserse francs 100 90,15 Amerikaanse dollar 1 2,88 Engelse pond 1 7,22 Zweedse kronen 100 64,15 Het tweede deel van „Texelse ge slachten", door Dr. M. D. Dijt en Mr. J. S. Dijt, zal binnenkort verschijnen. Het eerste deel trok op en buiten Texel veel belangstelling. Het is uitverkocht en zal niet worden herdrukt. Was het eer ste deel gewijd aan een beperkt aantal Texelse families, dit deel is in principe aan alle geslachten gewijd. De meeste nadruk valt op de families die in het eerste deel niet zijn besproken (de oor spronkelijk roomskatholieke). Naast een groot aantal getekende stambomen zal het boek een encyclopedie van Texelse familienamen bevatten. Van vrijwel alle Texelse familienamen van vóór 1850 zijn gegevens opgenomen over de her komst van de geslachten, hun kerkelij ke richting, hun beroepen en woonplaat sen. Er worden in totaal 450 familiena men vermeld. Het boek zal evenals deel I in offset-druk verschijnen, en gebon den zijn in kunstleer met goudopdruk. Het zal worden verlucht met een groot aantal portretten, foto's, bidprentjes, etc. De uitgave zal slechts kunnen worden gerealiseerd als er voldoende belang stelling voor bestaat. Om deze te wek ken is er een comité van aanbeveling gevormd. Om enige indruk te krijgen van de belangstelling wordt de moge lijkheid geopend het boek bij voor-inte kening te bestellen. De prijs bij inteke ning zal dan aanmerkelijk lager liggen dan die in de boekhandel: maximaal ƒ30,Bestellingen kunnen worden ge daan bij Dr. M. D. Dijt, Ipenrodestraat 8, Haarlem (die desgewenst ook nadere inlichtingen verstrekt) of bij de leden van het comité van aanbeveling, de he ren L. J. Daalder, Prins Willem Alexan- dersingel 45, D enHelder; Th. van Heer waarden, Molenstraat 71, Den Burg; M. M. J. Hoogenbosch, Koningstraat 91, Den Helder; C. Keijser, Kogerstraat 42, Den Burg; J. P. G. Schraag, Thijsselaan 124, Den Burg; J. A. van der Vlis, Ro- tondeweg 7, Blaricum; Mr. P. C. Witte, Deijlerweeg 35, Wassenaar; A. Wuis, Schilderend 48, Den Burg en M. Th. Zijm, Wagemakerstraat 20, Den Burg. ZATERDAG 12 MEI: Afdeling Noordholland: WFC-Oosterend (Z), 14.30 uur Junioren: Texel B2-Oosterend B2, 14.30 uur ZONDAG 13 MEI: KNVB beker: Texel-ASV Arsenal, 14.30 uur MEDEDELINGEN S.V. Texel Het eerste speelt zondag thuis voor de 4e ronde van de KNVB beker tegen ASV Arsenal, een voor ons geheel on bekende tegenstander. De laatste beker wedstrijd wonnen ze van De Volewij- ckers dat kampioen is geworden van de 4e klasse D. Arsenal eindigde als tweede in de competitie 4e klasse E. Uit deze resultaten blijkt dat het een goede vier de klasser is. We zijn dus gewaar schuwd. Als we niet in het veld komen met het idee, we hebben van een eer ste en van twee tweede klassers gewon nen, dus het zal nu ook wel lukken, dan kon het wel eens niet zo goed aflopen. We moeten er meer met z'n allen tegen aan en de tegenstander geen voet toege ven. Een pracht voorbeeld van cupfigh- ters was de cupfinal van zaterdag j.l. tussen Sunderland en Leeds U. Mannen we rekenen er op, dat we nog een ronde verder komen. De volgende elftallen zijn nog in de bekerstrijd: Texel, KFC, Ilpendam, Ahsenal, Stichtse Boys, SCH. '44, Pancratius, Sohagen, NEA, Vespucci, Baarn, Zilvermeeuwen en DWSV. Texel junioren B2 ontvangt voor de competitie Oosterend B2. Er moet winst in zitten, jongens. t. C. Texelse Boys Zaterdag en zondag komt de sportver eniging T.S.G. Adler uit Nieder-Dielfen, West-Duitsland, op bezoek bij de Texel se Boys. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden is het .programma als volgt; l.v.m. sportuitwisseling is de Casino-discotheek op zater dag 12 mei voor het publiek Wij hopen dat U hiervoor begrip zult hebben, l.v.m. politieverordening is de voorbar tot 12.00 uur geopend. Adry en Eddy Zaterdag 12 mei: Aankomst bij „Casi no" om plm. 11.00 uur. Hier wordt de gasten koffie aangeboden en kunnen ze worden afgehaald. Om 2.00 uur worden de gasten terugverwacht bij Ca sino voor een strandwandeling. Terug tegeh 5.00 uur. 18.15 uur een voetbal wedstrijd op het Boys-veld: Tex. Boys 2- T.S.G Adler. 20.30 uur gezellige avond in Casino voor gasten, logiesverstrek- kers en leden van Texelse Boys (ook de dames). Zondag 13 mei: Om 11.00 uur worden de gasten bij Casino verwacht, nu voor een rondrit over Texel. 15.00 uur voet balwedstrijd op het Boys-veld: Texelse Boys 1-T.S.G. Adler (Als voorwedstrijd om 13.00 uur speelt het dames-elftal van Texelse Boys tegen nog niet bekende te genstander). De zondagavond wordt naar eigen goeddunken doorgebracht. Maandag vertrekken de gasten met de boot van 7.00 of 8.00 uur. Damesclftal Het dameselftal van Texelse Boys is, nadat er twee jaar gewerkt was aan de samenstelling van een behoorlijk elftal, ingeschreven bij de KNVB. Nieuwe speelsters zijn echter nog welkom. A.W. UITSLAGEN PUPILLENCOMPETITIE De Koog a-Oosterend b 50 Beslissingswedstrijd Texel a-Oosterend a 20 Texel a kampioen EINDSTAND PUPILLENCOMPETITIE Afdeling A; Texel a 18 16 1 1 33 L03- 3 Oosterend a 18 16 1 1 33 82- 4 Tex. Boys a 18 12 2 4 26 50- 23 ZDH a 18 11 2 5 24 67- 32 De Koog a 18 12 0 6 24 59- 15 Texel b 18 5 3 10 13 18- 41 Oosterend b 18 4 4 10 12 12- 49 Tex. Bays b 18 3 1 14 7 8- 64 C'dorp a 18 3 0 15 6 16- 78 Texel c 18 0 2 16 2 1-110 Afdeling B: Texel d 18 16 3 0 33 89- 1 Oosterend c 18 13 3 2 29 50- 4 Tex. Boys c 18 12 2 4 26 41- 7 ZDH b 18 9 1 8 19 31-28 Tex. Boys d 18 3 2 13 8 9-62 Texel e 18 2 2 14 6 3-61 Cocksdorp b 18 1 3 14 5 2-62 Maandag 14 mei, 19.00 uur: Wigeko-Saniros Dinsdag 15 mei, 19.00 uur: Gempo-Rijkswaterstaat Woensdag 16 mei: Europacup II finale Donderdag 17 mei, 19.00 uur: J'Elleboog- TESO Vrijdag 18 mei, 18.45 uur: Drijver-De Waal Vrijdag 18 mei, 20.00 uur: Schoo-De Zwaan Zaterdag 19 mei, 14.00 uur: Noordzeetrappers-Casino Zaterdag 19 mei, 15.15 uur; De Zwaan-Mayday Het afgelopen jaar is voor de leden van kaatsvereniging „Texel '70" zeer voorspoedig geweest. De wintertraining in de Burgemeester De Koninghal heeft zijn vruchten wel afgeworpen. Dit kwam tot uiting tijdens de wedstrijden tussen de kaatsers uit Alkmaar, Den Helder en Texel. De Texelse kaatsers sloegen in deze wedstrijden een zeer goed figuur. Zaterdag 12 mei is onze eerste leden- kaatspartij op de speelweide in Den Burg. De jongere kaatsers die van de winter getraind hebben in de sporthal, wordt verzocht om half tien op de speelweide aanwezig te zijn. Na het leg gen van de perken, zal onder toezicht van de ouderen gekaatst worden. Om half twee na loting op het terrein, be gint de kaatswedstrijd voor de oudere leden. We verwachten ze allemaal. Er zal worden gekaatst om bloemen. Het is zondag moederdag, zodat moeder dan verrast kan worden met een bloemetje. Kaatsen is een spel, dat het publiek pas volledig in beweging brengt als de regels goed worden begrepen. Je zou in de zaal het publiek met een gopde voor lichting, door een demonstratiewedstrijd met deskundige toelichting, zeer snel de spelregels bij kunnen brengen. Op het veld heeft men daarvoor door het grote speelveld niet zo goed de gelegenheid. Mocht hiervoor soms interesse zijn dan wil onze vereniging in de winter gaarne enige demonstratiewedstrijden geven. Mochten er thans zijn die eerder ge kaatst hebben, of zich er voor interes seren, kom gerust op onze trainingstij den, welke woensdagsavonds en zater dagsmiddags worden gehouden, en pro beer een balletje mee te slaan. Zaterdag 19 mei aanvang 11.00 uur wordt de eerste „door elkaar loten-wed- strijd" gehouden in Beverwijk, de leden die hieraan mee willen doen kunnen zich opgeven bij de secretaris, vóór woensdag 16 mei. 16 juni gaat men naar Amsterdam. Daar ds dan een grote jubileumpartij vanwege het 50-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandsche Kaatsbond, de Bond van Buitenafdelingen. 24 juni naar Zaandam en 7 juli naar Dronten. Op 19 augustus een wedstrijd in Alk maar, georganiseerd door Alkmaar met kaatsers uit o.a. Den Helder en Texel. Ook zal weer getracht worden het competitiekaatsen over 1973 tot een goed einde te brengen, de winnaars over 1972 waren: 1. J. Wiersma; 2. J. v. d. Ploeg; 3. M. van Slooten. Het bestuur van kaatsvereniging „Texel '70" wenst alle leden goed kaats- weer en sportieve wedstrijden toe. Secretariaat Kogerstraat 71, Den Burg. Bel bij ongelukken uitsluitend de po litie; (02220) 2644. Deze op haar beurt belt de arts en eventueel ambulance. (advertentie I.M.) MEUBELS In een paar dagen kunt u het hebben. Met een persoonlijke lening van de NMB. Gemakke lijk, zonder onnodige formali teiten. In overleg met u worden het bedrag én de maandelijkse aflossingstermijnen vastgesteld. Een lening van-2 000,- kunt u bijv. terugbetalen in 18 x 129,50 per maand Of ƒ3.500,- in 24x 171,50. Inclusief alle rente en kosten. Stap eens binnen. We vertellen u graag alles over een persoon lijke lening voor welk doel dan ook of een woningkrediet, voor verbetering en onderhoud van uw huis.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 9