CONCEP CONDOOMS Goedgekeurd door de NVSH Vraag er om bij uw winkelier Kortste route naar Den Hoorn gaat dicht VERVOLG VAN PAG. 1 Kort geding Fa. Nauta gaf fraai foto-boekje uit Beat uit jaren 60 herleeft in De Koog Tennisclub groeit Burgerlijke stand Weekenddiensten artsen Naaktstrandborden Bridgen Kinderen ontvluchtten onhoudbare situatie Politie vond bij toeval gestolen auto „DUO HEYfl" (advertentie I.M.) Voor nadere informatie: NVSH, Prinses Beatrixlaan 11, Den Haag, Tel. (070) 882900. Iedere maandagavond informatiecentrum N.V.S.H., Groene Kruisgebouw, Den Burg Zodra ihet op de weg naar de boot druk wordt zal de politie zijweg num mer één van de Pontweg (direkt bij de haven) met hekken afsluiten voor het autoverkeer. Automobilisten uit de rich ting Den Hoorn die naar de boot willen zullen dan via de Amaliaweg naar de boot moeten rijden. In vorige jaren ontstonden regelmatig moeilijkheden en zelfs ruzies als van de eerste zijweg komende auto's zich wil den invoegen in de file. De kans be staat dat zo af en toe de files tot voorbij de Amaliaweg zullen staan. In dat ge val zal de politie zich bezinnen op nog verdere omleidingen. (vervolg van pagina 1) val tot geval bekeken of de woning kan worden vrijgegeven of permanent be woond moet blijven. In dat laatste geval is vordering mogelijk. Strijdig met de wet Mr. Bottenheim achtte de vordering ook strijdig met de wet. Volgens de woonruimtewet is vordering alleen gel dig als van te voren is gepoogd de eige naar tot vrijwillige afstand te brengen. Dit veronderstelt redelijk overleg, en volgens Mr. Bottenheim heeft dat niet plaatsgevonden. Als bewijs daarvan voerde hij het bovengenoemde gesprek met de familie Den Houtdng met de burgemeester aan. Burgemeester Spren ger vond deze bewering raadselachtig. Er is op verschillende tijdstippen ge sproken met verschillende mensen van de gemeente. Willekeur Tenslotte stelde de raadsman van de familie Den Houting dat de gemeente dn willekeur had gehandeld, en daardoor een daad van onbehoorlijk bestuur heeft gepleegd. Willekeur betekent in de taal van de rechtszaal, dat de over heid de belangen van de betrokkenen kennelijk niet tegen elkaar heeft afge wogen, wat dan moet blijken uit het feit dat de overheid in redelijkheid niet tot zo'n beslissing had kunnen komen. De willekeur zou in dit geval moeten blijken uit het feit dat de familie pas een maand na de aanvraag van de ver gunning antwoobd kreeg („en wat voor een antwoord"). De heer Bottenheim vond dan ook dat de fam. Den Houting begin maart terecht tot de verschillende werkzaamheden opdracht had gegeven. Geen bericht was voor hen goed bericht. Dat de gemeente er toen geen rekening mee had gehouden dat er inmiddels al ƒ75.000,geïnvesteerd was, vond Mr. Bottenheim al helemaal te dol. Volgens burgemeester Sprenger was een termijn van één maand helemaal met zo lang. Bovendien hadden de Den Hou tings kunnen weten dat het tegen woordig moeilijker ligt met deze ver gunningen, en ook hadden ze niet mo gen gaan bouwen zonder een (voorlopi ge) bouwvergunning. Ze hadden zich de ellende kunnen besparen door eerst die Vergunning aan te vragen. Desnoods hadden ze zelfs de koop kunnen sluiten onder voorwaarde dat het niet verlenen van de bouwvergunning ook de koop ongedaan zou maken. Voldongen feit Burgemeester Sprenger had ook een verklaring voor de handelwijze van de familie Den Houting. Zijns inziens was het hun er alleen om te doen geweest de gemeente door grote investeringen voor een voldongen feit te zetten. Ver volgens heeft de familie volgens de burgemeester toegestemd in de adver tentie-procedure met de bedoeling het overleg met gegadigden te laten stran den en dan aanspraak te maken op een vergunning. „Als eiseres de gemeente Texel verwijt, haar onnodig op kosten te hebben „gejaagd", doordat de gemeente vóór 28 maart blijkbaar van plan was, eiseres een woonvergunning te onthou den, dan zet zij de zaken wel radikaal op hun kop. Het komt mij voor, dat al leen eiseres zelf „gejaagd" heeft, nog wel ondanks duidelijke waarschuwingen betreffende de gevaren van het jacht gebied". Hartekreet De burgemeester besloot zijn pleidooi met een „hartekreet": Als het „systeem" van de familie Den Houting zou worden toegelaten, dan zou het hek van de dam zijn. Dan zou iedereen „domweg" een permanent bewoonde woning kunnen kopen, er een hoop geld tegen aan gooien en zich vervolgens daarop beroe pen. Een sociaal rechtvaardige verdeling van woningen zou daardoor onmogelijk worden. Texel, portret van een eiland Aan de boeken en boekjes, die in de loop der jaren over Texel zijn versche nen is vorige week een zeer geslaagd exemplaar toegevoegd door de firma J. Nauta te Den Burg. Het is een fotoboek, 18 x 24 cm. groot. Er staan 58 zwart wit foto's in, gedrukt in offset. De heer J. Nauta, befaamd als fotograaf van het Texels landschap, heeft bij de sa menstelling gebruik gemaakt van zowel oud als nieuw werk. Het nieuwe over heerst duidelijk en mede daardoor ver schilt het boekje sterk van het jaren geleden verschenen „Dit is ons mooie eiland Texel". In tegenstelling tot deze voorganger komt in het nu verschenen „portret" praktisch geen tekst voor. De beelden spreken voor zichzelf. Daar waar twijfel zou kunnen rijzen, wordt volstaan met sobere aanduidingen als „torenvalk in de heide", „De Waal", „haven Oudeschild", „Waalenburg" e.d. Aldus gepresenteerd komt de vast gelegde schoonheid op de gewenste wijze over bij het publiek zonder re- klame en daardoor onverdacht. Onge twijfeld bij velen de gedachte opwek kend: dit moeten wij behouden. Naast de goede zaken, die de firma Nauta on getwijfeld zal doen, is dat de grootste waarde van het boekje. „Texel, portret van een eiland" is in twee uitvoeringen te koop: in slappe kaft kost het ƒ8,50 en gebonden in har de kaft ƒ14,50. De ontwerper van het slappe omslag heeft de vergissing be gaan het zand van de hierop voorko mende duinfoto een vuile gele kleur te geven, waardoor een bijzonder goed koop effekt ontstaat. Het boekje met de bruine harde kaft is zijn meerprijs dan ook ruimschoots waard, zeker als het moet dienen als geschenkartikel. Barend Servet geeft show met „Daily Mail" Zondagmdidag 3 juni a.s. vanaf 1.00 uur kunnen de fans van Texelse beatgroepen uit de jaren '60 en andere belangstellenden volop genieten van muziek van de bands die in die jaren furore maakten. In „Riche" te De Koog zal dan een groots evenement worden georganiseerd, waarin veel van deze groepen, voor deze gelegenheid weer bij elkaar gebracht, voor het voetlicht zul len treden en nummers uit hun oude repertoire ten gehore zullen brengen. Het plan tot het houden van een „beat-revival" ontstond in een gesprek dat enige muzikanten hadden. Daarin bleek dat er nog wel eens gevraagd werd naar een optreden van verschil lende groepen. Na een oproep in de Texelse Courant werd op een zondag middag een vergadering gehouden in 't Asiel. Het enthousiasme van de zijde der oud-muzikanten bleek zeer groot. Het enige bezwaar was, dat de mees te groepen niet meer over eigen appa ratuur beschikten. Dit werd echter op gelost doordat de beroepsband „Daily Mail", die al diverse jaren in het zomer seizoen succes oogst op Texel (één van de leden, Wim Beerling, is oud-Texelaar en oud-lid van de destijds populaire beatgroep „The Typhoons") zonder dra len de complete geluidsapparatuur be schikbaar stelde. Deze staat opgesteld in „Riche", waar de band gedurende het zomerseizoen optreedt. De manager van „Riche", zelf een muzikant stelde de zaalruimte beschik baar en deed alle moeite om er een feest van te maken. Door de korte tijd van voorbereiding was het echter niet meer mogelijk, om bekende sterren uit de jaren '60 te contracteren. Wel is het gelukt om voor de avond Barend Servet te krijgen, die samen met „Daily Mail" een show geeft. Op dit moment is van de volgende groepen bekend, dat zij op zullen tre den: The Typhoons, Mark Five, Mark- les, Casus Belly, Controversky, enz. An dere groepen zullen hoogst waarschijn lijk ook van de partij zijn. Sinds de opening van het tenisseizoen 1973 hebben zich bij de tennisclub „Deuce" meerdere nieuwe leden aange meld. Bovendien heeft de tennisclub de heer S. Dros bereid gevonden de trai ning van leden op zich te nemen. De wedstrijdcommissie wil nogmaals de aandacht vestigen op de mogelijkheid tot deelname aan het pinkstertournooi, waarvoor men zich bij mevrouw E. Postma kan aanmelden vóór 4 juni a.s. van 23 tot en met 29 mei 1973 Geboren: Janneke, dv. Jacob van der Vis en Willy Roth; Karei Contant, zv. Jacob Dijker en Christina J. Heidweil- ler; Dulcybelle, dv. Wïlfried M. Nauta en Eleonora C. Kikkert. Overleden: Juliana Bakker, oud 54 jaar, wonende te De Cocksdorp; Frie- drich Winkels, oud 73 jaar, wonende te Duitsland. Hemelvaartsdag Uitsluitend voor spoedgevallen Dokter R. COUTINHO, Den Burg, tel. (02220) 2023. van zaterdagmorgen 8 uur tot tot maandagmorgen 8 uur Dokter J. B. SEEGERS, Den Burg, tel. (02220) 2039. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, telefoon (02220) 3241. DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8 uur J. BEEKMAN, De Waal, telefoon (02220) 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal. 94) CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden, dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt Dokter Siebinga, dinsdag 5 juni, om 14.00 uur. Dokter Barnard heeft vakantie. R.K. KERKDIENSTEN 30 en 31 mei, Hemelvaartsdag Den Burg: woensdag 19.30 uur donderdag 8.30 en 10.30 uur De Koog: donderdag 10.30 uur Den Hoorn: woensdag 19.30 uur Oudeschild: donderdag 9.15 en 19.00 uur De Cocksdorp donderdag 9.15 en 10.45 u. Oosterend woensdag 19,30 uur weekend 2 en 3 juni 1973 Den Burg: zaterdag 19 30 uur zondag 8.30 en 10.30 uur De Koog: zondag 9.30 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur Oudeschild: zaterdag 19.00 uur zondag: 10.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag: 9.15 uur Oosterend: zondag 10.45 uur PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Hemelvaartsdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Mulder gezamenlijk in de Geref. kerk De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer E. Loerakker, met medewerking van het Leger des Heils Den Hoorn 10 uur ds. B Hoorn De Koog 9.00 uur ds Waardenburg De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.30 uur ds. De Gier gemeenschappelijke dienst met Oude- schild. Oudeschild 9 30 uur dienst in Oosterend GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. Mulder, gemeen schappelijke dienst (aansluiting rusthuizen) Kindercrèche achter de kerk Oosterend 10 uur ds. Kruithof GEREFORMEERE GEMEENTE Oosterend 10 uur dienst 19.00 uur ds. M. J. van Gelder, van Enkhuizen Zondag 3 juni 1973 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Mulder De Cocksdorp 10 uur eerw. heer E. Loerakker Den Hoorn 10 uur ds. Waardenburg De Koog 11.00 ur ds. Waardenburg De Waal 10 uur ds. De Gier Oosterend 9.30 uur Eerw. heer Veldhuis Kinderoppas in „De Bijenkorf" Oudeschild 11 uur Eerw. heer Veldhuis Collecte onderhoud kerk Kinderoppas „Pastorie". GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur H J. Douwes Kindercrèche achter de kerk 19.00 uur H. J. Douwes Oosterend 10 uur ds. Kruithof 19.30 uur ds. Kruithof GEREFORMEERE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Kuitse Aansluiting rusthuizen. Kerkbusje Den Hoorn. (vervolg van pagina 1) Mogelijk heeft de heer Van 't Noord- ende zich door het plaatsen van de bor den schuldig gemaakt aan overtreding van artikel 435 b van het Wetboek van Strafrecht, luidende: „Hij die, zonder daartoe gerechtigd te zijn, gebruik maakt van woorden, uit drukkingen of kentekenen, die aandui den of de indruk kunnen wekken dat zijn optreden is bevorderd dan wel de steun of erkenning geniet van rijkswe ge, vanwege Suriname, de Nederlandse Antillen, Nederlands Nieuw-Guinea of een buitenlandse mogendheid dan wel vanwege een volkenrechtelijke organi satie wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of een geldboete van ten hoogste zes honderd gulden". De uitslag van de drive was; Noord-ziud: 1. Dames Van Sambeek-Geus 107 p. 2. Gebr. Van Sambeek 85 p. 3. Echtpaar Hoogerheïde 77 p. 4. Echtpaar Zevenhoven 73 p. 5. Echtpaar Breeuwer 68 p. 6. Heren Blom-Zegers 67 p. Oost-west: 1. Mevr. v. d. Kerkhof-Veenema 117 p. 2. Heren Bos-Chavonnes 109 p. 3. Heren Kellner-Van Lenten 92 p. 4. Mevr. De Laat-heer De Brok 91 p. 5. Heren Duin-Keijser 77 p. Volgende drive dinsdag 5 juni, aan vang 8 uur in hotel „De Lindeboom- Texel". Zondag vervoegden zich bij een Tex else camping twee kinderen leen jonget van 11 en en meisje van 13) die bij dt beheerder informeerden naar de over. nachtiingskosten, ook voor langere tijd De beheerder, die de zaak niet erg ver trouwde, waarschuwde de politie. Al spoedig bleek dat de kinderen waren weggelopen uit hun ouderlijk huis t, Amsterdam. De omstandigheden daar (een gezin van tien kinderen, afkomstig uit verschillende huwelijken, waarbij di nu weggelopen kinderen ernstig werder gediscrimineerd, uitgebuit en veelvuldig geslagen) hadden de kinderen doen be sluiten voor goed weg te gaan. Ze had den zich in het bezit .gesteld van wsi geld, waarmee ze, om ook eens plezier te hebben, een tentje, een rubberboot^ wat speelgoed en vooral veel snoep a ijs hadden gekocht. De kinderen werden in huis genome, door een Texelse particulier, die ze a afwachting van door de Raad van 4 Kinderbescherming te nemen stappen een paar plezierige dagen bezorgt. u Bij een controle hield de politie es jongeman aan die geen papieren kt: tonen. Hij kwam vrijwel onmiddellijs op de proppen met de bekentenis dat hij het voertuig in Amsterdam had gesto len. TEXELAARTJES Mavo kant en klaar ga rages. Vervaardigd uit één stuk beton. Waaien niet weg! Onverwoenst- baar en sterk. Geeft zelfs uw nageslacht geen werk. In 10 jaar meer dan 6500 geplaatst. Folders op aan vraag. Prijs vanaf ƒ2900,- incl. BTW. Mavo-Bouw. Joh. Bürmann, Burg. Si- monsstraat 10, Halfweg, N.H., tel. 02907-4592 Tegelzetter. Fokko Mulder, Kotterstr. 9, Oos terend, tel. 666 De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, Telef. (02279) 1482. Postbus 12 Assurantiekantoor Ger Dros. Met ingang van he den is ons telefoonnum mer gewijzigd in (02228) 200. Jan F. van Asselt, Kogerweg K 63b, De Koog - Texel ANTIEK. „De Santen kraam", Badweg, De Koog. Kaasvormen, aar dewerk potten, zuurtjes- flessen, apothekersflessen alles in diverse maten Te koop uit erfenis 250 div. munten, o a. kna ken,, guldens (ook halve) dubbeltjes, duiten enz., geheel internationaal ƒ125,—. Tel. (070) 461307 of 652405 Voor Uw tegel- en mo zaïekwerk naar C. v.d. Maden, Kogerstr. 65, tel. (02220) 3320 Bejaarden!! Een klein klusje te doen? Bel TEXTANT Tel. 3368 of 3468. 't kost je niks Voor zonwering naar B. C. van Veen. Nu ook buitenzonwering, bijzon der geschikt voor het Texelse klimaat. Vraag vrijblijvend prijsopgave. Thijsselaan 29, tel. (02220) 3304 Voor al uw stucadoor- werken, sierpleister, tim mer- en metselwerk Van Lierop, tel. 02225-244 Accu's 30% korting, 2 jaar garantie. Banden 25% korting, gratis dé- en montage. De Witte Pomp, K. Verweij, Oude schild, tel. (02220) 3520 Denkt u bij de verzor ging van uw tuin aan on- *e champignoncompost Altijd verkrijgbaar. Champignonkwekerij S. Hin en zn„ tel. 02226-281 Te koop uit erfenis 3 antieke Hollandse kope ren gewichten ƒ150, 1 kg., 1 pond, 2 ons, ook apart te koop. Tel. (070) 461307 of 652405 Te koop oliekachel. ge heel kompleet 35,Tel. (02222) 221 - Biedt zich aan kinder oppas voor omgeving Den Burg. Tel. (02220) 3155 Te koop beste aardap pelen. N. Zoetelief, Vre- delust Bijverdienste. Speciaal in de plaats Den Burg zoeken wij personen, die zich zouden willen belas ten met het verzamelen van clubbladen, véreni- gingsorganen, program maboekjes of andere pe riodieke uitgaven iwaarin advertenties zijn opgeno men. Interessante belo ning. Uitsluitend schrif telijke reacties aan: Bu reau „Driespan" b.v., Heerhugowaard, Nijver heidsplein 5, t.a.v. dhr. Th. A. M. Sijm. Onmid dellijk na ontvangst wordt u persoonlijk be zocht Te koop 1 Renault Sa- viem vrachtwagen, tvpi SG 2, laadverm. 1% to: 1 Hanomag vrachtwage: type F 25, laadverm. I1, ton; 1 DAF 33 met nieur: motor. Garage Dros, Eik land, tel. (02225) 233 - Stoelen te koop. D Toekomst, De Koog. Ui' zoeken ƒ3,p.st. Hemelvaartsdag wil 't u zo gezellij mogelijk maken in Hotel-Café De Zwaai Cees en Reintje hebba een zoon Cornelis Christiaan Ze noemen hem Chris zijn er héél erg blij me-: Fam. Commandeur- v.d. Meule Stolpweg 5, Den Hoort 29 mei 1973. Tijdelijk adres: Lidwiw ziekenhuis, kamer 104. Te koop aangeb. 2V2- pits gasfornuis. W. van Beierenstr. 44, Den Burg Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Gediplomeerd VAMOR rijschool T. Jansen, voor een snelle en prettige rij opleiding. Wij rijden met nieuwe Datsuns 1200. Den Helder, tel 02230-15749 Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat, tel. 2264 Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij, Eierland C 42 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Bei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel. (02220) 3408 Te koop: oliekachel, butagaskachel, poppen- wandelwagen en 3 zinken teilen. Weverstr. 71, Den Burg Te koop Simca 1300 voor onderd., evt. nog wel pp te knappen. Tel. 3318 Te koop gevr. dames- en herenfiets. Tel. (02220) 3512 Tijdens de ziekte en 9 het overlijden van mij lieve man en onze pap: G. RUMP moohten wij veel bewr, zen van deelneming os! vangen. In het bijzond-: denken we hierbij i Dokter Siebinga en heer R. Kooiman, die va ons een grote steun q geweest. Allen heel telijk dank. Het zal vc: ons een dankbare hem nerng blijven. E. Rump-Vertelni: en kinderen Texel, mei 1973. Den Burg, Schoonoor singel 7. Hierbij zeggen wij al vrienden en bekend hartelijk dank voor de> langstelling ter gelegf heid van ons huwe! ondervonden. Hans en Hanny Halsema Kinderwagen te koop, na 18.00 uur. S. Zijlstra, W. v. Beierenstraat 38, tel. 2662 Te koop z.g.a.n. hand- naaimachine, merk Pfaff prijs 50,Tel. (02220) 3582 Heden overleed g< onverwacht mijn besï vriend José van Dienst, in de leeftijd van S jaar. Gerrit Gerrits Den Burg, 28 mei 19" le Voor al uw grasmaaien, graskuilen en kuilen af dekken. T. Wuis, 't Noor den, tel. 02223-334 Geheel onverwacht is van ons weggenomes onze dierbare zoon en broer Josias Peter Frans (José) van Dienst oud 23 jaar. Zelfs al ga ik door een dal van diepe duisternis, ik vrees geen kwaad, want Gij zijt bij mij (Ps. 23). A. van Dienst M. M. van Dienst-Keijzer Elise Margriet Krimpen aan de Lek, Schepenstraat 3, 27 mei 1973. Liever geen bezoek. Geen bloemen, geen toespraken. De begrafenis is bepaald op vrijdag, 1 i11111 op de Algemene begraafplaats te Krimp# aan de Lek, om 11.30 uur.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2