Zandkleur Visgraat. BOESH r Gebr. Schoorl bv artima Thans verlaagd in prijs BLIJDE RIJDERS Proefrit in een nieuwe middenklasser. lextielhuis mmm geen f 8509,- maar f 7990,- schuifdak f522,- de Fiat 124, gemaakt door seat A. v.d. VIS REDPOINT Behang Te kijk. De nieuwe kollektie kostuums. Komt U 'ns langs? 'ïïémM m&M |Jkg:v>b Weverstraat OMFIETSEN? Garage Dros Eierland Voor al uw KANTOORMEUBELEN B.V. v'h Langeveld de Rooij Sterke motor, een puike wegligging, een prettige zit, een voortreffelijke vering en veelzijdige veiligheid: rondom schijfrem men met rembekrachtiging, gescheiden remcircuits. S. Kuiper fietste zich makkelijk naar winst Succes voor Texelse honden CS verhogen subsidie voor „Wielewaal'' Programma zomeravondvoetbal Koersen vreemde valuta Helderse Leger des Heils komt naar Texel Bel bij brand 2066 Avondvierdaagse Oosterend Present Ami Super. Verbazingwekkende Citroen creatie. Acceleratie van 0 tot 100 km in 18 sec. En'n aangename top van 140 km. Ofwel comfort met sportief Is' elan. Daar is de Ami Super mee gekenmerkt. Reden voor een bloemrijk onthaal dachten wij. En voor u reden om een proefrit in deze nieuwe middenklasser te maken, Super Middenklasser. HALEN WU RLTUD B'J HOUTHANDEL Maricoweg - Tel. 2356 voor blije mensen,. GARAGE 'EIERLAND' b. h. roest Postweg E 70 DeCocksdorp (Texel) - '-jti CITROÊN* AMI SUPER Excellent. Wat de mode ook doet, het kostuum blijft bestaan. Want progressief of conservatief, iedere man (of zijn 't de vrouwen?) wil zo nu en dan weer heer zijn. Perfekt gekleed gaan en zich daarbij volmaakt verzorgd voelen. Welnu, maak uw keus, a) Prachtig blazerkostuum in 100% zuiver scheerwol. In chique effen zandkleur Opgestikte zakken met kontraststiksel b) Slankkledend 2-knoops visgraatkostuum met brede revers in Diolenkwaliteit Pantalon met omslag. «7 REDPOINT wcrbijer Vraag het unieke dubbelotaJenboek bü: Gravenstraat 2-4, tel. (02220) 3592 HET SILHOUET VAN EEN FAMILIEMOTOR Gebr. J. en F. Duinker Nieuwe Schilder weg O 54 Oosterend - Texel tel. (02223) 452/402 ten tuuun&n N&uua tmpoti landige Vespa's en stoere Casal brommers. Tel. (02225) 233 4 oil.1197 cc., 65 Din-pk, 140 km. telefoon (02220) 2550 Afgelopen zondag kon S. Kuiper ge makkelijk winnaar worden van de derde wedstrijd van de voorjaarscompetitie. Hij miste concurrentie van J. Koorn en D. Bakker die geblesseerd zijn en van D. Vinke die door werkzaamheden ver hinderd was. Het werd een matige wed strijd waarbij de A-poulers niet één keer echt geprobeerd hebben het ver schil van klasse tussen A-en B-poule te demonstreren, dat toch echt wel aanwe zig is. In de voorlaatste bocht, juist op een moment dat er nauwelijks gefietst werd, sprong S. Kuiper weg en kon niet meer door H. Boekei worden ingehaald. S. Kuiper fietste de twaalf ronden in 54 minuten en 45 seconden. eD opkomst in de B-poule was zeer goed. Hier werd Chr. van der Meer, duidelijk geïnspireerd door de renners uit de A-poule, eerste in de goede tijd van 54 minuten en 52 seconden. 2. G. Roeper; 3. W. Koorn; 4. S. Appel; 5. P. Rijkers. Bij de jeugd gaat het werkelijk leuk worden, want hoewel D. Zuidewind makkelijk kon winnen, was de strijd onder de jongens hevig. Iedereen knokte voor een goede plaats en de strijdlust zou als voorbeeld kunnen dienen voor de heren renners van de A-poule. B. Bakker werd tweede, A. Winter derde, R. Zuidewind vierde en M. Koorn (pas 6 jaar oud) knokte zich naar een beste vijfde plaats. Me Hemelvaartsdag is de vierde en zondag 31 mei a.s. de laatste wedstrijd van de voorjaarscompetitie. De start is dan weer als gewoon om 10.30 uur en het parcours is Zuid-Haffel. Op de clubmatch van de Amerikaanse Cooker Spaniel in Den Bosch behaalden zaterdag j.l. Amanda Callisto „uitmun tend", plaatsing 5 en Fanny van 't Jen- fri's Hof „zeer goed", plaatsing 9. Beide honden zijn eigendom van J. Lagerveld- Ellen. Gedeputeerde Staten van Noordhol land hebben de subsidie voor de ver bouw en inrichting van het dorpshuis „De Wielewaal" te De Waal verhoogd van 9975,— tot ƒ22.050,—, zijnde 15% van de subsidiabele kosten. Zoals be kend zal uitvoering van het nieuwe ver bouwplan van De Wielewaal aanmerke lijk meer kosten dan het oude plan. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 3 juni op om 4.25 uur en gaat onder om 20.52 uur; 6 juni op om 4 23 uur en onder om 20.55 uur. Maan: 1 juni N.M.; 7 juni E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 1 juni 8.34 en 20.54; 2 juni 9 30 en 21.46; juni 10.16 en 22.36; 4 juni 11.01 en 23.25; 5 juni 11.42 en 6 juni 0.11 en 12.20; 7 juni 0.53 cn 12.55; 8 juni 1.32 en 13.36; 9 juni 2.22 cn 14.39. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Maandag 4 juni, 19.00 uur; Sani ros-JElleboog Dinsdag 5 juni, 19,00 uur: Gempo-Memo Woensdag 6 juni, 19.00 uur: TESO-Wigeko Vrijdag 8 juni, 18.45 uur: Noordzeetrappers-Drijver Vrijdag 8 juni, 20,00 uur: De Waal-Mayday Westduitse marken 100 ƒ102,40 Franse francs 100 63,75 Belgische francs 100 7,21 Zwitserse francs 100 90,65 Amerikaanse dollar 1 f 2,78 Engelse pond 1 7,12 Zweedse kronen 100 ƒ64,40 Hemelvaartsdag 31 mei a.s., zal Texel bezoek krijgen van het Leger des Heils uit Den Helder. In de morgen uren zal door het muziekkorps alsmede door de zangbrigade, medewerking wor den verleend aan de kerkdienst in de Ned. Herv. kerk te De Cocksdorp. Deze dienst zal worden geleid door ds. E. Loerakker. Aanvang 10.00 uur. Bij goed weer zal in de middaguren een openluchtsamenkomst worden ge houden in de Dennen, nabij hotel „Bos en Duin" o.l.v. kapitein J. Jaspers, aan vang 3.15 uur. Óp deze plaats werd reeds vele malen eerder openluchtakti- viteiten ontplooid op de Hemelvaarts dag. Bij ongunstige weersomstandighe den zal „het Leger" de gast blijven der Ned. Herv. kerk te De Cocksdorp, al waar ds. Loerakker in de middaguren op de van hem bekende prettige wijze, dia's zal vertonen over het „Gouwe Boltje". Deze eventuele bijeenkomst zal ook toe gankelijk zijn voor een ieder. Bij brand altijd bellen: (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. De routes voor de avondvierdaagse zijn als volgt: Maandag 4 juni, 10 kilometer: Emmalaan, Beatrixlaan, Hollewalsweg, Lijnbaan, De Zes, Burgerhoutstraat, Waalderstraat, Bemhardlaan, Koger- straat, Akenbuurtsweg, Westerweg, Driehuizerweg, Hoomderweg, Zuidhaf- felderweg, Middelweg, Slingerweg, Em malaan. Maandag 4 juni, 15 kilometer: Emmalaan, Beatrixlaan, Hollewalsweg, Lijnbaan, De Zes, Burgerhoutstraat, Waalderstraat, Bernhardlaan, Koger- straat, Akenbuurtsweg, Westerweg, Bakkenweg, Rozendijk, Okusweg, Jan Ayeslag, Rommelpotsweg, Oude weg, Westerweg, Hemmerweg, Hoornderweg, Zuidhaffelderweg, Middelweg, Slinger weg, Emmalaan. Dinsdag 5 juni, 10 kilometer: Emmalaan, Haffelderweg, Leemkuils- weg, over Hogeberg, Doolhofweg, Bra- kesteinweggetje, Schillepaadje, Buurtje, De Ruyterstraat, Barendszstraat, Heemskerckstraat, Sohilderweg, Dool hofweg, langs Sandershuis, Schilderend, R. P. Keijserstraat, Slingerweg, Emma laan. Dinsdag 5 juni, 15 kilometer: Emmalaan, Haffelderweg, Leemkuils- weg, over Hogeberg, Doolhofweg, Bra- kesteinweggetje, Schillepaadje, Buurtje, De Ruyterstraat, Barendszstraat, door coupure over haven, langs nieuwe haven, langs „Texelstroomcentrale", Ot- tersaatweg, Laagwaalderweg, Middel- landseweg, Schilderweg, Doolhofweg, langs Sandershuis, Schilderweg, R. P. Keijserstraat, Slingerweg, Emmalaan. Woensdag 6 juni, 10 kilometer: Emmalaan, Elemert, Keesomlaan, Hol lewalsweg, Westerweg, Smitsweg, Ro zendijk, Ploegelanderweg, Monniken- weg, Gerritslanderdijkje, Oude Koger- weg, Kogerstraat, Beatrixlaan, Emma laan. Woensdag 6 juni, 15 kilometer Emmalaan, Elemert, Keesomlaan, Hol lewalsweg, Westerweg, Smitsweg, Ro zendijk, Ploegelanderweg, Dunnings- weg, Koekoeksweg, Westerslag, bij par keerterrein schelpenpad terug, fietspad langs Randweg, Ploegelanderweg, Mon- nikenweg, Gerritslanderdijkje, Oude Kogerweg, Kogerstraat, Beatrixlaan, Emmalaan. Donderdag 7 juni, 10 kilometer: Emmalaan, Elemert, Keesomlaan, We verstraat, Stenenplaats, Waalderstraat, Bernhardlaan, Maricoweg, Georgiëweg, Kogerweg, Meiert Boons Bosweg, Nieuwlanderdijk, fietspad langs Waal- enburgerdijk, Tienhovenseweg, Mars- weg, Waalderstraat, Bemhardlaan, Thijsselaan, Drijverstraat, Bernhard laan, Emmalaan. Donderdag 7 juni, 15 kilometer: Emmalaan, Elemert, Keesomlaan, We verstraat, Stenenplaats, Waalderstraat, Bernhardlaan, Maricoweg, Georgiëweg, Kogerweg, Meiert Boons Bosweg, Nieuwlanderdijk, fietspad langs Waal- enburgerdijk, Westerweg door Waalen burg, Middelweg door Waalenburg, Pol derweg, Laagwaalderweg, Hogereind, Bomendiek, Tienhovenseweg, Marsweg, Waalderweg, Waalderstraat, Bernhard laan, Thijsselaan, Drijverstraat, Bern hardlaan, Emmalaan. ki tegenstelling tot andere jaren zal er dit jaar geen gzamenlijke intocht worden gehouden. Daar het verkeer steeds drukker wordt en ieder jaar meer ouders en andere belangstellenden per auto naar de verzamelplaats kwamen, is het langzamerhand ondoenlijk gewor den, alles in goede banen te leiden. Daardoor worden ook de wachttijden steeds langer, wat door de meeste wan delaars ook met op prijs wordt gesteld. Wel zullen tussen de wandelaars in een paar muziekkorpsen meelopen geduren de het laatste trajekt door Den Burg. Hopelijk staan ook weer veel belang stellenden langs de route door Den Burg, zodat de laatste avond toch een feestelijk tintje kan krijgen. Men kan tot zaterdag 2 juni bij de volgende adressen voorinschrijven: Den Burg: hotel De Zwaan (alleen op 2 juni van 15.00 - 16.00 uur); De Cocksdorp; Fam. Druif, Kikkert- straat; Oosterend: C. Ellen, Oesterstraat 5; De Koog: Fam. Klip, Brink 10; Den Hoorn: Mej. A. Bakker, Diek 21; Oudeschild: Fam. v. d. Brink, De Ruy terstraat 137. VRAAGPROGRAMMA CONCOURS HIPPIQUE Hieronder het vraagpro gramma voor het concours hippique dat op zaterdag 7 juli zal wor den gehouden te Oosterend. 1. Concours van tweespan landbouwtuig- paarden voor de landbouw - wagen. 2. Concours van éénspan (nieuwelin gen) voor tweewielig voertuig. Paarden die op Texel of elders een prijs hebben gewon nen in het eenspan zijn uitgesloten. 3. Coucours van tweespan landbouw- tuigpaarden voor luxe rijtuig. 4. Concours van éénspan landbouw- tuigpaarden, gereden door dames zonder assistentie van een heer. 5. Concours van éénspan landbouw- tuigpaarden voor luxe rijtuig open klasse. Opgave voor of op dinsdag 12 juni aan K. du Porto, telefoon (02223) 368 of P. C. Hin, telefoon (02223) 465.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 7