Er is een spijkerbroek die lekkerder zit aan 'n Levi's KRIM-aandelengrandioos succes! filmmeuws NV Exploitatie Maatschappij De Krim te Texel :en Oosterend Present Programma zomeravondvoetbal Burgerlijke stand Filmvertoning op luilakochtend Donderdag 14 juni fancy fair in Huize „Irene" Bestuurswijziging Tennisclub houdt afd. Den Burg bejaardenbond pinkstertoernooi Luilakzwemmen in „Molenkoog" Bridgi en Hoofdkeurmeester Joh. Tijsen met pensioen D. Vinke winnaar voorjaarscompetitie wielervereniging Koersen vreemde valuta WELKE 65-PLUSSER willen helpen VUILNISOPHAALDIENST „De Krim" is door samenwerking gegroeid, en groeit nog steeds. Ook Uw steun en stem hebben wij nodigwant wij zijn TEXELAARS Neem daarom het prospectus, en het inschrijfbiljetNU DOEN. HiUiiiiiiuiiiii Ook ouders kunnen voor hun kinderen een aandeel nemen; zij schrijven het totaal aantal aandelen in op één formulier. Na uitgifte van de aandelen (medio 1974) kunnen zij deze stukken dan overhandigen. Ook alle banken hebben inschrijfbiljetten gereed liggen. Wanneer U dit alleen lééstdoet u niet genoeg!! WANT Krim-aandelen zijn waardevol ...[.I ook voor belegging. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Oosterenders bewoners van wijk O, leest u vooral circulaire die u deze eek bij u thuis is ge bracht Deelnemers concours hip- pique! Werkt mee s.v.p. en doet uw op gave voor deelname in het middag programma vóór of op 12 juni a.s. aan de heer P C. Hin of K. du Porto, telefoon (02223) 465 of 368. Voor de keuringen in het morgenprogramma van de 7e juli, dient opgave te geschie den bij de secretaresse van de W.P.N. afd Noordholland, mevrouw J. M. v. d. Berg-de Jonge, Kruidbergerweg 12 te Santpoort. Opgave voor de nationale wedstrijd schapenscheren kan nog bij 'het secreta riaat van Oosterend Present, Achter tune 25 te Oosterend. Er hebben zich tot toe reeds 10 scheerders gemeld. Voor de grote lammerenmarkt in de peperstraat, met plaats voor 1000 lam meren is reeds veel belangstelling van :operszijde. Alle ons bekende kopers van Texelse lammeren worden uitgeno- en mochten wij iemand vergeten, hij* is altijd welkom. Nieuws van de bloemen- en planten- commissie: Er staan 4.000 planten klaar om in de week van 11-16 juni te worden verdeeld via de straatpresiden ten". Maakt u deze week de bakken enz. gereed? Historisch spel. Zaterdagavond 9 juni, aanvang 19.30 uur is de eerstvolgende epetitie voor alle groepen van het ,Kaas en Broodvolk". Verzamelen op iet terrein achter de Ohr. school, even tuele „wapens" meenemen. Ende ïierkar is ook aanwezig. De dames van het kledingcomité zijn ,'oortaan iedere dinsdagavond vanaf 7 iur in De Bijenkorf. )insdag 12 juni, 18.45 uur: Rijkswaterstaat-Wigeko hnsdag 12 juni, 20.00 uur: J'Elleboog-Gempo ifoen9dag 13 juni, 19.00 uur: Saniros-TESO Vrijdag 15 juni, 18.45 uur: Sohoo-Noordzeetrappers rijdag 15 juni, 20.00 uur: Drijver-Casino Saterdag 16 juni, 14.00 uur: Noordzeetrappers-Casino van 30 mei tot en met 5 juni 1973 Geboren: Maurits Gerardus Michiel, zv. Gijsbert J. Witte en Anna A. M. Veeger; Natasoha Suzanne, dv. Theodo- rus W. Witte en Emma M. Hin; Cornelis Christiaan, zv. Cornelis A. Comman deur en Reintje van der Meulen. Ondertrouwd: Poenky W. Trouerbach en Sornelia J. Huisman; Hendrik Rou- wenhorst en Geeske de Vries. OOSTEREND In cafetaria ..Strends End" zal op luilakochtend, zaterdag a.s., films worden vertoond. Exploitant W. Kalk heeft dit vorig jaar ook gedaan en er was toen veel belangstelling. Als film is gekozen „Het geheim van de grot", met Nederlands geluid. De entree is gratis. Begonnen wordt om half vier. In huize „Irene" wordt volgende week donderdag van drie tot vijf en van half acht tot tien een grote fancy fair gehou den. Er is een loterij, waar de belangrijkste prijzen zijn: een rondvlucht boven Texel voor drie personen, twee fietsen, een ra dio, een .polshorloge en nog zo het een en ander. In verschillende kraampjes zullen de resultaten van de handvaardigheid van de bejaarden te koop worden aangebo den: onder andere kussens, spreien, ta felkleden, babykleding en een poppen huis. Ook zullen er boeken- en planten- kraampjes zijn. Wie zich aktief wil ver maken kan zich bezig houden met het rad van avontuur, de grabbelton, het werpen van pijltjes en dergelijke. De tennisclub „Deuce" houdt op twee de Pinksterdag een grootst opgezet tour- nooi. Bij de club spreekt men van een kennismakingstournooi omdat de laatste tijd sprake is van een ongekende aan was van nieuwe leden (van nog geen dertig naar bijna 70. Het is prettig en gewenst dat men elkaar eens aan het werk ziet. Het tournooi begint om half tien 's morgens op de tennisbaan aan de Elemert te Den Burg. De finales zullen, zo wordt verwacht, tussen vier uur en half vijf 's middags plaatsvinden. Be langstellenden zijn gedurende de hele dag welkom. Vanaf dinsdag 12 juni zal Siem Dros iedere dinsdag van zeven tot acht uur tennislessfen geven. Evenals vorig jaar kan in het zwem bad Molenkoog op luilakochtend weer gezwommen worden. Er worden diverse spelen in en rond het bad georganiseerd, zoals een luchtbeddenrace, touwtrekken over het bad enz., enz. Er worden leuke prijsjes uitgeloofd. Aanvang 04.00 uur. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 10 juni op om 4.21 uur en gaat onder om 20.59 uur; 13 juni op om 4.19 uur en onder om 21.00 uur. Maan: 15 juni V.M.; 23 juni L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 8 juni 1.32 en 13.36; 9 juni 2.22 en 14.39; 10 juni 3.30 en 15.51; 11 juni 4.39 en 17.03; 12 juni 5.41 en 18.07; 13 juni 6.34 en 19.01; 14 juni 7.19 en 19.46; 15 juni 7.58 en 20.26; 16 juni 8.36 en 21.01. In verband met vertrek van secreta ris A. J. de Graaf naar Den Haag is een nieuwe functionaris bereid gevonden zijn taak over te nemen. Met ingang van 1 juni 1973 -is secretaris van de afdeling Den Burg de heer Joh. de Graaf, Schoonoordsingel 18, Den Burg, telefoon •(02220) 3177, die tijdelijk de vacature vervult tot aan de eerstvolgende leden- vregadering. Ingevolge besluit op de jaarvergade ring van 16 februari 1973 is de heer N. Eelman, „De Vluchtheuvel", Marsweg B 12a, Den Burg, bereid gevonden ter uitbreiding van het bestuur de funktie van 2e voorzitter te vervullen. Als blijk van waardering voor het vele werk dat de afgetreden secretaris heeft verricht, werd hem een boekenbon aangeboden tijdens een druk bezochte bestuursvergadering op 28 mei in hotel „De Zwaan". De uitslag van de drive is: Noord-zuid, 24 spellen 1. Heren Hennik-Bartels 149 p 2. Heren Kellner-Van Lenten 136 p 3. Dames Geus-Van Sambeek 120 p 4. Mevr. v. d. Kerkhof-Veenema 118 p 5. Mevr. De Laat- v. d. Kerkhof 118 p 6. Dames Breeuwer-Langeveld 110 p 7. Dames v. d. Molen-v. Hasperen 101 p Oost-west 28 spellen 1. Eohtpaar Zevenhoven 154 p 2. Heren Bos-Chavonnes 153 p 3. Echtpaar Hoogerheide 145 p 4. Heren Zegers-Blom 144 p 5. Heren Van Sambeek 133 p 6. Echtpaar Enuma 131 p. De volgende drive is aanstaande dins dag, 20.00 uur in hotel „De Lindeboom- Texel". Ieder is welkom. Op 20 juni a.s. zal de heer Joh. Tijaen, hoofdkeurmeester bij de Keuringsdienst van Waren te Alkmaar, wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd, afscheid van zijn werkkring nemen. De heer Tijsen werd .per 1 juni 1943 als 'adjukt-keurmeester in tijdelijke dienst benoemd. Hij is in 't Keuringsge- bied Alkmaar, waar ook de gemeente Texel onder valt, een bekende verschij ning, die zich vele vrienden wist te ma ken. Dertig jaar lang was hij wakende voor de Volksgezondheid en de eerlijk heid in de handel. Van 17.00 tot 18.30 uur wordt in Mo tel Alkmaar een receptie gehouden waar een ieder die daartoe behoefte gevoelt hem de hand kan drukken. Vrijdag- tot en met woensdagavond om 8 uur draait in het City theater de film „What's up, doc?" (Hou je roer recht) van regisseur Peter Bogdanovich. Judy Maxwell (Barbra Streisand) is gek, prettig gestoord. Bovendien is ze ver liefd. Het voorwerp van haar passie is Howard Bannister (Ryan O'Neal), ook al mesjogge en bovendien verloofd met de kenau Eunice. Zij allen en nog enkele voor de film belangrijke personen heb ben kamers op de 17e verdieping van het Hilton Hotel in San Francisco. Ern stige complicaties doen zich voor rond om de bagage van de verschillende gas ten. Hun koffers zijn namelijk krek ge lijk, terwijl de inhoud van de koffer van de één om verschillende redenen begeerlijk is voor de ander. Er is bij voorbeeld een koffer vol juwelen, die een onweerstaanbare aantrekkings kracht uitoefent op de hoteldetective. Een andere koffer bevat topgeheimen, en lokt dan ook een ongunstig individu dat de naam Jones draagt naar het ho tel. Het gevolg is een snelle bezitswisse- ling van koffers, waarbij niemand weet wat er in zit aleer hij ze geopend heeft. Het loopt uit op een breuk tussen Ho- word en Eunice op de vernietiging van een hotelkamer, op het bij achtervol gingen teloor gaan van een aanmerke lijk deel van San Francisco's autopark, en tenslotte op een ontknoping die men zelf maar moet gaan zien. (Alle leeftij den). Zondagmiddag om 3 uur wordt in het City theater de film „Nieuwe avonturen van Dik Trom" vertoond. De kwajongen met het gouden hart heeft het ditmaal aan de stok met de veldwachter, wat tot allerhande narigheid leidt. Maar als Dik er voor zorgt dat een blind meisje haar gezichtsvermogen terugkrijgt en hij ook nog de daders van een diefstal waarvan zijn vader wordt beschuldigd weet te vangen, is het feest in het dorp. (Alle leeftijden). In de voorlaatste wedstrijd van de voorjaarscompétitie van de wielerclub Texel was wederom weinig te merken van strijdlust bij de renners van de A- poule, want na een vrij' snelle eerste ronde werd de wedstrijd min of meer lamgelegd. Gerard Koorn heeft daarna voornamelijk alleen het tempo moeten bepalen. Wel was het D. Vinke die de wedstrijd won maar ditmaal met slechts enkele banddikten verschil van H. Boe kei. In de B-poule was het Chr. van der Meer die weer grandioos fietste en het is dan ook wel te verwachten dat hij in de zomercompetitie bij de A-.poulers zijn krachten moet meten. Zondag was de laatste wedstrijd in de voorjaarscompetitie en omdat in de A- poule de strijd eigenlijk al was gestre den was er nog maar weinig spanning. Er valt dan ook niets anders te vermel den dan de einduitslag. 1. D. Vinke 23 p. 4 wedstrijden 2. H. Boekei 15 p. 4 wedstrijden 3. G. Koorn 11 p. 3 wedstrijden 4. S. Kuiper 11 p. 2 wedstrijden 5. D. Bakker 10 p. 2 wedstrijden 6. J. Koorn 3 p. 1 wedstrijd In de B-poule was de strijd nog open. Na een snelle start had W. Koorn al een behoorlijke voorsprong opgebouwd voordat hij door de kopgroep werd ge lost en G. Roeper en P. Rijkers, die di- rekt na de start al de aansluiting mis ten, aan een achtervolging konden gaan denken. Maar helaas, domme pech bleek de snelste achtervolger, want in een bocht liep de achterband van W. Koorns fiets, wat een gekreukeld wiel tot ge volg had en de 'achtervolgers de gele genheid gaf om een ronde voorsprong te nemen. In de B-poule was de uitslag in de voorjaarscompetitie; 1. Chr. v. d. Meer 18 p. 3 wedstrijden 2. W. Koorn 13 p. 3 wedstrijden 3. P. Rijkers 11 p. 3 wedstrijden G. Roeper 11 p. 2 wedstrijden Bij de jeugd, die ook in de laatste wedstrijd blijk gaf over de beste strijd lust te beschikken, was de einduitslag: 1. D. Zuidewind 24 p. 4 wedstrijden 2. B. Bakker 3. R. Zuidewind 4. A. Winter 5. M. Koorn 21 jp. 4 wedstrijden 14 p. 4 wedstrijden 12 p. 3 wedstrijden 6 p. 3 wedstrijden Tijdens het pinksterweekend wordt op Texel niet gefietst, maar gaan er enige renners van de vereniging naar Fries land om mee te doen aan de Elfsteden tocht. Westduitse marken Franse francs Belgische francs Zwitserse francs Amerikaanse dollar Engelse pond Zweedse kronen 100 ƒ103,65 100 64,65 100 7,19 100 89,15 1 2,65 1 6,74 100 64,40 dere ters, En da's een ouwe Levi's. Kenners weten dat. Die lachen ook altijd een beetje mild, als ze van die hulpeloze imitaties zien. Ze weten wel beter. Wie 'n Levi's eenmaal aandoet, doet 'm alleen nog uit om te wassen. Bovendien kun je nog eens lachen. Als jouw originele beenwerk over tien jaar wéér in is. Wat zullen ze dan hollen. Naar jouw ouwe vertrouwde adresje. sv Idit ene weet u; moerbeek kleedt u rhim o met dierenliefde zou mij 1 uur per dag mijn nertsen te verzorgen Kom eens kijken op de farm tussen 5 en 6 uur. FOKKO VEENEMA. In de week na Pinksteren wordt de vuilnis ophaaldienst één dag verschoven. De route van maandag (2e Pinksterdag) wordt gereden op dinsdag. Die van dinsdag op woensdag enz.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 7