prijst refters Idezeweeki s O. ir—|r' heeft 't in De Koog in NAPPA en SUEDE voor dames en heren \m best cars best cars best cars B (in; Nationale kollekte tegen alcoholisme en drugverslaving Nachtelijk lawaai in De Koog Wielervereniging nam deel Bosbrand in kiem aan elfstedentocht gesmoord Programmawijziging zomeravondvoetbal Inbraakalarm was overgevoelig Bel bij brand 2066 CENTRALE VERWARMING Zelf doen? Fa. J. de Graaf TE KOOP: U moet gewoon even langskomen! BOETIEK 22 Weverstraat 22, Den Burg, tel. (02220) 3408 Badweg, De Koog, tel. (02228) 585 GEMEENTE TEXEL GEMEENTE TEXEL Fiat 850 special JM50,- a M lent s ve Wi! 7 ieli(j ■lags opa na- ijda alaat maid ling: Blijkens de gegevens van de consulta tiebureaus voor alcoholisme wordt het aantal alcoholisten in ons land ieder jaar groter. Van hen die min of meer regelmatig alcohol gebruiken, verkeren er ongeveer 120.000 in de gevaren-zone; dat wil zeggen dat zij niet alleen voor zichzelf, maar ook voor hun omgeving problemen opleveren. Ongeveer 14.000 van hen stellen zich onder behandeling bij een der bureaus. Dit cijfer wordt ie der jaar hoger. Ook het gebruik van (andere) drugs knjgt aandacht. De Nationale Commissie tegen Alco holisme (en andere verslavingen) geeft op dit gebied voorlichting, o.a. door middel van voorlichting op scholen. De Commissie heeft hiervoor een bevoegde leerkracht in vaste dienst. Om deze voorlichting te intensiveren en uit te breiden is veel geld nodig. De overheid geeft subsidie voor het voorlichtings- werk op de basisscholen, maar voor de uitbreiding van het werk is veel meer geld nodig. Daarom houdt de Commissie in de week van 18 - 24 juni 1973 ook op Texel haar jaarlijkse kollekte onder het motto: ..Alcoholisme en drugs, doe er wat tegen!" Het gironummer is: 7575 ten name van Collecte Commissie van de NCA te Utrecht. De heer Robert de Meutter uit Brus sel heeft aan het hoofd van de politie op Texel het volgende schrijven gericht: „Van 31 mei tot 2 juni 1973 heb ik enkele dagen verlof genomen op het eiland Texel, en nl. in het hotel ,,'t Vo gelhuis" te De Koog. Niets dan lof voor de hoteluitbaters, en eveneens voor de ornithologische ge leide uitstappen. Ik wens me echter formeel te bekla gen over het nachtelijk lawaai dat elke rust onmogelijk maakte. Vooral in de nacht van 1 op 2 juni hadden we het erg te verduren. In en om de bar „Automatique PP", Dorpsstraat, was er om 2 uur 's morgens nog een oorverdovend kabaal: muziek, tierende en zingende dronkebroers, knallende en toeterende bromfietsen. Dat deze nietsnutten geen elementair begrip van wellevendheid bezitten is één zaak, maar dat de overheid zulks toe laat is een ware schande. Nadien vertelde men mij dat zulke spektakels geen uitzondering vormen. In een tijd waar onze zenuwen het door het steeds toenemend stadslawaai reeds bijzonder hard te verduren heb ben is zulk een situatie in een vakan tiecentrum werkelijk wraakroepend. Ik stuur een afschrift van dit schrij ven aan de gespecialiseerde Belgische kranten om eventuele liefhebbers van een verlof in De Koog te vertellen wat hen te wachten staat". Op tweede Pinksterdag hebben zeven leden van de wielervereniging Texel meegedaan aan de elfstedentocht in Friesland. Een echte wedstrijd was het niet, maar de deelnemers hebben wel ervaren dat iedere deelnemer in feite een wedstrijd met zichzelf moet uitvech ten. De route is 230 kilometer lang, maar na 100 kilometer was er al geen aandacht meer voor het fraaie land schap waarbij de Texelaars ook nog de handicap hadden van een late start. Om tien voor negen klommen ze op de fiets om daar tot één uur toe zonder onder breking op te blijven zitten. Toen waren de andere deelnemers met hun voor sprong van ongeveer twee uur inge haald. Er werd dan ook met een gemid delde snelheid van maar liefst 45 kilo meter per uur gefietst. Na een uurtje gerust te hebben werd de tocht voortge zet maar later begon de vermoeidheid al een behoorlijke rol te spelen en kwam de snelheid niet meer boven de 35 kilo meter. Om ongeveer zes uur zat de tocht erop en konden de Texelaars vermoeid het herineringsspeldje in ontvangst ne men. Er waren geen uitvallers. Het is te hopen dat de spierstijfheid a.s. zondag voorbij is want dan moeten alle renners aan de start verschijnen voor de eerste wedstrijd van de zomer competitie, aanvang 10.00 uur op het percours Zuid-Haffel. Maandagavond ontstond brand in het bos nabij de Rovershut. Het vuur werd ontdekt door de heer Joh. Witte van „Bioemwijk", gebruiker van het aan grenzende weiland. Hij slaagde erin met behulp van een voerzak de vlammen te doven. Inmiddels was vanuit de cam ping „De Bremakker" alarm geslagen wat tot gevolg had dat de brandweer plus een ongenode en omvangrijke aan hang van nieuwsgierige automobilisten zich aanvankelijk naar deze camping be gaf. Uiteindelijk wel op de juiste plaats aangekomen kon worden volstaan met het doven van de laatste vonken. Ook de brandbestrijdingsploeg van Staatsbosbe heer was snel ter plaatste. Er is een wijziging gekomen in het programma voor het zomeravondvoet bal. Uitgesteld is de wedstrijd Schoo- Noordzeetrappers die vrijdag, heden, zou worden gehouden. Voor zaterdag a.s. is ingelast de wedstrijd De Waal- Mayday. Uitslagen van 4-9 juni j.l.: Saniros-J'Elleboog 21 Gempo-Memo 02 TESO-Wigeko 2—5 Noordzeetrappers-Drijver 41 DE KOOG De winkel van Mantje schoenen aan de Dorpsstraat te De Koog is 's nachts tegen inbraak beveiligd door een alarmsysteem dat reageert op ver andering van luchttrillingen in de te bewaken ruimte. Dit systeem kan zo ge voelig worden ingesteld dat het alarm kan overgaan door een rondvliegend in sect, een muis of het geluid van een windvlaag. Dit was met het systeem van Mantje kennelijk het geval want in de nacht van dinsdag op woensdag, even na drie uur, werd de buurt plotseling door het alarmsysteem opgeschrikt. Van een indringer was echter geen sprake, zo bleek bij controle. Nadien ontstond toch nog enige op schudding want van het moment daar op buurman S. Keijser van „Capri" zijn woning verliet om poolshoogte te ne men, maakte een dronken en onder in vloed van drugs verkerende Amster dammer gebruik om de woning van de familie Keijser binnen te dringen. Juist toen de heer Keijser zijn huis weer wil de ingaan kwam de man naar buiten waggelen. De politie die naar aanleiding van het loze alarm was gewaarschuwd ontfermde zich toen maar over hem na van hem een hoeveelheid hasj in beslag genomen te hebben. Bij brand altijd bellen: (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. Bloemspuiten met roest vrije verstuivers, ook in koperen uitvoering vanaf 2,90 Stevige kunststof ge reedschap- of viskoffer met vakverdellng. Deze week 10,50 Plastic jerrycans met schenktuit, 10 en 20 Itr 10 liter 3,95 20 liter 6,75 Nooit meer uitglijden anti-slipbloemen voor badkuip of douche. Deze week 5.50 Royale coupes voor ijs of andere nagerechten Per stuk 1,45 Deze week 3 voor 3,75 voor prettig en royaal parkeren eigen parkeerterrein ingang wilhelminalaan PrIJstroffera zijn t/m volgende week geldig.Telefonische bestellingen 02220-2346. Gratis advies. Alle materialen uit voorraad. Julianastraat 2-4, telel. (02220) 3151 gebruikte en nieuwe Acrobaten, een gebruikte PZ trommelschudder, cirkelmaaier en nieuwe Strela hooischudders. RENTENAAR, OOSTEREND telefoon (02223) 227 v die grandioze lederen kleding, waaronder de modellen van onze modeshow Verder een geweldige kollektie vrijetijdskleding, waaronder de „echte" gebleekte jeans en jackets van Mark Lester pantalons voor heren in alle modekleuren en ook in grote maten pantalons voor dames, nu tot en met maat 48 jeans in denim en chambray, ook in lengte 36 overhemden en shirts voor heren, effen, strepen en ruiten; recht, getailleerd en sterk getailleerd. badpakken, bikini's, zwembroeken, T-shirts, singlets, tino's, truitjes, teveel om op te noemen. Bij burgemeester en wethouders van Texel is een verzoek ingekomen om de woning C 14 te De Cocksdorp af te voeren van de woningvoorraad en te mogen gebruiken als vakantie- of zogenaamde tweede woning. Alvorens op dit verzoek een beslissing te nemen verzoeken <wij degene, die interesse had of heeft om deze woning voor permanente bewoning te kopen zich persoonlijk of schriftelijk binnen 14 dagen in verbinding te stellen met de afdeling huisvesting op het gemeentehuis, kamer 209. Bij burgemeester en wethouders van Texel is een verzoek ingekomen om de woning Vuurtorenweg 3 te De Cocksdorp compleet met inventaris en een gemeubileerd zomerhuisje staande op 30 are grond, af te voeren van de woningvoorraad en te mogen gebruiken als vakantie- of zogenaamde tweede woning. Alvorens op dit verzoek een beslissing te nemen verzoeken wij degene, die interesse had of heeft om deze woning voor permanente bewoning te kopen zich persoonlijk of schriftelijk binnen 14 dagen in verbinding te stellen met de afdeling huisvesting op het gemeentehuis, kamer 209. DEALERSBEDRIJVEN en een BOVAG-SPECIALISTENRAPPORT voor de kwaliteit. staan garant S.A.S. Jaarabonnement service bij aankoop. alt extra Best Cara Soepele flnanclerlngsvoor- waarden, binnen één dag geregeld. Fiat 124 '69 '70 Flat 850 special '69 '71 Fiat 850 coupé '68 '69 Citroen 2CV4 '70 Daf 44 '67 '68 Renault R4E '70 '71 Renault R6 '70 Renault R10 1300 '71 Toyota Mk 2 '70 Weekaanbieding bouwjaar 1971 staat garant voor de voordeligste prijs. Komt u eens "winkelen" In onze showroom, het verplicht u tot niets. OP IEDERE AUTO STAAT DE PRIJS. U weet dus gelijk waar u aan toe bent. óók uw veilige adres voor onderhoud, quick service en self-washlng; banden en accuservice. een goed adres voor SARIS bagage- en aanhangwagens. INDUSTRIEWEG 2 DEN HELDER DE SCHOOTEN TEL 02230-21941 ALLÉÉN BIJ BEST CARS KOOPT U VEILIG 'N GEBRUIKTE AUTO Peugeot 204 *69 '70 Simca 1000 Ralley 1 '72 Simca 1100 GLS '69 Opel Record 1700 '68 '70 NSU 1000 '70 '71 VW 1300/2 *68 '69 '71 Morris Mini 1000 '71 Austin 1275 GT '72 Ford Escort '69 '70 '72 Ford 12M 1300 '69 '70 Ford 17M 1800 S '70 Ford Taunus 1300/1600 '71 '72 Ford Taunus 15M RS '70 Ford Caprl 1500 '70 NSU 1200 '71 I

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 11