Op Texel is het goed sportvissen DENNENOORD TEXELSE COURANT SPORTVISSEN MlT In binnen- en buitenwater RIVAL na fa 1973 pagina 3 Bolderwageneiland Ongelukken HENGELSPORT ARTIKELEN VIsmaiTs warenhuis Visman's eethuisje EKSP0SITIE WEAVERS END, LUI LEZEN met een BOEK van B.V. v'h Langeveld de Rooij Langspeelplaten van ƒ21, voor ƒ16,50 WEAVERS END, Weverstraa( LPG station AUTOSHOP JAN REY Palingrestaurant „DE FUIK" Austin -duld ?eu' idse ogen, reen i n? dat Te: ar,-: ren ie r.i Nou ilen Sportvissers kunnen op Texel alle kanten uit. Zowel voor de visserij in zee als voor het hengelen in het binnenwa ter zijn er uitgebreide mogelijkheden. Wie zijn bedrevenheid in het sportvis sen wil meten met anderen kan zijn hobby bovendien in wedstrijdverband uitoefenen. Met de organisatie van dat laatste is de sinds enkele jaren zeer ak- ticve Texelse sportvisscrselub belast. Voor de diverse wedstrijden in de loop van het seizoen (de eerste is gepland op 25 juni) verwijzen we naar de agenda op de pagina Texeltoeristtips. Alle wed strijden worden gehouden op het strand. Er zijn leuke prijzen te winnen. Als de omstandigheden gunstig zijn en met de bekende portie geluk kan op het strand heel wat vis worden gevan gen. Wel verdient het aanbeveling de drukste plaatsen te mijden. Op sommige strandgedeelten is het in het top-seizoen zelfs verboden het aas uit te werpen om te voorkomen dat baders verward raken in het snoer of zich aan de haken ver wonden. Het beste kan men tevoren even bij de betrokken strandwacht in formeren. DIJK Toch trekt de oostelijke zeewering van Texel, de Waddendijk, nog meer sportvissers hoewel niet vast staat dat daar zoveel meer wordt gevangen. De laatste jaren is bij de dijkbeheerder en bij de boeren die de dijk pachten om er hun schapen te weiden toenemende wre vel over de slordigheid van veel hen gelaars. Vaak worden snoeren en haken achtergelaten zodat het vee erin ver ward raakt met alle narigheid van dien. Ook komt het voor dat dit gevaarlijke spul bij het maaien van de dijk in het hooi terecht komt met in de loop van de winter dezelfde nare gevolgen. Vaak is waargenomen dat meeuwen en andere zeevogels in smoeren verstrikt raakten en daardoor omkwamen. Een meeuw die wekenlang rondvliegt met een vishaak die in de keel is blijven steken, is evenmin een zeldzaamheid. BOOTJES Een eindje uit de (oost)kust zijn de vangsten aanmerkelijk groter. Veel be langstelling bestaat daarom voor het hu ren van een bootje waarvoor men te recht kan bij Th. Eilander te De Cocks- dorp, Joh. Duinker, Nieuwe Schilder- weg O 57 bij Oosterend; J. Brouwer, Vliestraat 10 te Oosterend en A. de Smidt te Oost. Bij het ter perse gaan van deze Texeltoerist werden zeer goede vangsten gemeld. De meeste verhuur ders hebben hun bootjes uitgerust met buitenboordmotor. Doorgaans wordt een plaats aangewezen of men wordt door de verhuurder naar een bepaalde plaata gebracht. Het botenmateriaal moet aan strenge veiligheidseisen voldoen; van gemeentewege wordt daarop toegezien. Tijdens het vissen wordt men door de verhuurder voortdurend in het oog ge houden. Nog enkele tips voor sportvissers, die met een bootje de zee opgaan: Bij het ophalen van de ankers of be tonblokken is het oppassen geblazen. Gevaarlijk is het ze over de zijkanten naar binnen te halen (omslaan). Altijd De heer G. J. Hoogenboom uit Rotterdam, die zijn vakantie doorbrengt in het bunga lowpark ,,'t Hoogelandt" aan de Califor- niëweg met een 45 centimeter lange schol, die hij met de hengel ving op het strand van paal 17. Dezelfde sportvisser ver schalkte de volgende dag een kilogram men zware zeebaars. ankers en dergelijke over de kop en/of over de achtersteven binnenihijsen. Als u de zee bent opgevaren is een- barometer een uiterst belangrijk instru ment aan boord. Als de barometer „valt", dat wil zeggen: als de wijzer naar „storm" draait, verlaat dan on middellijk het water of zorg tenminste binnen het bereik van de vaste wal te komen. Sommige sportvissers laten, bij voorbeeld, op de wadden hun boot droog vallen om dan in de vaargeul verder te vissen. Een aardig gebruik weliswaar, maar ook levensgevaarlijk. De stromin gen op de iwadden zijn zo grillig en zo snel, dat al menige sportvisser daardoor in doodsnood is komen te verkeren. En kijk dan ook uit voor de mosselbanken en slikgaten. Voor je 't weet sta je tot de nek toe in de blubber. Hoe meer je je beweegt, des te sneller zak je weg. Mocht men desondanks in moeilijkhe- denkomen, zoek dan altijd drie steun punten bijvoorbeeld de beide armen en het zitvlak, op die manier kan men zich vaak nog redden. Raak in elk geval niet in paniek. Vertel iemand aan de wal waar en wanneer u gaat vissen en 'hoe laat u denkt terug te zijn. GROEPSVERBAND Sportvissers die van gezelligheid hou den kunnen een vistocht maken met de motorsleepboot „Wilma" van P. Betse- ma (Achtertune 7 te Oosterend, telefoon 02223-439) of met de grotere „Rival" van Jac. v. d. Star (Barendszstraat 7 te Oudeschild, telefoon 02220-2461). Beide schepen varen dagelijks meerdere malen af uit Oudeschild. Voor tijden zie de ad vertentiepagina's. BINNENWATER Ook voor de zoetwatervisser biedt Texel interessante mogelijkheden. Met name het Eierlandse kanaal is zeer rijk aan vis, dank zij de inspanningen van de heer C. J. Visman, de pachter van dit water. Er is zeelt, karper, brasem, voorn, snoek, snoekbaars en paling te vangen. Wie vissen wil moet naar Vis man (Kikkertstraat 7 te De Cocksdorp) voor een dagvergunning (ƒ1,week- vergunmng (ƒ4,maandvergunning (ƒ6,of jaarvergunnjng (ƒ10,Met nadruk wordt erop gewezen dat men daarnaast ook nog een visakte nodig heeft. Die kost ƒ5,(voor het vissen met één hengel) of ƒ11,75 voor het vis sen met twee gewone of één speciale of twee gewone hengels. Deze acte is e enjaar geldig: van 1 juni tot 31 mei. Men dient zich daartoe te vervoegen in het raadhuis te Den Burg. Wie in het weekend arriveert (het raadhuis is dan niet open) mag alvast beginnen te vis sen en de acte maandag halen. Dat dient dan wel met de heer Visman be sproken te worden. Om het de sportvis sers makkelijk te maken heeft Staats bosbeheer in de Rogsloot een speciale steiger gemaakt. Met een abonnement op de blijft u op de hoogte van het wel en wee op uw vakantie eiland. Een héél jaar voor 22,00 Opgeven aan Texelse Courant, Parkstraat 10, Den Burg, Texel, telef. (02220) 2741 Wie milieubewust recreëert gaat op Texel niet met de auto op pad, maar met de strandwagen, beter bekend als bol derwagen. Een bolderwagen is overal goed voor en mag overal komen. Kinde ren kunnen erin zitten, maar het ding is ook geschikt als rgdende boodschap pentas. De wagentjes zijn te koop, maar als U er alleen in de vakantie gebruik van maakt, is huren voordeliger. Voor het huren van een bolderwagen kunt u op de volgende adressen terecht Verhuurbedrijf Eelman, Brink 6, De Koog, tel. (02228) 333; M. Bonne, Boodtlaan 18, De Koog, tel. (02228) 324; C. Moeijes, „Vredelust", Californiëweg 23, De Koog, tel. (02228) 398; R. Veenstra, „So What", Californiëweg K 84b, De Koog, tel. (02228) 229; J. v.d. Vliet, „Dennenrust", Dennen B 156, tel. (02220) 2735; Bar - Dancing „De Waddenparel", Bos rand weg, De Koog, tel. (02228) 596; Kapsalon Smit, Krkkertstraat 2, De Cooksdorp, tel. (02222) 260; Bruining's Verhuur, Kerkstraat 2, Den Hoorn, tel. (02226) 380; M. de Graaf, nabij „Sluftervallei" Camping „Loodsmansduin" Camping „De Krim"; G. Jansen, Postweg E 54, Eierland, tel. (02225) 257. Bel bij ongelukken uitsluitend de po litie; (02220) 2644. Deze op haar beurt belt de arts en eventueel ambulance. jami gele rani aat Voor al uw naar gt m €«3 r a« >rste lige n kr lijft van wo' geslc 3en zelf i ring de ijkt t me De Cocksdorp, tel. (02222) 232 Eigen viswater Gespecialiseerd in artikelen voor binnenvisserij. DAM-dealer. De Cocksdorp, tel. (02222) 232 Waar U paling kunt eten uit eigen viswater. Diverse andere specialiteiten. Reservering gewenst. handgeknoopte kleden, schilderijen, enz. Even buiten het centrum. Weverstraat 104. IIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIHIIIIUIIIIIIIIill stripboeken badges posters stickers Den Burg. iHiHunoiuuiiinuiiD Iedere dag v°or- en naseizoen hoogseizoen 99 Jac. van der Star, Barendszstraat 7, Oudeschild, na 19.00 uur: tel. (02220) 2461 hele dag 10.00 - 17.00 uur 's morgens 9.00 - 13.00 uur 's middags 13.00 - 18.00 uur en donderdag 's avonds 19.00 - 23.00 uur rijden staan op de haven nader aangegeven, ^et-hengelaars half geld 'uiten het hoogseizoen of meerdaagse reizen tok naar Vlieland en/of Terschelling. n groepsverband eventueel afvaart Den Helder. fraag inlichtingen IIIIP service verkoop e kooq te**v service verkoop service-station Automobielbedrijf Waalderstraat 15, Den Burg, tel. (02220) 2345 Hogereind 29, De Waal, telefoon (02220) 2578 BESLIST EEN BEZOEK WAARD gerookte, gebakken en gestoofde palingspecialiteiten. s 1300 GT EEEQEB5 LEY LAND Official dealer voor Texel van Austin, Triumph, Morris, M.G. en Landrover. Subdealer Rover Chevron benzinestation - Quickservice BADWEG1 DEKOOG\ TELEFOON OE220 215\ BOVAGGARAGE VAKANTIECENTRUM kan aan zijn gasten bieden, o.a.: Zomerhuisjes Camping Speeltuin Café - Restaurant Snackbar Z.B.-winkel I Wassalon I Postbus 12, Zijweg 11, Den Burg, Texel, telefoon (02220) 2423 EiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiniMiiniiHHiiiiMniiiiniiiiiNiiHii

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 15