CONCEP CONDOOMS Politie had rond Pinksteren handenvol werk platenbon (i AGEND Popboerderij Sarasani op 23 juni van start m Goedgekeurd door de NVSH Vraag er om bij uw winkelier Electrohuis Politiebusje kraakte racefiets Vuil begraven bij Mokbaai begonnen r Schaap doodgebeten Zonnewijzer weggehaald Ongelukkige val Vertraging in veerdienst d« stroomstoring in Den Heldi Tennisclub had geslaa^ toernooi Geslaagd (advertentie I.M.) Voor nadere informatie: NVSH, Prinses Beatrlxlaan 11, Den Haag, Tel. (070) 832900. Iedere maandagavond informatiecentrum N.V.S.H., Groene Kruisgebouw, Den Burg De politie heeft het op en rond Pinksteren buitengewoon druk gehad. De luilakviering ging dit jaar met aanzienlijk meer vernielingen gepaard dan men op Texel gewend is, de komst van een groep op rellen beluste motorrijders, gaf veel extra werk, er deden zich vele, gelukkig niet ernstige, aanrijdingen voor en op vrij grote schaal werden vooral in De Koog de parkeerverboden overtreden. 0 De 36-jarige motorrijder S. en een tegenligger kwamen zondagochtend om half acht op de Ruysweg nabij De Zil vermeeuw met elkaar in aanrijding. S. werd aan zijn knie gewond en werd na een medische behandeling door de poli tie naar zijn tent gebracht. 0 Om kwart over acht zondagavond zag de surveillerende politie dat een 19- jarige jongeman uit Óudeschild van de Akenbuurtsweg de Pontweg opreed en daarbij gebruik maakte van het fiets pad. Hij bleek onder invloed van alco hol te verkeren en niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Het verweer dat hij onder toezicht reed van zijn 20-jari- ge vriend ging niet op aangezien deze nog niet lang genoeg in het bezit was van een rijbewijs om tot lesgeven be voegd te zijn. De auto had bovendien geen dubbele bediening. 0 Maandagmiddag om half één kwam op de Pontweg ter hoogte van de Ger- ritslanderdijk een Duitse motorrijder in aanrijding met één van de huiswaarts kerende Hells Angles. Beide motoren werden beschadigd. Bij de woordenwis seling over het geval kreeg de Duitser van een der motorrijders een trap in zijn kruis. Tegen de man die de trap toe diende werd proces verbaal opgemaakt. 0 Maandagavond even na zes uur werd een op het Nikadel-parkeerterrein te De Koog geparkeerde Duitse Volks wagen aangereden door een andere par keerder. Er ontstond schade maar de veroorzaker reed door. Een oplettende toeschouwer gaf het kenteken echter door aan de politie. 0 Zondag werd door toeristen die verblijf hielden in „De Stolp" te Den Hoorn aangifte gedaan van diefstal van kleding. De kleding was verdwenen uit de garderobe van „De Spyker". De po litie houdt er evenwel rekening mee dat de kleding bij vergissing is meege nomen. 0 Even na het middernachtelijk uur van zaterdag op zondag kwam een mo torrijder uit Zaandam op de Witteweg te vallen, waarbij hij een hersenschud ding en schaafwonden opliep. Hij had drank gebruikt. Na eerste hulp werd hij zondag per ambulance naar zijn woon plaats overgebracht. 0 Zaterdagochtend trok een 16-jarige toerist die met een oude Solex reed de aandacht van de politie. De brommer bleek niet verzekerd te zijn en werd uit het verkeer genomen. 0 In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 02.00 uur vloog een 18-jarige toerist uit Venlo over de kop met de auto die hij ongevraagd van zijn vader had geleend. Het gebeurde op de Oos- tercnderweg ter hoogte van Spang. De wagen, een Fiat 850, kwam in de sloot terecht en werd totaal vernield. De joy- rijder kwam eraf met een gekneusde rib. 0 Een 18-jarige toerist zonder vaste woon- of verblijfplaats kwam zaterdag met de politie in aanraking toen hij iets stal uit Daalders Supermarkt te De Koog. Hij had een aanzienlijke hoeveel heid hasj bij zich. Bovendien werd hij wegens diefstal gezocht door de ge meentepolitie te Hilversum. Zondag werd hij naar Hilversum overgebracht. 0 Een meisje uit De Koog had haar bromfiets niet afgesloten achtergelaten bij De Waddenparel. De brommer werd later door de politie bij de Pontweg aangetroffen. Het meisje moest een tientje boete betalen wegens het onbe heerd achterlaten. VADERDAGKADOTIP 0 Op het strand van De Koog bij paal 21 werd in de luilaknacht een po lyester zeilboot met buitenboordmotor in brand gestoken. Het vaartuig, eigen dom van een toerist uit Wilnis, stond bij zijn strandhuisje. De buitenboordmo tor was in het huisje opgeborgen. De daders braken het huisje open, bevestig den de motor aan de boot en zijn waar schijnlijk gaan varen. Na afloop werd de boot in brand gestoken. De politic heeft de daders nog niet kunnen grijpen. 0 In dezelfde* nacht werd de lectuur- bus van het Rode Kruis aan de Park straat vernield. Het bord „Muziek school" van het houten gebouw er ach ter werd weggehaald. 0 Jongeren drongen via een wc- raampje de lagere school van De Waal binnen en richtten vrij ernstige vernie lingen aan. Bij de familie De Ridder aan de Wageningseweg werd een ruit ingeslagen. De auto van de heer H. Platte die aan het Achterom was ge parkeerd werd gedeukt omdat een voor bijganger er een klap met een motor helm op gaf. 0 Een onder invloed van alcohol ver kerende luilakvierder vloog om kwart over vijf met zijn knalpotloze brommer uit een bocht op de Groeneplaats. Hij botste tegen een verkeersbord en moest onder doktersbehandeling worden ge steld. Tevens werd een bloedproef ge nomen. 0 In De Koog werden diverse gepar- kerde auto's beschadigd. Ook verkeers borden moesten het daar ontgelden. Twee daders konden worden gegrepen. 0 Zaterdagochend half elf deed zich op het Schilderend een aanrijding voor tussen een uit de richting Óudeschild komende automobilist die linksaf wilde slaan om naar zijn huis te rijden en een motorrijder. Dank zij de valbeugel werd de motor slechts licht beschadigd. De auto, een Ford, werd daarentegen zwaar gehavend. 0 Zaterdagmiddag om vijf uur hield de politie op het strand bij de Badweg te De Koog drie uit Utrecht afkomstige jongens van resp. 20, 21 en 22 jaar aan. Ze waren in het bezit van hasj. 0 Vrijdagmiddag meldde de heer H. E. Peeters, Rozendijk 15, dat bij hem twee tuinbeelden (betonnen cupido's van ongeveer 60 cm) waren gestolen. In de nacht van vrijdag op zater dag werden bij een controle diverse pro cessen verbaal opgemaakt wegens fou tief parkeren, rijden met gladde banden en ondeugdelijke verlichting. 0 Een in de Peperstraat te Oosterend geparkeerde auto werd zaterdagmiddag aangereden en beschadigd. De veroorza kende automobilist reed door, maar zijn kenteken kon aan de politie worden doorgegeven. Voor de popboerderij „Sarasani" aan de oude Kogerwcg nabij Den Burg be gint zaterdag 23 juni, voor het tweede jaar onder direktie van Lou Ruytcr en Sjaak Hetsen. Tot lialf augustus zullen regelmatig weer bekende binnen- en buitenlandse groepen te zien en te ho ren zijn. Alle avonden zijn reeds vast gelegd. De meest optredende formatie is echter het „huisorkest", deze keer in de vorm van „Trcshold" uit Doetinchem. Met dat orkest zal op 23 juni ook worden gestart. Vier dagen later komt Oscar Benton Blues Band, op 29 juni gevolgd door Long tall Erny and his shakers. Verder zijn gecontrocteerd Su per Sister, Rob Hoeke, Livin' Blues, Earth and Fire, Golden Earring, Kajak, Dizzy Mans Band en Kazimirz Lux. Van de buitenlandse groepen kunnen worden genoemd Colin Blinstone, Shakin Ste vens, Sunset, Trapeze en de 17 mans formatie Hawkwind. Huisraad Voor het nieuwe popseizoen is het in terieur van Sarasani wat opgeknapt. Het nodige schilderwerk is uitgevoerd en het podium is vergroot wegens de steeds omvangrijker installaties waar van de groepen gebruik maken. De ex ploitanten kunnen nog wel wat huisraad gebruiken. Evenals vorig jaar houden ze zich aanbevolen voor afgedankte stoelen, canapé's, crapeauds e.d. Vanaf 19 juni is de popboerderij telefonisch weer bereikbaar onder nummer 3032. Na een seintje wordt het huisraad graag afgehaald. Lightshow Het popgebeuren krijgt extra kleur voor een vrijwel voortdurende light show gedurende alle avonden, verzorgd door „Eland" lightshow uit Leiden, vol gens de exploitanten de beste van Ne derland. Voor het verwekken van de effekten wordt gebruik gemaakt van maar liefst 16 projectoren. Over de exploitatie van Sara in het afgelopen seizoen zijn de heer Ruyter en Hetsen niet ontevreden al werd toen wel met aanloopmoeilijkheden gekampt omdat de exploitatie zeer kort tevoren was overgenomen van A. André de la Porte. Klachten over wantoestanden in of bij Sarasani zijn er het afgelopen jaar nauwelijks geweest. Ook in het nieuwe seizoen hoopt men met niet al teveel strubbelingen te zullen draaien, al zijn de factoren die daarbij een rol spelen wel eens ongewis. Wat de toe gangsprijzen betreft werd ons meedege- deeld dat deze op avonden met uitslui tend het huisorkest ƒ3,zullen bedra gen en op andere avonden ƒ5,tot P-. Zonder dat de besturende wachtmees ter er iets van merkte reed het surveil lancebusje van de Rijkspolitie dinsdag avond tegen zes uur over een in de berm bij de veerhaven liggende race fiets. De fiets werd totaal vernield. De fiets was eigendom van de op de veer haven werkzame student T. Engel en was vlak voor de geparkeerde politie wagen in de berm gelegd door een vriend, in de veronderstelling dat het karretje (dat niet op slot kon) dan vei lig zou zijn.... Toen de politiewagen weer wegreed, werd de zeer licht ge bouwde fiets gekraakt. De schade zal waarschijnlijk tot genoegen van de ge dupeerde kunnen worden geregeld. RESERVEWIEL GESTOLEN DE KOOG Van een automobilist uit Zaandam werd in de nacht van woensdag op gisteren een reservewiel gestolen. Het wiel werd weggehaald uit zijn auto, een op het Nikadel-terrein te De Koog geparkeerde Peugeot. Duide lijke sporen van braak werden niet ge constateerd. VVV ORGANISEERT REISJE NAAR DE LILLIADE Bij voldoende belangstelling zal de VVV Texel op zondag 1 juli een reisje naar de lelietentoonstelling 'Lilliade '73' te Akersloot organiseren. Het is de be doeling 's morgens om acht uur per bus van de Elemert te Den Burg te ver trekken en met de boot van 13.05 uit Den Helder terug te keren. De kosten bedragen ƒ12,50 per persoon, alles in begrepen. Belangstellenden dienen zich uiterlijk 27 juni op te geven bij de VW te Den Burg. IETS MINDER VLOTTE HANDEL OP LAMMERENMARKT Op de dinsdag gehouden markt wer den 450 lammeren aangevoerd die ƒ160,tot ƒ180,opbrachten. De han del was wat stugger dan bij de vorige markten. JOYRIDING Een Texelaar had donderdagavond zijn brommer neergezet bij 'Casino'. Om één uur 's nachts bleek hij te zijn mee genomen. De politie vond de brommer, met een lekke band, de volgende dag terug bij de kruising Pontweg-Califor- nieweg. De dader, iemand uit Ooster end, kon worden aangehouden. Dinsdag is de vuilbegraafplaats bij het licht van Troost aan de Mokbaai in ge bruik genomen. Volgens 't „controlled tipping" systeem werd 't vuil gestort in een lange sleuf die door bronbemaling watervrij werd gehouden en tegen de avond werd het vuil door een shovel gecomprimeerd en met een laagje aarde afgedekt. Afgezien van wat aanloop problemen is alles naar wens verlopen. Voor mensen die in de buurt van de stortplaats wonen was het dinsdag ech ter een zwarte dag. Zoals bekend is door hen en anderen tot in hoogste instantie bezwaar gemaakt tegen verlening van de hinderwetvergunning voor de stort plaats. Bezwaar Ook nu hebben zij nog veel bezwaar. Ze wijzen op de grote hoeveelheden meeuwen die door het storten worden aangetrokken en die een bedreiging vor men voor de jonge vogels in de omrin gende broedkolonies. Het doet hen zeer dat op het terrein een aantal vogelnes ten zijn verdronken als gevolg van het van de bronbemaling afkomstige water terwijl zij ook menen te hebben gezien dat nog vrij veel papier en plastic over de twee meter hoge afrastering waait waardoor de omgeving wordt ontsiert. Ze vinden dat de praktijk van de stort plaats niet geheel in overeenstemming is met de voorwaarden die destijds zijn gesteld en overwegen dan ook hiertegen bezwaar te maken bij het gemeentebe stuur. Bij gemeentewerken is men van mening dat het allemaal wel meevalt. Ook daar *s men niet blij met de stort plaats maar een andere methode is er nu eenmaal niet. Dinsdag zijn nog wat verbeteringen aan de afrastering aange bracht zodat wordt verwacht dat geen vuil meer zal wegwaaien. Op de foto de sleuf waarin het vuil (achtergrond) is gestort. De shovel is bezig met samen persen en afdekken. Tezien zijn ook de buizen van de bronbemaling, de keten voor het personeel en de shovel, de af rastering en enkele bezorgde toeschou wers uit de buurt. Donderdag veroorzaakten twee hol den paniek onder schapen op een p$T ceel weiland bij De Cocksdorp. schaap werd doodgebeten. De eigenjM van de hond is achterhaald. DE KOOG Uit de tuin van de! milie C. J. de Lugt aan de Epelaan De Koog werd in de nacht van woei dag op gisteren een bronzen zonnewij J ontvreemd. De politie zoekt nog naar dader(s). De 15-jarige Chris Bakker uit Burg struikelde woensdagavond in Kantoorstraat en kwam daarbij zo ong lukkig te vallen dat hij een arm bd De breuk liet zich bijzonder lelijk af zien, zodat de jongen met een extra b naar het ziekenhuis Parkzicht \ve| Overgebracht. Woensdag omstreeks het middagi| werd door een dragline aan de Kam weg te Den Helder een elektriciteits! bel kapot getrokken. Het gevolg i dat de veerhaven zonder stroom kwj te zitten, zodat de fuikbrug niet i werkte. Door omschakelen was het e gelijk de haven weer van stroom voorzien maar dit zou zeker nog eem duren. Met handkracht kon men de b; op de boot laten zakken zodat auto's passagiers er vanaf konden en ook w: kon worden geladen. Daarop moest e geduld worden betracht zodat de s ring was opgeheven en de veerboot vertrekken. De inmiddels van Tol vertrokken andere boot kon de Heldi| haven uiteraard niet binnenvaren, daarom terug en kon in 't Horntjesi wat auto's aan zijn lading toevoeg Daarop werd ook hier een afwachte houding ingenomen totdat het berj kwam dat het mankement in Den Hf dér was hersteld. Donderdag 14 juni Den Burg, City theater, 20.00 a „Anetevka" Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 u vergadering Raiffeisenbank. Vrijdag 15 juni Den Burg, City theater, 20.00 u „Anetevka" Zaterdag 16 juni Wandeltocht rond Texel. Start Horntje na aankomst van de et- boot uit Den Helder. Den Burg, .City theater, 20.00 „De eend en de cadillac" Zondag 17 juni Zuid-Haffel, 10.00 uur, eerste wedsfl zomercompetitie van wielerclub Tef Den Burg, zwembad Molenkoog, lf uur, demonstratie langemat en i trampspringen door gymnastiek!* enigingen Texel en Oosterend. Den Burg, City theater, 15.00 „Circus op stelten" Den Burg, City theater, 20 00 „Anetevka" De Koog, „Kaaps-nol", 21.00 uur, retvoorstelling Hans Otjes. Maandag 18 juni Den Burg, City theater, 20.00 „Anetevka" De Koog, „Kaaps-nol", 21.00 uur, f retvoorstelling Hans Otjes. Dinsdag 19 juni Den Burg, City theater, 20.00 „De eend en de cadillac" Den Burg, raadhuis, 20.00 uur, vergd ring centraal bestuur cultureel wedT Den Burg, hotel „De Lindeboom-TexiJ 20.00 uur, bridgedrive. Woensdag 20 juni Den Burg, City theater, 20.00 „De eend en de cadillac" De tennisclub Deuce hield op twd Pinksterdag een „kennismakingsM nooi" dat als zeer geslaagd 'kan woPj beschouwd. Van de zijde van de dec' mende leden maar ook van gelang* lenden was er een grote opkomst! tennisclub telt momenteel 75 leden, r rendeels beginners. Er is sprake vanl ware ledenexplosie want tot voor enr weken was Deuce slechts 25 man sts Bij het tournooi werd uitsluitend dub gespeeld De partners waren volktf willekeurig aangewezen. Met uitzoa ring van één verlengde partij war sluitend sprake van partijtjes van* half uur. Als sterkste spelers kwaz uit het tournooi de heer Th. van A* ren en zijn partner mej. L. Wahl s voren. Zij kregen een door de „Spö shop" beschikbaar gesteld prijsje aa; boden. Ook de winnaars van de twö prijs, mevrouw E. Postma en de Kooyker, werden met zo'n attentie rast. Overigens ging het niet in de e ste plaats om het winnen maar zoai naam van het tournooi al aangaf,* het kennismaken met eikaars spelktf teit. Het is de bedoeling in septetf een „echt" tournooi te houden wa~' het wel om graderen gaat. De heer Th. v. d. Berg uit Den deed te Utrecht met gunstig gf' examen voor het diploma zeefdruk!0

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2