Jisdrijf in tienvoud Rabobank Q Iedereen koopt z'n Peugeot brommer bij: RAN U toppers -4795 21.95 2750 795 jfe G06nt|3'S KROON SUPERMARKT kom gezellig 'meubelen' bij' klooster keuzecentrum assendelft Vakantie ntrum /-' ItKLOOSTER KEUZE-CENTRUM m .V. Oosterend Present Koersen vreemde valuta 7,95 rf eeft lülHQ Bij ons de keuken van Hauenschild bezichtigen v. Wijngaarden Televisie-Service PEUGEOT brommers topgroep VOORRAADBUS DROS' MAGAZIJN Zaterdag- ond 30 juni er voor de jtste maal tting" in dorpshuis naf 7 00 - 0 uur. Allen die h opgaven de maal- 1 worden ïocht dan ,stikken- dat te- toe- w.bewijs is komen ha- Er is nog izeer beperkt aantal plaatsen over. Tevens worden er nog auto O-kaar- afgegeven, en 3-dagen kaarten ver- Jit. Belangstellenden voor de kerkverga- ing gelieven zich ook op te geven. Slotrepetitie historisch spel. Zater- javond 19.00 uur bij De Kaap. Niet kostuum, wel „wapens" en stokken et langer dan 75 cm) meebrengen. Op er wordt gerekend. Kleding. Dinsdagavond 3 juli vanaf uur alle huurkostuums afhalen in Bijenkorf. Verder nieuws voor iedereen in de te feestkrant die met deze Texelse irant bij u in huis komt. Mededeling aan de leden van de Ver eniging voor Vrienden van het Paard. Normaal is, dat u tot. het eigen con cours hippique te Den Burg, vrije toe gang heeft. In de opzet van de organi-. satie bij Oosterend Present is dit niet mogelijk, u kunt evenwel op vertoon van uw lidmaatsohapskaart 1973, tijdens het middagprogramma, ƒ2,terug be komen, bij het secretariaat van het con cours hippique op het feestterrein te Oosterend (de heer P. Th. Luyckx). Welkom op 5 - 6 - 7 juli in Oostcrend 100 ƒ105,15 100 63,90 100 7,1£ 100 88,65 1 2,65 1 6,91 100 63,90 Westduitse marken Franse francs Belgische francs Zwitserse francs Amerikaanse dollar Engelse pond Zweedse kronen ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 1 juli op om 4.24 uur en gaat onder om 21.03 uur; 4 juli op om 4.26 uur en onder om 21.02 uur. Maan: 30 juni N.M 7 juli E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 29 juni 7.13 en 19.44; 30 juni 8.21 en 20.49; 1 juli 9.22 en 2147; 2 juli 10.11 en 22.42; 3 juli 10.56 en 23 28; 4 juli 11.35 en 5 juli 0.09 en 12 09; 6 juli 0.44 en 12.40; 7 juli 1.12 en 13.08. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. iplo- amp govefl lvies. VERVOLGVERHAAL DOOR HENK BOON ior uï sd staüI De volgende avond vroeg Ellen om een nachtkus en Luc sprak er niet over, maar toen hij in bed lag derde het hem, dat hij Ellen niet ge had, zonder dat zij erom had ge- laatste avond van hun verblijf in rle Nassau kon Ellen haar gevoelens ogelijk onderdrukken. Toen liep ze na tot in zijn kamer, drukte zich tegen hem aan en kuste hem weer. Met haar armen om zijn en haar lippen op de zijne, liet ze achterover op het bed vallen en hem over zich heen. „Luc, asje- |'t, geef me waarnaar ik zo ver- fluisterde ze aan zijn oor. „Toe vannacht ben ik nog je vrouw, jen als we thuis zijn is alles weer [oon, dan zijn we weer broer en luc begreep niet wat ze allemaal zei, |r ook hij verloor alle zelfbeheer- HOOFDSTUK 13 ;t had licht gesneeuwd toen Luc en terugkeerden. De veerboot veria- lag Texel voor hen, overdekt met wit kleed. Bij het spoorwegstation Helder waren zij afzonderlijk Ier gegaan. Wel zaten ze in dezelfde |en op dezelfde boot, maar ver van ir. Voorts hadden ze afgesproken gelijktijdig met de bus naar Eier- te rijden. Ellen ging eerst met de Istaande bus. Luc zou de volgen- lemen, twee uur later, en was eerst kopje koffie gaan drinken in het mrestaurant. Toen hij in zijn wo- kwam brande de kachel al en de koffie klaar. de dagen en weken, die volgden tun uitstapje, hadden beiden veel ite terug te keren tot de verhou- die er tussen hen bestaan had voor is. Met opzet vermeden ze elk van sympathie, zelfs ieder vertoon vriendelijkheid en beiden leden on leze toestand, werden er geprikkeld Ellen begreep dat deze wijze vap :n wonen oip langere termijn on- tlijk was. Er moest iets gebeuren, wat? Iedere ochtend en iedere 'g ging ze enige uren aan tafel met een bloknote voor zich, 'te notities en berekeningen, ■l plaatsnamen op en zocht verbin- na. Intussen omkraste ze haar ;eningen met figuurtjes en poppe rige dagen later frommelde ze de lies in elkaar, en begon opnieuw, ite moeilijkheid was, dat er geen waren, waarop ze haar suggesties :ren. Toen zij pas op het bureau was haar herhaaldelijk voorge- dat slechts feiten, die voor !rd procent zeker waren, als basis dienen voor een onderneming. labiel fundament kon geen on- ming opgebouwd worden, die eni gheid bood te zullen slagen. Met meming" werd op het bureau misdaad bedoeld. Maar ook dat wat Ellen wilde bereiken, moest 'töde fundament hebben. Misluk- zou betekenen, dat ze Luc zou n in de ondergang. Zo werkte :en lang, zonder dat ze iets op- Steeds weer zocht ze naar an- °gelijkheden, maar ze zag geen Ze op een hechte ondergrond te n beleefde Luc een belangrijke zijn carrière. Op een woensdag- 1, enkele dagen voor zijn verjaar- 'Bt toen hij het zoete restje van koffie door zijn ikeel had laten rinkelde de telefoon op zijn af- Een collega nam de hoorn op. |of je even bij de grote baas wilt P Deze schrok. Als je bij de chef ratboden, betekende het meestal, F °P 'bet matje moest komen van- F- een of andere grote fout, die pakt hadDe heer Ploegsma rer* gemakkelijke chef. Zijn repri- waren altijd doorspekt met ha sten. en hij eiste van zijn onder st dat ze zich met hun volle inzetten voor hun taak. leef langer weg dan de standjes gewoonlijk duurden. Zijn collega's wer den nieuwsgierig. Het moest wel heel erg zijn, wat hij fout gedaan had, een kapitale blunder moest het zijn; zo lang was nog nooit iemand bij de chef in de kamer geweest. Toen hij eindelijk terugkwam keken tien vragende ogen hem aan. Hij was helemaal niet bedrukt, integendeel, in zijn ogen glansden pretlichtjes. „Lui, dat was voor de eerste keer sinds ik hier werk, dat ik koffie heb ge dronken tezamen met meneer Ploeg sma". „Hè?" „Ja, werkelijk! Hij heeft me verteld, dat er maandag een nieuwe komt, en hij heeft mij bevorderd. Ik moet een deel van de controle voor mijn rekening gaan nemen". Luc kreeg vijf handen toegestoken en evenveel felicitaties in ontvangst te ne men. „En heb je ook wat gehoord over die nieuwe, die er komt?" „Ja, ze konden geen geschikte manne lijke kracht vinden, daarom is een meis je aangenomen". „Jammer dat ze er zo laat mee be gonnen zijn onze afdeling met vrouwe lijk schoon te versieren. Voor jou is het althans te laat, Luc, jij hebt immers al wat aan de haak geslagen". Het was Dick Verduin, die dat zei, en hij ver volgde „maar ik geloof, dat hier toch nog twee zijn, die nog steeds zoeken naar een geschikte gezellin. Dat wioht zal hier zeker een beste tijd krijgen". „Ik wist niet, dat jij verloofd bent", zei een der collega's tegen Luc. „Ben ijk ook niet; ik heb alleen maar een goede vriendin". „Ik zou haar wel eens willen zien, heb je geen foto?" Dick Verduin maakte ongewild een einde aan deze voor Luc enigszins pijn lijk geworden situatie. „Ik heb haar ge zien", zei hij, „zij was bij hem op be- ziek, toen wij met Kerstmis op visite waren. Ik moet zeggen, naar mijn smaak een knappe meid. Ze heeft prettig met ons gebabbeld, en uit haar wijze van spreken kun je opmaken, dat ze goed ontwikkeld is. „Er is iets met je aan de hand, iets goeds", zei Ellen, toen Luc die avond thuis kwam. „Ik zie het aan je". „Inderdaad, je hebt gelijk. Ik ben be vorderd tot controleur. Vroeger zou ik die promotie geweigerd hebben, omdat de verantwoordelijkheid me te groot was.... Maar ik heb het je al eerder verteld, door jouw aanwezigheid ben ik anders geworden. Bovendien kunnen we samen de vijftig gulden, die ik nu meer ga beuren per maand, best gebrui ken. En door grotere jaarlijkse opslagen, kom ik geleidelijk op een veel hoger ni veau te liggen, dan in mijn huidige funktie bereikbaar was. Ons financieel probleem is dus hiermee opgelost. Voor de andere zal ook wel een oplossing gevonden worden". „Je bent erg optimistisch. Zoveel op timisme kan ik nog niet opbrengen. Iedere dag zoek ik urenlang naar mo gelijkheden, tot dusver is het nog te vergeefs geweest. In ieder geval ben ik blij voor jou, dat je dit doel bereikt hebt. Van harte gefeliciteerd, jongen". Ze hield zijn hand stevig in de hare. „Ik ben de laatste weken wat prikkel baar geweest, misschien wel eens on vriendelijk. Jij bent ook heel anders dan voor onze reis. Neem het me niet kwa lijk, Luc. Het was eigenlijk mijn schuld, door dat dwaze denkbeeld van dat fic tieve huwelijk. Ik doe heus mijn best te trachten alles in orde te maken". „Het was allemaal net zoveel mijn schuld als de jouwe, we hebben elkaar dus niets te verwijten. Maar, zand er over, en ter gelegenheid van mijn pro motie geef ik je een zoen". Zij trok zich los uit zijn omhelzing. De ondeugende schittering was weer in haar ogen. „Luc, ik neem dit niet!" „Wat?" „Die kus. Die kan ik niet accepteren, daarom geef ik je hem terug. Ze voegde de daad bij het woord. Het was voor het eerst na hun terugkeer op Texel, dat zij elkander zoenden. (wordt vervolgd) telefoon (02226) 252 DEN HOORN Vrijdag- en zaterdagaanbiedingen 500 gram Aardbeien 1,18 3 Grapefruits 98 ct. 750 gr. tomaten 1,28 2 kg. tuinbonen gratis bonenkruid 1,48 Literfles Sinas 79 ct. 3 bekers Sinas 98 ct. Literfles Up drink 69 ct. 3/< liter appelmoes 79 ct. 500 gr. macaroni 69 ct. 2 pak lucifers 79 ct. 4 pakjes Instant pudding 98 ct. Zak Radion van 5,45 voor 4,45 Pak 4 rol toiletpapier 79 ct. Fles Mozelwijn 2,45 3 voor 6,95 4 frikandellen 95 ct. 500 gr. Schouderlappen 500 gr. magere stootlappen 500 gr. saucijsjes en 500 gr. gehakt, samen 250 gr. metworst en 250 gr. leverworst, samen 100 gr. leverkaas 150 gr. palingworst 5,58 4,98 6,98 2,75 74 ct. 98 ct. Alles eigen slacht en fabrikaat. Stukken lekkerder! Liter vanille- of chocovla 89 ct. Pak 4 stuks Rozijnencakes 89 ct. Pak Nobo pindo, 12 stuks 89 ct. Pak Kauwgum assorti 89 ct. 3 Nuts 89 ct. Ingaande 1 juli 1973 is de rentevergoeding voor alle spaargelden als volgt vastgesteld Dagelijks opvraagbaar zonder enige beperking 414% Deposito's met 3 maanden opzegging 4%% Deposito's met 6 maanden opzegging 5%% Deposito's met 12 maanden opzegging 6 Deposito's met 24 maanden opzegging 7 Zilvervlootboekjes 6 Spaardepositobrieven 4 jaar, met tussentijdse opnamemogelijkheid 714% Een uurtje eruit met een fijn doel meubelen kijken bij Klooster Assendelft. Weet u hoe dat wordt? Véél zien in.modern. Véél zien in klassiek. Véél zien in oud-hollands. Véél, erg véél zien. En dan kiezen. U kunt (zonder extra kosten voor u) kopen via uw eigen meubelleverancier. Kom gezellig 'meubelen' bij Klooster Assendelft. Openingstijden: 8.30-12 uur en 1.30-5.30 uur. Zaterdags 9-4 uur.I Industrieweg 10 Assendelft Telefoon (02980) 87252 \fc«fi8S®nr rr rr*f Rif I III WL li- dit is een publikatie van nv Meubelfabrieken Jacob Klooster heeftalles .-wat U wenst J. C. RAB, in brandstoffen en bouwmaterialen b.v., telefoon (02220) 3341 Geopend van maandags t/m vrijdags van 8,00 - 12.30 uur en van 13.30- 16.30 uur; zaterdags geopend van T).00 -12.00 uur. Ons bedrijf is met VAKANTIE van vrijdag 29 juni 1973 tot maandag morgen 16 juli 1973. Voor hot afhalen van Bouwmaterialen en Brandstoffen is ons magazijn dage lijks geopend van 8.00 - 12.00 uur. Oliebestellingen worden normaal uit- voerd. J. C. RAB in Brandstoffen en Bouwmaterialen B.V., Heemskerokstr. 22, Oudeschild, tel. (02220) 3341. Molenstraat 21, Den Burg Bouwdozen, Josty Kit Muiderkring prints, en zeer voel onderdelen voor de amateur. Van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 18.00 uur. Telefoon (02220) 2594. fa. Gravenstraat 6-7 Den Burg - tel. (02220) 2751 (u weet wel van Peugeot) Geldig tot 18 juli 1973 RELAX-STOEL Stalen frame in 5 standen verstelbaar 4 cm Polsterdek met voorgevormde hoofd steun in fraai zomerdessin Een luxe tuinstoel voor 'n zomers prijsje. Van 59.95 WASBOX Grote maat hoogte 65 cm met deksel. Geheel van kunststof en bekleed met plastic in fleurig oranje-bruin bloemdessm \?an 29.95 TOP PRIJS IJSLADE Met 18 vakjes en handle om de ijsblokjes moeiteloos los te maken Van 3 45 PRIJS MESSENSLIJPER Hiermee slijpt u messen - golfmessen en scharen vlijmscherp. Metalen bus, royale maat hoogte 28 cm in rood met fleurige bloemrand. DEN BURG - DE KOOG

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 7