AGENDA I isdrijf in ti Bestrijdingsmiddelen en kunstmest taboe Over water en wortels Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 3 augustus 1973 LANDBOUW en VEETEELT Koersen vreemde valuta Vrijdag 3 augustus De jeugd kan van 10.30 - 13.00 uur en •an 14.00 - 17.00 uur terecht op het /iJadres De Ruvterstraat 103 te Oude- schild voor creativiteitsbeoefemng. Om 10.00 uur worden op de camping ^oodsmansduin" bij Den Hoorn duin- pelen gehouden. Om 14.00 uur gevolgd door strandspelen op het strand bij paal 9. Zaterdag 4 augustus Om 14.00 uur begint in het centrum an Oosterend een rommeltjesmarkt antiek, curiositeiten, handvaardigheids- artikelen. Zondag 5 augustus Om 14.00 uur begint op een terrein ,an de Genteweg bij Oosterend een au- ;ocross, georganiseerd door de Motor-, ,uto- en Bromfietsclub Texel. Maandag 6 augustus Om 10.30, 11.15 en 12.00 uur worden |n het City theater te Den Burg voor stellingen gegeven van de dia-serie met Jeluid „Zwerven over Texel". Van 19.00 - 21.00 uur wordt op het Itrand bij paal 9 (Hóornderslag) een ■sportvis wedstrijd voor toeristen gehou- Om 14.00 uur worden in De Waal anderspelen gehouden; verzamelen bij iet dorpshuis. Dinsdag 7 augustus De jeugd kan van 10.30 - 13.00 uur en •an 14.00 - 17.00 uur terecht op het adres De Ruyterstraat 103 te Oude- child voor creativiteitsbeoefemng. Om 10.00 uur op de speelweide aan le Boodtlaan te De Koog opdrachtspe- voor kinderen. Om 14.00 uur strand- ipelen op het strand bij de Badweg. )m 19.00 uur een volleybaltournooi •oor toeristen op de speelweide gevolgd ioor volksdansen om 19.30 uur. In de N.H. kerk te De Cocksdorp wordt om 20.00 uur een dia-vertoning (Mooi Texel" gehouden, met instructief :ommentaar van de heer E. Loerakker. Woensdag 8 augustus Om 14.00 uur start in het centrum •an Den Burg het folkloreprogramma net een boerenbruiloft, om 16.00 uur evolgd door optreden van de kinder- ansgroep en kinderboerenkapel. Om uur geeft het muziekkorps Excel- ior uit Oosterend een taptoe. Om 20.00 aur optreden dansgroep en boerenkapel. )m 21.00 uur gezamenlijk dansen ge- >lgd door vrij dansen in „Casino". Om 14.00, 14.45 en 15.30 uur worden het City theater te Den Burg dia voorstellingen „Zwerven over Texel" legeven. Van 10.30 tot 11.30 uur kan men op iet „Turfveld" bij het Westerslag trim- nen onder deskundige leiding. Iedere dag Den Burg, Galerie ,,'t Swarte Schaep", Kogerstraat 100, Rob Jurriese. )e Koog, De Schuilhut, openbare pasto rie. Iedere maandagavond )en Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur, klaverjassen met vaste maat. >e Koog, R.K. kerk, 20.30 uur, dia avond over Texel. )en Burg, gebouw Groene Kruis, 20.00 - 21.30 uur, openstelling informatiecen trum en middelendepot NVSH. Iedere dinsdag >e Cocksdorp, Herv. kerk, 20.00 uur, dia-vertoning „Mooi Texel" met in structief commentaar van de heer E. Loerakker. bcht langs Texelse kerken o.l.v. Schuil hut-team. Vertrek (eigen auto's) vanaf „De Schuilhut", 14.00 uur. Iedere donderdag en Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur, bijeenkomst klaverjasclub. n Hoorn, school, 11.00 uur, moeder kind-gymnastiek. Bejaardenomroep Iet maandag verjaardagen, verzoek- rubriek voor Oiu1«t rriliiitlii' >an l»ronin»rn Tijdens de afscheidsreceptie in maart j.l. heeft één van de sprekers mij de raad gegeven om me te gaan bezig hou den met de zg. biologisch-dynamische teeltwijze. Na die receptie heb ik het zelfde advies gekregen van „naaste" familieleden. Deze adviezen hebben tot nu toe geen succes gehad, wat niet be tekent, dat ik voor deze zaak helemaal geen belangstelling zou hebben. Een paar maanden geleden nodigde een oudere Texelaar, die net als de re- dakteur van deze rubriek de pensioen gerechtigde leeftijd heeft bereikt, mij uit om eens een kijkje te komen nemen in z'n moestuin. Sinds een paar jaar was hij bezig om in deze tuin uitslui tend organische meststoffen te gebrui ken. E«n zelfde verzoek kreeg ik dezer dagen van een amateur-tuinder. De er varingen van deze laatste Texelaar is in deze rubriek al eens eerder genoemd. Ook aan dit tweede verzoek heb ik met graagte voldaan. Mede in verband met het feit, dat ik mij vorig jaar vrij kritisch heb uitgela ten over de mogelijkheden van teelt zonder kunstmest en bestrijdingsmidde len voel ik mij geroepen het resultaat van deze twee bezoeken in onze rubriek te vermelden. Uitsluitend „compost" Het eerste geval heeft betrekking op een moestuin met grond van goede kwaliteit. Een goede zavelgrond. De man in kwestie maakte voor de bemes ting uitsluitend gebruik van zelf ge maakte compost. Alle afval werd ver zameld en van het mengsel van blade ren, wortels, resten gras, enz. werd een langwerpige hoop gemaakt met een breedte van plm. 1 meter en een hoogte van ruim een halve meter. Deze hoop werd afgedekt met een laagje grond en in de loop van het jaar enkele malen omgezet. Na een jaar zag dit mengsel er uit als een volkomen verteerde massa. We kunnen het vergelijken met bladaarde. Op het moment van mijn bezoek kon deze tuinder mij goed gevulde en blan ke winterbloemkool laten zien, die zon der kunstmest en bestrijdingsmiddelen was gegroeid. De „proeve", die hij mij meegaf was goed van smaak, maar ik moet helaas bekennen, dat mijn smaak niet goed ge noeg is om het verschil in smaak tus sen „organisch" geteelde bloemkool en bloemkool, die met kunstmest en be strijdingsmiddelen is opgekweekt ge waar te worden. platen, voorlezen en Texels journaal; woensdag „Groot nieuws voor u" en verzoekplaten; donderdag verjaarda gen, verzoekplaten en voorlezen. Maatschappelijk werk Den Burg, Raadhuis, elke dinsdag en donderdag 9 00 - 12.00 uur, spreekuur zr. A. Haasnoot van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Afspraken kunnen worden gemaakt bij de afdeling So ciale Dienst in het Raadhuis. Den Burg, R.K. Kleuterschool, elke vrijdag 10.00- 11.00 uur, spreekuur mej. H. C. A. Brilman van de Stich ting Maatschappelijk Werk in de Kop van Noordholland. Tel. (02230) 15834, tijdens het spreekuur (02220) 2610. In het tweede geval is de grond van zeer matige kwaliteit. Een lichte, droge zandgrond. Een grondsoort, waarbij je als oud-landbouwvoorlichter direkt ge neigd bent om de konklusie te trekken, dat hier niets wil groeien zonder kunst mest. Toen ik twee jaar geleden een bezoek bracht aan deze tuin leek het er inder daad op, dat hier zonder een royale be mesting met stikstof, fosfaat en kali in de vorm van kunstmest niets klaar te krijgen zou zijn. In het artikel, dat ik vorig jaar over deze zaak schreef ver telde ik, dat de aardappelen in deze tuin sterk van kaligebrek te lijden had den. De man in kwestie heeft zich door deze eerste ervaring niet laten ontmoe digen. Vorig jaar vertelde hij mij, dat hij er over dacht om toch op beschei den schaal wat kunstmest te gaan ge bruiken. Hij is er later toch weer van terug gekomen. Hij heeft echter wel begrepen, dat het zeker bij deze grondsoort niet ge lukt om zonder enige toevoeging van voedsel voor de planten tot succesvol tuinieren te komen. Hij heeft het ge docht in een bemesting met ipaarden- mest. Net als de eerst genoemde tuinder is hij daarnaast bezig de afval van de tuin te verwerken tot compost. In een volgend seizoen hoopt hij dus naast paardenmest ook compost te kunnen gebruiken. Het komt me voor, dat op cleze grondsoort zonder natuurlijke vruchtbaarheid toevoeging van stal mest voorlopig wel nodig zal zijn. De resultaten Het verschil met twee jaar geleden was heel groot. De „peentjes", stambo- nen en stokbonen, sla en boerenkool stonden en royaal op. Met de aardap pelen was het nog niet zo best. De op brengst hiervan was veel te laag. Ik heb de indruk, dat hier duidelijk sprake is geweest van voedingstekorten. We moeten er daarbij ook rekening mee houden, dat het gewas aardappelen wat meer moeite heeft om voedingsstoffen uit de grond te halen dan met andere gewassen het geval is. Het is bekend, dat met name de kali moeilijk door de aardappelen wordt opgezocht. Wat de aantasting door ziekten en plagen betreft het volgende. De „peen tjes" waren volkomen wormvrij. De vroege rode kool had kennelijk met ge leden van de maden van de koolvlieg. Wel moest ik konstateren, dat met het achterwege laten van een bemesting met kunstmest de luizen niet waren weggebleven. Zowel de tuinbonen als de kool vertoonden duidelijk de sporen van de aanwezigheid van luizen. Eerlijk gezegd zouden we het een wonder gevonden hebben als een gewas als tuinbonen, waar zwarte luizen let terlijk op „verlekkerd" zijn het hadden laten afweten. Maar mogelijk wordt ook dit nog bereikt door een jarenlang volgehouden biologisch dynamische teeltwijze. Ook van deze tweede tuinder kreeg ik een „proeve" mee. Of het me geluk ken zal de specifieke fijne smaak van slabonen, peentjes en sla, die zonder kunstmest en bestrijdingsmiddelen zijn verbouwd te ontdekken is nog een gro te vraag voor me. Maar in ieder geval moet me dit uit de pen; Het blijkt inderdaad mogelijk om bij gebruik van uitsluitend organi sche meststoffen tot aanvaardbare re sultaten te komen. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 12 augustus op om 5.18 uur en gaat onder om 20.10 uur; 15 augustus op om 5.23 uur en onder om 20.04 uur. Maan: 5 augustus E.K.; 14 augustus V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 3 aug. 11.51 en 4 aug. 0,20 en 12.16; 5 aug. 0.43 en 12 39; 6 aug. 1.01 en 13.03; 7 aug. 1.28 en 13.45; 8 aug. 2.19 en 14.54; 9 aug. 3 36 en 16.14; 10 aug. 4.57 en 17.29; 11 aug. 6.11 en 18.34. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Westduitse marken 100 ƒ108,75 Franse francs 100 61,75 Belgische francs 100 7,05 Zwitserse francs 100 90,00 Amerikaanse dollar 1 f 2,53 Engelse pond 1 f 6,40 Zweedse kronen 100 f 62,75 Dank zij het feit, dat ik één dezer dagen op pad was met een specialist op het gebied van de beworteling van de planten en het water in de grond heb ik de stof „binnen gekregen" om dit artikeltje te schrijven. Ook al heb je tientallen jaren mee gelopen in het werk van de landbouw voorlichting kan je onder deskundige leiding zelfs na je pensionering nog weer nieuwe ontdekkingen doen. Ik vrees, dat het zonder deze „injecties" niet mogelijk zal zijn om deze rubriek nog jaren lang te vullen. Waar blijft het water? De excursie met bedoelde deskundige viel op een tijdstip, waarin na een we kenlange droge periode op de meeste plaatsen van ons eiland in een tijd van een dag of tien wel zo'n 40 - 50 mm regen was gevallen. Het is dan een vreemde gewaarwor ding als je bij het graven van een gat maar heel weinig van dat water terug vindt. Zelfs de bouwvoor (0 - 20 cm) is beslist niet doorweekt en op een diepte van 20 - 30 cm is in veel gevallen niets van het gevallen water terug te vinden. Op diverse plaatsen was de grond in deze laag nog stofdroog. Nog niet zo lang geleden heb ik in deze rubriek geschreven, dat de bouw voor op veel Texelse grond niet meer dan zo'n 25 - 30 mm water vast kan houden. Je trekt dan de eenvoudige konklusie, dat wanneer er in een korte tijd 40 - 50 mm regen valt in zo'n geval toch water naar de diepere lagen moet zijn afgevloeid. Zoals gezegd was daar op veel plaatsen niets van te bemerken. Waar is het water gebleven? Mijn „gids" wees mij er op, dat in een periode, waarin de gewassen zich al flink ontwikkeld hebben een flink deel van de gevallen regen rechtstreeks door de planten wordt „opgezogen". Dat is zeker het geval na een wekenlange dro ge periode. Maar verder gaat een flink deel van het water verloren, omdat het als „aan hangend" water aan het gewas direkt weer verdampt. In granen, aardappelen en bieten blijft in de maand juli als de gewassen al flink ontwikkeld zijn een grote hoeveelheid water „hangen". Als na de regenval spoedig weer zon en wind volgen en als de temperatuur daarbij vrij hoog is verdwijnt veel van dit aanhangende water weer in de lucht. Als illustratie noemde mijn gids de snelheid, waarmee water verdwijnt uit kleding, die aan een drooglijn hangt. Het zal duidelijk zijn, dat vooral bij weer, waarbij buien worden afge wisseld met zon en wind heel wat re genwater niet aan het gewas ten goede komt. Wortels vertellen iets Het onderzoek van onze gids vond plaats op percelen, die de laatste jaren een diepgrondbewerking hebben onder gaan en naastgelegen gedeelten, waar dit niet gebeurd is. Daarbij bleek weer eens duidelijk, dat de ontwikkeling van de wortels een „verhaal" zijn. Ze vertellen je duidelijk of de diepgrondbewerking gelukt of mislukt is. Als op een diepbewerkte grond geen of maar heel weinig wor tels er in slagen om dieper in de grond te dringen dan zo'n 30 - 35 cm, net als dit op de onbewerkte grond het geval is, dan is het geld dat voor de diep grondbewerking is uitgegeven voor een flink gedeelte „weggegooid" geld ge weest. Pas als een flink aantal wortels doorgaat tot een diepte van 90 - 100 cm slaagt het gewas er ook in een droge periode in om de watervoorziening vei lig te stellen. Aan het uiterlijk van de wortels is heel goed te zien, dat er belemmerin gen zijn, die een groei naar diepere lagen onmogelijk maken. Het uiteinde van de wortels is daarbij duidelijk ver dikt en heeft een geelbruine kleur. Dat bij een goede beworteling de planten er zelfs in een uitzonderlijk droge periode nog in slagen om zich voldoende van water te voorzien bleek op één van de bewerkte percelen. Op een plaats, waar het grondwater op een diepte van 170 cm beneden de opper vlakte zat vertoonden zomertarwe en suikerbieten geen enkel spoor van ver droging. Verdichte lagen Hoewel in de meeste gevallen de be worteling op de diepbewerkte percelen aanmerkelijk beter was dan op onbe werkte percelen bleek vrijwel overal, dat in de grondlaag van 30 - 50 cm be neden de oppervlakte het aantal wor tels sterk afneemt. In diverse gevallen vond men in diepere lagen gezondere wortels dan in de laag 30 - 50 cm. Onderzoek toonde duidelijk aan, dat de grondlaag van 30 - 50 cm aanmerke lijk vaster is, d.w.z. aan de wortels een grotere weerstand biedt dan de boven liggende en onderliggende grondlaag. Mijn gids was van mening, dat dit een gevolg is van het feit, dat de grond laag van 30 - 50 cm de nadelen van de bewerking met zware werktuigen on dervindt zonder daarvan te profiteren. Vooral bij een bewerking van de grond onder natte omstandigheden zal dit na deel sterk optreden. De man inkwesfcie was van mening, dat bij de grondbewerking nog zeer veel fouten worden gemaakt. In onze gesprekken bleek, dat hij gro te waarde hechtte aan het regelmatig woelen van de grond. Hierbij werd dus gedacht aan een gecombineerde be werking van ploegen en woelen, waar bij de grond tot een diepte van 40 - 50 cm wordt losgemaakt. Verder meende hij, dat uit het oog punt van het „toegankelijk" houden van de ondergrond een bewerking met de spitmachine en de vastetand cultiva tor te verkiezen was boven het ploegen van de grond. Wortels in bepaald opzicht niet kieskeurig Ook tijdens deze excursie is ons weer duidelijk geworden, dat de belangrijk ste voorwaarde voor een ongestoorde ontwikkeling van de wortels een vol doende losheid van de grond is. Als die „losheid" er is, dan zie je dat zelfs in volkomen „kaal" zand de wor tels tot grote diepte een van hun be langrijkste taken, nl. de aanvoer van water uitstekend vervullen. VERVOLGVERHAAL DOOR HENK BOON 22. „Dat is mijn zaak". |BVergeet niet, dat het ook de mijne Overigens kun je een oude rot als irt Rothhoff niet om de tuin leiden, maar eerlijk, dat was een truc om te >rkomen, dat ik je vals bankpapier in handen zou stoppen. Dat had ik toch gedaan, maar jij krijgt Nederlandse l'uta. Ik heb een poosje werk om alles mgelen, je zou me een genoegen doen jjzolang in huis te blijven". Kurt ging naar buiten en sprak via walkie talkie met de bemanning zijn boot. Een kwartier later legde vaartuig aan. Kurt ging aan boord gaf opdrachten, igzaam liep hij terug naar het huis, >t onderweg in een lach. Ellen, heb je nog koffie, ik heb keel droog gepraat, en dat allemaal 'jou". aar voor Kurt je blijft er toch ook «ef sommetje over, is het niet?" "ist dan, voor ons beiden. Tenminste dat ik een eerlijke en goedhartige fl ben, anders zou de hele winst wel voor mij kunnen zijn. Kijk juffie, je 't goochem te zijn, meer eigenlijk Je te dom om zo iets in je eentje te "üseren. We zitten samen op dit ei- Er zou geen haan naar kraaien, als toer alleen bleef, snap je me?" •Als je dat deed, bijn beste Kurt, zou met lege handen naar je agentuur- tolel terug kunnen gaan. Kom eens naar mijn slaapkamer, tenminste als je vooraf wilt verklaren, dat je je fatsoen kunt houden in de slaapkamer van een dame". „Maak je daarover geen zorgen; ik ben getrouwd, al lang en tot dusver ge lukkig". „Fijn voor je, kom dan maar". Op haar slaapkamer opende Ellen de koffer en haalde een van de kleine kof fertjes eruit, dat ze Kurt toewierp. „Maak maar eens open". Het koffertje was leeg. „Ze zijn allemaal leeg. Dit is een an dere koffer en de inhoud bestaat uit an dere koffertjes, dan zoeven in de woon kamer werden gebracht. Ik heb ze la ten omwisselen, en nu weet je meteen waarom ik je naar mijn voorraad in de provisiekast heb laten kijken. Misschien vind je nu dat ik toch goochemer ben dan je aanvankelijk verwachtte". Kurt werd plotseling ernstig. „Wat betekent dit allemaal, Ellen?" „Niets bijzonders. Zelfs het zekere is somstijds nog niet zeker genoeg. Zodra de financiële zijde van de zaak in orde is, wordt met de boot, die mij komt ha len, de koffer teruggebracht, die jij ge zien hebt. Als je mij niet vertrouwt, mag je de inhoud controleren, voordat we aan boord gaan". „Vooruit dan maar. Als er niet die fout gemaakt was met dat alarmsysteem in een van de winkels, zou ik zeggen dat je honderd procent in mijn achting zou zijn gestegen, dat wil zeggen dat die achting, indien die aanvankelijk nihil was, nog steeds nihil is". „Ik moet je er even op wijzen, dat hetgeen gebeurd is met het alarmsy steem geen fout is. Het was afgesproken het alarmsysteem in werking te stellen een kwartiertje na de kraak. Als dat niet gebeurd was zou er niets in de och tendbladen hebben gestaan van de in braak. Dan zou de waarde van de buit niet geraamd zijn, en dan had ik genoe gen moeten nemen met jouw schatting". „Goed dan Fraulein, ik moet erkennen dat je de zaken handig hebt aangepakt. Ik zal me daarom maar neerleggen bij alles wat je tot dusver van me hebt ge- eist. Maar ik wil je wel dit zeggen: je weet dat ik bij insiders een goede naam heb, ik doe wat ik beloof. Al die flauwe kul, een andere valuta, dat gesjouw met de koffer, dat was bij het doen van za ken met mij onnodig. Ik had je heus niet bedrogen". „Ik heb je al gezegd, dat mijn prin cipe is, dat het zekerste niet zeker ge noeg is. Dat geldt in het bijzonder voor een zwakke vrouw, die zich moet hand haven in de harde wereld en die tegen haar wil is terecht gekomen in een brok van die wereld, waarin ze niet behoort en dat ze veracht. Kurt ik hoop dat dit mijn kans is verder te gaan leven in een ander stuk van de wereld". Hij grinnikte schaapachtig. „Weet je wel, dat de weg naar de hel geplaveid is met goede voornemens? Doe me nu een lol en blijf binnen. Ik ga nog een poosje naar buiten". „Je gaat toch niet van het eiland?" „Gut nee, je bent veel te aangenaam gezelschap. Het vooruitzicht enige tijd met jou hier door te brengen lokt me aan. Bovendien smeer ik hem niet zon der de goede koffer". Ellen zag hem in de bosjes verdwij nen, van waaruit hij een half uurtje la ter weer tevoorschijn kwam. „Het kan wel enige tijd duren voordat al je wensen bevredigd zijn", zei hij weer binnenkomend. „Tenminste twee, waarschijnlijk wel drie dagen. We zul len ons verblijf dus aangenaam moeten maken". „Over eten en drinken zul je niet te klagen hebben. Je hebt toch in de pro visiekast gekeken". Het duurde tot donderdag voordat Kurts boot terugkeerde. Toen hij het vaartuig zag naderen, sprong hij op. „Blijf in de kamer, Ellen", commandeer de hij, en snelde naar buiten. Hij bleef hoogstens een kwartier weg en kwam terug met een tas en een kof fer. De inhoud van de tas gooide hij op tafel. „Kijk, Ellen, dat zijn de bevesti gingen van de overboekingen". Ze bekeek ze stuk voor stuk en 'hij wachtte rustig af. „In orde, Kurt, en nu de rest". Hij gaf haar het koffertje met bank papier, dat zij zorgvuldig natelde. „Ook voor elkaar, en nu nog mijn commissie". Kurt haalde een grote envelop uit zijn binnenzak en gaf haar die. Zonder naar de inhoud te kijken borg Ellen het cou vert op in haar handtasje. „En?", vroeg hij. „Stuur ze voorlopig op non-aktief, ga jij rusten, dan ga ik aan het werk". Toen de boot uit het gezicht verdwe nen was hees ze een beddelaken in de vlaggestok, liet het zakken en haalde het vervolgens weer op. Viermaal was het laken in top geweest. Ze wachtte rustig af, of het vanaf het door haar ge charterde vaartuig was waargenomen. Als alles goed was kon het niet missen, want ze had opdracht gegeven, dat steeds iemand op wacht moest staan. Ze behoefde dan ook niet lang te wachten; haar bemanning reageerde vlot en reeds een half uur later bracht ze de koffer binnen. „Wil je de inhoud controleren? Maar doe het buiten, ik wil intussen het huis weer in de staat brengen, waarin het zich bevond voor ons verblijf. De over gebleven voorraden kan ik wel wegwer ken in de lege koffer". „Alles klaar", meldde ze een poosje later, juist toen Kurt bezig was de kof fer weer te sluiten. „Mag ik je een lift aanbieden naar de vaste wal?" „Nee, merci, ik maak gebruik van mijn eigen vervoer". „Zoals je wilt". Ellen stak haar hand uit. „Bedankt voor de geboden service, maar toch hoop ik geen gebruik meer te zullen maken van je diensten". „Heel graag gedaan, Ellen, ik houd me graag aanbevolen voor eventuele volgende transakties". Aan boord opende Ellen het koffertje en telde de inhoud waar allen bij wa ren. „Jullie zien het, bijna anderhalf miljoen". Felle, begerige blikken waren op haar gericht, terwijl zij het geld weer in de koffer deed. „Dat deel van mijn taak heb ik ook weer volbracht". Ze wierp het koffertje in een hoek. „Als ik zo meteen weg ben, kunnen jullie de buit verdelen. Daar behoef ik me geluk kig niet mee te bemoeien. Maar wees verstandig, maak er geen herrie over. Hou je aan de afspraken, want met ru zie maken speel je de politie in de kaart. En doe me nu een lol, zet me er gens aan land. Jullie gezelschap is me zeer aangenaam geweest, maar ik zou nu blij zijn als ik alleen ben". {wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 5