oncours d elegance De Cocksdorp f™j™ss£*£* wes Leeuwen in feeststemming c Druiventros?^ £5 i Wïfessm$$aa%38s?*3s^.m>ï^f& Ere wie ere toekomt Expositie Texelse strandjutter Texelse kaatsers naar Rotterdam, Den Helder en Alkmaar Burgerlijke stand KRUISWOORDPUZZEL CGNTAINEF SERVICE Bridgen J Ik las onlangs in de Texelse Courant een artikel over het duinpark en over de oprichting daarvan. Gesteld werd dat het duinpark vier jaar geleden werd gesticht: in mei 1966. Dat zou ik graag gecorrigeerd zien want het duin park bestaat al zeven jaar. Toen wer den de eerste paden gemaaid en wer den rondleidingen gehouden door de heer Koolhaas, toen werkstudent. In de winter 1966-'67 is het duinpark afgezet met tuinwallen en doorntakken. Ik ben er toen gekomen voor de verkoop van entreekaartjes. Eliena Struis, nu me vrouw Reydon, kwam er voor het geven van informatie. In dat jaar kreeg het duinpark alle scholen van Texel op be zoek. De kinderen moesten vragenlijs ten invullen, kregen plantendelen mee etc. In 1968 kwam de heer P. Smit voor het vertonen van dia's over het ont staan en de levensgemeenschap van het duin. De in het artikel genoemde vier jaar hebben betrekking op de pe riode dat het Staatsbosbeheer zich in het duinpark met de natuureducatie be zig houdt. Het pionierswerk is lang daarvoor verricht door de Stichting Texels Museum. Door te spreken over een bestaansduur van vier jaar wordt dit miskend. Jac. Kok, Gerritslanderdijk 41 OOSTEREND Op 4 en 5 augustus houdt de heer C. Ellen op het erf van zijn woning (aan de Achtertune) een expositie van allerlei interessante aan gespoelde goederen. Ook op andere tij den is hier een uitgebreide kollektie te bewonderen maar op genoemde zater dag en zondag zal de heer Ellen telkens vanaf 10.00 uur 's morgens aanwezig zijn voor explicatie. Hij deed dit ook tijdens Oosterend Present en dat was blijkens de reakties van de vele bezoe kers een groot succes. De leden van de kaatsvereraging „Texel 70" kunnen deelnemen aan een D.E.L. kaartswedstrijd te Rotterdam, georganiseerd door de kaatsverenigin- gen van Den Haag en Leiden. Begonnen wordt om 11.00 uur op 't terrein „Var kenoord" tegenover het Feyenoordsta- dion. Opgave dient zo spoedig mogelijk te gebeuren. Zaterdag 11 augustus wordt een grote kaatswedstrijd D.E.L. gehouden in Den Helder, georganiseerd door de kaatsver- eniging aldaar. Gespeeld wordt op een terrein van het schoolveldencomplex Nieuw Den Helder. Met verliezersron de. Aanvang half elf. Aan prijzen is voor ongeveer ƒ400,aan luxe arti kelen uitgeloofd. Het inleggeld is ƒ2,50. Opgave vóór donderdag 9 augustus. Zondag 19 augustus worden kaats wedstrijden gehouden in Alkmaar. Er wordt door elkaar geloot met leden van de kaatsverenigingen Alkmaar, Den Helder en Texel. Aanvang één uur 's middags op het terrein Hoeverweg. Deelnemers moeten zich voor vrijdag 17 augustus schriftelijk opgeven bij de secretaris van „Texel 70" ip.a. Koger- straat 71. van 25 tot en met 31 juli 1973 Geboren: Johanna Maria Wendela, dv. Josef G. Beers en Neeltje H. Witte; Comelis Gerrit Simon, zv. Simon G. C. Witte en Zwaantje van der Star; Bian- ca Jansje Cristina, dv. Johannes J. Drijver en Jansje Bakker. Ondertrouwd: Theodorus C. H. Witte en Josephine E. Albada; Johannes P. Jaspers en Anna F. M. Witte; Johan Blom en Anna P. Verbeme; Theodorus M. Dernison en Hilda Slot. Overleden: Comelis Lap, oud 79 jaar, wonende te Den Hoorn; Willem J. Reu vers, oud 74 jaar, wonende teDe Cocksdorp; Jannetje Trap, wv. Medema, oud 80 jaar, wonende te Oosterend; Jo hanna G. Huisman, ev. Timmer, oud 29 jaar, wonende te Den Burg; Corne lia de Jonge, wv. Vermeulen, oud 79 jaar, wonende te Oosterend; Hendrik C. J. Kooiman, oud 71 jaar, wonende te Oudeschild. (8 U 9 Horizontaal: Verticaal: 1. waardepapier 1. werelddeel 7. materiaal v. potloodstiften 2. vis Z 13. mens 3. de onbekende (afk.) 14. overheidsinstelling (afk.) 4. heldendicht Z 15. knaagdier 5. wondvocht 1£. vod 6. legerrang (afk.) X 17. oude stofmaat 7. gewicht (afk.) 18. loterijbriefje 8. treffen Z 19. visnet 9. koraaleiland 20. dus (Eng.) 10. Frans pers. vnw. Z 22. Sociaal Economische Raad 11. godheid (afk.) 12. muziekinstrument 24. huid 21. kern 26. uitheemse vogel 23. recht stuk water X 29. schatten 24. afgelegen 31. halt 25. godheid Z 33. mannelijk zoogdier 27. speelgoed 35. voertuig 28. sportterm J 36. vermoeide 30. deel van de week 37. reeds 31. kledingstuk X 38. gesloten 32. lofdicht smoken 2 zware hamer 40. haaiikrul 34. 41. Frans voegwoord 36. 42. jaarboek 39. aanzien X stremsel 43. jongensnaam 40. 45. watering 43. maat van kogels X 46. vogel 44. Spaanse uitroep 48. gewicht (afik.) 45. rivier in Nederland 1 50. geen uitgezonderd 47. familielid 52. vallei 48. boom X 54. bandiet 49. steensoort 56. oningewijde 51. onderricht Z 57. ijsvormige neerslag 52. waterkering 59. meisjesnaam 53. deel van het oor J 60. mak 55. deel van een vis 61. bijbelse figuur 57. gereedschap X (33 Binnenlandse Strijdkrachten 58. eetgerei (afk.) 60. Indische winkel X 65. plakmiddel 62. zangstuk 66. voor 64. groente i vragend vnw. 67. West-Indië (afk.) 67. 68. ieder 69. kanaalpeil (afk.) J 70. klein paard 71. bekende motorraces (afk.) 72. steensoort 72. langspeelplaat (afk.) X 73. aanw. vnw. 73. lidwoord 74. verslag 75. hemellichaam -v S.L..." V, DE COCKSDORP Eén dezer dagen idigde de heer J. J. Westdorp te De ocksdorp ons uit om te kijken naar een incours d'élégance, dat werd gehouden genover zijn woning aan de Plooster- raat. De heer Westdorp had daar zes idrukwekkende vrachtwagens, een tankauto en een stationcar op een laten zetten met de chauffeurs rbij om op deze wijze eens te tonen dat transportbedrijf Westdorp in de af- elopen jaren is uitgegroeid tot een on tneming van importantie. Het is nau welijks bekend, dat achter „Westdorp exel" al lang niet meer een bescheiden sches odedienst schuil gaat, maar dat het een :ansportbedrijf is dat vooral in Noord- olland opereert en gespecialiseerd is in et containervervoer van groenten en uit. Die onbekendheid ligt voor de and, want de auto's zitten bijna Voort durend op het vasteland, waar ze vanuit Utrecht, Antwerpen, Het Westland en Rotterdam groente en fruit brengen naar Alkmaar en vanuit Alkmaar weer zeventig winkels en supermarkts in de provincie bevoorraden. Ie behandeling. Meerdere wagens zijn uitgerust met geïsoleerde laadbakken. Het is mogelijk de vracht te koelen, te verwarmen en te ventileren. Gewerkt wordt met zg. rolcontainers. Werkbe- sparend zijn ook de hydraulische laad- inrichtingen, waarmee vijf wagens zijn uitgerust. Het bedrijf Westdorp werd in 1952 gesticht als bodedienst. De heer J. J. Westdorp nam toen de bodediensten van Zuidema en Dijksen over. Na vijf jaar kwam er brandstoffenhandel bij. Het bodebedrijf werd overgedaan maar het transportbedrijf groeide uit van een capaciteit van 1,8 ton naar 54 ton. West- De foto toont het concours d'élégance" dat de heer Westdorp organiseerde ter wille van de public relations Op de voor grond bij de stationcar de heer Westdorp met zijn vrouw. dorp heeft acht chauffeurs in dienst. Tot Op Texel komen de wagens van West dorp onder andere champignons (van kwekerij Hm in Den Hoorn) en bessen en ander fruit (van ikwekerij De Veen) halen. Groenten en fruit vergen specia- het personeelscorps hoort ook zoon Jelle Westdorp (23). Is het geen merkwaar dige zaak dat een grotendeels op het vasteland georiënteerd transportbedrijf als vestigingsplaats het niet bepaald centraal gelegen De Cocksdorp heeft? De heer Westdorp bevestigt dat. Hij geeft ook toe dat gevoelsoverwegingen hierbij wel een rol spelen, maar het stichten van een vestiging in Alkmaar is beslist niet uitgesloten. 1 el hei lUitslag zomerdrive 31 juli; Oost-west, 21 spellen: Echtpaar Enuma 138 p. Dms. v. Asperen-v.d. Molen 112 p. Dms v.d. Kerkhof-Zevenhoven 104 p. Echtpaar Böhmerman 97 p. Heren Backer-Raven 95 p. Echtpaar Hoogerheide 84 p. Noord-zuid, 21 spellen: Heren Dam-Dros 122 p. Heren v. Hattem-Zevenhoven 100 p. Mevr. De Laat-hr. De Brok 98 p. Echtpaar Kok 91 p. Echtpaar Weder 91 p. Mevr. Geus-hr. Van Lenten 72 p. Heren Blom-Zegers 66 p. Volgende drive dinsdag 7 augustus. In verkleinde vorm zal het plaatje dienen als herkenningsteken bij de pu blicaties die met betrekking tot de feestelijkheden in onze krant zullen verschijnen. De tekening werd gemaakt door de heer A. Vlas van de afdeling stedebouw van de gemeente. Vergadering Maandag 13 augustus zal inzake de organisatie van de feestelijkheden in het raadhuis een vergadering worden belegd. Hiervoor zijn uitgenodigd de dorps- en buurtcommissies, de wijklei- ders van Den Burg, de bestuursltden van de stichting Festival Texel, de be- jaardenbond, Sportraad, Contactorgaan voor zang en muziek, Overkoepelend orgaan van vrouwenorganisaties en de leden van de contactcommissie. Gespro ken zal worden over de stand van za ken v.w.b. de aktiviteiten waarvoor medewerking is gevraagd van de Sport raad, Wielerclub en muziekverenigin gen. Voorts komt de verlichting van de dorpen ter sprake, het aanschaffen van herinneringsmedailles en vaantjes, de aanvangsttijden van de gezamenlijke onderdelen, programma's van de plaat selijke aktiviteiten, het dorp-tegen- dorp-spel, aktiviteiten voor minderva- liden, het geven van advies inzake het geven van een vrije dag aan winkelper soneel e.d. Géén tros druiven, maar een tros doodgewonerode bessen De iros telt meer dan 100 bessen en heeft een gewicht van 76]/2 gram Normaal groeien rode bessen in tros/es van niet meer dan 20 stuks. De gefotogarfeerde tros komt van een der struiken in fruitkwekerij ..De Veen' van de heer M Huisman Het is een zg. fasiatie, een verschijnsel, waarbij in e envroeg stadium stelen van meerdere trosjes tot één ver groeien Bij bladeren komt het veel I voor; bij vruchten is het zeldzaam. toffen ialen kstraat l, tel Bovenstaand wapen van Texel wjjkt duidelijk af van het type dat destijds is vastgesteld door de Hoge Raad van Adel en dat sedert jaren de officiële ge meentelijke stukken, de voorgevel van het raadhuis maar ook de kop van onze krant siert. De twee op het anker zit tende leeuwtjes zijn in feeststemming en wel ter gelegenheid van de komende feestelijkheden rond het zilveren rege ringsjubileum van koningin Juliana. verinf op

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 7