lisdrijf in tienvoud KLEUR COPPERANr ILMNIEUWS van het raadhuis Parkeren :ha! ien ZEER RUIM WOONHUIS TOTO Texelse Boys Voor diepvriezers en koelkasten beste zwarte tuingrond ZEESCHUIM a. een directrice tevens hoofd van de huishouding b. een waarnemend hoofd van de huishouding HOUTCONSERVERING ARTIMA VRIJSTAANDE BUNGALOWS BUNGALOWS VRIJSTAAND WOONHUIS BUNGALOWS GROTE BOERDERIJ iderdag- en zondagavond draait >t City-theater „Intiem rapport" Jflchen beim Frauenarzt"). Het zijn rfilnide ervaringen van een Duits coloog, die de meisjes van deze leemaakt, zoals ze moeten laveren de klippen van hun meestal ytelse opvoeding en de vrije sex tin tijd. Dat het aan de orde stellen eze problemen een film oplevert, •len boeit, laat zich denken. In de ■nt passeren zeven meisjes de re- Cenmerkend voor alle zeven is dat de steek zijn gelaten door school, lijk huis en kerk en na hun avon- terecht komen bij de gynaecoloog, act m de rol krijgt opgedrongen van deri raadsman en biechtvader. De vil aantonen dat de „meisjes van ivoordig" niet zoveel verschillen ie van vroeger wat hun instelling t. De lichamelijke en geestelijke itiAen van vroege sexuele contacten, lm! aide partnerruil en liefdestechniek innerlijke bereidheid tot over tomen uitgebreid aan de orde. MEDEDELINGEN VAN B EN W De pakeérautomaat en de parkeer- meters zijn nu op de Groeneplaats en in de Binnenburg en de Parkstraat onge veer een week in gebruik. In de eerste week is de regeling erg soepel toegepast. Degenen, die voor de eerste maal in overtreding waren, hebben alleen een schriftelijke waarschuwing gekregen. Er mag nu van «worden uitgegaan, dat iedereen wel voldoende op de hoogte is. Bovendien wordt de verplichting om voor het parkeren te betalen via de par keerautomaat en de parkeermeters dui delijk aangegeven. Daarom zal met in gang van heden tegen overtreders wor den opgetreden. Er zal dus in die ge vallen proces-verbaal moeten worden opgemaakt. Gehoopt wordt, dat een ieder zich aan de voorschriften zal hou den en dat het opmaken van een proces verbaal tot de uitzonderingen zal be horen. nri joot legde even aan bij een hou- itger in Loosdrecht. Ellen sprong oord. Ze wandelde het dorp in, •rgens wat drinken en belde een Terwijl ze daarop wachtte be- ze de achterzijde van een prent- ad aart" de taxi liet ze zich naar het Am- mse Centraal Station brengen en eerstvolgende trein naar Parijs. gui is vat ken ,verd -0 voor ,n her VERVOLGVERHAAL DOOR HENK BOON HOOFDSTUK 22 beleefde prettige dagen in Cer- Hij was er hartelijk ontvangen hem onbekende Franse familie, luis Ellen hem als pension had olen. De leden van het gezin de- best hem het verblijf zo prettig te maken. Zij namen hem mee akkers, die zij hadden op de ;en van de Pyreneeën, maakten met hem langs de kust en orga- ien zelfs een uitstapje via Port tar Spaans gebied, vakantiegenot was voor Luc ech- volkomen. Hij wist er mets van, len van plan was te doen, maar nschap, dat zij iets zou doen met ting tot de erfems van zijn oom, hem ietwat nerveus, 's Nachts dikwijls uren wakker tengevolge onzekerheid, probeerde dan te ;en wat Ellen aan het uitvoeren lakte zich er ongerust over, dat in handen zou kunnen vallen misdadigersbende. agavond schreef hij de eerste aarten, met de bedoeling deze de dag te posten. Toen bedacht hij zondag geen kaart zou kun nen. Daarom schreef hij er nog stuurde er zaterdag drie. agmorgen werd er op zijn ka- geklopt. De jongste dochter familie kwam het ontbijt bren- de deur bleef ze staan, broers zijn vandaag weg. Nood- werk. dat gedaan moest wor- oude lui zijn ook niet thuis, ze |ens op visite. Als u straks weg in en u wilt gezelschap hebben, enige oplossing, dat u mij mee- Ze sprak langzaam, zodat hij vaanled kon verstaan. ;eek naar het tengere figuurtje, zwarte vlecht die op haar rug de donkere, felle ogen, die amuseerd aankeken, gezelschap zal me aangenaam het ontbijt wilde ik een wan- naken langs de kust. Gaat u mee. u, dat ik ergens anders met u ind het best. Alleen zou ik het vinden als u niet u, maar jij ie zegt. Ik heet Yvonne en ik nlijk nog maar een kind", zeg dan tegen mij ook maar jij, wel wat ouder, maar tenslotte maar een groot kind". 1 zij de trap af ging, hoorde hij chelen. prij^eisje stond al op hem te wach- hij beneden kwam. Onderweg ze veel, en dikwijls vergat ze vreemdeling was, en sprak zo 1 hij de grootste moeite had volgen. Als ze zelf bemerkte, laar moeilijk verstond, bood ze aepi huldiging aan, praatte eerst wat ösp, er, maar vergat dan weer dat n«S ^ezel geen Fransman was. 'gen op een bank zitten, met op de Middellandse Zee. vordi °°k zee uw knd?" vroeg het 'e hele westkant en ook de Ie grenzen aan zee. Zelf woon •ij de zee, op een eiland. Als ik werk ga, moet ik 's morgens *>ot naar het vasteland, en 's om ik weer met de boot terug, reis duurt niet lang, ongeveer en". pas 30 u igus oero Etal. H 2. rp 2 jt ui 1 afc anise ?exe! ?exel a ik meen jij ik heb ge- ik Yvonne heet, maar jij hebt was' nog niet genoemd", spel t is waar ook, ik heet Luc". en mooie naam, maar erg kort. vragen of je geen foto's bij je het eiland, waarop je woont". lalde zijn portefeuille te voor op pakte daaruit enige kaarten emd'4 l]es van Texel erop. Hij liet ze en vertelde wat erop afge- 5 Vol aandacht bekeek ze die stelde allerlei vragen, ensdi er belangstelling voor hebt, wel houden", zei Luc. '8 voelde hij haar armen stijf ïoys als en haar lippen op zijn wan- Zichtig maakte hij zich los uit haar omhelzing, legde toen zijn arm om haar schouders, opdat zij zich niet ge kwetst zou voelen. „Yvonne, kindje, ik. ik ben verloofd". Ze keek hem verbaasd aan. „Ik be grijp je niet, ik geloof best, dat je ver loofd bent. O ja, jullie uit het noorden zijn heel anders dan wij. Dat kusje heb ik je niet gegeven omdat ik verliefd op je ben. Jij toonde je vriendschap door mij die kaarten te geven. Ik had niets anders om jou uit vriendschap te geven dan een kus". Ze keek hem ernstig aan, zich afvra gend of hij iets van het zuidelijk tempe rament zou begrijpen. Luc trok haar met de arm, die nog om haar schouders lag, stevig tegen zich aan en barstte uit in een schaterlach. 's Avonds ontmoette Luc zijn gast heer. „Ik heb gehoord, dat Yvonne van middag met u mee is geweest. Ze heeft zich toch niet opgedrongen, en u vond het toch niet vervelend, tenslotte is Yvonne nog zo jong". „Helemaal niet, ik vond het prettig en u moet me geloven als ik niet verloofd was, zou ik er ernstig "over denken uw dochter het hof te gaan ma ken". „Bent u verloofd, waarom is uw ver loofde dan niet met u mee gekomen?" „Dat was aanvankelijk wel ons plan, maar dat kon niet doorgaan, want ze moest op haar werk blijven". „Dan komt u ons haar een volgend jaar maar eens voorstellen". De daarop volgende week nam de in nerlijke spanning bij Luc nog toe. Ellen liet niets van zich horen. Hij trok zich veel terug op zijn kamer, probeerde uit nodigingen voor uitstapjes te ontwijken, trachtte zelfs Yvonne op een afstand te houden, die werkelijk haar best deed hun gast zo goed mogelijk te verzorgen. Zaterdag kwam er eindelijk post voor hem. Toen Yvonne hm kwam zeggen, dat de lunch over een kwartiertje klaar zou zijn, had ze een kaart bij zich, een prentbriefkaart van Loosdrecht. Met een vluchtige blik zag Luc dat de afzen derszijde volgeschreven was. Nadat Yvonne weg was, begon hij te lezen: „Alles goed met mij Ik ben in Loosdrecht Kom Heb veel gewerkt Station Perpignan Hartelijke groeten" en dan volgde een vrijwel onleesbare handtekening. Hij probeerde die te ont cijferen. Het eerste woord leek wel „maandag", en dan „een uur". O ja, nu snapte hij het: Kom station Perpignan maandag 1 uur. Luc voelde zich opgelucht. In een plotseling best geworden luim ging hij naar beneden om de lunch te gebruiken Tijdens de maaltijd uitte hij zoveel waardering voor Yvonnes goede zorgen als zijn Franse woordkennis maar toe liet, en die toch zo groot was, dat het meisje kleurde tot in haar nek. Om het weer goed te maken vertelde hij, dat de wandeling van vorige zondag hem zo goed was bevallen, dat hij haar de vol gende dag graag weer zou meenemen. Een uitnodiging van een van de zoons, voor die middag, nam hij gretig aan en vertelde terloops, dat hij bij een reis bureau enige reisjes had besproken voor de volgende week. Maandag zou hij het eerste maken. (wordt vervolgd) TEXELAABTJES 3 regels ƒ1,95, elke regel meer ƒ0,65. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4% BTW. Sigarenbandjes weg gooien? J. Kramer, Bea- trixlaan 58, telefoon 2464, komt ze graag afhalen Voor eieren Graven straat 20. Altijd vers altijd goedkoop Accu's 30°/o korting, 2 jaar garantie. Banden 25°/o korting, gratis dé- en montage. De Witte Pomp, K. Verweij, Oude- schild, tel. (02220) 3520 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Gediplomeerd VAMOR rijschool T. Jansen, voor een snelle en prettige rij opleiding. Wij rijden met nieuwe Datsuns 1200. Den Helder, tel 02230-15749 Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat, tel. 2264 Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij, Eierland C 42 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Rei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel. (02220) 3408 Volop rode bessen. M. Huisman, De Veen, tel. (02220) 2203 Firma Barhorst, aanne mer van grondwerken. Onze 'werkplaats is ver huisd naar het Industrie terrein Maricoweg (ach- ter de Cebeco) Voor aardewerk en bloempotten. Aankoop Centrale Texel Wie heeft onze huur- tandem nr. D 185 ge zien? Oranje stip op achterscherm. Garage Dros, tel. (02222) 227 - Te koop 150% heet.liter kisten. D. Maas, Polder weg 4, De Waal Te koop aangeb. 1 dia projector, met magazij nen, 1 filmprojector S 8, 1 filmcamera, 2 geluids boxen 8 Watt. Ada van Hollandstraat 7 Te koop een laag berg meubel ƒ50,een vlag 10,een 1-persoons ledikant met spiraal en dek z.g.a.n. 50,J Room, Starkenburg Voor houten krukjes. Aankoop Centrale Texel Volop handappels. M. Huisman, De Veen, tel. (02220) 2203 Hiermede geven wij U kennis, dat heden van ons is heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Pieter Visser, echtgenoot van Maantje Kuivenhoven, in de ouderdom van 81 jaar. Namens de familie M. Visser-Kuivenhoven Westermient B 161, Texel, 7 augustus 1973. De rouwdienst zal aan 'huis wor den gehouden vrijdag, 10 augustus n.m. 1.30 uur, waarna de begrafe nis op de algemene begraafplaats te Den Burg. Te koop een pick-up, Beogram 1000. Jn. Koorn, Drijverstr. 1, Den Burg, tel. (02220) 2384 Wij zijn erg blij met de geboorte van onze doch ter Marianne Clémence We noemen haar Mimi. Jos en Eddy Eelman Bernhardlaan 107, Den Burg, 2 augustus 1973. In plaats van kaarten. Innig dankbaar en met grote blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje Klaziena Sj. Feenstra Sj. Feenstra-Vellema Japie Janny Anneke De Waal, 5 augustus 1973, Hoger eind 3. Heel gelukkig zijn we met de geboorte van onze zoon Maarten Willem Marja en Piet Wim Roeper Oosterend, Texel, 2 augustus 1973, „Ora et Labora", Bargen W 48. Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Denhard J. A. v.d. Slikke H. v.d. Slikke-v. Effrinlk Den Burg, Texel, 2 augustus 1973, Parkstraat 20. karei betsema schilderend 111, den burg en marleen van den heerik burgerhoutstraat 4, den burg trouwen op vrijdag 10 augustus 1973 om 3 uur in het gemeentehuis te den burg en hun receptie houden ze van half 5 tot 6 uur in 't havenrestau rant op 't horntje. TE KOOP met c.v. en warmwater- installatie; kamer en suite: 50 m2; 6 slaapver trekken, 2 toiletten en luxe badkamer. Grote zolder. Tuin met schuur tje. Voor serieuze gegadigen telefoon (02220) 2122, Warmoesstraat 42. Het nieuwe toto-seizoen start a.s. donderdag. Wij rekenen weer op uw aller medewerking. M. Rentenaar, Oosterend Jan Agter Dros' Smederty Wij hebben weer in voor raad een grote partij steeds mooi duinzand en stopzand; en een hoeveel heid oude koemest. En brengen dit over geheel Texel. NIC. DROS, O 19 U belt maar (02223) 383 Te koop gevraagd iedere hoeveelheid Moeten droog zijn en hele stukken. Aanbiedingen aan FA. ENGELHART Trompstraat 92, Umuiden tel. (02550) 14146 Dames grijp de winst De grootste en goed koopste bontzaak van Ne derland geeft de maand augustus 20°/o zomerprijzenkorting Duizenden korte en lange BONTMANTELS bonthoeden en -colliers. Nu kopen, in de winter betalen. Gratis bewaren. 3 jaar waarborggarantie. Desgew. zeer soepele kre dietservice „De Bontkoning," Voor streek 71, Leeuwarden, tel. 05100-20 7 13. Bij koop algehele reiskos tenvergoeding v: 2 perso nen (ook benzine auto). Hiermede willen wij u allen hartelijk bedanken voor de vele blijken van belangstelling bij het overlijden van onze lieve en zorgzame vader en opa DOUWE BLOM Akenbuurt: fam. T. Slegtenhorst-Blom 't Noorden: fam. D. Roeper-Blom Oudeschild: fam. J. Roeper-Blom Oudeschild, Texel, augustus 1973. 3 augustus 1973 ging onverwachts van ons heen, mijn dierbare man en onze zorgzame vader en grootvader Hermann Reurik, in de leeftijd van 76 jaar. L. Reurik-Pistorius kinderen kleinkinderen De Koog - Texel, Ruigedijk 6. De rouwdienst zal worden gehouden woens dag 8 augustus a.s. om 14.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te De Koog, waarna de teraarde bestelling zal plaatvinden op de Algemene begraafplaats te Den Burg, Kogerstraat. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Hotel „Opduin" te De Koog. Liever geen bezoek aan huis. In dankbare herinnering aan wat hij voor ons is geweest, delen wij U mede, dat vrij onverwachts, nog gesterkt door het H. Sacra ment der Zieken van ons is heengegaan, onze zorgzame vader en lieve opa Cornelis Bakker, weduwnaar van Anna Cornelia Witte, in de ouderdom van 79 jaar. Namens de familie A. M. Bakker Oudeschild, 4 augustus 1973, 't Buurtje 14. De H. Eucharistie-viering plaatsgehad. heeft inmiddels Het Algemeen Bejaardentehuis „Huize Irene" te Den Burg zoekt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding, wegens benoeming elders van de huidige directrice VOOR TIJDELIJK (mi nimaal drie maanden) dn het bezit van diploma ziekenverpleging A. in het bezit van het diploma zieken verpleging A en in staat de directrice bij afwezigheid te vervangen. Salaris en secundaire arbeidsvoorwaarden volgens landelijke richtlijnen. Sollicitaties te richten aan de burgemeester van Texel binnen 10 dagen na verschijning van dit blad. Nadere inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij de directeur van de sociale dienst (Tel. 02220-3041, toestel 211). ifli T l I 'I Gravenstraat 2 - Den Burg - tel. 3592 TE KOOP AANGEBODEN te EIERLAND Besihut gelegen in het bungalow park „Slufterhoek" in een rustige omgeving met ca. 600 - 800 m2 grond (eigen dom). In dit park zijn en worden meerde re bouwtypen gerealiseerd. Solide bouw, verzorgde afwerking. Indeling: grote woon-eetkamer met compleet ingerichte keukenhoek, -3 slaapkamers, geheel betegelde douche/toilet en veel kastruimte. Het gehele jaar door bewoonbaar. Goed rendement door verhuurmo- gelijkheden. Bezichtiging model bungalow is mogelijk (ook in de weekends). Koopsommen vanaf ƒ55.000,(in clusief 16% B.T.W. en makelaars- courtage). Uitvoerige documentatie wordt U op aanvraag toegezonden. In het bungalowpark „Slufterduin" gelegen groot vrijstaand gebouw met ca 1100 m2 grond. Rondom bos schages. Het pand kan verbouwd worden tot een tweetal voor receratieve doeleinden. Totale bebouwde oppervlakte ca. 170 m2. Direct te aanvaarden. Koopsom ƒ95.000, Nabij Den Burg gelegen, in de di recte OMGEVING HOGE BERG goed onderhouden met garage, prachtig uitzicht. Grondoppervlakte ca. 1000 m2. Voorzien van een oliestook c.v.- installatie. Indeling: entree/gang, ruime (zonnige) L-vormige woon- eetkamer, keuken, bijkeuken, dou che, toilet en kelderkast. Bovenverdieping: 3 slaapkamers, elk voorzien van een vaste wastafel, bergruimte. Spoedig te aanvaarden. Overname stoffering mogelijk. Koopsom ƒ110.000, DEN BURG Aan de Bernhardlaan zal binnen kort een aanvang gemaakt worden met de bouw van met aangebouwde garage en olie- stoök c.v.-installatie. Grondoppervlakte 350-700 m2. Indeling: ruime entree, grote Lr- vormige woon-eetkamer met open haard, die zowel binnen als buiten gestookt kan worden, ruime keu ken met aan- en afvoer voor de wasautomaat, toilet met fonteintje geheel betegelde badkamer met ligbad en wastafel. Aan de achterkant van de bunga lows bevindt zich een ruim, geheel getegeld terras. Gunstige zon- situering. Oplevering begin 1974 a.s. Verscheidene typen in verschillen de vormen realiseerbaar. Koopsommen vanaf ƒ97.800,incl. 16% B.T.W., notariskosten en ma kelaarscourtage. Tekeningen en bestek liggen op ons kantoor ter inzage of worden U op aanvraag toegezonden. DE KOOG Rustig gelegen met ca. 4000 m2 grond (eigendom). Indien wenselijk kan er meer grond aangekocht worden. Bosrijke omge ving. Door ligging en indeling voor zeer vele doeleinden geschikt (apparte menten o.i.d.) Achterstallig onder houd. In overleg te aanvaarden. Koopsom ƒ140.000, Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninggids wordt U op aanvraag toe gezonden. P. C. BRANDSEN, Makelaar-Taxateur te Den Burg, Schilderweg B 46, Postbus 87, telefoon (02220) 3025 3429.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 3