Nieuwe rage: wintervakantie op Texe VVV biedt voordelige all in-reizen marktprijzen \Jtr\ fa. j. nauta Kunst kijken op Texel CAPR W Jac. W. Lut b.v. Cabaretvoorstellingen Hans Otjes afgelast Politiebureau De Koog kreeg noodlijn Elke woensdagochtend trimmen voor Texelaars en toeristen Concert van Mannenkoor en „Excelsior" Komende dagen veel zon EXPOSITIE Chinees-Indische specialiteiten rust van het bos in herfsttooi. Het gros van de toeristen komt naar Texel als badgast in de letterlijke zin van het woord. Het strand is de plaats waar zij de meeste tijd hopen door te brengen. Als slecht weer dat in de weg staat, beschouwen zij hun va kantie als goeddeels mislukt. Gelukkig is het aantal toe risten groeiende, dat heeft ontdekt dat Texel meer te bieden heeft dan het strand. Het is vooral die categorie, die bereid is er ook buiten het zomerseizoen heen te gaan. Aangezien nu ook voor een breed publiek de mogelijk heid is ontstaan om eens voor een weekend of een mini- vakantie er opuit te trekken, ziet men ook buiten de warme periode steeds meer toeristen op Texel. Het gaat om bescheiden aantallen in vergelijking met de zomer- drukte en het is zelfs ondenkbaar, dat de winterdrukte in de tienduizenden mensen gaat lopen. Op Texel zijn ze erg blij met die wintergasten. Niet alleen omdat Texe laars ook in de meer barre jaargetijden gastvrij zijn en het best interessant vinden om af en toe eens een niet- Texels gezicht te zien, maar vooral omdat in het toerisme buiten het zomerseizoen de enige mogelijkheid tot re- creatiegroei zit Men is het er onderhand wel over eens, dat de drukte in de zomer niet meer aanzienlijk kan toenemen, wil tenminste het karakter van het eiland niet verloren gaan De roep om te stoppen met het vaststellen van re creatieplannen wordt steeds sterker. Om de eilandelijke economie aan de gang te houden, is een bescheiden groei echter toch wel erg gewenst, niet in de laatste plaats, omdat de meeste toeristische bedrijven zeer aan zienlijke investeringen hebben gedaan, die zij in de korte zomerperiode nauwelijks rendabel kunnen maken Wat gasten in het winterhalfjaar, zelfs als ze aanmerkelijk lagere logiesprijzen betalen, zijn daarom erg welkom. Een speciale CAMPINGAFDELING biedt U naast deskundige voorlichting, uitgebreide SERVICE op het gebied van o.a. kook- en verlichtings toestellen. DE KOOG - hoek Badweg Dorpsstraat ililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii Ontspannend uitje Mensen, die het weten kunnen en die geen commer cieel belang bij het wintertoerisme hebben, beweren dat een vakantie in herfst, winter of voorjaar heel wat meer ontspanning kan geven. Is het niet heerlijk om goed aangekleed een paar kilometer langs dat eindeloze Texelse strand te wandelen? Als u geluk heeft, maakt U een flinke storm mee en aanschouwt u de zee in al zijn barbaarse schoonheid. Het bos van Texel is in het winterhalf jaar ook een machtig oord, onder vrij wel alle weersomstandigheden is het er zalig wandelen (of trimmen, want er is in datzelfde bos een trimbaan) waarbij men de longen vult met gegarandeerd zuivere lucht. Ook de vele wandelpaden in de dui nen zijn al door de wintertoeristen ont dekt en dat praten we nog niet eens over het weilandschap, de dijken, de fietspaden, het uitgestrekte wad en de dorpen. Er is van aiies te en ie ue- léven. Wie na zo'n ontdekkingstocht niet heerlijk vroeg onder de wol wil kruipen, kan zich amuseren in een der vele bar-dancings die Texel rijk is en die merendeels ook in de winter zijn geopend. Arrangementen Om het de mensen, die in het winter halfjaar naar Texel willen komen, ge makkelijk en voordelig te maken, heeft de VW Texel in samenwerking met een aantal hotel- en pensionbedrijven arran- gemten samengesteld: drie dagen vanaf 45,5 dagen vanaf 85,en 8 dagen vanaf ƒ136,Dat zijn dus geheel ver- De Amsterdamse cabaretier Hans Ot jes heeft zijn reeks voorstellingen op Texel voortijdig moeten staken. Hans Otjes trad met zijn muzikale groep Cartoon een aantal keren op in „De Kaaps-nol" te De Koog, maar de belang stelling van het publiek was minimaal. De hoop, dat het in de loop van het sei zoen beter zou worden, werd niet be waarheid, zodat er een punt achter werd gezet. Ook de in de dorpshuis te Den Hoorn geplande voorstellingen gaan niet door. De elders in deze krant geplaatste advertentie is dus niet meer geldig. In de vorige Texeltoerist las u over de zeer slechte telefoonverbindin gen tussen de Texelse dorpen en tussen Texel en het vasteland, een gevolg van door toeristen veroorzaakte overbelas-- ting. Dit artikel werd enkele dagen eer der gedrukt dan de pagina die u nu ziet. Nu kan worden gemeld, dat de toestand iets is verbeterd. Door technische kunst grepen is de capaciteit van dc centrale vergroot; vooral het aantal internatio nale lijnen is sterk uitgebreid (verdrie voudigd), waardoor de belasting aan merkelijk is afgenomen. Ideaal is de toestand echter nog lang niet. Het is daarom goed te weten, dat het politie bureau te De Koog beschikt over een Gedurende het hele seizoen worden in de expositieruimte van het raadhuis te Den Burg tentoon stellingen gehouden van diverse kunstenaars. De exposities zijn gratis toegankelijk op de uren, dat het raadhuis is geopend, dus van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Tevens op woensdag avond 15 augustus, van 19.30 - 21.30 uur Welkom is men ook in galerie ,,'t Swarte Schaep", Kogerstraat 100 te Den Burg. Daar worden thans werken geëxposeerd van de tekenaar Rob Jurriese (tot 16 aug.) In „Weavers End", Weverstraat 104 te Den Burg, worden continu handgeknoopte schapenwollen kleden geëxposeerd van Ed Ver- wey en surrealistische schilderijen van Kees Callenfels uit Amster dam. Dagelijks open van 8.30 - 21.00 uur. Niek Welboren exposeert in ,,'t Winkeltje", De Ruyterstraat 135 te Oudeschild Texelse landschap pen (aquarellen en pentekeningen) en reprodukties. Voortdurend ge opend. Gratis toegankelijk en onver- plichtend is ook de permanente fototentoonstelling van fotograaf J. Nauta in de Weverstraat (hoek Parkstraat) te Den Burg. Hetzelfde geldt voor de ten toonstelling die fotograaf J. de Waal in zijn bedrijf in de Bin- nenburg in Den Burg heeft inge richt. Beide fotografen hebben zich speciaal toegelegd op Texelse landschappen. Schilder A. D. Blok v.d. Velden exposeert gedurende de gehele zo mer in zijn atelier-woning te De Koog (Dorpsstraat 48) schilderijen, tekeningen en aquarellen. Gratis bezichtiging zonder koopverplich ting. In ,,De twee paardjes" aan de Haffelderweg te Den Burg perma nente tentoonstelling van schilde rijen, curiosa en antiek op maan dag en woensdag vanaf 9.00 uur. „De Worsteltent" aan de Rozen- dijk in het dennenbos exposeert de hele zomer wandkleden en an dere werkstukken van mej. A. Engel. Als materiaal is vrijwel uit sluitend Texelse schapenwol ge bruikt. Prijzen van ƒ45,tot ƒ500,—. Wandel er eens gezellig doorheen en let op de (foto J. Nauta). zorgde reizen, die kunnen worden ge maakt in de periode 1 januari tot 15 mei en van 15 september tot 1 januari. Er is keus uit totaal 19 hotels of pen sions in allerlei prijsklassen en ver spreid over heel Texel. Het arrange ment kan met een of meer dagen wor den verlengd. Voor de kerst- en paas dagen komen bij het arrangementstarief toeslagen, die van bedrijf tot bedrijf verschillen. Extra korting is er voor 65- plussers. Reserveringen zijn mogelijk bij de WV Texel, maar ook bij de ANWB. rechtstreekse lijn met Den Burg. Hier kan men met Den Burg bellen zonder eerst het kengetal van dit dorp te hoe ven draaien. Wie zeer dringend moet telefoneren met Den Burg (in geval van brand, ongeluk of spoed eisende medi sche hulp) en er via de normale telefoon niet direct in slaagt de verbinding tot stand te brengen, kan dus het beste het politicbureau van De Koog bellen. Deze zomer zal voorlopig op iede re woensdagochtend onder deskundige leiding kunnen worden getrimd op het Turfvcld in de Dennen. Telkens van half elf tot half twaalf. Deelnemers moeten zich verzamelen bij de kiosk. Het trim- programma omvat wat inleidende oefe ningen, een bosloop en het gebruik van de trimbaan. Deelname is gratis. De lei ding berust bij de heer J. M. de Vries. Zaterdagavond 18 augustus wordt door het Texels Christelijk Mannenkoor en de muziekvereniging „Excelsior" uit Oosterend onder leiding van de heer A. Kuik een concert gegeven in de rooms- katholieke kerk te De Koog, aanvang 20.15 uur. De baten van het concert ko men ten goede aan het werk van het christelijk instituut voor blinden en slechtzienden „Bartiméus" te Zeist. Pro gramma's, tevens toegangsbewijzen zijn voor ƒ3,'s avonds verkrijgbaar aan de kerk. De weerman van Texel In de vorige Texeltoerist stond een interview met de heer Kees van der Werf, de weerman van Texel. Ten be hoeve van de op Texel verblijvende toe risten gaf hij daarin een voorspelling van het weer voor de komende week. De mensen, die het verhaal hebben ge lezen, zullen hebben bemerkt, dat de voorspelling precies is uitgekomen. Toeval? Misschien, maar een feit is, dat Kees van der Werf al heel vaak weers voorspellingen op langere termijn heeft gedaan, die niet ver bezijden de waar heid bleken. Niet voor niets is hij als weerman verbonden aan het VARA- programma „Weer of geen weer" dat el ke zondagochtend te beluisteren is. huidige hoek blijft zitten, zijn de uitzichten niet slecht al is de situ dan wat minder stabiel. In ieder gi |l kan tot na woensdag worden gerei P op zeer behoorlijk, zij het niet over ven warm woer. Zelfs zal men op strand kunnen zitten zonder ui scherm, want de straffe wind die verblijf daar de laatste weken onp tig maakte, gaat liggen. RETAURANT Heerlijke voordelige maaltijd! in winkel en studio J van meesterlijke Texelse foto's. X Vrij entree. X Alles voor uw FOTO- en FILM- toestel. FOTO-SPECIALISTEN X Den Burg - De Koog Vakkundige service. Op de hoek van de BADWEG IN DE KOOG staat een unieke „OVERDEKTE MARKT' met kraampjes boordevol vakantiebenodigdheden. Desgevraagd was Kees van der Werf graag bereid nog eens zijn visie op het komende weer op Texel te geven. Vrij dagochtend 10 augustus 9.00 uur zei hij ons het volgende: Vandaag en morgen mooi zomers weer. De kans is groot dat de wind daarna naar het zuidoosten krimpt. Het wordt dan nog warmer en gedurende twee dagen bestaat er kans op onweer. Maar ook als de wind in de Vc Nasi en bami vanaf f4.; Ook om mee te nemen. DORPSSTRAAT 11, DE KOOC Telefoon 02228-497

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 8