Gemeente won zaak „Groenendaal" LAATSTE NIEUWS: FILMNIEUWS VERVOLG VAN PAG. 1 Regeringsjubileum Koersen vreemde valuta Zwarte ooievaars waargenomen Burgerlijke stand Muziekkorpsen geven taptoe in Oudeschild Daders diefstal ZDH-kantine aangehouden Parkeerautomaat op Groeneplaats wordt niet opgemerkt Weekenddiensten artsen Kerkdiensten Kleuterschool Den Hoorn begint weer Handelsregister Inbreker ontvreemdde en persoonlijke papierei Se Legesverordening won andermaal vastgesteb Schade door aanrijding Bij het ter perse gaan van deze editie kregen wij het bericht door, dat de president van het Amsterdamse gerechtshof heeft beslist, dat de gemeente Texel niet onrechtmatig heeft gehandeld, toen zij het huis „Groenendaal" in De Westen vorderde van de eigenaresse, mevrouw C. W. den Houting-Meijerink, die het als tweede woning in gebruik wilde nemen. De woning werd gevorderd ten behoeve van de lts-leraar Kok en zijn gezin. Tegen de vordering had mevrouw Den Houting eerst een kort geding aange spannen bij de Alkmaarse rechtbank. Toen ze dat verloor, ging ze in appèl bij het gerechtshof. Het is niet uitgesloten, dat mevrouw Den Houting nu in cas satie zal gaan bij de Hoge Raad der Nederlanden. In onze volgende editie zullen wij nader ingaan op de inhoud van het arrest, dat de president van het gerechtshof nu iheeft gewezen. gens de VW-parcoursen, fietstochten maken die zich onderscheiden van ge wone, individueel-recreatieve tochten, doordat de deelnemers aan het einde een herinneringsvaantje krijgen uitge reikt. Tezelfdertijd organiseert de Motor- Auto- en Bromfietsclub een ster-puz- zelrit voor automobielen. Tegen deze rit is bezwaar gemaakt door de Werk groep Landschapszorg Texel, die aan voert dat een dergelijk gebruik van de auto onverantwoord is. De vergadering achtte dit standpunt onjuist, waarbij als argumenten naar voren kwamen dat zulke ritten wel vaker gehouden worden (dus waarom nu niet?), dat het bezwaar afkomstig was van deze werk groep en derhalve ongegrond en dat bovendien sommige van de leden zelf auto's bezitten. De dorpscommissie van Den Hoorn, die het bezwaar van de werkgroep deelde, wilde het evenement haar me dewerking toch niet onthouden als alle andere dorpen wel meededen. De deel nemende auto's zullen enigzins worden versierd. Zaterdagmiddag om vijf uur zal in Den Burg de stratenloop worden ge houden die door het slechte weer op Koninginnedag niet door kon gaan. In Oosterend bleek de wens te bestaan om 's middags plaatselijke volksspelen te houden. Omdat dit echter een nade lige invloed zou kunnen hebben op de belangstelling voor andere evenemen ten en op die voor het slotevenement 's avonds zagen de vertegenwoordigers van Oosterend van dit plan af. Dorp tegen dorp 's Avonds om half acht komt het klapsluk van het feest; het dorp tegen dorp-spel. Nu reeds wordt in het diep ste geheim gearbeid aan de opdrachten die de deelnemende bewoners van ieder dorp dan zullen krijgen om te tonen wat ze zoal niet kunnen in vergelijking tot die van de andere dorpen. Er is een theoretisch en een praktisch gedeelte. Ieder dorp zal worden beoordeeld door een jury uit een ander dorp. Om kwart voor negen moeten de opdrach ten zijn uitgevoerd. Dan begint het tel werk. Op ieder centraal punt komt een bord waarop de stand van alle dorpen wordt genoteerd. Wie de meeste punten krijgt heeft gewonnen. Daar de ver werking van de gegevens enige tijd in beslag zal nemen zal de spanning stij gen. Als de uitslag bekend is worden prijzen uitgereikt. Daarna zal men in gezellig samenzijn de verdere avond doorbrengen. Op de vergadering werd verder nog gesproken over de verzekering die is afgesloten om de schhade die zou kun nen optreden als gevolg van een fout in de organisatie te dekken. Er werd op gewezen dat hieronder niet vallen die schaden die deelnemers aan de spe len elkaar toebrengen. Onderzocht zal worden of ook daarvoor een collectieve verzekering mogelijk is. Ook deelde de heer G. A. Oskamp die de vergadering voorzat, mee dat de overkoepeling van vrouwenorganisaties aan die gehandi capten die in september gedurende meer dan drie maanden binnenshuis zijn gebleven een bloemetje en een her innering zal brengen. Geschenk De inzameling waaruit het Nationaal geschenk moet worden bekostigd zal op 3 september worden gehouden. De ko ningin heeft de wens te kennen gege ven dat deze gift niet voor haarzelf zal worden aangewend, maar ten bate van het kind in nood in Nederland en daar buiten. Onder meer zal het byeen te brengen bedrag worden gebruikt voor een 2e dialysecentrum voor nierpa tientjes, en voor de hulp aan kinderen die het slachtoffer zijn van oorlogsge weld. Burgemeester Sprenger heeft voor het bijeenbrengen van geld een beroep gedaan op de plaatselijke sport verenigingen. De middenstand zal worden verzocht zaterdagmiddag te sluiten. In plaats daarvan wordt gedacht aan openstel ling op vrijdagavond of dinsdagmiddag. Westduitse Marken 100 ƒ108, Franse Francs 100 60,25 Belgische Fracns 100 6,97 Zwitserse Francs 100 88,50 Amerikaanse Dollars 1 2,60 Engelse Ponden 1 6,41 Zweedse Kronen 100 62,50 Maandag en dinsdag zijn op Texel zwarte ooievaars waargenomen. De eerste waarneming werd maandag middag om half zes gedaan in de Geul door de vogelwachter J. J. Kalis en de heer Nagelkerken uit Den Haag (één exemplaar). Dinsdagmiddag om half drie zag de vogelwachter Daalder uit De Koog drie exemplaren in de Slufter. Om half vijf vlogen twee exemplaren boven Korverskooi, waar ze werden gezien door de heren Eelman en Kie vit. Dit tweetal streek neer op een veldje achter het pension Tatenhoven te De Koog, waar de vogels tot een uur of acht bleven zitten. Daarna vlogen ze in zuidoostelijke richting weg. Zwarte ooievaars broeden in moe rassige gebieden in Oost-Duitsland en verder naar het Oosten, en zeer zeld zaam ook in Sleeswijk-Holstein. Hun trekroute loopt normaliter over Duits land naar het zuiden, maar een enkele keer willen ze wel eens afdwalen naar onze streken. In totaal zijn van Neder land 65 waarnemingen bekend. van 8 t/m 14 augustus 1973 Geboren: Corn elia Maaike, dv. Jan van der Ploeg en Catharina M. Kuijper; Cornelis Hendrik Simon, zv. Cornelis H. S. de Waal en Christina J. M. Sukel. Overleden: Hubrecht Verijzer, oud 55 jaar. Ondertrouwd: Pieter C. Blom en Johanna M. M. de Graaf. Arien J. Commandeur en Rinske Ver doom. Vrijdag en dinsdag om 20.00 uur draait in City-theater de succes-musi cal „The sound of music", die de we derwaardigheden van de zingende fa milie Von Trapp behandelt. Hoofdper sonen zijn de weinig van haar roeping overtuigde kloosterzuster Maria (Julie Andrews), oud-marineofficier Von Trapp en zijn zeven kinderen. Via tal loze liederen en festivaloptredens vin den Maria en de kapitein elkaar. Span ning wordt opgewekt doordat de fami lie voor de nazi's moet vluchten, (a.l.) Zaterdag en maandag om 20.00 uur draait in het City-theater „De Rode Kaperkapitein", een romantische rol prent over de lotgevallen van de 18de eeuwse piraat Vallo (Burt Lancaster). De film begint met de overmeestering van een Spaans galjoen met 80 stuks geschut, maar zonder goud. Vallo wil de wapens verkopen aan de rebellen leider El Libre (De Vrije) van het ei land Cobra. Deze zit echter gevangen op een ander eiland. Vallo bevrijd hem samen met de dochter van El Libre, op wie hij verliefd wordt. De andere rebellen komen in opstand tegen hun leider en nemen hem gevangen om hem aan de Spanjaarden over te leveren.^.,,; Samen niet een doofstomme krachtpat-(H ser en een slimme chemicus wordt Val lo in een roeiboot vastgeketend en de zee opgestuurd. De chemicus brengt de redding door zijn inventiviteit. Voordat El Libre het Eiland Cobra heeft be vrijd en tot onafhankelijke staat heeft uitgeroepen, en Vallo en de dochter elkaar definitief krijgen wordt er nog veel bloed vergoten. Zondagmiddag om 3 uur draait in het City-theater „Kuifje en de zonnetem pel" een 90 minuten durende kleurte- kenfilm, gebaseerd op Hergé's Kuifje albums „De 7 kristallen bollen" (1948) en „De Zonnetempel" (1940). Nazaten van het oude Peruviaanse Inca-volk voltrekken aan de leden van een expe ditie die de mummie van de Inca-prins Rasker Capac hebben meegenomen een gruwelijke wraak: door middel van een gas worden ze in een lethargische slaap gebracht. Kuifjes' vriend professor Zonnebloem, die door een heilige arm band om te doen ook wordt geacht de Inca te beledigen wordt ontvoerd. Kuifje, kapitein Haddock en de de tectives Jansen en Jansens gaan naar Peru om hem te bevrijden. Na een bui tengewoon avontuurlijke tocht belan den ze bijna op de brandstapel, maar op het laatste moment slaagt Kuifje er in het gezelschap te redden. Alle Texelse muziekkorpsen en drum bands werken mee aan een Taptoe, die donderdag 23 augustus wordt gehouden op het plein bij de openbare school te Oudeschild, aanvang kwart voor acht. De deelnemende korpsen marcheren vanuit verschillende punten van het dorp op en komen dan vlak na elkaar aan bij het schoolplein. De muzikale show, die daar wordt gegeven con form het programma van de eerder in Den Burg gehouden Taptoe Texel 73. Dat betekent dat een gevarieerd pro gramma in vlot tempo zal worden afge werkt. De hele Taptoe zal precies een uur duren. Kijken en luisteren is gratis. De politie te Leerdam heeft enige jongeren uit die plaats aangehouden wegens diefstal. Bij het verhoor beken den zij diverse andere diefstallen, waar onder het inbreken in de kantine „De Spil" van de voetbalvereniging ZDH te Den Hoorn. Zoals bekend hadden ze daar o.m. snoepgoed weggehaald en nogal wat schade aangericht. De groep verbleef in een gestolen tent op de camping „Loodsmansduin". De politie heeft druk werk met het verbaliseren van automobilisten, die hun wagen op de Groeneplaats zetten zonder eerst geld te werpen in de par keerautomaat. Vrijwel alle overtreders beweren te goeder trouw te zijn en de mededeling dat een kaartje moet wor den gehaald bij de automaat, niet te hebben opgemerkt. Mogelijk brengt het verplaatsen van de automaat met het bijbehorende bord naar het midden van het plein verbetering in deze situatie. Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter A. VAN LOON, Den Burg, tel. (02220) 2016. Dokter BARNARD Oosterend, telefoon (02223) 234 GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. VAN DER POLL, Jan Dihkszoord 21, telefoon voor spoedgevallen het C. E. Gollards Rustoord, (02220) 2366. DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8 uur J. BEEKMAN, de Waal, telefoon (02220) 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslaehtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal. 94) CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden, dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 21 augustus, om 14.00 uur. Dokter Van Loon, woensdag 22 augus tus, om 13.00 uur. Dokter Coutinho, woensdag 22 augustus om 15.00 uur. Peuterklas van start DEN HOORN Maandagochtend, 20 augustus, gaat de kleuterschool „De Krekeltjes" weer open, eerst alleen voor de nieuwe kleuters en dinsdag ochtend voor de oudere kleuters. De school wordt geleid door mej. Corrie Maas uit Hippolytushoef, die in de plaats van Marga Eriks-Lont is be noemd. Op dinsdag gaat ook de nieuwe! peuterklas van start. In april besloot het bestuur van de kleuterschool Den Hoorn tot de oprichting van zo'n klas. De klas zal worden gehuisvest in de dorpskamer van de Waldhoorn. De lei ding zal berusten bij vrijwilligsters, die volgens een vast rooster zullen werken. Iedere dinsdag en vrijdag van half tien tot twaalf zullen kinderen vanaf drie jaar in de peuterklas terecht kunnen. De kosten van de deelname bedragen 1,50 per ochtend en moeten per maand of per kwartaal vooruit worden voldaan 13,00 per maand of 39,00 per kwartaal). Men kan zich opgeven bij het bestuur van de kleuterschool. Voor een tweede kind uit één gezin dat tegelijk meedoet wordt half geld be taald. Het geld wordt gebruikt voor de aanschaf van leermiddelen en spelma teriaal. Het speel- en werkplan omvat de volgende bezigheden: spel, li chaamsoefeningen, arbeid met ontwik- muzikale vorming, vertellen, leren van kinderversjes. De leidsters zullen in een dagboek bijhouden wat er gebeurt en waarmee men bezig is. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 26 augustus op om 5.41 uur en gaat onder om 19.41 uur; 29 augustus op om 5.47 uur en onder om 19.35 uur. Maan: 21 augustus L.K.; 28 augustus N M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 17 aug. 10.41 en 22.39; 18 aug. 11.11 en 23.11; 19 aug 11.40 en 23.43; 20 aug. 12.09 en 21 aug. 0.15 en 12.41; 22 aug 0.56 en 13.27; 23 aug. 1.55 en 14.41; 24 aug. 3.24 en 16.25; 25 aug. 5.13 en 18.15. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Wijziging Slijterij 't Karrewiel en Warenhuis De Hoek, Koetebuurt 2, Oosterend, kleinhandel in sterke drank enz. Filiaal gevestigd te Den Burg, Kogerstraat 11 en te De Koog, Dorpsstraat 6 Bedrijf: kleinhandel in boeken, tijdschriften en sexartikelen. Handelsnaam: Sief. De heer Max van de Kerkhof is e: gedupeerd. Dinsdag werd bij hem in broken. De dief ontvreemdde 2000 den aan contanten, 1000 gulden chèques en alle papieren van de Van de Kerkhof. Vooral dit laat brengt hem in ernstige verlegenhi Niet alleen mist hij zijn paspoort en van zijn vrouw, zijn trouwboekje, bewijs en al dergelijke stukken, hij m het nu ook gestellen zonder een gr aantal boekhoudkundige gegevens, zou het dan ook zeer op prijs stellen de dief zo vriendelyk zou willen deze voorwerpen, waaraan alleen de Kerkhof iets heeft, terug te sture It B en vv stellen de raad voor de langs dooor haar vastgestelde legesv ordening 1973 in te trekken en nieuwe vast te stellen. De verordei die op 22 mei werd vastgesteld kon op alle punten de goedkeuring van deputeerde Staten wegdragen. De zwaren van dit college waren ov< gens van redactionele, niet inhoudt ke aard. In het nieuwe voorstel zijn door GS gewenste wijzigingen werkt. De heer J. S. Dijt, Westergeest Den Burg, heeft op 28 juni beroep gesteld tegen het besluit van b tot weigering van een bouwvergi ning. B en w delen mede dat het vg bereidend onderzoek is nog niet ai sloten en stellen de raad voor de slissing op het beroepschrift te dagen tot uiterlijk 29 november. e »e 0) I B DE KOOG Woensdagmiddag een Texelse Mercedes, die van de Ru laan te De Koog de Plevierstraat draaide de bocht wat te nauw. Hij 1 ste op een Duitse personenauto. Ere ,e stond lichte schade aan beide autw bielen. Ie ill Eveneens woensdag verleende Nederlandse toerist, die met zijn over de Wilhelminalaan reed geen vo rang aan een Duitse BMW, die over Waalderstraat reed. Beide voertuig® liepen schade op. R.K. KERKDIENSTEN weekend 18 en 19 augustus 1973 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 en 10.30 uur 10.30 uur kinderoppas in de „Witte Burcht", Molenstraat 9. De Koog: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 en 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.30 en 19.00 uur Oudeschild: zondag 9.30 en 19.00 uur Oosterend: zondag 10.15 uur PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 19 augustus 1973 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Van Doom De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer E. Loerakker Tijdens de morgendienst kinderoppas in het gebouw en na afloop koffie drinken met de gasten aldaar. 19.30 u. Zangdienst met dagsluiting Den Hoorn 10 uur ds. P. Oskamp H. Doop De Koog 10 uur ds. Waardenburg 10.00 uur kinderdienst in „De Schuil hut". Na de dienst koffiedrinken in „De Schuilhut". De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Viering H. Avondmaal Kindernevendienst Kinderoppas „De Bijenkorf" Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier Viering H. Avondmaal GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Kand. Westra, van Amsterdam (aansluiting rusthuizen). 19.00 uur Kand. Westra Oosterend 9.45 uur ds. E. J. Oomkes, van Enkhuizen 19.30 uur ds. E. J. Oomkes GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst kerkgebouw Schoolstraat Woensdag 22 augustus Oosterend 19.00 uur ds. R. Boogaard, van Leiden GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Den Burg 10.45 en 16.00 uur dienst in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Kuitse, Kerkbusje Den Hoorn TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,95, elke regel meer 0,65. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4°/o BTW. Tegelzetter. Fokko Mulder, Kotterstr. 9, Oos terend, tel. 666 De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo lytushoef, Telef. (02279) Te huur zit-slaapkamer in Den Burg. Brieven on der no. 682 aan bureau van dit blad Te koop aangeb. wan delwagen. Buurtje 11, Oudeschild, tel. (02220) 2890 Wie heeft vrijdagmid dag mijn fiets meegeno men? Gazelle donkergr. Hij stond bij S 39 in de Weverstraat. Hans de Vries, Naalrand 1, Den Hoorn Heerlijke Stantet hand appelen en Précoce hand peren. H. J. Keyser, Fruitbedrijf, Molenbuurt, tel. (02223) 301 Volop handappels. Huisman, De Veen, (02220) 2203 Te koop prima sumptieaardappelen (Eigenheimers). Jan ïïjf11" Czn., tel. (02225) 250 Te koop gevraagd be toercaravan. Prins E§rd drikhotel, tel. 02223) Te koop overal zeesloep, 5 m. lang. schikt voor aanh®?> motor ƒ1250, (02226) 217 Te koop een Jan bromfiets z.g.a n. In! tingen K. Hooysch Slufterweg E 131, (02225) 433. Liefst ns uur Voor Uw tegel- en mo zaïekwerk naar C. v.d. Maden, Kogerstr. 65, tel. (02220) 3320 Voor zonwering naar B. C. van Veen. Nu ook buitenzonwering, bijzon der geschikt voor het Texelse klimaat. Vraag vrijblijvend prijsopgave. Thijsselaan 29, tel. (02220) 3304 Het zwembad „Molen koog" is er voor U. Maak er veel gebruik van. Als 't even kan dagelijks zwemmen, 't Is gezond en nog gezellig ook In voorraad prima ge bruikt sloophout (spijker- schoon) in diverse lengtes. Diverse betontegels en prima stopzand. Tevens het adres voor al uw grond- en slootwerken enz. Firma Barhorst, Ma- ricoweg, Den Burg, tel. (02220) 2684 - 3055 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur Te koop Renault 12 TL 1971; Simca 1100 GLS 1969. Garage Dros, tel. (02225) 233 Heeft iemand mijn bruine zeiltje van de com bine gevonden. Verloren van de Witte Hoek naar Oudeschild (over de Hoofdweg). A. Saai, De Cocksdorp. tel. (02222) 236 Te koop prima schoon haverstro. D. J. Keijser, Ongeren, tel. (02220) 2740 Wegens inruil te koop een 4 pk Cresent b.b. mo tor. Garage Dros, Eier- land Vermist sinds 3 augus tus een rode gecastreerde kater met kleine witte bef Inlichtingen A. Bakker, Plevierstraat 22, De Koog tel. 340 Te koop Peugeot Te bevr. Bernhardlaa. Den Burg Af te halen Saluki h< zoekt goed tehuis, forniëweg, zomerhc „Dageraad", na 18.00 Te taris, koop fwinkelin1 w.o. toonbanl vitrines, planken, st« enz, 't Boeskippehuus De gehele maand au it tus ruimen wij nog Kom even kijken, schien is er nog iets U bij. Dinsdag en do» dag gesloten, 't skippehuus Huis(je) voor pe m nente bewoning gevrt voor direct of later te palen datum. Aanbie gen tot 1/9. Sont, Verijzer, Hoofdweg l Ruimzicht Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Te 'huur gevraagd in de omgeving van Den Burg stukje grasland. Tel. (02220) 3305 Trabant auto 1967 ƒ500,G. Michels, Wil helminalaan 11, Den Burg tel. (02220) 2997 Te koop gevr. jongens fiets, leeftijd 7 jaar. J. Zegers, Hoofdweg E 2, Eierland, Hoeve Padang In Den Burg verloren mijn zelfgebreide bruin- wollen poncho. Tegen bel. terug te 'bez. bij Tine ke v.d. Sande, Bungalow park De Parel no. 19 of Politiebureau Hiermede geven wij U kennis, dat bedt onverwachts van ons is heengegaan mijn lie> vrouw en onze lieve dochter, zuster en tante Barbara Barhorst, echtgenote van J. A. Barhorst, op de leeftijd van 53 jaar. Den Burg Alkmaar Nieuw-Zeeland Sohermerhorn Oudorp J A. Barhorst C. C. Barhorst J. E. Barhorst-Stolk J. Barhorst S. Barhorst-Woelden J C. Barhorst S. Barhorst-Arbuckk R. van Sijp-Barhorst M. de Bruin-^BarhorS R. de Bruin neven en nichten Den Burg - Texel, 16 augustus 1973, Burgerhoutstraat 5. De rouwdienst zal worden gehouden zate" dag, 18 augustus n.m. 1.30 uur in de Verg' J derzaal van de Doopsgezinde kerk, waarna' al begrafenis op de algemene begraafplaats e Den Burg. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavtf eje van 7.30 tot 8.30 uur in de Vergaderzaal de Doopsgezinde kerk. ti iie te a; 00 rg lui bej m

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2