'ï)e herfst is begonnen.. L A FILMNIEl VVS LANDBOUW en VEETE Tweede blad Texelse Courant vrijdag 28 september 1973 on| 'hi Amnesty International organiseert handtekening- aktie voor rechten van de mens Burgerlijke stand Schaakclub „En Passant" Jeugdschaken Damclub Texel Jeugddammen Gymnastiekvereniging De Koog begint aktiviteiten V SPORTPROGRAMMA lean rubriek voor- Oiidcl' ivilufdit- J-?'1 jut - V - :3K..y. --L j_ i fc.L 1 'G. Vun (.roniiij-ni lill! sbea Waarschijnlijk vindt u de vermelding oven dit artikel vrij overbodig. Het is nmers 21 september geweest en dat etekent het begin van de herfst. Zo'n datum is edhter in zekere zin vrij willekeurig. Je kunt ook in augustus al erfstachtige dagen krijgen en het is veneens mogelijk, dat er dagen in ok- >ber zijn, die zomers aandoen. Dit jaar was het echter zo, dat de da- urn van 21 september inderdaad herfst nachten deed opkomen. Wie in de acht van 21 op 22 september de storm m huis heeft horen gieren en de regen de ruiten heeft horen kletteren zal tmet mij eens zijn. In die nacht dacht ik niet alleen aan et begin van de herfst. Ik moest den- aan de melkkoeien, die in de avond aarvoor na het melken weer naar bui- in werden gestuurd. Ze gingen duide- met tegenzin. Ik dacht ook aan het diswaar niet meer zo grote aantal vee led ouders, die bij het begin van de vol- ende dag weer gedwongen zouden H I orden om in „de fabriek zonder dak" ader de natgeregende koeien te krui- l en. Geen pleziertje! Il3(ln mijn gedachten zag ik hoe ergens een hoek van het grasland de kalve- met hoge ruggen de ochtend af- achtten. Want ik was er zeker van, dat veronderstelling, die ik in één van de mdbouwvakbladen las nog maar voor er weinig bedrijven van toepassing as. Ik las daar uit: „Nu de kalveren H jgestald zijn blijkt, dat nog heel wat ^Beren zijn besmet met maag- en darm- ormen". Op deze veronderstelling dan een advies om de kalveren te :en behandelen door de dierenarts. De schrijver van dit episteltje is er ijlcbaar niet van op de hoogte, dat on- inks de al jarenlang gegeven adviezen n de kalveren vroeg op te stallen dit ig praktisch door geen enkele veehou- t wordt gedaan. Wat betekent dit begin? Na de overvloedige regen zal op be- ïjven. waar de voor de groei nodige ikstof is gegeven zeker nog weer gras jschijnen. Ook al lijkt dit gras op orjaarsgras, er moet goed rekening ee worden gehouden dat het herfst- as is. Het geven van krachtvoer in de zo- ermaanden is nog altijd een omstreden ak. Lang niet iedereen is er van over- igd, dat een gift van 1 of 2 kg kracht ier in de periode van april tot augus- 5 beloond wordt met een duidelijke oduktiestijging. deskundigen zijn het er echter wel er eens, dat vanaf september in ieder al voor dieren met een goede pro- iktie krachtvoer nodig is. Er wordt gesteld, dat dit in september nodig voor dieren met meer dan 15 kg melk dag en in oktober al bij een produk- die hoger is dan 10 kg per dag. Voor iere 2*/t kg melk, die de dieren meer en zou dan 1 kg krachtvoer nodig a. Uiteraard hangt dit ook af van de leveelheid en de kwaliteit van het is. Maar het staat wel vast, dat ;ien met een produktie van 15 kg ik of meer per dag het niet zonder ïchtvoer kunnen stellen. Dat geldt zelfs nu de krachtvoerprijzen sterk ge stegen zijn. De ervaring leert, dat ook een kleine hoeveelheid ruwvoer als aardappelen, hooi of voordroogkuilgras in deze tijd een zeer gunstig effekt kan hebben. Het begin van de herfst betekent naar ik meen ook ,dat we ernstig moeten gaan denken aan het 's nachts opstallen van het melkvee. Het aantal bedrijven, dat de hele zomer de koeien 's nachts op stal houdt stijgt landelijk zeer sterk. Het kan bekend zijn, dat de redacteur van deze rubriek veel voor dit systeem voelt. Zonder hier verder op in te gaan wil ik zeggen, dat ik geneigd ben om het tijdig 's nachts opstallen van de melk koeien te gaan beschouwen als een ken merk van goed bedrijfsbeleid. En de kalveren Hiervoor heb ik al opgemerkt, dat het vroeg opstallen van de kalveren een zeer moeilijk te leren les is. Het wil er l}ij mij niet in, dat wanneer deskundi gen nu al jarenlang het advies geven om de kalveren vroeg op stal te zetten, dat dit op losse gronden gebeurt. Hier moet ervaring achter zitten. Uiteraard is het ook hier van belang welke weiden we de kalveren kunnen aanbieden. Op bedrijven, waar men het geluk heeft om in augustus-september nieunwe weiden beschikbaar te krijgen is het gevaar van ongelukken lang zo groot niet als op bedrijven, waar de kal veren het moeten doen met weiden, die al diverse malen door koeien of jongvee zijn beweid. Uit het onderzoek, dat op het moment door het hele land wordt verricht blijkt overduidelijk, dat met het vorderen van het seizoen het aantal parasieten bij de kalveren sterk toeneemt. Dit is zelfs niet helemaal te voorkomen bij ideaal wei den. De praktijk (ook op Texel) bewijst te vens, dat het weiden van kalveren be slist geen noodzaak is. Kalveren, die de hele zomer binnen blijven kunnen bij een goede voeding zich even goed ont wikkelen als dieren, die geweid worden. Hoewel we zeker niet algemeen voor dit systeem willen pleiten menen we wel te moeten stellen, dat op een moment, waarop de weiden minder worden en de weersomstandigheden een aanval doen op de gezondheid van jonge dieren de tijd gekomen is om de kalveren onder dak te brengen. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 30 september op om 6.39 uur en gaat onder om 18.20 uur; 3 oktober op om 6.44 uur en onder om 18.13 uur. Maan: 4 okt. E.K.; 12 okt. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 28 sept. 9.57 en 22.25; 29 sept. 10.25 en 22.47; 30 sept. 10.49 en 23.06; 1 okt. 11.12 en 23.27; 2 okt. 11.34 en 23.51; 3 okt. 11.57 en 4 okt. 0 20 en 12.24; 5 okt. 0.56 en 13.07; 6 okt. 2.00 en 14.21. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Zondag gaat ook op Texel de grote handtekeningenactie van Amnesty In ternational van start, die (hier in het ka der van de interkerkelijke vredsweek) overal ter wereld wordt gehouden. De aktie staat in het teken van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, die op tien december 25 jaar geleden in de Verenigde Naties werd aangenomen. Amnesty Internatio nal heeft hierin een aanleiding gezien nog eens duidelijk te protesteren tegen de schending van deze rechten, zoals die nog steeds op vele plaatsen ter wereld wordt gepleegd. Hiertoe is in grote op lage een handtekeningenpapier gedrukt, waarop in vele talen artikel 5 van de Universele Verklaring staat afgedrukt, dat in het Nederlands luidt: „Niemand zal onderworpen worden aan folteringen, noch aan wrede, on menselijke of onterende behandeling of bestraffing". Verder staat op het papier: „Wij, de ondergetekenden, doen een dringend beroep op de Algemene Ver gadering van de Verenigde Naties om onmiddellijk het martelen van gevange nen over de gehele wereld uit te ban nen". Onderaan is ruimte voor een vijftal handtekeningen. Men wordt verzocht deze lijst vol te maken met behulp van huisgenoten, vrienden en kennissen. De petitie zal worden toegezonden aan de President van de Assemblee van de Verenigde Naties. De formulieren zijn verkrijgbaar in de verschillende kerken, in de hal van het raadhuis en bij de contactadressen. Op deze plaatsen kunnen ze ook wor den bezorgd. Ook rechtstreeks opsturen naar het Amsterdamse adres dat op de formulieren afgedrukt staat is mogelijk. De contactadressen, waar men desge wenst ook nadere informatie kan krij gen, zijn: T. J. M. v. d. Knaap, War moesstraat 38, Den Burg; J. van Gronin gen, Heemskerckstraat 4, Oudeschild, J. Schoo, Ruyslaan K 99B, De Koog; E. C. Bruin-Trooster, Herenstraat 18, Den Hoorn. van 19 tot en met 25 september 1973 Geboren: Dennis, zv. Koop O. Oostra en Simonette C. M. Zoetelief; Annette, dv. Cornells Kossen en Margaretha J. Timmer. Ondertrouwd: Adam de Jong en Jo hanna L. M. Maas; Willem J. Bakker en Jannetje Burgman; Dingeman M. Alder- lieste en Elzelina D. Peetoom; Martin J. M. Zandstra en Olga M. Witte; Adriaan M. van Liere en Petronella J. J. Schraag. Overleden: Cornelia M. Leber, oud 56 jaar, wonende te Den Burg; Pi eter Daal der, oud 46 jaar, wonende te Oosterend; Pieter H. de Porto, oud 65 jaar, wonen de te Den Burg. GYMNASTIEKAFDELING ZDH Maandagavond 1 oktober om half 9 is er een zeer belangrijke vergadering van de gymnastiekafdeling van ZDH in de kantine „De Spil". Alle dames maar ook ouders van jeugdleden hartelijk welkom. Uitslagen onderlinge competitie: G. v. d. Hoek-J. Hoogerheide 01 G. W Berger-J. Piersma 01 A. Rombout-H. Elzinga 01 A. Terpstra-H. van Daalen 10 J. Gerritsen-P. Boersen 10 N. Sijs-F. Eijgenraam 10 K. J. Harting-A. Veltkamp 10 J. Hoogerheid kon met zijn Dame en een oprukkende pion op de b-lijn de koningsvleugel van G. v. d. Hoek zwaar onder druk zetten. Na een zwakke ope ning van J. Piersma kon hij zich, door verder sterk te spelen, goed herstellen. Met nog bijna alle stukken op het bord kon H Elzinga toch een mooie martaan- val opzetten. De afgebroken partij tus sen A. Terpstra en H. van Daalen begon met gelijke kansen, maar door verlies van één pion van Van Daalen was dit kleine materiaalvoordeel voor Terpstra genoeg. N. Sijs, een nieuw jeugdig lid van de vereniging, presteerde het F. Eij genraam, die al heel wat clubervaring heeft, met een nederlaag naar huis te sturen. Uitslagen: Henk van Wilsum-Hein Goslinga 01 Sipke Hengst-Marcel de Beurs 01 Bert v. d. Berg-Eric Dros 01 Rob Terpstra-Hein Goslinga afgebr. Rudi Witte-Henk van Wilsum 01 Nieuwe jeugdleden zijn hartelijk wel kom. Iedere dinsdagavond van 18.45 tot 19.45 uur in „Olympic". Deze week weer een welkom aan een nieuw lid, P. Hopman, die meteen de eerste punten in de wacht sleepte. Joost Hooijberg speelde niet overtuigend waardoor W. Bakker kansen kreeg op een beter resultaat. Hij wist er evenwel niet van te profiteren. P Kooiman werd naar een verloren stand gemanouvreerd maar is dan altijd slim genoeg om die ene fout te benutten. Wat Bert Duin vo rige week weggaf kreeg hij nu cadeau. C. Vinke verzuimde met een schijf meer een eenvoudige winst. H. Bruining ge bruikte in de opening zoveel tijd dat het hem tenslotte een stuk en de partij kostte. Maar dat werd ver na twaalf uur. Uitslagen: P. Commandeur-P. Hopman 02 J. Blom-W. Stam 02 W. Bakker-J. P. Hooijberg 02 P. Kooiman-J. Hooijberg 20 J. van Heerwaarden-H. Bruining 20 C. Vinke-B. Duin 11 Uitslagen: W. Wassenaar-R. Kramer 20 F. Mosk-G. J. Dijkgraaf 11 W. Wassenaar-F. Mosk 20 G. J. Dijkgraaf-R. Kramer 20 P Krugers-M. Siemeling 11 K. J. den Haan-J. Rienstra 02 W. Wassenaar-P. Krugers 02 M. Siemeling-F. Mosk 20 J. Rienstra-G J. Dijkgraaf 20 K. J. den Haan-G. J. Dijkgraaf 20 K. J. den Haan-R. Kramer 20 R, Kramer-J. Rienstra 02 De gymnastieklessen van de kort ge leden opgerichte gymnastiekvereniging De Koog zullen beginnen op maandag 1 oktober in „De Kaaps-nol" Trainer is de heer Mets. De lestijden en de indeling in leef tijdsgroepen zijn als volgt: Maandag: 16.00 uur, jongens en meisjes 4 en 5 jaar 17.00 uur, jongens 6 t,em. 8 jaar 18.00 uur, jongens 9 t.e.m. 11 jaar 19.00 uur, jongens 12 t.e.m. 15 jaar Woensdag: 16.00 uur, meisjes 6 t.e.m. 8 jaar 17.00 uur, meisjes 9 t.e.m. 12 jaar 19.00 uur, meisjes 13 t.e.m. 16 jaar (event, t.e.m. 19 jaar) De vorming van een damesgymnas- tiekgroepje is bij voldoende belangstel ling mogelijk. Het groepje zou kunnen oefenen op maandagen om 20.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50, de contributie eerst nog ƒ7,50 per maand, vooruit te betalen bij de aanvang van de les. Op 1 en 3 oktober zal tevens de in schrijving van leden plaatsvinden. Zondagmiddag om 15.00 uur zal in het City theater de vertoning plaatsvinden van de film „The circus" van de ver maarde acteur, scenarist, producent, re gisseur en componist Charles Chaplin. Het vervaardigen van deze film heeft twee jaren in beslag genomen. De op namen begonnen in 1925 en in januari 1928 kon het resultaat aan het bios cooppubliek worden voorgezet. „The Circus" is een droeve geschiedenis vol komische voorvallen. Meer begiftigd met ridderlijkheid dan met geluk, brengt Chaplin het huwelijk teweeg tussen de dochter van de circusdirec teur op wie hij verliefd is en de man waarop zij haar zinnen heeft gezet. In tussen maakt hij per ongeluk een blik semcarrière in het circus, die even snel weer wordt afgebroken. Tenslotte, als het circus verder getrokken is, blijft Chaplin achter in dezelfde postie als aan het begin van de film: een arme Amerikaanse werkeloze in de roaring twenties. Donderdag- tot en met zondagavond om 20.00 uur draait in het City theater „Dwars door de vuurlinie" („The last escape"). Het verhaal speelt in de laat ste dagen van de tweede wereldoorlog. Op een in het Duitse restgebied liggend proefterrein voor nazi-vernietigingswa pens bevindt ziah nog de leider van dit wetenschapelijke instituut, Dr. von Heinkell met vier assistenten, hun ge zinnen en nog enkelen. Het Russische leger nadert het terein snel, maar de Engelsen en Amerikanen hebben zo veel belangstelling voor het werk van Von Heinkell dat ze besluiten de geleerde te ontvoeren. Dat werk wordt verricht door onverschrokken militairen. (14 jaar). Maandag- tot en met woensdagavond om 20.00 uur gaat in het City theater Pier Paulo Pasolini's uitbundige „Deca- merone". De regisseur heeft de middel eeuwse verhalen van Bocaccdo ontdaan van het stof der eeuwen en ervan ge maakt wat het destijds ook was: een lange serie zeer korte, zeer geestige en buitengewoon ongeremde sex verhalen. (18 jaar). ITERDAG 29 SEPTEMBER 1973 leling Noordholland: KGB-Oosterend (Z), 14.00 uur Texel (Z)-Meerv. '31, 14 00 uur aioren: Petten Al-Texel Al, 16.00 uur (vertrek boot 15.05 uur) Zeemacht Al-O'end Al, 16.00 uur Tex. Boys Bl-W.Meer BI, 14.30 uur Oosterend Bl-HRC B3, 14 30 uur Helder B3-De Koog BI, 14.45 uur ZDH Bl-ZAP B3, 14.30 uur C'dorp Bl-Tex. Boys Cl, 15.00 uur Texel B2-Texel C2, 13.15 uur Tex. Boys B2-Oosterend B2, 13.15 u. 0'end Cl-Zeemacht Cl, 14.30 uur ïillen: leling A: Cocksdorp a-Oosterend a, 14.15 uur Tex. Boys a-Texel c, 15.45 uur De Koog a-Tex. Boys b, 14 30 uur Texel b-ZDH a, 14.30 uur Texel a is vrij W9 leling B: Texel e-Tex. Boys d, 15.15 uur ZDH b-Texel d, 13.30 uur Oosterend b-Tex. Boys c, 13.30 uur Cocksdorp b-Tex. Boyse, 13.30 uur "DAG 30 SEPTEMBER 1973 klasse B KNVB: S.V..De Rijp-Texel, 14 30 uur «IE (vertrek boot 12.05 uur) IJ leling Noordholland: m ZDH-Vesdo, 14.30 uur Callantsoog-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) DESS-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Apollo '69-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) iexel 2-VZV 2, 14.30 uur Oosterend 2-JVC 3, 14.30 uur Texel 3-WGW 5, 12 15 uur vesdo 2-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Succes 4-ZDH 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Jexel 4-iHelder 5, 14.30 uur I}ex. Boys 2-JVC 5, 14.30 uur ^^■JeKoog 2-Flevo 4, 14.30 uur ■|'ex. Boys 3^DWOW 4, 12.15 r uur uur Cocksdorp 2-Wiron 3, 14.30 uur Junioren: C'dorp Al-ZDH Al, 12 00 uur HRC A3-Tex. Boys Al, 14.30 uur DWOW BI-Texel BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel Cl-W.Vogels Cl, 12.15 uur Dames: Petten-Tex. Boys, 12.00 uur SAMEN REIZEN ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1973 Vertrek boot 15.05 uur: Texel Al aparte bus ZONDAG 30 SEPTEMBER 1973 Vertrek boot 13.05 uur: De Koog en Texelse Boys Vertrek boot 13.05 uur: Cocksdorp en ZDH 2 Vertrek boot 13.05 uur: ZDH 3 en Texel BI Vertrek boot 12.05 uur: Texel 1 aparte bus MEDEDELINGEN S.V. Texel Texel 1, op het ogenblik op een ge deelde tweede plaats, is goed uit de startblokken gekomen. A.s. zondag zal Texel 1 moeten waar maken of het deze plaats waard is. De Rijp, op het ogen blik koploper, staat bekend als een goe de ploeg. Ze spelen vrij hard, dus Texel laat je niet itimideren. Het zou een ge weldige prestatie zijn als hier gewonnen kon worden. Texel 2, vier wedstrijden gespeeld met 5 punten, doet het lang niet onverdien stelijk. Zondag is VZV 2 de tegenstan der. Hier moet een overwinning in zit ten. Texel 3, dat nog geen kans gezien heeft één punt te veroveren, krijgt WGW 5 op bezoek, dat ook nog zonder punten is. Met een compleet elftal moet hier gewonnen kunnen worden. Texel 4, dat het tegen Texelse Boys lelijk liet zitten, zal het tegen de oude routiniers van Helder ook niet makke lijk krijgen. Er zijn echter een paar nieuwe gezichten bijgekomen, waaron der een keeper, wat altijd nog een pro bleem was. Dus wie weet. Texel (Z), dat afgelopen zaterdag met 10 man een geweldige prestatie leverde om Uitgeest een gelijk spel af te dwin gen, treedt zaterdag tegen Meervogels binnen de lijnen. Texel heeft 5 punten uit 4 wedstrijden; Meervogels 4 uit 3. We houden het maar op een gelijk spel letje. Wat betreft de junioren- en pupillen- wedstrijden, zie het kastje. Ook de baby pupillen moeten goed in het kastje kij ken, want zij worden zaterdagmorgen om 10.00 uur op het veld verwacht Ver geet het niet hoor W.K. Texelse Boys Zaterdag komen weer alle B- en C- junioren in het veld. BI ontvangt Wie- ringermeer BI om half drie (een pittige tegenstander) en B2 ontvangt om 13.15 uur Oosterend B2. Voor beide wedstrij den is de heer P van Sambeek scheids rechter. Boys Cl gaat naar Cocksdorp, aanvang wedstrijd 15.00 uur. Ook zondag een volledig wedstrijd- programma. Het eerste gaat met de boot van 13.05 uur naar Hensbroek voor de ontmoeting met Apollo '68. Hier twee punten weghalen zal een goede prestatie zijn, maar ook noodzakelijk om de aan sluiting niet te verliezen. Boys 2 en 3 spelen thuis. Resp. om half drie tegen JVC 5 en 12.15 uur te gen DWOW 4. Normaal gesproken moe ten hier de punten thuis kunnen blijven. Oppassen blijft echter geboden. De dames gaan met de boot van 11.05 uur naar Petten. Gezien de stand zijn hier weer mogelijkheden voor een goed resultaat. De Al junioren zullen het lastig krij gen bij HRC A3. Er zal dus gewerkt moeten worden. Vertrek boot 13.05 uur. Succes allemaal A.W. S.V. Oosterend De zaterdagsenioren gaan komend weekend bij KGB in Bovenkarspel pro beren om de eerste punten te bemachti gen. Ook nu weer een heel zware opga ve, maar doe je best. Aanvang 2 uur. Scheidsrechter is de heer H. Putters. Vertrek met de boot van 12.05 uur. De Al junioren zullen het dit keer tegen re Al junioren van Zeemacht heel wat moeilijker krijgen, maar jullie heb ben de smaak te pakken, dus probeer, met een volledige inzet, de punten te veroveren. Aanvang 4 uur. Boot 3.05 uur. Scheidsrechter is de heer J. Th. Nieuwenhuizen. De BI junioren krijgen om half drie de B3 junioren van HRC op bezoek, een duel, waarvan we toch wel een kleine zege verwachten. Scheidsrechter is de heer H. W. van Tatenhove. De B2 junioren spelen al om 1.15 uur op het Texelse Boysveld tegen de B2 junioren van Texelse Boys, wat opnieuw een heel zware opgave wordt, maar pro beer er iets goeds van te maken. De lei ding berust bij de heer P. F. van Sam beek. De Cl junioren spelen ook om half drie, thuis, en krijgen bezoek van het sterke Zeemacht Cl. Toch houden we het, gezien de resultaten, ook dit keer op winst, maar onderschat de tegen stander vooral niet. De leiding is in handen van de heer W. C. Witte. Voor pupillen, zie het sportprogram ma, elders in dit blad. Voor opstellingen zie het kastje. Zondag is het eerste vrij. Het tweede krijgt bezoek van JVC 3. Een moeilijke tegenstander, toch zit er wel een punt je in. Aanvang half drie. Scheidsrechter is de heer W. Paarhuis. Het derde speelt om 12.15 uur aan Oosterend o.l.v. de heer G. J. Terwindt tegen SRC 6, ook hiertegen behoort minstens een punt behaald te worden, dus stel niet teleur. Allemaal veel succes. P.K. Z.D.H. ZDH 1 krijgt zondag Vesdo op bezoek. Vesdo is voor ons altijd nogal een lastige tegenstander geweest. Als er met de zelfde inzet als zondag tegen DWOW gespeeld wordt, zit er zeker een over- winnig in. ZDH 2 speelt zondag uit tegen Vesdo 2. De stemming en inzet bij ZDH 2 is uitstekend en als dit zondag ook weer zo is, zitten er beslist weer 2 winstpunten in. ZDH 3 gaat op bezoek bij Succes 4. Zoals het afgelopen zondag ging was het niet goed. Er werd te weinig plaats ge houden en oök te weinig gekeken naar vrijstaande spelers. Laten we het zondag beter doen, dan zit er misschien een overwinning in. De junioren A gaan naar Cocksdorp A. Doe je best en probeer een overwin ning te behalen. De junioren B spelen zaterdag thuis tegen ZAP B3 om half drie. Afberichten moeten vrijdagsavonds worden doorgegeven aan de elftalcom missie. Vele afberichten komen name lijk te laat binnen. S.V. Cocksdorp Zaterdag spelen pupillen a en b alle bei thuis. Pupillen b om half twee tegen Texelse Boys e. De pupillen a tegen Oosterend a en die beginnen om 14.15 uur. De junioren B ontmoeten een onbe kende tegenstander in Texelse Boys. Probeer op de oude weg door te gaan. Zondag spelen de junioren A tegen eilandgenoot ZDH A. Zorg ervoor dat er ondanks het resultaat sportief gespeeld wordt. Aanvang 12.00 uur. Het 2de zal proberen ongeslagen te blijven, maar de tegenstander Wiron zal alles in het werk stellen om 1 of 2 pun ten mee naar Den Oever te nemen. Aan vang half drie. Cocksdorp 1 speelt uit tegen Callants- oog. Als er net zo gespeeld wordt als af gelopen zondag dan is het niet denk beeldig dat we een of 2 punten meekun nen nemen. Ook hier is de aanvang half drie. J.W.B. S.V. De Koog De pupillen spelen zaterdag om half drie thuis tegen Texelse Boys a. Hope lijk kunnen jullie nu je eerste puntje pakken. De junioren moeten uit naar Helder B3. Misschien kunnen jullie hier je ze genreeks voortzetten. Aanvang 2.45 uur. Vertrek uit De Koog 12.40 uur (boot 13.05 uur). Soheidsrechter is de heer T. Papo. Het tweede ontvangt thuis Flevo 4. Met een beetje inzet zit hier echt wel winst in. De wedstrijd begint om half drie. Scheidsrechter is de heer J. Hop man. Het eerste moet uit naar DESS. Deze club heeft zondag j.l. ook met 21 van Zuidermeer verloren, dus hier zit voor jullie echt wel een mogelijkheid op winst in. Aanvang 14.30 uur. Scheids rechter is de heer Griekspoor. Terreindienst: Th. Witte en M. Zand stra; vóór zaterdagmiddag). Veel succes allemaal. J.v.B.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 5