Beheerderswoning „Slufterduin" kiandestien in gebruik AGENDA Ministerie heeft bezwaar tegen sporthal-plan van het raadhuis Kerkdiensten Wagenmuseum weg uit De Waal 1 1. GORDIJNSTOFFENAFDELING DE HALVE PRIJS 2. TAPIJTAFDELING Weekenddiensten artsen De beheerderswoning E 145 van het bungalowpark „Slufterduin" wordt momenteel kiandestien bewoond. De huidige eigenaresse heeft van de ge- gemeente namelijk geen woonruimtevergunning gekregen ingevolge de Woonruimtewet 1947. Zij kocht dit oorspronkelijk door de familie Hand- graaf bewoonde huis weliswaar voor permanent gebruik, maar b en w zijn van mening dat het pand uitsluitend door de beheerder van Slufterduin mag worden bewoond. Zoals bekend is „Slufterduin" via ma kelaar P. C. Brandsen verkaveld en ver kocht aan diverse eigenaars. Deze vorm den de stichting Slufterduin en namen de heer U. Eelman als beheerder in dienst. De heer Eelman die een der bun galows van het park bewoonde, wilde graag de beheerderswoning kopen. Met eigenaar Handgraaf kwam hij niet tot overeenstemming en de woning werd uiteindelijk aan een ander verkocht. Om toch behoorlijke woonruimte te krijgen vroeg Eelman toestemming om de door hem bewoonde bungalow te mogen uit breiden. Dit werd geweigerd aangezien de verordening geen grotere oppervlak te dan 60 m2 toelaat. Eén beheerderswoning Dezelfde verordening staat wel één (groot) gebouw als beheerderswoning toe, maar die bdheerderswoning is er al en B. en W. konden moeilijk een tweede toestaan in een bungalowpark van slechts 2V2 hectare. Bovendien zou het dan theoretisch mogelijk zijn dat de heer Eelman zijn taak als beheerder beëindigt en in de vergrote woning blijft zitten zodat een nieuwe beheerder dan ook vergunning zou moeten krijgen om een der bungalows tot beheerderswo ning te vergroten. Op deze gladde weg hebben B. en W. ziah niet willen bege ven. Ze hebben de gemeenteraad mee gedeeld dat van een tweede beheerders- woning geen sprake kan zijn. De bestaan de beheerderswoning moet zijn funktie houden en een woonruimtevergunning voor dit huis zal dan oók alleen aan een beheerder worden afgegeven. Deze be slissing is inmiddels ter kennis gebracht van de oorspronkelijke eigenaar en zijn makelaar. De heer C. Timmer informeerde in de dinsdagavond gehouden raadsvergade ring of men de huidige eigenaresse een woonruimtevergunning kan blijven wei geren. Mr. Sprenger antwoordde beves tigend. De eigenaresse van de woning zit er dus kiandestien. Wethouder J. Daalder liet blijken dat men niet werkeloos zal blijven toezien. „Dit huis zal ontruimd moeten worden". Moeilijkheden zouden zijn voorkomen als de Stichting Slufter- duin zo verstandig was geweest het woonhuis E 145 te kopen en er de be heerder in te zetten. Duistere praktijken Op de onlangs te Oosterend gehouden introduktieavond voor de inspraak bij de streek- en struktuurplanprocedure heeft de voorzitter van de dorpscom- mdssde melding gemaakt van „duistere praktijken" ten raadhuize. Bepaalde ambtenaren, hoofden van dienst, zouden regelmatig geheime bijeenkomsten hou den, buiten medeweten van de wethou ders. Op die bijeenkomsten zou in feite het gemeentelijke beleid worden be paald. De heer C Ellen vertelde in de rondvraag dat hij naar aanleiding van deze mededeling een brief aan B. en W. had geschreven. Het antwoord had hij op een volgende streekplanbijeenkomst in Oosterend voorgelezen: Het college wees de beschuldigingen zonder meer van de hand. De voorzitter van de dorpscommissie was daarvan echter niet onder de indruk en trok niets van zijn uitlatingen in. De heer Ellen zei het te betreuren dat dergelijke verhalen over het bestuursapparaat worden verteld. Mr. Sprenger benadrukte dat van iets geheims geen sprake is. Er is niets te verbergen; wie wat wil weten moet maar komen vragen. De heer F. Blanken zei de uitlatingen te beschouwen als „zure achterklap" en hij wilde er geen woorden aan vuil ma ken. Wel had het hem gestoord dat de genoemde voorzitter al van de inihoud van het schrijven van B. en W. op de hoogte was, voordat dit hem bereikte. Hoe kon dat? De heer Ellen herinnerde ook aan zijn voorstel om op Texel een vakantieklas te stichten. Zo'n instituut maakt het mo gelijk dat de ouders buiten de drukke periode hun vakantie op Texel door brengen en hun kinderen hier op school laten gaan. De heer Ellen vroeg ernaar te streven dat de vakantieklas in de zo mer van 1974 een feit is. Mr. Sprenger beloofde hierop spoedig terug te komen. Partiële leerplicht De heer Blanken informeerde hoeveel Texëlse werkende jongeren onder de partiële leerplicht voor 15- en 16-jarigen vallen. Voorts wilde hij weten wat de gemeente doet om het volgen van dit onderricht te stimuleren en welke maat regelen genomen worden als straks de partiële leerplicht wordt uitgebreid tot twee dagen per week en de 17- en 18- jarigen een dag per week naar school moeten. Het is te verwachten dat spe ciale voorzieningen nodig zullen zijn De burgemeester zei dat over deze zaak al overleg is geweest met het vormingsin stituut te Den Helder. Sporthal De heer Blanken informeerde ook naar de stand van zaken met betrekking tot de stidhting van een sporthal te Den Burg. Hij kreeg te horen dat een sport hal met CRM-subsddie zou kunnen wor den gerealiseerd als één gymnastieklo kaal van de Rijksscholengemeenschap erin wordt ondergebracht en dat de sport en gymnastiek die nu in het Thijs- seschool-ldkaal worden beoefend ook daarheen worden verplaatst. Het Thijs- sesahoolldkaal zou dus verdwijnen waardoor ruimte ontstaat voor uitbrei ding van de Thijssesohool. De hoofden van de scholen die van het Thijsselo- kaal gebruik maken en de inspectie had den hiertegen geen bezwaar, maar het ministerie wel. B. en W. doen nu hun be9t om dit standpunt veranderd te krij gen. Er is wel spoed geboden want de realisering van het gebouw voor de scholengemeenschap zal niet zo lang meer op zich laten wadhten. In het bouwplan zijn twee gymnastieklokalen geprojëkteerd maar er wordt rekening mee gehouden dat wellicht één lokaal in de sporthal wordt ondergebracht. Het onderzoek is nog in volle gang „We streven naar een sporthal of een soort gelijke ruimte met dezelfde afmetin gen", aldus de burgemeester. Woning De woning Vermaningspad 2 te De Waal, eigendom van de gemeente en be woond daar de familie A. Kaper, ver keert in zeer slechte 9taat. Het dak lekt, de deuren sluiten niet meer etc. De heer Kaper wil dit op de monumentenlijst staande huis (de voormalige pastorie van de Doopsgezinde kerk) kopen en restaureren. Een desbetreffend verzoek werd reeds in november 1972 bij de ge meente ingediend, maar volgens de heer Blanken had de heer Kaper nadien nooit meer iets vernomen. De heer Blanken liet blijken voorstander te zijn van ver koop Er blijft dan een monument in stand, er wordt een goed huis aan de woningvoorraad toegevoegd en een ge zin wordt uit de onzekerheid gehaald De burgemeester zei dat de heer Ka per mondeling op de hoogte is gesteld van de stand van zaken De gemeente (advertentie I.M.) IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHUi Alle restanten van OVERGORDIJNEN en VITRAGES worden verkocht voor Er zijn weer veel couponnen KAMERBREED TAPIJT. DEZE ZIJN STERK AFGEPRIJSD. Verkoop van deze couponnen uitsluitend op VRIJDAG 5 en ZATERDAG 6 OKTOBER. Altijd goed en vertrouwd kopen bij Interieurverzorging b.v. §j Spoorstraat 30 - Den Helder. lllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllliiiiliiliilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil durft niet tot verkoop over te gaan om dat nog geen zekerheid bestaat omtrent uitbreiding van het wagenmuseum. Het plan de Doopsgezinde kerk tot depen dance van het wagenmuseum te maken bestaat nog steeds. Het overleg is nog in volle gang. Misschien gaat het plan niet door. Zelfs wordt eraan gedacht het wagenmuseum naar een ander dorp te verplaatsen. Vast staat dat het kostbaar zal zijn om het museum op de plaats van de kerk uit te breiden. Als op korte termijn gen zekerheid wordt verkregen zal de gemeente noodvoorzieningen treffen aan de woning van de familie Kaper. (zie vervolg volgend nummer) MEDEDELINGEN VAN BEN W R.K. KERKDIENSTEN weekend 6 en 7 oktober 1973 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 en 10.30 uur De Koog: zondag 9.30 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur Oudeschild: zaterdag 19.00 uur zondag 19 00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 9.15 uur Oosterend: zondag 10.45 uur PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 7 oktober 1973 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg, 10 uur, ds. Ter Stege De Cocksdorp 10 uur eerw. heer E. Loerakker gezansdienst Den Hoorn, 9 30 uur, ds. De Gier De Koog, 11 uur, ds. Waardenburg gezinsoogstdankdienst. De gaven de oogstdanikdienst graag brenge; de kerk zaterdagmiddag in De vanaf 15.30 uur en De Koog 16.00 uur. De Waal, 9.30 uur ds. Waardenbun gezinsoogstdankdienst Oosterend, 11 uur gemeensohappel dienst in Oudeschild. Oudeschild, 11 uur, ds. De Gier. GEREFORMEERDE KERK Den Burg, 10 uur, ds. Kruithof kindernevendienst. 19.00 uur, ds. Kruithof Oosterend, 9 45 uur, ds. Douwes 17.00 uur, ds. Douwes GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 19.30 uur, ds. Kudtse aansluiting rusthuizen. Landbouwbestrijdingsmiddelcn Het is bekend, dat dn de land- en tuinbouw bestrijdingsmiddelen overblij ven, waar men geen raad mee weet. Ge zien de daaraan verbonden gevaren en bezwaren ds het natuurlijk ondenkbaar de restanten van deze stoffen zo maar ergens weg te gooien. In de periode van 5 t/m 16 november a.s wordt nu de gelegenheid gegeven om bij de gemeentewerkplaats aan de Reijer Keijserstraat te 'Den Burg in te leveren: a. bestrijdingsmiddelen of restanten daarvan die niet meer worden ge bruikt of waarvan niet meer be kend is waarvoor zij dienen; b. voorraden en restanten van midde len die niet of practasch niet meer •mogen worden gebruikt en die men misschien zelfs binnenkort niet meer in bezit mag hebben; c. kwikhoudende middelen; deze moe ten afzonderlijk worden aangebo den; buiten deze aktie vallen kwik- houdende koolstoffilters, waarvoor zoals bekend al een afvoerregeling bestaat; d emballage (dozen,zakken, enz.) van bestrijdingsmiddelen De middelen dienen zo mogelijk in de originele verpakking en daarna verpakt in een stevige plastic zak tëen kunst- mestzak b.v.), die niet zwaarder mag zijn dan 30 kg, ingeleverd worden. Nu is er de kans zich zonder bezwaar van de bestrijdingsmiddelen te ontdoen. Hopelijk zal deze aktie een succes wor den. Dit is in het belang van de gehele Texelse gemeenschap. Donderdag 4 oktober Om 18 00 uur komt in het raadhuis werkgroep I van de streek- en struc tuurcommissie (wonen, bevolk'ings- onithvdkkeling, maatschappelijke en educatieve voorzieningen) bijeen in openbare vergadering. Om 20.00 uur volgt een bijeenkomst van contactper sonen. gespreksleiders, notulisten etc. Vrijdag 5 oktober De fotoclub De Kiekendief komt om 20.00 uur bijeen in de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk. Zaterdag 6 oktober Op het land van Saai (Witte Hoek) in Eieidand begint om 13.00 uur een ploeg- en behendigheidswedstrijd van de vereniging van oud-leerlingen van de lagere landbouwschool. Van 16.00 tot 17.00 uur kan in de Den nen door ieder worden deelgenomen aan trimoefemngen. Verzamelen bij camping „Dennenoord" aan de Grens- weg. Maandag 8 oktober Om 19 45 uur begint in hotel „De Linde- boom-Texel" een contactavond van de voltallige besturen van de Texelse vrouwenverenigingen, georganiseerd door de „Overkoepeling". De zaal is open vanaf 19.00 uur. In hotel „De Zwaan" komt om 20.00 uur de munten- en ansichteniverzame- laarsclub bijeen. Ook verzamelaars van andere artikelen zijn welkom. Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter J. B. SEEGERS, Den Burg, tel. (02220) 2039. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Mevr. BOON, 't Noorden O 147, tel. (02223) 354. DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8 uur J. BEEKMAN, De Waal, telefoon (02220) 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal. 94) CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden, dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt Dokter Siebenga, dinsdag 9 oktober va kantie. Dokter Barnard, woensdag 10 oktober 13.30 uur. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,95, elke regel meer ƒ0,65. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4% BTW Radio te koop. Een geel- tje. Witte Kruislaan 9 Ihano te koop aangebo den. Telefoon 02220-3033 Tegelzetter. Fokko Mulder, Kotterstr. 9, Oos terend, tel. 666 De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- ivtushoef. Telef. (02279) Voor zonwering naar B. C. van Veen. Nu ook buitenzonwering, bijzon der geschikt voor het Texelse klimaat. Vraag vrijblijvend prijsopgave Thijsselaan 29, tel. (02220) 3304 Wij hebben in voorraad sloophout (spijkerschoon), diverse betontegels, pri ma stopzand. Tevens het adres voor al uw grond werken (egaliseren, spit ten, tuinaanleg enz.) Óp- schonen van sloten, het maaien van sloten met maaikorf. Belt u even de volg. tel.nrs. (02220) 2684 of 3055. Fa. Barhorst, Ma- ricoweg (achter de Cebe- co), Den Burg Rijschool P. van der Oord, Vamor gedipl., Dat- sun 1200 L, ƒ14,50 p.u. Kofstraat 11, Den Helder, tel. (02230) 18506 Voor frezen naar T. Wuis, 't Noorden, tel. (02223) 334 Accu's, alle types met 30% korting bij contante betaling. Fa. A. Kievit Zn., Den Burg Wilt u volgend jaar een sterk en mooi gazon, strooi dan nu 300 kg. champignoncompost en 3 kg. stikstof per 100 m2. Champignonbedrijf Hin, Den Hoorn. Bij geen vervoer even P. Zijm bel len Volop handappels. M. Huisman, De Veen, tel. (02220) 2203 Accu's 30% korting, 2 jaar garantie. Banden 25% korting, gratis dé- en montage. De Witte Pomp, K. Verweij, Oude schild. tel (02220) 3520 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge dipl., tel. (02230) 13252. Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor behang naar Roeper. Tel (02220) 2264 Gediplomeerd VAMOR rijschool T. Jansen, voor een snelle en prettige rij opleiding. Wij rijden met nieuwe Datsuns 1200. Den Helder, tel 02230-15749 Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War- moesstraat, tel. 2264 Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij, Eierland C 42 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Bei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel. (02220) 3408 Voor 'kleindierenvoe- ders. Aankoop Centrale Texel Visbeurs In Aqua Vita oktober gesloten Voor nog geen ƒ400, twee weken volledig ver zorgd naar Benidorm. Bel A.B.N. Redsburo. Telf.nr 02220-3641 Visbeurs In Aqua Vita 13 oktober nieuwe vis en planten Voordelige mini-trips naar Mallorca, Londen, Parijs, Rhodos, enz. boekt u bij de Algemene Bank Nederland N.V., Wever- str. 58, Den Burg, Texel. Te huur gevraagd on- gemeubdleerde kamer in Den Burg. Br. onder nr. 704 aan bur. Tex. Crt. Voor hand- en moesap pels en handperen naar Fruitbedrijf H. J. Keijser, Molenbuurt Vraag gratis de A.B.N. Winter reiskrant. Algeme ne Bank Nederland N.V., Weverstraat 58, Den Burg Texel Te k. gevr. ouderwets kamerbuffet. W. Bakker, Keesomlaan 20, telefoon 02220-2113 Te koop gevraagd wild en gevogelte. Koom, Bea- trixlaan 64, telefoon 02220 2073 Visbeurs In Aqua Vita 13 Oktober nieuwe vis en planten Te koop Honda brom fiets, 4 jaar oud; z.g.a.n. koelkast; grill. Tel. 02220 3074 's avonds na 8 uur of anders Hallerweg 14 Zoekt u de zon in de winter of een volledig verzorgde skivakantie Boek nu bij de Algemene Bank Nederland NV, We verstraat 58, Den Burg, Texel Goed tèhuis gezocht voor 2 zwart-bonte hond- jes. Tel. 02226-238 Te koop aangeboden Philips radio met FM. Te bevragen A. F Bakker, Diek 17, „De Ark", Den Hoorn, tel. 02226-495 Te koop mooie camel jas zjg.ajn ƒ100,maat 44. Buurtje 8, Oudeschild, tel. 02220-3298 Visbeurs In Aqua Vita 6 oktober gesloten. Wij kunnen bloembollen leveren uit een uitzonde- lijk groot assortiment en hoge kwaliteit. Prijscou rant op aanvraag ver krijgbaar. A. van Strden, Schilderend 45B, v.h. VTB, telefoon 2904 Echtparen Samen zes weken naar Mallorca voor ƒ916,Haast u te boe ken bij de Algemene Bank Nederland N.V Weverstraat 58, Den Burg Texel. Te koop Opel Kadett, bouwjaar '66 Lieuwstraat 16 Te koop caravan merk Musketier met voortent, houten flonder en inven taris etc. Adres: H. J. Su- kowski, tel 0949/2135/8337 Rheinhausen, Handelstr. 17. Duitsland Te koop i.g.sf.z. Renault 4 export. J. Lagerveld, Kogerstr. 49 na 18 00 uur. Voor houtconservering. Aankoop Centrale Texel De NVSH wil voor- 0 lichten 'hoe kan worden voorkomen dat nog meer ongewenste kinderen worden geboren. Te k. Zundapp. Gevr. koppelingshuis Burgman, Schdlderweg S 27 Te koop 'lieve 2Vz-jari ge zwart/bonte Shetland pony. Tel. 02223-611. Bar- timeusihoeve Te huur schuurtje voor Fiat of Volkswagen. Adr. te bevr. bur. Tex. Crt. Te k. Ford Taunus 17M super combi, groen, bj. 1964. Wagemakerstr. 13, tel. 3165 Hans Dogger en Aly Kuik gaan trouwen op vrijdag 12 oktober 1973, 's mid dags om 4.00 uur in het gemeentehuis te Hooge- veen. Wagemakerstraat 18, Den Burg, Texel. Not. Mulderstraat 43, Hoogeveen. Toekomstig adres: Berberisstraat 31, Hoogeveen. Te koop goed one 2-pers. ledikant ichuimrubber matras, lenstraat 33 Namens de collega': ven wij met blijdsd kennis van het huiwe van Joop en Jeanette Wij wensen hen een lukkige toekomst. Jitty de Ridder en Hendrik M. Leyen geven u kennis van voorgenomen huwe! De waarvan de voltrek! zal plaatsvinden op dag 19 oktober 1973 14.15 uur in het geme tehuis te Den Burg, Te Receptie van 16.30 -II uur in het „Vuurtor Paviljoen". Kikkertstraat 56, De Cocksdorp, Texel. Vuurtoren C 92, De Cocksdorp, Texel. Tijdelijk adres: Langeveldstraat 41, De Cocksdorp, Texel. Henk Vedder en Ada Kooger hebben de eer u, namens wederzijdse ders, kennis te geven hun voornemen in heil welijk te treden op dag 19 oktober 1973 13.30 uur in het gemA tehuis te Den Burg, Te De kerkelijke bevestig zal plaatsvinden Ned. Herv. kerk te 0 terend om 14.30 uur de Weleerwaarde hee: J. de Gier. Receptie van 19.00 uur in „De Bijenkorf Oosterend. Mulderstraat 7, Oosterend. Oost O 82, Oosterend. Tijdelijk adres: OostO Wegens vertrek grot*p j we vrienden, buren kennissen. Welkom in Heiloo Fam. Visser W. v. Beierenstraat 9, Den Burg. Nieuw adres: Bgelenburg 24, Heiloo Giel Kuip en Tiny de Jong ielen u, mede nam wederzijdse ouders, dat de inzegening hun huwelijk zal phi vinden op zaterdag 13i tober 1973 om 14.30 in de kerk van de Joannes de Doper tel Burg. „St. Jozef", De Westen H 118, Den Burg - Texel. Dorpsstraat 139, Noord Scharwoude. Gelegenheid tot febc ren van 19.00 - 20.30 in hotel „Tubantia". Voorlopig adres: De Westen H 104. Toekomstig adres: De Westen B 140a. Geheel onverwacht van mij heengega* door een tragisch geval, mijn besa vriend Klaas Zijn vriendin S Hij zal altijd in n$ herinnering blijven. Mede namens de faö bedank ik u voor deov veldigende belangstel ia het plotseling ovtf ien van mijn lieve B ?n onze zorgzame vad^i* d P. A. DAALDEB en voor de laatste hem bewezen bij de ie miatie te SChagen. G. C. A. Daalder- Dg Oosterend, Texel, Oktober 1973. al tv: lire, VE tftai Gte

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2