f 5.000,- gestolen PriJzen voor Texelse hon(len uit „De Toekomst" van het raadhuis „Winner '73" Fietsen kijken in het politiebureau op Bouw CVO-kleuterschool kost ƒ217.500,- Zusterkring houdt bazaar in 't Skiltj e Winkels in Den Burg elke zaterdag om 17.00 uur dicht Ruim ƒ1000.ontvreemd uit „Karseboom" 't Amateurtje brengt stuk van Jan Fabricius Woningzoekenden opgelet Motorrijder botste op auto Geen voorrang Spelende kinderen voi zeemijn van 250 k; Wagen vloog uit de Auto's beschadigden el Van uitrukken komt uitroeien DE KOOG Opnieuw hebben in De Koog inbrekers hun slag geslagen. In de nacht van woensdag op donderdag werd uit hotel „De Toekomst" aan de Dorps straat een bedrag van ruim ƒ5.000, gestolen. Het geld werd weggehaald uit de laden van twee bureaus in het kan toor van eigenaar F. Langeveld. Het slot van de bureaus werd geforceerd. Hoe de dader(s) het gebouw en het kan toor heeft (hebben) kunnen binnendrin gen is een raadsel. Hoewel de zaak was afgesloten zijn nergens sporen van braak ontdekt. De politie heeft de zaak in onderzoek. In het politiebureau te Den Burg staat een twintigtal fietsen die in de af gelopen twaalf maanden onbeheerd zijn aangetroffen op allerlei plaatsen. De eigenaars zijn nooit komen opdagen. De politie wil er echter graag vanaf en biedt daarom op dinsdag 23 oktober een laatste gelegenheid. Wie in het afgelo pen jaar zijn fiets is kwijtgeraakt en tot dusver niet op het idee kwam om bij de politie te informeren mag van 16.00 - 18.00 en van 20.00 - 22.00 uur komen kijken. Wat na deze kijkdag aan rijwielen overblijft zal op donderdag 25 oktober worden verkocht. Gegadigden kunnen zich van 16.00 - 18.00 en van 20.00 - 21.00 uur op het bureau vervoegen. Voor een luttel bedrag mag men dan een fiets uitkiezen en meenemen. For meel eigenaar kan men zach dan echter met noemen. Als de eigenaar zich toch ooit eens zou melden, moet de fiets weer aan hem worden afgestaan al zal hij dan wel de door de gebruiker aan de politie betaalde Mkoop"-som moeten vergoeden alsmede de eventuele kosten die de gebruiker heeft gemaakt om het rijwiel in orde te brengen. Dit eigen domsrecht geldt een aantal jaren. In de praktijk mag men er echter op rekenen dat de eigenaar zidh nooit zal aandie nen. SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend VERDIENDE 5—3 ZEGE VOOR ZDH Al TEGEN KOPLOPER KAAGVOGELS Al De ZDH junioren Al trokken zondag naar koploper Kaagvogels Al. Vorig jaar was deze ploeg ongeslagen kam pioen. Ze wilden niet promoveren, en het zag er weer naar uit dat deze ploeg een klasse apart zou gaan worden, want uit 6 wedstrijden behaalden zij twaalf punten met 54 voor en 11 tegen; ZDH op de tweede plaats met vier punten aohter. Het zag er in 't begin niet naar uit dat zij de punten zouden meenemen, want binnen vijf minuten kon de goed keepende Peter Hin de bal uit het net halen. Deze handeling kon hij na 20 mi nuten weer herhalen: 20. Kees Kalis verkleinde voor de rust de achterstand: 21. Na de rust een hevig offensief van ZDH. Tijdens een van de vele ZDH aan vallen werd Arie Kikert binnen het strafschopgebied ten val gebracht. De goed leidende scheidsrechter legde de bal resoluut op de stip. Piet van der Gaag voltrok beheerst het vonnis: 22. Dit was het keerpunt, ZDH drukte flink door. Door doelpunten van P. v. d. Gaag. Henk Zijm en Bram Brouwer werd het 52. Dat Kaag vogels nog een keer scoorde deerde de stemming niet, want ZDH verraste inderdaad vriend en vijand. KREILEROORD AI-T. BOYS Al 2—3 Ondanks het veldoverwidht van de Boys dreigde hethier op een nederlaag uit te draaien. De voorhoede kreeg wel kansen doch er werd te laks gereageerd Kreileroord kreeg na de rust twee kan sen en benutte deze dein ook. Zodat de rust inging met een 20 voorsprong voor Kreileroord. In de tweede helft werd er door de Boys uit een ander vaatje getapt. Het Kreileroord-doel werd onder flinke druk gezet en het wachten was op degene die het verlos sende tegendoelpunt zou scoren. Na 20 minuten spetlen was het R. Vinke die met een zeer fraai schot de Kreifleroord- doelman paseerde en 5 minuten later zorgde H. Witte voor de gelijkmaker. 5 minuten voor tijd produceerde R. Witte de winnende treffer. P. van Heerwaar den kreeg nog een unieke kans de uit- salg een beter aanzien voor de Boys te geven doch voor doel schoot hij hoog over. OU DES LU IS Al WON DOOR SLORDIG COCKSDORP Al Als de Cocksdorper junioren een paar van de vele kansen benut hadden, had den ze dit keer aan het langste eind kunnen trekken maar met erg veel non chalance wist men de mooiste kansen om zeep te helpen. En wist Oudesluis, nog een kwartier te spelen, wel 3x te scoren. KGB-TEXELSE BOYS DAMES 1—0 Na ongeveer 10 minuten een fel aan vallend Boys-elftal wist KGB met een tegenstoot de stand op 10 te brengen in hun voordeel. Dat bleek later ook de eindstand te zijn. Een sterker Boys-elf tal, dat steeds voor het doel van KGB te vinden was wist mede door één ge blesseerde geen gat te vinden. Toen raakte een schot de paal. De terugsprin gende bal werd door Ada van Beek dd- rekt in geschoten maar op de doellijn gekeerd door het been van een tegen stander. Al met al een harde maar spor tieve wedstrijd. Dit weekend werd de 84e internatio nale hondententoonstelling „Winner" in de RAI te Amsterdam gehouden. Maar liefst 2880 honden namen hieraan deel. Ook Texel was vertegenwoordigd en sleepte vijf medailles in de wacht, waaronder drie van goud, één van zil ver en één van brons. Uitmuntend, plaatsing II, behaalde de langharige Duitse Staander „Cas" van de heer L. I. Daalder uit De Koog. Ook de Engelse Cooker spaniel „Huckleber ry of Gregory's Home" van de heer F. Bonne uit Den Burg behaalde een gou den plak, evenals „Amanda", de Ame rikaanse Cooker spaniel van mevrouw J. Lagerveld uit Den Burg. Zilver ging naar de heer J. J. J. Weel, 't Horntje voor zijn Afghaanse Windhond „Haghar el Kharaman". Een bronzen onderschei ding kreeg de Dwergkees van mevrouw Bonne-Daalder uit De Koog, „Bonny van Grootstalhof". Deze (zittende) Duitse Staander van de heer L. I. Daalder uil De Koog, komt uil een nest van tien jongen en is twee en een halj jaar oud. In 1972 kreeg Cas zilver in Amsterdam, voorjaar 1973 goud tn Leeu warden en het afgelopen weekend weer goud, nu op de Winner '73" DE KOOG 'Bij de vrijdagochtend ten kantore van architect C. R. Alkema gehouden onderhandse aanbesteding van de CVO-kleuterschool „Budtelboet" is de firma H Daalder Zonen uit De Cocksdorp als laagste inschrijver uit de bus gekomen. Hij wil de kleuterschool bouwen voor ƒ217.500,exclusief 16% BTW. De andere aannemer die aan de aanbesteding deelnam was de firma Drijver die inschreef voor ƒ219.700, excl. BTW. Oorspronkelijk (een half jaar geleden) was de bouw geraamd op ƒ193.000,Het gemeentebestuur zal zich over deze op 2ïohzelf te verwach ten kostenstijging moeten beraden, aan gezien tot dusver bij de besprekingen en besluiten inzake medewerking aan de bouw steeds van het oorspronkelijk geraamde bedrag ds uitgegaan. Het CVO-bestuur hoopt er het beste van en heeft zich inmiddels voorgeno-* men op 3 november de eerste steen van de „Buitelboet" te leggen, als onderdeel van de festiviteiten rond het 50-jarig jubileum van de CVO-sdhool. Winkeliersvereniging besluit: Ingaand 27 oktober zullen alle win kels in Den Burg zaterdagmiddags om vijf uur sluiten. Deze beslissing is ge nomen op de vorige week gehouden vergadering van de Winkeliersvereni ging Den Burg. Op dit moment gaan enkele levensmiddelenzaken (slagers) reeds om vijf uur dicht op zaterdagmid dag. Men heeft besloten dit voorbeeld te volgen omdat het koopgedrag van het publiek is veranderd. Na vijf uur blijkt er op zaterdag weinig handel meer te zijn. Het vervroegde sluitings uur blijft van kracht tot Pasen 1974. In de nacht van zondag op maandag is een bedrag van ruim ƒ1000,weg genomen uit de geldlade van café De Karseboom te Den Burg. Er zijn geen sporen van braak gevonden. Vermoed wordt dat de dader zich de avond te voren heeft laten insluiten. In dezelfde nacht hebben onbekenden getracht binnen te dringen in het ga ragebedrijf Nagy te De Koog. Een ruit werd ingeslagen. Er werd echter niets vermist. Aangenomen wordt dat de in het gebouw aanwezige honden de dader van verdere uitvoering van zijn plan nen hebben afgehouden. DE WAAL De 'toneelvereniging ,,'t Amateurtje" te De Waal heeft het stuk „Loods aan boord" van Jan Fabricius in studie genomen. Het zal op vrijdag 30 november en zaterdag 1 december in het dorpshuis „De Wielewaal" wor den opgevoerd. Dit jaar zullen in De Waal geen donateurskaarten worden aangeboden. In verband met de op han den zijnde verbouwing van het dorps huis zal ,,'t Amateurtje" dit seizoen ml. meer één stuk kunnen opvoeren. Om dat te zien zal men dus losse kaarten (a ƒ3,50) moeten kopen. OUDESCHILD Op vrijdag 19 en zaterdag 20 oktober houdt de Hervorm de zusterkring in het dorpshuis 't Skil- tje weer een bazaar, op beide dagen van 15.00 tot 22 00 uur. Geboden wordt een tiental verschillende attraktdes, van grabbelton tot schieten. Verder is er een handwerktafel, plantenkraam etc. Voor weinig geld zijn veel aardige din gen te koop. Het bestuur van de zuster kring rekent dan ook op veel aanloop. Wie nog iets heeft dat dn de bazaar te gelde kan worden gemaakt, wordt ver zocht dit even bij de pastorie af te ge ven of een telefonisch seintje te geven vit nummer 2768 waarna voor afhalen wordt gezorgd. GEEN VOORRANG EIERLAND Op het kruispunt Postweg-Slufterweg deed zich vrijdag ochtend om kwart over zeven een onge luk voor, toen een uit de Slufterweg komende vrauchautochauffeur uit Oost geen voorrang gaf aan een op de Post weg rijdende motorbestuurder. Laatst genoemde kwam uit de richting van zijn woonplaats De Cocksdorp. Een aan rijding ontstond niet omdat beide be trokkenen erin slaagden elkaar te ont wijken, maar de motorbestuurder raak te als gevolg van zijn abrubte uitwijk manoeuvre in een slip en kwam te val len. Hij bleef ongedeerd maar zijn mo torpak werd vernield en zijn motor liep schade op. Hiermede geven wij U kennis, dat heden onverwachts van ons is heengegaan onze lieve moeder en zorgzame oma Jannetje den Braven, weduwe van Comelis Bonne, op de leeftijd van 64 jaar. L. Barends-Bonne J. Barends J. Slik-Rijk P. Slik Jan Piet Ineke Kees Niek Matilde Dirk Cor Marcel Al ja Den Burg - Texel, 15 oktober '73, Waalderstraat 54. De rouwdienst zal iworden ge houden donderdag, 18 oktober, n.m. 1.30 uur in de Vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk, waar na de begrafenis op de algemene begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in de vergaderzaal van de Doopsgezinde keiik. MEDEDELINGEN VAN B EN W In verband met de nog steeds be staande woningnood is 'n inventarisatie opgemaakt van alle in deze gemeente leegstaande woningen. Hiervan is een lijst samengesteld, waarop ook de na men en adressen van de eigenaars voor komen. De lijst wordt gratis ter beschikking gesteld aan serieuze woningzoekenden. Deze kunnen aan de hand hiervan rechtstreeks met een of meer eigenaars kontakt opnemen. Belanghebbenden kunnen deze lijst verkrijgen ter gemeentesecretarie, ka mer 209, van maandag tot en met vrij dag voormiddags. Zondagavond om kwart over acht botste op de Potsweg een uit De Cocks dorp afkomstige motorrijder achterop een auto. De motorbestuurder zag dat de voor hem rijdende wagen afremde om voor te sorteren, maar zijn snelheid was te hoog om de wagen te ontwijken. De (Amsterdamse) automobilist had overigens geen richting aangegeven De gevolgen waren niet ernstig; er was alleen materiële schade. Gisteravond deed zich op de kruising Kogerstraat-Akenbuurtsweg een aan rijding voor, toen een van de Aken- buurtsweg komende Amsterdamse automobilist geen voorrang gaf aan een op de Kogerstraat in de richting van het dorpscentrum rijdende andere auto mobilist. Beide wagens werden bescha digd. Spelende Duitse kinderen ont donderdagmiddag in de duinen paal 17 en 18 een groot metalen werp dat later een zeemijn u tweede wereldoorlog bleek te zij was een zg. ankermijn met een snee van ruim een meter en een s stoflading van 250 kg. Het ding het zand en was als gevolg van ving van de duinrand tevoorschi komen. De ouders van de ki groeven het voorwerp verder uit ze aan de vorm zagen dat het e« was. De politie werd gcvvaarschi deze op haar beurt alarmeerde de opruimingsdienst van de mario opruimingsploeg kwam met een boot naar Texel en demonteenl mijn ter plaatse, waarna de onde bb naar het wad werden vervoerd worden opgeblazen. DE KOOG Donderdagavon half elf vloog een op de Pontw L deinde Ford Taunus 17M uit de De wagen reed in de richting Dei en had zo'n hoge snelheid, dü 'bocht nabij de Sahuimkersweg ni 1 nomen kon worden. De Ford bel u» in het tuintje langs de weg, m chauffeur slaagde erin de auto w U de weg te krijgen en zijn tocht vt zetten. De identiteit van de roe 'f- rijder is onbekend gebleven. 'T HORNTJE Zaterdagmidd 14.25 uur deed zich op het terre de veeihaven een aanrijding voo de bestuurder van een van de bc mende personenauto een andi naast hem rijdende wagen niet legenhedd wilde geven in te vo wagens raakten elkaar met de iwaarbij schade ontstond. Brit.» na l.i.r, nrMtmaMpfelB na 4, ni Als geboren stadsmens ikom ik regel matig naar Texel om daar volop te ge nieten van bos en duin. Zo ook het weekend van 6 oktober. Alles was even mooi en rustig, zodat ik er vrolijk van werd. Tot op de Ruyslaan. Daar werd mijn idylle verstoord door een man met drie kinderen, die over een tuinwal sprongen en vervolgens een mooie pad destoel plukten. En 200 meter verderop weer een gezin dat grote paddestoelen de grond uitrukte. Achter de Pelikaan- weg liep een grote horde kinderen door het bos te trappen, een enorme plastic zak vol paddestoelen met zdch meedra gend. Beseffen al deze mensen dan niet dat paddestoelen een zeer belangrijke rol spelen in de kringloop van de na tuur? Dat paddestoelen boomafval om zetten in bouwstoffen voor plant, dier en mens? Is dat nou milieubewust? Ik stem ermee in wanneer een grote groep mensen een paddestoel als leerprojekt onder de loep neemt maar laten we stoppen met het uitrukken van padde stoelen ten behoeve van één gezinnetje. José van Beek '(19 jaar) uit Nijmegen CVO-JUBILEUM Van de zijde van het CVO-feest- comité verzocht men ons het volgende te publiceren De mensen die met de organisatie van het feest zijn belast, zijn niet op de hoogte van de adressen van oud-'be stuursleden. Derhalve worden deze da mes en heren verzocht naam en adres op te geven bij de heer A. A. van Op stal, Burdetstraat 16, telefoon (02220) 3287. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,95, elke regel meer ƒ0,65. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4°/o BTW. Te koop uit erfenis 250 dïv. munten ƒ125,te vens 5 antieke Holl. ko peren gewichten 1 kilo tot V* ons ƒ200,an tieke koffiemolen ƒ75, Tel. 070-461307 of 652405 Woensdag 17 oktober in de zaal van Casino, van 11 00 - 11.45 uur, weer bejaardengymna- gbiek. Lesgeld ƒ0,50 Te koop z.g.a.n. meis- jesjas, kl. d.orange, maat 152. Adres Boogerd 19, Den Burg Te koop een 1-pers. kapokmatras z.g.a.n., pr. J25,Molenstraat 33 Te koop Simca 1000 1967. Tel. (02220) 3724 Voor kinderlaarzen in kleur. Aankoop Centrale Texel Voor mestvorken. Aan- koop Centrale Texel Sportshop Duffel zeil- jopper ƒ84,Nato jack ƒ45, Te koop grammofoon platen talencursussen Frans, Duits, Engels, Spaans en Italiaans, ge heel compleet ƒ35,per cursus. Tel. 070-461307 of 652405 Te koop papegaai (re- genboogkleurdg) jonge vogel, zeer mooi, met kooi ƒ150,-; Beo met kooi 150,-; klein soort pape gaai met kooi 65,-. Tel. 070-461307 of 652405 Volop handappels. M. Huisman, De Veen, tel. (02220) 2203 Wi heeft vorige week zaterdag mijn gouden gladde slave na rm band gevonden. Terug te be zorgen Bernhardlaan 139, Den Burg Te koop gebr. heren fiets en meisjesfiets, 10 jaar. Pontweg B 103, Den Burg Wie heeft mijn zwarte damesfiets meegenomen van de koffiebar (2 ottot.) Graag terug bij Duin, Maricoweg 8 Aangeboden korte le ren herenjas, maat 50; tweedjas maat 50 nieuw. Mevr. De Wit, Wezen land Te 'koop een lange br. leren jas en een z.g.ajn. lange zwarte bromfiets- jas, mt. 52. A. Backer, Loodssingel 7, Oude- schild Accu's 30% korting, 2 jaar garantie. Banden 25% korting, gratis dé- en montage. De Witte Pomp, K. Verweij, Oude- schild, tel. (02220) 3520 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land. telefoon (02225) 297 Voor behang naar Roeper Tel. (02220) 2264 Gediplomeerd VAMOR rijschool T. Jansen, voor een snelle en prettige rij opleiding. Wij rijden met nieuwe Datsuns 1200. Den Helder, tel 02230-15749 - 1 iha. herfstrape bij gedeelten. D. W ser, De Westen H II (02220) 2402 Sportshop. Or. USA Army Parka Merkbenzinc voor prijs. Dros' Sm4n Eierland C 42 Op reis of op va! Dan eerst naar de zenboetiek, We' 26, Den Burg - Te (02220) 3408 Wij kunnen bloeml ;as leveren uit een uiti§er lijk groot assorti: hoge kwaliteit. Pi rant op aanvraag krijgbaar. A. van S Schilderend 45B, VTB, telefoon 2904 Pr. consumptie appelen te koop. D. Mokweg 19, Den tel. (02226) 224 - Met grote vreugd ven wij u kennis v geboorte van onze ter Linda zusje van Arie, Bert n Riet en Martien de R Postweg E 55 De Cocksdorp. Te: 11 oktober 1973. Ko< Wij zijn erg gal met de geboorte val) zoon Erik Jan Jaap en Ine 1 van GroenilJ 13 oktober 1973, Heemskerckstraat Oudesohild - Texel Els heeft eindelijk haar verf potje opgeruimd Gezocht en niet gevon den. Wie heeft hem ge zien onze pikzwarte ka ter Hij is 4Vs mnd oud en luistert naar de naam Borus. Wie belt ons even tel. (02228) 481 Event. kosten worden vergoed Oude postzegels. Gooi ze niet weg. Ik kom ze graag even 'halen. C. Roe per, Waalenburgerdijk W 78, De Waal, tel. (02220) 2852 Wie heeft mijn bruine leren jas zaterdagavond uit Smullie's bar geleend Graag terug Afke Platte, Beatrixlaan 126, Den Burg Te koop VW 1200 de Luxe bwjr. '64. Te bevr. Groot jen, Peperstraat 8, Oosterend Te koop Peugeot 404, bwjr. '66, met radio en mistlampen, achteruitrij- verlichting. Te bevr. Sohilderweg E 44 Piet Hein verf voor grote daden, in mooie; kleuren. Roeper, War- moesstraat. tel. 2264 Receptie op 20 oktober, van 5' 6.30 uur in „Opdui: Koog. Vrienden en bei hartelijk welkom. B Luberti-vanJ Na een moedig ziekbed is heden overlö mijn lieve man en onze lieve vader, behm en grootvader Sietse Bastiaan Walma v.d. Molen uroloog, op de leeftijd van 64 jaar. Alkmaar A. B. E. M. Walma van der M( Meutè Nieuwerkerk a.d. IJssel S: Walma van der Molen A. W. Walma van der Molen- WeeÜ Sietse TjalMen Utrecht Akke Walma van der Molen Pirn Ferguson Alkmaar, 11 oktober 1973, Kennemersingel 12. De begrafenis heeft plaatsgevonden 15 ber op de algemene begraafplaats te Zei>

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2