Vooral konijnen hoog gewaardeerd op tentoonstelling Kotex AGENDA f3,95 ELLEN BETR1X ELLEINI BETIRIIX Drogisterij W. Mets Electrohuis O Gericht licht VERVOLG VAN PAG. 1 Vergadering inspraakgroepen Filmvertoning voor bejaardensoos Den Hoorn Reizende bibliotheek Den Hoorn Jeugdd ammen Damclub Texel Bel bij brand 2066 VERHUISD COSMETIC INTERNATIONAL van 9,95 voor COSMETIC INTERNATIONAL Cadeau-ideetjes voor Sinterklaas. De kleindiersportvereniging „Kotex" hield vrijdag, zaterdag en zondag zijn jaarlijkse tentoonstelling, deze keer in „De Oranjeboom". Het was een vooral door zijn veelzijdigheid voor velen in teressante show. Toch was de belang stelling wat minder dan vorig jaar. Een soort gelijke ervaring werd onlangs op gedaan door „Op eigen wieken". Zou de interesse van het publiek voor de die- renliefhebberij tanende zijn? Het zou kunnen, maar een feit is ook dat beide verenigingen dit jaar de publiciteit- stroom wat minder hard hebben be roerd dan vorige keren. Bij Kotex werd de tentoonstelling vorig jaar nog ge combineerd met een wedstrijd „Kind en dier" die sterk de aandacht trok. Deze keer was de organisatie in wat minder ervaren handen; men wilde niet al te veel hooi op de vork nemen en liet de wedstrijd daarom achterwege. De tentoonstelling was overigens best een bezoek waard. De zaal van „De Oranjeboom" is kleiner dan „Casino" maar Kotex slaagde erin de kooien overzichtelijk en fraai op te stellen. De bloemen voor de versiering waren be schikbaar gesteld door hoveniersbedrijf F. J. Halsema en „Vespertina". Huisge noten van de leden zorgden dat dit ma teriaal op de juiste wijze werd ver werkt. Er was nog meer kostenloze me dewerking: de Aankoopcentrale had de geëxposeerde dieren drie dagen lang van voer voorzien. De Aankoopcentrale had in de zaal een stand ingericht. Dat had ook de PTV gedaan. In laatstgenoemde stand werd de aandacht gevestigd op een be paald ras leghennen en deze dieren zag men dan ook in een kooi rondstappen. De Kotex-tentoonstelling omvatte 120 duiven, 50 konijnen en 93 vogels. Er wa ren enkele bijzondere trekpleisters, zo als' de in Nederland unieke duif „Zun- cher Weiss ahwanz" ingezonden door H. Wielinga. Ook de Nederlandse schoon heids postduif „Adje Keulen-Deelstra" van dezelfde inzender trok de aandacht. Dit dier lijkt een abonnement te hebben op het predikaat „uitmuntend" op di verse tentoonstellingen. De keuringen van de diverse catego- riën dieren leverde bevredigende resul taten op, vooral bij de konijnen. Toppers Het angorakonijn van mevrouw Slik ker-Zijp werd met pred. F. kampioen. De Franse hangoor van mevrouw Ren- tenaar-Bommezij verwierf ook het pre dikaat F en de Ned. hangoordwerg van Sieme Jan Rijk werd kampioen van de inzendingen van de jeugd. Bij de vogels werd de witte kanarie van M. Heijmans kampioen met 89 pun ten. Het was eagen kweek. Een Mozam bique sijs van de heer Heijmans kreeg 89 punten in de c-klasse. De roodrug- parkiet (c-klasse) van Guus Slikker kreeg 88 punten en werd eerste bij de afdeling jeugdinzendingen. Bij de duiven werd de Nederlandse sehoonheidspostduif van de combinatie S van Heerwaarden-K. v d. Veen kam pioen met het predikaat U en bij de duivinnen was een Norwich kropper van J. Douwes met het predikaat F de beste jeugdtin zending. bleek gering: onder de achttien aanwe zigen bevonden zich nog zeven be stuursleden. Uitvoerig werden de mogelijkheden tot verwezelijking van de permanente inspraak besproken. Men was van me ning, dat deze inspraak het best gereali seerd zou kunnen worden door middel van verschillende commissies, gespecia liseerd op bepaalde terreinen, zoals be stemmingsplan, verkeer en onderwijs. De commissies zouden in overleg met het gemeentebestuur geformeerd moe ten worden. Ook werd 't idee geopperd de publieke tribune tijdens de raadsver gaderingen te laten deelnemen aan de rondvraag, zoals dit reeds in verschei dene Nederlandse gemeenten gebeurt. Als bezwaar werd de tijdnood genoemd, waarin de gemeenteraad dan zou komen te verkeren. Doelstelling Duidelijk kwam naar voren, dat de dorpscommissie af wól van de image uit sluitend een feestcommissie te zijn. Wel iswaar is de organisatie van festivitei ten een van de doelstellingen van de oommissie, maar het belangrijkste is, de belangen van de bevolking te beharti gen. In praktijk zijn dat de belangen van de met-georganiseerde groeperin gen Men probeert aan deze belangen tegemoet te komen door Den Burg in vier wijken te verdelen en van iedere wijk een vertegenwoordiger in het be stuur op te nemen. Vandaar dat het be stuur zeven leden telt, te weten: de heer G. Praamstra, voorzitter; de heer A. A. van Opstal, secretaris; penningmeeste- resse mevrouw J. van Beek-Koster en de vertegenwoordigsters mevrouw C. Bark, mevrouw C. Lemstra, de heer G van Heerwaarden en de heer D. van Heerwaarden. „Zij dienen een aanvul ling op de gedadhtengang van het raadslid te zijn", aldus de heer Praam stra Financiën De enige bron van inkomsten is tot dusver de kollekte voor koninginnedag geweest. De heer C Koorn snapte niet, waarom de WV wel ƒ40,000,per jaar subsidie krijgt en de dorpscommissie niet. Gesuggereerd werd nog vóór „ou we Sunderklaas" een verzoek te richten tot de horeca- en taxibedrijven, een 'klein deel af te staan van hetgeen zij aan dit feest verdienen. Ook de glasin dustrie werd in dit verband genoemd Op de vraag, waarom de gymnastiek vereniging „Texel" van de dorpscom- mdssie ƒ100,kreeg ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan, werd geant woord, dat deze vereniging destijds de aanleiding was tot de heroprichting van de dorpscommissie. DEN HOORN Dinsdag 4 december aanvang half drie, zal de heer J C. Bruin uit Den Burg in „De Waldhoorn" films vertonen voor de bejaarden van Den Hoorn. Naast leden van de bejaar densociëteit zijn ook alle andere bejaar den van harte welkom. Het soos-bestuur hoopt dat speciaal de nieuwe bewoners van de gelegenheid gebruik zullen ma ken om met elkaar kennis te maken. DEN HOORN Men verzocht ons erop te wijzen dat in „De Waldhoorn" elke vrijdagmiddag van half vijf tot half zes boeken kunnen worden geruild bij de Reizende Bibliotheek. Schoolkin deren die veraf wonen kunnen echter al om half vier terecht. Uitslagen: M. Siemeling-J. van Kranenburg 02 F. Mosk-G. J. Dijkgraaf 02 W. Smidt-W Wassenaar 20 Uitslagen 13 november 1973: P. Bakelaar-P. Kooiman afgebr. B. Duin-G. Dros 20 J. Schoo-J. P. Stam 02 W. Stam-P. Hopman 02 J. v. Heerwaarden-C. Meedendorp 02 J. Blom-A. Vinke 02 C. v. d Werf-C. Groenhof 02 J Hooijbepg-J. P. Hooijberg 02 W. Bakker-J. Schoo 11 J. Schoo bleek niet op z'n best door van J. P. Stam te verliezen. P. Hop man behaalde een mooie overwinning Zijn spel is duidelijk dn opgaande lijn. J van Heerwaarden behandelde het eindspel niet al te sterk. J. Hooijberg liet tegen zijn zoon de remise zitten C. Groenhof sleepte verdienstelijk 2 pun ten uit het vuur. P. Kooiman staat in het afgebroken dammenedndspel nadeli ger. Bij brand altijd bellen: (02220) 2066 Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. Dinsdag 27 november In de Burgemeester De Koninghal treedt de theatergroep „Funhouse" op met het programma „Revue". De pro- duktie omvat mime, cabaret, ballet, Show en poppenspel. Toegang ƒ3, Aanvang 20.00 uur. In het Medisch Centrum wordt de al gemene ledenvergadering van het Groene Kruis Texel gehouden. Aan vang 20.00 uur. Woensdag 28 november De heer E. Loerakker uit De Cooksdorp vertoont voor de leden van de be- jaardenbond Oosterend dia's van „Oosterend Present". Daarna verga dering. Plaats: Strends End. Aanvang 15.00 uur. Ook niet-leden zijn wel kom. Het gemeentebestuur houdt in 'Olympic' te Den Burg een hoorzitting inzake de verkeerssituatie van de Weverstraat. Ieder die wel eens in de Weverstraat komt ds welkom. Aanvang 19.15 uur. Donderdag 29 november Om 18.00 uur komt in het raadhuis de werkgroep Wonen, bevolkingsontwik keling, maatschappelijke en educatie ve voorzieningen van de streek- en sbructuurcommdssie bijeen. Gesproken wordt onder meer over de onderwijs voorzieningen. De bijeenkomst is voor ieder toegankelijk. In de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk te Den Burg spreekt ds. O. J. Douma over de ontwikkelingen in het gereformeerde kerkelijke leven. Om 20.00 uur wordt in „De Raadskel- der" postzegelruilbeurs gehouden. Vrijdag 30 november Op de ouderavond van de Rijksscholen gemeenschap, aanvang 20.00 uur in hotel „De Lindeboom-Texel", spreekt de bekende Amsterdamse kinderarts Dr. Fiedeldij Dop over de geestelijke groei van de puber; tevens geeft hij zijn visie op de zg. middenschool. In „De Bijenkorf" te Oosterend wordt een aktieb ij eenkomst gehouden voor versnelde uitvoering van de dijkver- hogingswerken, aanvang 20.00 uur. Vaste data: Iedere woensdagmiddag van 15.30 - 17.00 uur legpuzzeltheek in het ge bouwtje van de muziekschool aan de Parkstraat. Iedere donderdag van 10.30 - 11.15 uur bejaardengymnastiek in „Casino". Uitzending bejaardenomroep: maandag 18.30 - 19.30 uur gevarieerd program ma; woensdag 18 30 - 19.15 uur groot nieuws voor u; donderdag 18.30 - 19.15 uur gevarieerd programma. Op vrijdag staat de bibliobus van 11.00 - 11.30 uur op de hoek Postweg-Muij- weg dn Zuid-Ederland; van 11.45 - 12.15 uur bij de school van Midden- Eieiüand; van 13.00 - 14.45 uur bij de o.l. school van Oudeschild en van 15.00 - 15.30 uur op de Dageraad (bij nr 10) in 't Horntje. Tot en met 18 december is dn de exposi tieruimte van het raadhuis „Kunst uit Afrika" te zien. Bezichtiging is moge lijk tijdens de openingsuren van het raadhuis. Te koop Toshiba radio cassetterecorder. Lieuw- straat 23, Den Burg TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,95, elke regel meer ƒ0,65. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te v/orden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4°/o BTW Voor eieren Graven straat 20. Altijd vers altijd goedkoop Te koop grammofoon platen talencursussen Frans, Duits, Engels, Spaans en Italiaans, ge heel compleet met boek ƒ40,per cursus. Tel. 070-461307 of 652405 - Wees wijs. Als u gaat op reis. Neem Texels grootste taxi voor een kleine prijs B.v. Texel-Amsterdam ƒ100,incl. boot. Aris van Boven, Oudeschild, tel. (02220) 2721. Ook voor uw bagage- en caravan vervoer Uit erfenis verkregen 250 ddv. munten ƒ150,- Tevens 4 antieke veel kleurige (polygroom) te geltjes ƒ100,-. Tel. 070- 461307 of 652405 Gasdepöt van 4 ver schillende merken. Thijs- selaan 104, ,ook 's avonds Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat, tel. 2264 Merkbenzinc voor witte prijs. Dros' Smederij, Eierland C 42 Volop handappels. M. Huisman, De Veen, tel. f02220) 2203 Wij kunnen bloembollen leveren uit een uitzonder lijk groot assortiment en hoge kwaliteit. Prijscou rant op aanvraag ver krijgbaar. A. van Strien, Schilderend 45B, v.h. VTB, telefoon 2904 Jong echtpaar zoekt woning of woonruimte. Brieven onder nr. 719 aan bureau Tex. Crt. Gevraagd strandhuisje te koop. Tel. (02223) 452 Voor visvoeders. Aankoop Centrale Texel Accu's 30% korting, 2 jaar garantie. Banden 25% korting, gratis dé- en montage. De Witte Pomp, K. Verweij, Oude schild, tel. (02220) 3520 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20 00 uur Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land. telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J Jongedijk, Boogerd 28 tel. (02220) 2777 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Bei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel. (02220) 3408 Te koop aangeb. grote Scalextric racebaan. Tel (02225) 230 Van nalatenschap af komstig antieke koperen reisstoof ƒ100,antiek smeedijzeren stoof ƒ100,- hangklok met speelwerk ƒ250,-, 4 vestzakhorloges ƒ100,- alles in een 'koop ƒ500,-. Tel. 070-461307 of 652405 Te koop z.g.aui. home trainer. F. v.d. Kooi, Ban- nenburg 15 Af te halen bankstel, 12 jr. oud. Trompstraat 25, Oudeschild Te koop aangeb. kin derbankje bergruimte, tafeltje -f- la -f- stoeltje; winterjas nylon bont wit cap. mt. 38-40; noren schaatsen m. 39; suède pak azuur blauw; broek jac -j-vestje -f- korte broek, mt. 38; rode jas. Lieuwstr. 39, Den Burg, tel. 3508 Voor ruitercaps. Aankoop Centrale Texel, Te koop aangeboden: kinderwagen, box en boxkleed; babybad en aankleedkussen; klein schoolbord, klassiek eet servies 6-pers. 6 long drinkglazen; oude trap- naaimachine Singer. Voor knutselaars: 2 oude ra dio's, 1 koffiemolen; 1 broodroositer. Bemhard- laan 166, tel. 2613 In de open boeken- krant hebben wij het te- ke nappa raat SketCh-a- graph opgenomen, bekend van tv-reclame. De kwa liteit ervan is ons nogal tegengevallen. We bestel len ze daarom niet meer. HET OPEN BOEK Cadeau-ideetje voor Sinterklaas. Voor gezelli ge winteravonden: tafel- tennisset compleet 9,95; batjes, netjes enz., ook los, in diverse prijsklas sen dartspelen ƒ13,95; dam- en schaakspelen. Sportshop Te koop gevraagd een typemachine. Tel. (02223) 368 Van Wijngaarden Tele visie Service, telefoon nummer nu 2695 Allen hartelijk dank voor hun blijk van deel neming bij het verlies van onze lieve zoon en broer. Fam. R. de Jong Beatrixlaan 130, Den Burg. van Schilderend 45a naar Bemhardlaan 60 Fam. M. Molenaar Herik en Ada Vedder willen u op deze w hartelijk dank zeg$ voor de enorme belar, stelling, die zij bij hc huwelijk hebben onde vonden. Oost O 82, Oosterend. Mede namens de fan lie Dijt hartelijk daj aan allen, die hebben b: gedragen, zowel finaj cieel aan het gescheni als door hun aanwezi heid en deelneming de huldiging. Beiden stelden wij ze op prijs. Namens het huldiging comité, A. WUIS. Goed idee... 'n Bontman tel. Geschenken-advies van St. Nicolaas De grootste en goedkoop ste bontzaak van Neder land heeft duizenden korte en lange BONTMANTELS bonthoeden en -colliers tegen aantrekkelijke lage, betaalbare prijzen Verge lijkbaar 20% goedkoper. Bont kopen is 'n zaak i van vertrouwen, 'n 3-ja- I rig garantie-certificaat is I dat vertrouwen waard. Meer waarborg voor bont Desgew. zeer soepele kre- 1 d iet-service. De Bont koning, Voorstreek 71, Leeuwarden-C., tel. 05100 20 7 13. Komt U van buiten de stad, bij koop reisgeld terug (ook ben zine auto). Dus gratis reizen. 28, 19 en 30 nov., 3 en 4 dec. koopavonden tot 9 uur geopend. Tijdelijk bij aankoop van 1 royale pot Washcream van 6,95 Een pot Herbal Moisture Cream (een natuurzuivere vochtigheidscrème) mooier kan niet, duurder hoeft niet. De Koog, telefoon 406 voor als de olie opraakt Bretonse visserstruien v.a. ƒ59,50; Noorse vesten ƒ120,Ierse hand- gebreide truien v.a. ƒ110,95. voor als het gaat vriezen schaatsen (5 soorten noren!, diverse kunstschaatsen, hockeyschaatsen en houten schaatsen), handschoenen, mut sen en shawls. voor de vissers leef netten; viskoffers v.a. 9,95; vis- messen diverse prijzen; handenwarmers ƒ4,25; heng elf oedralen; nylon visjassen; laarzen; lieslaarzen en waadbroëken. voor de jagers Puma jachtmes met darmhaak cognac flacon met leer; wollen truien; shawls, knickerbockers, wollen kousen, strop dassen, jadhtkrukjes. voor de voetballers shawls en muts in clubkleur; scheen beschermers, keeperhandschoenen, leren ballen v.a. ƒ24,95; voetbalschoe nen v.a. ƒ19,95. Maak uw leefruimte groter en gezelliger door te spelen met accentjes licht. Deze grappige, ver stelbare spotjes (oranje-, bruin- of rookkleurig metaal in heldere kunststof bol) maken 't u ge makkelijk. i; 69.50 129.50

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2