r~ enk blijspel werd makelijk opgevoerd 1 Nationale cyictie cT^ode kruiswoordpuzzel nr. 5 f^Nationale cActie cRode kruiswoordpuzzel nr.5^K dj kunt deze Weekl winneqj SCHICK uw Leven" goed op dreef !urs spoedig weer open ieuwe beheerder oor „Vredelust" S.V.C. houdt jaarvergadering Dam- en schaakclub in Den Hoorn Biljartkampioenschappen van Texel 8 r f 1* DICKSON Derde blad Texelse Courant, dinsdag 15 januari 1974 [SCHILD Geen stoel was in ,,'t Skiltje" toen daar zater- hct blijspel „De nieuwe per- ief" door de toneelvereniging Leven" werd opgevoerd. De \g slaagde er ook deze keer in van het begin tot het eind in- [amuseren. Men kan dus weer jaar op de lauweren rusten (tegenstelling tot de meeste an- :else toneelverenigingen voert Leven" slechts ééns per jaar op. >or Jim Keulemans geschreven, Irij ven telleride spel hekelt op en onbezorgde wijze ihet klasse- in de maatschappij. De nieuwe [lsohef is er een van de oude Hij wenst van zijn personeel gedrag, stiptheid en ijver. Hij loh daardoor niet populair Zijn »sse Anneke Smits traoht hem te maken dat ihij slechts door ll gedrag en niet door autori jden zal woVden gerespecteerd live chef faalt duidelijk. Fietje houdt ihet bij haar sexy trudt- iployé Karei Mosterd bij zijn de bureaula. Voor fabrieksar- rillem Winkelmans blijft perso- éf Kees Versluis een „broekie". A dolle verwikelingen komt het Tiet jubileumfeest van Wmkel- ■t een oplossing. Kees Versluis Tl het oude stempel voor een Jen toont zidh zeer aktief bij de "■tie. Zijn nogal plotseling ent- (ie stijgt ten top als hij Hanna, ïans' dochter, ziet. Met haar [een verhouding maar daaraan in eind wegens het milieu waar- ia voortkwam. Nu Versluis be- ?eft tot een andere levensvisie anna hem opnieuw een kans, tot een uitbundig feest. Taboe eelsühof Jaap Zuidewind was Ivoor zijn rol. Alleen al de mi- in zuinige, strenge maar wat gelaatsuitdrukking en de trot- aan het slot) was geweldig Ook ■danigheid bij het ibinnentreden teur Ernst Blok jr. of sr. speel- [itstekend. Maar toen hij in het na omhelsde was dat een la- zoenen op 't toneel schijnt nog tboe te zijn. Daarvoor is wel be te brengen Het zal menige te in de zaal voldoening sdhen- °t|ihaar acterende man op het to- onwennig schuttert als hij zijn ïelster in de armen neemt, lardig deed ook mevrouw T. van ikker het als de directie-secre- Ze was degelijk en formeel en gjljBrdoor op de gewenste wijze af Fietje, welke lichtzinnige rol kreeg door mevrouw N. Ko- a. Ze acteerde spontaan en los- ecies zoals het was bedoeld. Succes br C. Cupido toonde zich als Ka- plerd meer verslaafd aan de an aan de liefde. Hij was een [cces. Consequent was hij in zijn Versprekingen, r M. de Vries zag er ondanks sgemaakte haar wel wat jong een fabrieksarbeider die zijn jubileum viert. De bezorgdheid Ken van de aquariumvereniging au a Vita" hebben vrijdagavond [de jaarvergadering een regeling Ba om de visbeurs te redden. Zo- ffind was de beurs al geruime tijd n wegens onvoldoende vrijwilli- Als zich met alsnog hulpkrach- iden melden, zou de sluiting defi- worden. Zover hebben de leden |Jer niet laten komen Er is nu demissie gevormd die zidh met de Ba zaken in de visbeurs zal bezig een der commissieleden zit in uur. Aldus is bereikt dat het van de beurs niet uitsluitend houders van de bestuursleden de beurs moeten overigens eni- aratiewerkzaamheden worden Als deze zijn uitgevoerd kan ening worden overgegaan, ergadering moesten drie nieu- ursleden worden gekozen om- eren Legierse Van Lingen en g afgetreden waren en zich niet aar hadden gesteld. Hun plaat sen ingenomen door de heren J. Keizer en G. Witte. De funk- n onderling worden verdeeld. bungalowpark „Vredelust" heeft *>rt een nieuwe beheerder: de I Nowak, tot voor kort eigenaar- ant van strandpaviljoen „De er" bij paal 17. Hij staat in dienst Bwomij. Tot dusver werden de derswerkzaamheden op „Vrede- jédaan door de heren Moeijes en Btra. Balie zaken met betrekking tot ïlust" dient men zich dus voor wenden tot de heer Nowak, bun- »9 op genoemd terrein, telefoon •81De verschillende eigenaars jsjes op het terrein hebben in rerleg met Newomij een Stich- neenschap Bungalowpark Vre- het leven geroepen. voor zijn dochter vertolkte hij zeer ge loofwaardig maar hij was soms wat te timide. De overige rollen, merendeels goed gespeeld, waren betrekkelijk klein. Het waren die van directeur Ernst Blok jr. (N. Blom); Blok sr. (K. Hin); mevrouw Winkelmans i(L. de Graaf-Zoetelief; persfotograaf (E Boekei) en Hanna (J, Pijlman-Kisteman). De regie was in handen van de heer P. Haker, souffleuse was mevrouw L. Stolk-van Leeuwen (die geen zware avond had) en grimeur was de heer Pollman. Zij, die alsnog „De nieuwe perso neelschef' willen gaan zien, kunnen za terdagavond a.s. in ,,'t Skiltje" te Ou- desohild terecht. Aanvang 20.00 uur. SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend UITSLAGEN: ZONDAG 13 JANUARI 1974: 4de klasse B KNVB: SC Spirit-Texel 23 TEXEL VERSLOEG SC SPIRIT Ook tegen hekkesluiter Spirit heeft Texel weer de volle winst kunnen pak ken. Zonder Gerard Die.phuis, die een liesblessure heeft en Akikie Bakker, we gens griep niet in staat te voetballen, toog Texel naar Hoogkarspel. Jan Mee- dendorp kwam linksback te staan en Jan Bennek om verhuisde naar het mid denveld, terwijl Guus Zegel in de spits kwam te staan. Spirit, belust op de zege, ging er vol enthousiasme tegen aan. Texel kon al gauw echter het heft in handen nemen en ging door goed ge groepeerd voetbal aanvallen. Er ont stonden verschillende mooie kansen. Gescoord werd er echter nog niet. Spirit kon geheel geen vuist maken tegen de hechte Texel-verdecliging. Texel kwam •met 10 voor te staan toen Guus Ze gel fraai inkopte uit een corner van Hans Geus. Na deze goal ontstonden er nog veel meer kansen. Thijs Jonkers kopte vanuit een mooie sconingspositie recht in de handen van de keeper. Scho ten van Klaas' Dirk Koorn gingen naast of over. Toch werd het 20, toen uit een dieptepass, de achterste man de bal pal voor de voeten van Thijs Jonkers kopte, deze aarzelde niet en schoot be heerst in de hoek. Dit was tevens de ruststand. Na de thee ging Texel rustig door met goed voetbal te spelen. Door dat Spirit in de aanval ging om alles er van te maken wat er van te maken was, kreeg de Texel-voorhoede een zee van ruimte. Van deze gelegenheid werd slechts één keer gebruik gemaakt Uit een voorzet van rechts kwam Hans Geus plotseling vrij te staan en scoorde beheerst 30. Texel zag dat er nog meer kansen in de lucht zaten maar be gon daarentegen door de 30 voor sprong iets te gemakkelijk te voetbal len. Spirit begon een slotoffensief. Texel raakte de kluts kwijt en ging over op ongeorganiseerd voetbal. Dit resulteer de in twee Spirit^doelpunten binnen vijf minuten. De eerste kwam uit een scrimage voor de voeten van Ligthart die hard insohoot. De tweede goal kwam voort uit een voorzet voor eigen doel van Wim Koorn, die de bal wat onge lukkig op zijn schoen kreeg. De bal kwam via de borst van Rob Dapper, die hem door het effekt niet onder controle kon krijgen, voor de voeten van Ligt hart. Deze draaide met het meeste ge mak om de Texel-defensie heen en liet vervolgens keeper Aad Vaars vissen. Hierna ontstonden nog enkele moeilijke ogenblikken voor de Texel-veste. Het bleef uiteindelijk toCh 32 in het voor deel van Texel. DE COCKSDORP Maandag 28 ja- nuari houdt de sportvereniging Cocks- dorp de jaarvergadering in hotel „Kik kert" Dc agenda vermeldt onder meer de bestuursverkiezing: er zijn twee va catures te vervullen (een dame en een heer). De leden kunnen kandidaten op geven vóór de vergadering, schriftelijk bij de heer Koolhof. De leden krijgen een dezer dagen een uitgebreide agen da alsmede een beknopt finanoieel over zicht toegezonden. DEN HOORN In Den Hoorn is on langs een dam- en schaakclub opgericht die ongeveer 20 leden telt. Donderdag avond a.s. komt de club voor het eerst bijeen in café-bar „Het Kompas" aan de Herenstraat. De leden worden ver zocht voor deze gelegenheid zelf borden en stenen mee te nemen. Ook nieuwe leden zijn uiteraard welkom. Verleden week werden dn café-bar „Olympic" de voorronden van de bil jartkampioenschappen Texel gespeeld. Hieraan namen veertien personen deel, waaronder twee dames. De heren S. Sikma, D Raateland, H. Geus, K. D. Koorn, W. Snoek, C. van Etten en S Keijser kwamen dn de selectie voor de strijd om de 5e klasse libre, die deze week (tot en met zaterdag) eveneens in „Olympic" wordt gespeeld. De heer J. Jellema is titelverdediger. Aanvang: 19.30 uur. Met medewerking van Uw nieuwsblad Dit is alweer de vijfde van dertien kruiswoordpuzzels in uw nieuwsblad voor de Rode Kruisactie „Vakantie voor gehandicapten". Vijfduizend chro nisch zieke of invalide Nederlanders helpt U aan een heerlijke vakantie week aan boord van de J. Henry Du- nant of in één van de speciale tehui zen van het Rode Kruis, als U aan deze actie deelneemt. Intussen maakt U kans op vele grote prijzen die door het bedrijfsleven gratis ter beschik king zijn gesteld. Ook het prijzenpakket van deze week heeft een waarde van duizenden guldens, zoals hieronder staat aangegeven. Doe dus mee. want U kunt zowel anderen als Uzelf gelukkig maken. De prijzen van deze puzzel: Om te beginnen is er weer een schit terende kleurentelevisie van Philips Nederland ter waarde van niet minder dan 2535. Opnieuw ook wordt een unieke naai machine uitgeloot, een Starlet 353, van Singer N.V. te Amsterdam. Kos ten 549. Voor U gratis. En dan is er een grill, van Moulinex B.V. te Rotterdam. Prijs 255. Zeer toepasselijk ook in dit benzine- arme tijdperk is het acht-daagse kris kras abonnement 1e klas dat de Ne derlandse Spoorwegen voor 2 perso nen. Waarde 144. Voor mensen met haast is er een Daalderop Presto Snelkookpan, beschikbaar gesteld door Van Perlstem Roeper Bosch N.V. te Am sterdam. In de winkel betaalt U er 91,85 voor, maar zoals dat met alle prijzen het ge val is kunt U hem nu al winnen met de inzet van 1. We gaan verder met een koffieappa raat van Douwe Egberts Nederland B.V. te Utrecht van 75. Een eierkoker TE 0600 van Siemens Nederland B.V. Den Haag van 69. En wat dacht U van een luxe aluminium huls- houdtrap (waarde 62,50) van Industrie- en Handelsonderneming „Bijstede" B.V. te Nun- speet. Ook nu is er weer een schoenen waardebon van 50, beschikbaar gesteld door Herman's Schoenen B V. te Utrecht Nieuw is een Damaiset bestaande uit twee lakens en vier slopen, één Daisy mosgroen en één Daisy bruin. Een prijs (van 47,90) van Wisselink's Textielfabrieken B.V. te Enschede. En daarin zou U kunnen slapen in een tricot herenpyama van 36,50, afkomstig van Sir Edwin B.V. te Wildervank. Vorige winnaars hebben al veel plezier van de handzagen 35,50) van Sandvik Staal N.V. te Schiedam. Ook deze week is er één te winnen. Bij een lezer van elk nieuwsblad komt In elk geval een pakket Honig-artikelen (van 30) van Honig Merkartikelen B.V. te Koog aan de Zaan terecht, of een houder met twaalf flessen Piccalilly 9,48), aangeboden door L. P. Uijttewaal B.V. In Ter Aar. De feestdagen zijn voorbij, maar een kalkoen Is nooit weg. Het Produktschap voor Pluimvee en Eieren te Zeist heeft er weer drie ter beschikking ge steld. Waarde 25 per stuk. Oók voor de eettafel zijn vijf blikken ham 5 per stuk) van Vleeswarenfabriek Th. S. van der Laan B.V. te Rijswijk. Bekend van vorige puzzels is de blikradio van Coca Cola Export Corporation te Amsterdam van 25. Maple Leaf B.V. te Amsterdam schonk een doos kauwgom-mix van 24. De Uitgeverij Luitingh B.V. Publishers te Laren N.H. biedt weer een puzzelwoorden- boekmet 150.000 puzzel woorden (prijs 16,90) aan. Als uw auto niet kan rijden kunt U hem in ieder geval wassen met een Glemme NT autowashandschoen van Fa. G. van Amers foort te Zeist. Waarde 10,95. Tenslotte heeft Schick B.V. ta Amsterdam nog een groöt aantal prijzen ter beschikking gesteld, zoals drie tubes crème, drie bussen scheerschuim „Menthol", zes setjes scheerapparaten en zes pakjes scheermesjes. De gezamenlijke waarde daarvan is liefst 110. In de eerste dagen van dit jaar 1974 kreeg het Nederlandse Rode Kruis met dezelfde post twee brieven, die wel heel bijzonder van toepassing zijn op deze puzzelactie in uw nieuwsblad. In de eerste schreef een al jaren zieke vrouw, die vorige zomer een week aan boord van het nieuwe schip had doorgebracht: „Graag wil ik U nog eens heel hartelijk be danken voor die fantastische week. Ik heb ervaren dat ik niet de enige ben die zwaar gehandicapt is en dat vele anderen er nog veel ernstiger aan toe zijn. En vooral heb ik nieuwe krachten opgedaan om mijn leed zo opgewekt mogelijk te dragen". De tweede brief was van een winnaar van één van de hoofdprijzen van puzzel nr. 2. Daarin stond o.m.: „Ik ben niet alleen ontzettend blij met die prijs, maar ik heb me ook voorgenomen om iedere week te blijven meedoen. Want graag wil ik het werk steunen dat het Rode Kruis voor de gehandicapte medemens ver richt. Bij uw inspanningen daartoe wens ik U heel veel succes". U kunt nu zelf uit deze brieven uw conclusie trekken, door de slagzin van onderstaande puzzel zo snel mogelijk op te sturen. Zó inzenden U stuurt de gevonden slagzin op een brief kaart naar het speciale adres van het Nederlandse Rode Kruis, Postlaan 67, s-Gravenhage. Plak naast de gewone frankering (30 cent) minimaal 1,(maximaal 5,aan gel dige postzegels. U kunt net zoveel oplossin gen inzenden als U wilt, mits voldoende ge frankeerd. U kunt ook uw oplossing op een girobiljet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste 1,óf zoveel U wilt over op giro 30 46 067 van het Nederlandse Rode Kruis te 's-Gravenhage. Uw oplossing moet op 24 januari binnen zijn. Op 28 januari trekken in Bergen (N.H.) notaris Van Beusekom uit 's-Gravenhage en notaris Brons uit Bergen de fantastische prijzen. In onderstaand diagram vult U nu de letters In die U op de gelijkgenummerde vakjes van de puzzel hebt gevonden De zin die bij een goede oplossing ontstaat, stuurt U op elders aangegeven wijze in. De vergunning voor deze puzzelactie ten bate van de Rode Kruis-vakantieprojecten voor chronisch zieken en Invaliden is ver leend door de Staatssecretaris van Justitie, bij besluit van 31-10-73, nr. L.O'. 700/143/230. Horizontaal: 1. fijn meel - 4. vloeistof - 8. muzieknoot - 10. reeds - 11. voegwoord - 13. naam van een Zweedse munteenheid - 16. voorzetsel - 17. watering - 19. plaats in Gelderland - 20. be lofte - 21. aanw. vnw. - 23. klein soort hert - 25. slaapplaats - 26. tijdperk - 28. niet vast - 30. gewicht - 32. vrouwelijk wezen met tover kracht - 34. mak - 36. open plek in het bos - 38. pers. vnw. - 39. navigatiemiddel - 41. water in Brabant - 42. kippenprodukt - 43. rund - 45. ombuiteling - 46. begin. Verticaal: 1. vergelijking - 2. voorzetsel - 3. boom - 5. voorzetsel - 6. neon verlichting - 7. onderdeel van een wedstrijd - 9. speelgoed - 12. deel van een franse ontkenning - 14. klein soort hert - 15. ijzerhoudende grond - 16. dat Is (afk.) - 18. adele - 20. rangtelwoord - 22. wereldtaal - 24. onbepaald lidwoord - 27. rei nigen van vaatwerk - 29. bevel - 30. familielid - 31. bedrukt stuk karton - 33. water In Fries land - 35 gravin van Holland - 37. dwarshout - 39. het rijden - 40. bedorven - 42. oude lengte maat - 44. South Africa (afk.). 3 11 23 13 5 41 14 26 I 18 42 7 31 27 12 44 De prijzen van deze puzzel: Om te beginnen is er weer een schitterende kleurentelevisie van Philips Nederland ter waarde van niet minder dan 2595. Opnieuw ook wordt een unieke naai machine uitgeloot, een Starlet 353 van Singer N.V. te Amsterdam. Kosten 549. Voor U gratis. En dan is er een produkt dat zeer in trek is, een grill, van Moulinex B.V. te Rotterdam. Prijs 255. Zeer toepasselijk ook in dit benzine- arme tijdperk is het achtdaags kris kras abonnement 1e klasse dat de Nederlandse Spoorwegen voor 2 personen aanbieden. Waarde 144. Voor mensen met haast is er een Daalderop Presto Snelkookpan, beschikbaar gesteld door Van Perlstein Roeper Bosch N.V. te Amsterdam. In de windel betaalt U er 91,85 voor, maar zoals dat met alle prijzen het geval Is kunt U hem nu al winnen met de> inzet van 1. We gaan verder met een koffieapparaat van Douwe Egberts Nederland B.V. te Utrecht van 75. Een eierkoker TE 0600 van Siemens Neder land B.V. Den Haag van 69. De Uitgeverij Luitingh B.V. Publishers te Laren N.H. biedt weer een puzzelwoordenboek met 150.000 puzzelwoorden (prijs 16,90) aan. En wat dacht U van een luxe aluminium huishoudtrap (waarde 62,50) van Industrie- en Handelsonderneming Bijstede" B.V. te Nunspeet. Ook nu is er weer een schoenenwaardebon van 50, beschikbaar gesteld door Hermans Schoenen B.V. te Utrecht. Nieuw is een Damaiset bestaande uit twee lakens en vier slopen, één Daisy mosgroen en één Daisy bruin. Een prijs (van 47,90) van Wisselink's Textielfabrieken B.V. te Enschede. En daarin zou U kunnen slapen in een tricot herenpyama van 36,50, afkomstig van Sir Edwin B.V. te Wildervank. 2X0 a Vorige winnaars hebben al veel plezier van de handzagen 35,50) van Sandvik Staal N.V. te Schiedeam. Ook deze week is er één te winnen. Bij een lezer van elk nieuwsblad komt in elk geval een pakket Honig-artikelen (van 30) van Honig Merkartikelen B.V. te Koog aan de Zaan terecht; of een houder met 12 flessen Piccalilly 9,48), aangeboden door L. P. Uijttewaal B.V. in Ter Aar. De feestdagen zijn voorbij, maar een kalkoen is nooit weg. Het Produktschap voor Pluimvee ep Eieren te Zeist heeft er weer drie ter beschikking gesteld. Waarde 25 per stuk. Oók voor de eettafel zijn vijf blikken ham 5 per stuk) van Vleeswarenfabriek Th. S. van der Laan B.V. te Rijswijk. Bekend van vorige puzzels is de blikradio vap Coca Cola Export Corporation te Amsterdam van f 25. Maple Leaf B.V. te Amsterdam schonk een doos kauwgom-mix van 24. 1 TTfïTilili li Als uw auto niet kan rijden kunt U hem in ieder geval wassen met een Glemme NT autowashandschoen van Fa. G. van Amers foort te Zeist. Waarde 10,95. Tenslotte heeft Schick B.V. te Amsterdam nog een groot aantal prijzen ter beschikking gesteld, zoals drie tubes crème, drie bussen scheerschuim „Menthol", zes setjes scheer apparaten en zes pakjes scheermesjes. De gezamenlijke waarde daarvan Is liefst 110. De hoofdprijs in de Nationale aktie Rode Kruiswoordpuzzel is deze luxe DICKSON stacara van, type 808 LS ter waarde van ruim 10.000 gulden. Deze eindhoofdprijs werd be schikbaar gesteld door BV Caravan Import DICK WISSINK, Willeskop. CARAVANS

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 9