AGEND KNVB onderscheidde de heer A. Westdorp Aktiecomité teleurgesteld over advies vakcentrales VERVOLG VAN PAG. 1 Weekenddienst artsen enz. Kerkdiensten DE COCKSDORP De heer A. A. YVestdorp heeft maandagavond afscheid genomen als bestuurslid van de sport vereniging De Cocksdorp. Voor de zeer bijzondere en langdurige wijze waarop hij zich voor SVC heeft ingespannen werd hem de bronzen speld van ver dienste van de KNVB-Noordholland uitgerekt. Het ereblijk werd opgespeld door de heer P. L. Duinker als vertegen woordiger van de KNVB. Voorzitter Th. van der Laan liet weten dat de vereni ging het scheidende bestuurslid een wandbord met tekst (Makkumer aarde werk) zal geven; het bord was echter nog niet klaar omdat de heer YVestdorp nog maar kort geleden zijn voornemen om af te treden, kenbaar had gemaakt. De heer Westdorp was van 1932 tot 1937 aktief voetballer bij SVC Toen droeg 'hij tien jaar lang 's lands wapen rok maar na deze periode raakte hij al weer spoedig bij de vereniging betrok ken Westdorp prganiseerde tal van ak- ties (w.o. oliebollenverkoop) om de fi nancieel aan de grond zittende sport vereniging er bovenop te helpen. „Wes", die pas in 1960 officieel bestuurslid werd, stond altijd klaar om ieder te hel pen en speelde een zeer belangrijke rol in het verenigingsgebeuren. Br werd dan ook node afscheid van hem geno men. De heer Duinker zei te hopen dat ide heer Westdorp toch op een of andere manier voor SVC aktief zou blijven. ,,U kunt het gewoon de rug niet toekeren". Praatpaal In zijn dankwoord liet de heer West dorp iets doorschemeren van onlustge voelens die hem hadden gesterkt in het besluit om niet meer herkiesbaar te zijn. „We leven dn een kleine gemeenschap. Laten we niet groter trachten te lijken dan we zijn. Als de jongeren er een op timistischer visie op nahouden, moeten die de vereniging maar verder helpen NEGEN FOLKLOREWOENSDAGEN IN KOMEND SEIZOEN een suggestie die met applaus werd be groet. Gouden speld Daartoe gedwongen door persoonlijke omstandigheden heeft mevrouw A. Tim- mer-Zijm het folklorebestuur verlaten. Voorzitter J. Kiltz huldigde mevrouw Timmer voor de voorbeeldige wijze waarop zij vijf jaar lang haar taak als secretaresse vervulde „Het werk dat door onze An is verzet kan alleen met gouden letters in het grote folkloreboek geschreven worden, het is 'hier niet op te sommen". De heer Kiltz roemde de di plomatie die mevrouw Timmer bij het oplossen van veel problemen met suc ces betrachtte. „Zonder haar zou er heel wat in de soep zijn gelopen". Het be stuur had dan ook niet geaarzeld me vrouw Timmer, als derde persoon in de folkloregesohiedenis, in aanmerking te laten komen voor de gouden speld. Dit ereteken werd haar opgespeld, tevens werden bloemen overreikt. De heer J. Timmer die zich ook enorm heeft uitge sloofd deelde in de hulde; hij kreeg een platenbon. Taptoe Bij de bespreking van het program ma 1974 dat ongeveer geijlk zal zijn aan dat van de afgelopen jaren werd aangekondigd dat de laatste woensdag iets anders zal worden afgesloten, nl. door een groot opgezette taptoe waar bands aan zullen deelnemen maar wel licht ook een korps van het vasteland. Getracht zal worden ook iets in de bui tendorpen te doen. Gedacht wordt aan demonstraties in de openlucht op het podium door de groep Oude Dansen. Voor aktiviteitcn buiten Texel zijn nog geen kontakten gelegd. PAARDRIJLESSEN VOOR 18 JAAR EN OUDER Tengevolge van een zetfout in het dinsdag geplaatste berichtje over de Waddenruiters, is niet duidelijk gewor den of men nu ouder of jonger dan achttien jaar moet zijn om op vrijdag middag en -avond paardrijles te kunnen nemen bij „De Waddenruiters". Om aan alle twijfels een eind te maken: de lessen zijn voor personen bóven de achttien. DE HEER J. G. DE YYTNTER NEEMT VANMIDDAG AFSCHEID Vrijdagmiddag 1 februari (heden) neemt de heer J. G. de Winter afscheid als conrector van de Rijksscholenge meenschap te Den Burg. In hotel „De Lindeboom-Texel" wordt voor genodig den receptie gehouden van 15.00 tot 17.00 uur. Anderen die van de heer De Winter afscheid willen nemen zijn wel kom van 19.30 uur in dezelfde zaal bij een informele, lopende receptie. De beer P. L. Dn inker feliciteert de heer A A. Wes/dorp nu hem de bronzen speld van verdienste te hebben uitgereikt. uitbouwen". De heer Westdorp zei met plezier „praatpaal" te zijn geweest voor de leden. De hulde wees hij als overbo dig van de hand. „Waar is dat voor no dig. Laat ieder zijn steentje bijdragen en laten we vooral niet lauw zijn, dat is het probleem". Ook secretaris J. Koolhof was niet herkiesbaar. Zijn werkkring neemt hem teveel in beslag om nog tijd te hebben voor een bestuursfunktie. De heer N. Boon en mevrouw R. Zijlstra-Buis had den zich wel herkiesbaar gesteld en werden dan ook met algemene stemmen herbenoemd. Br was nog een oude va cature in het 'bestuur zodat totaal drie nieuwe bestuursleden moesten worden gekozen. Het werden de dames v. d. Broek en Ruiter en de heer J. van Zon. Laagste plaats In het begin van de vergadering werd door de secretarissen van resp. de afdeling voetbal en de afdeling gymnas tiek verslag uitgebracht over de aktivi- teiten van het afgelopen jaar. De heer Boon moest laten horen dat het met het eerste elftal bepaald niet florissant is gegaan. SVC eindigde op de onderste plaats, hetgeen werd toegeschreven aan onvoldoende deelname aan de training. Het tweede elftal heeft het veel beter gedaan en eindigde zelfs bovenaan. Als het zo blijft zit het kampioenschap erin. Over het nut van traming bleken de me ningen te verschillen. Voorzitter Th. v. d. Laan huldigde de opvatting dat con ditie met tijdens een wedstrijd kan wor den opgebouwd, maar er waren spelers die uit de gang van zaken bij andere clubs op Texel concludeerden dat men ook zonder training een heel eind kan komen. Dertientallen Bij de jeugd zit men met het pro bleem dat er meer spelers zijn dan er opgesteld kunnen worden Toch wil men graag ieder een kans geven en daarom werd aan de aanwezige sportraadverte genwoordigers gevraagd de mogelij khe- den na te gaan voor een Texelse jeugd- competitie waarbij wordt toegestaan dat niet elf maar bijvoorbeeld dertien spe lers worden ingezet. Emg verschil van opvatting bleek te bestaan over het doel van een vereniging als SVC: zo goed mogelijke resultaten in de competitie of zoveel mogelijk leden laten spelen. Streeft men naar het eerste, dan volgt daaruit dat de minder goede spelers veelal aan de kant blijven staan. Financiën Met het financiële dieptepunt, dat SVC blijkens eerdere uitlatingen van het bestuur zou doormaken, valt het nogal mee. Het exploitatiesaldo over 1973 bedraagt zelfs ƒ1.359,27, dankzij winstgevende zomeraktiviteiten en een verhoging met 250°/o van de inkomsten uit donatie. De begroting voor 1974, die het bestuur ook ten raadhuize had be zorgd, leverde een somber beeld omdat men vQor de zomeraktiviteiten lang niet zo'n hoge opbrengst had durven ramen en omdat een bedrag (ƒ4.500,was op gevoerd voor een betaalde trainer. Ge hoopt kan worden dat voorlopig nog over een onbezoldigde trainer kan wor den beschikt. Naar aanleiding van vragen van de heer J. J. Westdorp (die veronderstelde dat SVC een „artikel 12-vereniging" wil worden) werd meegedeeld, dat van het onrechtmatig verkrijgen van subsidie geen sprake kan zijn, want de subsidie wordt vastgesteld aan de hand van de exploitatiecijfers, dus achteraf. De ge meente heeft de moeilijke financiële si tuatie van SVC (veroorzaakt door het niet rendabel kunnen inzetten van de gymleider) erkend door een extra sub sidie te verstrekken. Het comité dat ijvert voor wijziging van de statuten van de woningbouwver eniging waardoor het verkopen van de verenigingswoningen aan de huurders mogelijk wordt gemaakt, is ernstig te leurgesteld over het advies dat de Raad van Vakcentrales in deze heeft gegeven. Zoals bekend hebben de Texelse afde lingen van NVV, NKV en CNV hun le den, voor zover tevens lid van de YVo- ningbouwvereniging, dringend aangera den naar de vergadering op 1 februari in „De Oranjeboom" te komen om daar te stemmen tegen deze statutenwijzi ging- Het openen van de koopmogelijkheid zou ertoe leiden dat vooral de goedko pere woningen zullen worden verkocht zodat deze niet meer beschikbaar zijn voor de nog vele mindergesitueerde wo ningzoekenden. Vooral als te zijner tijd iets terecht komt van doorstroming zal net verdwijnen van de goedkopere wo ningen worden betreurd. Deze ontwik keling werd door de bonden dan ook als „asociaal" bestempeld. Het aktiecomité liet ons weten ernstig teleurgesteld te zijn „We hadden met het bestuur van de woningbouwvereniging afgesproken dat we met de krant zouden gebruiken om voor- en tegenstanders tegen elkaar op te zetten", aldus de heer W Steen huizen, een der leden van het comité. „De bonden hadden dus niet moeten antwoorden toen de redakteur van de Texelse Courant, die bij geruchte van het advies had vernomen, informeerde. De bonden konden van de afspraak op de hoogte zijn, want van de bestuurs leden van de Woningbouwvereniging worden er vier door de bonden aange wezen en we veronderstellen dat die mensen contact onderhouden". De heer Steenhuizen en zijn mede standers gaan er verder vanuit dat het bewuste artikel op een zodanig tijdstip in de krant is gezet dat het aktiecomité geen gelegenheid meer had om hierop te reageren voor de sluitingstermijn van het inleveren van de machtigingen. „Op Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter BARNARD Oosterend, telefoon (02223) 234 GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. GROOTHUIS, W. v. Beierenstraat 40, Den Burg, tel. (02220) 2996 DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8 uur J. W. DRIESSEN, Den Burg, tel. (02220) 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal. 94) CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt: Dokter Seegers, dinsdag 5 februari, om 14.00 uur. Dokter Van Loon, woensdag 6 februari om 13 00 uur. Dokter Coutinho, woensdag 6 februari om 15.00 uur. R.K. KERKDIENSTEN weekend 2 en 3 februari 1974 Den Burg. zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10.30 uur De Koog zondag 9.30 uur Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur Oudesöhild: zondag 10.45 en 19.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 9.15 uur Oosterend zondag 10.45 uur PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 3 februari 1974 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. De Roest bevestiging van ambtsdragers De Cocksdorp 10 uur eerw. heer E. Loerakker. Viering H. Avondmaal, collecte voor Werelddiakonaat. Den Hoorn 19.30 uur ds. De Roest De Koog 11.00 uur Eerw. heer Veldhuis De Waal 9.30 uur eerw. heer Veldhuis Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Bevestiging Ambtsdragers, Collecte Werelddiakonaat Oudesohild 11.00 uur ds. De Gier Collecte Werelddiakonaat GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur ds. Douwes met kindernevendienst 14.30 uur ds. Douwes Oosterend 10.15 uur ds. Kruithof 17.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Kuitse Aansluiting rusthuizen. de inhoud van het artikel willen we niet ingaan. De bonden hebben er verschil lende onjuistheden in geuit, die voorko men hadden kunnen worden als zij zich meer in de stof hadden verdiept._Ze ma ken er een emotionele toestand van en gaan voorbij aan de zakelijke aspecten. We nemen aan dat een en ander in het vuur van de strijd is gebeurd, maar wel hopen we dat zij in het vervolg de spel regels zullen hanteren zoals dat van mensen in hun positie verwacht mag worden". Het aktiecomité hoopt dat de leden zich vóór de verkoop van de woningen zullen uitspreken. „De argumenten hoe ven met te worden herhaald". Vrijdag 1 februari De buitgenwone ledenvergaderii de woningbouwvereniging waarbij wordt beslist over he niet verkopen van woningen huurders, begint om* 19.30 uur tel „De Oranjeboom". De fotoclub „De Kiekendief" k< 20.00 uur bijeen in het Doop verenigingsgebouw. De revuegroep van de buurt ven Schoonoord treedt op in de re< zaal van „Sint Jan"; 20.00 uur. Gegadigden voor rijles bij De W ruiters komen om 20.30 uur b: „Tubantia". Zaterdag 2 februari De oud-leerlingenvereniging landbouwschool herhaalt in De jeboom het blijspel „Drie is 20.00 uur. Van 14.00 - 16.00 uur wordt in d denstal aan de Hollewal ruilbei houden. Maandag 4 februari De revuegroep van de buurtver Schoonoord treedt op in 20.00 uur. TEXELAARTJES Slag- en blaasinstru menten. Tevens reparatie van al uw muziekinstru menten. Muziekhandel v. Wijngaarden, Molenstraat 21, tel. (02220) 2695, bij R.K. kerk Vereniging voor Cre matie AVVL. Voor Texel: A. Booij, Stolpweg 4, Den Hoorn, tel. (02226) 411 Staatsloten afhalen: 4, 5 en 6 februari bij mevr. J. Kalverboer-Westdorp, tel. (02220) 3224 Te koop 19 antieke ko peren gewichtjes ƒ125, smeedijzeren weegschaal met koperen schalen ƒ100,4 polygroom te geltjes ƒ100,antieke mahoniehouten telefoon met hoorn ƒ125,Tel. 070-461307 of 652405 Te koop aangeb. een hooischop en karrewiel. Tel. (02226) 224 Verkoop Staatsloten maandag 4 februari van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 8 uur. A. J Huisman Om de week een Ne derlandse film m City? Nee, maar we zijn nu wél aardig bij Verl. dinsdagavond 8 jan. linker leren m.want gev. met lamsvacht, tus sen Rabo bank en Schil derend 97. B. Lap, Schil- derend 97, tel. 2098 Te koop Peugeot da mesbrommer, bijna ruiet gebruikt en gasgeiser. Pool. P.H. Polder H 19. tel. (02226) 356 Ons telefoonnummer is gewijzigd dn 3808. W. Hoogendijik, Wilhelmina- laan 112 -fr „Op de Hollandse toer", een film die pas 6 weken oud is. Deze week in City. REEDS Te koop een aanrecht met roestvrijstalen blad 2 bovenkastjes; z.g.a.n. eiilken bureau; 1 Kodak Instamatic fototoestel nr. 333. C. Bakker, P.H. Polder H 12a, tel. (02226) 275 Te koop typemachine, koperen bak bij open haard, antiek tafeltje, tel. (02223) 677 Te koop gevr. Verkade albums, Verkade plaatjes e,a. Tel. (02223) 677 Te koop Triumph He rald bj. '65, 2 antieke hangklokken in houten kast. Tel. 3285 Aangeboden Koelstra kinderwagen rood-zwart, wieg geheel bekleed, babysitter. Alles voor 80,Garage Gnsnigt Jongeman, 19 jaar, aoekt werk voor de zater- dag. Tel. (02223) 318 Voor warme gebakken vis vrijdag- en zaterdag middag op de Groene- plaats. Vishandel Mosk Gevraagd voor de pe riode 19/6 tot 27/7 vakan tiehuisje voor 3 personen of appartement of ge deelte van boerderij met kookgelegenheid. M. Schoen, Leeuwerikplein 21, Kleine Sluis (Gem. Anna Paulowna) tel. (02233) 1854 Te koop een Busatus dubbele messenbalk voor 3-punts ophanging achter trekker met 4 messen. P. M. Wessels, Middenvliet 2b, Julianadorp, tel. (02235) 1537 Verse mossels Graven straat 14 en op de Groe- neplaats. Vishandel Mosk NVSH. In het Groe- Ol ne Kruisgebouw is iedere maandag avond tussen 8.00 en 9.30 uur iemand die naar uw moeilijkheden wil luiste- ren en erover praten fa Een groot aantal nieu we liedjes van Wim Son- neveld m de film „Op de Hollandse toer" Te koop een driever snelling Sparta brom fiets Witte Kruislaan 37, tel. 3761 Te koop twee gebruikte motorkettmgzagen. Ga rage Dros, Eierland, tele- foon (02225) 233 Wie wil in d. Burg dn n. bungalow, gez. v. 3 v.w. pers. vrijdsmor. huisvr. helpen. Brieven onder no. 744 Texelse Courant ■fr Adèle Bloemendaal - speelt een sensuele vrouw „Op de Hollandse toer" in City Te koop gevr. postze gels en munten, eventueel ruilen. Marsdiepstraat 94. Den Helder, lel. (02230) 22857 Wie wil ons helpen met wat schilderwerk? (bin- nen). Tel. (02228) 230 Wie heeft mijn zwarte damesfiets meegenomen van de bushalte Aken- buurtsweg, 28 jan., stond op slot. Graag terug Joke Barihorst, Gerrdtsland, tel. (02220) 2607 Joop Doderer is de chauffeur van de touring car en drinkt meer jene ver dan goed is voor hem en z'n passagiers. „Op de Hollandse toer" Te koop 25 kinderfilms super 8 ƒ200,en 25 kinderfilm 8 mm 200, Alles nog nieuw, in doos Tel. 070-461307 of 652405 Volop handappels. M. Huisman, De Veen, tel. (02220) 2203 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon. Vamor ge- dipl., tel (02230) 13252. Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20 00 uur Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt. Eier land telefoon (02225) 207 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J Jongedijk. Boogerd 28. tel. (02220) 2777 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Bei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel (02220) 3408 Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat. tel. 2264 Benzine a contant. De pomphouders Oprichtingsvergadering PPR-A C Texel, dinsdag 5-2-'74, Warmoesstr. 52, Den Burg Gitaren, snaren, en alles voor vio» ziekbandël v. Wi den, Molenstraat J (02220) 2695 bij Ri Tegelzetter. Mulder, Kotterstr terend, tel. 666 De Wieringer fi fen maken bruid tages in kleur goe dan in zwart-wit Boersen en Zonen, iytushoef, Telef. Accu's, alle typ 30% korting bij betaling. Fa. A. K Zn., Den Burg Voor al uw teg« mozaïekwerk naar der Maden, Koger Den Burg, tel. 3320 Prima consumpt appelen. D. Lap, l 19, tel. (02226) 224 Verhuizingen en porten door gehe derland. Fa. A. Kj Zn., tel. 2497 02220 Houtworm in schuren, orgels, meubels enz. Vijftien jaar Tel. (02232) 1658. vaart 186, Anna tc it Strandpaviljoenl is tijdens de weef weer geopend Wij hebben uit al mooi gebruikt hof vloerplanken van dik, hout voor k hekken, diverse gen balk en ribhoü men, betontegels cm, opsluitbandenB 15x5 cm, prima" zand, en tevens h< voor al uw grondi Fa. Barhorst, M: 2a, Den Burg, tel.i 2684 of 3055 Mavo kant en kil rages. Vervaardii één stuk beton, niet weg Onveiflv baar en sterk. Ge< uw nageslacht geel In 10 jaar meer da geplaatst. Folders f vraag. Prijs vanaf li incl. BTW. MavoT Joh. Bürmann, BiJ monsstraat 10, Hl N.H., tel. 02907-f 4 merken gas bi] Noble, Thijsselaai) tel. 3276, ook 's avi Te koop grarr platen talencuj Frans, Duits, Spaans en Italiaar] heel compleet 40.1 cursus. Tel. 070 -fl of 652405 Met grote blij] geven wij U ikeni de geboorte van§ dochter en zusje Astrid Catherina Gëertruidaia] C F. van derj P. A. van de* Anton MaicelJI De Koog, Texel. e:. 29 januari 1974, I Dorpsstraat 36. JJJ Op zaterdag, 9 februari 1974 hopen S. de YVaard en P. A. G. de YVaard-Alderlieste te midden van hun kinderen, familie en v* de dag te herdeniken, waarop zij 40 jaar zijn getrouwd. Gelegenheid tot feliciteren van 16.00 tot 17J lin „De Raadskelder" te Den Burg.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2