lationale Actie Rode Kruiswoord puzzel nr. 6 rr en spel Zon, maan en hoog water Handelsregister Ons falende alarmsysteem Texel voor de radio Even doordenken... Damclub Texel Met medewerking van Uw nieuwsblad Prijzenpakket g|2f-2r ^23"24 jgjj ||J» H^h|26Tij 27k|^2S [fglll Horizontaal: Verticaal: Doel van de actie Zó inzenden Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 1 februari 1974 st afgelopen weekend XEL WON RUIMSCHOOTS Ifl VAN DE |RIJP .gtirijd tussen S.V. Texel en De •ëind'igd in een 40 stand voor foor deze belangrijke wedstrijd ïelihandel Zegel een voetbal be- gesteld. De eerste ihelft liet tijk tam spel zien, waarin geen n werden geseoord. De Texel se, onder aanvoering van Cees geen bal door. Wel werd het ,e-kiele toen De Rijp onder lei- in Veen-man Texels doel naderde £r Vaars languit op de grond lag bal ging naast Ook een poging t om doelman Taam te passe- iukte Mede hierdoor verliet Jni de eerste helft nogal somber |lNa de rust ging het echter veel ■eeper Taam kon nog net een Bin Guus Zegel tegenhouden terugspringende bal belandde voeten van Thijs Jonker die oot. De bezoekers raakten bij- niëk; dit leverde Texel ver- vrije schoppen op. Een daar- Gert Pansier om te zetten in - oi doelpunt hetgeen de stand op bjaoht. Enkele moeilijkheden scheidsrechter Gaulil op te ij slaagde er in de toestand e hand te houden. Klaas Dirk aagde erin een derde treffer Ijper-doel te plaatsen Deze kans doordat de achterhoede van [te ver was opgerukt naar het ld. Toen Hans Geus de plaats k Zegel innam, wist deze dne na het derde doelpunt, twee voor het eindsignaal voor het elpunt te zorgen. ÜSVOLLE REVANCHE VAN >DORP OP CALLANTSOOG spannende en goede wedstrijd eksdorp met succes revanche na de grote nederlaag van vo lk. Cocksdorp begon met de de rug en schiep zich al snel insen, die echter nog niet doel- werden afgerond. Dat ge- fel halverwege de eerste helft Stolk een voorzet van links id inkopte. Vlak hiervoor had ps uitblinker H Stevens de offen. Callantsoog werd na dit iU sterker, maar verder dan een de paal kwam men niet. Rvveede helft stelde Callantsoog net weik om de achterstand verken, maar de CoCksdorper de met aan het hoofd W. v.d. [ist goed stand te houden en Callantsoger voorhoede einde- Jer Stolk wist te passeren, kon |en de bal met een mooie om- tot corner verwerken. De probeerde uit de omklem- komen en via het onvermoei- id en veld, wist Cocksdorp met Jgenstoten erg veel gevaar voor Bntsoog-doel te stichten, maar flan enkele corners liet Cal- het niet komen. Tien minuten j wist Callantsoog echter door ferstand in de CoCksdorper ver- Igelijk te maken. De wedstrijd |een rommelig karakter en het op of Callantsoog door zou Imaar Cocksdorp nam zelf het Jen 't was weer P J. Stolk, die |et van links net voor tijd tegen joeg. Toen was de tijd te kort lantsoog om nog iets aan deze veranderen. CoCksdorp kan I op een goede wedstrijd met ;et van het gehele elftal. |ESS DOOR DE KOOG ET 3—0 VERSLAGEN is er in geslaagd op DESS inst te behalen. DESS ging combinaties naar voren en D.I net er *>P dat de defensie van ■mderdruk kwam. Na tien mi jlen werden de rollen omge- J| was het De Koog die met en- ell- aanvallen de verdediging SS onder druk zette. Uit een van allen was het J. List die een •dedigers omspeelde en hard [n de 12e minuut. DESS zette >p maar de Kogers lieten zich net van het brood eten en het reeger die 5 minuten voor de aantal verdedigers omspeelde iSS-doelman voor de tweede ■nakijken gaf. Na de rust een "lend DESS dat echter veel te gingen spelen; de foutieve rden een gemakkelijke prooi ►edspelende C. Kuip en B. Mo ri inuten voor tijd werd J. List haald in het strafschopge- JBc heidsreohter kon niets anders h,i^n strafschop geven. A. Eel- jlty-specialist en laatste man, •r voren en hielp de Kogers ,5 verdiende 30 overwinning. «ND 2 MET 0—5 DE MIST IN geinig spectaculaire wedstrijd "'■terend 2 opnieuw het onder- ter delven Dit maal ging kop- JC 4 met de winst naar de over- 'yB? Voor rust wist Oosterend J Bd te houden tegen een beter jnd SRC, maar vlak voor rust eindelijk hun toch wel ver- •orsprong. Hoewel Oosterend [en wel een paar kansen kreeg, it geen goals op. viel Oosterend na de tweede i SRC stei^k terug en kon SRC ia al tot scoren komen. Zelfs n Oosterend niet redden, bleek de juiste afmaker te h TEX. BOYS-APOLLO '68 1—1 De 60 nederlaag in Hensbroek la gen de Boys nog goed in het geheugen en waren er dus op gebrand revanche te nemen. Apollo, op de tweede plaats na Oonzelo, was kennelijk naar Texel gekomen om dit karweitje „even" te klaren, doch moest ervaren dat dit een geheel verkeerde instelling was en ook dat ze een ander elftal tegenover zich hadden dan in de eerste wedstrijd. In de eerste helft hadden de Boys wind en zon tegen en dat laatste was vooral hinderlijk voor doelman en ach terspe lers. Het was een gelijkopgaande spor tieve strijd. De Boys namen na 20 minu ten spelen de leiding toen de bal door een s'óhot van Henk Witte, vda een klu wen van spelers in het Apollo-doel be landde. De voorsprong was van korte duur want in dezelfde minuut wist R. de Gooyer «in een verwarde situatie de gelijkmaker te scoren. Hoewel het spel in de tweede helft aan kwaliteit had in geboet wasten de Boys zich toch meer kansen te scheppen dan in het eerste deel. Zo verscheen Henk Witte eenmaal alleen voor de keeper doch zag geen kans deze te verslaan. M. Veeger werd een paar keer goed vrijgespeeld maar deze kon in de haast de goede richting niet vinden, zodat ook deze kansen ver loren «gingen. G. Kuip reageerde prima op een goed genomen hoekschop door H. van Sambeek doch kopte rakelings over„ Intussen zat ook de Apollo-voorhoede niet stil maar kon de goed reagerende Boys-doelman niet in grote moeilijkhe den brengen. Het meeste gevaar ont stond door een paar onduidelijke be slissingen van de scheidsrechter waar door Apollo vlak bij het doelgebied een paar vrije trappen mocht nemen. Deze leverden echter gelukkig voor de Boys niets. Een van de zeer weinige misstap pen van de Boys-aohterhoede zou de Boys dn de laatste minuten toch nog bij na noodlottig zijn geworden. Koos Witte wist de doorgebroken Apollo-spits net nog tot staan te brengen. GESLAAGDE WEDSTRIJD VAN OOSTEREND TEGEN KGB Zaterdag werd er tegen de waar schijnlijke degradatie-ploeg KGB in Bovenkarspel gespeeld. Snel was dui delijk /wie de rol van de underdog op zich moest nemen: Oosterend rukte snel op en na ongeveer een kwartier scoor de Jaap Dros met een boogballetje 10. Na het eerste doelpunt begon het eigen lijk te lopen: er werd goed overge speeld en gecombineerd, en aan de op komende middenvelder Dirk Trap was het te danken, dat Oosterend de tweede goal kon noteren, toen hij hem vanuit een corner via de keeper in een keer hard inschoot Het tegendoelpunt werd gemaakt uit een penalty, „aan KGB toe gekend voor een hands van een KGB- speler",aldus Oosterend. Deze tegenslag gaf Oosterend echter ook weer inspira tie en het waren resp. Koos Bremer en Jaap Dros, die, vanuit listige voorzetjes van Sie v.d. Zee, de derde en vierde goal op hun naam brachten. Na de rust veranderde de stand niet meer; het laatste kwartier ;werd alleen de tijd nog maar uitgevoetbal. Dit was niet aan Oosterend te wijten, zij wilden wel en gingen er met alle macht tegenaan. KGB trok zich dan ook massaal in de verdediging en wachtte af; verder dan enkele aardige kansen is het daarom niet meer gekomen. TEXEL 3 WON MET 1—0 VAN WGW Texel heeft in een goed gespeelde wedstrijd beide punten uit Den Helder meegenomen. Mede degradatiekandi daat WGW iwas het slachtoffer. Met knap samenspel en een volledige inzet nam Texel het initiatief in handen. De counters van de jeugdige WGW-ers werden door de Texel-achterhoede be heerst opgevangen. Toch wist WGW de stand tot de rust op 00 te houden. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Een stehker Texel dat bleef komen, maar weinig rendement haalde uit de vele kansen. Het duurde tot 5 minuten voor het einde van de wedstrijd voordat Dries Veldkamp, uit een door de WGW- ikeeper verkeerd behandelde bal, het enige doelpunt wist te scoren. S.V. COCKSDORP-NIEUWS Aanstaande vrijdag beginnen de pupillen a en b weer te trainen. De training begin om half 7 Willen alle pupillen-spelertje er rekening mee hou den, dat er a.s. zaterdag weer wordt gevoetbald. J. W B. De zon komt 3 februari op om 8 18 uur en gaat onder om 17.31 uur; 6 fe bruari op om 8.13 uur en onder om 17.37 uur. Maan: 7 febr. V.M.; 14 febr. L.K. Hoog water ter rede van Oudesdhild: Vrijdag 1 februari 0.57 en 13.19 Zaterdag 2 februari 1.59 en 14.41 Zondag 3 februari 3.32 en 16.20 Maandag 4 februari 5.12 en 18.00 Dinsdag 5 februari 6.46 en 19.22 Woensdag 6 februari 8.01 en 20.28 Donderdag 7 februari 9.05 en 21.23 Vrijdag 8 februari 9.57 en 22.09 Zaterdag 9 februari 10.42 en 22.47 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Wijzigingen Eelman's Verhuurbedrijf, De Koog, Brink 6. Verhuur van bolderwagens enz. Uitgetreden eigenaar E. B. Eelmam- Dros. Bedrijf wordt voorgezet door ven nootschap onder firma, onder de naam „Fa. Verhuurbedrijf Bruining", Plevier- straat 23, De Koog. Vennoot H. L. S. Bruining (beperkende bepalingen). Vreemd zo'n oproep in de Texelse Courant van 25 januari j.l.: De Raad van Vakcentrales Texel roept haar leden op om, zover door lidmaatschap van de Woningbouwver eniging daartoe gerechtigd, te stemmen tégen het plan om woningen van de vereniging te verkopen aan de leden bewoners Aardig stukje voorlichting i.v.m. de oordeelsvorming: „Eigenbelang is strij dig met het algemeen belang". Is de oproep van voornoemde Raad helemaal vrij van eigenbelang?! Dat de (vooral goedkopere) woningen als krentenbollen de deur zullen uit vliegen, valt te betwijfelen en te voor komen en het is onwaar dat door de gevreesde verkoop „de vele (jonge) wo ningzoekenden" meer gedupeerd zouden worden dan door de bestaande situatie waarin ieder blijft zitten waar 'hij zit. En is het in de praktijk niet zo, dat de jonge leden onder de ouderen op de lijst zullen staan als er geen urgentie be staat? Bevorderen de Vakcentrales met kol- lektief het algemeen belang van het eigenbelang? Is de Raad dan tegen be taalbaar woningbezit van haar leden of «bevordert zij dit? Duidt het oproepen van de leden om vooral naar de vergadering van 1 fe bruari te gaan met de boodschap „nee" te zeggen op grote „onmondigheid" van de leden of op sociale „onnozelheid" van de vakcentrales?! Zouden de leden ook aangemoedigd kunnen worden om eerst kennis te ne men van alle zaken en daarna een eigen standpunt in te nemen i.p.v. de bood schap van de vakcentrales over te bren gen?! Bestaat er werkelijk een gevaar dat het voortbestaan van de woningbouw vereniging bedreigt? Niet iedereen die uit principe vóór stemt wil of kan ko pen! Bovendien hoeft voorstemmen (niet te betekenen dat er „voor een appel en een ei" totale uitverkoop wordt gehou den! Met één ding ben ik het helemaal eens! De bedoelde vergadering is be langrijk genoeg voor alle leden om aanwezig te zijn en/of een (welover wogen) stem uit te brengen 1 februari zal ons leren hoe sociaal we zijn Rien Mast (ook 'n NVV-lid) Den Burg. Dat er aan het alarmsysteem op Texel iets valt te verbeteren, kan ik bevesti gen. In de macht van zaterdag op zon dag deed zidh op de Loodssingel te Ou deschild ter 'hoogte van nummer 11 een ongeval voor, waarbij een bromfietser buiten bewustzijn raakte. Om dokter en eventueel ambulance erbij te krijgen, werd volgens voorschrift het alarm nummer 2644 (politie) gedraaid en wel om precies vijf voor één. Het „bandje" liet echter weten dat De Koog gebeld moest worden. Dat kostte een aantal minuten. De Koog liet echter weten, dat we de politie in Oudeschild (2927) maar moesten bellen. Voordat deze ter plaatse was gearriveerd verstreek ook nog geruime tijd, zodat al 25 kostbare minuten waren verlopen. De inmiddels gewaarschuwde arts, die uit De Cocks dorp moest komen, arriveerde vijf mi nuten later. Het slachtoffer heeft pre cies een «half uur op doktershulp moe ten wachten en lag al die tijd op de straat omdat het publiek niet wist hoe ernstig het was en dus (terecht!) niet aan ihet dragen ging. Achteraf vielen de verwondingen erg mee, maar dat doet niets af aan het feit, dat het allemaal veel te lang heeft geduurd. Als het iwèl ernstig was geweest, had ook de am bulance en extra boot in aküe moeten komen en dat had dan ook nog eens de nodige tijd gevergd. Laat ieder, die bij de melding van ongelukken dergelijke vertragingen constateert daar open baarheid aan geven. Misschien voelen de politieke partijen zich geroepen om het bij de komende gemeenteraads verkiezingen op het programma te zet ten. Of moeten eerst mensenlevens te betreuren zijn? De vraag kan worden gesteld of het wel zo verstandig is uit sluitend de politie te bellen en het oor deel daarvan af te wachten alvorens medische Ihulp té laten komen. Zouden de in alle dorpen wel aanwezige EHBO- ers geen nuttige functie kunnen uit oefenen in deze? In ieder geval moeten kosten noch moeite gespaard worden. G. Weijers, Oudeschild NASCHRIFT Van de politie vernamen wij, dat men op het moment dat genoemd ongeluk werd gemeld, juist bezig was met de afhandeling van een ander ongeval. Red. In het NOS-radioprogramma „Zoek licht op Nederland", dat vrijdagmiddag 1 februari wordt uitgezonden, wordt vrij uitgebreide aandacht besteed aan Texel. Een reportagewagen was vorige rweek maandag op Texel om diverse opnamen te maken. Er werden vraag gesprekken gehouden met onder meer wethouder J. Daalder, de heer G. A. Oskam en voorzitter P. J. Koorn van 't Kon. Texels Fanfarekorps. De N.H. Kerk van Den Burg diende als studio toen daar maandagavond opnamen wer den gemaakt van het fanfare, waarbij enkele marsen, een gedeelte uit „Dan send door het Koninkrijk" en enkele andere nummers ten gehore werden gebracht. „Zoeklicht op Nederland" is een blokprogramma, dat duurt van 15.00 - 16.45 uur. Het „Texelse" gedeelte be gint even na 16.00 uur. Hilversum I. Uitslagen van 15 januari: J. P. Stam-P. Kooiman 02 B. Duin-J. Hooijberg 02 C. v. d. Werf-J. v. Heerwaarden 02 W Bakker-J. Vanke 20 G. Dros-C. Groenhof 20 C. Vinke-C. Meedendorp 02 22 januari was een slechte avond voor de koplopers P. Bakelaar en P. Kooiman. P Bakelaar verloor onnodig 'n stuk en behaalde nog een punt doordat J. van Heerwaarden in het afspel de winst liet zitten. P Kooiman behaalde dam maar liet die onnodig afnemen voor gelijke stukken. Joost Hooijberg profiteerde van de situatie door van zijn vader te winnen. C. Groenhof maakte een beste beurt, terwijl W. Stam een duidelijke winstgang verzuimde. Uitslagen jeugdafdeling: M. Siemeldng-F. Mosk 20 P. Kruger-W. Wassenaar 02 J. van Kranenburg-K. J. de Haan 11 Joost Hooijberg en Bert Duin nemen deel aan het persoonlijk kampioenschap van het Noorderkwartier. Beiden won nen hun eerste partij. Joost in de hoofd klasse en Bert dn de jeugdklasse. Het eerste tiental wist HDC 1 met 119 te bedwingen. In een 8 tegen 8 stand steeg de spanning ten top toen J. Schoo een gewonnen stand remise liet lopen. Spijtig voor HDC kreeg J. van Heerwaarden de volle winst vanuit een remise-stand. Ten bate van de Rode Kruis-vakantieprojec- ten voor chronisch zieken en invaliden is een puzzelactie georganiseerd, waaraan ook dit blad zijn medewerking verleent. Bij deze zesde puzzel valt weer voor duizen den guldens aan fraaie prijzen te winnen. Met een gulden extra op de briefkaart of het girobiljet met uw oplossing maakt U kans op één van de tientallen prijzen die het Nederlandse bedrijfsleven ter beschik king heeft gesteld. Wat U kunt winnen, voor welk doel deze actie is en hoe U moet inzenden staat hieronder allemaal aange geven. Voor de trouwe deelnemers wachtel? straks als eindhoofdprijzen o.m. een Dickson stacaravan van 10.000 van Dick Wissink te Willeskop en een Mark-orge! van 2295 van Benelux Musical Instru ments te Rijswijk. Maar ook deze week worden er weer fan tastische prijzen uitgeloot. Er zijn liefst tien hoofdprijzen: 1. Een schitterende kleurentelevisie van Philips Ne derland van 2595; 2. Een Walra-linnenultzet ter waarde van 1.000. U mag zelf kiezen uit ruim 400 Walra-artikelen zoals beddegoed. dekens, dekbed den, badgoed, tafelgoed en keukengoed. U kunt vrij de kleuren daarvan combineren en ook gebruik maken van een speciale confectie-service; 3. Een Starlet 353 naaimachine van Singer N.V. te Amster dam. Prijs 549. Maar bij U voor niets thuis be zorgd; 4, Een reis met logies en een kaartje voor de wereldkampioenschappen voetbal in West-Duits- land. Deze unieke trip van 450 wordt aangeboden door de KLM, het reisbureau Maduro in Den Haag en de KNVB; 5. Een wasemafzuigkap type Bosch DUH 61 van 311, beschikbaar gesteld door Willem van Rijn b.v. te Amsterdam; 6. Een Moulinex-grill van 255, dankzij Moulinex b.v. te Rotterdam; 7. Een Prisma Electronic horloge van 229, van Jan sen, Post en Cocx b.v. te Amsterdam; 8. Een ama teur-werkbank (nr. 24) met bankklem en gereed schaphouder van 150, van F. G. Segerink b.v. te Denekamp; 9. Een kriskras-abonnement 1e klasse voor twee personen. Waarde 144. Nederlandse Spoorwegen; 10. Een Daalderop Presto Snelkookpan van 91,85 van Van Perlstein Roeper Bosch N.V. te Amsterdam. Verder kunt U winnen een pakket miniatuurauto's van 90 (World Present Roermond), een schoenen waardebon van 50 (Hermans Schoenen Utrecht), een handzaag van 35,50 (SandvikStaal Schiedam), Om aan het slot van de actie te kunnen mee dingen naar de eindhoofdprijzen dient men alle letters E van de oplossingen van de in totaal 13 puzzels op te tellen. Wie dan niet meer over alle opgaven beschikt, zal op nog nader aan te geven wijze een speciale krant kunnen bestellen waarin alle puzzels tesamen zullen worden afgedrukt. 1. Amerikaanse leeuw - 4. deel van de dag - 8. rondhout -10. klaar - 11. Amerika (afk.) - 13. naarstig - 16. gewicht (afk.) - 17. weinig - 19. tweetal - 20. dunne - 21. tijdmaat - 23. vrij - 25. dikke pap - 26. alstu blieft (afk.) - 28. bouwland - 30. Utrechts Symfonie Orkest (afk.) - 32. kippenloop - 34. sprookjesfiguur - 36. schop - 38. bijwoord - 39. teer - 41. reeds - 42. achter - 43. dyn© (afk.) - 45. pech - 46. Jonge mensen. In onderstaand diagram vult U nu de letters In die U op de gelijk genummerde vakjes van de puzzel hebt gevonden. De zin die bij een goede oplossing ontstaat, stuurt U op elders aangegeven wijze in. 1. vrucht - 2. bijwoord - 3. per soon - 5. ton - 6. voegwoord - 7. deel van een pers - 9. manl. hond - 12. selenium (afk.) - 14. lofzang - 15. muzieknoot - 16. inhoudsmaat - 18. staren - 20. pooldier - 22. rivier in Nederland - 24. plaats In Noord- Brabant - 27. handvat - 29. voertuig - 30. nachtvogel - 31. helling - 33. bij woord - 35. onderwijs - 37. familie lid - 39. bewonderaar - 40. plaats In Gelderland - 42. de onbekende - 44. dadelijk. een kalkoen van 3 kg.van 25 (Produktschap Pluim vee en Eieren Zeist), een bllkradio van 25 (Coca Cola Export Corporation, Amsterdam), een doos kauwgommix van 24 (Maple Leaf Amsterdam), een puzzelwoordenboek van 16,90 (Uitgeverij Lui- tingh b.v. Publishers Laren N.H.) en vijf blikken ham van 5 (Vleeswarenfariek Th. S. van der Laan, Rijs wijk). Voorts zijn er 110 exemplaren van het fotomagazine Koningin Juliana 2565 ter beschikking gesteld, zodat In leder geval bij een deelnemer van elk blad een (zeer bijzondere) prijs terecht komt. Jaarlijks brengen vijfduizend gehandicapten een week vakantie door aan boord van de (nieuwe) J. Henry Dunant en In de twee vakantietehuizen van het Nederlandse Rode Kruis. Dat kost geld. Geld dat U nu bijeen kunt puzzelen. Talloze chronisch zieken en Invaliden zullen er U dankbaar voor zijn. En niet alleen zij, ook hun familieleden door wie zij week in week uit worden verzorgd. Indirect krijgen ook die de gelegenheid even op adem te komen. Doe dus vooral mee aan deze Rode Kruiswoord- puzzelactie. U stuurt de gevonden slagzin op een brief kaart naar' het speciale adres van het Nederlandse Rode Kruis, Postlaan 67. 's-Gravenhage. Plak naast de gewone frankering (30 cent) minimaal 1,— (maximaal 5.-—) aan gel dige postzegels. U kunt net zoveel oplossin gen Inzenden als U wilt, mits voldoende gefrankeerd. U kunt ook uw oplossing op een giroblljet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste ƒ1,— óf zoveel U wilt over op giro 30 46 067 van het Nederlandse Rode Kruis te 's-Gravenhage. Uw oplossing moet op 13 februari binnen zijn. Op 18 februari trekken In Bergen (N.H.) notaris Van Beusekom uit 's-Gravenhage 'en notaris Brons uit Bergen de fantastische prij- De vergunning voor deze puzzelactie ten bate van de Rode Kruis-vakantleprojecten voor chronisch zieken en invaliden Is ver leend door de Staatssecretaris van Justitie, bij besluit van 31-10-'73, nr. L.O. 700/143/230.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 5