Cjrom ^warts jexeh in het harL, Vergadering gestaakt wegens overmatige belangstelling I AGENDA Buitenlanders maken studie werkgelegenheid /paarbank IR 800 MAIN WAS IN DE IANJEBOOM GEEN PLAATS Opp er Bark wordt conimaDdant van groep Diemen ZOMERVAKANTIE we/t nederland Telmachine gestolen inbraak in bij Raadskelder" Collecte ten bate van Groesbeekse Tehuizen Joyriding Onder invloed schade aangericht LANDSCHAPSZORG 00K IN GEWEER TEGEN NI0Z-H00GB0UW boek nu Uw Goed en voordelig AG S FEBRUARI 1974 EXELSE 87e JAARGANG No. 8848 COURANT B.V. v/h Langeveld De RoolJ Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags Postgiro 652. Abonnementsprijs ƒ7,25 p. kw. 50 cent incasso; los 30 cent Bank: Amrobank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert. 27 ct. p. mmJ excl. 4% BTW J deur van De Oranjeboom" dringende leden van de Woningbouwvereniging. Hun wachten was vergeefs want op het moment dat Iwerd genomenwaren de laatste plaatsen in de zaal al bezet. agavond kon gesproken wor- n een unieke gebeurtenis in het verenigingsleven: een verga- moest wegens overmatige toe an leden worden verdaagd. Het buitengewone vergadering van ningbouwvereniging Texel waar rden beslist over het al of niet en van woningen aan de huur- ot een beslissing kwam het niet et bleek dat van de 1400 leden vereniging er naar schatting U iren komen opdagen terwijl in voor niet meer dan 250 men- ats was V, •erleg met Ihet actiecomité op initiatief deze vergadering was besloot het bestuur in eerste in- af te zien van discussie en het uk meteen in stemming te bren- s alle op dat moment in de zaal igen hun stem hadden uitge- en via de nooduitgangen waren iken, zouden opnieuw 250 leden toegelaten totdat ieder aan de vas geweest. De uitslag van de ng zou men dan later wel verne- >esluit werd ter kennis gebracht mensen m de zaal en leek goed ontvangen. Derhalve werd be- met stemmen, waarbij als voor conclusie kon worden getrok- t 'het merendeel van de eerste g" stemmers (dus degenen, die egst naar De Oranjeboom waren n) voorstanders waren van ver te mensen, die in ihet café, in de i buiten stonden te wachten be ech ter niet wat er aan de hand meenden dat zij buitenspel Dat gaf nogal wat opwinding oer. De gemoederen liepen hoog de vrees van zaalhouder A. G. Berg dat het interieur van zijn ement gevaar liep, was dan ooik niet overdreven. bijeenkomst, zo spoedig mogelijk te houden, zou men trachten de Burge meester De Koning-ihal af te huren. Een ander lid rende naar de micro foon om te trachten tegen deze regeling te protesteren Hij iwildé voorstellen de deuren van de zaal te openen om de mensen op straat in staat te stellen toch te kunnen vergaderen. Maar de mensen liepen al weg en de geluidsinstallatie werd uitgeschakeld. Het bestuur van de Woningbouwver eniging en het aktiecomité komen mor genavond in vergadering bijeen om de volgende stappen te bespreken. Verwijlt Zaalhouder A. G. v.d. Berg kreeg het verwijt naar het hoofd geslingerd, dat hij de deuren tussen de grote zaal en het café niet had willen openen om In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken dn restaurant „De Raadskelder". De dader kon binnenko men door een ruit aan de achterzijde te vernielen. Vermist wordt een telmachi ne ter waarde van enkele duizenden guldens alsmede een bedrag van onge veer ƒ15,aan wisselgeld dat in twee potjes werd bewaard. De politie ver moedt dat de dader in de mening heeft verkeerd dat zich in de telmachine een geldla bevindt en dat hij de machine heeft meegenomen om deze elders open te breken. zodoende nog wat meer mensen in de gelegenheid te stellen aan de vergade ring deel te nemen. Dit kon echter met want de cafézaal was die avond gere serveerd voor dertig deelnemers aan de theorieles van rijschool Groot Wegens de zich ook in de cafézaal ophopende massa mensen kwam van deze les overi gens niets terecht. Maar ook bij ge opende deuren zou nog niet de helft van het aantal opgekomen leden aan de ver gadering hebben kunnen deelnemen. Een dag na de vergadering verstrekte het bestuur van de Woningbouwvereni ging het navolgende communiqué aan de pers: „Zowel het aktiecomité als het bestuur waren unaniem van mening dat gezien de enorme opkomst de geplande afwerking van de verga dering onmogelijk was. Teneinde onze leden, welke zich de moeite hadden getroost van heinde en ver naar Den Burg te komen, in de ge legenheid te stellen zich uit te spre ken over het al of niet verkopen van de voor verkoop in aanmerking ko mende woningen, werd dn overleg met 'het aktiecomité besloten, tij dens deze vergadering, zonder dis cussie, alleen tot stemming over te gaan en u later van de uitslag van deze stemming mededeling te doen. Voor een aantal leden was deze gang van zaken met acceptabel. Teneinde elk lid in de gelegen heid te stellen kennis te nemen van de voor- en tegenstandpunten zal op korte termijn gezocht worden naar mogelijkheden hiertoe". Dinsdag 5 februari De gemeenteraad vergadert in het raad huis; aanvang 19.30 uur. Op 'het adres Warmoesstraat 52 wordt de oprichtingsvergadering van de PPR Texel gehouden; aanvang 20.00 uur Woensdag 6 februari In ,,De Lindeboom-Texel" wordt bloem bollendag gehouden met als sprekers de heren Bakker en v. d. Zwet; aanvang 10.00 uur. In de expositieruimte van het raadhuis worden oude anischtkaarten van Texel geëxposeerd Toegang gedurende de werktijd en 's avonds van 19.00 - 22.00 uur. Donderdag 7 februari In ,,De Lindeboom-Texel" wordt de jaarvergadering van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting gehouden; aanvang 10.00 uur. Na de middagpauze spreekt de heer D. v.d. Wal over actuele ont wikkelingen bij de gewasbescherming. In het raadhuis worden oude ansicht kaarten geëxposeerd. Open gedurende de werkuren en 's avonds van 19.00 - 22.00 uur. Vaste data: Tedere woensdagmiddag van 15.30 - 17 00 uur lcgpuzzeltheek in het ge bouwtje van de muziekschool aan de Parkstraat Iedere donderdag van 10 30 - 11.15 uur bcjnardengvmnasliek in „Casino". Uitzending bejaardenomroep: maandag 18.30 - 19.30 uur gevarieerd program ma; woensdag 18.30 - 19.15 uur groot nieuws voor u; donderdag 18.30 19.15 uur gevarieerd programma. Op vrijdag staat de bibliobus van 11.00 - 11.30 uur op de hoek Postweg-Muij- weg in Zuid-Eierland; van 11 45 - 12.15 uur bij de school van Midden- Eierland; van 13.00 - 14.45 uur bij de o.l. sohool van Oudeschild en van 15.00 - 15.30 uur op de Dageraad (bij nr 10) in 't Horntje. Inbraak opgelost De bandrecorder (eigendom van me vrouw H. Kucsmirak) die vorige week werd gestolen uit de kleuterschool „De Woelige Hoek" is tereCht. De politie 'heeft de jeugdige inbreker en zijn hel per kunnen aanhouden. Van 11 tot en met 16 februari wordt overal in het land en dus ook op Texel gekollekteerd voor de „Groes beekse Tehuizen". Dit is een verblijf plaats voor 250 jongere en volwassen geestelijk gehandicapten van alle ge zindten. Zij zijn verdeeld over acht te huizen, waarin diverse arbeidsfhera- pieën op hen worden toegepast. Krea- tieve en 'bezigheidstherapie, muziek therapie en buitentherapie nemen een net zo belangrijke plaats in. De Groesbeekse Tehuizen worden ge subsidieerd, maar onvoldoende om stichtingskosten voor nieuwbouw, va kanties, weekends en ontspannings mogelijkheden te dekken. Vandaar een nationale köllekte. Treft men geen 'kol- lektant, dan kan men geld storten op giro 88 27 88 t.n.v. de Groesbeekse Te huizen te Groesbeek. In De Koning-hal nen zonder bespreking vooraf iter met in overeenstemming tgeen de woningbouwvereniging rculaire aan de leden had toege- ïmand onderbrak de stemming ïrop te wijzen. Voorzitter S. Kooi de vergadering voor enkele eken. Even later liet hij weten liets anders opzat dan de verga- te verdagen. Voor de volgende gehoorapparatenservice TROHUIS In de nacht van zondag op maandag omstreeks drie uur werd een in de Ko- gerstraat geparkeerde auto gestolen. De wagen kan makkelijk worden meegeno men, want de eigenaar had het portier niet afgesloten en ook het contact- Sleuteltje laten zitten. De auto, een VW pick up, werd later op het parkeer terrein aan de Nikadel te De Koog aan getroffen. De politie hoopt aan de hand van vingersporen de clandestiene be stuurder te kunnen achterhalen. DE KOOG In de nacht van zondag ramde een automobilist de bloembak ken en het hekwerk aan het begin van de Dorpsstraat ter hoogte van Automa tiek PP. De surveillerende politie trof de auto later aan op het parkeerterrein aan de Nikadel en had ook de bestuur der snel opgespoord. De betrokken Chauffeur had medicijnen ingenomen, waarvan hij wist dat deze het behoor lijk besturen van een auto onmogelijk maken. Hij had bovendien alcohol ge bruikt. Gisteren is op Texel een twintigtal buitenlandse economen gearriveerd om gedurende vijf dagen een speciale studie te maken van de arbeidsontwikkeling en de seizoeninvloeden op de werkgele genheidssituatie. De groep bestaat uit mensen uit Indonesië, Irak, Pakistan, Mexico, Maleisië, Soedan, Thailand, Ar gentinië, Colombia, Ghana, Nepal, Ko rea, Yoegoslavië en Israël. De studie week heeft plaats onder auspiciën van het Research Instituut voor Bedrijfswe tenschappen te Delft. De buitenlanders maken in het kader van een ontwikkelingsstage een studie- perdode in Nederland door. In 1970 en 1971 ontving Texel soortgelijke groe pen. De ervaringen waren toen bijzon der gunstig. Door het op zichzelf staan de en overzichtelijke karakter leent het eiland zich zeer voor studies als deze. Interviews Om zich zo breed mogelijk te oriënte ren willen de economen gesprekken voeren met een aantal vertegenwoordi gers van het Texelse economische leven. Er zal gesproken worden met vertegen woordigers van de LTS, scholengemeen schap, Jonge Ondernemers, midden standsvereniging, banken, zuivelfabriek, gemeentebestuur, TESO, arbeidsbureau, In een brief aan het college van B. en W. heeft de Werkgroep Land- schapszorg protest aangetekend tegen de goedkeuring door B. en W. van de NlOI-hoogbouwplannen. Zij deelt het college mee zich tot bij de hoogste in stantie te zullen verzetten tegen het plan. De bezwaren van de werkgroep rich ten zich in hoofdzaak tegen de hoogte van het gebouw (14,5 meter), „een vi suele verstoring", aldus de werkgroep. Volgens Landsdhapszorg zou uitbreiding van het NIOZ wel aanvaardbaar zijn als het plan in laagbouw zou worden 'Uitgevoerd. Als plaats van vestiging denkt zij aan 't Horntje of de P.H. Pol der. Voorts is de werkgroep teleurge steld over het feit dat B. en W. kenne lijk weinig waarde hecht aan een van de eerste uitgangspunten in de beleidsnota 1974: het behoud van Texels „eigen ge zicht". Alternatief De Nederlandse Dierkundige Vereni ging heeft inmiddels haar architect op dracht gegeven een alternatief bouw plan te ontwerpen. Hierover toont Landsdhapszorg zich zeer verheugd. Daarentegen noemt zij het zeer ontmoe digend dat de Dierkundige Vereniging kennelijk de natuurlijke en landschap pelijke waarden van Texel meer res pecteert dan ihet college van B en W. van Texel zelf. „Texelstroom", VVV, transportonderne mingen, Rij kslandbouw voorlichtings dienst, Staatsbosbeheer etc. De groep, onderverdeeld in subgroepjes, wordt bijgestaan door een aantal tolken. Evenals vorige keren verleent 'het ge meentebestuur aan 'het bezoek van de buitenlanders veel medewerking. Gis termiddag is het gezelschap aan het ge meentebestuur voorgesteld. Donderdag avond zal met het gemeentebestuur worden gediscussieerd over de opgeda ne bevindingen. Opperwachtmeester J. Bark (51) te Den Burg is met ingang van 1 februari j.l. bevorderd tot adjudant en tevens benoemd tot commandant van de groep Diemen. Vrijdag a.s. zal hij als zodanig worden geïnstalleerd. Voor de heer Bark (geboren in het Noordhollandse Warder op 28 augustus 1922) is Diemen geen onbekend gebied want hij is er al twee maal-eerder werk zaam geweest en wel van 17 oktober 1945 tot 1 maart 1948 en van 1 mei 1959 tot 16 april 1967. In de tussenliggende periode deed hij dienst bij de groepen Ouderamstel en Beemster. Toen hij op 16 april 1967 naar Texel kwam was hij aanvankelijk rayoncom mandant van De Koog. Later werd hij rayoncommandant van Den Burg, te vens plaatsvervangend groepscomman dant. Zodra dn Diemen een woning is ge zonden zal -de familie Bark Texel verla ten. Het ziet er niet naar uit dat in de ontstane vacature op Texel spoedig zal kunnen worden voorzien. VLIEG-, BUS- EN TREINREIZEN BUNGALOWS EN APPARTEMENTEN

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 1