ierste blok van 48 woningen al in april gereed Nu nog grotere winsten met de 6 NMB- Spaarwinst- biljetten. it flat mysterie T 4* W' uin levert 200e huis aan woningbouwvereniging Rente van 7Vz% tot 9% "i- y m 14 belangstelling gebrek Hengel- en watersportwinkel in Oudeschild Ir ir U hebt keuze uit 6 mogelijkheden: feuilleton door Tom Lodewijk Tweede blad Texelse Courant, dinsdag19 februari 1974 een deel van de ni aanbouw zijnde 48 woningen. Men ziet het tweede blok van het complex. De vlag wappert op de 200e wo loor Duin voor de Woningbouwvereniging wordt gemaakt. uw van het complex van 48 retwoningen in het bestem- jn Den Burg noord-west vor- r wens. Het eerste blok zal in jebruik genomen kunnen wor- unemer C. H. F. Duin streeft ür 1 april want de toekomstige waaronder een aantal „kre- illen" staan te trappelen van i. Zoals gebruikelijk zullen de e en de Woningbouwvereni- er de helft van de woningen erdelen. Bij beide instellingen m de indruk dat het weinig al kosten om de huizen bezet Ondanks een „kale" huur evolg van de recente prijsstij- i de buurt van de ƒ300,- per al liggen. moment zijn nog geen (huizen :en maar er zijn al heel wat wo- ende gezinnetjes wezen kijken, izen onder de kap zitten, kan een behoorlijke indruk vor- jadigde leden van de Woning- ïniging kunnen ziah nu opge- e heer P. Smit, Beatrixlaan 30. ïg geschiedt naar rangnummer, oor de gemeente toe te wijzen rorden andere normen gehan- Vrome wens een vrome wens blijken te zijn ie bouw van deze 48 woningen de woningnood is uitgebannen, leel, het ziet er naar uit dat it moment al weer aan volgen- >lannen moet gaan denken. Wat bouwen niet kan worden opge lost (althans zolang de doorstroming niet van de grond komt) is de woning nood onder de laagstbetaalden. Het is duidelijk dat een minimumloontrekker onmogelijk ƒ300,per maand kan uit geven, laat staan het nóg hogere be drag dat toekomstige huurhuizen zullen moeten opbrengen. Op dit moment heeft de gemeente te maken met zo'n dertig woningzoeken den die zich behelpen met een zomer huisje dat vóór pasen moet worden ont ruimd. De heer P. Arensman, huisves tingsambtenaar bij de gemeente, vertel de ons dat naast deze zeer dringende ge vallen nog ongeveer 70 woningzoeken den staan ingeschreven. Vordering Nee, de Texelse woningnood loopt nog lang niet op zijn eind. Het gemeentebe stuur heeft het dan ook alleszins ge rechtvaardigd geacht om opnieuw een huis dat anders tweede woning zou worden, te vorderen ten behoeve van een woningzoekende. Het betreft het pand Johan Hodshonstraat 7 te De Cocksdorp (een zg. Bogaerswoning) van de heer VV. H. Poelman uit Hilversum. De heer Poelman diende een verzoek in bij de gemeente om deze bungalow als tweede woning te mogen gebruiken. Als gevolg van de voorgeschreven ad vertentieprocedure, meldde zich een ge gadigde voor permanente bewoning die het huis wilde kopen voor een, naar de mening van B. en W., redelijk bedrag. De heer Poelman ging hierop niet in, waarna het college tot vordering be sloot. Naar verluidt zou de heer Poel man toen hij de woning (zonder op schortende voorwaarden in de koopak te!) kocht, door zijn makelaar nadruk kelijk zijn gewaarschuwd. De heer Poel man ontkent dat overigens. Hij kocht het huis begin vorig jaar van de heer Stuurman die naar een bejaardenwo ning ging. De gedachte dat hem het ge- OUDESCHILD De gebroeders Jan en Flip Duinker uit Nieuweschild heb ben van de heer G. Stolk de voormalige Vivo-winkel bij de haven van Oude schild gehuurd. Ze maken er een zaak in water- en hengclsportbenodigdheden die door Duin voor de Woningbouwver eniging wordt gebouwd Duin begon destijds met 25 woningen aan de Thijs- sel-aan, vervolgens 22 aan de Burdet- straat-Thijsselaan. 12 in Oudeschild, 12 in De Cocksdorp, 99 in Den Burg, 10 in Den Hoorn, 11 in Oosterend en nu de 48 in Den Burg noord-west. van, die volgende week zaterdag zal worden geopend. De gebroeders Duinker drijven al ge ruime tijd handel in buitenboordmotoren, boten, pieren e.d. maar deze aktiviteit kwam in de schuur van het afgelegen Nieuweschild slecht tot zijn recht. De kans om de winkel van de heer Stolk (die de Vivo-zaak half januari opdoekte) te huren, werd dan ook met beide han den aangegrepen. De heer Stolk ver kocht al enkele jaren hengelsportartike len en aas. 'De gebroeders Duinker wil len dit onderdeel aanmerkelijk uitbrei den. Er zullen altijd verse pieren en za gers te koop zijn, geoogst met behulp van de door de broers zelf ontworpen en geconstrueerde pierenmaohine. Ver der kan men in de zaak terecht voor buitenboordmotoren (Mercury en Yama ha), boten (in de winkel wordt een Noorse jol geëxposeerd), reddingvesten, bolders, boegklampen, kikkers en aller lei andere op de water- en hengelsport betrekking hebbende hulpmiddelen en gereedschappen. Ook duiksportarinkelen horen tot het assortiment. bruik als tweede woning geweigerd zou kunnen worden, kwam niet in hem op. Hij had in De Cocksdorp, ook in het cen trum, ettelijke tweede woningen ge zien Anders De woningen in noord-west Den Burg zien er totaal anders uit dan de woning wetwoningen die tot dusver op Texel zijn gebouwd. De lage voorgevels, grote kap, dakkapellen en houtbetimmering maken bepaald geen saaie andruk. Een speels beeld levert het complex (acht blokjes van zes) door de wijze waarop ze aan woonstraatjes zijn gebouwd. De wo ningen hebben drie slaapkamers. Een pluspunt is dat over een tweede wc op de bovenverdieping kan worden be schikt. De verschillende woningen in een blok worden gescheiden door spauwmu- ren, waardoor moeilijkheden zoals die zich bij het complex van 99 woningen hebben voorgedaan, hier niet zullen voorkomen. Een bijzonderheid is dat de afvoer van regenwater en die van afvalwater zijn gescheiden. Het regenwater gaat via de kortste weg naar de naburige sloot: het vuile water gaat het gemeentelijke riool in opweg naar de zuivering. Schei ding van hemelwater en afvoerwater is nodig omdat volgens de nieuwe regeling voor het kwaliteitsbeheer van het op pervlaktewater de hoeveelheid regen water die in de rioolzuiveringsinstalla tie terecht komt, aanzienlijk moet wor den teruggebracht. Met genoemde schei ding was in de oorspronkelijke kosten raming geen rekening gehouden. Het as te verwachten dat het hele complex in de herfst in gebruik zal zijn. Op een strenge winter wordt niet meer gerekend. Vertraging door het niet tij dig ontvangen van materialen kan zich ook niet meer voordoen want vrijwel alles is op de bouwplaats aanwezig. En kele maanden geleden is al het benodig de snel aangeschaft in verband met de toen verwachte sterke prijsstijging. Mijlpaal Voor aannemer Duin betekent het complex woningen een mijlpaal, want een der huizen is de tweehonderdste Ét h* Een andere manier van sparen, met een leuke spaarwinst na 2, 41/2 of 6 jaar. De NMB Spaarwinstblljetten zijn aan toonder en verkrijgbaar aan de kas van elk NMB kantoor. U stort Looptijd Rente U ontvangt 865,33 2 jaar Th. 1.000,- 4.326,66 2 jaar Th 5.000,- 699,96 4'/2 jaar 8Va 1.000,- 3.499,81 4'/2 jaar 81/4 5.000,- 596,27 6 jaar 9 1.000,- ƒ2.981,34 6 jaar 9 5.000,- Vraag eens Inlichtingen over deze spaar- mogelijkheden. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItJ) IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIII uw verlof, maar dat duidelijk e ik nog niet zitten. Ik dacht ze er alle belang bij had dat fa in leven bleef. U hebt ons jjd dat u al beslist had toe te in de scheiding. 'Dat was dus een kans, zou ik zo zeggen, oh te smadelijk. nt u Henri niet. Mijn advo- Van Weenhem, zei het me en 'ïst dk dat hij gelijk had. De 3ie bij een vrouw altijd maar at ze niet kunnen scheiden, t bést. Daarmee houden ze ig op de vlakte. Verandert de nen ze wèl scheiden, dan gaan ïteen anders aan staan. Dan niet opnieuw in de huwe- met het eerste het beste griet- nog eens hertrouwen, dan kij- rel uit! En in het geval van e altijd op zwart zaad zat, is dat 'hij nooit zou trouwen met die geld gaat kosten. Daarbij jonger dan hij zei ze soham- kon haar vader zijn! Goed, "iessen toe, maar het motief? nooit gelezen, vroeg Tillie dat er geen gevaarlijker 3 dan een afgewezen vrouw? n primitief schepsel als die. Volkers? Je ziet met één oogopslag waar ze vandaan komt. een produkt van de goot, met een hoop seks en een vliesdun vernisje van wat ze beschaving noemen. Ze kan waar schijnlijk wel met vork en mes eten! Haar lach klonk schril. Koppenol die haar opmerkzaam gadesloeg, bemerkte hoe dit gesprek haar opwond. Dus vroeg Driessen verder hoe zou het volgens u dan zijn gegaan? O oh Tillie haalde haar schouders op u zult als vakman natuurlijk wel denken, dat ik te veel romans gelezen heb. Maar ik zie het vóór me. Henri, mooie smoesjes verzinnend om met fat soen van dat schepsel af te komen, en zij had de zaak natuurlijk dóór! Ze wist dat hij kon scheiden u had het haar zelf verteld, nietwaar? Waar om eigenlijk? Om haar 'te waarschuwen! Juist. En dan zou ze in een opwelling van blinde drift hem hebben neergesla gen. Dat lijkt me niet onwaarschijnlijk, in specteur. Mij ook niet, mevrouw Maar het klopt niet met de feiten. Dat meisje is inderdaad in de flat geweest, laat in de avond, maar toen was Nieuwolda waar schijnlijk al enkele uren dood. Daar komt nog bij Hij is neergeslagen met een zware bronzen vaas, die met kracht op zijn schedel is neergekomen. Hij zat aan zijn bureau en is van achteren neer geslagen. De wond zit aan de rechter zijde van de schedel. Het meisje Vilkers is links, schrijft zelfs links. Dat maakt het erg ongloofwaardig, dat zij die klap 'heeft toegebracht. Zijn er dan geen vingerafdrukken? O zeker, de hare! Maar het is duide lijk dat zij de vaas heeft opgenomen, bekeken .Het is natuurlijk hij greep een kandelaar van de tafel heel iets anders of die met kracht wordt omvat, zóom iemand een klap te geven, dan wel of je die opneemt om hem te bekijken. De dader heeft naar alle waarschijnlijkheid handschoenen ge dragen och dat weet tegenwoordig iedereen. Oppassen voor vingerafdruk ken! Daardoor krijg ik de indruk dat de dader moord met voorbedachte rade heeft gepleegd naar de flat is gegaan met het doel hem te vermoorden. Enfin, mischien gebeurt er iets onverwachts, maar zoals de zaken nu staan hebben we geen termen om haar vast te hou den, al heeft ze in haar paniek heel domme dingen gedaan. Bijvoorbeeld: haar vingerafdrukken op die vaas ach tergelaten en op de deurknop. De dader was slimmer! Hij zweeg en keek somber voor zich uit; Koppenol bewoog zich onrustig en staarde verbaasd naar zijn chef. Nu ja, besloot Driessen, ik zal u niet langer met die nare details bezig houden. Ik begrijp dat het voor u een bijzonder moeilijk te verteren geval is. Hij greep zijn hoedje, dat naast hem lag. Misschien zal de gemeenschap er wèl bij varen, zei hij, doordat u niet langer de noodzaak ziet hier weg te gaan. Gaat u dan weer in de verpleging, als ik vragen mag? Ik heb de verpleegsterskap aan de wilgen gehangen, glimlachte Tillie koel tjes. Maar zo af en toe valt u misschien nog wel eens in? Hoe komt u daarbij? Ik dacht het maar zo. U hebt tooh uw uniform nog wel? Nouzei Tillie aarzelend, dat weet dk eigenlijk niet. Die zult u 'heus nog wel ergens in de kost hebben hangen, zei Driessen glim lachend. 's Is een stuk van uw leven ge weest, nietwaar? In het te vrijpostig als ik vraag of ik misschien mag zien, of u die verpleegsters-uniform nog hebt? Tillie zag hem strak-verwonderd aan. Wat interesseert dat u? U verwacht toch niet dat ik al mijn kasten overhoop zal halen, of u daarin zal laten snuffe len? Ik zal meneer Van Lookeren toch eens vragen wat de richtlijnen zijn voor zijn eh- ondergeschikten! Die richtlijnen zijn duidelijk, me vrouw, de leiding van het onderzoek in de zaak Nieuwolda is mij opgedragen en ik heb machtiging, en ben ook ver plicht, een onderzoek in te stellen naar alles, wat tot de oplossing kan leiden. En als ik vragen mag haar stem was gevaarlijk beleefd dn hoeverre heeft het feit of ik al of niet nog mijn verpleegsterskledij heb, daarmee te ma ken? Koppenol zat nu recht op zijn stoel en zijn blik was wel gespannen, maar niet meer twijfelend, gericht op zijn chef. Dat zal ik u zeggen, mevrouw. Om ongeveer half zeven is een vrouw in verpleegsters-uniform gezien op de ga lerij van de flat.en een half uur la ter is een vrouw in verpleegsters-uni form, rijdend in een groene Moris ge signaleerd, terwijl ze uw huis binnen ging. Koppenol zag de vrouw die tegenover hem zat, in enkele seconden voor zijn ogen als het ware verstenen. Alleen haar ogen stonden als dudster-gloeiende punten dn haar strakgrauw gezicht. Daarom, mevrouw, gong Driessen on verstoorbaar voort, zou dk twee dingen willen weten. Hebt u nog uw uniform? En zo ja, mag ik die eens zien? Ik heb dat uniform niet meer, zei Til lie met een stem die als een grauw klonk, dus die kunt u ook niet zien. Mag dk me daarvan overtuigen, mevrouw? U wou mijn huis doorzoeken? Dat igaat zó maar niet? De commissaris. Ik heb een bevel tot huiszoeking, me vrouw. Een bevel tot huiszoeking? Met ande re woorden Wanneer u vrijuit gaat, 'kan het u al leen maar goed doen als we het bewijs daarvan kunnen leveren. Wanneer ik vrijuit ga? Wilt u insi nueren. Ik insinueer niets, mevrouw. Zolang de dader niet gearresteerd is en het be wijs geleverd, is iedereen verdachte! En viel ze hem in de rede om dat de één of andere verpleegster daar rondgewandeld heeft, trekt u maar met een de conclusie dat ik Ik probeer alleen achter de feiten te komen Ik heb een theorie en als het u interesseert, wil ik ze u vertellen. Tillie haalde haar schouders op, igreep nerveus een sigaret en stak die met trillende handen op. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 5