AGENDA f Vrouwenpagina's zijn ondingen Verslaggever ouderrichtte dertig R.K. Gilde-dames Sultan in harem Prins Jaring ontmoet burgemeester P.P.R. Texel wil zich bij Pakt aansluiten Open jeugdwerk houdl belangrijke vergadering Dringend verzoek Hooibrandje aan Hoornderweg geblust Trainer Haagsma verlaat ZDH Veelzijdig programma Boerderijentocht 1974 Bel bij brand 2066 Uitslag zesd Bode Kruispiu Weekenddienst arts Kerkdienst» SPORTPROGRAMMA „Ik voel me als een sultan in een welvoorziene harem. Ik weet wel wat ik doen moet, maar niet waar ik moet beginnen". Dit zei de heer J. Schekker- man uit Assendelft woensdagavond in „De Witte Burcht" aan het begin van een lang, van de hak-op-de-takkerig, maar toch zeer boeiend verhaal over de journalistiek, dat hij afstak voor onge veer dertig dames van het R.K. Vrou wengilde. Een overigens tamelijk schra le opkomst voor de sultan. Vlak na de oorlog is de 'heer Schek- kérman vier jaar lang zakelijk direk- teur van Vrij Nederland geweest. De banden met Vrij Nederland bestaan nog steeds, zij het dan op een andere basis. Als gespecialiseerde in de onderwijs- sektor verschijnen regelmatig artikelen van Schekkerman in dit weekblad. Ook schrijft hij als free lance verslaggever voor Het Parool. Om misverstanden te voorkomen lichtte Schekkerman toe, dat met de „harem van de sultan" de vele zaken binnen het journalistieke bedrijf wer den bedoeld, waarover verteld kon worden. Hij vroeg zich af wat de dames het meest zou interesseren: de techni sche kant van het krantenleven, de commerciële, de journalistieke kant of misschien dé invloed van de krant op de samenleving. Ook de dames hadden moeite met het maken van een keus. Aan de technische kant hadden ze niet veel behoefte, want daarmee hadden ze twee iweken geleden met een excursie naar de Texelse Courant al kennis ge maakt. Schekkerman hakte de knoop door en stak van wal. Nederland heeft zo'n 2000 verschil lende kranten en bladen. Enkele grote Donderdag 21 februari In hotel „De Hoop" te De Cocksdorp spreekt de heer H. J Volriet over be- lastingfacdliteitert voor het agrarisch bedrijf; 20.00 uur. Zaterdag 23 februari De Werkwinkel haalt oud papier op in de Gasthuisstraat, Hogerstraat, We verstraat, Parkstraat en Groeneplaats. In „De Bijenkorf" te Oosterend begint om 10.00 uur het volleybaltournooi van Smash '68. Om 14.00 uur vieren de kinderen in ,,'t Skiltje" te Oudeschild carnaval. Van af 20.00 uur zijn de ouderen voor de viring aldaar welkom. De Plattelandsvrouwen van de afdeling Eierland houden een Westfriese avond in hotel „Kikkert"; 20.00 uur. In „De Bijenkorf" te Oosterend wordt door de toneelvereniging „Nieuw Le ven" het stuk „De nieuwe personeels chef" opgevoerd; 20.00 uur. Het Kon. Texels Fanfare-DEK geeft de winteruitvoenng in de Burgemeester De Koninghal; 20.00 uur. In hotel „De Oranjeboom" brengt „St. Jan" de carnavalsklucht „Wie wint de pot"; 20.00 uur. Om 14.00 uur wordt in 't Asiel verga derd over onder meer de fusie met „De Witte Burcht". Maandag 25 februari In hotel „De Zwaan" wordt om 20.00 uur een carnavalsdrive klaverjassen gehouden. Vaste data: Iedere woensdagmiddag van 15.30 - 17.00 uur legpuzzeltheck in het ge bouwtje van de muziekschool aan de Parkstraat Iedere donderdag van 10.30 - 11.15 uur bejaardengymnastick in „Casino". Uitzending bejaardenomroep: maandag 18.30 - 19.30 uur gevarieerd program ma; woensdag 18.30 - 19.15 uur groot nieuws voor u; donderdag 18.30 - 19.15 uur gevarieerd programma. Op vrijdag staat de bibliobus van 11.00 - 11.30 uur op de hoek Postweg-Muij- weg in Zuid-Eierland; van 11.45 - 12.15 uur bij de school van Midden- Eierland, van 13 00 - 14.45 uur bij de o.l. school van Oudeschild en van 15.00 - 15.30 uur op de Dageraad (bij nr 10) in 't Horntje. Zaterdagmiddag om half drie zal Prins Jaring de Eerste uit Oudeschild een be zoek brengen aan burgemeester Spren- gcr om van hem de sleutels Ivan de stad Texel in ontvangst te nemen. De prins en zijn raad van elf zijn voornemens er een heel bijzondere optocht ,'van te ma ken. Het illustere gezelschap heeft het za terdag bijzonder druk want er moeten ook bezoeken worden afgelegd bij di verse oude en nieuwe relaties, zoals de familie Lap bij Den Hoorn en het groot ste gezin van Texel. Om 14.00 uur begint dn 't Skiltje een kinderprogramma waarbij ook de kin deren uit andere dorpen worden ver wacht. 's Avonds zijn in dezelfde zaal de ouderen welkom. Voor een bont pro gramma wordt gezorgd. Om kwart voor negen zal de raad van elf zich voorstel len. dagbladen zijn de Volkskrant, een links, van oorsprong katholiek blad; de Tele graaf rechts, liberaal; Het Parool, onaf hankelijk socialistisch, evenals Het Vrije Volk; Trouw, protestants christe lijk, enzovoort. De hoofdredakteur is verantwoorde lijk voor de inhoud van de 'krant; hij zou dan oök van de hele inhoud op de hoogte moeten zijn voordat de krant verschijnt. „Een onmogelijke zaak", aldus free lance Schekkerman Het aan deel van de hoofdredakteur in de krant is het hoofdartikel; dit is het commen taar op een zeer belangrijke gebeurte nis. Onder de hoofdredakteur staan de redakteuren, de specialisten (de redak- tie binnenland, buitenland, kunst, sport, etc. Tenslotte zijn er de corresponden ten; deze zijn gevestigd dn alle delen van het land en hebben de opdracht nieuws van hun woonplaats te verslaan. Over het algemeen heeft een krant geen goede naam. Niet voor niets spreekt men van „liegen of het gedrukt staat" en „de krant brengt de leugen in het land". Bovendien is de krant vaak een concentratie van ellende en geeft daardoor een vertekend beeld. Ondingen Geen moeilijke woorden is een eerste eis, die de Gilde-rdames aan een krant stellen. Verder moet de berichtgeving juist zijn, de artikelen moeten van goede koppen zijn voorzien, een krant moet overzichtelijk zijn en zowel ont spannende als leerzame artikelen bevat ten. Ook stellen de dames prijs op een „commentaartje". Schekkerman voegde hieraan toe, dat dit dan wel zeer dui delijk gescheiden moet zijn van het nieuws. Veel protesten riep spreker op met de opmerking: „vroulwenpagina's zijn ondingen!" Hier was het Gilde het helemaal niet mee eens: „ik kan nooit het artikeltje vinden waarover mijn man heeft verteld en dat mij interes seert. Dan kunnen ze het toch veel beter allemaal bij elkaar zetten?!" Schekker man: „Een krant moet voor iedereen zijn Niet alleen voor de man en een hoekje voor de vrouw. Een vrouw heeft ook medezeggenschap in de maat schappij, heeft ook een vinger in de pap". Een ontmoedigd Gilde-lid' „die vinger heeft toch niets te betekenen". De heer Schekkerman: „Dan moet u zorgen, dat die wèl wat te betekenen heeft! Onderschat uzelf niet. We moeten meedenken, meewerken. De tijden zijn veranderd. Vroeger geloofden we in de autoriteit. Wat de burgemeester, de pas toor, de dominee zei, was uitgemaakte zaak. Dat is niet meer zo. Er zijn aktie- groepen. Mensen komen voor hun eigen belangen op. Maar wil je voor je be langen opkomen, dan moet je de feiten kennen. Lees daarom de krant." De volgende aktiviteit van het R.K. Vrouwengilde is een rondleiding in Bakkerij Timmer op donderdag, 28 fe bruari om 13 30 uur. Deze week heeft de PPR op Texel het Texels PvdA-bcstuur de wens te ken nen gegeven, door middel van een PAKT-formatie een plaatsje in de ge meenteraad te willen veroveren. Tijdens de dinsdagavond gehouden vergadering kwamen de negen PPR- leden na moeizame onderhandelingen in principe tot genoemd besluit. Men hoopt dat de andere progressieve par tijen met de voorgestelde formatie ak koord gaan. Verder is dinsdagavond een twee- mansbestuur gekozen. Mevrouw H. Vlaming uit Den Burg is permingmees- teresse, de heer G. Kwant uit Eierland secretaris. Het voorzitterschap wordt bij toerbeurt bekleed. De eerstvolgende bijeenkomst is vrijdagavond (heden), ten huize van mevrouw Vlaming, Bur gerhoutstraat 6 te Den Burg. Men zal zich bezinnen op de uitwerking van een program. Zaterdagmiddag 14.00 uur houdt de Stichting Open Jeugdlweik een belang rijke vergadering in 't Asiel, waarbij alle „vaste en losse klanten", alsmede anderen die met de stichting hebben te maken, welkom zijn. Gesproken zal worden over de mogelijkheid om de stichting te laten fuseren met de stich ting Witte Burcht. In deze heeft reeds informatief overleg plaatsgehad. Het bestuur voelt niet zoveel voor een totale fusie, wel voor een federatie. Bij het ne men van een beslissing wil men reke ning houden met de mening van de Asiel-bezoekers. Verder zal worden gesproken over een activiteitenweekend, dat omstreeks Pasen zal worden gehouden. In het weekend zal iworden gedaan aan scha ken, tafeltennis, filmvertoning, er zal een band worden uitgenodigd, een ex cursie per fiets worden gemaakt en schrijvers zullen voorlezen uit eigen werk. Men hoopt verder het eerste nummer te kunnen uitgeven van „De Volksgazet", de eigen alternatieve krant van 't Asiel. Tenslotte zal de mo gelijke verbouwing van 't Asiel aan de orde worden gesteld. In de komende weken zullen wij voor de aanvragers een overzicht samenstel len van de beschikbare akkommodaties tijdens de Paasdagen. Wij verzoeken daarom onze leden, ons wekelijks door middel van de toegezonden strookjes op de hoogte te houden van de vrije ka mers en bungalows. (Vriendelijk ver zoek: in verband met de vele telefoni sche aanvragen liever geen telefonische opgaven). Woensdagavond omstreeks elf uur maakten enkele mariniers melding van een klein hooibrandje aan de Hoornder weg. Gezien de windrichting en 'het rie ten dak van de dichtbij liggende boerde rij B 89, achtte de 'brandweer het raad zaam 'het brandje te blussen. Begin deze week is op een ledenver gadering van de voetbalvereniging Hel der de trainer van ZDH, de heer Jan Haagsma, benoemd tot trainer van de Helderse voetbalploeg. Voor de heer Haagsma betekent dit een promotie, voor de Zwaluwen een waar verlies, de laatste twee jaar zat Den Hoorn in de kopgroep. Tot juni wordt ZDH nog door Haagsma geleid, daarna zal een andere trainer aangetrokken moeten worden. Woensdag 27 februari Zoals bekend wordt woensdag 27 fe bruari de jaarlijkse boerderijentocht ge houden. Hierbij is iedere belangstellen de welkom. Aangevangen wordt om 10.15 uur op het bedrijf van gebr. Hoed jes. Daar zal een ligboxenstal worden be zichtigd, waarin 120 melkkoeien kun nen worden gehuisvest. Tevens treft men daar de modernste apparatuur van de doorloopstalilen aan. een 2x8 vis- graadmelkstal met automatische af- neemapparaten en mogelijkheden tot „geprogrammeerd voeren" Een ligbox enstal waarin 200 melkkoeien kunnen worden ondergebracht, vindt men ver volgens 'bij de familie T. Eelman aan de Viersprong. Het melken gebeurt daar in een zg draaimelkstal. Aan de Oos- terenderweg wordt de ligboxenstal van de familie A. Brands bezocht. Daarnaast staat een schuur voor de opslag van ruwvoer en machines. Melken geschiedt in een 2x2 tandem doorloopmelkstal. Na 'het bezoek aan de familie Brands is een middagpauze ingelast. Na die on derbreking wordt een bezoek gebracht aan Dijhman^huizen, het bedrijf van de fam. C. W Hin. Daar is een Zuidhol landse stal te zien, die is omgebouwd tot een voerligboxenstal. Ook daar ge beurt het melken in een 2x2 tandem doorl oopmelkst al De boerderijentocht 1974 wordt afge floten met de bezichtiging van de nieuwe ligboxenstal bij de familie C. P. Kuip in Walenburg. Hierin kunnen 45 koeien worden geherbergd. Hier wordt gemolken met een 2x4 visgraadmelk- stal. Bij het bezoek aan de eerste boer derij - die van de gebr. Hoedjes - zal een stencil met verdere gegevens over de, diverse bedrijfsvoeringen worden verstrekt. Bij brand altijd bellen' (02220) 2066 Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts De oplossing van de zesde woordpuzzel luidt: stuur de tijds. Eén prijs viel op Texel. Uitsluitend voor spoedg van zaterdagmorgen 8 maandagmorgen 8 uur Dokter J. B. SEEGERS, De; (02220) 2039. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 maandagmiddag 13.00 i Zr. MANNESSEN, Den Bu (02220) 3241. DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 12.1 maandagmorgen 8 uur i J. W. DRIESSEN, Den Burg| 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen belj A. van Heerwaarden, tel. (slachtplaats) of 2663 (Wilhl CONSULTATIEBUREAU zuigelingen! De zuigelingen, die aan ds worden op het bureau ven tijden, waarop hun eigen hui heeft. De tijden zijn als vc Dokter Siebinga, dinsdag om 14.00 uur. Dokter Barnard, woensdag om 13.30 uur. M R.K. KERKDIENS: weekend 23 en 24 maa Den Burg zaterdag 19.30 zondag 8.30 en 10.30 De Koog zondag 9.30 uur Den Hoorn zondag 10.45 uui Oudeschild zaterdag 19.00 zondag: 19.00 uur De Cocksdorp zondag 9.15 Oosterend zaterdag 19.30 u PROTESTANTSE KERK Zondag 24 februari HERVORMDE GEMEE Den Burg 10 uur ds. De Ro Voor j aa rszendmgskollekk De Cocksdorp 10 uur een Loerakker Maandkollektt Den Hoorn 11 00 uur Gand. De Koog 9.30 uur dienst in Met kan zich voor verv\ bij kerkeraad of om 9.15 zig zijn bij de kerk. De Waal 9.30 uur Cand. Do Oosterend 9.30 uur ds. De Kindernevendienst. Maandcollecte keilkvoogd Oudeschild 11.00 uur ds. D Maandcollecte Kerkvoogt GEREFORMEERDE Den Burg 10 uur ds. Kruit; 19.00 uur ds Kruithof Oosterend 9.45 uur ds. Doi 17.00 uur ds. Douw es GEREFORMEERDE GE Oosterend 10.00 uur studenl 16.00 uur student B. Rein DOOPSGEZINDE GEI Den Burg 10 uur ds. Kuit Avondmaal. Aansluiting Kerkbusje Den Hoorn. ZATERDAG 23 FEBRUARI 1974' Junioren: Oosterend Al-HCSC Al, 14.30 uur Texel Al-ZAP A2, 14.30 uur Wiron Al-Cocksdorp Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) W.Waard Bl-T. Boys BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Geelzwart B2-De Koog BI, 14.30 u (vertrek boot 13.05 uur) ZDH Bl-BKC B2, 14.30 uur N.Niedorp Bl-O'end BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel B2-Tex. Boys B2, 13.15 uur Texel B3-Tex. Boys Cl, 13.15 uur Succes Cl-Texel Cl, 14 30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend Cl-Petten Cl, 14.30 uur Pupillen: Afdeling A: ZDH a-Texel c, 13.30 uur Texel b-Oosterend a, 14.30 uur Tex. Boys b-De Koog a, 14.30 uur Cocksdorp a-Tex. Boys a, 14.30 uur Afdeling B: Cocksdorp b-Texel d, 13.30 uur Oosterend b-Tex. Boys e, 13.30 uur Tex. Boys c-Texel e, 13.30 uur ZDH b-Tex. Boys d, 12.00 uur ZONDAG 24 FEBRUARI 1974: Afdeling Noordholland: St. Boys-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 13 05 uur) ZDH-Str and vogels, 14 30 uur De Koog-Oosterend, 14.30 uur SSV-Tex Boys, 14 .30 uur (vertrek'boot 12.05 uur) Texel 2-Succes 2, 14.30 uur ZDH 2-Petten 3, 12.15 uur Callantsoog 2-ZDH 3, 14.00 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel 4-Tex. Boys 2, 12.00 uur DWOW 4-Tex. Boys 3, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Oosterend 3-Callantsoog 4, 14.30 u. Junioren: Tex. Boys Al-Flevo A2, 12.15 uur Texel BI-ZAP BI, 14.30 uur Dames: Tex. Boys-DWB, 14.30 uur SAMEN REIZEN: ZATERDAG 23 FEBRUARI 1974: Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Texel Cl en Cocksdorp Al Koog BI, T. Boys BI en O'end BI ZONDAG 24 FEBRUARI 1974: Vertrek boot 12 05 uur van Texel: Tex. Boys 1 en Tex. Boys 3 Vertrek boot 13.05 uur van Texel: ZDH 3 en Cocksdorp Bij afgelasting wegens terreinafkcuring de bus afbestellen (02240) 2421. MEDEDELINGEN S.V. Oosterend Zaterdag zijn de senioren vrij. De Al junioren krijgen om half drie HCSC Al op bezoek, waar het onge twijfeld een zware kluif aan zal hebben. Maar met een volledige inzet moet er een puntje te behalen zijn. Scheidsrech ter is de heer A. H. Kruijer. De BI junioren spelen opnieuw uit en treden nu om half drie dn Nieuwe Nie- dorp aan, waarbij de heer J. Rempt de leiding 'heeft. Het zal wel zwaarder wor den dan vorige week, maar toc/h hebben we vertrouwen. De B2 junioren zijn vrij. De Cl junioren komen wel in het veld en ontvangen om half drie Petten Cl, een lastige ploeg. Maar ook hier is een overwinning zeker mogelijk. Hier heeft de heer M. W. Trap de leiding. Voor pupillen, zie het programma el ders in dit blad. Voor alle opstellingen zie'het kastje Zondag heeft het eerste de lastige uit wedstrijd naar De Koog, dat de neder laag aan Oosterend nog steeds niet lek ker zit. Dus het belooft een spannende derby te worden, waarbij een prognose niet te maken is Aanvang half drie. Scheidsrechter is de heer G. Keppel. Het tweede is vrij (op naar De Koog!), terwijl het derde thuis om half drie o.l.v. de 'heer W. C. Witte Callantsoog 4 op bezoek krijgt, waarvan men gezien de ranglijst moet kunnen winnen, dus daar houden we het dan maar op. Allemaal veel succes! P.K. S.V. Cocksdorp De beide pupillenelftallen spelen thuis. Pupillen b om 13.30 uur tegen Texel d en pupillen a om 14.30 uur te gen Texelse Boys a. Doe je best jongens. Junioren B is vrij en junioren A speelt om half drie uit tegen Wiron Cocksdorp 2 is vrij en Cocksdorp 1 gaat op bezoek bij Sint-Boys. Een lasti ge tegenstander. Maar Cocksdorp kan in de huidige vorm en met de juiste in stelling wel één of misschien wel beide punten mee naar Texel nemen. Cocks dorp is de tweede 'helft van de competi tie knap van start gegaan en kan beslist nog een paar plaatsen klimmen. En daar kan bij Sint-Boys al een begin mee wor den gemaakt. Veel succes en sportgenoegen. J.W.B. Texelse Boys Na een paar weken stilstand (niet erg bevorderlijk voor 't ritme) komt Boys 1 weer in aktie. Met de boot van 12.05 uur wordt vertrokken naar Stompetoren voor de ontmoeting met SSV. Thuis werd het ondanks dat we sterker waren een 11 gelijk spel. We rekenen erop dat nu de kansen beter benut worden. Met dezelfde boot en bus gaat het derde naar DWOW 3 Aanvang half drie Dit zijn op het ogenblik de koplopers met evenveel verliespunten maar met 2 wedstrijden meer gespeeld Het zal er daarom hier wel spannen Door het verlies vai> WGW 6 tegen Zeemacht is Boys 2 nu koploper met 1 punt voorsprong. Zie dat zondag, uit tegen Texel 4, aanvang 12 00 uur, zo te houden. De dames spelen zondag om half drie op eigen terrein tegen DWB. Het spel peil van de tweede helft tegen Flevo vasthouden, dan zit er brood in. De Al junioren spelen ook thuis, om 12.15 uur tegen Kreileroord Al. Hier re kenen we zonder meer op de punten, maar dan moet er oök met het koppie gevoetbald worden. Zondag gaat Boys BI metde boot van 13.05 uur naar Wieringerwaard. Op ei gen gelegenheid naar de boot. Junioren B2 en Cl 9pelen beide om 13.15 uur op het Texel-veld, resp tegen Texel B2 en Texel B3. Allebei pittige opgaven, dus het beste beentje voor. Voor pupillenwedstrijden zie het pro gramma en het kastje. Succes allemaal. A.W. Z.D.H. Zondagmiddag op het ZDH-terrein om half drie de belangrijke wedstrijd tegen 'koploper Strandivogels uit Ouden dijk. Strandvogels beschikt over een iharde snelle ploeg; zij wonnen de laat ste twee wedstrijden met 50 Wil ZDH dit seizoen nog meedoen aan de strijd voor de bovenste plaats, dan moet ge- i 3 ij di wonnen worden. Uit worn 32 in een boeiend geve zondag belooft het spannen ZDH hoopt op veel publiek sfeer op (het terrein. Om 12.15 uur 9peelt ZDH wedstrijd tegen het pittig Wil ZDH 2 haar kans op de behouden, dan moet er ook nen worden. ZDH 3 gaat naar Callant dag grepen we net naast de nu rekenen we toöh op een Junioren Al is vrij. Maar 9peelt zaterdagmiddag tege te concurrent BKC B2 A drie. Beide ploegen staan Mespunten. Zaterdagmidda andere concurrent: Oudes met 61 wonnen, was er stelling. Maar nu rekenen mannen op nog meer aanha topper Jt S.V. De Koog De pupillen gaan zaten Texelse Boys b- De weds tril half drie. De junioren gaan uit nai B2 in 't Zand. Thuis hebbel van met 60 gewonnen, T Geelzwart wel iets sterkei Dus onderschat ze vooral nl 14.30 uur Boot 13.05 uur v<É Het tweede is deze weCkl Het eerste ontvangt zonal terend. Oosterend heeft del strijd een beetje fortudnlijl De Koog wil hiervoor besl nemen en heeft hiervoor el pepper meer nodig. Het beT geval een spannende derb; De aanvang is 14.30 uur. f is de heer G. Keppel (voo tijen een bekend figuur). Zondag voorafgaande ató strijd tegen Oosterend ranenelftallen van De Ko kaar. Aanvang 12.30 uur nende team is een beker gesteld door S. Keijser. Er voor enkele spelers (oud-Ie hiervoor interesse heeft f voor nog opgeven (tel. 497). Succes allemaal.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2