Gouden medaille en melkkoe voor jubilaris AGENDA Weer auU opengebrol Leuke klucht vlot gebracht door 't Amateurtje DE HEER L. BAKKER NAM AFSCHEID VAN PTT R. Timmer 40 jaar bij Selectiebedrijf Vrouwengilde bezocht Bakker Timmer VERVOLG VAN PAG. 1 SVC-toneel Eafleas/e/irasaaj Ds. Buskes 50 jaar predikant (86) De heer Joh. Kikkert overleden Oud-Texelaar omgeljj De heer Kors Timmer (59) uit Eier- land is onderscheiden met de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De versierselen werden hem vrijdagavond opgespeld door wet houder J. Daalder tijdens een feestelijke bijeenkomst in hotel „Bos en Duin". De onderscheiding viel de heer Timmer ten deel wegens zijn veertigjarig jubileum als medewerker van het Selectiebedrijf C. J. de Lugt. De heer Timmer is sedert 1951 bedrijfsleider van de landbouw- afdeling van de onderneming. De (heer Timmer begon destijds bij De Lugt als landarbeider. Hij (heeft steeds blijk gegeven van opmerkelijke trouw en plichtsbetrachting Bij het beharti gen van de bedrijfsbelangen ging hij te werk als of het zijn eigen zaak was. De bijeenkomst in „Bos en Duin" had een gemoedelijk karakter. Na de heer Daalder werd het woord gevoerd door de heer C Zijm namens de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Hij over handigde het diploma voor 40 jaar trou we dienst. De verdiensten van de heer Timmer werden uitvoerig en op geestige wijze geschetst door de heer H. de Lugt. Hij herinnerde eraan dat de heer Timmer ingrijpende veranderingen in het agra rische bedrijf heeft meegemaakt en soe pel opgevangen. Het meest spectaculair was de mechanisatie van het bedrijf. Soms moest dat even wennen. Het is wel gebeurd dat Timmer „Hóo!" riep te gen een trekker die moest stoppen. Twintig jaar geleden werkte -men bij De Lugt nog met 35 vaste krachten en ongeveer 60 tijdelijke hulpen in het sei zoen. Tegenwoordig telt de loonlijst niet oneer dan 9 namen en hoeft helemaal geen beroep meer op vakantiekrachten te worden gedaan. De heer Timmer heeft naast zijn werk geen andere liefhebberijen. Voor een va kantiereis voelt hij niets. Toch was het niet moeilijk geweest een even passend als origineel geschenk te bedenken. De keus was gevallen op de enige melkkoe die het bedrijf De Lugt (waar verder al leen mestvee wordt gehouden) bezit. „Die koe is voor jou en wat eruit komt ook!", aldus de heer De Lugt, die me- Donderdagmiddag werd het RK Vrouwengilde rondgeleid door bakkerij Timmer te Den Burg. Bezichtigd wer den diverse machines, waaronder een nieuwe speculaasmachine, bewonderd het proces waarbij het deeg bakklaar wordt gemaakt. De heer Timmer jr. vertelde de dames over de start van het bedrijf in 1947, de spectaculaire uitbreidingen en over de op til zijnde verbouwing De rondleiding werd besloten met het gebruiken van koffie met gebak. n— Brlavaa t«b Uian balUn aar*iitwoa4a£>Md <J* In het dagblad Trouw van 27 februari j.l vonden we het volgende bericht: Dr. Buskes vijftig jaar predikant AMSTERDAM Zaterdag 9 maart zal het vijftig jaar geleden zijn dat dr. J. J. BuSkes te Amsterdam bevestigd werd als predikant. Omdat onlangs me vrouw Buskes is overleden vindt op verzoek van de jubilaris geen speciale huldiging plaats. Wel hoopt dr. Buskes zondagmorgen 10 maart in de Amster damse Westerkerk een 'herdenkings preek te houden. Dr. Buskes verzoekt ieder die hem wil gelukwensen, dit te doen door een bijdrage te storten voor de proceskosten van dr. Beyers Naudé. „Men zal begrijpen", zo zei dr. Buskes ons, „dat ik nu liever geen bloemen of cadeaus krijg, maar ik zal het fijn vin den als lik straks een behoorlijk bedrag kan overmaken ten bate van het werk van dr. Beyers Naudé". Adres en giro nummer van dr. Buskes zijn: Roosevelt- laan 28, Amsterdam-Zuid; gironummer 11.32.11. We zijn er van overtuigd, dat er ook op Texel velen zijn, die met dankbaarheid aan dr Buskes en zijn werk denken Daarbij zullen er oök heel wat zijn, die het dagblad Trouw niet lezen. We meenden er daarom goed aan te doen, dit bericht door te geven. Zoals u in dit bericht kunt lezen hoopt dr. Buskes zijn herdenkingspreek te houden in de Westerkerk te Amsterdam. Aan deze kerk zullen voor dr Buskes veel goede herinneringen zijn verbon den. Toch zijn we er van overtuigd, dat het voor dr. Buskes een nog groter feest zou zijn geweest als hij deze herden kingsdienst had kunnen houden in het kerkgebouw, waar hij op 9 maart 1924 zijn werk als predikant begon. We herinneren ons dat dominee Bus kes na een reis naar Rome de volgende uitspraak deed: „Liever dan de pracht van de St. Pieterskerk zijn mij de kale muren van het kerkje in Oosterend". De liefde ivoor ons eiland en Oosterend zijn ook na 50 jaar met verdwenen. We hopen, dat oök vele Texelaars hun dankbaarheid voor het werk van domi nee BuSkes zullen willen tonen door het overmaken van een gift voor het werk van dr. Beyers Naudé. C. van Groningen Pionier paardensport Op 86-jarige leeftijd is in het bejaar denhuis Sint Jan overleden de heer Joh. Kikkert, vroeger woonachtig in Wes tergeest. In kringen van oudere paar densportliefhebbers heeft de naam van de heer Kikkert een bekende klank want hij was de pionder van de georga niseerde paardensport op Texel In 1920 richtte hij de paardensportveremging op. Ook was hij in de jaren twintig op richter van de eerste rijvereniging waarvan hij voorzitter en instructeur was. De heer Kikkert, die tot 70-jarige leeftijd aktief lid was van de Wadden- ruiters, was ere-lid van de Vereniging voor Vrienden van het Paard. Verder vernamen wij dat de heer Kikkert des tijds de eerste Texelse 'hengstenhouder voor eigen rekening was. Weer zijn op parkeerterrein! strandslagen auto's opengebn dag werd het tochtraampje l van een bij Westerslag staandel De Amsterdamse eigenaar mij mestas waarin zich een portefj rijbewijs, paspoort, betaalpail cheques en een bedrag van /I vond. Op hetzelfde parkeerterrein J Toyota van een Texelaar opej Een bedrag van ongeveer fl dween uit een handtas. Een andere Texelse automol zijn wagen hier ook opengebrt Hij miste een bruin leren scl waarin zich een portemonnee rijbewijs en een klein geldbt vond. Bij paal 21 werd een Opel Hagenaar opengebroken. We? werd een donkerbruine schoudJj ƒ100,een giropas en twetfl taalkaarten. Bij een verkeersongeluk zatei gen om acht uur is de 31-jai Texelaar Dirk Mantje uit Goud leven gekomen. De heer Mantje was onden zijn ouders (de heer K. Mantji vrouw T. Mantje-Peper in Om Zijn vrouw en kinderen wa: reeds. Toen hij op Rijksweg 12 LeadsChedam wilde inhalen, hij teveel naar links en reed t boom. De heer Kors Timmer met zijn gouden me daille vrouw A. Timmer-de Jong verraste met een fraaie ring. Ook het personeel had zich niet onbe tuigd gelaten. Namens alle medewer kers overhandigde de'heer M. de Waard het boek Texelse Geslachten II van Dr. M. D. Dijt, want de heer Timmer inte resseert zich voor genealogie Mevrouw Timmer kreeg bloemen. Dinsdag 5 maart De o.l. Thijssesohool houdt ouderavond; 20.00 uur. Het centraal bestuur van de Stichting Cultureel Werk komt in vergadering bijeen in het raadhuis; 20 00 uur. DE WAAL We zagen de toneelver eniging 't Amateurtje zaterdagavond weer eens in zijn oude glorie. De wijze waarop de klucht „Het hing in de lucht" (geschreven door Bert Peets) voor het voetlicht werd gebracht getuigde van een goede aanpak van zaken. De rolken- nis was uitstekend waardoor het stuk met veel vaart werd gespeeld. En dat is bij een klucht van het grootste belang! Het veilhaal, naar een gecompliceerd gegeven met veel ongecompliceerde hu mor, gaat over Emmy en Naek Groenen- daal die in het geheim zijn getrouwd. Bovendien zijn ze beiden werkzaam aan het toneel; hun studie hebben ze ge staakt. Deze feiten moeten verzwegen worden voor de zeevarende oom Harry die Niek financieel steunt onder voor waarde dat hij ijverig studeert en niet naar de andere sexe kijkt In een soort gelijke situatie verkeerde Emmy want zij heeft een dergelijke belofte gedaan jegens de zeer preutse en bemoeizieke toebedeeld aan de heer A. van 't Noord- ende als de dokter Herman Willems. De „kinder"-rollen Donald en Rolf waren in goede handen bij resp. Jan Ran en Ruud Kikkert. Souffleur was de heer J. Graaf. De namen van de regisseur en grimeur kon men ons niet noemen. „Dat hebben we zelf maar zo'n beetje gedaan". Protest In de pauze ontstond een klein inci dent dn de zaal, veroorzaakt door jon gens van de A-junioren. Het SVC-be- stuur heeft onlangs besloten het A-ju nioren elftal op te heffen en de spelers bij andere elftallen onder te brengen. De maatregel werd in het belang van SVC geacht omdat het elftal verre van ideaal functioneerde. Het bestuur had inzake de opheffing echter geen over leg gepleegd met de jongens Deze hoor den bij toeval van het rigoreuze besluit. Hoewel ze het met de opheffing niet oneens waren, vonden ze de gang van zaken weinig charmant. Een schriftelijk protest werd zaterdagavond officieel aan voorzitter Th van der Laan over handigd door Jan Hooijschuur. Deze had bij wijze van afscheid oök bloemen meegebracht en wel voor begeleider J. den Braven en trainer L. van Veen. Verloting Tijdens de avond werd een verloting göhouden. Prijzen vielen op de num mers: Rose 244, 23, 27, 812, 36, 3, Blauw 29, 18, 217, 33. Geel 10. 105. 64, 33. Groen 848, 855, 24 en 107. De prijzen moeten voor 9 maart worden afgehaald bij mevrouw De Ruijter of mevrouw Zijlstra, Ploosterstraat. Voor gehoorapparatenservice ELECTROHUIS Cl DE KOOG De heer L. Bakker uit De Koog heeft afscheid genomen van de PTT waar hij bijna 40 jaar heeft ge werkt. Op 9 april 1935 kwam de heer Bakker officieel bij de post en wel als hulpbesteller te De Cocksdorp. Hij kwam in vaste dienst op 30 november 1940. Op 1 oktober werd hij bcsteller- stationhouder te De Koog en per 1 no vember 1964 kantoorhouder. Op eigen verzoek werd hij in 1970 weer besteller in verband met zijn gezondheidstoe stand. Bij de donderdagavond in „Tubantia" gehouden afscheidsbijeenkomst gaf di recteur J Tichelman van het postkan toor Den Helder blijk van zijn tevreden heid over de staat van dienst van de heer Bakker. Hij betreurde het dat ge zondheidsomstandigheden de laatste ja ren moeilijk hebben gemaakt en er de oorzaak van zijn dat het veertigjarig ju bileum niet in de dienst wordt bereikt. Als 14-jarige kwam de heer Bakker in dienst bij smederij Kok; daarna werkte hij een tijd in de landbouw bij Dros. Toen hij op 9 april 1935 als PTT- man werd beëdigd had hij er enkele ja ren ervaring als „los-vaste" hulpkracht opzitten. De heer Bakker stamt uit een PTT-familie want zijn vader, moeder en grootvader werkten ook bij de post. Baas in huis De heer Tichelman zei vernomen te hebben dat Bakker zich heeft laten ken nen als een „kleurrijke figuur met ge bruiksaanwijzing". Hij was baas in huis en kantoor. Het is nog niet zo lang gele den dat hij een Duitser het kantoor uit stuurde omdat deze niet behoorlijk was gekleed. De heer Tichelman liet er even wel geen twijfel over bestaan dat PTT nooit spijt heeft gehad van het benoe men van de heer Bakker. De directeur overhandigde de envelop met inhoud, afscheidsoorkonde en enkele geschenken waaronder een loep en een boek over klokken iflde heer Bakker houdt zich als hobby bezig met de reparatie van klok ken). Mevrouw Bakker kreeg bloemen. Bij monde van de heer G. Wilner werd afscheid genomen door de Texelse collega's. Als geschenk werd hem een grote foto in lijst van een Texels land schap overhandigd. tante Sjaan. Het wordt een benarde toe stand als tante Sjaan komt logeren. Niek verkleedt zich als vrouw en doet zich voor als de hospita van Emmy. Dat leidt tot komische verwikkelingen. Massa travestie Nog merkwaardige gebeurtenissen doen zich voor als ook oom Harry langs komt. Nu steekt Emmy zich in mannen kleren om aldus voor de vriend van Niek te kunnen doorgaan. Om het nog gek ker te maken komt in het verhaal ook nog van pas dat de bootsman Gerrit van Tikkum zich in vrouwenkleren steekt. Deze travestie op grote schaal was een garantie voor succes; de mensen in De Wielewaal lachten zich tranen. Maar ook de spel'kwaliteit vermocht te boeien. Vooral mej R. Zoetelief als Emmy Groenendaal deed het bijzonder goed. Haar spelopvatting en mimiek lieten vrijwel niets te wensen over. De sou plesse waarmee deze toch niet zo erg ervaren toneelspeelster zich over de planken bewoog, was haast verbluffend. Ook haar tegenspeler, de heer J. Zoete lief als Niek, deed het goed. Het was een lange, bepaald niet makkelijke rol die hij te spelen hal Het enige dat zou kun nen worden aangemerkt is dat de heer Zoetelief deze keer een wat al te se rieuze spelopvatting demonstreerde. Toen we hem in het begin bezig zagen hebben we in het programma gekeken of daar echt wel „klucht" boven stond Verder zou zijn kwaliteit nog verbeteren als zijn spreektoon wat beslister klonk. De enigszins „vragende" wijze waarop hij voortdurend voordraagt komt de nuance in het spel niet ten goede. Ove rigens niets dan lof. De heer K. Zoetelief had - rol naar zijn hart: de varen9ge2 van Tikkum. Hij had volop ge! zijn grappen en grollen op de laten en zorgde er voor dat me meer aan twijfelde of we het met een klucht te doen hadden. Mevrouw T. Luiken-Ketel: het ook best, nu als de kuise ea rage tante Sjaan Mevrouw Lui een „sekreet" van een mens op (ken en was zeer overtuigend 0 deed mej. E. van Essdhoten n: voor haar onder, als tantes vrie rie Bartels. Als het ingetogen dat op onbewaakte momenten ken dat het toch echt niet zo v as om ongetrouwd te blijven, met gevoel en veel nuance. Ro; Met een bijna achteloze ro. teerde de heer A. Kager als Harry Groenhof. De rust die straalde was kenmerkend voor een zeeman met verantwoord iderbalve goed getroffen. Mevrouw I. Timmer- Betse het vlot en vaardig als het die: Mia Op de meer emotionele ro was ze nog iets te bedeesd. Las least mevrouw M Plaatsman-: we nog niet eerder hebben zie Als Loes Bijhof, de vrouw aai „vrouwenhater" Harry Groener hart verliest, was ze heel goed. De regie werd gevoerd doord van Splunter Mevrouw Plaats Til was souffleuse en mevrou kes-Raclder zorgde weer voor de Traditiegetrouw werd ten ba; kas een verloting gehouden, aantrekkelijk om mee te doen, waren erg veel prijzen. Dat wa ken aan Bakkers Ijzerhandel 4 verzoek om een prijsje besohii stellen, met een hele kollekb aandragen. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ2,25, elke regel meer 0,75. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Alles inclu sief 4%> BTW. Voor eieren. Graven straat 20, Den Burg, tel. 2165. Altijd vers, altijd goedkoop. Oök voor de handel en grote gebrui kers Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20 00 uur Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land. telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Boogerd 28. tel. (02220) 2777 - Wees wijs. Als u gaat op reis. Neem Texels grootste taxi voor een kleine prijs B.v. Texel-Amsterdam ƒ100,incl. boot. Aris van Boven, Oudeschild, tel. (02220) 2721. Ook voor uw bagage- en caravan- vervoer Directeur J. Tichelman van het postkantoor Den Helder overhandigt geschenken aan het echtpaar Bakker Voor nestmateriaal. Aankoop Centrale Texel Vrijdagavond UDI-uitvoering met bal na Blokfluiten v.a. 18,50; hoesjes, tappenvet, olie en wassers. Muziekhandel Van Wijngaarden, Molen straat 21, tel. (02220) 2695, bij de R.K. Kerk 4 merken gas bij P. Ie Noble, Thijsselaan 104, tel. 3276. ook 's avonds Volop handappels. M. Huisman, De Veen. tel. (02220) 2203 Voor plantenklimrek- ken. Aankoop Centrale Texel Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat. tel 2264 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Bei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel. (02220^ 2408 Benzine a contant. De pomphouders Voor al uw loonwerk, zoals: frezen, ploegen, zaaien, kilveren, woelen, kunstmestzaaien, mest rij den, aardappelpoten enz. Fa. F. Oosterhof en Zn., tel. (02223) 481 In een vorige a tie stond het ba tig jaar filmpos', noemd voor 52. U niets wijsmal boek kost maar 3 valt weer me OPEN BOEK - Ook nieuwe l welkom op de jaarvergadering, Gevraagd broe middelgroot. Te 289, Kikkértstr Cocksdorp Whippet Kenni Frisian" heeft koop: 3 jonge reuen, kleur: Tegen eind maa 275,— (met sti Vader: Lilla Birdy; moeder:,, Eig.: mej. H. V Kroonstraat 17,1 der, tel. (02230) 1 6 uur) Te koop gevi fiets (hoog mod (02223) 332 Voor betontegels 30x30 cm, opsluitbanden en grindgewassen tegels. Fa. Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 of 3055 Te koop partij gebruik te asbestgolfplaten en eiken bielzentafels. Fa. Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 of 3055 Gevraagd voor bungalow of ged woning (4 pers) maand juli. Bri< H. W. Tulier, K< Holten (Ov.) -i Geef „Kleur VARA" Kom jaarvergadering^ Voor behani Roeper. Tel. (02 Onderhoud C Heavy Coat: twe nentenlak; Silver roestwerende ver Beumkes en zn, heim

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2