Nieuw rv, voor Texel Verenigde Schilders Coöp. Finse bungalows Platennieir Zomer-draag-plezier van Barbara Farber. Advies nodig' Harr^van Neerden JAN AGTER2 5 - 97 0 Modehuis Moerbeek heeft haar kindermodezaak verrijkt met de zonnige zomerkollektie van I Barbara Farber. BF-trends BF-jeans BF jeans toppers Burgwal 17, tel. 02220 -2138 tel. 02228 -486 tel. 02226 - 389 LUI LEZEN met een BOEK van Weekendreklame Prima kwaliteit! ƒ0,59 ƒ0,69 Voor inlichtingen: E. D. Keijser, WIM S0NNEVELD AANMELDING LEERLINGE SCHOONMAAKARTIKELEN! van de A.G.T.: AANKOOP CENTRALE TE Barbara Farber de in Amsterdam wonende Amerikaanse kinder mode-ontwerpster heeft grote naam gemaakt in Europa met haar mode voor jongens en meisjes van 4 tot 13; in de afgelopen 7 jaar heeft zij twee collecties per jaar gemaakt van kleren, die op alle mogelijke manieren met elkaar gecombineerd kunnen worden, qua kleur en qua model, zodat kinderen hun garderobe naar eigen smaak konden samenstellen uit een collectie van tóp-kwaliteit en sterke materialen. Barbara's grote succes zit hem dan ook juist in de combinatie van dit twee eigenschappen: stevige, draagbare kleren met een modieus accent en helemaal van deze tijd. Kinderen zijn dan ook dol op haar kleren en het metalen BF embleem op al haar kleding stukken is een mini statussymbool geworden. Voor voorjaar/zomer '74 denkt Barbara in vrolijke kleuren zoals groen, geel oranje-rood, gitane-blauw en felroze (shocking pink) Als materialen koos zij Nino's glanzend en bovendien reflecterend spinacker voor waterdichte anoraks, die daarmee VEILIG-VERKEER in de regen garanderen. Denims zijn er in grote verscheidenheid van kleuren, van zwart tot vaalblauw; rustieke stofjes als onge bleekt katoen en vaalblauwe zowel als frisgetinte Chambray; indigo denim corduroy; effen en gestreepte oxfords en tenslotte PVC in folkloristische dessins. De toonaangevende stijl van BF houdt in iets langere blousons; mouwen tot op de elleboog in blouses en T-shirts; strakke Elvis Presley jeans; raglan mouwen; de Ameri kaanse „little leaque" base-ball invloed; overhemdjasjes van denim of chambray gecombineerd met ouderwetse bloemetjes dessins of met pop-motieven; rokken met gerimpelde tailleband; hoge taille banden op jeans, die gedragen worden met bretels. Barbara heeft een hele collectie sportieve kledingstukken ontworpen die op de jeans gedragen kunnen worden in diverse combinaties. Overhemden met lange en korte mouwen, in ruiten en met pop motieven, stevige oxfords en tricothemden bedrukt met vissen of motorfietsen. T-shirts zijn er in gigantische diagonaal-strepen of met ouderwetse fietsen bedrukt en bovendien in een nieuwe mouwlengte tot op de elleboog Barbara gelooft ook helemaal in gestreepte base-ball shirts bij de nieuwe Elvds-jeans; in lange anoraks met raglan- mouwen, of in zomaar lékker losse slhirts of sportieve broeken. Barbara's blousons zijn iets langer dit seizoen en verder praktisch, 'kleurrijk en lollig jongens en meisjes zullen ze „blits" vinden. Sommige modellen hebben raglanmouwen met contrasterende inzet. Er is een base-ball jack in katoen/polyester duck met contrasterende biezen en een BF base-ball embleem, die Barbara laat dragen op 100°/o katoenen broeken in strepen van heldere kleuren met ge broken wit. Barbara, als moeder nauw betrokken bij het gevaar van kinderen in het verkeer, heeft het idee gehad om Nino's glanzend en licht- reflecterende spinacker te verwerken in regenkleding; waterdichte anoraks in marine-blauw, gitane-blauw, zwart en oranje met een metaal-achtige glans. Om nog méér op te vallen in regen en mist heeft Barbara deze jackets versierd met strepen en bliezen, met sterren en auto's die reflecteren. Barbara's meisjes zullen geen echte jassen dragen in de regen, maar heel speciale lichtgewicht regenkleding, jackets in Nino spinacker met elastiek in de taille en soms met capuchon; of de nieuwe, lange blousons in glanzend katoen/polyester chintz; of jackets verwerkt met effen of gebloemde corduroy in PVC, in combinaties van flokloristische dessins en in brede oxfordstrepen. moerbeek Barbara's jeans zijn altijd al populair geweest bij de jeugd, alleen al omdat ze zo lekker zitten. Dit seizoen brengt Barbara ze in een nieuwe look, namelijk in zwart denim; in Nino's 100°/u katoenen chambray in vaalblauw maar ook in felroze, groen en rood; verder zijn er jeans in gestreepte oxfords en in alle kleuren brushed chambray. Sommige modellen hebben enorme zakken, versierd met spijkers (Barbara versiert al vijf jaar met spijkers, het is bijna een handels merk geworden voor haar). De nieuwste jeans-look is te zien in heel nauwe modellen, waarvoor Barbara zich heeft laten inspireren door Elvis Presley! Er zijn broeken met jungle- en met bloemmotieven, veelal op een zwart fond en met vrolijke strepen. Allemaal zijn ze smal gesneden en nauwsluitend. Heeft U idee om kamer, gang, e.d. een nieuw gezicht te geven? lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllflIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllNlllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllll Oudeschild - telefoon (02220) 2732 Magere runderlappen Hamlappen Voor de boterham Leverworst, Boterhamworst ƒ5,98 per 500 gram ƒ5,75 per 500 gram 100 gram voor 100 gram Deze landschapverfraaiende bungalows zijn in verschillende types te verkrijgen. tel. (02220) 2415 of tel. (02228) 272 Het programma van Willem Muziek-Mozuiek d.d. 10 maart 1 nu op de plaat en musiccassett] STEENENPLAATS 7*DEN BURG*TEL,02220-2114 Ifr Het bestuur van de Vereniging voor Christeli Volksonderwijs stelt de aanmelding open vj lingen voor de basis- en school voor het nieuwe schoo Aanmelding voor de basisschool bij H. Veldhifls, Wilhelminalaan 22, (te en voor de 'kleuterschool gedurt schooltijd bij gebouw Eben Haezer Julianastraat (eventueel 's avonds na mevr. J. Kooiker, tel. 3631). NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS SP Oosterend, Mevrouw M. A. Eel Ankerstraat 28, Tel. 02223 - 451 Huishoud trappen Emmers, teilen, afwasbakket Dweilen, boenders, zemen, s)B bezems en blikken. Vlocrrakletten, verfkwasten, verfrollers. Witkalk, veegvast en normal B TIST allesreiniger, voorwasmi en wasmiddelen. Verfkrabbers, planumrmessen, schuurpapier. Plamuur, kit, grond- en lukverl| enz. enz. U weet het de A.C.T. heeft het. Showroom WAALDERSTR. 53. DEN BURG, TEL. (02221 Barbara Farber ziet kinderen graag in kleding waarin zc zich happy voelen. Of zc nu 3 of 13 jaar zijn. Geinige, luchtige kleren die toch tegen hel bekende stootje kunnen. De BF-zomerkollektie bestaat louter uit zulke kleding. In de nieuwe kleuren en trends. En het is weer typisch Barbara Farber: alles is inct alles te kombincren. IEcht-zomersc mcisjesblousc met bloemmotief. En let u eens op de afgeronde snit die aan de zijkant een spliteffekt geeft. Dat staat erg leuk boven dc chambraybrock. Die is cr trouwens in alle zomerklcuren. 2 Het stoere jongensjack. Van het para- cluilc-lichtc maar oersterke spinacker. Een zomers buitje krijgt geen schijn van kans. In marine-blauw kompleet met rode biczen. En eronder het nieuwste van het nieuwste. De leuke broek van scrubbed chambray. Idit ene weet u; moerbeek kleedtu| BARBARA FARBER

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 10