Electrohuis blijft vechten tegen afsluiting Weverstraat AGENDi Geslaagd T.B.C.-bureau twee donderdagen niet op Texel Bermbrandje snel geblust Politie ontfermde zich over honden Jongeman was niet wakker te krijgen Openingstijden bibliotheek Hei-installatie bezweek onder last Bel bij brand 2066 Horecabedrijven mei Pasen tot 62.06 uur open Creatieve activiteit op terras raadhuis Brandweerlieden geslaagd Wielervereniging organiseert puzzeltoerlnchl voor iedereen Kantate „Kruis en Kroon" in Gereformeerde Kerk Ooslerend Tourclub vierde eerste lustrum op Texel Meisje met bromfiets gevallen Tafeltennisavond jeugd verschoven VERVOLG VAN PAG. 1 Verbouw „Bijenkorf" Eerste clubwedstrijl voorjaarscompetitij wielervereniging R.K. Kerkdiensten Vanavond wordt in het raadhuis een openbare hoorzitting gehouden met als onderwerp „vervolmaking afslui ting Weverstraat". Gediscussieerd zal kunnen worden over maatregelen die B. en W. in petto hebben om van de Weverstraat een echt voetgangersdo mein te maken. Er wordt vanuit ge gaan dat de afsluiting van de Wever straat voor het gemotoriseerde ver keer gedurende het hele jaar een vol dongen feit is. Er is geen twijfel aan dat die afsluiting gewenst wordt door het overgrote deel van de bevolking en ook door een niet gering deel van de winkeliers. Helemaal niet blij is de heer Martin Bakker, directeur van Electrohuis Bakker b.v. die zich vanaf het prilste begin fel tegen de afslui tingsmaatregelen heeft verzet en zelfs al twee keer in beroep ging bij de ko ningin. Aanvankelijk trok 'hij ten strijde te gen de afsluiting dn de zomerperiode en nu ook tegen de winterse afsluiting. ,,Het staat voor mij vast dat ons bedrijf zeer ernstig schade zal lijden als gevolg van het feit dat onze klanten ons niet meer per auto kunnen bereiken. Het gaat bij ons niet om een tandenborstel, een rol drop of een overhemd maar om veelal zware artikelen die alleen met een auto kunnen worden gehaald en (voor reparatie) gebracht. Als dat niet meer mogelijk ds, gaat men naar een ander. De Weverstraat is voor ons een navel streng, een levensader. Die wordt door gesneden maar het lijkt alsof niemand zich daar wat van aantrekt Wij zijn ook voorstander van rust en verkeersveilig heid maar als in het belang daarvan dergelijke rigoreuze maatregelen wor den getroffen moet men wel rekening houden met de belangen rvan een onder neming als de onze die aan 24 gezinnen een inkomen verschaft". Nul op rekest De heer Bakker heeft ondanks series brieven aan B. en W. en beroepsschrif ten aan de Kroon nog steeds nul op het rekest gehad. De gemeente gaat niet verder dan het beloven van stedebouw- kunddge medewerking als Bakker zelf met een oplossing komt. Vorige week zag de heer Bakker in dat hij zo'n beetje alle wegen om zijn reoht te krijgen heeft bewandeld, behalve de meest voor de hand liggende: het inlichten van de gemeenteraad Dat verzuim heeft hij goedgemaakt door aan alle raadsleden persoonlijk een brief te schijven met als bijlagen de afschriften van de corres pondentie met B. en W. en de beroepen die naar de koningin zijn gestuurd. Dit alles spreekt voor zichzelf en de laatste hoop is erop gevestigd dat de raadsle den zullen inzien dat er wat moet ge beuren. Linksom verkeer Electrohuis meent dat in dit geval de bedrijfsschade tegenover het nut van een afgesloten Weverstraat dn de win ter toch wel heel zwaar weegt. „Daarbij komt dat er zeker andere mogelijkhe den zijn om tot vergroting van de ver keersveiligheid te komen, welke moge lijkheden bijvoorbeeld in het zogenaam de linksomverkeer te vinden zijn". Met DE KOOG Walter Brommersma uit De Koog slaagde aan de Rijksuni versiteit te Utrecht voor het einddocto- raal examen Nederlands Reoht. Het consultatiebureau voor tbc-be- strijding dat gewoonlijk op de eerste en derde donderdag van de maand op Texel spreekuur houdt, zal enkele ma len verstek moeten laten gaan. Het eerstvolgende spreekuur wordt gehou den op donderdag 16 mei. DE KOOG De brandweer rukte zon dagmiddag om tien voor één uit voor een bermbrandje nabij het Oude Dijkje. Het verbranden van een hoop vuilnis was uit de hand gelopen als gevolg van de droogte en de harde wind. De politie wijst erop dat het huidige weertype de grootste voorzichtigheid met vuur ge biedt. Hoewel er over het algemeen niet te gen wordt opgetreden dn het maken van een open vuur in de open lucht zonder toestemming van de autoriteiten verbo den. Als de situatie gevaarlijk is of hin der veroorzaakt, wordt wel opgetreden. Dat gebeurde zondag op het strand bij paal 17 waar een tandarts die zijn va kantie op Texel doorbracht zich ver maakte met een grote blis. Een politie man wees erop dat de rook de mensen dn de duinen hinderde. Commentaar van de vakantieganger: Dat zijn toch maar moffen(De politieman vertrok niet eerder dan nadat de man het vuur had gedoofd. linksomverkeer wordt gedoeld op de mogelijkheid om het eenrichtingsver keer dn de Binnenburg van Den Burg andersom te leiden. Dit heeft onder meer tot gevolg dat de Weverstraat al- veen nog zal worden gebruikt door au tomobilisten die daar een boodschap fcebben De verkeersdrukte zou daar door met 85% afnemen. De heer Bakker wijst op de mogelijk heid dat zijn bedrijf uitweg krijgt op de JVaalderstraat via het terrein van gara- 'ge Reij. Als Electrohuis of de gemeente een gedeelte van het bedrijf Reij zou ko pen zou dat de meest ideale oplossing zijn want dit terrein sluit prachtig aan op een van de twee parkeerplaatsen die Electrohuis heeft laten aanleggen. „Een aankoop om tot een uitweg naar de Waalders'traat te komen is in feite vol ledig afhankelijk van de medewerking van het gemeentebestuur", aldus de heer Bakker in zijn brief. Desgevraagd vertelde hij ons er in de eerste plaats op uit te zijn de winterafsluiting van de •Weverstraat te voorkomen, maar als dat niet lukt dan moet er onderhandeld kunnen worden over aankoop van het pand Reij in de Waalderstraat. De ge meente moet bereid zijn over de brug te komen. ,,Dat is toch niet zo onrede lijk? In het belang van de gemeenschap worden bepaalde maatregelen getroffen en mijn bedrijf lijdt daarvan schade. Het is logisch dat de gemeenschap die schade op een of andere manier geheel of gedeeltelijk compenseert. Daar zijn genoeg voorbeelden van bekend. De ge meente moet het initiatief nemen". Vcrkeersintensief Electrohuis Bakker, omzet ongeveer /1,25 miljoen per jaar, omvat een de tailzaak en een installatie- en reparatie- afdeling. De dnstallatieafdeling is verre weg het grootste, zeker wat verkeers intensiteit betreft en trekt ook een groot deel van het binnenkomend verkeer aan. In zijn mondeling betoog voor de raad van state op 28 maart j.l. bracht de heer Bakker naar voren dat Electrohuis voor bijna alle aannemers op Texel werkt. Het afgelopen weekend ontfermde de politie zich over twee honden die resp. bij de Slufterweg en de Rozendijk wer den aangetroffen. De betrokken politie man herkende een der honden als zijn de eigendom van de familie Seepma te De Koog, zodat het dier daar onmiddel lijk kon worden terugbezorgd. De ande re werd naar Diet dierenpension Ellen gebracht waar men een oude klant her kende: Het dier was van de familie Keijser in De Westen, waar men hoopt door castratie de zwerflust van de hond terug te dringen. DE KOOG In de nacht van zater dag op zondag trof de patrouillerende politie in de berm van de Pontweg bij De Koog een 22-jarige Texelaar aan. Hij was niet wakker te krijgen, maar een sterke dranklucht deed de oorzaak van de diepe slaap vermoeden. De politie bracht hem met de auto naar huis. De dokter werd gewaarschuwd. Later werd vernomen dat hij in de loop van zondag ochtend was ontwaakt en zich van de afgelopen nacht niets anders herinnerde don dat hij was gaan liften om in Den Burg te komen en daarbij over een bermpaaltje was gestruikeld. De openbare bibliotheek zal op Goe de Vrijdag en Tweede Paasdag gesloten zijn. Ter compensatie zal de bibliotheek extra zijn geopend op woensdagavond 10 april (morgen) van 19.30 - 21.30 uur en dinsdag 16 april van 10.00 - 12.00 uur. OUDESCHILD Bij het tillen van een 16 meter lang onderdeel voor een daniwandconstructie is vrijdagmiddag de in de haven van Oudeschild liggende heibak van P. Daalder b.v. bezweken en gekanteld. Het 25 meter hoge gevaarte kwam gedeeltelijk op de kade en in het water terecht. Mensen konden juist op zij springen, zodat zich geen persoonlij ke ongelukken voordeden. Het ongeluk gebeurde bij het aan brengen van nieuwe damwand dn de ha venmond bij het havenmeesterskantoor tje. Hiervoor moest een 16 meter lang steekdeel met een gewicht van enkele duizenden kilo's worden opgehesen. Enige schommeling werd teweeg ge bracht door de straffe oostenwind. Een van de masten waartussen het heiblok zat, knakte en de (getuide) constructie kwam naar beneden. De schade beloopt tegen de vijftigduizend gulden. De eige naar is verzekerd. Bij brand altijd bellen: (02220) 2066 Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. „Voor deze mensen met hun uitvoer ders, opzichters en architecten moeten wij per auto bereikbaar blijven". Het zelfde ds het geval met alle andere op drachtgevers waaronder een groot aan tal hotel- en pensionbedrijven, restau rants, bars en café's. Allemaal bedrijven die in het seizoen geen tijd hebben om lopende hun zaken af te doen, hun in stallateur moet per auto bereikbaar zijn. Hetzelfde geldt voor klanten als TESO, RST, Zuivelfabriek, TEM, gemeente, PTT, NIOZ, tientallen landbouwers, bol- lenkwekers en de stormachtig toene mende doe-het-zelvers alsmede het gro te aantal particuliere opdrachtgevers voor installatiewerken". De burgemeester heeft bepaald dat op eerste en tweede paasdag alle Texelse horecabedrijven langer dan gewoonlijk open mogen blijven en wel tot 02.00 uur. Morgenmiddag zullen 24 meisjes van de kleuterleidsteropleiding uit Alkmaar zich op het terras voor het raadhuis be zig houden met het maken van dingen van waardeloos materiaal, het spelen van poppenkast, het schenken van limo nade etc De gemaakte artikelen wor den te koop aangeboden ten bate van het Maartenhuis in De Koog. O V Van de 12 Texelse brandweerlieden die vorige week in Den Helder deelna men aan het examen voor het diploma Brandwacht Eerste Klas zijn er elf ge slaagd. Ze hebben er 21 lesavonden voor moeten meemaken in de kantine bij de brandweerkazerne, onder leiding van de heer J. Voorthuizen van de Helderse brandweer. Ze gaan nu verder studeren, voor het diploma 'hoofdbrandwacht. De geslaagden: M. Banda, B. van Veen, D. Graaf, C. Graaf, M. van Slooten, B. Nieboer, P. Eelman, P. Roeper, J. Hoo- geriheide, A. v. d. Vis en A. Witte. Start in Den Burg, De Koog en Den Iioorn De Wielervereniging Texel houdt op tweede Paasdag een puzzeltour tocht waaraan door iedereen, dus ook niet- leden, kan worden deelgenomen. Van het puzzelelement moet men zich geen al ie ingewikkelde voorstelling maken; het gaat slechts om het volgen van sim pele aanwijzingen Fietsen is het voor naamste. De afstand bedraagt ongeveer 25 kilometer. Gestart kan worden op dne plaatsen* het parkeerterrein op de hoek Wilhelminalaan-Drijverstraat te Den Burg; supermarkt Goënga te Den Hoorn en garage Kikkert aan de Bad- weg te De Koog. Overal wordt gestart om 14.00 uur preoies. Het is de bedoe ling dat men in een normaal tempo rijdt. Om 17 00 uur dient men op de startplaats terug te zijn. Inschrijfgeld bedraagt 2,50. De deelnemers krijgen later als herinnering een vaantje Het is niet nodig zidh tevoren op te geven. OOSTEREND Op de avond van Goede Vrijdag zal' in de Gereformeerde kerk te Oostcrend de cantate „Kruis en Kroon" van H. de Wolff worden uitge voerd door de Christelijke gemengde zangvereniging Soli Deo Gloria o.l.v. de heer Cor Bremer. Dat zal gebeuren tij dens de Gereformeerde kerkdienst. Het orgel wordt bespeeld door Jan Kruithof. Spreekstem: H. de Boer. Het is niet de eerste &eer dat het 35 leden tellende koor de cantate uitvoert. „Kruis en Kroon" werd een jaar of ze ven geleden in de Gereformeerde kerk ^ten gehore gebracht en enkele jaren la ter ook in de Hervormde kerk te Oos terend De dienst is voor iedere belang stellende toegankelijk. Ter gelegenheid van het vijfjarig be staan maakte de tourclub „Le Cham pion "^zaterdag een fietstocht van Zaan stad naar Texel, via een ca 100 km lan ge route. Het gezelschap omvatte zo'n honderd personen die verdeeld waren in een „snelle" en „langzame" ploeg. Ze startten resp. om 9.00 en 10.00 uur en gingen met de boo4 van 13.35 uur naar Texel. De meeste fietsers genoten ver blijf in de jeugdherberg Panorama; de anderen in „Huize Geertje". Na aan komst werd nog een tijdrit over 6% km gereden, maar veel animo bestond hier voor niet omdat de sterke tegenwind zich op de heemveg duchtig had laten gelden, 's Avonds werd een gezellige avond gehouden. De volgende dag werd nog een 20 km lang toer over Texel ge maakt, waarna het gezelschap weer 'huiswaarts toog. Een 17-jarig meisje raakte buiten be wustzijn toen zij dn de nacht van zater dag op 7x>ndag omstreeks half drie met een bromfiets tegen een trottoirband op de hoek Keesomlaan-Molenstraat botste en viel. De dokter konstateerde geen ernstige gevolgen; het meisje liep slechts wat schaafwonden op en kon naar huis worden gebracht. Met ingang van deze week is liet ta feltennissen voor de jeugd verschoven van woensdagavond naar donderdag avond van 19.00 tot 20.30 uur. Zij, die door een vroegere verschui ving van donderdag naar woensdag niet meer konden spelen zijn evenals nieuwelingen welkom. Voor senioren is de zaal na 20.30 uur beschikbaar. Groningen was kort en bondig omdat de tktiviteit voornamelijk gericht is ge weest op Oosterend Present. De heer Roeper v.ertelde dat vrij veel reakties zijn gekomen op de „dijkverga- denng" die eind /vorig jaar in De Bijen korf werd gehouden en waarbij de ver ontrusting over het uitblijven van dijk verhoging werd uitgesproken. Die reak ties kwamen voornamelijk voor journa listen die voor diverse bladen artikelen en reportages schreven. Financiën De exploitatie van De Bijenkorf gaf in 1973 een batig saldo van ƒ1956,07 te zien. De inkomsten beliepen ƒ31.559,52, waarvan het grootste deel (ƒ25.181, bestaat uit vergoeding voor schoolgym- nastiekgebruiik De bijdragen van de aangeslotenen beliepen 474,25. Volgens de heer Timmer zouden die bedragen best wat hoger kunnen zijn. De heer Roeper maande tot voorzichtigheid. „Er is al sprake van achterstelling 'bij Den Burg, waar de bevolking zonder het be talen van bijdragen over de gemeen- schapsakkommodatie kan beschikken. De verhouding moet niet nóg schever worden" De zaalhuur zal per 1 augus tus wel worden verhoogd en wel van ƒ3,tot ƒ4,per uur. De kas van de dorpscommissie (dorps commissie en dorpShuisbestuur zijn dn Oosterend in feite hetzelfde) bevatte eind vorig jaar nog ƒ66,26. Men is dus achteruit geboerd want 'het saldo per 1 januari 1973 bedroeg ƒ418,88. Er is geen lijstkollekte gehouden omdat op de Oos terend al een groot beroep werd gedaan i.vjm. Oosterend Present. In de toekomst zal De Bijenkorf on geveer 6 000,per jaar minder ont vangen omdat de schoolkinderen uit Eierland dan in De Cocksdorp gymnas tiekles kunnen krijgen. Dit verlies zal gedeeltelijk kunnen worden gecompen seerd omdat de School met de Bijbel uit Oosterend De Bijenkorf meer gaat ge bruiken. Afscheid Zijm De heren J. Brouwer (voor de buiten kerkelijke groepering) en J. Drijver (voor de gereformeerde groepering) werden met ruime meerderheid van stemmen in het bestuur herbenoemd. De 'heer S. Zijm (r.k. groepering) had zich niet herkiesbaar gesteld; voor hem werd de heer Jac. Hm Jzn uit Spang gekozen. Voorzitter Roeper zwaaide de heer Zijm, die jaren lang secretaris-pen ningmeester is geweest veel lof toe voor zijn toewijiding. De heer Zijm wees de pluim van de hand. „Als ik niet zulke medebestuursleden naast me had gehad, ihad ik niets kunnen doen". De heer Roeper sprak zijn waardering ook uit jegens het echtpaar Oosteithof voor de wijze waarop het dorpshuis wordt beheerd „zij verdienen de steun en medewerking van alle gebruikers van het dorpshuis". In de rondvraag werd geïnformeerd wie de naam van de bejaarden wonin gen „Strender luus" heeft bedacht. Het bleek Ans Roeper te zijn, dochter van de voorzitter. Het bestuur van de Stich ting Bejaardenzorg Texel had de keus echter gemaakt uit een aantal inzendin gen. De heer Roeper toonde ziah over deze keus niet bijzonder enthousiast. Bij stormweer waait grind van het platte dak van De Bijenkorf en veroor zaakt glasschade in de 'buurt. De verze kering draait voor de kosten op, maar voor de bewoners is 'het niet prettig dat zij genoodzaakt zijn de ramen met lui ken te beschermen. In de rondvraag werd om afdoende maatregelen ge vraagd. Het grind moet worden afge dekt met gaas of vervangen door tegels. Mogelijk heeft ook een 'houten rand vol doende effekt. De wielrennerij es onder de begonnen zondag vol goede moed 2 ronden op het parcours Zuid (2,7 km). Na een ronde had Barea ker al een dermate grote voois nomen dat de overwinning niet t blijven. Om de 2e plaats werdge door Albert Winter en Ronnie? ven. Door een laatste snelle roa Ronnie Albert voor te blijven. l.| ker; 2. R van Boven; 3. A. \ys E Kooiman en 5. M. Koorn. Boven de 10 jaar streden maal ners, die wel aan elkaar gewaj ren. Na 3 ronden moest een eil de plaatsverdeling uit maken. 1 D. Zuidewind, 2. A. Smit, 3. S en 4. R. Kooiman. R~Pr® In de B-poule ging een groo! I renners van start De strijd onth I al in de tweede ronde. Na enki I ma rages van verschillende rennj I W. Koorn een flink gat slaan een ronde konden J. van Halde even later A. Terpstra het gatovt I gen, zodat zij gedrieën op de fin I peddelden. Daar werd de sprint nen door W. Koorn, 2e werd J. vj deren, 3e A. Terpstra en 4e S A Terpstra viel op door sterk met een beetje meer beleid en I verdeling belooft dat nog veel y toekomst. De rest van 'het rei lag helemaal uit elkaar. Deze zul door training 'hun capaciteit m< werken. Door afwezigheid van erkende I als D. Vinke, S. Kuiper G. Jimnj I L. van Elk, was het voor de j I start verschijnende renners infe I om zoveel mogelijk punten te vet I Zodoende kunnen ze de volgend} I strijd met puntenvoorsprong beg I Een lekke band velde H Koom 11 beginfase, de eerste plaats was dj I voor hem weggelegd. In de spriil sloeg P. Tromp D. Bakker meul voorsprong, derde werd H. Boei I Koorn op één ronde werd vierde. I Volgende clubwedstrijd op zou april, Zuid-Haffel, start 9.30 uur olubkampioensOhappen. Dinsdag 9 april Ter vervolmaking van de afsluiti: verstraat wordt in het raadh' hoorzitting gehouden, beginnw 20.00 uur. Tijdens 'de openingsuren van hei huis zijn schilderwerken van A Goes te bezichtigen dn de exj ruimte. In de Doopsgezinde kerk hebb Doopsgezinde zusterkringen ee: L maaltijd; aanvang 19.00 uur. I Woensdag 10 april De gymnastiekvereniging van schild houdt in dorpshuis 't haar clubkampioensdhappen; aal 19.00 uur. Donderdag 11 april De o.l. school te Oudeschild hai| papier en vodden op Vaste data: Iedere maandag is men tussen 21.30 uur welkom op NVSH-inli tiecentrum en -bibliotheek si Groene Kruisgebouw; ook voor] delenvenkoop. Iedere woensdag 15.00 uur bejstj zang in de landbouwschool ti Burg. Iedere donderdag van 10.30 - 11 bejaardengymnastiek in „Casual Uitzending bejaardenomroep; im| 18.30 - 19.30 uur gevarieerd prq| ma; woensdag 18.30 - 19.15 uur nieuws voor u; donderdag lil 19.15 uur gevarieerd programnuP Op vrijdag staat de bibliobus vai| - 11.30 uur op de hoek Postweg- weg in Zuid-Eierland; van 11 12.15 uur bij de school van Mij Eierland; van 13.00 - 14.45 uur o.l. school van Oudeschild el 15.00 - 15.30 uur op de Dageraa^j nr 10) in 't Horntje in de Goede Week Dinsdag 9 april De Koog 19.30 uur Oudeschild 19 30 uur Woensdag 10 april De Cocksdorp 19.30 uur Den Hoorn 19.30 uur Witte Donderdag, 11 april: Den Burg 20.00 uur De Koog 20.00 uur Oudeschild 20.00 uur Den Hoorn 15.00 uur De Cocksdorp 20.00 uur Oosterend 15.00 uur Jol »1: TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ2,25, elke regel meer 0,75. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Alles inclu sief 4°/n BTW. Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen Rijschool Groot, eig. K. H Boon. Varaor ge- dipl., tel. (02230) 13252 Elke vrijdag theorieles in ..De Oranjeboom" om 20.00 uur Voor gebruikte en on geregelde meubelen J longedijk, Boogerd 28. tel '07220) 2777 Elektronische orgels, merk Parma, v.a. 485, Tevens bladmuziek. Mu ziekhandel v. Wijngaar den, Molenstraat 21, tel. (02220) 2695, bij R.K. kerk Blokfluiten v.a. 18,50; hoesjes, tappenvet, olie en wissers. Muziekhandel Van Wijngaarden, Molen straat 21. tel. (02220) 2695, bij de R.K. Kerk Voor iedere hoeveel heid eieren: Gravenstraat 20, tel. 2165. Altijd vers, altijd goedkoop Lompen- en roe' handel Cobus Spid land. telefoon Ï022f Voor behang Roeper. Tel. (0222ÜI eve." I Text I ■eis. I Op reis of op vak^ Dan eerst naar zenboetiek. Wever 26. Den Burg - T< (02220) 3408 Wees wijs. Als u gaat op reis. Neem Texels groots* voor een kleine prt B v. Texel-Amstt I ƒ100,incl. boot van Boven, Oude? tel. (02220) 2721. Ook uw bagage- en car vervoer 0

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2